BOINC - en to tr translation catalogue (1561 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
tr: Türkçe

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
tr: Turkish

en: Show password
tr: Şifreyi göster

en: An invitation code is required to create an account.
tr: Hesap oluşturmak için bir davet kodu gerekiyor.

en: Invitation code
tr: Davet Kodu

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
tr: Sitemizde bu isimle yer alacaksınız. Gerçek adınızı ya da takma adınızı kullanın.

en: Screen name
tr: Ekran adı

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
tr: 'isim@site' biçiminde geçerli bir adres olmalı.

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Must be at least %1 characters
tr: En az %1 karakter olmalı

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
tr: Parola

en: Select the country you want to represent, if any.
tr: Temsil ettiğiniz ülkeyi seçin, eğer mevcutsa.

en: Country
tr: Ülke

en: Postal or ZIP Code
tr: Posta ya da ZIP Kodu

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Terms of Use
tr: Kullanım Koşulları

en: Do you agree to the terms of use above?
tr: Yukarıdaki kullanım şartlarını kabul ediyor musunuz?

en: Email address:
tr: E-posta adresi:

en: Password:
tr: Parola:

en: forgot password?
tr: parolanızı mı unuttunuz?

en: Stay logged in
tr: Daima bağlı kal

note: kludge
en: Log in
tr: Oturum aç

en: I agree
tr: Katılıyorum

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
tr: Kalın metin: [b]metin[/b]  (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
tr: İtalik metin: [i]metin[/i]  (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
tr: Altı çizili metin: [u]metin[/u]  (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
tr: Üstü çizili metin: [i]metin[/i]  (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
tr: Alıntılanmış metin: [quote]metin[/quote]  (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
tr: Kod görünümü: [code]kod[/code]  (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
tr: Liste: [list]metin[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
tr: Sıralı liste: [list=1]metin[/list] (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
tr: Resim ekle: [img]http://resim_adresi[/img]  (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
tr: Adres gir: [url]http://adres[/url] ya da [url=http://url]adres metni[/url]  (alt+w)

en: Font color
tr: Font rengi

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
tr: Font rengi: [color=red]metin[/color]  İpucu: color=#FF0000 şeklinde de yazabilirsiniz

en: Default
tr: Varsayılan

en: Dark Red
tr: Koyu kırmızı

en: Red
tr: Kırmızı

en: Orange
tr: Turuncu

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Yellow
tr: Sarı

en: Green
tr: Yeşil

en: Olive
tr: Zeytin yeşili

en: Cyan
tr: Camgöbeği

en: Blue
tr: Mavi

en: Dark Blue
tr: Koyu mavi

en: Indigo
tr: Çivit

en: Violet
tr: Mor

en: Font size
tr: Font boyu

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
tr: Font boyu: [size=x-small]küçük metin[/size]

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Close all open bbCode tags
tr: Açık bbCode etiketlerini kapat

en: Close Tags
tr: Etiketleri kapat

en: Join
tr: Katıl

en: Login
tr: Giriş yap

en: Account
tr: Hesap

en: Preferences
tr: Tercihler

en: About %1
tr: %1 Hakkında

en: Help
tr: Yardım

en: Project
tr: Proje

en: Participate
tr: Katıl

en: Do work
tr: İşi yap

en: Server status
tr: Sunucu durumu

en: Credit statistics
tr: Kredi İstatistikleri

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: GPU models
tr: GPU modelleri

en: CPU models
tr: CPU modelleri

en: Computer types
tr: Bilgisayar türleri

en: Computing
tr: Hesaplama

en: Community
tr: Topluluk

en: Message boards
tr: Mesaj panoları

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
tr: Takımlar

en: create or join a team
tr: bir takım oluştur ya da katıl

en: Profiles
tr: Profiller

en: User search
tr: Kullanıcı arama

en: User of the day
tr: Günün kullanıcısı

en: Certificate
tr: Sertifika

en: Site search
tr: Site içi arama

en: Languages
tr: Diller

note: names for the above
en: Oldest first
tr: Eskiler başta

en: Newest first
tr: Yeniler başta

en: Highest rated posts first
tr: En çok oylananlar başta

en: Newest post first
tr: Yeni gönderiler başa

en: Most views first
tr: En çok okunanlar başa

en: Most posts first
tr: En çok yanıtlananlar başa

en: This answered my question
tr: Bu, sorumu yanıtladı

en: I also have this question
tr: Ben de bunu soruyorum

en: Off-topic
tr: Konu dışı

en: Volunteer moderator
tr: Gönüllü moderatör

en: Project administrator
tr: Proje yöneticisi

en: Project developer
tr: Proje geliştiricisi

en: Project tester
tr: Proje test görevlisi

en: Volunteer developer
tr: Gönüllü geliştirici

en: Volunteer tester
tr: Gönüllü test görevlisi

en: Project scientist
tr: Proje bilim insanı

en: Help desk expert
tr: Yardım maaşı uzmanı

note: Search
en: Search for words in forum messages
tr: Forum mesajlarında arama yap

en: Search forums
tr: Forumlarda ara

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Private messages
tr: Özel mesajlar

en: Questions and Answers
tr: Soru ve Yanıtlar

en: %1 message board
tr: %1 mesaj panosu

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Author
tr: Başlatan

en: Message
tr: Mesaj

en: Send message
tr: Mesaj gönder

en: Send %1 a private message
tr: %1 kişisine özel mesaj gönder

en: Joined: %1
tr: Üyelik: %1

en: Posts: %1
tr: Gönderiler: %1

en: Credit: %1
tr: Kredi:  %1

en: RAC: %1
tr: Güncel kredi: %1

en: You haven't read this message yet
tr: Bu mesajı henüz okumadınız

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Message %1
tr: Mesaj %1

en: hidden
tr: gizli

en: Posted: %1
tr: Gönderilme: %1

en:  - in response to
tr:  - Şuna yanıt olarak:

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit this message
tr: Bu mesajı düzenler

en: Last modified: %1
tr: Son düzenleme: %1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
tr: Gönderici, 'göz ardı' listenizde olduğu için bu yazı gizlidir. Gizli gönderileri görmek için % 1 buraya %2 tıklayın

en: Report this post as offensive
tr: Bu gönderiyi yöneticiye şikayet et

en: Report as offensive
tr: Şikayet et

en: Rating: %1
tr: Oy: %1

en: rate:
tr: Oyla:

en: Click if you like this message
tr: Bu mesajdan hoşlandıysanız tıklayın

en: Rate +
tr: + Oy

en: Click if you don't like this message
tr: Bu mesajdan hoşlanmadıysanız tıklayın

en: Rate -
tr: - Oy

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
tr: Yanıtla

en: Post a reply to this message
tr: Bu mesaja yanıt ver

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
tr: Alıntı

en: Post a reply by quoting this message
tr: Bu mesaja alıntı yaparak yanıt ver

en: Hidden by a moderator
tr: Moderatör tarafından gizlendi

en: Posted %1 by %2
tr: %2 tarafından gönderildi, %1

en: You may not post or rate messages until %1
tr: Bu zamana kadar gönderim yapamaz ya da oylayamazsınız:

en: Posts must be 'kid friendly': they may not contain content that is obscene, hate-related, sexually explicit or suggestive.
tr: Yazıların 'çocuk dostu' olması gerekir: Müstehcen, nefret ilintili, cinsel açıdan açık veya imalı olmamalıdırlar.

en: No commercial advertisements.
tr: Ticari ilan olmamalı.

en: No links to web sites involving sexual content, gambling, or intolerance of others.
tr: Cinsel içeriğe, kumar oynamaya veya başkalarına hoşgörüsüzlüğü içeren web sitelerine bağlantı olmamalı.

en: No messages intended to annoy or antagonize other people, or to hijack a thread.
tr: Diğer kişileri rahatsız etmeye ya da kışkırtmaya ya da bir konu başlığını sabote etmeye yönelik mesajlar olmamalı.

en: No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
tr: Kasten düşmanca, tehdit edici veya aşağılayıcı mesajlar olmamalı.

en: No abusive messages involving race, religion, nationality, gender, class or sexuality.
tr: Irk, din, milliyet, cinsiyet, sınıf veya cinsellik içeren küfürlü mesajlar olmamalı.

en: Posts that violate these rules may be deleted.
tr: Bu kuralları ihlal eden yayınlar silinebilir.

en: The posting privileges of violators may be suspended or revoked.
tr: İhlal edenlerin gönderim ayrıcalıkları askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

en: If your account is suspended, don't create a new one.
tr: Hesabınız askıya alındıysa, yeni bir tane oluşturmayın.

en: Rules:
tr: Kurallar:

en: Unhide
tr: Gizliliği kaldır

en: Unhide this post
tr: Bu gönderinin gizliliğini kaldırır

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide this post
tr: Bu gönderiyi gizler

en: Move
tr: Taşı

en: Move post to a different thread
tr: Bu gönderiyi başka bir foruma taşır

en: Banish author
tr: Yazarı yasakla

en: Vote to banish author
tr: Yazarın yasaklanması için oy ver

en: Vote not to banish author
tr: Yazarın kalması için oy ver

en: Start vote to banish author
tr: Yazarın yasaklanması için oylama başlat

en: Delete
tr: Sil

en: Delete this post
tr: Bu gönderiyi sil

en: Only team members can post to the team message board
tr: Takım mesaj panosuna yalnızca takım üyeleri gönderim yapabilir

