Bluefish 2.2.4 - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: _Zencoding
ja: _Zen-Coding

en: E_xpand zen-coding
ja: Zen-Coding を展開する(_X)

en: Expand zen-code at cursor
ja: カーソル位置の Zen-Code を展開する

en: Select Tag _Content
ja: タグの内容を選択(_C)

en: Select _Tag and Content
ja: タグとその内容を選択する(_T)

en: Wrap with _Abbreviation
ja: 省略形にする(_A)

en: _Split or Join Tag
ja: タグの分割または結合(_S)

en: _Previous Edit Point
ja: １つ前の編集箇所へ(_P)

en: _Next Edit Point
ja: １つ後の編集箇所へ(_N)

en: _Insert Formatted Newline
ja: 整形された改行を挿入する(_I)

en: _Go to Matching Pair
ja: 一致するペアに移動する(_G)

en: _Merge Lines
ja: 行をマージする(_M)

en: _Remove Tag
ja: タグを取り除く(_R)

en: _Evaluate Math Expression
ja: 数式を評価する(_E)
