Bluefish 2.2.2 - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: E_xpand zen-coding
gl: E_pandir zen-coding

en: Expand zen-code at cursor
gl: Expandir zen-code no cursor

en: Select Tag _Content
gl: Seleccione _Contido da Etiqueta

en: Select _Tag and Content
gl: Selecciones E_tiqueta e Contido

en: Wrap with _Abbreviation
gl: Axustar con _Abreviatura

en: _Split or Join Tag
gl: _Separar ou Unir Etiqueta

en: _Previous Edit Point
gl: _Punto de edición anterior

en: _Next Edit Point
gl: Segui_nte punto de edición

en: _Insert Formatted Newline
gl: _Insertar nova liña con formato

en: _Go to Matching Pair
gl: Ir a par coincidente

en: _Merge Lines
gl: Xuntar liñas

en: _Remove Tag
gl: Saca_r etiqueta

en: _Evaluate Math Expression
gl: _Evaluar expresión matemática
