Bluefish 2.2.10 - en to da translation catalogue (462 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
da: CSS-bygger

en: _Selector(s):
da: _Vælgere:

en: _Property:
da: _Egenskab:

en: _Value:
da: _Værdi:

en: Selector(s)
da: Vælgere

en: Property
da: Egenskab

en: Value
da: Værdi

en:  _Add
da:  _Tilføj

en:  _Update
da:  _Opdatér

en:  _Delete
da:  _Slet

en: _Style...
da: _Stil...

en: Bluefish: Select color
da: Bluefish: Vælg farve

en: Edit color
da: Redigér farve

en: Edit tag
da: Redigér tag

en: Htmlbar
da: Html-værktøjslinje

en: HTML Features
da: HTML-faciliteter

en: _Headings
da: O_verskrifter

en: Insert H1 tag
da: Indsæt H1-tag

en: Insert H2 tag
da: Indsæt H2-tag

en: Insert H3 tag
da: Indsæt H3-tag

en: Insert H4 tag
da: Indsæt H4-tag

en: Insert H5 tag
da: Indsæt H5-tag

en: Insert H6 tag
da: Indsæt H6-tag

en: _Entities
da: _Entiteter

en: _Non-breaking space
da: _Hårdt mellemrum

en: _Broken bar ¦
da: _Brudt bjælke ¦

en: Soft _hyphen -
da: Blød b_indestreg -

en: _Format by Context
da: For_matér ud fra kontekst

en: _Strong
da: _Fed

en: Strong
da: Fed

en: _Emphasis
da: _Fremhævet

en: Emphasis
da: Fremhævet

en: _Code
da: _Kode

en: Code
da: Kode

en: Sa_mple
da: Ekse_mpel

en: Sample
da: Eksempel

en: _Keyboard
da: _Tastatur

en: Keyboard
da: Tastatur

en: _Variable
da: _Variabel

en: Variable
da: Variabel

en: Ci_tation
da: Ci_tat

en: Citation
da: Citat

en: _Abbreviation
da: _Forkortelse

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Ac_ronym
da: Ak_ronym

en: Acronym
da: Akronym

en: _Insert
da: _Indsæt

en: Insert
da: Indsæt

en: De_lete
da: S_let

en: Delete
da: Slet

en: Format by L_ayout
da: _Formatér ud fra layout

en: _Bold
da: _Fed

en: Bold
da: Fed

en: _Italic
da: _Kursiv

en: Italic
da: Kursiv

en: _Underline
da: _Understreget

en: Underline
da: Understreget

en: _Strikeout
da: Gennem_streget

en: Strikeout
da: Gennemstreget

en: Sm_all
da: S_måt

en: Small
da: Småt

en: Bi_g
da: _Stort

en: Big
da: Stort

en: Format _General
da: _Generel formatering

en: _Paragraph
da: _Afsnit

en: Paragraph
da: Afsnit

en: _Break
da: _Linjeskift

en: Break clear _all
da: Linjeskift og _ombryd

en: Break and clear
da: Linjeskift og ombryd

en: _Non-Breaking Space
da: _Hårdt mellemrum

en: Non-breaking space
da: Hårdt mellemrum

en: Font Si_ze +1
da: Skrif_tstørrelse +1

en: Font Size +1
da: Skriftstørrelse +1

en: Font _Size -1
da: _Skriftstørrelse -1

en: Font Size -1
da: Skriftstørrelse -1

en: Preformatted _Text
da: Præformateret _tekst

en: Preformatted Text
da: Præformateret tekst

en: Su_bscript
da: Sæn_ket

en: Subscript
da: Sænket

en: Su_perscript
da: _Hævet

en: Superscript
da: Hævet

en: _Center
da: _Centreret

en: Center
da: Centreret

en: Align _right
da: Høj_restillet

en: Right Justify
da: Højrestillet

en: _Table
da: _Tabel

en: Table
da: Tabel

en: Table _Row
da: Tabel_række

en: Table Row
da: Tabelrække

en: Table _Header
da: Tabel_overskrift

en: Table Header
da: Tabeloverskrift

en: Table _Data
da: Tabel_data

en: Table Data
da: Tabeldata

en: Table _Caption
da: Tabele_etiket

en: Table Caption
da: Tabeletiket

en: _List
da: _Liste

en: Unordered _List
da: Uordnet _liste

en: Unordered List
da: Uordnet liste

en: _Ordered List
da: _Ordnet liste

en: Ordered List
da: Ordnet liste

en: List Ite_m
da: Liste Ele_ment

en: List Item
da: Listeelement

en: De_finition List
da: De_finitionsliste

en: Definition List
