Bluefish 2.2.2 - en to cs translation catalogue (520 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
cs: Tvůrce kaskádového stylopisu

en: _Selector(s):
cs: _Selektor(y):

en: _Property:
cs: _Vlastnost:

en: _Value:
cs: _Hodnota:

en: Selector(s)
cs: Selektor(y)

en: Property
cs: Vlastnost

en: Value
cs: Hodnota

en:  _Add
cs:  _Přidat

en:  _Update
cs:  _Aktualizovat

en:  _Delete
cs:  _Smazat

en: _Style...
cs: _Styl…

en: Bluefish: Select color
cs: Bluefish: výběr barvy

en: Edit color
cs: Upravit barvu

en: Edit tag
cs: Upravit značku

en: Htmlbar
cs: Lišta HTML

en: HTML Features
cs: Funkce HTML

en: T_ags
cs: Zn_ačky

en: _Headings
cs: _Nadpisy

en: Insert H1 tag
cs: Vložit značku H1

en: Insert H2 tag
cs: Vložit značku H2

en: Insert H3 tag
cs: Vložit značku H3

en: Insert H4 tag
cs: Vložit značku H4

en: Insert H5 tag
cs: Vložit značku H5

en: Insert H6 tag
cs: Vložit značku H6

en: _Entities
cs: _Entity

en: _Non-breaking space
cs: Nezalomitelná _mezera

en: _Broken bar ¦
cs: _Svislá přerušená čára ¦

en: Soft _hyphen -
cs: Měkký _spojovník -

en: _Format by Context
cs: Formát podle konte_xtu

en: _Strong
cs: Ze_síleně

en: Strong
cs: Zesílené

en: _Emphasis
cs: Z_výrazněně

en: Emphasis
cs: Zvýrazněné

en: _Definition
cs: _Definice

en: Definition
cs: Definice

en: _Code
cs: _Kód

en: Code
cs: Kód

en: Sa_mple
cs: _Příklad

en: Sample
cs: Příklad

en: _Keyboard
cs: _Klávesnice

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: _Variable
cs: Pro_měnná

en: Variable
cs: Proměnná

en: Ci_tation
cs: _Citace

en: Citation
cs: Citace

en: _Abbreviation
cs: Zk_ratka

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Ac_ronym
cs: _Akronym

en: Acronym
cs: Akronym

en: _Insert
cs: V_loženo

en: Insert
cs: Vloženo

en: De_lete
cs: Sma_záno

en: Delete
cs: Smazáno

en: Format by L_ayout
cs: Formát podle vz_hledu

en: _Bold
cs: _Tučně

en: Bold
cs: Tučné

en: _Italic
cs: _Kurzívou

en: Italic
cs: Kurzíva

en: _Underline
cs: _Podtrženě

en: Underline
cs: Podtženě

en: _Strikeout
cs: Přeš_krtnutě

en: Strikeout
cs: Přeškrtnutě

en: Sm_all
cs: _Malá velikost

en: Small
cs: Malá velikost

en: Bi_g
cs: _Velká velikost

en: Big
cs: Velká velikost

en: Format _General
cs: Formát o_becně

en: _Paragraph
cs: _Odstavec

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: _Break
cs: _Zalomení

en: Break
cs: Zalomení

en: Break clear _all
cs: Zalomení rušící _obtékání

en: Break and clear
cs: Zalomení se zrušením obtékání

en: _Non-Breaking Space
cs: _Nezalomitelná mezera

en: Non-breaking space
cs: Nezalomitelná mezera

en: Font Si_ze +1
cs: Velikost pís_ma +1

en: Font Size +1
cs: Velikost písma +1

en: Font _Size -1
cs: Velikost pí_sma -1

en: Font Size -1
cs: Velikost písma -1

en: Preformatted _Text
cs: Předformátovaný te_xt

en: Preformatted Text
cs: Předformátovaný text

en: Su_bscript
cs: _Dolní index

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Su_perscript
cs: _Horní index

