Bluefish 2.2.2 - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Loading...
nl: Wordt geladen...

en: Cannot load file from network
nl: Kan bestand niet laden van netwerk

en: Cannot find file
nl: Kan bestand niet vinden

en: Fragment saved
nl: Fragment opgeslagen

en: Cannot open file
nl: Kan bestand niet openen

en: Nothing found
nl: Niets gevonden

en: Documentation index
nl: Documentatie-index

en: Document index
nl: Documentindex

en: Upper level
nl: Hoogste niveau

en: Save current view
nl: Huidig beeld opslaan

en: Go to selected fragment
nl: Ga naar geselecteerd fragment

en: Find
nl: Zoeken

en: Info Browser
nl: Info browser

en: Cannot load reference file %s
nl: Kan referentiebestand %s niet laden

en: Documentation entries
nl: Document-entry's

en: References
nl: Referenties

en: Web pages
nl: Webpagina's

en: Unknown document type
nl: Onbekend documenttype

en: Local DTD file
nl: Lokaal DTD-bestand

en: Remote DTD file
nl: DTD-bestand op afstand

en: Choose file
nl: Kies bestand

en: Entry name
nl: Entry-naam

en: Description
nl: Omschrijving

en: DTD file URI
nl: DTD-bestand URI

en: New info item
nl: Nieuw info-item

en: Entries you can delete
nl: Entry's die u kunt verwijderen
