Bluefish 2.2.2 - en to eu translation catalogue (514 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
eu: CSS eraikitzailea

en: _Selector(s):
eu: _Hautatzaileak:

en: _Property:
eu: _Propietatea:

en: _Value:
eu: _Balioa:

en: Selector(s)
eu: Hautatzaileak

en: Property
eu: Propietatea

en: Value
eu: Balioa

en:  _Add
eu:  _Gehitu

en:  _Update
eu:  _Eguneratu

en:  _Delete
eu:  Ez_abatu

en: _Style...
eu: _Estiloa...

en: Bluefish: Select color
eu: Bluefish: hautatu kolorea

en: Edit color
eu: Editatu kolorea

en: Edit tag
eu: Editatu etiketa

en: Htmlbar
eu: HTML-barra

en: HTML Features
eu: HTML eginbideak

en: T_ags
eu: E_tiketak

en: _Headings
eu: _Izenburuak

en: Insert H1 tag
eu: Txertatu H1 etiketa

en: Insert H2 tag
eu: Txertatu H2 etiketa

en: Insert H3 tag
eu: Txertatu H3 etiketa

en: Insert H4 tag
eu: Txertatu H4 etiketa

en: Insert H5 tag
eu: Txertatu H5 etiketa

en: Insert H6 tag
eu: Txertatu H6 etiketa

en: _Entities
eu: _Entitateak

en: _Non-breaking space
eu: _Zuriune zatiezina

en: _Broken bar ¦
eu: _Barra hautsia ¦

en: Soft _hyphen -
eu: _Marratxo biguna -

en: _Format by Context
eu: _Formatua testuinguruaren arabera

en: _Strong
eu: _Sendoa

en: Strong
eu: Sendoa

en: _Emphasis
eu: _Enfasia

en: Emphasis
eu: Enfasia

en: _Definition
eu: D_efinizioa

en: Definition
eu: Definizioa

en: _Code
eu: _Kodea

en: Code
eu: Kodea

en: Sa_mple
eu: _Adibidea

en: Sample
eu: Adibidea

en: _Keyboard
eu: _Teklatua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: _Variable
eu: _Aldagaia

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Ci_tation
eu: A_ipua

en: Citation
eu: Aipua

en: _Abbreviation
eu: _Laburdura

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Ac_ronym
eu: Ak_ronimoa

en: Acronym
eu: Akronimoa

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: De_lete
eu: _Ezabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Format by L_ayout
eu: Formatua _diseinuaren arabera

en: _Bold
eu: _Lodia

en: Bold
eu: Lodia

en: _Italic
eu: _Etzana

en: Italic
eu: Etzana

en: _Underline
eu: _Azpimarratua

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: _Strikeout
eu: _Marratua

en: Strikeout
eu: Marratua

en: Sm_all
eu: _Txikia

en: Small
eu: Txikia

en: Bi_g
eu: _Handia

en: Big
eu: Handia

en: Format _General
eu: Formatu _orokorra

en: _Paragraph
eu: _Paragrafoa

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: _Break
eu: _Lerro-jauzia

en: Break
eu: Lerro-jauzia

en: Break clear _all
eu: L_erro-jauzia eta garbitu

en: Break and clear
eu: Lerro-jauzia eta garbitu

en: _Non-Breaking Space
eu: _Zuriune zatiezina

en: Non-breaking space
eu: Zuriune zatiezina

en: Font Si_ze +1
eu: Le_tra-tamaina +1

en: Font Size +1
eu: Letra-tamaina +1

en: Font _Size -1
eu: Let_ra-tamaina -1

en: Font Size -1
eu: Letra-tamaina -1

en: Preformatted _Text
eu: _Aurrez formateatutako testua

en: Preformatted Text
eu: Aurrez formateatutako testua

en: Su_bscript
eu: Azp_iindizea

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Su_perscript
eu: _Goi-indizea