en: Superscript
cs: Horní index

en: _Center
cs: _Vycentrování

en: Center
cs: Na střed

en: Align _right
cs: Zarovnání vp_ravo

en: Right Justify
cs: Zarovnání vpravo

en: _Table
cs: _Tabulka

en: Table
cs: Tabulka

en: Table _Row
cs: Řáde_k tabulky

en: Table Row
cs: Řádek tabulky

en: Table _Header
cs: Zá_hlaví tabulky

en: Table Header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table _Data
cs: _Data tabulky

en: Table Data
cs: Data tabulky

en: Table _Caption
cs: _Popisek tabulky

en: Table Caption
cs: Legenda tabulky <caption>

en: _List
cs: S_eznam

en: Unordered _List
cs: _Neřazený seznam

en: Unordered List
cs: Neřazený seznam

en: _Ordered List
cs: Řazený _seznam

en: Ordered List
cs: Řazený seznam

en: List Ite_m
cs: _Položka seznamu

en: List Item
cs: Položka seznamu

en: De_finition List
cs: Seznam de_finicí

en: Definition List
cs: Seznam definic

en: Definition _Term
cs: _Termín definice

en: Definition Term
cs: Termín definice

en: Men_u
cs: Na_bídka

en: Menu
cs: Nabídka

en: F_orm
cs: F_ormulář

en: Form
cs: Formulář

en: _Fieldset
cs: S_kupina polí

en: _Legend
cs: _Legenda

en: L_abel
cs: _Popisek

en: _Input
cs: Vst_up

en: _Button
cs: _Tlačítko

en: _Select
cs: Výběrový _seznam

en: _Datalist
cs: _Našeptávač

en: Opt_group
cs: Sk_upina voleb

en: Optio_n
cs: V_olba

en: _Textarea
cs: Te_xtová oblast

en: _Keygen
cs: Generování _klíčů

en: O_utput
cs: Výst_up

en: _Progress
cs: Ukazatel _průběhu

en: _Meter
cs: Ukazatel _hodnoty

en: _Misc
cs: _Různé

en: Insert Generator _META-Tag
cs: Vložit _META-značku generator

en: _Span
cs: _Segment

en: _Div
cs: _Blok

en: _Link
cs: Od_kaz

en: S_cript
cs: Skr_ipt

en: _Anchor
cs: Kotv_a

en: _Image
cs: O_brázek

en: _Comment
cs: _Komentář

en: HTML Comment
cs: Komentář HTML

en: Dial_ogs
cs: Dial_ogy

en: _General
cs: O_becné

en: _Quickstart...
cs: R_ychlý start…

en: Quickstart...
cs: Rychlý start…

en: _Link Header...
cs: Odkaz v h_lavičce…

en: Link Header...
cs: Odkaz v hlavičce…

en: _Body...
cs: _Tělo…

en: Body...
cs: Tělo…

en: _Script...
cs: _Skript…

en: Script...
cs: Skript…

en: _Anchor...
cs: Kotv_a…

en: Anchor / Hyperlink...
cs: Kotva / hypertextový odkaz…

en: _E-mail...
cs: _E-mail…

en: E-mail...
cs: E-mail…

en: _Rule...
cs: Li_nka…

en: Horizontal Rule...
cs: Vodorovná linka…

en: _Font...
cs: _Písmo…

en: Font...
cs: Písmo…

en: Basef_ont...
cs: _Základní písmo…

en: Base font...
cs: Základní písmo…

en: Quick_list...
cs: Rychlý _seznam…

en: Quick List...
cs: Rychlý seznam…

en: _Meta...
cs: _Metainformace…

en: Embe_d...
cs: _Vložený objekt…

en: Select _Color...
cs: Vybrat _barvu…

en: Insert _Time...
cs: Vložit č_as…

en: Insert _Image...
cs: Vložit _obrázek…

en: Insert image...
