bluefish 2.2.2 - en to ca translation catalogue (58 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
ca: Feu clic al botó dret del ratolí­ per obrir, editar o suprimir fragments.

en: Use drag and drop to re-order snippets
ca: Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els fragments

en: To exchange snippets with others use import or export
ca: Utilitza la importació i l'exportació per intercanviar fragments

en: snippets
ca: fragments

en: Snippet export filename
ca: Nom de fitxer d'exportació de fragments

en: Snippet import filename
ca: Nom de fitxer d'importació de fragments

en: Set accelerator key
ca: Establiu la tecla de drecera

en: Snippets menu
ca: Menú dels fragments

en: _New Snippet
ca: Fragment _nou

en: New snippet
ca: Fragment nou

en: _Edit Snippet
ca: _Edita el fragment

en: Edit snippet
ca: Edita el fragment

en: _Delete Snippet
ca: _Suprimeix el fragment

en: Delete snippet
ca: Suprimeix el fragment

en: Delete _Branch
ca: Suprimeix la _branca

en: Delete branch
ca: Suprimeix la branca

en: Set Snippet _Accelerator
ca: Estableix la drecer_a del fragment

en: Set snippet accelerator
ca: Estableix la drecera del fragment

en: Ex_pand All
ca: Ex_pandeix-ho tot

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: _Collapse All
ca: _Redueix-ho tot

en: Collapse all
ca: Redueix-ho tot

en: E_xport
ca: E_xporta

en: Export snippets
ca: Exporta els fragments

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Import snippets
ca: Importa els fragments

en: _Show as menu
ca: Mo_stra-ho com a un menú

en: Show snippets menu
ca: Mostra el menú dels fragments

en: S_nippets Menu
ca: Me_nú dels fragments

en: [cursor position or selection]
ca: [posició del cursor o selecció]

en: Search for: '
ca: Cerca: '

en: ', replace with: '
ca: ', reemplaça amb: '

en: Entire document
ca: Tot el document

en: Forward from cursor position
ca: Avança des de la posició del cursor

en: Selection
ca: Selecció

en: All open files
ca: Tots els fitxers oberts

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
ca: Especifiqueu un patró de cerca i reemplaçament. Quan activeu aquest element, podeu utilitzar els textos variables %0, %1... %5 per demanar valors. A la dreta, doneu a aquests textos variables un nom apropiat. (Si necessiteu utilitzar el caràcter % a la cadena, utilitzeu %%)

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: Replace _with:
ca: Reemplaça _amb:

en: Sco_pe:
ca: Àm_bit:

en: Match Patter_n:
ca: Patró de coi_ncidència:

en: Case sensitive _matching
ca: Considera diferents _majúscules i minúscules

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
ca: Només coincideix si majúscules i minúscules són idèntiques.

en: _Use escape chars
ca: _Utilitza caràcters alterats

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
ca: No escapis caràcters alterats amb la barra inversa com \n, \t...

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
ca: El text <i>anterior</i> s'inserirà abans de la posició del cursor o de la selecció actual, el text <i>posterior</i> s'inserirà després de la posició del cursor o de la selecció actual. Quan activeu aquest element, podeu utilitzar els textos variables %0, %1... %9 per demanar valors. Doneu a aquests textos variables un nom apropiat en els camps de text corresponents. (Si necessiteu utilitzar el caràcter % a la cadena, utilitzeu %%)

en: <i>Before</i> text
ca: Text <i>anterior</i>

en: <i>After</i> text
ca: Text <i>posterior</i>

en: Number
ca: Nombre

en: Name
ca: Nom

en: Is file path
ca: És un camí

en: Enter the name of the branch:
ca: Introduïu el nom de la branca:

en: Name of the new item:
ca: Nom de l'element nou:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Select what you want to add
ca: Seleccioneu allò que voleu afegir

en: Branch
ca: Branca

en: Insert string
ca: Insereix una cadena

en: Search and replace pattern
ca: Cerca i reemplaça un patró
