Bluefish 2.2.10 - en to nb translation catalogue (59 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
nb: Klikk høyre museknapp for å legge til, redigere eller slette utklipp

en: Use drag and drop to re-order snippets
nb: Bruk dra-og-slipp for å omorganisere utklipp

en: To exchange snippets with others use import or export
nb: Bruk import eller eksport for å utveksle utklipp med andre

en: snippets
nb: utklipp

en: Snippet export filename
nb: Eksportfilnavn for utklipp

en: Snippet import filename
nb: Importfil for utklipp

en: Set accelerator key
nb: Velg snarveitast

en: Snippets menu
nb: Utklippsmeny

en: _New Snippet
nb: _Nytt utklipp

en: New snippet
nb: Nytt utklipp

en: _Edit Snippet
nb: _Endre utklipp

en: Edit snippet
nb: Rediger utklipp

en: _Delete Snippet
nb: _Slett utklipp

en: Delete snippet
nb: Slett utklipp

en: Delete _Branch
nb: Slett _gren

en: Delete branch
nb: Slett gren

en: Set Snippet _Accelerator
nb: Sett sn_arveitast for utklipp

en: Set snippet accelerator
nb: Velg snarveitast for utklipp

en: Ex_pand All
nb: _Utvid alle

en: Expand all
nb: Utvid alle

en: _Collapse All
nb: S_kjul alle

en: Collapse all
nb: Skjul alle

en: E_xport
nb: _Eksporter

en: Export snippets
nb: Eksporter utklipp

en: I_mport
nb: _Importer

en: Import snippets
nb: Importer utklipp

en: _Show as menu
nb: _Vis som meny

en: Show snippets menu
nb: Vis utklippsmenyen

en: S_nippets Menu
nb: Ut_klippsmeny

en: [cursor position or selection]
nb: [markørposisjon eller markert tekst]

en: Search for: '
nb: Søk etter: '

en: ', replace with: '
nb: ', erstatt med: '

en: Entire document
nb: Hele dokumentet

en: Forward from cursor position
nb: Fremover fra markørens posisjon

en: Selection
nb: Utvalg

en: All open files
nb: Alle åpne filer

en: Normal
nb: Vanlig

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
nb: Oppgi et søk/erstatt-filter. Du kan bruke identifikatorene %0, %1, ...%5 for å spørre etter verdier. Gi identifikatorene et passende navn på høyre side. (Bruk %% for å angi % i søkestrengen)

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: Replace _with:
nb: Erstatt _med:

en: Sco_pe:
nb: Om_fang:

en: Match Patter_n:
nb: Søkeuttrykk:

en: Case sensitive _matching
nb: Skill mellom _store og små bokstaver

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
nb: Bare treff hvis store-små bokstaver er identiske.

en: _Use escape chars
nb: Br_uk omgåelsestegn (\n, \t, ...)

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
nb: Fjern skråstrek foran omgåelsestegn som \n, \t, etc.

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
nb: Startteksten settes inn foran markøren eller den valgte teksten. Slutteksten settes inn etter markøren eller den valgte teksten. Du kan bruke identifikatorene %0, %1, ...%9 for å spørre etter verdier. Til høyre kan du navngi identifikatorene.

en: <i>Before</i> text
nb: <i>Før-</i>tekst

en: <i>After</i> text
nb: <i>Etter-</i>tekst

en: Number
nb: Nummer

en: Name
nb: Navn

en: Is file path
nb: Er en filsti

en: Enter the name of the branch:
nb: Sett inn navn for grenen:

en: Name of the new item:
nb: Navn på det nye elementet:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Select what you want to add
nb: Velg hva du ønsker å legge til

en: Branch
nb: Gren

en: Insert string
nb: Sett inn tekst

en: Search and replace pattern
nb: Søkemønster
