Bluefish 2.2.2 - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Loading...
it: Caricamento...

en: Cannot load file from network
it: Impossibile caricare il file dalla rete

en: Cannot find file
it: Impossibile trovare il file

en: Fragment saved
it: Frammento salvato

en: Cannot open file
it: Impossibile aprire il file

en: Nothing found
it: Nessun risultato

en: Documentation index
it: Indice della documentazione

en: Document index
it: Indice del documento

en: Upper level
it: Livello superiore

en: Save current view
it: Salva la vista corrente

en: Go to selected fragment
it: Vai al frammento selezionato

en: Find
it: Trova

en: Cannot load reference file %s
it: Impossibile caricare il file dei riferimenti %s

en: Documentation entries
it: Voci della documentazione

en: References
it: Referimenti

en: Web pages
it: Pagine Web

en: Unknown document type
it: Tipo di documento sconosciuto

en: Local DTD file
it: File DTD locale

en: Remote DTD file
it: File DTD remoto

en: Choose file
it: Scegli il file

en: Entry name
it: Nome della voce

en: Description
it: Descrizione

en: DTD file URI
it: URI del file DTD

en: New info item
it: Nuova voce info

en: Entries you can delete
it: Voci che potete eliminare