da: Definitionsliste

en: Definition _Term
da: Definitions_term

en: Definition Term
da: Definitionsterm

en: F_orm
da: F_ormular

en: Form
da: Formular

en: _Fieldset
da: _Felter

en: _Legend
da: _Forklaring

en: L_abel
da: _Etiket

en: _Button
da: _Knap

en: _Select
da: _Vælg

en: _Datalist
da: _Dataliste

en: Opt_group
da: _Gruppe af muligheder

en: Optio_n
da: _Valg

en: _Textarea
da: _Tekstfelt

en: _Keygen
da: _Nøglegenerator

en: O_utput
da: _Uddata

en: _Progress
da: _Fremgang

en: _Meter
da: _Måler

en: _Misc
da: _Andet

en: Insert Generator _META-Tag
da: Indsæt generator-_metatag

en: _Span
da: _Spænd

en: S_cript
da: S_kript

en: _Anchor
da: _Anker

en: _Image
da: B_illede

en: _Comment
da: _Kommentar

en: HTML Comment
da: HTML-kommentar

en: Dial_ogs
da: Dial_oger

en: _General
da: _Generelt

en: _Quickstart...
da: _Hurtig start...

en: Quickstart...
da: Hurtigstart...

en: _Link Header...
da: _Link-overskrift...

en: Link Header...
da: Linkoverskrift...

en: _Script...
da: _Skript...

en: Script...
da: Skript...

en: _Anchor...
da: _Anker...

en: Anchor / Hyperlink...
da: Anker / Hyperlink...

en: _E-mail...
da: _E-Post...

en: E-mail...
da: E-Post...

en: _Rule...
da: _Linje...

en: Horizontal Rule...
da: Vandret linje...

en: _Font...
da: _Skrifttype...

en: Font...
da: Skrifttype...

en: Basef_ont...
da: Gr_undskrifttype...

en: Base font...
da: Grundskrifttype...

en: Quick_list...
da: Hurtig _liste...

en: Quick List...
da: Hurtig liste...

en: Embe_d...
da: In_dlejr...

en: Select _Color...
da: Vælg _farve...

en: Insert _Time...
da: Indsæt _tid...

en: Insert _Image...
da: Indsæt b_illede...

en: Insert image...
da: Indsæt billede...

en: Insert T_humbnail...
da: Indsæt _miniature...

en: Insert thumbnail...
da: Indsæt miniature...

en: Table _Wizard...
da: Tabel_guide...

en: Table Wizard...
da: Tabelguide...

en: _Table...
da: _Tabel...

en: Table...
da: Tabel...

en: Table _Row...
da: Tabel_række...

en: Table Row...
da: Tabelrække...

en: Table _Head...
da: Tabel_overskrift...

en: Table Head...
da: Tabeloverskrift...

en: Table _Data...
da: Tabel_data...

en: Table Data...
da: Tabeldata...

en: _Create Style...
da: _Opret stil...

en: Create stylesheet...
da: Opret stilark...

en: S_pan...
da: S_pænd...

en: Span...
da: Spænd...

en: _Style
da: _Stil

en: Style
da: Stil

en: C_olumns...
da: K_olonner...

en: Columns...
da: Kolonner...

en: _Link to Stylesheet...
da: _Link til stilark...

en: Link to Stylesheet...
da: Link til stilark...

en: _Frame
da: _Ramme

en: Frame _Wizard...
da: Ramme_Guide...

en: Frame Wizard...
da: Rammeguide...

en: Frame_set...
da: Ramme_sæt...

en: Frameset...
da: Rammesæt...

en: _Frame...
da: _Ramme...

en: Frame...
da: Ramme...

en: F_orm...
da: F_ormular...

en: Form...
da: Formular...

en: Input B_uttons...
da: Inputkn_apper...

en: Input Button...
da: Inputknap...

en: Input T_ext...
da: Inputt_ekst...

en: Input Text...
da: Inputtekst...

en: Text_area...
da: T_ekstfelt...

en: Textarea...
da: Tekstfelt...

en: _Select...
da: _Vælg...

en: Select...
da: Vælg...

en: O_ption...
da: _Valgmulighed...

en: Option...
da: Valgmulighed...

en: Option _Group...
da: Valg_gruppe...

en: Option group...
da: Valggruppe...

en: _Button...
da: _Knap...

en: Button...
da: Knap...

en: _Edit tag under cursor...
da: R_ediger tag under markør...

en: _Multi Thumbnail...
da: _Multi-miniature...

en: Multi thumbnail...
da: Multi-miniature...