cs: Vložit obrázek…

en: Insert T_humbnail...
cs: Vložit _miniaturu…

en: Insert thumbnail...
cs: Vložit miniaturu…

en: Table _Wizard...
cs: _Průvodce tabulkou…

en: Table Wizard...
cs: Průvodce tabulkou…

en: _Table...
cs: _Tabulka…

en: Table...
cs: Tabulka…

en: Table _Row...
cs: Řáde_k tabulky…

en: Table Row...
cs: Řádek tabulky…

en: Table _Head...
cs: _Záhlaví tabulky…

en: Table Head...
cs: Záhlaví tabulky…

en: Table _Data...
cs: _Data tabulky…

en: Table Data...
cs: Data tabulky …

en: _Create Style...
cs: Vytvořit _styl…

en: Create stylesheet...
cs: Vytvořit stylopis…

en: S_pan...
cs: Element s_pan…

en: Span...
cs: Segment…

en: _Div...
cs: Element _div…

en: Div...
cs: Blok…

en: _Style
cs: _Styl

en: Style
cs: Styl

en: C_olumns...
cs: Sl_oupce…

en: Columns...
cs: Sloupce…

en: _Link to Stylesheet...
cs: _Odkaz na stylopis…

en: Link to Stylesheet...
cs: Odkaz na stylopis…

en: _Frame
cs: _Rám

en: Frame _Wizard...
cs: Průvo_dce rámem…

en: Frame Wizard...
cs: Průvodce rámem…

en: Frame_set...
cs: _Sada rámů…

en: Frameset...
cs: Sada rámů…

en: _Frame...
cs: _Rám…

en: Frame...
cs: Rám…

en: F_orm...
cs: _Formulář…

en: Form...
cs: Formulář…

en: _Input...
cs: _Vstup…

en: Input B_uttons...
cs: Vstupní tlačít_ko…

en: Input Button...
cs: Vstupní tlačítko…

en: Input T_ext...
cs: Vstup t_extu…

en: Input Text...
cs: Vstup textu…

en: Text_area...
cs: Textová oblast…

en: Textarea...
cs: Textová oblast…

en: _Select...
cs: Vý_běr…

en: Select...
cs: Výběr…

en: O_ption...
cs: V_olba…

en: Option...
cs: Volba výběru…

en: Option _Group...
cs: Sk_upina voleb…

en: Option group...
cs: Skupina voleb…

en: _Button...
cs: _Tlačítko…

en: Button...
cs: Tlačítko…

en: _Edit tag under cursor...
cs: _Upravit značku pod kurzorem…

en: _Multi Thumbnail...
cs: Více _miniatur…

en: Multi thumbnail...
cs: Více miniatur…

en: Frame
cs: Rám

en: Frameset
cs: Sada rámů

en: Noframes
cs: Bez rámů

en: Target
cs: Cíl

en: Input Hidden...
cs: Skrytý vstup…

en: Input Radio button...
cs: Přepínač…

en: Input Radio Button...
cs: Přepínač…

en: Input Check box...
cs: Zaškrtávací pole…

en: Input Check Box...
cs: Zaškrtávací pole…

en: _Article
cs: Člán_ek

en: Article
cs: Článek

en: As_ide
cs: Vs_uvka

en: Aside
cs: Vsuvka

en: Fig_caption
cs: Popisek o_brázku

en: Figcaption
cs: Popisek obrázku

en: Fig_ure
cs: O_br

en: Figure
cs: Obrázek k textu

en: _Footer
cs: Zá_patí

en: Footer
cs: Zápatí

en: _Header
cs: Zá_hlaví

en: Header
cs: Záhlaví

en: H_group
cs: _Skupina záhlaví

en: Hgroup
cs: Skupina záhlaví

en: _Mark
cs: Oz_načení

en: Mark
cs: Označení

en: _Nav
cs: Navi_gace

en: Nav
cs: Navigace

en: R_p
cs: Vsuvka lin_gv. anotace

en: Ruby parenthesis
cs: Vsuvka lingvistické anotace

