Bluefish 2.2.2 - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Characters to entities
da: Tegn til entiteter

en: Entities to characters
da: Entiteter til tegn

en: In current document
da: I det aktuelle dokument

en: In selection
da: I markering

en: In all documents
da: I alle dokumenter

en: Sco_pe:
da: Om_fang:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
da: Konvertér numerisk kodede tegn &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
da: Konvertér _ISO-8859-1-tegn

en: Convert spe_cial characters
da: Konvertér spe_cielle tegn

en: Convert _symbol characters
da: Konvertér _symboltegn

en: Convert _XML characters < > & " '
da: Konvertér _XML-tegn < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
da: Afhjælp manglende &apos;-entitet i IE

en: C_haracters to Entities
da: Te_gn til entiteter

en: Change characters to entities
da: Konvertér tegn til entiteter

en: Ent_ities to Characters
da: Enh_eder til tegn

en: Change entities to characters
da: Konvertér entiteter til tegn

en: URL _Decode
da: URL-_afkodning

en: URL decode
da: URL-afkodning

en: URL _Encode
da: URL-_indkodning

en: URL encode
da: URL-indkodning

en: To Lo_wercase
da: Til s_må bogstaver

en: To lowercase
da: Til små bogstaver

en: To _Uppercase
da: Til s_tore bogstaver

en: To uppercase
da: Til store bogstaver
