Bluefish 2.2.2 - en to gl translation catalogue (24 entries)

en: Characters to entities
gl: Caracteres a entidades

en: Entities to characters
gl: Entidades a caracteres

en: In current document
gl: No documento actual

en: In selection
gl: Na selección

en: In all documents
gl: En tódolos documentos

en: Sco_pe:
gl: Ámbito

en: Convert numerical encoded characters &#99;
gl: Converter caracteres numéricos codificados &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
gl: Converter caracteres iso-8859-1

en: Convert spe_cial characters
gl: Converter caracteres especiais

en: Convert _symbol characters
gl: Converter caracteres de símbolos

en: Convert _XML characters < > & " '
gl: Converter caracteres XML < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
gl: Desbotar a entidade &apos; perdida no IE

en: C_haracters to Entities
gl: C_aracteres a entidades

en: Change characters to entities
gl: Cambiar Caracteres a entidades

en: Ent_ities to Characters
gl: Ent_idades a caracteres

en: Change entities to characters
gl: Cambiar entidades a caracteres

en: URL _Decode
gl: _Decodificar URL

en: URL decode
gl: Decodificar URL

en: URL _Encode
gl: C_odificar URL

en: URL encode
gl: Codificar URL

en: To Lo_wercase
gl: A Minúsc_ulas

en: To lowercase
gl: A Minúsculas

en: To _Uppercase
gl: A _Maiúsculas

en: To uppercase
gl: A Maiúsculas