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
tr: %1 Forumunda yeni bir konu başlığı yaratmak için belirli bir düzeyde ortalama krediniz olmalıdır. Bu, sistemin istismar edilmesine karşı koruma sağlamaktadır.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
tr: Şu anda konu başlığı oluşturamazsınız. Lütfen tekrar denemeden önce bekleyin. Bu, sistemin istismar edilmesine karşı koruma sağlamaktadır.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
tr: Bu konu başlığı kilitli. Yalnızca forum moderatörleri ya da yöneticilerin gönderi yapmasına izin var.

en: Can't post to a hidden thread.
tr: Gizli bir konu başlığına gönderi yapılamaz.

en: Thread
tr: Yeni konu

en: Posts
tr: Yanıtlar

en: Views
tr: Okunma

en: Last post
tr: Son mesaj

en: New posts in the thread %1
tr: %1 konu başlığındaki yeni gönderiler

en: New posts in subscribed thread
tr: Abone olunan konu başlığındaki yeni gönderiler

en: There are new posts in the thread '%1'
tr: '%1' konu başlığında yöne gönderiler var

en: Mark all threads as read
tr: Tümünü okundu olarak işaretle

en: Mark all threads in all message boards as read.
tr: Tüm mesaj panolarındaki tüm konu başlıklarını -okundu- olarak işaretler.

en: No host
tr: Sunucu yok

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Home
tr: Ev

en: Work
tr: İş

en: School
tr: Okul

en: Update location
tr: Konumu güncelle

en: Computer information
tr: Bilgisayar bilgisi

en: IP address
tr: IP adresi

en: (same the last %1 times)
tr: (son %1 seferle aynı)

en: External IP address
tr: Harici IP adresi

en: Show IP address
tr: IP adresini görüntüle

en: Domain name
tr: Etki alanı adı

en: Product name
tr: Ürün adı

en: Local Standard Time
tr: Yerel Standart Zaman

en: UTC %1 hours
tr: UTC %1 saat

en: Owner
tr: Sahibi

en: Anonymous
tr: Anonim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Total credit
tr: Toplam kredi

en: Average credit
tr: Ortalama kredi

en: Cross project credit
tr: Çapraz-proje kredisi

en: CPU type
tr: CPU tipi

en: Number of processors
tr: İşlemci adedi

en: Coprocessors
tr: Yardımcı işlemciler

en: Virtualization
tr: Sanallaştırma

en: Operating System
tr: İşletim sistemi

en: BOINC version
tr: BOINC sürümü

en: Memory
tr: Bellek

en: Cache
tr: Önbellek

en: Swap space
tr: Sanal bellek

en: Total disk space
tr: Toplam disk alanı

en: Free Disk Space
tr: Boş disk alanı

en: Measured floating point speed
tr: Ölçülen kayan nokta hızı

en: %1 billion ops/sec
tr: %1 milyar işl/sn

en: Measured integer speed
tr: Ölçülen tamsayı hızı

en: Average upload rate
tr: Ortalama gönderme hızı

en: %1 KB/sec
tr: %1 KB/sn

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Average download rate
tr: Ortalama indirme hızı

en: Average turnaround time
tr: Ortalama geri dönüş zamanı

en: %1 days
tr: %1 gün

en: Application details
tr: Uygulama detayları

en: Show
tr: Göster

en: Tasks
tr: İşler

en: Number of times client has contacted server
tr: İstemcinin sunucuya bağlanma sayısı

en: Last time contacted server
tr: Sunucuya son bağlandığı zaman

en: Fraction of time BOINC is running
tr: BOINC'in çalışır durumda olduğu zaman oranı

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
tr: BOINC çalışırken, bilgisayarın internet bağlantısına sahip olduğu zaman oranı

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
tr: BOINC çalışırken, yeni işlerin kabul edildiği zaman oranı

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
tr: BOINC çalışırken, yeni işlerin kabul edildiği zaman oranı

en: Average CPU efficiency
tr: Ortalama CPU verimi

en: Task duration correction factor
tr: İş süre düzeltme çarpanı

en: Location
tr: Konum

en: Delete this computer
tr: Bu bilgisayarı sil

en: Merge duplicate records of this computer
tr: Bu bilgisayarın yinelenen kayıtlarını birleştir

en: Merge
tr: Birleştir

en: Last contact
tr: Son bağlantı

en: Info
tr: Bilgi

en: Rank
tr: Sıra

en: Avg. credit
tr: Ort. kredi

en: Recent average credit
tr: Güncel ortalama kredi

en: Operating system
tr: İşletim sistemi

en: installed
tr: kurulmuş

en: , CPU has hardware virtualization support and it is enabled
tr: , CPU donanım sanallaştırma desteğine sahiptir ve bu destek etkinleştirilmiştir

en: , CPU has hardware virtualization support but it is disabled
tr: , CPU donanım sanallaştırma desteğine sahiptir ancak bu destek devre dışıdır

en: , CPU does not have hardware virtualization support
tr: , CPU donanım sanallaştırma desteğine sahip değildir

en: None
tr: Yok

en: (%1 processors)
tr: (%1 işlemci)

en: Details
tr: Detaylar

en: Cross-project stats:
tr: Çapraz-proje ist.:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
tr: Sunucu %1 kullanım süresi olarak örtüşmüyor:

en: Host %1 has an incompatible OS:
tr: Sunucu %1 farklı bir işletim sistemine sahip:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
tr: Sunucu %1 farklı bir CPU'ya sahip:

en: same host
tr: aynı sunucu

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
tr: Sunucu %1 ile %2 birleştirilemedi. Birbirlerinden farklılar

en: Merging host %1 into host %2
tr: Sunucu %1, %2 ile birleştiriliyor

en: Couldn't update credit of new computer
tr: Yeni bilgisayarın kredisi güncellenemedi

en: Couldn't update results
tr: Sonuçlar güncellenemedi

en: Couldn't retire old computer
tr: Eski bilgisayar kullanımdan kaldırılamadı

en: Retired old computer %1
tr: Eski bilgisayar %1 kullanımdan kaldırıldı

en: Show:
tr: Göster:

en: All computers
tr: Tüm bilgisayarlar

en: Only computers active in past 30 days
tr: Yalnızca son 30 gün içerisinde aktif olan bilgisayarlar

en: Computer ID
tr: Bilgisayar NO

en: Name
tr: İsim

en: BOINC<br>version
tr: BOINC<br>sürümü

en: Merge computers by name
tr: Bilgisayarları isme göre birleştir

en: Discuss
tr: Tartış

en: News is available as an %sRSS feed%s
tr: Haberler bir %sRSS beslemesi%s olarak da mevcuttur

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Write
tr: Yaz

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
tr: 
    <ul>
    <li> Gönderiler 'çocuk dostu' olmalıdır: Açık saçık, nefret ilintili, 
    müstehcen veya imalı içeriğe sahip olmamalı.
    <li> Ticari reklamlar olmamalı. 
    <li> Cinsel içerikli, kumar oynatan veya başkalarına hoşgörüsüzlüğü 
    içeren web sitelerine bağlantı olmamalı. 
    <li> Başkalarını rahatsız etmeye ya da buna karşı kışkırtmaya 
    ya da bir konuyu sabote etmeye yönelik hiçbir mesaj olmamalı. 
    <li> Kasıtlı olarak düşman, tehditkar veya hakaret eden hiçbir ileti
    bulunmamalı. 
    <li> Irk, din, uyruk, cinsiyet, sınıf veya cinsellik içeren hiçbir küfürlü
    yorum olmamalı. 
    <li> İhlal edenlerin gönderme ayrıcalıkları askıya alınabilir veya iptal edilebilir.
    <li>Hesabınız askıya alınmışsa, yeni bir tane oluşturmayın
    </ul>

en: Send message to team
tr: Takıma mesaj gönder

en: Preview
tr: Önizleme

en: Subject
tr: Konu

en: Send private message
tr: Özel mesaj gönder

en: no such message
tr: eşleşen mesaj yok

en: To
tr: Alıcı

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
tr: Kullanıcı NO'ları ya da benzersiz kullanıcı adları, virgülle ayrılmış

en: sent you a private message; subject:
tr: size özel mesaj gönderdi; konu:

en: Private message%1 from %2, subject:
tr: Özel mesaj %1, %2 kişisinden, konu:

en: Couldn't create message
tr: mesaj oluşturulamadı

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
tr: Çok sık aralıklarla özel mesaj gönderemezsiniz. Yeni mesaj göndermek için lütfen bir süre bekleyin.

en: unread
tr: okunmamış

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
tr: E-posta uyarısı için, %1 topluluk tercihlerini düzenleyin %2

en: Private message
tr: Özel mesaj

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
tr: 'Kullanımda', en son bu kadar süre önce fare/klavye kullanıldı demektir:

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
tr: Bu, bilgisayarın ne zaman 'kullanımda' kabul edildiğini belirler.

en: minutes
tr: dakika

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada hesaplamanın ve dosya aktarımının duraklatılması için işaretleyin.