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: _Center
eu: Er_dian

en: Center
eu: Erdian

en: Align _right
eu: Lerr_okatu eskuinean

en: Right Justify
eu: Justifikatu eskuinean

en: _Table
eu: _Taula

en: Table
eu: Taula

en: Table _Row
eu: T_aulako errenkada

en: Table Row
eu: Taulako errenkada

en: Table _Header
eu: Ta_ularen goiburua

en: Table Header
eu: Taularen goiburua

en: Table _Data
eu: Tau_lako datuak

en: Table Data
eu: Taulako datuak

en: Table _Caption
eu: Taularen _epigrafea

en: Table Caption
eu: Taularen epigrafea

en: _List
eu: _Zerrenda

en: Unordered _List
eu: _Ordenatu gabeko zerrenda

en: Unordered List
eu: Ordenatu gabeko zerrenda

en: _Ordered List
eu: O_rdenatutako zerrenda

en: Ordered List
eu: Ordenatutako zerrenda

en: List Ite_m
eu: _Zerrendako elementua

en: List Item
eu: Zerrendako elementua

en: De_finition List
eu: _Definizioen zerrenda

en: Definition List
eu: Definizioen zerrenda

en: Definition _Term
eu: De_finizio-terminoa

en: Definition Term
eu: Definizio-terminoa

en: Men_u
eu: _Menua

en: Menu
eu: Menua

en: F_orm
eu: _Inprimakia

en: Form
eu: Inprimakia

en: _Fieldset
eu: E_remu-taldea

en: _Legend
eu: _Legenda

en: L_abel
eu: _Etiketa

en: _Input
eu: _Sarrera

en: _Button
eu: _Botoia

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _Datalist
eu: _Datu-zerrenda

en: Opt_group
eu: Aukeren _taldea

en: Optio_n
eu: _Aukera

en: _Textarea
eu: _Testu-area

en: _Keygen
eu: _Gako sortzailea

en: O_utput
eu: _Irteera

en: _Progress
eu: A_urrerapena

en: _Meter
eu: _Metroa

en: _Misc
eu: _Hainbat

en: Insert Generator _META-Tag
eu: Txertatu _META etiketen sortzailea

en: _Span
eu: _Hedapena

en: _Div
eu: _Zatia

en: _Link
eu: _Esteka

en: S_cript
eu: S_cript-a

en: _Anchor
eu: _Aingura

en: _Image
eu: _Irudia

en: _Comment
eu: I_ruzkina

en: HTML Comment
eu: HTML iruzkina

en: Dial_ogs
eu: Elkarrizketa-_koadroak

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Quickstart...
eu: _Abiarazte bizkorra...

en: Quickstart...
eu: Bizkor hasteko...

en: _Link Header...
eu: Estekaren _goiburua...

en: Link Header...
eu: Estekaren goiburua...

en: _Body...
eu: _Testua...

en: Body...
eu: Gorputza...

en: _Script...
eu: _Script-a...

en: Script...
eu: Script-a...

en: _Anchor...
eu: A_inguratu...

en: Anchor / Hyperlink...
eu: Aingura / Hiperesteka...

en: _E-mail...
eu: _Helbide elektronikoa....

en: E-mail...
eu: Helbide elektronikoa....

en: _Rule...
eu: _Marra...

en: Horizontal Rule...
eu: Marra horizontala...

en: _Font...
eu: _Letra-tipoak...

en: Font...
eu: Letra-tipoa...

en: Basef_ont...
eu: _Oinarrizko letra-tipoa...

en: Base font...
eu: Oinarrizko letra-tipoa...

en: Quick_list...
eu: _Zerrenda bizkorra...

en: Quick List...
eu: Zerrenda bizkorra...

en: _Meta...
eu: M_eta...

en: Embe_d...
eu: _Kapsulatu...

en: Select _Color...
eu: _Hautatu kolorea...

en: Insert _Time...
eu: T_xertatu ordua...

en: Insert _Image...
eu: Txertat_u irudia...

en: Insert image...
eu: Txertatu irudia...

