Bluefish 2.2.4 - en to gl translation catalogue (453 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
gl: Editor de Follas de Estilo (CSS)

en: _Selector(s):
gl: _Seleccionador(es):

en: _Property:
gl: _Propiedade:

en: _Value:
gl: _Valor:

en: Selector(s)
gl: Seleccionador(es)

en: Property
gl: Propiedade

en: Value
gl: Valor

en:  _Add
gl: _Engadir

en:  _Update
gl: _Actualizar

en:  _Delete
gl: _Eliminar

en: _Style...
gl: _Estilo...

en: Bluefish: Select color
gl: Bluefish: Escolla cor

en: Edit color
gl: Editar cor

en: Edit tag
gl: Editar etiqueta

en: Htmlbar
gl: Barra Html

en: HTML Features
gl: Características HTML

en: T_ags
gl: E_tiquetas

en: _Headings
gl: Cabeceiras

en: Insert H1 tag
gl: Insertar etiqueta H1

en: Insert H2 tag
gl: Insertar etiqueta H2

en: Insert H3 tag
gl: Insertar etiqueta H3

en: Insert H4 tag
gl: Insertar etiqueta H4

en: Insert H5 tag
gl: Insertar etiqueta H5

en: Insert H6 tag
gl: Insertar etiqueta H6

en: _Entities
gl: Entidades

en: _Non-breaking space
gl: Espazo sen ruptura

en: _Broken bar ¦
gl: Barra partida ¦

en: Soft _hyphen -
gl: Guión medio -

en: _Format by Context
gl: _Formato polo contexto

en: _Strong
gl: Forte

en: Strong
gl: Forte

en: _Emphasis
gl: Énfase

en: Emphasis
gl: Enfatizado

en: _Definition
gl: Definición

en: Definition
gl: Definición

en: _Code
gl: Código

en: Code
gl: Codigo

en: Sa_mple
gl: Exemplo

en: Sample
gl: Mostra

en: _Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard
gl: Teclado

en: _Variable
gl: Variable

en: Ci_tation
gl: Cita

en: Citation
gl: Cita

en: _Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Ac_ronym
gl: Acónimo

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: _Insert
gl: _Insertar

en: Insert
gl: Insertar

en: De_lete
gl: Borrar

en: Delete
gl: _Eliminar

en: Format by L_ayout
gl: Formato por _disposición

en: _Bold
gl: Remarcado

en: Bold
gl: Remarcado

en: _Italic
gl: Cursiva

en: Italic
gl: Cursiva

en: _Underline
gl: Subliñado

en: Underline
gl: Subliñar

en: _Strikeout
gl: Riscado

en: Strikeout
gl: Tachado

en: Sm_all
gl: Pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Bi_g
gl: Grande

en: Big
gl: Grande

en: Format _General
gl: Formato _xeral

en: _Paragraph
gl: Parágrafo

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: _Break
gl: Nova liña

en: Break
gl: Cambio de liña

en: Break clear _all
gl: Novo parágrafo

en: Break and clear
gl: Cambio de  parágrafo

en: _Non-Breaking Space
gl: Espazo sen ruptura

en: Non-breaking space
gl: Espazo

en: Font Si_ze +1
gl: Tamaño de letra +1

en: Font Size +1
gl: Aumentar tamaño letra +1

en: Font _Size -1
gl: Tamaño de letra  -1

en: Font Size -1
gl: Diminuír tamaño de letra -1

en: Preformatted _Text
gl: Texto sen formato

en: Preformatted Text
gl: Texto sen formato

en: Su_bscript
gl: Subscript

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Su_perscript
gl: Superscript

en: Superscript
gl: Supraíndice

en: _Center
gl: Centrado

en: Center
gl: Centrar

en: Align _right
gl: Aliñar á dereita

en: Right Justify
gl: Aliñar á dereita

en: _Table
gl: _Táboa

en: Table
gl: Táboa

en: Table _Row
gl: Fila

en: Table Row
gl: Fila de táboa

en: Table _Header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table Header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table _Data
gl: Datos da táboa