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada GPU ile (ekran kartı) hesaplamanın duraklatılması için işaretleyin.

en: Use at most
tr: En çok

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
tr: Bazı CPU (işlemci) çekirdeklerini diğer uygulamalar için boşta tut. Örneğin %75, 8 çekirdekli işlemcinin 6 çekirdeğinin kullanılmasını sağlar.

en: % of the CPUs
tr: % kadar CPU çekirdeği kullan

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
tr: Her birkaç saniyede bir hesaplamayı durdurmak/sürdürmek, CPU (işlemci) sıcaklığını ve enerji kullanımını azaltır. Örneğin %75, 3 saniye hesaplama, 1 saniye bekleme ve bunu tekrarlama demektir.

en: % of CPU time
tr: % kadarı kullanılsın

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
tr: BOINC harici CPU kullanımı bunu aşarsa duraklat:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
tr: Bilgisayarınız diğer uygulamaları çalıştırmakla meşgulse hesaplama duraklatılır.

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada BOINC tarafından kullanılabilecek belek (RAM) miktarını sınırlayın.

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
tr: Bilgisayarınız boştayken BOINC tarafından kullanılabilecek belek (RAM) miktarını sınırlayın.

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
tr: Fare ve klavyeyi bu kadar süre kullanmadığımda duraklatılsın

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
tr: Bu, bazı bilgisayarların kullanılmadığı zaman düşük güç moduna girmesini sağlar.

en: Suspend when computer is on battery
tr: Bilgisayar pil gücünde olduğunda duraklat

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
tr: Taşınabilir cihazlar pil gücünde olduğunda hesaplamayı duraklatmak için işaretleyin.

en: Switch between tasks every
tr: Çalışan uygulamayı değiştirme aralığı

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
tr: Birden fazla proje çalıştırıyorsanız, %s bu kadar sürede bir çalışan projenin işini durdurup, başka bir işi çalıştıracaktır.

en: Request tasks to checkpoint at most every
tr: İşlerin, kontrol noktasını diske yazma aralığı

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
tr: Bu, görevlerin durumlarını diske ne sıklıkta kaydettiğini kontrol eder, böylece daha sonra bu noktadan devam edilebilir.

en: seconds
tr: saniye

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
tr: Durakladığında GPU-olmayan işleri bellekte bırak

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
tr: İşaretliyse, duraklatılan görevler bellekte kalır ve hiçbir kayıp yaşanmadan çalışmaya devam eder. İşaretlenmezse, duraklatılan görevler bellekten kaldırılır ve son kontrol noktasından devam eder.

en: Store at least
tr: En az

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
tr: En azından bilgisayarı  bu kadar süre boyunca meşgul tutmaya yetecek miktarda iş depolanır.

en: days of work
tr: günlük iş depola

en: Store up to an additional
tr: Ek olarak da depoda

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
tr: Asgari düzeyin üzerinde ek işler depolayın. Bir proje ile iletişime geçildiğinde ne kadar iş talep edileceğini belirler.

en: Compute only between
tr: Yalnızca bu saatler arasında hesapla

en: Compute only during a particular period each day.
tr: Hesaplama her gün sadece belirli saatler arasında yapılır.

en: Use no more than
tr: Bundan fazlasını kullanma:

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
tr: BOINC tarafından kullanılabilecek toplam disk alanını sınırlandırın.

en: Leave at least
tr: En az

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
tr: BOINC'in verilerini depoladığı diskte en az bu kadar boş alan kalacak şekilde disk kullanımını sınırla.

en: GB free
tr: GB boş alan

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
tr: BOINC'in verilerini depoladığı diskin en fazla bu kadar yüzdesi kullanılacak şekilde disk kullanımını sınırla.

en: % of total
tr: % kadar

en: Page/swap file: use at most
tr: Disk belleği/swap dosyasını en fazla bu kadar kullan:

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
tr: BOINC'in disk belleği (swap dosyası) kullanımını sınırlandırır.

en: Limit download rate to
tr: İndirme hızını bununla sınırla:

en: Limit the download rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde indirme hızı bununla sınırlanır.

en: KB/second
tr: KB/saniye

en: Limit upload rate to
tr: Gönderme hızını bunula sınırla:

en: Limit the upload rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde gönderme hızı bununla sınırlanır.

en: Limit usage to
tr: Kullanımı bunula sınırla:

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
tr: Örneğin, BOINC son 30 günde en fazla 2000 MB veri aktarımı yapabilecektir.

en: MB every
tr: MB, son

en: days
tr: gün

en: Transfer files only between
tr: Dosyaları bu saatler arasında aktar

en: Transfer files only during a particular period each day.
tr: Dosyalar her gün sadece belirli saatler arasında aktarılır.

en: Skip data verification for image files
tr: Görüntü dosyaları için veri doğrulamasını atla

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
tr: İnternet servis sağlayıcınız görüntü dosyalarını değiştiriyorsa bunu işaretleyin. Doğrulamayı atlamak, BOINC'in güvenliğini zayıflatacaktır.

en: Confirm before connecting to Internet
tr: İnternete bağlanmadan önce onay iste

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
tr: Bir modem, ISDN ya da VPN bağlantısına sahipseniz kullanışlı olabilir.

en: Disconnect when done
tr: Tamamlandığında bağlantıyı kes

en: General
tr: Genel

en: Network
tr: Ağ-İnternet

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
tr: Bu tercihler, katıldığınız tüm BOINC projelerine uygulanacak.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
tr: %1 Tercihler güncellenemedi. %2 Kırmızıyla işaretlenen değerler izin verilen aralık dışında ya da rakam değiller.

en: Separate preferences for %1
tr: %1 için ayrı tercihler

en: Edit preferences
tr: Tercihleri düzenle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Add separate preferences for %1
tr: %1 için ayrı tercihler oluştur

en: These settings apply to all computers using this account except
tr: Bu ayarlar, aşağıdakiler haricindeki, bu hesabı kullanan tüm bilgisayarlar ve cihazlar için geçerlidir

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
tr: BOINC Manager'ı kullanarak tercihlerini yerel olarak belirledikleriniz

en: Android devices
tr: Android cihazları

en: (Switch view)
tr: (Görünümü değiştir)

en: Combined preferences
tr: Birleştirilmiş tercihler

en: Primary (default) preferences
tr: Birincil (varsayılan) tercihler

en: Preferences last modified:
tr: Tercihlerin son güncellenmesi:

en: Add preferences
tr: Tercihleri ekle

en: Update preferences
tr: Tercihleri güncelle

en: yes
tr: Evet

en: no
tr: Hayır

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
tr: Varsayılan bilgisayar konumu

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
tr: Yeni bilgisayarlar hesaplama ve proje tercihleri için bu konumu kullanır.

en: Resource share
tr: Kaynak paylaşımı

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
tr: Bilgisayarınızın, bu projeye tahsis edilecek kaynak oranını belirler. Örneğin, 100 ve 200 kaynak payları ile iki BOINC projesine katılırsanız, ilki kaynakların üçte birini, ikincisi ise üçte ikisini kullanacaktır.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
tr: GPU işleri, işlerin her birine birer CPU atanarak hızlandırılsın mı?

en: Use CPU
tr: CPU kullan

en: Use AMD GPU
tr: AMD GPU kullan

en: Use NVIDIA GPU
tr: NVIDIA GPU kullan

en: Use Intel GPU
tr: Intel GPU kullan

en: Run test applications?
tr: Test uygulamaları çalıştırılsın mı?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
tr: Bu, uygulamaları geliştirme konusunda bize yardımcı olacak. Ancak, bazen iş hesaplamalarının başarısız olmasına sebep olabilir.

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
tr: E-postalar %1 adresinden gönderilecek; gereksiz posta (spam) filtrenizin bu adresi kabul ettiğinden emin olun.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
tr: Takımınızın (eğer varsa) ve %1 projesinin size e-posta göndermesine izin verilsin mi?

en: Should %1 show your computers on its web site?
tr: %1, projeye katıldığınız bilgisayarları bu internet sitesi üzerinde göstersin mi?

en: (Switch View)
tr: (görünümü değiştir)

en: Project specific settings
tr: Projeye özel ayarlar

en: bad venue: %1
tr: geçersiz yetki: %1

en: bad subset: %1
tr: geçersiz altküme: %1

en: Database error:
tr: Veritabanı hatası:

en: and
tr: ve

en: no limit
tr: Sınırlama yok

en: Add
tr: Ekle

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
tr: Profiliniz, proje tarafından onaylanırsa diğer kişiler tarafından görülebilir olacak. Bunun gerçekleşmesi birkaç gün alabilir.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
tr: Profiliniz onaylanmadı. Diğerleri tarafından görülemeyecek. Lütfen gerekli kısımları değiştirin.

en: Database error
tr: Veritabanı hatası

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
tr: Çok sayıda sahte hesap oluşturularak sitemize saldırının önüne geçmek amacıyla, ortalama kredisi %1'den az olan kullanıcıların profilleri, yalnızca giriş yapmış kullanıcılara görünür.  Verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür dileriz.

en: User is banished
tr: Kullanıcı uzaklaştırıldı

en: No profile exists for that user ID.
tr: Bu kullanıcı NO ile eşleşen profil yok.