en: Insert T_humbnail...
eu: Txertatu koa_dro txikia...

en: Insert thumbnail...
eu: Txertatu koadro txikia...

en: Table _Wizard...
eu: _Taulen morroia...

en: Table Wizard...
eu: Taulen morroia...

en: _Table...
eu: Ta_ula...

en: Table...
eu: Taula...

en: Table _Row...
eu: T_aulako errenkada...

en: Table Row...
eu: Taulako errenkada...

en: Table _Head...
eu: Taularen _goiburua...

en: Table Head...
eu: Taularen goiburua...

en: Table _Data...
eu: Tau_laren datuak...

en: Table Data...
eu: Taulako datuak...

en: _Create Style...
eu: _Sortu estiloa...

en: Create stylesheet...
eu: Sortu estilo-orria...

en: Span...
eu: Hedapena...

en: _Div...
eu: _Zatia...

en: Div...
eu: Zatia...

en: _Style
eu: _Estiloa

en: Style
eu: Estiloa

en: C_olumns...
eu: _Zutabeak...

en: Columns...
eu: Zutabeak...

en: _Link to Stylesheet...
eu: Es_tekatu estilo-orriarekin...

en: Link to Stylesheet...
eu: Estekatu estilo-orriarekin...

en: _Frame
eu: _Markoa

en: Frame _Wizard...
eu: _Markoaren morroia...

en: Frame Wizard...
eu: Markoen morroia...

en: Frame_set...
eu: Markoen _egitura...

en: Frameset...
eu: Markoen egitura...

en: _Frame...
eu: Mar_koa...

en: Frame...
eu: Markoa...

en: F_orm...
eu: _Inprimakia...

en: Form...
eu: Inprimakia...

en: _Input...
eu: _Sarrera...

en: Input B_uttons...
eu: _Sarrera-botoia...

en: Input Button...
eu: Sarrera-botoia...

en: Input T_ext...
eu: _Testu-sarrera...

en: Input Text...
eu: Testu-sarrera...

en: Text_area...
eu: _Testu-area...

en: Textarea...
eu: Testu-area...

en: _Select...
eu: _Hautatu...

en: Select...
eu: Hautatu...

en: O_ption...
eu: _Aukera...

en: Option...
eu: Aukera...

en: Option _Group...
eu: A_ukera-taldea...

en: Option group...
eu: Aukera-taldea...

en: _Button...
eu: _Botoia...

en: Button...
eu: Botoia...

en: _Edit tag under cursor...
eu: _Editatu etiketa kurtsorearen azpian...

en: _Multi Thumbnail...
eu: Koadro txiki _anitzak...

en: Multi thumbnail...
eu: Koadro txiki anitzak...

en: Frame
eu: Markoa

en: Frameset
eu: Markoen egitura

en: Noframes
eu: Markorik ez

en: Target
eu: Helburua

en: Input Hidden...
eu: Ezkutuko sarrera...

en: Input Radio button...
eu: Aukera-botoia...

en: Input Radio Button...
eu: Aukera-botoia...

en: Input Check box...
eu: Kontrol-laukia...

en: Input Check Box...
eu: Kontrol-laukia...

en: _Article
eu: _Artikulua

en: Article
eu: Artikulua

en: As_ide
eu: Al_boa

en: Aside
eu: Alboa

en: Fig_caption
eu: Irud_Epigrafea

en: Figcaption
eu: IrudEpigrafea

en: Fig_ure
eu: _Irudia

en: Figure
eu: Irudia

en: _Footer
eu: _Orri-oina

en: Footer
eu: Orri-oina

en: _Header
eu: _Goiburua

en: Header
eu: Goiburua

en: H_group
eu: _GoiburuTaldea

en: Hgroup
eu: GoiburuTaldea

en: _Mark
eu: _Markatua

en: Mark
eu: Markatua

en: _Nav
eu: _Nabigazioa

en: Nav
eu: Nabigazioa

en: Ruby parenthesis
eu: Ruby parentesiak

en: Ruby text
eu: Ruby testua

en: _Section
eu: A_tala

en: Section
eu: Atala

en: Au_dio...
eu: A_udioa...

