Bluefish 2.2.2 - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Loading...
fr: Chargement…

en: Cannot load file from network
fr: Impossible de charger le fichier depuis le réseau

en: Cannot find file
fr: Fichier introuvable

en: Fragment saved
fr: Fragment sauvegardé

en: Cannot open file
fr: Impossible d'ouvrir le fichier

en: Nothing found
fr: Aucun résultat

en: Documentation index
fr: Index de la documentation

en: Document index
fr: Index du document

en: Upper level
fr: Niveau supérieur

en: Save current view
fr: Sauvegarder la vue courante

en: Go to selected fragment
fr: Aller au fragment sélectionné

en: Find
fr: Recherche

en: Info Browser
fr: Navigateur de documentation

en: Cannot load reference file %s
fr: Impossible d'ouvrir le fichier de références %s

en: Documentation entries
fr: Index de la documentation

en: References
fr: Réferences

en: Web pages
fr: Pages web

en: Unknown document type
fr: Type de document inconnu

en: Local DTD file
fr: Fichier DTD local

en: Remote DTD file
fr: Fichier DTD distant

en: Choose file
fr: Choisir le fichier

en: Entry name
fr: Nom de l'entrée

en: DTD file URI
fr: URI du fichier DTD

en: New info item
fr: Nouvel élément

en: Entries you can delete
fr: Données que vous pouvez supprimer