en: Table Data
gl: Datos da táboa

en: Table _Caption
gl: Lenda da táboa

en: Table Caption
gl: Lenda da táboa

en: _List
gl: _Lista

en: Unordered _List
gl: Lista sen ordenar

en: Unordered List
gl: Lista non ordenada

en: _Ordered List
gl: Lista ordenada

en: Ordered List
gl: Lista ordenada

en: List Ite_m
gl: Elemento da lista

en: List Item
gl: Elemento da lista

en: De_finition List
gl: Lista de definicións

en: Definition List
gl: Lista de definición

en: Definition _Term
gl: Termo definido

en: Definition Term
gl: Termo definido

en: Men_u
gl: Menú

en: Menu
gl: Menú

en: F_orm
gl: F_ormulario

en: Form
gl: Formulario

en: _Legend
gl: _Lenda

en: L_abel
gl: E_tiqueta

en: _Input
gl: Caixa de texto

en: _Button
gl: Botón

en: _Datalist
gl: _Listar

en: Opt_group
gl: _Grupo de Opcións

en: Optio_n
gl: Opció_n

en: _Textarea
gl: Área de _texto

en: _Keygen
gl: X_erar claves

en: O_utput
gl: Saí_da

en: _Progress
gl: _Progreso

en: _Misc
gl: _Varios

en: Insert Generator _META-Tag
gl: Engadir xerador de _META_Tag

en: _Div
gl: _DIV

en: _Link
gl: _Enlace

en: S_cript
gl: Script

en: _Anchor
gl: Áncora

en: _Image
gl: Imaxe

en: _Comment
gl: _Comentario

en: HTML Comment
gl: Comentario HTML

en: Dial_ogs
gl: Diál_ogos

en: _General
gl: _Xeral

en: _Quickstart...
gl: Inicio rápido...

en: Quickstart...
gl: Inicio rápido...

en: _Link Header...
gl: Cabeceira do enlace...

en: Link Header...
gl: Cabeceira da ligazón...

en: _Body...
gl: etiqueta Body...

en: Body...
gl: Etiqueta Body...

en: _Anchor...
gl: Áncora...

en: Anchor / Hyperlink...
gl: Áncora / Ligazón...

en: _E-mail...
gl: _Correo electrónico...

en: E-mail...
gl: Correo electrónico

en: _Rule...
gl: _Raia horizontal...

en: Horizontal Rule...
gl: Raia horizontal...

en: _Font...
gl: _Letra...

en: Font...
gl: Tipo de letra

en: Basef_ont...
gl: Letra por defecto...

en: Base font...
gl: Letra por defecto

en: Quick_list...
gl: Lista rápida...

en: Quick List...
gl: Lista rápida...

en: _Meta...
gl: Meta...

en: Embe_d...
gl: Incorporar...

en: Select _Color...
gl: Seleccionar Cor...

en: Insert _Time...
gl: Engadir Marca de tempo...

en: Insert _Image...
gl: Engadir Imaxe...

en: Insert image...
gl: Engadir imaxe...

en: Insert T_humbnail...
gl: Engadir Icona...

en: Insert thumbnail...
gl: Engadir icona...

en: Table _Wizard...
gl: Asistente de táboas...

en: Table Wizard...
gl: Asistente de Táboas...

en: _Table...
gl: _Táboa...

en: Table...
gl: Táboa...

en: Table _Row...
gl: Fila...

en: Table Row...
gl: Fila de táboa...

en: Table _Head...
gl: Cabeceira da táboa...

en: Table Head...
gl: Cabeceira de táboa...

en: Table _Data...
gl: Datos da táboa...

en: Table Data...
gl: Datos de táboa...

en: _Create Style...
gl: Crear folla de estilo...

en: Create stylesheet...
gl: Crea folla de estilo...

en: S_pan...
gl: S_pan

en: Span...
gl: Etiqueta Span...

en: _Div...
gl: Div...

en: Div...
gl: Estiqueta Div...

en: _Style
gl: E_stilo:

en: Style
gl: Estilo

en: C_olumns...
gl: C_olumnas...

en: Columns...
gl: _Canvas

en: _Link to Stylesheet...
gl: Ligazón a folla de estilo...

en: Link to Stylesheet...
gl: Ligazón a folla de estilo...

en: _Frame
gl: _Marco

en: Frame _Wizard...
gl: Asistente para Marcos...

en: Frame Wizard...
gl: Asistente de Marcos...

en: Frame_set...
gl: Conxunto de marcos...

en: Frameset...
gl: Estructura de marcos...

en: _Frame...
gl: Marco...

en: Frame...
gl: Marco...

en: F_orm...
gl: Formulario...

en: Form...
gl: Formulario...

en: _Input...
gl: Entrada...

en: Input B_uttons...
gl: Botóns de entrada...

en: Input Button...
gl: Botón de entrada...

en: Input T_ext...
gl: Caixa de t_exto...

en: Input Text...
gl: Caixa de texto...

en: Text_area...
gl: Área de texto...

en: Textarea...
gl: Área de texto...

en: _Select...
gl: Botón select...

en: Select...
gl: Escoller opción...