en: Edit your profile
tr: Profilinizi düzenleyin

en: Your feedback on this profile
tr: Bu profil hakkındaki fikriniz

en: Recommend this profile for User of the Day:
tr: Bu profili Günün Kullanıcısı için öner:

en: I %1 like %2 this profile
tr: Bu profilden %1 hoşlandım %2

en: Alert administrators to an offensive profile:
tr: Uygunsuz profili yöneticilere bildir:

en: I %1 do not like %2 this profile
tr: Bu profilden %1 hiç hoşlanmadım %2

en: Anonymous platform
tr: Anonim platform

en: pending
tr: beklemede

en: All
tr: Tümü

en: In progress
tr: Sürmekte

en: Validation pending
tr: Doğrulama kuyruğunda

en: Validation inconclusive
tr: Doğrulama sonuçsuz

en: Valid
tr: Geçerli

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Error
tr: Hatalı

en: Inactive
tr: Pasif

en: Unsent
tr: Gönderilmemiş

en: Completed, waiting for validation
tr: Tamamlandı, doğrulanmayı bekliyor

en: Completed and validated
tr: Tamamlandı ve doğrulandı

en: Completed, marked as invalid
tr: Tamamlandı, geçersiz olarak işaretlendi

en: Completed, can't validate
tr: Tamamlandı, doğrulanamadı

en: Completed, validation inconclusive
tr: Tamamlandı, doğrulama sonuçsuz

en: Completed, too late to validate
tr: Tamamlandı, doğrulama için çok gecikti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Couldn't send
tr: Gönderilemedi

en: Cancelled by server
tr: Sunucu tarafından iptal edildi

en: Not started by deadline - canceled
tr: Son teslim tarihine kadar başlatılmadı - iptal edildi

en: Error while downloading
tr: İndirilirken hata oluştu

en: Error while computing
tr: Hesaplanırken hata oluştu

en: Error while uploading
tr: Alınırken hata oluştu

en: Aborted
tr: İptal edildi

en: Upload failed
tr: Gönderme başarısız

en: Timed out - no response
tr: Zaman doldu - yanıt yok

en: Didn't need
tr: İhtiyaç yok

en: Validate error
tr: Doğrulama hatası

en: Abandoned
tr: İptal edildi

en: Over
tr: Sona erdi

en: Success
tr: Başarılı

en: Computation error
tr: Hesaplama hatası

en: Redundant result
tr: İhtiyaç fazlası sonuç

en: No reply
tr: Yanıt yok

en: New
tr: Yeni

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Processing
tr: Sürüyor

en: Compute error
tr: Hesaplama hatası

en: Uploading
tr: Gönderiliyor

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Aborted by user
tr: Kullanıcı tarafından iptal edildi

en: Initial
tr: Başlangıcında

en: Not necessary
tr: Gerekli değil

en: Workunit error - check skipped
tr: İş birimi hatası - kontrol atlandı

en: Checked, but no consensus yet
tr: Kontrol edildi, ancak henüz uzlaşılamadı

en: Task was reported too late to validate
tr: İşin doğrulama için çok geciktiği bildirildi

en: Couldn't send result
tr: Sonuç gönderilemedi

en: Too many errors (may have bug)
tr: Çok fazla hata oluştu (yazılımsal bir hata olabilir)

en: Too many results (may be nondeterministic)
tr: Çok fazla sonuç var (belirleyici olmayabilir)

en: Too many total results
tr: Çok fazla toplam sonuç var

en: WU cancelled
tr: İş birimi iptal edildi

en: Canonical result is missing
tr: Kabul edilebilir sonuç eksik

en: Unrecognized Error: %1
tr: Bilinmeyen hata: %1

en: Task name
tr: İş adı

en: click for details
tr: detaylar için tıklayın

en: Show IDs
tr: NO'ları göster

en: Show names
tr: İsimleri göster

en: Task
tr: İş

en: Work unit
tr: İş birimi

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Sent
tr: Gönderilme

en: Time reported<br />or deadline
tr: Raporlanma ya da<br />son teslim tarihi

en: explain
tr: açıklama

en: Status
tr: Durum

en: Run time<br />(sec)
tr: Çalışma zamanı<br />(sn)

en: CPU time<br />(sec)
tr: CPU zamanı<br />(sn)

en: Credit
tr: Kredi

en: Application
tr: Uygulama

en: Workunit
tr: İş birimi

en: Report deadline
tr: Son teslim tarihi

en: Received
tr: Alınma tarihi

en: Server state
tr: Sunucu durumu

en: Outcome
tr: Sonuç

en: Client state
tr: İstemci durumu

en: Exit status
tr: Çıkış kodu

en: Run time
tr: Çalışma zamanı

en: CPU time
tr: CPU zamanı

en: Validate state
tr: Doğrulama durumu

en: Device peak FLOPS
tr: Cihaz en yüksek FLOP

en: Application version
tr: Uygulama sürümü

en: Output files
tr: Çıktı dosyaları

en: Stderr output
tr: Stderr çıktısı

en: State
tr: Durum

en: Task name:
tr: İş adı:

en: Search criteria (use one or more)
tr: Arama kriterleri (birini ya da birkaçını kullanabilirsiniz)

en: Key words
tr: Anahtar kelimeler

en: Find teams with these words in their names or descriptions
tr: Takımları, isimleri ya da açıklamalarındaki bu kelimelere göre bul

en: Type of team
tr: Takımın tipi

en: Show only active teams
tr: Yalnızca aktif takımları göster

en: Search
tr: Ara

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
tr: Değişim talep ettiniz ve kurucunun son yanıt tarihi geçti.

en: Complete foundership transfer
tr: Kurucu değişimini tamamla

en: Requested by you
tr: Değişim talep ettiniz

en: founder response deadline is %1
tr: kurucunun son yanıt tarihi %1.

en: Initiate request
tr: İstekte bulun

en: Deferred
tr: Ertelendi

en: Team info
tr: Takım bilgisi

en: Description
tr: Açıklama

en: Web site
tr: İnternet sitesi

en: Cross-project stats
tr: Çapraz-proje istatistikleri

en: Type
tr: Tip

en: Message board
tr: Mesaj panosu

en: Threads
tr: Konu başlıkları

en: Join this team
tr: Bu takıma katıl

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
tr: Not: Topluluk tercihlerinizde 'e-postayla uyarı' aktifse, katıldığınızda takım kurucusu e-posta adresinizi görebilecek.

en: Not accepting new members
tr: Yeni üyeler kabul edilmiyor

en: Foundership change requested
tr: Kurucu değişimi talep edildi

en: Respond by %1
tr: %1 tarihine kadar yanıtlanmalı

en: Team foundership change
tr: Takım kurucusu değişimi

en: Members
tr: Üyeler

en: Founder
tr: Kurucu

en: Admins
tr: Yöneticiler

en: New members in last day
tr: Son günlerdeki yeni üyeler

en: Total members
tr: Toplam üye

en: view
tr: bak

en: Active members
tr: Aktif üye

en: Members with credit
tr: Kredisi bulunan üye

en: Admin
tr: Yönetici

en: Previous %1
tr: Önceki %1

en: Next %1
tr: Sonraki %1

en: No such team.
tr: Eşleşen takım yok.

en: This operation requires foundership.
tr: Bu işlem kurucu olmayı gerektirir.

en: This operation requires team admin privileges
tr: Bu işlem takım yöneticisi hakları gerektirir.

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
tr: UYARI: Bu bir BOINC-çapında takımdır. Eğer burada değişiklikler yaparsanız, bir süre sonra üzerine yazılabilir. Bunun yerine, %1 BOINC-çapında takımı %2 düzenleyin.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
tr: %1 Gizlilik notu %2: Bir takım kurarsanız, proje tercihleriniz (kaynak paylaşımı, grafik tercihleri) herkese görünür olacaktır.

en: Team name, text version
tr: Takım adı, salt metin sürümü

en: Don't use HTML tags.
tr: HTML etiketleri kullanmayın.

en: Team name, HTML version
tr: Takım adı, HTML sürümü

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
tr: %1 Kısıtlı HTML etiketleri %2 kullanabilirsiniz.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
tr: HTML bilmiyorsanız, bu bölümü boş bırakın.

en: URL of team web page, if any
tr: Varsa, takımın İnternet sitesi adresi

en: without "http://"
tr: "http://" olmadan

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
tr: Belirttiğiniz URL, takımın bu sitedeki sayfasında gösterilecek.

en: Description of team
tr: Takımın açıklaması

en: Accept new members?
tr: Yeni üyeler kabul edilsin mi?

en: Other
tr: Diğer

en: Company
tr: Şirket

en: Primary school
tr: İlkokul

en: Secondary school
tr: Ortaokul

en: Junior college
tr: Yüksekokul

en: University or department
tr: Üniversite veya bölümü

en: Government agency
tr: Devlet kurumu

en: Non-profit organization
tr: Kar amacı gütmeyen organizasyon

en: National
tr: Ulusal

en: Local/regional
tr: Yerel/bölgesel

en: Computer type
tr: Bilgisayar türü

en: Social/political/religious
tr: Sosyal/siyasal/dini

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: Projects in which you are participating
tr: Katıldığınız projeler

en: Projects in which %1 is participating
tr: %1 kullanıcısının katıldığı projeler

en: Click for user page
tr: Kullanıcı safyası için tıklayın

en: Since
tr: Katılma tarihi

en: Computers on this account
tr: Bu hesaptaki bilgisayarlar

en: View
tr: Bak

en: Cross-project ID
tr: Çapraz-proje NO

en: Cross-project statistics
tr: Çapraz-proje istatistikleri

en: Team
tr: Takım

en: Cross-project
tr: Çapraz-proje

en: URL
tr: Site

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: %1 member since
tr: %1 üyelik tarihi

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
tr: Değiştir

en: delete account
tr: hesabı sil

en: email address
tr: e-posta adresi

en: password
tr: parola

en: other account info
tr: diğer hesap bilgisi

en: User ID
tr: Kullanıcı NO

en: Used in community functions
tr: Topluluk işlevlerinde kullanılır (özel mesaj için vs.)