en: R_t
cs: Tex_t lingv. anotace

en: Ruby text
cs: Text lingvistické anotace

en: _Ruby
cs: Lingv. anota_ce

en: Ruby
cs: Lingvistická anotace

en: _Section
cs: O_ddíl

en: Section
cs: Oddíl

en: Au_dio...
cs: Zv_uk…

en: Audio...
cs: Zvuk…

en: _Video...
cs: _Video…

en: Video...
cs: Video…

en: _Canvas...
cs: _Plátno…

en: Canvas...
cs: Plátno…

en: _Time...
cs: Č_as…

en: Time...
cs: Čas…

en: Insert _Color
cs: Vložit _barvu

en: Insert Color
cs: Vložit barvu

en: _HTML Toolbar
cs: Panel nástrojů _HTML

en: Add to Quickbar
cs: Přidat mezi nejčastější

en: Remove from Quickbar
cs: Odebrat z nejčastějších

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
cs: Klikněte pravým tlačítkem na libovolné tlačítko lišty nástrojů a přidejte si jej mezi nejčastější.

en: Quickbar
cs: Nejčastější

en: Standard
cs: Standardní

en: Formatting
cs: Formátování

en: Tables
cs: Tabulky

en: List
cs: Seznamy

en: Forms
cs: Formuláře

en: Fonts
cs: Písma

en: Frames
cs: Rámy

en: Insert Time
cs: Vložení času

en:   _Time (%i:%i:%i)
cs:   Ča_s (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
cs:   Den _týdne (neděle)

en:   Day of the _week (Monday)
cs:   Den _týdne (pondělí)

en:   Day of the _week (Tuesday)
cs:   Den _týdne (úterý)

en:   Day of the _week (Wednesday)
cs:   Den _týdne (středa)

en:   Day of the _week (Thursday)
cs:   Den _týdne (čtvrtek)

en:   Day of the _week (Friday)
cs:   Den _týdne (pátek)

en:   Day of the _week (Saturday)
cs:   Den _týdne (sobota)

en: You appear to have a non existent day!
cs: Vypadá to, že máte neexistující den!

en:   _Date (%i/%i/%i)
cs:   _Datum (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
cs:   _Unixový čas (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
cs:   Řetěze_c s Unixovým datem (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
cs:   Čas dle _ISO-8601

en: Quick Anchor
cs: Kotva <a>

en: Attributes
cs: Atributy

en: _HREF:
cs: O_dkaz:

en: _Target:
cs: _Cíl:

en: _Name:
cs: _Název:

en: Titl_e:
cs: Titulek:

en: _Language:
cs: _Jazyk:

en: Custo_m:
cs: _Vlastní:

en: Events
cs: Události

en: OnClic_k:
cs: Při kliknutí:

en: OnD_blClick:
cs: Při dvojkliknutí:

en: OnMouseO_ver:
cs: Při najetí myší:

en: OnMouse_Down:
cs: Při stlačení myši:

en: OnMouse_Move:
cs: Při pohybu myši:

en: OnMouseOu_t:
cs: Při vyjetí myši:

en: OnMouse_Up:
cs: Při uvolnění myši:

en: OnKeyDo_wn:
cs: Při stlačení klávesy:

en: OnKey_Press:
cs: Při úderu klávesy:

en: OnKe_yUp:
cs: Při uvolnění klávesy:

en: Div
cs: Blok

en: Span
cs: Segment

en: Heading 1
cs: Nadpis 1

en: Heading 2
cs: Nadpis 2

en: Heading 3
cs: Nadpis 3

en: Heading 4
cs: Nadpis 4

en: Heading 5
cs: Nadpis 5

en: Heading 6
cs: Nadpis 6

en: Ali_gn:
cs: Za_rovnání:

en: Cl_ass:
cs: Tříd_a:

en: St_yle:
cs: St_yl:

en: _ID:
cs: _Identifikátor:

en: Horizontal Rule
cs: Vodorovná linka

en: _Align:
cs: Z_arovnání:

en: _Height:
cs: _Výška:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: Is _percent
cs: V _procentech

en: No _shading
cs: Bez _stínování

en: Body
cs: Tělo

en: Options
cs: Volby

en: On _Load:
cs: Při načtení:

en: On _Unload:
cs: Při ukončení:

en: Depreciated options
cs: Zavržené volby

en: Background _Image:
cs: O_brázek na pozadí:

en: Back_ground Color:
cs: Barva pozadí:

en: _Text Color:
cs: Barva _textu:

en: _Link Color:
cs: Barva _odkazu:

en: _Visited Link Color:
cs: Barva _navštíveného odkazu:

en: _Active Link Color:
cs: Barva _aktivního odkazu:

en: Meta
cs: Metainformace

en: Con_tent:
cs: O_bsah:

en: _Scheme:
cs: _Schéma:

en: Font
cs: Písmo

en: Base Font
cs: Základní písmo

en: Size
cs: Velikost

en: Color
cs: Barva

en: Face
cs: Font

en: Custom
cs: Vlastní

en: _Mail to:
cs: _Komu:

en: _Copy to:
cs: K_opie:

en: Blin_d copy to:
cs: _Skrytá kopie:

en: with _Subject:
cs: _Předmětem:

en: with _Body:
cs: _Tělo zprávy:

en: Quick List
cs: Rychlý seznam

en: Number of _rows:
cs: Počet řád_ků:

en: Or_dered
cs: Ř_azený

en: _Unordered
cs: _Neřazený

en: Style:
cs: Styl:

en: Co_ls:
cs: S_loupce:

en: _Rows:
cs: Řád_ky:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
cs: Přid_at elementy &lt;frame&gt;

en: _Source:
cs: _Zdroj:

en: Margin _Width:
cs: Šířka ohraničení:

en: Margin _Height:
cs: Výška ohraničení:

en: Scrollin_g:
cs: Posuvníky:

en: _Frameborder:
cs: Rámeček:

en: No _Resize:
cs: Neměnitelné:

note: Dialog construction and settings
en: Audio
cs: Zvuk

en: _Autoplay:
cs: Přehrát _automaticky:

en: C_ontrols:
cs: _Ovládací prvky:

en: _Loop:
cs: S_myčka:

en: M_ute:
cs: Z_tišit:

en: _Preload:
cs: Načíst do_předu:

en: _Style:
cs: _Styl:

note: Dialog construction
en: Canvas
cs: Plátno

en: _Poster:
cs: U_poutávka:

note: Dialog construction
en: Time
cs: Čas

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
cs: Formát data a času (např. DD.MM.YYYYThh:mm:ssTZD):
    
    DD – den v měsíci (např. 08)
    MM – měsíc (např. 01 pro leden)
    YYYY – rok (např. 2009)
    T – požadavek na oddělovač
    hh – hodina (např. 22)
    mm – minuta (např. 55)
    ss – sekunda (např. 03)
    TZD – označení časového pásma (Z označuje nultý poledník, známý jako Greenwichský)

en: _Datetime:
cs: _Datum a čas:

en: Embed
cs: Vložený objekt

en: _MIME Type:
cs: Typ _MIME:

en: Script
cs: Skript

en: (HTML4 only)
cs: (jen HTML4)

en: MIME _Type:
cs: _Typ MIME:

en: _Charset:
cs: _Znaková sada:

en: _Async:
cs: _Asynchronně:

en: _Defer:
cs: O_dložit:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
cs: Vícesloupcový vzhled CSS3

en: Auto (default) or number of columns
cs: Automaticky (výchozí) nebo počet sloupců