en: O_ption...
gl: Botón de opción...

en: Option...
gl: Opción...

en: Option _Group...
gl: Grupo de opcións....

en: Option group...
gl: Grupo de opcións...

en: _Button...
gl: Botón...

en: Button...
gl: Botón...

en: _Edit tag under cursor...
gl: Editar etiqueta onde está o cursor...

en: _Multi Thumbnail...
gl: _Multiples iconas...

en: Multi thumbnail...
gl: Multiples iconas...

en: Frame
gl: Marco

en: Frameset
gl: Estructura de marcos

en: Noframes
gl: Sen marcos

en: Target
gl: Destino

en: Input Hidden...
gl: Campo oculto...

en: Input Radio button...
gl: Botón opción Radio...

en: Input Radio Button...
gl: Botón opción Radio...

en: Input Check box...
gl: Caixa de opción...

en: Input Check Box...
gl: Caixa de opción...

en: _Article
gl: _Artículo

en: Article
gl: Artículo

en: Fig_caption
gl: _Cita

en: Figcaption
gl: Cita

en: Fig_ure
gl: Ci_fra

en: Figure
gl: Cifra

en: _Footer
gl: _Pe páxina

en: Footer
gl: Pe de páxina

en: _Header
gl: _Cabeceira:

en: Header
gl: Cabeceira

en: _Mark
gl: _Marca

en: Mark
gl: Marca

en: Ruby parenthesis
gl: Paréntese Ruby

en: Ruby text
gl: Texto Ruby

en: _Section
gl: _Sección

en: Section
gl: Sección

en: Au_dio...
gl: S_on...

en: Audio...
gl: Son...

en: _Canvas...
gl: _Canvas

en: _Time...
gl: _Hora

en: Time...
gl: Hora...

en: Insert _Color
gl: Insertar _Cor do texto

en: Insert Color
gl: Insertar Cor

en: _HTML Toolbar
gl: Ferramentas HTML

en: Add to Quickbar
gl: Engadir a Inicio Rápido

en: Remove from Quickbar
gl: Quitar de Inicio Rápido

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
gl: Click dereito en calquer botón da barra html para engadilo a Inicio Rápido

en: Quickbar
gl: Inicio Rápido

en: Standard
gl: Común

en: Formatting
gl: Dando formato

en: Tables
gl: Táboas

en: List
gl: Lista

en: Forms
gl: Formularios

en: Fonts
gl: Tipografías

en: Frames
gl: Marcos

en: Insert Time
gl: Engadir Hora

en:   _Time (%i:%i:%i)
gl:  _Hora (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
gl:  Día da _semana (Domingo)

en:   Day of the _week (Monday)
gl:  Día da semana (Luns)

en:   Day of the _week (Tuesday)
gl:  Día da semana (Martes)

en:   Day of the _week (Wednesday)
gl:  Día da semana (Mércores)

en:   Day of the _week (Thursday)
gl:  Día da semana (Xoves)

en:   Day of the _week (Friday)
gl:  Día da semana (Venres)

en:   Day of the _week (Saturday)
gl:  Día da semana (Sábado)

en:   _Date (%i/%i/%i)
gl:  _Data (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
gl:  Tempo Unix (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
gl:  Cadea de data Unix (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
gl:  Hora ISO-8601

en: Quick Anchor
gl:  Áncora Rápida

en: Attributes
gl: Propiedades

en: _Target:
gl: _Obxetivo:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Titl_e:
gl: Título:

en: _Language:
gl: Língua:

en: Custo_m:
gl: Personalizado:

en: Events
gl: Eventos:

en: Heading 1
gl: Cabeceira 1

en: Heading 2
gl: Cabeceira 2

en: Heading 3
gl: Cabeceira 3

en: Heading 4
gl: Cabeceira 4

en: Heading 5
gl: Cabeceira 5

en: Heading 6
gl: Cabeceira 6

en: Ali_gn:
gl: Aliñar:

en: St_yle:
gl: Estilo:

en: Horizontal Rule
gl: Raia horizontal

en: _Align:
gl: Aliñar:

en: _Height:
gl: Altura:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
gl: Ancho:

en: Is _percent
gl: En porcentaxe

en: No _shading
gl: Sen sombra

en: Options
gl: Opcións

en: On _Load:
gl: Carg_ando:

en: On _Unload:
gl: Descar_gando:

en: Depreciated options
gl: Opcións obsoletas

en: Background _Image:
gl: Imaxe de Fondo:

en: Back_ground Color:
gl: Cor de Fondo:

en: _Text Color:
gl: Cor do texto:

en: _Link Color:
gl: Cor da ligazón:

en: _Visited Link Color:
gl: Cor da Ligazón visitada:

en: _Active Link Color:
gl: Cor da ligazón activa:

en: Con_tent:
gl: Con_tido:

en: _Scheme:
gl: E_squema:

en: Font
gl: Letra

en: Base Font
gl: Letra por defecto

en: Size
gl: Tamaño

en: Color
gl: Cor

en: Face
gl: Aparencia

en: Custom
gl: Personalizado

en: E-mail
gl: Correo Electrónico

en: _Mail to:
gl: Para:

en: _Copy to:
gl: Copia para:

en: Blin_d copy to:
gl: Copia cega para:

en: with _Subject:
gl: Asunto:

en: with _Body:
gl: Corpor da mensaxe:

en: Quick List
gl: Lista Rápida

en: Number of _rows:
gl: Número de filas:

en: Or_dered
gl: Ordenada

en: _Unordered
gl: Non Ordenada

en: Style:
gl: Estilo:

en: Co_ls:
gl: Columnas:

en: _Rows:
gl: Filas:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
gl: Eng_adir elementos &lt;frame&gt;

en: _Source:
gl: _Fonte:

en: Margin _Width:
gl: Anc_ho da marxe:

en: Margin _Height:
gl: Al_tura da marxe:

en: Scrollin_g:
gl: Desplazamento:

en: _Frameborder:
gl: Bordo do marco:

en: No _Resize:
gl: Non Redimensionar:

note: Dialog construction and settings
en: Audio
gl: Son

en: _Autoplay:
gl: _Autoexecución:

en: C_ontrols:
gl: C_ontrois:

en: _Loop:
gl: _Bucle:

en: M_ute:
gl: Silencio:

en: _Preload:
gl: _Precarga:

en: _Style:
gl: E_stilo:

note: Dialog construction
en: Time
gl: Tempo

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
gl: Formato da data (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - ano (ex. 2009)
    MM - mes (ex. 01 para Xaneiro)
    DD - día do mes (ex. 08)
    T - un separador necesario
    hh - hora (ex. 22 para 10.00pm)
    mm - minutos (ex. 55)
    ss - segundos (ex. 03)
    TZD - Designador de fuso horario (Z indica Zulu, tamén coñecido como Hora n Meridiano de Greenwich)

en: _Datetime:
gl: _Data e hora:

en: Embed
gl: Incluido

en: _MIME Type:
gl: Tipo _MIME:

en: (HTML4 only)
gl: (So HTML)

en: MIME _Type:
gl: _Tipo MIME:

en: _Charset:
gl: _Caracteres:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
gl: Disposición multi-columna CSS3

en: Auto (default) or number of columns
gl: Auto (por omisión) ou número de columnas

en: Auto (default) or width
gl: Auto (por omisión) ou ancho

en: Normal (default) or width of the gap between columns
gl: Normal (por omisión) ou ancho do espazo entre columnas

en: None (default) or style
gl: Nada (por omisión) ou estilo

en: Medium (default) or width
gl: Medio (por omisión) ou ancho

en: Use vendor-prefixed CSS property:
gl: Utilizar propiedades CSS establecidas polo autor:

en: styles_heet
gl: folla de e_stilo

en: Add selector(s) to create a new rule
gl: Engadir selector(es) para crear nova regla

en: style a_ttribute
gl: a_tributo de estilo

en: Add a style attribute in tag
gl: Engadir un atributo de estilo na etiqueta

en: style _values
gl: _valores de estilo

en: Add values in a style attribute
gl: Engadir valores nun atributo de estilo

en: Selecto_rs:
gl: Selecto_res:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
gl: Deixar baleiro para insertar comentarios nunha regla existente.

en: Link
gl: Ligazón

en: HREF_LANG:
gl: HREF _LANG:

en: T_itle:
gl: Titulo:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Forward Relation:
gl: Relación cara adiante

en: _Reverse Relation:
gl: Relación cara Atrás

en: Media:
gl: Medios:

en: L_ang:
gl: Idioma:

en: _Custom:
gl: _Personalizado:

en: Text area
gl: Área de texto

en: Si_ze:
gl: Tamaño:

en: Multiple _Selections:
gl: Seleccións Múltiples:

en: Option
gl: Opción

en: _Label:
gl: E_tiqueta:

en: _Selected:
gl: _Seleccionado:

en: Option group
gl: Grupo de Opcións

en: Input
gl: Entrada

en: _Checked:
gl: _Marcado:

en: Max _Length:
gl: Lonxitude máxima:

en: _Accept:
gl: _Consentir:

en: C_ustom:
gl: Pe_rsonalizado:

en: Button
gl: Botón

en: Set of space-separated IDs of th elements.
gl: Preferencia dos IDs separados por espazos dos elementos th.