en: Account keys
tr: Hesap anahtarları

en: Account Ownership
tr: Hesap Sahipliği

en: When and how BOINC uses your computer
tr: BOINC bilgisayarınızı ne zaman ve nasıl kullanacak

en: Computing preferences
tr: Hesaplama tercihleri

en: Message boards and private messages
tr: Mesaj panoları ve özel mesajlar

en: Community preferences
tr: Topluluk tercihleri

en: Preferences for this project
tr: Bu proje için tercihler

en: %1 preferences
tr: %1 tercihleri

en: View the profile of %1
tr: %1 kullanıcısının profilini gör

en: Profile
tr: Profil

en: Create
tr: Oluştur

en: %1 posts
tr: %1 gönderi

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
tr: Uyarılar

en: Quit team
tr: Takımdan ayrıl

en: Administer
tr: Yönet

en: (foundership change request pending)
tr: (kurucu değişim isteği beklemede)

en: Member of team
tr: Takım üyeliği

en: find a team
tr: bir takım bul

en: Founder but not member of
tr: Kurucusu fakat üyesi değil

en: Find friends
tr: Arkadaş bul

en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: Computers
tr: Bilgisayarlar

en: Contact
tr: İrtibat

en: This person is a friend
tr: Bu kişi arkadaşınız

en: Cancel friendship
tr: Arkadaşlığı bitir

en: Request pending
tr: İstek beklemede

en: Add as friend
tr: Arkadaş olarak ekle

en: Account information
tr: Hesap bilgisi

en: user name cannot have leading or trailing white space
tr: kullanıcı adı başında veya sonda boşluk karakteri olamaz

en: user name must be nonempty
tr: kullanıcı adı boş olamaz

en: user name may not contain HTML tags
tr: kullanıcı adı HTML etiketleri içeremez

en: Can't create account
tr: Hesap oluşturulamadı

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
tr: Yeniden denemek için, tarayıcınızın <b>Geri</b> butonuna tıklayın.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
tr: reCAPTCHA yanıtınız doğru değil.  Lütfen tekrar deneyin.

en: You have not agreed to our terms of use. Please agree to the terms of use by navigating back to the previous page, in order to create your account
tr: Kullanım şartlarımızı kabul etmediniz. Hesabınızı oluşturmak için, lütfen önceki sayfaya dönüp kullanım şartlarımızı kabul ediniz.

en: You must supply an invitation code to create an account.
tr: Hesap oluşturmak için bir davet kodu temin etmelisiniz.

en: The invitation code you gave is not valid.
tr: Sahip olduğunuz davet kodu geçersiz.

en: Invalid email address: please enter a valid address of the form name@xxx.yyy
tr: Geçersiz e-posta adresi: lütfen isim@xxx.yyy şeklinde geçerli bir adresini girin

en: There's already an account with that email address.
tr: Bu e-posta adresiyle bir hesap zaten var.

en: Passwords may only include ASCII characters.
tr: Parolalar yalnızca ASCII karakterleri içerebilir.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
tr: Yeni parola çok kısa. En az %1 karakter olmalı.

en: Couldn't create account
tr: Hesap oluşturulamadı

en: database error, please contact site administrators
tr: veritabanı hatası, lütfen site yöneticileriyle iletişime geçin

en: log out
tr: çıkış

en: log in
tr: oturum aç

en: Create an account
tr: Bir hesap oluştur

en: Server status page
tr: Sunucu durumu

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
tr: İsteğiniz gerçekleştirilirken veritabanı hatası oluştu; lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to handle request
tr: Talep gerçekleştirilemedi

en: hours
tr: saat

en: min
tr: dak

en: sec
tr: san

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
tr: Bağlantı zaman aşımına uğradı. Lütfen Geri'ye tıklayın ve sayfayı yenileyip, yeniden deneyin.

en: Use BBCode tags to format your text
tr: Yazınızı biçimlendirmek için BBCode etiketleri kullanın

en: Project down for maintenance
tr: Proje bakım için kapatıldı

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
tr: %1 sunucumuz bakım için geçiçi olarak kapalı durumda.  Lütfen taha sonra tekrar deneyin.

en: Unable to connect to database - please try again later
tr: Veritabanına erişilemedi - lütfen daha sonra tekrar deneyin

en: Unable to select database - please try again later
tr: Veritabanı seçilemedi - lütfen daha sonra tekrar deneyin

en: characters remaining
tr: karakter kaldı

en: Stay logged in on this computer
tr: Bu bilgisayarda oturumumu açık tut

en: Finish account setup
tr: Hesap yapılandırmasını bitir

en: Optional; not shown to others
tr: İsteğe bağlı; başkalarına gösterilmeyecek

en: You must supply a name for your account
tr: Hesabınız için bir isim belirlemelisiniz

en: HTML tags not allowed in name
tr: İsminizde HTML etiketleri kullanamazsınız

note: POST request - the user has submitted the form.
en: Proof of account ownership results
tr: Hesap sahipliği sonuçlarının ispatı

note: Check that the private key file exists where specified. If not, redirect to error page. Check that the public key file exists where specified. If not, redirect to
en: The proof of account ownership feature is not set up properly. Contact the project administrator to resolve the issue.
tr: Hesap sahipliğinin ispatı özelliği düzgün ayarlanmamış. Sorunu çözmek için proje yöneticisiyle iletişime geçin.

note: The generated signature has not been verified. The private/public keys do not match.
en: Signature verification failed. Contact the project administrator to resolve the issue.
tr: İmza doğrulama başarısız. Sorunu çözmek için proje yöneticisiyle iletişime geçin.

note: Something has gone wrong & an error has occurred.
en: An error occurred during the signature verification. Contact the project administrator to resolve the issue.
tr: İmza doğrulaması sırasında bir hata oluştu. Sorunu çözmek için proje yöneticisiyle iletişime geçin.

note: User data input invalid
en: Invalid input. User input must have a length > 0 and < 4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>
tr: Geçersiz Giriş. Kullanıcı girişinin uzunluğu > 0 ve < 4096 olmalıdır. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>

note: GET request - the user has navigated to the page.
en: Generate proof of account ownership
tr: Hesap sahipliği ispatı oluşturun

en: Generate
tr: Oluştur

en: Edit %1 preferences
tr: %1 tercihlerini düzenle

en: Add %1 preferences for %2
tr: %2 için %1 farklı tercihleri ekle

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
tr: %1 şu anda aşağıdaki uygulamalara sahip. %1 projesine katıldığınızda, bu uygulamalardan bir ya da daha fazlasına ait işler bilgisayarınıza gönderilecek. İşleri hesaplamak için gerekli uygulamanın son sürümü de bilgisayarınıza indirilecek. Bu otomatik olarak gerçekleşecek, herhangi bir şey yapmanız gerekmeyecek.

en: Version
tr: Sürüm

en: Average computing
tr: Ortalama hesaplama

en: BBCode tags
tr: BBCode etiketleri

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
tr: BBCode etiketleri, profilinizdeki ve mesaj panolarındaki metinleri biçimlendirmenizi sağlar.
    HTML gibidir, fakat daha basittir. Etiketler bir [ ile başlar (HTML'de kullanılan
    %1 gibi) ve bir ] ile biter (HTML'de kullanılan %2 gibi).

en: Examples
tr: Örnekler

en: Bold
tr: Kalın

en: Italic
tr: İtalik

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Strikethrough
tr: Üstü çizili

en: Superscript
tr: Üstsimge

en: Big text
tr: Büyük metin

en: Red text
tr: Kırmızı metin

en: link to website
tr: internet sitesine bağlantı

en: Quoted text
tr: Alıntı metin

en: use for quoted blocks of text
tr: metinden alıntı blokları yapmak için kullanın

en: use to display an image
tr: resim göstermek için kullanın

en: Code snippet here
tr: Kod parçası

en: use to display some code
tr: bir kodu düzgün görüntülemek için

en: Pre-formatted text
tr: Önceden biçimlenmiş metin

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
tr: önceden biçimlenmiş (genellikle eşaralıklı) metin görüntülemek için

en: Item 1
tr: Öğe 1

en: Item2
tr: Öğe 2

en: Item 2
tr: Öğe 3

en: link to an issue on the BOINC Github repository
tr: BOINC Github deposunda bir soruna bağlantı kurun

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
tr: BOINC Github deposunda bir Wiki sayfasına bağlantı kurun

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
tr: Eğer bir etiketi kapatmaz ya da parametreyi doğru girmezseniz,
    biçimlenmiş metin yerine, etiketin ham hali görüntülenecektir.

en: Create account
tr: Hesap oluştur

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
tr: Zaten bir hesabınız varsa ve bu bilgisayarda %1 çalıştırmak istiyorsanız, %2 buraya %3 gidin.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
tr: Bu hesap %1 takımının üyesi olacak ve takım kurucusunun proje tercihlerine sahip olacak.

en: Picture
tr: Resim

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
tr: %1 Profil fotoğrafınız solda gösteriliyor.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
tr: Yenisiyle değiştirmek için, "Gözat" butonuna tıklayın ve bir JPEG veya PNG dosyası seçin (%1 ya da daha küçük).

en: To remove it from your profile, check this box:
tr: Profilinizden kaldırmak için, bu kutucuğu işaretleyin:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
tr: Eğer profilinizin bir resim içermesini istiyorsanız, "Gözat" butonuna tıklayın ve bir JPEG veya PNG dosyası seçin. Lütfen %1 ya da daha küçük resim dosyalarını seçin.

en: Language
tr: Dil

en: Select the language in which your profile is written:
tr: Lütfen profilinizi yazdığınız dili seçin:

en: Submit profile
tr: Profili gönder

en: Create/edit profile
tr: Profil oluştur/düzenle

en: The format of your uploaded image is not supported.
tr: Gönderdiğiniz resim formatı desteklenmiyor.