en: Auto (default) or width
cs: Automaticky (výchozí) nebo šířka

en: Normal (default) or width of the gap between columns
cs: Normální (výchozí) nebo šířka mezery mezi sloupci

en: None (default) or style
cs: Žádný (výchozí) nebo styl

en: Medium (default) or width
cs: Střední (výchozí) nebo šířka

en: Use vendor-prefixed CSS property:
cs: Použít vlastnosti CSS s prefixem prohlížeče:

en: styles_heet
cs: sty_lopis

en: Add selector(s) to create a new rule
cs: Přidejte selektor(y) pro vytvoření nového pravidla

en: style a_ttribute
cs: a_tributy stylu

en: Add a style attribute in tag
cs: Přidejte atribut „style“ ve značce

en: style _values
cs: _hodnoty stylu

en: Add values in a style attribute
cs: Přidejte hodnoty v atributu „style“

en: Selecto_rs:
cs: Selekto_ry:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
cs: Ponechte prázdné pro vložení deklarace do stávajícího pravidla.

en: Link
cs: Odkaz

en: HREF_LANG:
cs: _Jazyk odkazu:

en: T_itle:
cs: T_itulek:

en: _Type:
cs: _Typ:

en: _Forward Relation:
cs: Vztah k odkazu:

en: _Reverse Relation:
cs: Zpětný vztah:

en: Media:
cs: Médium:

en: L_ang:
cs: J_azyk:

en: _Custom:
cs: _Vlastní:

en: _Action:
cs: _Akce:

en: Metho_d:
cs: Meto_da:

en: _Enctype:
cs: T_yp kódování:

en: Text area
cs: Textová oblast

en: Select
cs: Výběrový seznam

en: Si_ze:
cs: Ve_likost:

en: Multiple _Selections:
cs: Vícenásobný _výběr:

en: Option
cs: Volba

en: _Label:
cs: _Popisek:

en: _Selected:
cs: _Vybráno:

en: Option group
cs: Skupina voleb

en: Input
cs: Vstup

en: _Checked:
cs: _Zaškrtnuto:

en: Max _Length:
cs: Maximální dé_lka:

en: _Accept:
cs: _Akceptované MIME:

en: C_ustom:
cs: _Vlastní:

en: On_Focus:
cs: Při za_měření:

en: On_Blur:
cs: Při ztrátě zaměř_ení:

en: On_Select:
cs: Při výbě_ru:

en: On_Change:
cs: Při _změně:

en: Button
cs: Tlačítko

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
cs: <span color="#006000">Odsazení buňky:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
cs: <span color="#006000">Mezery mez buňkami:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
cs: <span color="#006000">Z_arovnání:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
cs: <span color="red">_Barva pozadí:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
cs: <span color="#006000">Šíř_ka:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
cs: <span color="#006000">Ok_raj:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
cs: <span color="#A36A00">_Okraj:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
cs: <span color="#006000">Rá_meček:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
cs: <span color="#006000">Pos_uvníky:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
cs: <span color="#006000">S_vislé zarování:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
cs: <span color="#A36A00">_Hlavičky:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
cs: Sada ID prvků th oddělených mezerami.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
cs: <span color="#A36A00">Roz_sah:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
cs: Buňku hlavičky použít pro buňky ve stejném:

en: Co_l Span:
cs: Sloučené s_e:

en: _Row Span:
cs: Sloučené řá_dky:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
cs: <span color="red">Nez_alamovat:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
cs: <span color="red">Šíř_ka:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
cs: <span color="red">_Výška:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
cs: Načtení souboru se nezdařilo…

en: Loading file %s...
cs: Načítá se soubor %s…

en: Insert thumbnail
cs: Vložení miniatury

en: Preview
cs: Náhled

en: _Image location:
cs: _Umístění obrázku:

en: Hei_ght:
cs: _Výška:

en: _Usemap:
cs: Po_užít mapu:

en: Alternate _text:
cs: Alternativní te_xt:

en: _Hspace:
cs: Vo_dorovný prostor:

en: _Vspace:
cs: S_vislý prostor:

en: Borde_r:
cs: _Rámeček:

en: Select files for thumbnail creation
cs: Výběr souborů pro vytvoření miniatur

en: Scaling (%)
cs: Měřítko (%)

