Bluefish 2.2.2 - en to pl translation catalogue (483 entries)

en: Cascading Style Sheet Builder
pl: Kreator kaskadowego arkusza stylów CSS

en: _Selector(s):
pl: _Selektor(y):

en: _Property:
pl: Włas_ność:

en: _Value:
pl: _Wartość:

en: Selector(s)
pl: Selektor(y)

en: Property
pl: Własność

en: Value
pl: Wartość

en:  _Add
pl:  _Dodaj

en:  _Update
pl:  _Odśwież

en:  _Delete
pl:  Usuń

en: _Style...
pl: Sty_l...

en: Bluefish: Select color
pl: Bluefish: Wybierz kolor

en: Edit color
pl: Zmień kolor

en: Edit tag
pl: Edytuj znacznik

en: Htmlbar
pl: Pasek HTML

en: HTML Features
pl: Funkcje HTML

en: T_ags
pl: _Znaczniki

en: _Headings
pl: Na_główki

en: Insert H1 tag
pl: Wstaw znacznik H1

en: Insert H2 tag
pl: Wstaw znacznik H2

en: Insert H3 tag
pl: Wstaw znacznik H3

en: Insert H4 tag
pl: Wstaw znacznik H4

en: Insert H5 tag
pl: Wstaw znacznik H5

en: Insert H6 tag
pl: Wstaw znacznik H6

en: _Entities
pl: _Encje

en: _Non-breaking space
pl: _Twarda spacja

en: _Broken bar ¦
pl: Złama_ny słupek ¦

en: Soft _hyphen -
pl: Miękki _myślnik -

en: _Format by Context
pl: _Formatowanie przez kontekst

en: _Strong
pl: Wz_mocnienie

en: Strong
pl: Wzmocnienie

en: _Emphasis
pl: Wy_różnienie

en: Emphasis
pl: Wyróżnienie

en: _Definition
pl: De_finicja

en: Definition
pl: Definicja

en: _Code
pl: _Kod

en: Code
pl: Kod

en: Sa_mple
pl: Przy_kład

en: Sample
pl: Przykład

en: _Keyboard
pl: K_lawiatura

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: _Variable
pl: _Zmienna

en: Variable
pl: Zmienna

en: Ci_tation
pl: Cy_tat

en: Citation
pl: Cytat

en: _Abbreviation
pl: _Skrót

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Ac_ronym
pl: _Akronim

en: Acronym
pl: Akronim

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: Insert
pl: Wstaw

en: De_lete
pl: _Usuń

en: Delete
pl: Kasuj

en: Format by L_ayout
pl: Formatowanie przez _wygląd

en: _Bold
pl: Po_grubienie

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: _Italic
pl: _Kursywa

en: Italic
pl: Kursywa

en: _Underline
pl: P_odkreślenie

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: _Strikeout
pl: Przek_reślenie

en: Strikeout
pl: Przekreślenie

en: Sm_all
pl: _Małe

en: Small
pl: Małe

en: Bi_g
pl: _Duże

en: Big
pl: Duże

en: Format _General
pl: Format _ogólny

en: _Paragraph
pl: _Paragraf

en: Paragraph
pl: Paragraf

en: _Break
pl: P_rzełamanie wiersza

en: Break
pl: Przełamanie wiersza

en: Break clear _all
pl: Przełamanie wiersza i c_lear

en: Break and clear
pl: Przełamanie wiersza i clear

en: _Non-Breaking Space
pl: _Twarda spacja

en: Non-breaking space
pl: Twarda spacja

en: Font Si_ze +1
pl: R_ozmiar czcionki +1

en: Font Size +1
pl: Rozmiar czcionki +1

en: Font _Size -1
pl: Roz_miar czcionki -1

en: Font Size -1
pl: Rozmiar czcionki -1

en: Preformatted _Text
pl: Tekst pre_formatowany

en: Preformatted Text
pl: Tekst preformatowany

en: Su_bscript
pl: Indeks _dolny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Su_perscript
pl: Indeks _górny