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
tr: %1 Profiliniz %2, fikirlerinizi ve özgeçmişinizi %3 topluluğuyla paylaşmanızı sağlar.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
tr: ReCaptcha yanıtınız doğru değil.  Lütfen tekrar deneyin.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
tr: İlk yanıtınız Akismet anti-spam sistemi tarafından bir saldırı olarak algılandı.  Lütfen yazdığınızı değiştirip tekrar deneyin.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
tr: İkinci yanıtınız Akismet anti-spam sistemi tarafından bir saldırı olarak algılandı.  Lütfen yazdığınızı değiştirip tekrar deneyin.

en: Your profile submission was empty.
tr: Gönderdiğiniz profil boş.

en: Could not update the profile: database error
tr: Profil güncellenemedi: Veritabanı hatası

en: Could not create the profile: database error
tr: Profil oluşturulamadı: Veritabanı hatası

en: Profile saved
tr: Profil kaydedildi

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
tr: Tebrikler! Profiliniz başarıyla veritabanımıza kaydedildi.

en: View your profile
tr: Profilinizi görün

en: Create a profile
tr: Bir profil oluştur

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
tr: Sitemize saldırıların önüne geçmek amacıyla, profil oluşturmak ve değiştirmek için ortalama kredinin %1 ya da fazlası olması gerekir.  Verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür dileriz.

en: This feature is disabled.  Please contact the project administrator.
tr: Bu özellik devre dışıdır. Lütfen proje yöneticisine başvurun.

en: The token you used has expired or is otherwise not valid.  Please request a new one <a href="delete_account_request.php">here</a>
tr: Kullandığınız biletin kullanım süresi doldu veya geçerli değil. Lütfen <a href="delete_account_request.php">buradan</a>yeni bir tane isteyin.

en: Delete Account
tr: Hesabı Sil

en: Thank you for verifying ownership of your account.
tr: Hesabınızın sahipliğini doğruladığınız için teşekkür ederiz.

en: You can now delete your account by entering in your password below and clicking the "Delete Account" button.
tr: Şimdi hesabınızı aşağıda şifrenizi girerek ve "Hesabı Sil" düğmesini tıklayarak silebilirsiniz.

en: As a reminder, your account <b>cannot be recovered</b> once you delete it.
tr: Bir hatırlatma olarak, hesabınızı bir kez sildiğinizde <b>kurtarılamaz</b>.

en: Failed to delete your account.  Please contact the project administrator.
tr: Hesabınız silinemedi. Lütfen proje yöneticisine başvurun.

en: Account Deleted
tr: Hesap Silindi

en: Your account has been deleted.  If you want to contribute to %1 in the future you will need to create a new account.
tr: Hesabınız silinmiştir. Gelecekte %1 için katkıda bulunmak istiyorsanız, yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek.

en: You are not allowed to delete your account until after 7 days from when you last changed your email address.
tr: E-posta adresinizi en son değiştirdiğiniz tarihten itibaren 7 gün sonrasına kadar hesabınızı silmenize izin verilmez.

en: You have the ability to delete your account.  Please note that this <b>cannot be undone</b> once it is completed.
tr: Hesabınızı silme olanağınız var. Lütfen unutmayın, silme işlemi tamamlandığında <b>geri alınamaz</b>.

en: The process works as follows:
tr: İşlem şu şekilde çalışır:

en: Enter in your password below and click on the "Send Confirmation Email" button
tr: Aşağıda şifrenizi girin ve "Onay E-postasını Gönder" düğmesine tıklayın

en: You will receive an email which contains a link.  Click on that link
tr: Bir bağlantı içeren e-posta alacaksınız. Bu bağlantıya tıklayın

en: On the page displayed, you will need to re-enter your password and then click "Delete Account"
tr: Görüntülenen sayfada, şifrenizi tekrar girmeniz ve ardından "Hesabı Sil" i tıklamanız gerekecektir.

en: Your account will then be immediately deleted
tr: Hesabınız hemen silinecek

en: Send Confirmation Email
tr: Onay e-postası gönder

en: Confirmation Email Sent
tr: Onay e-postası gönderildi

en: The email to confirm your request to delete your account has been sent.
tr: Hesabınızı silme isteğinizi onaylayan e-posta gönderildi.

en: couldn't delete profile - please try again later
tr: profil silinemedi - lütfen daha sonra tekrar deneyin

en: Delete Confirmation
tr: Silmeyi Onayla

en: Your profile has been deleted.
tr: Profiliniz silindi.

en: Profile delete confirmation
tr: Profil silme onayı

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
tr: Silinen profiller sonsuza kadar yok olur ve kurtarılamaz--
    Gelecekte yeni bir profil yaratmak için baştan başlamanız gerekir.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
tr: Eminseniz, profilinizin sunucularımızdan silinmesi için
    lütfen 'Evet'e tıklayın.

en: Yes
tr: Evet

en: Delete my profile
tr: Profilimi sil

en: No
tr: Hayır

en: Do not delete my profile
tr: Profilimi silme

en: PayPal - Transaction Completed
tr: PayPal - Aktarım Tamamlandı

en: Thank you for donating!
tr: Bağışınız için teşekkürler!

en: Your donation for has been completed.
tr: Bağışınız tamamlandı.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
tr: Bağışınız PayPal tarafından onaylandıktan sonra ilerleme çubuğuna eklenecek.

en: You have canceled your donation.
tr: Bağışınızı iptal ettiniz.

en: This project is not accepting donations.
tr: Bu proje bağışları kabul etmiyor.

en: %1 donations
tr: %1 bağış

en: This project is accepting donations via
    %1.
tr: Bu proje %1 ile bağışları kabul ediyor.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
tr: Bağış yapmak için, istediğiniz miktara göre aşağıdaki formu doldurun.
            PayPal bir çok para birimini destekler 
            (Kanada Doları, Avro, İngiliz Sterlini, ABD Doları,
             Yen, Avusturalya Doları, Yeni Zelanda Doları,
            İsviçre Frangı, Hong Kong Doları, Singapur Doları, İsveç Kronu, 
             Danimarka Kronu, Polonya Zlotisi, Norveç Kronu,
            Macar Forinti, Çek Korunası).
            Farklı para birimlerinin değerlerini görmek için,
            dönüştürücüyü kullanabilirsiniz (Ancak, bu değerlerin
            yaklaşık olduğunu ve gerçek miktarın farklı olabileceğini
            unutmayın).

en: Amount you would like to donate
tr: Bağışlamak istediğiniz miktar

en: Estimated value in
tr: Bununla yaklaşık miktar

en: Anonymous donation
tr: Anonim bağış

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
tr: Kullanıcı NO'nuzla bağış yapmak için, lütfen sisteme giriş yapın.

en: Proceed
tr: Devam et

en: Donations are accepted through
tr: Bağışlar bunun aracılığıyla gerçekleştirilir:

en: Download BOINC add-on software
tr: BOINC eklenti yazılımlarını indir

en: You can download applications in several categories.
tr: Çeşitli kategorilerdeki bu uygulamaları indirebilirsiniz.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
tr: Bu uygulamalar %1 tarafından onaylanmamıştır ve kullanmak sizin alacağınız bir risktir.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
tr: BOINC'in kurulumu ve çalıştırmasıyla ilgili talimatlar %1 buradadır %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
tr: Bu liste %1 BOINC internet sitesinden %2 merkezi olarak yönetilir.

en: This project requires VirtualBox.
tr: Bu proje için VirtualBox gerekir.

en: This project recommends VirtualBox.
tr: Bu proje için VirtualBox önerilir.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2, then restart BOINC.
tr: Bu bilgisayarda kurulu değilse, %1buradan%2 alın, ardından BOINC'i yeniden başlatın.

en: Use the BOINC+VirtualBox installer.
tr: BOINC+VirtualBox kurucusunu kullanın.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2.
tr: Bu bilgisayarda yüklü değilse, %1buradan%2 edinin.

en: Download BOINC
tr: BOINC'i indir

en: Go to the BOINC download page.
tr: BOINC indirme sayfasına gidiniz.

en: the current versions of BOINC and VirtualBox
tr: BOINC ve VirtualBox'ın güncel sürümleri

en: these versions are
tr: bu versiyonlar

en: BOINC and VirtualBox
tr: BOINC ve VirtualBox

en: the current version of BOINC
tr: güncel BOINC sürümü

en: this version is
tr: bu sürüm şudur

en: To participate in %1, %2 must be installed on your computer.
tr: %1 projesine katılmak için, %2 bilgisayarınıza kurulmalıdır.

en: If %1 already installed, %2click here%3.
tr: %1 zaten kuruluysa, %2c burayı%3 tıklayın.

en: When the download is finished, open the downloaded file to install %1.
tr: İndirme işlemi bittiğinde, %1 uygulamasını kurmak için indirilen dosyayı açın.

