Bluefish 2.2.2 - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: Characters to entities
eu: Karaktereak entitateetara

en: Entities to characters
eu: Entitateak karaktereetara

en: In current document
eu: Uneko dokumentuan

en: In selection
eu: Hautapenean

en: In all documents
eu: Dokumentu guztietan

en: Sco_pe:
eu: _Esparrua:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
eu: Bihurtu zenbakiz kodetutako karaktereak &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
eu: Bihurtu _iso-8859-1 karaktereak

en: Convert spe_cial characters
eu: Bihurtu karaktere _bereziak

en: Convert _symbol characters
eu: Bihurtu _ikur karaktereak

en: Convert _XML characters < > & " '
eu: Bihurtu _XML karaktereak < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
eu: Eman irtenbidea falta den &apos; entitatearen inguruan IEn

en: C_haracters to Entities
eu: _Karaktereak entitateetara

en: Change characters to entities
eu: Aldatu karaktereak entitateetara

en: Ent_ities to Characters
eu: _Entitateak karaktereetara

en: Change entities to characters
eu: Aldatu entitateak karaktereetara

en: URL _Decode
eu: URLaren _deskodeketa

en: URL decode
eu: URLaren deskodeketa

en: URL _Encode
eu: URLaren _kodeketa

en: URL encode
eu: URLaren kodeketa

en: To Lo_wercase
eu: M_inuskuletara

en: To lowercase
eu: Minuskuletara

en: To _Uppercase
eu: M_aiuskuletara

en: To uppercase
eu: Maiuskuletara