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: _Center
pl: Wyśrodk_uj

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Align _right
pl: Do pra_wej

en: Right Justify
pl: Wyrównanie do prawej

en: _Table
pl: _Tabela

en: Table
pl: Tabela

en: Table _Row
pl: _Wiersz tabeli

en: Table Row
pl: Wiersz

en: Table _Header
pl: _Nagłówek tabeli

en: Table Header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table _Data
pl: _Dane tabeli

en: Table Data
pl: Dane tabeli

en: Table _Caption
pl: Po_dpis tabeli

en: Table Caption
pl: Podpis tabeli

en: _List
pl: _Lista

en: Unordered _List
pl: Nien_umerowana

en: Unordered List
pl: Lista nienumerowana

en: _Ordered List
pl: Numer_owana

en: Ordered List
pl: Lista numerowana

en: List Ite_m
pl: _Element listy

en: List Item
pl: Element listy

en: De_finition List
pl: Lista _definicji

en: Definition List
pl: Lista definicji

en: Definition _Term
pl: _Termin definicji

en: Definition Term
pl: Termin definicji

en: Men_u
pl: _Menu

en: F_orm
pl: _Formularz

en: Form
pl: Formularz

en: _Fieldset
pl: Gr_upy pól (Fieldset)

en: _Legend
pl: _Legenda

en: L_abel
pl: _Etykieta

en: _Input
pl: Kontrolka (_Input)

en: _Button
pl: _Przycisk

en: _Select
pl: Pole wy_boru

en: _Datalist
pl: Znacznik _Datalist

en: Opt_group
pl: Grupa _opcji listy (Optgroup)

en: Optio_n
pl: Opc_ja listy

en: _Textarea
pl: Obszar _tekstowy

en: O_utput
pl: W_ynik (Output)

en: _Progress
pl: Pas_ek postępu

en: _Meter
pl: Pasek wyniku (_Meter)

en: _Misc
pl: _Różne

en: Insert Generator _META-Tag
pl: Wstaw znacznik _META Generator

en: S_cript
pl: Sk_rypt

en: _Anchor
pl: O_dnośnik

en: _Image
pl: _Obrazek

en: _Comment
pl: Ko_mentarz

en: HTML Comment
pl: Komentarz HTML

en: Dial_ogs
pl: _Okna dialogowe

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Quickstart...
pl: Sz_ybki start...

en: Quickstart...
pl: Szybki start...

en: _Link Header...
pl: _Link w nagłówku...

en: Link Header...
pl: Nagłówek odnośnika...

en: _Script...
pl: Sk_rypt...

en: Script...
pl: Skrypt...

en: _Anchor...
pl: _Odnośnik...

en: Anchor / Hyperlink...
pl: Odnośnik/Kotwica...

en: _E-mail...
pl: _E-mail

en: _Rule...
pl: Linia po_zioma...

en: Horizontal Rule...
pl: Linia pozioma...

en: _Font...
pl: Czcio_nka...

en: Font...
pl: Czcionka...

en: Basef_ont...
pl: Czcionka po_dstawowa...

en: Base font...
pl: Czcionka podstawowa...

en: Quick_list...
pl: Szybka _lista...

en: Quick List...
pl: Szybka lista...

en: Embe_d...
pl: Os_adzenie pliku...

en: Select _Color...
pl: Wybierz _kolor...

en: Insert _Time...
pl: Wstaw _czas...

en: Insert _Image...
pl: Wstaw o_brazek...

en: Insert image...
pl: Wstaw obrazek...

en: Insert T_humbnail...
pl: Wstaw m_iniaturę...

en: Insert thumbnail...
pl: Wstaw miniaturę...

en: Table _Wizard...
pl: _Kreator tabeli...

en: Table Wizard...
pl: Kreator tabeli...