en: Audio...
eu: Audioa...

en: _Video...
eu: _Bideoa...

en: Video...
eu: Bideoa...

en: _Canvas...
eu: Oi_hala...

en: Canvas...
eu: Oihala...

en: _Time...
eu: _Denbora...

en: Time...
eu: Denbora...

en: Insert _Color
eu: Txertatu _kolorea

en: Insert Color
eu: Txertatu kolorea

en: _HTML Toolbar
eu: _HTML tresna-barra

en: Add to Quickbar
eu: Gehitu abiarazte bizkorra

en: Remove from Quickbar
eu: Kendu abiarazte bizkorra

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
eu: Egin klik saguaren eskuineko botoiarekin HTML tresna-barrako edozein botoietan abiarazte bizkorrari gehitzeko.

en: Quickbar
eu: Abiarazte bizkorra

en: Standard
eu: Arrunta

en: Formatting
eu: Formatua ematen

en: Tables
eu: Taulak

en: List
eu: Zerrenda

en: Forms
eu: Inprimakiak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Frames
eu: Markoak

en: Insert Time
eu: Txertatu ordua

en:   _Time (%i:%i:%i)
eu:   _Ordua (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
eu:   A_steko eguna (igandea)

en:   Day of the _week (Monday)
eu:   A_steko eguna (astelehena)

en:   Day of the _week (Tuesday)
eu:   A_steko eguna (asteartea)

en:   Day of the _week (Wednesday)
eu:   A_steko eguna (asteazkena)

en:   Day of the _week (Thursday)
eu:   A_steko eguna (osteguna)

en:   Day of the _week (Friday)
eu:   A_steko eguna (ostirala)

en:   Day of the _week (Saturday)
eu:   A_steko eguna (larunbata)

en:   _Date (%i/%i/%i)
eu:   _Data (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
eu:   _Unix ordua (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
eu:   Unix dataren _katea (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
eu:   ISO-8601 ordua

en: Quick Anchor
eu: Aingura bizkorra

en: Attributes
eu: Atributuak

en: _Target:
eu: _Helburua:

en: _Name:
eu: _Izena:

en: Titl_e:
eu: _Titulua:

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: Custo_m:
eu: _Pertsonalizatu:

en: Events
eu: Gertaerak

en: OnClic_k:
eu: _KlikEgitean:

en: OnD_blClick:
eu: Klik_BikoitzaEgitean:

en: OnMouseO_ver:
eu: Sagua_Gainean:

en: OnMouse_Down:
eu: SaguarenBotoia_Sakatzean:

en: OnMouse_Move:
eu: Sagua_Mugitzean

en: OnMouseOu_t:
eu: Sagua_Ateratzean:

en: OnMouse_Up:
eu: SaguarenBotoiaAs_katzean:

en: OnKeyDo_wn:
eu: _TeklaBeheraSakatzean:

en: OnKey_Press:
eu: Tekla_Sakatzean:

en: OnKe_yUp:
eu: TeklaAs_katzean:

en: Div
eu: Zatia

en: Span
eu: Hedapena

en: Heading 1
eu: Izenburua 1

en: Heading 2
eu: Izenburua 2

en: Heading 3
eu: Izenburua 3

en: Heading 4
eu: Izenburua 4

en: Heading 5
eu: Izenburua 5

en: Heading 6
eu: Izenburua 6

en: Ali_gn:
eu: _Lerrokatu:

en: Cl_ass:
eu: _Klasea:

en: St_yle:
eu: Es_tiloa:

en: _ID:
eu: _IDa:

en: Horizontal Rule
eu: Marra horizontala

en: _Align:
eu: _Lerrokatu:

en: _Height:
eu: _Altuera:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: Is _percent
eu: _Ehunekoa da:

en: No _shading
eu: _Itzaldurarik ez

en: Body
eu: Gorputza

en: Options
eu: Aukerak

en: On _Load:
eu: _Kargatzean:

en: On _Unload:
eu: _Deskargatzean:

en: Depreciated options
eu: Aukera zaharkituak

en: Background _Image:
eu: Atze_ko planoko irudia:

en: Back_ground Color:
eu: A_tzeko planoko kolorea:

en: _Text Color:
eu: _Testuaren kolorea:

en: _Link Color:
eu: _Estekaren kolorea:

en: _Visited Link Color:
eu: _Bisitatutako esteken kolorea:

en: _Active Link Color:
eu: Esteka _aktiboen kolorea:

en: Con_tent:
eu: _Edukia:

en: _Scheme:
eu: E_skema:

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Base Font
eu: Oinarrizko letra-tipoa

en: Size
eu: Tamaina

en: Color
eu: Kolorea

en: Face
eu: Tipoa

en: Custom
eu: Pertsonalizatu

en: E-mail
eu: Posta elektronikoa

en: _Mail to:
eu: _Bidali honi:

en: _Copy to:
eu: _Kopia:

en: Blin_d copy to:
eu: Kopia _itxua:

en: with _Subject:
eu: _Gaia:

en: with _Body:
eu: G_orputza:

en: Quick List
eu: Zerrenda bizkorra

en: Number of _rows:
eu: _Errenkada-kopurua:

en: Or_dered
eu: O_rdenatuta

en: _Unordered
eu: Or_denatu gabe

en: Style:
eu: Estiloa:

en: Co_ls:
eu: _Zutabeak:

en: _Rows:
eu: _Errenkadak:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
eu: _Gehitu &lt;frame&gt; elementuak

en: _Source:
eu: _Iturburua:

en: Margin _Width:
eu: _Marjina-zabalera:

en: Margin _Height:
eu: M_arjina-altuera:

en: Scrollin_g:
eu: _Korritzea:

en: _Frameborder:
eu: Ma_rkoaren ertza:

en: No _Resize:
eu: _Ez aldatu tamaina:

note: Dialog construction and settings
en: Audio
eu: Audioa

en: _Autoplay:
eu: _Auto-erreprodukzioa:

en: C_ontrols:
eu: _Kontrolak:

en: _Loop:
eu: _Begizta:

en: M_ute:
eu: _Mututu:

en: _Preload:
eu: _Aurrekarga:

en: _Id:
eu: _IDa:

en: _Style:
eu: E_stiloa:

note: Dialog construction
en: Canvas
eu: Oihala

en: Video
eu: Bideoa

en: _Poster:
eu: _Posterra:

note: Dialog construction
en: Time
eu: Denbora

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
eu: Data-ordu formatua (adib. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - urtea (adib. 2009)
    MM - hilabetea (adib. 01 urtarrilarentzako)
    DD - hileko eguna (adib. 08)
    T - beharrezko bereizlea
    hh - ordua (adib. 22  10.00pm adierazteko)
    mm - minutuak (adib. 55)
    ss - segundoak (adib. 03)
    TZD - Ordu-zonaren izendatzailea (Z-k Zulu adierazten du, Greenwich Mean Time bezala ezaguna ere)

en: _Datetime:
eu: _Data-ordua:

en: Embed
eu: Kapsulatu

en: _MIME Type:
eu: _MIME mota:

en: Script
eu: Script-a

en: (HTML4 only)
eu: (HTML4 soilik)

en: MIME _Type:
eu: MIME _mota:

en: _Charset:
eu: _Karaktere-jokoa:

en: _Async:
eu: _Asink:

en: _Defer:
eu: _Atzeratu:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
eu: CSS3 zutabe anitzeko diseinua

en: Auto (default) or number of columns
eu: Automatikoa (lehenetsia) edo zutabe kopurua

en: Auto (default) or width
eu: Automatikoa (lehenetsia) edo zabalera

en: Normal (default) or width of the gap between columns
eu: Normala (lehenetsia) edo zutabeen arteko tartearen zabalera

en: None (default) or style
eu: Bat ere ez (lehenetsia) edo estiloa

en: Medium (default) or width
eu: Tartekoa (lehenetsia) edo zabalera

en: Use vendor-prefixed CSS property:
eu: Erabili hornitzaileak aurrefinkatutako CSS propietatea.