en: the header cell applies to cells in the same:
gl: a celda do cabezallo aplícase a celdas no mesmo:

en: Co_l Span:
gl: Extender Colum

en: _Row Span:
gl: Extenter Filas:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
gl: <span color="red">Non _Recoller:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
gl: <span color="red">_Ancho:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
gl: <span color="red">_Alto:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
gl: Fallo a carga da imaxe...

en: Loading file %s...
gl: Cargando ficheiro %s...

en: Insert thumbnail
gl: Engadir icona

en: Preview
gl: Vista previa

en: _Image location:
gl: Ruta á imaxe:

en: Hei_ght:
gl: Al_tura:

en: _Usemap:
gl: _Mapa de imaxe:

en: Alternate _text:
gl: Texto Alt:

en: _Hspace:
gl: Espazo _H:

en: _Vspace:
gl: Espazo _V:

en: Borde_r:
gl: Bord_o:

en: Select files for thumbnail creation
gl: Seleccione ficheiros para crear iconas

en: Scaling (%)
gl: Proporción (%)

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Multi thumbnail
gl: Varias iconas

en: By scaling
gl: Por proporción

en: By width, keep aspect ratio
gl: Polo ancho, manter proporcion aspecto

en: By height, keep aspect ratio
gl: Por altura, manter proporción aspecto

en: By width and height, ignore aspect ratio
gl: Por ancho e alto, sen manter relación aspecto

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
gl: %r: nome orixinal ficheiro %t: nome da icona
    %w: ancho orixinal  %h: altura orixinal
    %x: ancho da icona  %y: altura da icona
    %b: tamaño orixinal (bytes)

en: Keep aspect ratio
gl: Manter proporción de aspecto

en: _Reset Dimensions
gl: Restablecer Tamaño

en: Alternate te_xt:
gl: Texto Alternativo:

en: _Long description:
gl: Descripción Longa:

en: _Use Transitional options
gl: Usar opcións de transición

en: _Border:
gl: _Bordo:

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
gl: 
    
    	<b>Cargado vista previa...</b>

en: Select Image
gl: Selecciona Imaxe

en: All images
gl: Tódalas imaxes

en: Insert Image
gl: Engadir imaxe

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
gl: <b>Folla de Estilo E_xterna</b>

en: Ty_pe:
gl: Tipo:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
gl: <b>Área de Estilo</b>

en: Cre_ate empty style area
gl: Crear Área de Estilo Baldeira

en: <b>Attributes</b>
gl: <b>Propiedades</b>

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
gl: <b>Área de Script</b>

en: Cre_ate empty script area
gl: Crear un Área de Script baldeira

en: Quick Start
gl: Inicio Rápido

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Head:
gl: _Cabeceira:

en: Open in _new document.
gl: Abrir nun _novo documento.

en: Table Wizard
gl: Asistente de Táboas

en: Number of colu_mns:
gl: Número de columnas:

en: Table rows on one _line:
gl: Filas da táboa nunha liña:

en: _Indent table code:
gl: Aliñar código da táboa:

en: Frame Wizard
gl: Asistente para Marcos:

en: Use _DTD:
gl: Usar _DTD:

en: Orientation:
gl: Orientación:

en: _Horizontal
gl: _Horizontal:

en: _Vertical
gl: _Vertical:

en: Number of _Frames:
gl: Número de Marcos:

en: Frame's
gl: do Marco

en: Name:
gl: Nome:

en: Source:
gl: Fonte:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: <b>HTML Toolbar</b>
gl: <b>Barra ferramentas HTML</b>

en: Show toolbar in sidepanel
gl: Amosar barra de ferramentas no panel lateral

en: Keep HTML dialogs always on top
gl: Manter sempre enriba os diálogos HTML

en: <b>HTML options</b>
gl: <b>Opcións HTML</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
gl: Utilizar etiquetas HTML en min_úscula

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
gl: Usar etiquetas obsoletas (ex. <font> e <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
gl: Dar _formato de acordo a guías de accesibilidade (ex. <strong> por <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
gl: <b>Auto actualizar opcións de etiquetas</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
gl: Actualizar automáticamente a etiqueta meta a_uthor

en: Automatically update _date meta tag
gl: Actualizar automáticamente a etiqueta meta _date

en: Automatically update _generator meta tag
gl: Actualizar automáticamente a etiqueta meta _generator