en: _Table...
pl: _Tabela...

en: Table...
pl: Tabela...

en: Table _Row...
pl: _Wiersz tabeli...

en: Table Row...
pl: Wiersz tabeli...

en: Table _Head...
pl: Na_główek tabeli...

en: Table Head...
pl: Nagłówek tabeli...

en: Table _Data...
pl: _Dane tabeli...

en: Table Data...
pl: Dane tabeli...

en: _Create Style...
pl: _Utwórz styl...

en: Create stylesheet...
pl: Utwórz arkusz stylów...

en: _Style
pl: _Styl

en: Style
pl: Styl

en: C_olumns...
pl: K_olumny...

en: Columns...
pl: Kolumny...

en: _Link to Stylesheet...
pl: Odnośnik do a_rkusza stylów...

en: Link to Stylesheet...
pl: Odnośnik do arkusza stylów...

en: _Frame
pl: Ra_mka

en: Frame _Wizard...
pl: _Kreator ramek...

en: Frame Wizard...
pl: Kreator ramek...

en: Frame_set...
pl: _Zbiór ramek...

en: Frameset...
pl: Zbiór ramek...

en: _Frame...
pl: _Ramka...

en: Frame...
pl: Ramka...

en: F_orm...
pl: _Formularz...

en: Form...
pl: Formularz...

en: _Input...
pl: Pole (_Input)...

en: Input B_uttons...
pl: _Pola przycisków...

en: Input Button...
pl: Pole przycisku...

en: Input T_ext...
pl: Pole _tekstowe...

en: Input Text...
pl: Pole tekstowe...

en: Text_area...
pl: O_bszar tekstowy...

en: Textarea...
pl: Obszar tekstowy...

en: _Select...
pl: Lista _wyboru...

en: Select...
pl: Lista wyboru...

en: O_ption...
pl: _Opcja...

en: Option...
pl: Opcja...

en: Option _Group...
pl: _Grupa opcji...

en: Option group...
pl: Grupa opcji...

en: _Button...
pl: P_rzycisk...

en: Button...
pl: Przycisk...

en: _Edit tag under cursor...
pl: _Edytuj znacznik przy kursorze...

en: _Multi Thumbnail...
pl: Wie_lokrotna miniatura...

en: Multi thumbnail...
pl: Wielokrotna miniatura...

en: Frame
pl: Ramka

en: Frameset
pl: Zbiór ramek

en: Noframes
pl: Bez ramek

en: Target
pl: Cel

en: Input Hidden...
pl: Ukryte pole...

en: Input Radio button...
pl: Przycisk opcji (Radio)...

en: Input Radio Button...
pl: Przycisk opcji (Radio)...

en: Input Check box...
pl: Przycisk wyboru (Checkbox)...

en: Input Check Box...
pl: Przycisk wyboru (Checkbox)...

en: _Article
pl: _Artykuł

en: Article
pl: Artykuł

en: As_ide
pl: Wstawka (As_ide)

en: Aside
pl: Wstawka (Aside)

en: Fig_caption
pl: Podpis załącznika (Fig_caption)

en: Figcaption
pl: Podpis załącznika (Figcaption)

en: Fig_ure
pl: Załącznik (Fig_ure)

en: Figure
pl: Załącznik (Figure)

en: _Footer
pl: S_topka

en: Footer
pl: Stopka

en: _Header
pl: Na_główek

en: Header
pl: Nagłówek

en: H_group
pl: G_rupa nagłówków (Hgroup)

en: Hgroup
pl: G_rupa nagłówków (Hgroup)

en: _Mark
pl: Oznaczenie (_Mark)

en: Mark
pl: Oznaczenie (Mark)

en: _Nav
pl: _Nawigacja (Nav)

en: Nav
pl: Nawigacja (Nav)

en: Ruby parenthesis
pl: Nawiasy Ruby

en: Ruby text
pl: Tekst Ruby

en: _Section
pl: _Sekcja

en: Section
pl: Sekcja

en: Au_dio...
pl: _Dźwięk (Audio)...