en: styles_heet
eu: estilo-_orria

en: Add selector(s) to create a new rule
eu: Gehitu hautatzaileak arau berria sortzeko

en: style a_ttribute
eu: estiloaren _atributuak

en: Add a style attribute in tag
eu: Gehitu estiloaren atributua etiketari

en: style _values
eu: estiloaren _balioak

en: Add values in a style attribute
eu: Gehitu balioak estiloaren atributuei

en: Selecto_rs:
eu: _Hautatzaileak:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
eu: Utzi hutsik dagoen arau batean deklarazioak txertatzeko.

en: Link
eu: Esteka

en: HREF_LANG:
eu: HREF_HIZK:

en: T_itle:
eu: _Titulua:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Forward Relation:
eu: _Aurrerako erlazioa:

en: _Reverse Relation:
eu: _Alderantzizko erlazioa:

en: Media:
eu: Euskarria:

en: L_ang:
eu: _Hizkuntza:

en: _Custom:
eu: _Pertsonalizatua:

en: _Action:
eu: _Ekintza:

en: Metho_d:
eu: _Metodoa:

en: _Enctype:
eu: _Kodeketa mota:

en: Text area
eu: Testu-area

en: Select
eu: Hautatu

en: Si_ze:
eu: Ta_maina:

en: Multiple _Selections:
eu: _Hautapen anizkoitzak:

en: Option
eu: Aukera

en: _Label:
eu: _Etiketa:

en: _Selected:
eu: _Hautatutakoa:

en: Option group
eu: Aukera-taldea

en: Input
eu: Sarrera

en: _Checked:
eu: _Hautatuta:

en: Max _Length:
eu: _Gehienezko luzera:

en: _Accept:
eu: _Onartu:

en: C_ustom:
eu: _Pertsonalizatu:

en: On_Focus:
eu: Fokua_Jasotzean:

en: On_Blur:
eu: Fokua_Galtzean:

en: On_Select:
eu: TestuaHautatzean:

en: On_Change:
eu: A_ldatzean:

en: Button
eu: Botoia

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
eu: <span color="#006000">Gelaxkaren _betegarria:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
eu: <span color="#006000">G_elaxken arteko tartea:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
eu: <span color="#006000">_Lerrokatu:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
eu: <span color="red">A_tzPlKolorea:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
eu: <span color="#006000">_Zabalera:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
eu: <span color="#006000">E_rtza:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
eu: <span color="#A36A00">_Ertza:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
eu: <span color="#006000">_Markoa:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
eu: <span color="#006000">M_arrak:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
eu: <span color="#006000">_Lerrokatze bertikala:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
eu: <span color="#A36A00">_Goiburuak:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
eu: N elementuen IDak zuriunez bereiztutako taldea.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
eu: <span color="#A36A00">E_sparrua:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
eu: goiburuaren gelaxka gelaxkei aplikatzen zaie era berean:

en: Co_l Span:
eu: Zutabean_Hedatu:

en: _Row Span:
eu: ErrenkadanH_edatu:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
eu: <span color="red">Ez _itzulbiratu:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
eu: <span color="red">_Zabalera:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
eu: <span color="red">_Altuera:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
eu: Huts egin du irudia kargatzean...

en: Loading file %s...
eu: %s fitxategia kargatzen...

