Bluefish 2.2.2 - en to pt_BR translation catalogue (13 entries)

en: E_xpand zen-coding
pt_BR: E_xpandir zen-coding

en: Expand zen-code at cursor
pt_BR: Expandir zen-code do cursor

en: Select Tag _Content
pt_BR: Selecionar _Conteúdo da Tag

en: Select _Tag and Content
pt_BR: Selecionar _Tag e Conteúdo

en: Wrap with _Abbreviation
pt_BR: Quebrar com _Abreviação

en: _Split or Join Tag
pt_BR: Dividir ou Juntar Tag

en: _Previous Edit Point
pt_BR: _Ponto de Edição Anterior

en: _Next Edit Point
pt_BR: Próximo Po_nto de Edição

en: _Insert Formatted Newline
pt_BR: _Inserir Linha Formatada

en: _Go to Matching Pair
pt_BR: Ir para par correspondente

en: _Merge Lines
pt_BR: _Mesclar Linhas

en: _Remove Tag
pt_BR: _Remover Tag

en: _Evaluate Math Expression
pt_BR: _Avaliar Expressão Matemática
