bluefish 2.2.4 - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Cannot load file from network
tr: Ağdan dosya yüklenemiyor

en: Cannot find file
tr: Dosya bulunamadı

en: Fragment saved
tr: Parça kaydedildi

en: Cannot open file
tr: Dosya açılamıyor

en: Nothing found
tr: Hiçbir şey bulunamadı

en: Documentation index
tr: Belgeleme dizini

en: Document index
tr: Belge dizini

en: Upper level
tr: Üst seviye

en: Save current view
tr: Mevcut görünümü kaydet

en: Go to selected fragment
tr: Seçilen parçaya git

en: Find
tr: Bul

en: Info Browser
tr: Bilgi Tarayıcı

en: Cannot load reference file %s
tr: %s referans dosyası yüklenemiyor

en: Documentation entries
tr: Belgeleme girişleri

en: References
tr: Referanslar

en: Web pages
tr: Web sayfaları

en: Unknown document type
tr: Bilinmeyen belge türü

en: Local DTD file
tr: Yerel DTD dosyası

en: Remote DTD file
tr: Uzak DTD dosyası

en: Choose file
tr: Dosya seçin

en: Entry name
tr: Giriş adı

en: Description
tr: Açıklama

en: DTD file URI
tr: DTD dosya URI'si

en: New info item
tr: Yeni bilgi öğesi

en: Entries you can delete
tr: Silebileceğiniz girişler
