Bluefish 2.2.2 - en to it translation catalogue (13 entries)

en: E_xpand zen-coding
it: _Espandi zen-coding

en: Expand zen-code at cursor
it: Espandi zen-code sul cursore

en: Select Tag _Content
it: Seleziona _Contenuto del Tag

en: Select _Tag and Content
it: Seleziona _Tag e Contenuto

en: Wrap with _Abbreviation
it: Circonda con _Abbreviazione

en: _Split or Join Tag
it: _Dividi o Unisci Tag

en: _Previous Edit Point
it: Precedente Punto di _Modifica

en: _Next Edit Point
it: _Prossimo Punto di Modifica

en: _Insert Formatted Newline
it: _Inserisci Nuova linea formattata

en: _Go to Matching Pair
it: Vai alla C_oppia Corrispondente

en: _Merge Lines
it: _Unisci Linee

en: _Remove Tag
it: _Rimuovi Tag

en: _Evaluate Math Expression
it: _Valuta l'Espressione Matematica