en: Insert thumbnail
eu: Txertatu koadro txikia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: _Image location:
eu: _Irudiaren kokalekua:

en: Hei_ght:
eu: _Altuera:

en: _Usemap:
eu: _IrudiMapa:

en: Alternate _text:
eu: _Ordezko testua:

en: _Hspace:
eu: _Tarte horizontala:

en: _Vspace:
eu: T_arte bertikala:

en: Borde_r:
eu: _Ertza:

en: Select files for thumbnail creation
eu: Hautatu koadro txikiak sortzeko fitxategiak

en: Scaling (%)
eu: Eskala (%)

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Multi thumbnail
eu: Koadro txiki anitz

en: By scaling
eu: Eskalaren arabera

en: By width, keep aspect ratio
eu: Zabaleraren arabera; mantendu proportzioa

en: By height, keep aspect ratio
eu: Altueraren arabera; mantendu proportzioa

en: By width and height, ignore aspect ratio
eu: Zabaleraren eta altueraren arabera; ez mantendu proportzioa

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
eu: %r: jatorrizko fitxategi-izena  %t: koadro txikiaren fitxategi-izena
    %w: jatorrizko zabalera  %h: jatorrizko altuera
    %x: koadro txikiaren zabalera  %y: koadro txikiaren altuera
    %b: jatorrizko tamaina (byteak)

en: _Reset Dimensions
eu: _Berrezarri dimentsioak

en: Alternate te_xt:
eu: _Ordezko testua:

en: _Long description:
eu: _Deskripzio luzea:

en: I_D:
eu: _IDa:

en: _Use Transitional options
eu: _Erabili trantsiziozko aukerak

en: _Border:
eu: _Ertza:

en: 
    %d x %d pixels
eu: 
    %d x %d pixel

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
eu: 
    
    	<b>Aurrebista kargatzen...</b>

en: Select Image
eu: Hautatu irudia

en: All images
eu: Irudi guztiak

en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
eu: <b>_Kanpoko estilo orria</b>

en: Ty_pe:
eu: _Mota:

en: HRE_F:
eu: _HREF:

en: _Media:
eu: _Euskarria:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
eu: <b>Estiloaren area</b>

en: Cre_ate empty style area
eu: _Sortu estiloaren area hutsa

en: <b>Attributes</b>
eu: <b>Atributuak</b>

en: _Src:
eu: _Iturburua:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
eu: <b>Script-aren area</b>

en: Cre_ate empty script area
eu: Sortu script-aren area hutsa

en: Quick Start
eu: Abiarazte bizkorra

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Head:
eu: _Goiburua:

en: Open in _new document.
eu: Ireki dokumentu _berrian.

en: Table Wizard
eu: Taulen morroia

en: Number of colu_mns:
eu: _Zutabe-kopurua:

en: Table rows on one _line:
eu: _Taula-errenkadak lerro bakoitzeko:

en: _Indent table code:
eu: _Koskatu taularen kodea:

en: Frame Wizard
eu: Markoen morroia

en: Use _DTD:
eu: Erabili _DTD:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: _Horizontal
eu: _Horizontala

en: _Vertical
eu: _Bertikala

en: Number of _Frames:
eu: Marko-kopurua:

en: Frame's
eu: Markoak

en: Name:
eu: Izena:

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: <b>HTML Toolbar</b>
eu: <b>HTML tresna-barra</b>

en: Show toolbar in sidepanel
eu: Erakutsi tresna-barra albo-panelean

en: Keep HTML dialogs always on top
eu: Mantendu HTMLren elkarrizketa-koadroak beti goian

en: <b>HTML options</b>
eu: <b>HTML aukerak</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
eu: Erabili _minuskulak HTML etiketetan

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
eu: Erabili etiketa _zaharkituak (adib. <font> edo <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
eu: _Eman formatu erabilerraztasunaren gidalerroaren arabera (adib. <strong> <b> ordez)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
eu: <b>Eguneratu automatikoki etiketen aukerak</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
eu: Eguneratu automatikoki _egilearen meta-etiketa

en: Automatically update _date meta tag
eu: Eguneratu automatikoki _dataren meta-etiketa

en: Automatically update _generator meta tag
eu: Eguneratu automatikoki _sortzailearen meta-etiketa
