Bluefish 2.2.2 - en to da translation catalogue (14 entries)

en: This version of Bluefish was built with:
da: Denne version af Bluefish blev bygget med:

en: 
    Developers of previous releases:
da: 
    Udviklere af tidligere versioner:

en: 
    If you know of anyone missing from this list,
    please let us know at:
da: 
    Hvis du mener at der mangler nogen på listen,
    så lad os det vide på:

en: 
    Thanks to all who helped make this software available.
da: 
    Tak til alle, der har bidraget til at gøre dette program tilgængeligt.

en: An open-source editor for experienced web designers and programmers, supporting many programming and markup languages, but focusing on creating dynamic and interactive websites.
da: Et open-source redigeringsprogram for erfarne webdesignere og programmører med understøttelse af mange programmings- og markupsprog, men med fokus på at opbygge dynamiske og interaktive websites.

en: _Help
da: _Hjælp

en: Bluefish _Homepage
da: _Hjemmeside for Bluefish

en: Bluefish homepage
da: Hjemmeside for Bluefish

en: Report a _Bug
da: Rapportér en _fejl

en: Report a bug
da: Rapportér en fejl

en: _About
da: _Om

en: About Bluefish
da: Om Bluefish

en: Build _Info
da: _Bygge-info

en: Build info
da: Bygge-info