en: Frame
da: Ramme

en: Frameset
da: Rammesæt

en: Noframes
da: Uden ramme

en: Target
da: Mål

en: Input Hidden...
da: Skjult indput...

en: Input Radio button...
da: Input-radioknap...

en: Input Radio Button...
da: Input-radioknap...

en: Input Check box...
da: Input afkrydsningsboks...

en: Input Check Box...
da: Input afkrydsningsboks...

en: _Article
da: _Artikel

en: Article
da: Artikel

en: As_ide
da: S_idebemærkning

en: Aside
da: Sidebemærkning

en: Fig_caption
da: Figur_etiket

en: Figcaption
da: Figuretiket

en: Fig_ure
da: Fig_ur

en: Figure
da: Figur

en: _Footer
da: Side_fod

en: Footer
da: Sidefod

en: _Header
da: _Hoved

en: Header
da: Hoved

en: H_group
da: H_gruppe

en: Hgroup
da: Hgruppe

en: _Mark
da: _Mærke

en: Mark
da: Mærke

en: Ruby parenthesis
da: Ruby-parentes

en: Ruby text
da: Ruby-tekst

en: _Section
da: _Sektion

en: Section
da: Sektion

en: _Canvas...
da: _Lærred...

en: Canvas...
da: Lærred...

en: _Time...
da: _Tid...

en: Time...
da: Tid...

en: Insert _Color
da: Indsæ_t farve

en: Insert Color
da: Indsæt farve

en: _HTML Toolbar
da: _HTML-værktøjslinje

en: Add to Quickbar
da: Tilføj til hurtigstart

en: Remove from Quickbar
da: Fjern fra hurtigstart

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
da: Højreklik på en vilkårlig knap på html-værktøjslinjen for at føje den til hurtigstart.

en: Quickbar
da: Hurtigstart

en: Formatting
da: Formatering

en: Tables
da: Tabeller

en: List
da: Liste

en: Forms
da: Formularer

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Frames
da: Rammer

en: Insert Time
da: Indsæt tid

en:   _Time (%i:%i:%i)
da:   _Tid (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
da:   _Ugedag (søndag)

en:   Day of the _week (Monday)
da:   _Ugedag (mandag)

en:   Day of the _week (Tuesday)
da:   _Ugedag (tirsdag)

en:   Day of the _week (Wednesday)
da:   _Ugedag (onsdag)

en:   Day of the _week (Thursday)
da:   _Ugedag (torsdag)

en:   Day of the _week (Friday)
da:   _Ugedag (fredag)

en:   Day of the _week (Saturday)
da:   _Ugedag (lørdag)

en: You appear to have a non existent day!
da: Du har vist en ikke-eksisterende dag!

en:   _Date (%i/%i/%i)
da:   _Dato (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
da:   _Unix-tid (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
da:   Unix dato_streng (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
da:   ISO 8601-ti_d

en: Quick Anchor
da: Hurtigt anker

en: Attributes
da: Egenskaber

en: _Name:
da: _Navn:

en: Titl_e:
da: Tit_el:

en: _Language:
da: _Sprog:

en: Custo_m:
da: Til_passet:

en: Events
da: Begivenheder

en: Span
da: Spænd

en: Heading 1
da: Overskrift 1

en: Heading 2
da: Overskrift 2

en: Heading 3
da: Overskrift 3

en: Heading 4
da: Overskrift 4

en: Heading 5
da: Overskrift 5

en: Heading 6
da: Overskrift 6

en: Ali_gn:
da: _Justér:

en: Cl_ass:
da: _Klasse:

en: St_yle:
da: _Stil:

en: Horizontal Rule
da: Vandret linje

en: _Align:
da: J_ustér:

en: _Height:
da: _Højde:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
da: _Bredde:

en: Is _percent
da: Er _procent

en: No _shading
da: Ingen _skygge

en: Options
da: Valgmuligheder

en: On _Load:
da: On_Load:

en: On _Unload:
da: On_UnLoad:

en: Depreciated options
da: Forældede valgmuligheder

en: Background _Image:
da: Baggrundsb_illede:

en: Back_ground Color:
da: Bag_grundsfarve:

en: _Text Color:
da: _Tekstfarve:

en: _Link Color:
da: _Linkfarve:

en: _Visited Link Color:
da: _Besøgt-link-farve:

en: _Active Link Color:
da: _Aktivt-link-farve:

en: Con_tent:
da: _Indhold:

en: _Scheme:
da: _Skema:

en: Font
da: Skrifttype

en: Base Font
da: Grundskrifttype

en: Size
da: Størrelse

en: Color
da: Farve

en: Face
da: Skrifttype-familie

en: Custom
da: Tilpasset

en: E-mail
da: E-post

en: _Mail to:
da: _E-post til:

en: _Copy to:
da: _Kopi til:

en: Blin_d copy to:
da: Blin_d kopi til:

en: with _Subject:
da: med _emne:

en: with _Body:
da: med _indhold:

en: Quick List
da: Hurtig liste

en: Number of _rows:
da: Antal _rækker:

en: Or_dered
da: Or_dnet

en: _Unordered
da: _Uordnet

en: Style:
da: Stil:

en: Co_ls:
da: Ko_lonner:

en: _Rows:
da: _Rækker:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
da: _Tilføj &lt;ramme&gt;-elementer

en: _Source:
da: _Kilde:

en: Margin _Width:
da: Margin _Bredde:

en: Margin _Height:
da: Margen _Højde:

en: _Frameborder:
da: _Rammekant:

en: No _Resize:
da: Ingen stø_rrelsesændring:

en: _Autoplay:
da: _Automatisk afspilning:

en: C_ontrols:
da: _Kontroller:

en: M_ute:
da: _Lydløs:

en: _Id:
da: _ID:

en: _Style:
da: _Stil:

note: Dialog construction
en: Canvas
da: Lærred

en: _Poster:
da: _Plakat:

note: Dialog construction
en: Time
da: Tid

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
da: Format for dato og tid (feks. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD):
    
    YYYY - år (feks. 2011)
    MM måned (feks. 01 for januar)
    DD - dag i måneden (feks. 08)
    T - en påkrævet adskiller
    hh  time (feks. 22 for 10.00 pm)
    mm - minutter (feks. 55)
    ss - sekunder (feks- 03)
    TZD - angivelse af tidszone (Z betyder Zulu, også kendt som Greenwich Mean Time)

en: _Datetime:
da: _Dato og tid:

en: Embed
da: Indlejr

en: _MIME Type:
da: _MIME-type:

en: Script
da: Skript

en: (HTML4 only)
da: (Kun HTML4)

en: MIME _Type:
da: MIME_type:

en: _Charset:
da: _Tegnsæt:

en: _Async:
da: _Asynkront:

en: _Defer:
da: _Undgå:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
da: CSS3-flerkolonne-layout

en: Auto (default) or number of columns
da: Auto (standard) eller antal kolonner

en: Auto (default) or width
da: Auto (standard) eller bredde

en: Normal (default) or width of the gap between columns
da: Auto (standard) eller bredde på afstand mellem kolonner

en: None (default) or style
da: Ingen (standard) eller stil

en: Medium (default) or width
da: Medium (standard) eller bredde

en: Use vendor-prefixed CSS property:
da: Brug CSS-egenskab med producentpræfiks:

en: styles_heet
da: stila_rk

en: Add selector(s) to create a new rule
da: Tilføj vælger(e) for at oprette ny regel

en: style a_ttribute
da: stile_genskab

en: Add a style attribute in tag
da: Tilføj stilegenskab i mærke

en: style _values
da: stil_værdier

en: Add values in a style attribute
da: Tilføj værdier i en stilegenskab

en: Selecto_rs:
da: Vælge_re:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
da: Lad være tom for at indsætte erklæringer i en eksisterende regel.

en: T_itle:
da: T_itel:

en: _Forward Relation:
da: _Fremadrettet relation:

en: _Reverse Relation:
da: Bagud_rettet relation:

en: Media:
da: Medier:

en: L_ang:
da: _Sprog:

en: _Custom:
da: _Tilpasset:

en: _Action:
da: _Handling:

en: Metho_d:
da: Meto_de:

en: Text area
da: Tekstområde

en: Select
da: Vælg

en: Si_ze:
da: _Størrelse:

en: Multiple _Selections:
da: Flere _markeringer:

en: Option
da: Valgmulighed

en: _Label:
da: _Etiket:

en: _Selected:
da: _Valgt:

en: Option group
da: Valggruppe

en: _Checked:
da: _Valgt:

en: Max _Length:
da: Maksimal _længde:

en: _Accept:
da: _Acceptér:

en: C_ustom:
da: Til_passet:

