Bluefish 2.2.2 - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Characters to entities
ru: Символы в элементы

en: Entities to characters
ru: Элементы в символы

en: In current document
ru: В текущем документе

en: In selection
ru: В выделенном

en: In all documents
ru: Во всех документах

en: Sco_pe:
ru: Область _видимости:

en: Convert numerical encoded characters &#99;
ru: Преобразовать символы в числовом представлении &#99;

en: Convert _iso-8859-1 characters
ru: Преобразовать символы _iso-8859-1

en: Convert spe_cial characters
ru: Преобразовать _специальные символы

en: Convert _symbol characters
ru: Преобразовать символы-_значки

en: Convert _XML characters < > & " '
ru: Преобразовать _XML-символы < > & " '

en: Work around missing &apos; entity on IE
ru: Заменить неподдерживаемый в IE элемент &apos;

en: C_haracters to Entities
ru: _Символы в элементы

en: Change characters to entities
ru: Заменить символы элементами

en: Ent_ities to Characters
ru: _Элементы в символы

en: Change entities to characters
ru: Заменить эременты символами

en: URL _Decode
ru: _Декодировать URL

en: URL decode
ru: Декодировать URL

en: URL _Encode
ru: _Закодировать в URL

en: URL encode
ru: Закодировать в URL

en: To Lo_wercase
ru: В _нижний регистр

en: To lowercase
ru: В нижний регистр

en: To _Uppercase
ru: В _верхний регистр

en: To uppercase
ru: В верхний регистр
