Bluefish 2.2.2 - en to nn translation catalogue (59 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
nn: Klikk høgre museknapp for å leggja til, redigera eller sletta utklipp.

en: Use drag and drop to re-order snippets
nn: Bruk dra-og-slepp for å ordna utklippa

en: To exchange snippets with others use import or export
nn: Bruk import eller eksport for å byta utklipp med andre

en: snippets
nn: utklipp

en: Snippet export filename
nn: Eksportfilnamnet til utklippet

en: Snippet import filename
nn: Importfilnamnet til utklippet

en: Set accelerator key
nn: Vel snarvegstast

en: Snippets menu
nn: Utklippsmeny

en: _New Snippet
nn: _Nytt utklipp

en: New snippet
nn: Nytt utklipp

en: _Edit Snippet
nn: _Endra utklippet

en: Edit snippet
nn: Endra utklippet

en: _Delete Snippet
nn: _Sletta utklippet

en: Delete snippet
nn: Sletta utklippet

en: Delete _Branch
nn: Slett _greina

en: Delete branch
nn: Slett greina

en: Set Snippet _Accelerator
nn: Vel _snarvegstast til utklippa

en: Set snippet accelerator
nn: Vel snarvegstast til utklippa

en: Ex_pand All
nn: _Utvid alle

en: Expand all
nn: Utvid alle

en: _Collapse All
nn: _Fald saman alle

en: Collapse all
nn: Fald saman alle

en: E_xport
nn: _Eksporter

en: Export snippets
nn: Eksporter utklipp

en: I_mport
nn: _Importer

en: Import snippets
nn: Importer utklipp

en: _Show as menu
nn: _Vis som meny

en: Show snippets menu
nn: Vis utklippmenyen

en: S_nippets Menu
nn: Ut_klippsmeny

en: [cursor position or selection]
nn: [peikarposisjon eller utval]

en: Search for: '
nn: Søk etter: '

en: ', replace with: '
nn: ', byt ut med: '

en: Entire document
nn: Heile dokumentet

en: Forward from cursor position
nn: Framover frå der peikaren er

en: Selection
nn: Utval

en: All open files
nn: Alle opne filer

en: Normal
nn: Vanleg

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
nn: Skriv eit søkje- og erstatningsuttrykk. Du kan nytta plasshaldarane %0, %1, …%5 for å spørja etter verdiar når du tek i bruk elementet. Gje plasshaldarane eit høveleg namn til høgre. Bruk %% om du treng bokstavleg % i strengen din.

en: _Search for:
nn: _Søk etter:

en: Replace _with:
nn: Byt _ut med:

en: Sco_pe:
nn: Om_fang:

en: Match Patter_n:
nn: Søkje_uttrykk:

en: Case sensitive _matching
nn: Skil mellom _store og små bokstavar

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
nn: Berre treff om store/små bokstaver samsvarer.

en: _Use escape chars
nn: Bruk _escape-teikn

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
nn: Fjern escape-teikn med bakoverskråstrek slik som \n, \t, o.l.

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
nn: Teksten <i>før</i> blir sett inn før peikaren eller utvalet. Teksten<i>etter</> blir sett inn etter peikaren eller utvalet. Du kan nytta plasshaldarane %0, %1, … %9 for å spørja etter verdiar når du tek i bruk elementet. Gje plasshaldarane eit høveleg namn til høgre. Bruk %% om du treng bokstavleg % i strengen din.

en: <i>Before</i> text
nn: i> tekst

en: <i>After</i> text
nn: i> tekst

en: Number
nn: Tal

en: Name
nn: Namn

en: Is file path
nn: Er filstigen

en: Enter the name of the branch:
nn: Gje namn til greina:

en: Name of the new item:
nn: Namnet til det nye elementet:

en: Description:
nn: Skildring:

en: Select what you want to add
nn: Vel kva du vil leggja til

en: Branch
nn: Grein

en: Insert string
nn: Set inn verdi

en: Search and replace pattern
nn: Søkjemønster
