Bluefish 2.2.2 - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Characters to entities
cs: Znaky na entity

en: Entities to characters
cs: Entity na znaky

en: In current document
cs: V současném dokumentu

en: In selection
cs: Ve výběru

en: In all documents
cs: Ve všech dokumentech

en: Sco_pe:
cs: _Působnost:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
cs: Převést číselně kódované znaky &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
cs: Převést znaky _iso-8859-1

en: Convert spe_cial characters
cs: Převést spe_ciální znaky

en: Convert _symbol characters
cs: Převést znaky _symbolů

en: Convert _XML characters < > & " '
cs: Převést znaky _XML < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
cs: Obejít entitu &apos; scházející v IE

en: C_haracters to Entities
cs: Zna_ky na entity

en: Change characters to entities
cs: Změnit znaky na entity

en: Ent_ities to Characters
cs: Ent_ity na znaky

en: Change entities to characters
cs: Změnit entity na znaky

en: URL _Decode
cs: _Dekódovat URL

en: URL decode
cs: Dekódovat URL

en: URL _Encode
cs: Z_akódovat URL

en: URL encode
cs: Zakódovat URL

en: To Lo_wercase
cs: Na _malá písmena

en: To lowercase
cs: Na malá písmena

en: To _Uppercase
cs: Na v_elká písmena

en: To uppercase
cs: Na velká písmena