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Multi thumbnail
cs: Více miniatur

en: By scaling
cs: Určené měřítkem

en: By width, keep aspect ratio
cs: Určené šířkou, dodržení poměru

en: By height, keep aspect ratio
cs: Určené výškou, dodržení poměru

en: By width and height, ignore aspect ratio
cs: Určené šířkou a výškou, ignorování poměru

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
cs: %r: původní název souboru  %t: název souboru miniatury
    %w: původní šířka  %h: původní výška
    %x: šířka miniatury  %y: výška miniatury
    %b: původní velikost (v bajtech)

en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: _Reset Dimensions
cs: _Původní rozměry

en: Alternate te_xt:
cs: Alternativní te_xt:

en: _Long description:
cs: D_louhý popis:

en: I_D:
cs: I_dentifikátor:

en: _Use Transitional options
cs: Po_užít volby režimu transitional

en: _Border:
cs: _Rámeček:

en: 
    %d x %d pixels
cs: 
    %d × %d pixelů

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
cs: 
    
    	<b>Načítá se náhled…</b>

en: Select Image
cs: Výběr obrázku

en: All images
cs: Všechny obrázky

en: Insert Image
cs: Vložení obrázku

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
cs: <b>E_xterní stylopis</b>

en: Ty_pe:
cs: Ty_p:

en: HRE_F:
cs: O_dkaz:

en: _Media:
cs: _Médium:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
cs: <b>Oblast stylu</b>

en: Cre_ate empty style area
cs: Vytvořit prázdnou _oblast pro styl

en: <b>Attributes</b>
cs: <b>Atributy</b>

en: _Src:
cs: Zdro_j:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
cs: <b>Oblast skriptu</b>

en: Cre_ate empty script area
cs: Vytvořit prázdnou _oblast pro skript

en: Quick Start
cs: Rychlý start

en: _Title:
cs: _Titulek:

en: _Head:
cs: _Hlavička:

en: Open in _new document.
cs: Otevřít v _novém dokumentu

en: Table Wizard
cs: Průvodce tabulkou

en: Number of colu_mns:
cs: Počet _sloupců:

en: Table rows on one _line:
cs: Řádky tabulky v jednom řá_dku kódu:

en: _Indent table code:
cs: _Odsadit ve zdrojovém kódu:

en: Frame Wizard
cs: Průvodce rámem

en: Use _DTD:
cs: Použít _DTD:

en: Orientation:
cs: Směr:

en: _Horizontal
cs: _Vodorovně

en: _Vertical
cs: _Svisle

en: Number of _Frames:
cs: Počet rá_mů:

en: Frame's
cs: Parametry jednotlivých rámů

en: Name:
cs: Název:

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Size:
cs: Velikost:

en: <b>HTML Toolbar</b>
cs: <b>Lišta nástrojů _HTML</b>

en: Show toolbar in sidepanel
cs: Zobrazit lištu nástrojů v postranním panelu

en: Keep HTML dialogs always on top
cs: Držet dialogová okna HTML vždy nahoře

en: <b>HTML options</b>
cs: <b>Volby HTML</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
cs: Požívat značky HTML _malými písmeny

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
cs: Používat za_staralé značky (např. <font> a <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
cs: _Formátovat v souladu s přístupností (např. <strong> pro <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
cs: <b>Volby automatických aktualizací značek</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
cs: Automaticky aktualizovat metaznačku a_uthor

en: Automatically update _date meta tag
cs: Automaticky aktualizovat metaznačku _date

en: Automatically update _generator meta tag
cs: Automaticky aktualizovat metaznačku _generator