en: Audio...
pl: Dźwięk (Audio)...

en: _Video...
pl: Wideo (_Video)...

en: Video...
pl: Wideo (Video)...

en: _Canvas...
pl: Płótno (_Canvas)...

en: Canvas...
pl: Płótno (Canvas)...

en: _Time...
pl: Czas (_Time)...

en: Time...
pl: Czas (Time)...

en: Insert _Color
pl: Wstaw _kolor

en: Insert Color
pl: Wstaw kolor

en: _HTML Toolbar
pl: Pasek narzędzi _HTML

en: Add to Quickbar
pl: Dodaj do paska podręcznego

en: Remove from Quickbar
pl: Usuń z paska podręcznego

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym przycisku, aby dodać go do paska podręcznego.

en: Quickbar
pl: Pasek podręczny

en: Standard
pl: Standardowe

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Tables
pl: Tabele

en: List
pl: Lista

en: Forms
pl: Formularze

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Frames
pl: Ramki

en: Insert Time
pl: Wstaw czas

en:   _Time (%i:%i:%i)
pl:   _Czas (%i:%i:%i)

en:   Day of the _week (Sunday)
pl:   Dzień _tygodnia (Niedziela)

en:   Day of the _week (Monday)
pl:   Dzień _tygodnia (Poniedziałek)

en:   Day of the _week (Tuesday)
pl:   Dzień _tygodnia (Wtorek)

en:   Day of the _week (Wednesday)
pl:   Dzień _tygodnia (Środa)

en:   Day of the _week (Thursday)
pl:   Dzień _tygodnia (Czwartek)

en:   Day of the _week (Friday)
pl:   Dzień _tygodnia (Piątek)

en:   Day of the _week (Saturday)
pl:   Dzień _tygodnia (Sobota)

en: You appear to have a non existent day!
pl: Wygląda na to, że wskazany dzień nie istnieje!

en:   _Date (%i/%i/%i)
pl:   _Data (%i/%i/%i)

en:   _Unix Time (%i)
pl:   Czas w formacie _UNIX (%i)

en:   Unix Date _String (%s)
pl:   _Ciąg daty w formacie UNIX (%s)

en:   ISO-8601 Ti_me
pl:  Czas w for_macie ISO-8601

en: Quick Anchor
pl: Szybki odnośnik

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: _HREF:
pl: _Href:

en: _Target:
pl: _Cel:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Titl_e:
pl: _Tytuł:

en: _Language:
pl: _Język:

en: Custo_m:
pl: Wła_sne:

en: Events
pl: Zdarzenia

en: Heading 1
pl: Nagłówek 1

en: Heading 2
pl: Nagłówek 2

en: Heading 3
pl: Nagłówek 3

en: Heading 4
pl: Nagłówek 4

en: Heading 5
pl: Nagłówek 5

en: Heading 6
pl: Nagłówek 6

en: Ali_gn:
pl: W_yrównanie:

en: Cl_ass:
pl: Kl_asa:

en: St_yle:
pl: St_yl:

en: Horizontal Rule
pl: Linia pozioma

en: _Align:
pl: Poł_ożenie:

en: _Height:
pl: W_ysokość:

note: gtk_spin_button_set_numeric (GTK_SPIN_BUTTON (spin2), 1);
en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: Is _percent
pl: _Procentowo

en: No _shading
pl: Nie _cieniuj

en: Body
pl: Treść

en: Options
pl: Opcje

en: On _Load:
pl: Przy ot_wieraniu:

en: On _Unload:
pl: Przy _zamykaniu:

en: Depreciated options
pl: Przestarzałe opcje

en: Background _Image:
pl: O_brazek w tle:

en: Back_ground Color:
pl: Kolor _tła:

en: _Text Color:
pl: Kolor te_kstu:

en: _Link Color:
pl: Kolor o_dnośnika:

en: _Visited Link Color:
pl: Kolor _odwiedzonego odnośnika:

en: _Active Link Color:
pl: Kolor _aktywnego odnośnika:

en: Con_tent:
pl: Zawa_rtość:

en: _Scheme:
pl: _Schemat:

en: Font
pl: Czcionka

en: Base Font
pl: Czcionka podstawowa

en: Size
pl: Rozmiar

en: Color
pl: Kolor

en: Face
pl: Krój

en: Custom
pl: Własne

en: _Mail to:
pl: _Wyślij do:

en: _Copy to:
pl: _Kopiuj do:

en: Blin_d copy to:
pl: Ukr_yta kopia do:

en: with _Subject:
pl: _Temat:

en: with _Body:
pl: T_reść:

en: Quick List
pl: Szybka lista

en: Number of _rows:
pl: Ilość _elementów:

en: Or_dered
pl: Numero_wana

en: _Unordered
pl: _Nienumerowana

en: Style:
pl: Styl:

en: Co_ls:
pl: Ko_lumny:

en: _Rows:
pl: Wie_rsze:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
pl: Dodaj elementy &lt;frame&gt;

en: _Source:
pl: Źró_dło:

en: Margin _Width:
pl: S_zerokość marginesu:

en: Margin _Height:
pl: _Wysokość marginesu:

en: Scrollin_g:
pl: Przew_ijanie:

en: _Frameborder:
pl: Obramowanie _ramki:

en: No _Resize:
pl: Zablokuj zmianę rozmiaru:

note: Dialog construction and settings
en: Audio
pl: Dźwięk (Audio)

en: _Autoplay:
pl: _Autoodtwarzanie:

en: C_ontrols:
pl: K_ontrolki:

en: _Loop:
pl: Za_pętlenie:

en: M_ute:
pl: W_yciszenie:

en: _Preload:
pl: Wcz_esne ładowanie:

en: _Style:
pl: _Styl:

note: Dialog construction
en: Canvas
pl: Płótno (Canvas)

en: Video
pl: Wideo (Video)

en: _Poster:
pl: Mi_niatura:

note: Dialog construction
en: Time
pl: Czas

note: Datetime help
en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
pl: Format daty i czasu (np. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - oznacza rok (np. 2009)
    MM - miesiąc (np. 01 jako styczeń)
    DD - dzień miesiąca (np. 08)
    T - wymagany separator
    hh - godzina (np. 22 jako 10.00 po południu)
    mm - minuty (np. 55)
    ss - sekundy (np. 03)
    TZD - Oznaczenie strefy czasowej (Z oznacza czas Zulu, znany także jako średni czas Greenwich)

en: _Datetime:
pl: _Data/czas:

en: Embed
pl: Osadzenie pliku

en: _MIME Type:
pl: Typ _MIME:

en: Script
pl: Skrypt

en: (HTML4 only)
pl: (Tylko HTML4)

en: MIME _Type:
pl: _Typ MIME:

en: _Charset:
pl: _Kodowanie znaków:

en: _Async:
pl: Atrybut _Async:

en: _Defer:
pl: Atrybut _Defer:

note: todo check buttons: column-span: all (default none) column-fill: auto (default balance)
en: CSS3 multi-column layout
pl: Układ wielokolumnowy CSS3

en: Auto (default) or number of columns
pl: Automatyczne (domyślnie) lub numery kolumn

en: Auto (default) or width
pl: Automatyczne (domyślnie) lub szerokość

en: Normal (default) or width of the gap between columns
pl: Normalne (domyślnie) lub szerokość szczeliny między kolumnami

en: None (default) or style
pl: Brak (domyślnie) lub styl

en: Medium (default) or width
pl: Średni (domyślnie) lub szerokość

en: Use vendor-prefixed CSS property:
pl: Używaj własności CSS dla różnych przeglądarek:

en: styles_heet
pl: _Arkusz stylów

en: Add selector(s) to create a new rule
pl: Dodaj selektor(y), aby utworzyć nową regułę

en: style a_ttribute
pl: Atr_ybut stylu

en: Add a style attribute in tag
pl: Dodaj atrybut stylu w znaczniku

en: style _values
pl: _Wartości stylu

en: Add values in a style attribute
pl: Dodaj wartości w atrybucie stylu

en: Selecto_rs:
pl: _Selektory:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
pl: Pozostaw puste, aby wstawić deklaracje do istniejącej reguły.

