Bluefish 2.2.2 - en to pt_BR translation catalogue (20 entries)

en: Characters to entities
pt_BR: Caracteres para entidades

en: Entities to characters
pt_BR: Entidades para caracteres

en: In current document
pt_BR: Em documento atual

en: In selection
pt_BR: Em seleção

en: In all documents
pt_BR: Em todos os documentos

en: Sco_pe:
pt_BR: Sco_po:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
pt_BR: Converter caracteres numéricos encodados &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
pt_BR: Converter caracteres _iso-8859-1

en: Convert spe_cial characters
pt_BR: Converter caracteres especiais

en: Convert _symbol characters
pt_BR: Converter caracteres _simbolo

en: Convert _XML characters < > & " '
pt_BR: Converter caracteres _XML < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
pt_BR: Contornar a falta da entidade &apos; no IE

en: C_haracters to Entities
pt_BR: Caracteres para Entidades

en: Change characters to entities
pt_BR: Alterar caracteres para entidades

en: Ent_ities to Characters
pt_BR: Entidades para Caracteres

en: Change entities to characters
pt_BR: Alterar entidades para caracteres

en: To Lo_wercase
pt_BR: Para Minúscula

en: To lowercase
pt_BR: Para minúscula

en: To _Uppercase
pt_BR: Para Mai_úscula

en: To uppercase
pt_BR: Para maiúscula