en: All done? %1Click here to finish%2.
tr: Hepsi tamam mı? %1Bitirmek için burayı tıklayın%2.

en: Use %1
tr: %1 kullan

en: To use %1 on this computer:
tr: Bu bilgisayarda %1 kullanmak için:

en: In the BOINC manager, go to the Tools menu
tr: BOINC Manager'de Araçlar mensüne gidin

en: Select Use Account Manager
tr: Hesap Yöneticisi Kullan'ı seçin

en: Select %1 from the list
tr: Listeden %1 seçeneğini seçin

en: Enter your %1 email address and password.
tr: %1 e-posta adresinizi ve parolanızı girin.

en: Add %1
tr: %1 ekle

en: To add %1 on this computer:
tr: Bu bilgisayarda %1 eklemek için:

en: Select Add Project
tr: Proje Ekle'yi seçin

en: Continue to your home page
tr: Ana sayfanıza devam edin

en: Change email address of account
tr: Hesabın bağlı olduğu e-posta adresini değiştir

en: New email address '%1' is invalid.
tr: Yeni e-posta adresi '%1' geçersiz.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
tr: Yeni e-posta adresi, mevcut adres ile aynı. Değişiklik yapılmadı.

en: There's already an account with that email address
tr: Bu adres ile bir hesap zaten var.

en: Invalid password.
tr: Geçersiz parola.

en: The email address of your account is now %1.
tr: Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresi artık %1.

en: Please %1 validate this email address %2.
tr: Lütfen %1 bu e-posta adresini doğrulayın %2.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
tr: Veritabanı hatası nedeniyle e-posta adresinizi güncelleyemedik.  Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Change email address
tr: E-posta adresini değiştir

en: New email address
tr: Yeni e-posta adresi

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
tr: 'isim@site' biçiminde geçerli bir adres olmalı

en: Confirm reset
tr: Sıfırlamayı onayla

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
tr: Bu eylem, topluluk tercihlerinizde yaptığınız değişiklikleri silecek. İptal etmek için, tarayıcınızın Geri butonuna basın.

en: Reset preferences
tr: Sıfırlama tercihleri

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
tr: Hata: Yanlış dosya tipi. Yalnızca PNG ve JPEG destekleniyor.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
tr: İmzanız çok uzun. Lütfen 250 karakterden kısa tutun.

en: No such user:
tr: Böyle bir kullanıcı yok:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
tr: Sizi yeni özel mesajlar, arkadaşlık istekleri , abone olunan konu başlıklarına gönderiler ve diğer olaylar hakkında nasıl bilgilendirelim?

en: On my Account page (no email)
tr: Hesap sayfamda (e-posta yok)

en: Immediately, by email
tr: Derhal, e-posta ile

en: In a single daily email
tr: Günde tek e-posta ile

en: Message-board identity
tr: Mesaj panosu kimliği

en: An image representing you on the message boards.
tr: Mesaj panolarında sizi temsil edecek bir resim.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
tr: Format: JPG ya da PNG. Boyut: 4 KB civarı, 100x100 piksel

en: Don't use an avatar
tr: Bir avatar kullanma

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
tr: %1 tarafından sağlanan bir Globally Recognized Avatar (Gravatar) kullan

en: Use this uploaded avatar:
tr: Yüklediğim bu avatarı kullan:

en: Avatar preview
tr: Avatar önizlemesi

en: This is how your avatar will look
tr: Bu, avatarınızın nasıl görüneceğini gösterir

en: Signature for message board posts
tr: Mesaj panosu gönderileri için imza

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
tr: %1 Çeşitli bedava servislere %2 göz atın.
    <br> Dinamik 'imza resimleri',
    <br> son kredi bilginizi, proje haberlerini vs gösterir.

en: Attach signature by default
tr: İmzayı varsayılan olarak ekle

en: Signature preview
tr: İmza önizlemesi

en: This is how your signature will look in the forums
tr: Bu, imzanızın forumlarda nasıl gösterileceğinin bir önizlemesidir

en: Message display
tr: Mesaj görüntüleme

en: What to display
tr: Görüntülenecek öğeler

en: Hide avatar images
tr: Avatar resimlerini gizle

en: Hide signatures
tr: İmzaları gizle

en: Show images as links
tr: Resimleri bağlantı olarak görüntüle

en: Open links in new window/tab
tr: Bağlantıları yeni sekmelerde/pencerelerde aç

en: Highlight special users
tr: Özel kullanıcıları vurgula

en: Display this many messages per page
tr: Her sayfada bu miktarda mesaj görüntüle

en: How to sort
tr: Nasıl sıralanacak

en: Threads:
tr: Konu başlıkları:

en: Posts:
tr: Cevaplar:

en: Jump to first new post in thread automatically
tr: Konu başlığındaki ilk yeni gönderiye otomatik olarak atla

en: Don't move sticky posts to top
tr: Yapışkan mesajları en üste taşıma

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
tr: Mesaj filtreleme

en: Filtered users
tr: Filtrelenen kullanıcılar

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
tr: Bu kullanıcıların mesaj panosu ve özel mesaj gönderilerini görmezden gel.

en: User ID (For instance: 123456789)
tr: Kullanıcı NO (Örneğin: 123456789)

en: Add user to filter
tr: Kullanıcıyı filtreye ekle

en: Update
tr: Güncelle

en: Click here to update preferences
tr: Tercihleri güncellemek için buraya tıklayın

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Or click here to reset preferences to the defaults
tr: Ya da ayarları varsayılana sıfırlamak için buraya tıklayın

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
tr: Parolanızı veritaban problemi nedeniyle güncelleyemedik. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Change password
tr: Parolayı değiştir

en: Your password has been changed.
tr: Parolanız değişti.

en: New password
tr: Yeni parola

en: HTML tags are not allowed in your name.
tr: İsminizde HTML etiketlerinin kullanımı kabul edilmiyor.

en: You must supply a name for your account.
tr: Hesabınız için bir isim belirlemelisiniz.

en: Couldn't update user info.
tr: Kullanıcı bilgisi güncellenemedi.

en: Edit account information
tr: Hesap bilgisini düzenle

en: Screen name %1 real name or nickname%2
tr: İsim %1 Gerçek ya da takma isim%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
tr: URL %1 Kişisel web sitenizin adresi; isteğe bağlı%2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
tr: Posta (ZIP) kodu %1 İsteğe bağlı%2

en: Server states
tr: Sunucu durumları

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
tr: Bir işin <b>sunucu durumu</b>, bir bilgisayara gönderilip gönderilmediğini ve bilgisayarın onu tamamlayıp tamamlamadığını anlatır. Muhtemel değerler şunlardır:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
tr: İş gönderilmeye hazır değil (örneğin, giriş dosyaları henüz mevcut değil)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
tr: İş gönderilmeye hazır, fakat henüz gönderilmedi.

en: In Progress
tr: Sürmekte

en: The task has been sent; waiting for completion.
tr: İş gönderildi, tamamlanması bekleniyor.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
tr: İş bir bilgisayara gönderildi ve son teslim zamanı geçti ya da bilgisayar tamamlandığını bildirdi.

en: Outcomes
tr: Sonuçlar

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
tr: Bir işin <b>sonucu</b>, sunucu durumu <b>tamamlandı</b> ise belirlenir. Muhtemel değerler şunlardır:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
tr: İş bir bilgisayara gönderildi, fakat bilgisayar henüz tamamlamadı ve sonucunu raporlamadı.

en: A computer completed and reported the task successfully.
tr: Bir bilgisayar işi başarıyla tamamladı ve raporladı.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
tr: Sunucu işi bir bilgisayara göndermeyi başaramadı (muhtemelen sistem ihtiyaçları çok yüksek ya da dosya boyu çok büyük)

en: Client error
tr: İstemci hatası

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
tr: İş bir bilgisayara gönderildi ve hata meydana geldi.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
tr: İş bir bilgisayara gönderildi ve son teslim tarihi içinde bir yanıt alınamadı.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
tr: İş bir bilgisayara gönderilemedi, çünkü bu iş birimi için yeterli miktarda diğer işler tamamlandı.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
tr: İş raporlandı, fakat doğrulanamadı. Çünkü, genellikle sonuç dosyaları sunucuda kayboldu.

en: Client states
tr: İstemci durumları

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
tr: Bir sonucun <b>istemci durumu</b> hesaplama sırasında meydana gelen bir hatayı anlatır.

en: The computer has not yet completed the task.
tr: Bilgisayar henüz işi tamamlayamadı.

en: The computer completed the task successfully.
tr: Bilgisayar işi başarıyla tamamladı.

en: The computer couldn't download the application or input files.
tr: Bilgisayar uygulamayı ya da girdi dosyalarını indiremedi.

en: An error occurred during computation.
tr: Hesaplama sırasında bir hata meydana geldi.

en: The computer couldn't upload the output files.
tr: Bilgisayar sonuç dosyalarını gönderemedi.

en: Time reported and deadline
tr: Raporlanma ya da son teslim tarihi

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
tr: Bir işin <b>raporlanma ya da son teslim tarihi</b> işin raporlanıp raporlanmadığına işaret eder:

en: Already reported
tr: Zaten raporlandı

en: The date/time it was reported
tr: Raporlandığı tarih/saat

en: Not reported yet, deadline in the future
tr: Henüz raporlanmadı, son teslim tarihine daha var

en: Deadline, shown in green.
tr: Son teslim tarihi yeşil olarak gösterilmekte.

