Bluefish 2.2.2 - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: _Zencoding
nl: _Zen-codering

en: E_xpand zen-coding
nl: Zen-code activeren

en: Expand zen-code at cursor
nl: Zen-code bij cursor activeren

en: Select Tag _Content
nl: Selecteer Taginhoud

en: Select _Tag and Content
nl: Selecteer _Tag met Inhoud

en: Wrap with _Abbreviation
nl: Inhoud Inpakken in Zen-code

en: _Split or Join Tag
nl: Tag _Splitsen of Samenvoegen

en: _Previous Edit Point
nl: _Vorige Edit-positie

en: _Next Edit Point
nl: V_olgende Edit-positie

en: _Insert Formatted Newline
nl: Geformatteerde Regel _Invoegen

en: _Go to Matching Pair
nl: _Ga naar Bijbegorende Paar

en: _Merge Lines
nl: _Regels Samenvoegen

en: _Remove Tag
nl: Ve_rwijder Tag

en: _Evaluate Math Expression
nl: _Evalueer Wiskundige Uitdrukking
