Bluefish 2.2.2 - en to eu translation catalogue (59 entries)

en: Click the right mouse button to add, edit or delete snippets.
eu: Egin klik saguaren eskuineko botoiarekin mozkinak gehitzeko, editatzeko edo ezabatzeko.

en: Use drag and drop to re-order snippets
eu: Erabili arrastatu eta jaregin mozkinak berrantolatzeko

en: To exchange snippets with others use import or export
eu: Mozkinak beste batzuekin trukatzeko erabili inportatu edo esportatu

en: snippets
eu: mozkinak

en: Snippet export filename
eu: Mozkin fitxategiaren izena esportatzeko

en: Snippet import filename
eu: Mozkin fitxategiaren izena inportatzeko

en: Set accelerator key
eu: Ezarri bizkortzailea

en: Snippets menu
eu: Mozkinen menua

en: _New Snippet
eu: Mozkin _berria

en: New snippet
eu: Mozkin berria

en: _Edit Snippet
eu: _Editatu mozkina

en: Edit snippet
eu: Editatu mozkina

en: _Delete Snippet
eu: E_zabatu mozkina

en: Delete snippet
eu: Ezabatu mozkina

en: Delete _Branch
eu: Ezabatu _adarra

en: Delete branch
eu: Ezabatu adarra

en: Set Snippet _Accelerator
eu: Ezarri mozkinaren _bizkortzailea

en: Set snippet accelerator
eu: Ezarri mozkinaren bizkortzailea

en: Ex_pand All
eu: _Zabaldu denak

en: Expand all
eu: Zabaldu denak

en: _Collapse All
eu: _Tolestu denak

en: Collapse all
eu: Tolestu denak

en: E_xport
eu: E_sportatu

en: Export snippets
eu: Esportatu mozkinak

en: I_mport
eu: I_nportatu

en: Import snippets
eu: Inportatu mozkinak

en: _Show as menu
eu: _Erakutsi menu gisa

en: Show snippets menu
eu: Erakutsi mozkinen menua

en: S_nippets Menu
eu: M_ozkinen menua

en: [cursor position or selection]
eu: [kurtsorearen posizioa edo hautapena]

en: Search for: '
eu: Bilatu hau: '

en: ', replace with: '
eu: ' ordeztu ho_nekin: '

en: Entire document
eu: Dokumentu osoan

en: Forward from cursor position
eu: Kurtsorearen posiziotik aurrera

en: Selection
eu: Hautapena

en: All open files
eu: Irekitako fitxategi guztiak

en: Normal
eu: Normala

en: Specify a search and a replace pattern. You may use %0, %1, ...%5 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
eu: Zehaztu bilatzeko eta ordezteko eredu bat. %0, %1, ...%5 leku-markak erabil ditzakezu balioak eskatzeko elementu hau aktibatzen duzunerako. Eman leku-marka hauei izen egokiak eskuinean. Erabili %% zure esaldi edo kateetan % literala behar duzunean.

en: _Search for:
eu: _Bilatu hau:

en: Replace _with:
eu: Ordeztu _honekin:

en: Sco_pe:
eu: E_sparrua:

en: Match Patter_n:
eu: Bilatzeko _eredua:

en: Case sensitive _matching
eu: Bereizi _maiuskulak eta minuskulak

en: Only match if case (upper/lower) is identical.
eu: Bat etorri soilik maiuskulak/minuskulak berdinak badira.

en: _Use escape chars
eu: _Erabili ihes-karaktereak

en: Unescape backslash escaped characters such as \n, \t etc.
eu: Jarri ihes-gabeko moduan alderantzizko barra duten ihes-karaktereak \n, \t e.a. gisa.

en: The <i>before</i> text will be inserted before the cursor position or the current selection, the <i>after</i> text will be inserted after the cursor position or the current selection. You may use %0, %1, ...%9 placeholders to ask for values when you activate this item. Give these placeholders an appropriate name on the right. (Please use %% if you need literal % in your string!)
eu: <i>Aurretik</i> kurtsorearen posizio edo uneko hautapenaren aurretik txertatuko du testua. <i>Ondoren</i> kurtsorearen posizio edo uneko hautapenaren ondoren txertatuko du testua. %0, %1, ...%9 leku-markak erabil ditzakezu balioak eskatzeko elementu hau aktibatzen duzunerako. Eman leku-marka hauei izen egokiak eskuinean. Erabili %% zure esaldi edo kateetan % literala behar duzunean.

en: <i>Before</i> text
eu: i> testua

en: <i>After</i> text
eu: i> testua

en: Number
eu: Zenbakia

en: Name
eu: Izena

en: Is file path
eu: Fitxategia bide-izena da

en: Enter the name of the branch:
eu: Sartu adarraren izena:

en: Name of the new item:
eu: Elementu berriaren izena:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Select what you want to add
eu: Hautatu zer gehitzea nahi duzun

en: Branch
eu: Adarra

en: Insert string
eu: Txertatu katea

en: Search and replace pattern
eu: Bilatzeko eta ordezteko eredua