en: HREF_LANG:
pl: Href _lang:

en: T_itle:
pl: _Tytuł:

en: _Type:
pl: _Rodzaj:

en: _Forward Relation:
pl: Za_leżność do linku (rel):

en: _Reverse Relation:
pl: _Zależność od linku (rev):

en: L_ang:
pl: _Język:

en: _Custom:
pl: _Własne:

en: _Action:
pl: _Akcja:

en: Metho_d:
pl: _Metoda:

en: _Enctype:
pl: _Kodowanie:

en: Text area
pl: Obszar tekstowy

en: Select
pl: Lista wyboru

en: Si_ze:
pl: Ro_zmiar:

en: Multiple _Selections:
pl: _Wielokrotny wybór:

en: Option
pl: Opcja

en: _Label:
pl: _Etykieta:

en: _Selected:
pl: Wy_brany:

en: Option group
pl: Grupa opcji

en: Input
pl: Pole (Input)

en: _Checked:
pl: _Zaznaczone:

en: Max _Length:
pl: _Długość maks.:

en: _Accept:
pl: _Akceptowane:

en: C_ustom:
pl: Wła_sne:

en: Button
pl: Przycisk

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
pl: <span color="#006000">Odstęp komórka-_zawartość:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
pl: <span color="#006000">Odstęp _komórek:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
pl: <span color="#006000">_Wyrównanie:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
pl: <span color="red">Kolor _tła:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
pl: <span color="#006000">_Szerokość:</span>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
pl: <span color="#006000">O_bramowanie:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
pl: <span color="#A36A00">_Obramowanie:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
pl: <span color="#006000">_Ramka:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
pl: <span color="#006000">Reg_uły:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
pl: <span color="#006000">Wyrównanie w p_ionie:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
pl: <span color="#A36A00">Na_główki:</span>

en: Set of space-separated IDs of th elements.
pl: Ułożenie przestrzeni oddzielających identyfikatory elementów TH.

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
pl: <span color="#A36A00">_Zakres:</span>

en: the header cell applies to cells in the same:
pl: komórka nagłówka odnosi się do komórek w tym samym:

en: Co_l Span:
pl: Obejmowane _kolumny:

en: _Row Span:
pl: Obejmowane _wiersze:

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
pl: <span color="red">Bez _zawijania:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
pl: <span color="red">_Szerokość:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
pl: <span color="red">W_ysokość:</span>

note: TODO: use error info in gerror
en: Loading image failed...
pl: Wczytywanie obrazka nie powiodło się...

en: Loading file %s...
pl: Wczytywanie pliku %s...

en: Insert thumbnail
pl: Wstaw miniaturę

en: Preview
pl: Podgląd

en: _Image location:
pl: Lokalizacja _obrazka:

en: Hei_ght:
pl: W_ysokość:

en: _Usemap:
pl: Adr_es mapy:

en: Alternate _text:
pl: Alternatywny _tekst:

en: _Hspace:
pl: Odstęp po_ziomy:

en: _Vspace:
pl: Odstęp p_ionowy:

en: Borde_r:
pl: Ob_ramowanie:

en: Select files for thumbnail creation
pl: Wybierz pliki do tworzenia miniatur

en: Scaling (%)
pl: Skalowanie (%)

