Bluefish 2.2.11 - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
hu: Kattintson az egér jobb gombjával a kódrészletek hozzáadásához, szerkesztéséhez vagy törléséhez!

en: Use drag and drop to re-order snippets
hu: Fogd-és-vidd módszerrel átrendezhetők a kódrészletek

en: To exchange snippets with others use import or export
hu: Kódrészletek cseréjéhez használja az import és export funkciókat

en: snippets
hu: kódrészletek

en: Snippet export filename
hu: Kódrészlet exportálás fájlnév

en: Snippet import filename
hu: Kódrészlet importálás fájlnév

en: Set accelerator key
hu: Gyorsbillentyű beállítása

en: Snippets menu
hu: Kódrészletek menü

en: _New Snippet
hu: Ú_j kódrészlet

en: New snippet
hu: Új kódrészlet

en: _Edit Snippet
hu: Kódrészlet _szerkesztése

en: Edit snippet
hu: Kódrészlet szerkesztése

en: _Delete Snippet
hu: Kódrészlet _törlése

en: Delete snippet
hu: Kódrészlet törlése

en: Delete _Branch
hu: Ág tö_rlése

en: Delete branch
hu: Ág törlése

en: Set Snippet _Accelerator
hu: Kódrészlet _gyorsbillentyű beállítása

en: Set snippet accelerator
hu: Kódrészlet gyorsbillentyű beállítása

en: Ex_pand All
hu: Ö_sszes szétnyitása

en: Expand all
hu: Összes szétnyitása

en: _Collapse All
hu: Összes össze_csukása

en: Collapse all
hu: Összes összecsukása

en: E_xport
hu: E_xportálás

en: Export snippets
hu: Kódrészletek exportálása

en: I_mport
hu: I_mportálás

en: Import snippets
hu: Kódrészletek importálása

en: _Show as menu
hu: _Megjelenítés menüként

en: Show snippets menu
hu: Kódrészlet menü megjelenítése

en: S_nippets Menu
hu: _Kódrészletek menü

en: [cursor position or selection]
hu: [cursor pozíció vagy kijelölés]

en: Search for: '
hu: Keresés erre: '

en: ', replace with: '
hu: ', csere ezzel: '

en: Entire document
hu: Az egész dokumentum

en: Forward from cursor position
hu: Tovább a kurzor pozíciójától

en: Selection
hu: Kijelölés

en: All open files
hu: Minden megnyitott fájl

en: Normal
hu: Narmál

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
hu: Határozza meg a keresés és a csere mintát. Használhatja a %0, %1, ... %5 helyőrzőket az értékek bekérésére, amikor aktiválja ezt az elemet. Adjon ezeknek a helyőrzőknek megfelelő nevet a jobb oldalon! (Használjon %%-ot, ha % literálra van szüksége a szövegében!)

en: _Search for:
hu: _Keresés erre:

en: Replace _with:
hu: _Csere ezzel:

en: Sco_pe:
hu: _Hatókör:

en: Match Patter_n:
hu: Keresési _minta:

en: Case sensitive _matching
hu: Kis- és nagybetű érzékeny ke_resés

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
hu: Csak akkor illeszkedjen, ha a kis- és nagybetűk azonosak.

en: _Use escape chars
hu: _Escape karakterek használata

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
hu: A backslash-sel escape-elt karakterek (pl.: \n, \t, stb.) visszaalakítása

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
hu: Az <i>előtte</i> szöveg kerül beszúrásra a kurzor pozíciója, vagy az aktuális kijelölés elé, az <i>utána</i> szöveg pedig a kurzor pozíciója, vagy az aktuális kijelölés után. Használhatja a %0, %1, ... %9 helyőrzőket az értékek bekérésére, amikor aktiválja ezt az elemet. Adjon ezeknek a helyőrzőknek megfelelő nevet a jobb oldalon! (Használjon %%-ot, ha % literálra van szüksége a szövegében!)

en: <i>Before</i> text
hu: <i>Előtte</i> szöveg

en: <i>After</i> text
hu: <i>Utána</i> szöveg

en: Number
hu: Szám

en: Name
hu: Név

en: Is file path
hu: Fájl elérési út

en: Enter the name of the branch:
hu: Adja meg az ág nevét:

en: Name of the new item:
hu: Az új elem neve:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Select what you want to add
hu: Válassza ki, hogy mit szeretne hozzáadni

en: Branch
hu: Ág

en: Insert string
hu: Szöveg beszúrása

en: Search and replace pattern
hu: Keresés és csere minta