en: Button
da: Knap

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
da: <span color="#006000">Celle_fyld:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
da: <span color="#006000">C_ellafstand:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
da: <span color="#006000">J_ustér:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
da: <span color="red">_baggrundsfarve:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
da: <span color="#006000">_Bredde:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
da: <span color="#006000">K_ant:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
da: <span color="#A36A00">_Kant:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
da: <span color="#006000">_Ramme:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
da: <span color="#006000">Linea_ler:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
da: <span color="#006000">_Venstrejustering:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
da: <span color="#A36A00">_Overskrifter:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
da: Sæt af mellemrums-adskilte ID'er for th-elementer.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
da: <span color="#A36A00">_Omfang:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
da: overskriftescellen bruges på celler i samme:

en: Co_l Span:
da: Ko_lonnespænd:

en: _Row Span:
da: _Rækkespænd:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
da: <span color="red">Ingen ombry_dning:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
da: <span color="red">_Bredde:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
da: <span color="red">_Højde:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
da: Billedet kunne ikke hentes...

en: Loading file %s...
da: Henter fil %s...

en: Insert thumbnail
da: Indsæt miniature

en: Preview
da: Smugkig

en: _Image location:
da: B_illedplacering:

en: Hei_ght:
da: Hø_jde:

en: Alternate _text:
da: Alternativ _tekst:

en: _Hspace:
da: _Vandret afstand:

en: _Vspace:
da: _Lodret afstand:

en: Borde_r:
da: _Ramme:

en: Select files for thumbnail creation
da: Vælg filer til oprettelse af miniaturer

en: Scaling (%)
da: Skalering (%)

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Multi thumbnail
da: Multiminiature

en: By scaling
da: Efter skalering

en: By width, keep aspect ratio
da: Efter bredde, bevar skaleringsforhold

en: By height, keep aspect ratio
da: Efter højde, bevar skaleringsforhold

en: By width and height, ignore aspect ratio
da: Efter bredde og højde, ignorér skaleringsforhold

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
da: %r: oprindeligt filnavn  %t: miniature-filnavn
    %w: oprindelig bredde  %h: oprindelig højde
    %x: miniaturebredde  %y: miniaturehøjde
    %b: oprindelig størrelse (bytes)

en: Keep aspect ratio
da: Bevar skaleringsforhold

en: _Reset Dimensions
da: Nulstil dimensione_r

en: Alternate te_xt:
da: Alternativ te_kst:

en: _Long description:
da: _Lang beskrivelse:

en: _Use Transitional options
da: _Brug overgangs-valgmuligheder

en: _Border:
da: _Ramme:

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
da: 
    
    	<b>Henter preview...</b>

en: Select Image
da: Vælg billede

en: All images
da: Alle billeder

en: Insert Image
da: Indsæt billede

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
da: <b>E_ksternt stilark</b>

en: _Media:
da: _Medie:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
da: <b>Stilområde</b>

en: Cre_ate empty style area
da: Opret tomt _stilområde

en: <b>Attributes</b>
da: <b>Attributter</b>

en: _Src:
da: _Kilde:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
da: <b>Skriptområde</b>

en: Cre_ate empty script area
da: Opret tomt s_kriptområde

en: Quick Start
da: Hurtigstart

en: _Title:
da: _Titel:

en: _Head:
da: _Hoved:

en: Open in _new document.
da: Åbn i _nyt dokument.

en: Table Wizard
da: Tabelguide

en: Number of colu_mns:
da: Antal kolo_nner:

en: Table rows on one _line:
da: Tabelrækker på én _linje:

en: _Indent table code:
da: _Indryk tabelkode:

en: Frame Wizard
da: Rammeguide

en: Use _DTD:
da: Brug _DTD:

en: Orientation:
da: Orientering:

en: _Horizontal
da: _Vandret

en: _Vertical
da: _Lodret

en: Number of _Frames:
da: Antal _Rammer:

en: Frame's
da: Rammens

en: Name:
da: Navn:

en: Source:
da: Kilde:

en: Size:
da: Størrelse:

en: <b>HTML Toolbar</b>
da: <b>HTML-værktøjslinje</b>

en: Show toolbar in sidepanel
da: Vis værktøjslinje i sidepanel

en: Keep HTML dialogs always on top
da: Hold altid HTML-dialoger øverst

en: <b>HTML options</b>
da: <b>Valgmuligheder for HTML</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
da: Brug sm_å bogstaver i HTML-mærker

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
da: Brug for_ældede mærker (f.eks. <font> og <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
da: _Formatér ifølge retningslinjer for tilgængelighed (f.eks. <strong> for <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
da: <b>Opdatér mærke-valgmuligheder automatisk</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
da: Opdatér forfatter-metamærke a_utomatisk

en: Automatically update _date meta tag
da: Opdatér _dato-metamærke automatisk

en: Automatically update _generator meta tag
da: Opdatér _generator-metamærke automatisk