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wyskość

en: Multi thumbnail
pl: Wiele miniatur

en: By scaling
pl: Skalowanie

en: By width, keep aspect ratio
pl: Szerokość, zachowaj stosunek długości

en: By height, keep aspect ratio
pl: Wysokość, zachowaj stosunek długości

en: By width and height, ignore aspect ratio
pl: Szerokość i wysokość, ignoruj stosunek długości

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
pl: %r: oryginalna nazwa pliku  %t: nazwa miniatury
    %w: oryginalna szerokość  %h: oryginalna wysokość
    %x: szerokość miniatury  %y: wysokość miniatury
    %b: oryginalny rozmiar (bajty)

en: Keep aspect ratio
pl: Zachowaj proporcje

en: _Reset Dimensions
pl: P_rzywróć wymiary

en: Alternate te_xt:
pl: Alternatywny _tekst:

en: _Long description:
pl: _Opis:

en: I_D:
pl: _ID:

en: _Use Transitional options
pl: Użyj opcji T_ransitional

en: _Border:
pl: O_bramowanie:

en: 
    %d x %d pixels
pl: 
    %d x %d pikseli

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
pl: 
    
    	<b>Ładowanie podglądu...</b>

en: Select Image
pl: Wybierz obrazek

en: All images
pl: Wszystkie obrazki

en: Insert Image
pl: Wstaw obrazek

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
pl: <b>_Zewnętrzny arkusz stylów</b>

en: Ty_pe:
pl: T_yp:

en: HRE_F:
pl: Hre_f:

note: TODO: add an option to place content in the style area * Possibly from a code snippet library
en: <b>Style Area</b>
pl: <b>Blok definicji stylu</b>

en: Cre_ate empty style area
pl: Utwórz pusty blok definicji stylu

en: <b>Attributes</b>
pl: <b>Atrybuty</b>

en: _Src:
pl: Źró_dło:

note: TODO: add an option to place content in the script area
en: <b>Script Area</b>
pl: <b>Blok skryptu</b>

en: Cre_ate empty script area
pl: Utwórz pusty blok skryptu

en: Quick Start
pl: Szybki start

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Head:
pl: _Nagłówek:

en: Open in _new document.
pl: Otwórz w _nowym dokumencie

en: Table Wizard
pl: Kreator tabeli

en: Number of colu_mns:
pl: Ilość _kolumn:

en: Table rows on one _line:
pl: Wiersze tabeli w jednej _linii:

en: _Indent table code:
pl: Wc_ięcie kodu tabeli:

en: Frame Wizard
pl: Kreator ramek

en: Use _DTD:
pl: Użyj _DTD:

en: Orientation:
pl: Kierunek:

en: _Horizontal
pl: Po_ziomo

en: _Vertical
pl: P_ionowo

en: Number of _Frames:
pl: Ilość _ramek:

en: Frame's
pl: Ramki

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Source:
pl: Źródło:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: <b>HTML Toolbar</b>
pl: <b>Pasek narzędzi HTML</b>

en: Show toolbar in sidepanel
pl: Pokazuj pasek narzędzi w panelu bocznym

en: Keep HTML dialogs always on top
pl: Utrzymuj okna dialogowe HTML zawsze na wierzchu

en: <b>HTML options</b>
pl: <b>Opcje HTML</b>

en: Use lo_wercase HTML tags
pl: Używaj _małych liter w znacznikach HTML

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
pl: Używaj prz_estarzałych znaczników (np. <font> i <nobr>)

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
pl: _Formatuj z wytycznymi dotyczącymi dostępności (np. <strong> zamiast <b>)

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
pl: <b>Automatycznie aktualizuj opcje znaczników</b>

en: Automatically update a_uthor meta tag
pl: Aktualizuj automatycznie meta tag: a_utor

en: Automatically update _date meta tag
pl: Aktualizuj automatycznie meta tag: _data

en: Automatically update _generator meta tag
pl: Aktualizuj automatycznie meta tag: _generator
