Bluefish 2.2.2 - en to gl translation catalogue (58 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
gl: Pica co botón dereito do rato para engadir, editar ou borrar Anacos

en: Use drag and drop to re-order snippets
gl: Utiliza pinchar e arrastrar para reordenar os Anacos

en: To exchange snippets with others use import or export
gl: Para intercambiar anacos con outros use importar ou exportar

en: snippets
gl: Anacos

en: Snippet export filename
gl: Nome ficheiro do Anaco a exportar

en: Snippet import filename
gl: Nome ficheiro do Anaco a importar

en: Set accelerator key
gl: Establecer atallo teclado

en: Snippets menu
gl: Menú Anacos

en: _New Snippet
gl: _Novo anaco

en: New snippet
gl: Novo anaco

en: _Edit Snippet
gl: _Edita anaco

en: Edit snippet
gl: Edita anaco

en: _Delete Snippet
gl: _Borra anaco

en: Delete snippet
gl: Borra anaco

en: Delete _Branch
gl: _Borra pola

en: Delete branch
gl: _Borra pola

en: Set Snippet _Accelerator
gl: Establecer _Atallo ó Anaco

en: Set snippet accelerator
gl: Establecer atallo ó Anaco

en: Ex_pand All
gl: Ex_pander todo

en: Expand all
gl: Amosar todo

en: _Collapse All
gl: _Pechar todo

en: Collapse all
gl: Pechar todo

en: E_xport
gl: E_xportar

en: Export snippets
gl: Exportar Anacos

en: I_mport
gl: I_mportar

en: Import snippets
gl: Importar Anacos

en: _Show as menu
gl: Mostrar coma menu

en: Show snippets menu
gl: Mostrar menú Anacos

en: S_nippets Menu
gl: Menú A_nacos

en: [cursor position or selection]
gl: [posición do cursor ou selección]

en: Search for: '
gl: Buscar: '

en: ', replace with: '
gl: ', trocar por: '

en: Entire document
gl: Documento completo

en: Forward from cursor position
gl: Adiante dende a posición do cursor

en: Selection
gl: Selección

en: All open files
gl: Todolos ficheiros abertos

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
gl: Faga unha búsqueda e substitúa o patrón. Pode usar %0, %1,  ..%5 marcadores de posición para pedir valores cando activas esta función. Na dereita, dalle un nome axeitado ó marcador. (Por favor use %% se precisa literalmente un % na súa cadea!)

en: _Search for:
gl: _Buscar por:

en: Replace _with:
gl: Substitúe _con:

en: Sco_pe:
gl: Ámb_ito:

en: Match Patter_n:
gl: Patrón coincidente:

en: Case sensitive _matching
gl: Distingue Maí/Min

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
gl: Só se Mai/Min son idénticas

en: _Use escape chars
gl: _Usar caracteres de escape

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
gl: Quitar caracteres de escape coma \n , \t etc.

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
gl: O texto <i>anterior</i> será introducido antes da posición do cursor ou selección actual, o texto <i>posterior</i> será introducido despois da selección actual ou posición do cursor. Pode usar %0, %1 ...%9 marcadores de posición (e debe darlle nomes) para pedir valores cando activa este control. Delle as estos posicionadores un nome apropiado na dereita. (Por favor use %% se precisar usar literalmente un % na súa cadea!)

en: <i>Before</i> text
gl: texto <i>anterior</i>

en: <i>After</i> text
gl: texto <i>posterior</i>

en: Number
gl: Número

en: Name
gl: Nome

en: Is file path
gl: É ruta ó ficheiro

en: Enter the name of the branch:
gl: Introduza o nome da ramificación:

en: Name of the new item:
gl: Nome do novo elemento:

en: Description:
gl: Descrición

en: Select what you want to add
gl: Seleccione o que queira engadir

en: Branch
gl: Ramificación

en: Insert string
gl: Insira cadea

en: Search and replace pattern
gl: Busque e substitúa o patrón