en: Not reported yet, deadline in the past
tr: Henüz raporlanmadı, son teslim tarihi geçti

en: Deadline, shown in red.
tr: Son teslim tarihi kırmızı olarak gösterilmekte

en: Unknown field
tr: Bilinmeyen sebep

en: Sending emails
tr: E-postalar gönderiliyor

en: failed to send email to %1: %2
tr: %1 kişisine e-posta gönderimi tamamlanamadı: %2

en: failed to send email to %1
tr: %1 için e-posta gönderilemedi

en: email sent successfully to %1
tr: %1 kişisine e-posta gönderimi başarıyla tamamlandı

en: Thanks for telling your friends about %1
tr: Arkadaşlarınıza %1 projesinden bahsettiğiniz için teşekkürler

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
tr: E-posta adreslerini girmeyi unuttun; Lütfen %1 forma geri dön %2 ve gir.

en: Tell your friends about %1
tr: Arkadaşlarınıza %1 projesinden bahsedin

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
tr: %1 ile ilgilenebileceğini düşündüğünüz kişilere e-posta mesajları göndermek için bu formu kullanın.

en: To:
tr: Alıcı:

en: Send
tr: Yolla

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
tr: Kullanıcıları yasaklamak için yetkili değilsiniz.

en: Banishment Vote
tr: Yasaklama Oylaması

en: No user with this ID found.
tr: Bu NO'ya sahip kullanıcı bulunamadı.

en: User is already banished
tr: Kullanıcı zaten yasaklanmış

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
tr: %1 kullanıcısını yasaklamak istediğine emin misin?<br/>Bu, %1 kullanıcısının seçilen zaman aralığında gönderim yapmasını engelleyecektir.<br/>Yasaklama, %1 gerçekten uygunsuz davranışlarda bulunduysa yapılmalıdır.

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
tr: Gerekçe kategorisini seçin, tercihen kullanıcının neden yasaklanması gerektiğini belirten daha uzun bir açıklama yazın.

en: Category
tr: Kategori

en: Obscene
tr: Müstehcen

en: Flame/Hate mail
tr: Öfke/Nefret söylemi

en: User Request
tr: Kullanıcı talebi

en: Reason
tr: Sebep

en: Mailed if nonempty
tr: Boş değilse postalanır

en: Proceed with vote
tr: Oy ile devam et

en: You must specify an action...
tr: Bir eylem seçmelisiniz...

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
tr: Bu gönderiyi şu anda düzenleyemezsiniz.<br/>Gönderiler oluşturulduktan %1 dakika sonra düzenlenebilir.

en: You are not authorized to edit this post.
tr: Bu gönderiyi düzenlemek için yetkili değilsiniz.

en: Edit post
tr: Gönderiyi düzenle

en: Edit your message
tr: Mesajınızı düzenleyin

en: Title
tr: Başlık

en: Add my signature to this post
tr: İmzamı bu gönderiye ekle

en: Not visible to you
tr: Size görünür değil

en: Team message board for %1
tr: %1 için takım mesaj panosu

en: New thread
tr: Yeni konu başlığı

en: Add a new thread to this forum
tr: Bu foruma yeni bir konu başlığı ekle

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
tr: Bu mesaj panosu bir %1 RSS beslemesi %2 olarak da mevcuttur

en: This thread is hidden
tr: Bu konu başlığı gizli

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
tr: Bu konu başlığı sabit ve kilitli, onu henüz okumadınız

en: sticky/locked/unread
tr: sabit/kilitli/okunmamış

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
tr: Bu konu başlığı sabit ve onu henüz okumadınız

en: sticky/unread
tr: sabit/okunmamış

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
tr: Bu konu başlığını henüz okumadınız ve kilitli

en: unread/locked
tr: okunmamış/kilitli

en: You haven't read this thread yet
tr: Bu konu başlığını henüz okumadınız

en: This thread is sticky and locked
tr: Bu konu başlığı sabit ve kilitli

en: sticky/locked
tr: sabit/kilitli

en: This thread is sticky
tr: Bu konu başlığı sabit

en: sticky
tr: sabit

en: This thread is locked
tr: Bu konu başlığı kilitli

en: locked
tr: kilitli

en: You read this thread
tr: Bu konu başlığını okudunuz

en: read
tr: oku

en: Questions and answers
tr: Soru ve yanıtlar

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
tr: Bir gönüllüyle Skype aracılığıyla konuşun. Bir çok dilde mevcuttur. %1 BOINC Online Yardım'a %2 gidin.

en: Topic
tr: Konu

en: Questions
tr: Sorular

en: Discussion among members of %1
tr: %1 üyeleri arasında tartışmalar

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
tr: Bir soru ya da probleminiz varsa, lütfen mesaj panolarındaki %1 Soru ve Yanıtlar %2 bölümünü kullanın.

en: Subscribed threads
tr: Abone olunan konu başlıkları

en: Moderate post
tr: Gönderiyi denetle

en: Hide post
tr: Gönderiyi gizle

en: Commercial spam
tr: Ticari reklam

en: Doublepost
tr: Çifte gönderi

en: Move post
tr: Gönderiyi taşı

en: Destination thread ID:
tr: Hedef konu numarası

en: Banish user
tr: Kullanıcıyı engelle

en: Ban duration
tr: Engelleme süresi

en: 6 hours
tr: 6 saatte bir

en: 12 hours
tr: 12 saat

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: 2 weeks
tr: 2 hafta

en: 1 month
tr: 1 ay

en: Forever
tr: Süresiz

en: OK
tr: Tamam

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
tr: İsteğe bağlı açıklama %1 Bu kullanıcıya gönderilecek e-postaya eklenecek.%2

en: You are not authorized to moderate this post.
tr: Bu gönderiyi denetlemek için yetkili değilsiniz

en: Can't move to different category type
tr: Farklı kategori tipine taşınamıyor

en: Can't move to different category
tr: Farklı kategoriye taşınamıyor

en: Not authorized to banish users
tr: Kullanıcıları engellemek için yetkili değil

en: Banishment
tr: Engelleme

en: User %1 has been banished.
tr: %1 kullanıcısı engellendi.

en: Action failed: possible database problem
tr: Eylem başarısız: Muhtemelen database problemi

en: not authorized
tr: yetkili değil

en: Moderate thread '%1'
tr: '%1' konu başlığını denetle

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
tr: Bir sebep kategorisi seçin ya da konu başlığını neden kilitlediğinize ya da gizlediğinize ilişkin bir açıklama yazın; ardından Tamam'ı tıklayın.

en: Current forum
tr: Mevcut forum

en: Destination forum
tr: Hedef forum

en: New title:
tr: Yeni başlık:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
tr: Burada yalnızca proje yöneticileri konu başlığı yaratabilir. Bununla birlikte, mevcut konu başlıklarına yanıt yazabilirsiniz.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
tr: Mesajınız Akismet anti-spam sistemi tarafından bir saldırı olarak algılandı.  Lütfen yazdığınızı değiştirip, tekrar deneyin.

en: Create new thread
tr: Yeni konu başlığı oluştur

en: Create a new thread
tr: Yeni bir konu başlığı oluştur

en: Remember to add a title
tr: Bir başlık eklemeyi unutmayın

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
tr: Bunu Bildirim olarak BOINC Manager'da görüntüle

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
tr: Sadece, tüm gönüllüleri ilgilendirmesi muhtemel öğeler için bunu yapın.

en: You need more average or total credit to rate a post.
tr: Oylayabilmek için daha fazla ortalama ya da toplam krediye sahip olmalısınız.

en: You have already rated this post.
tr: Bu gönderiyi zaten değerlendirmişsiniz.

en: Return to thread
tr: Konu başlığına dön

en: Input Recorded
tr: Rapor Kaydedildi

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
tr: Raporunuz kaydedildi. Yardımlarınız için teşekkürler.

en: Vote Registered
tr: Oy Kaydedildi

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
tr: Değerlendirmeniz kaydedildi. Bildiriminiz için teşekkürler.

en: Vote Submission Problem
tr: Oy Gönderme Problemi

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
tr: Gönderiniz Akismet anti-spam sistemi tarafından bir saldırı olarak algılandı.  Lütfen yazdığınızı değiştirip, tekrar deneyin.

en: Post to thread
tr: Cevap yaz

en: Message:
tr: Mesaj:

en: reply to %1 Message ID %2:
tr: %1 Mesaj NO %2 'ya yanıt:

en: Post reply
tr: Yanıt gönder

en: Add my signature to this reply
tr: İmzamı bu yanıta ekle

en: You need more average or total credit to report a post.
tr: Gönderi raporlayabilmeniz için daha fazla ortalama ya da toplam krediye sahip olmalısınız.

en: Report Registered
tr: Raporlama kaydedildi

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
tr: Raporunuz kaydedildi. Çabanız için teşekkürler.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
tr: Bir yönetici raporunuza bakacak ve ne yapılacağına karar verecek - bu belli bir süre alabilir, lütfen sabırlı olun

en: Report a forum post
tr: Bir forum gönderisini raporla

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
tr: Bu gönderiyi raporlamadan önce, +/- oylama sistemini kullanmayı tercih edin. Eğer yeterli sayıda kullanıcı olumsuz oy kullanırsa, en sonunda gizli hale gelecek.<br />Oylama sistemini gönderinin altında bulabilirsiniz.

en: Report post
tr: Gönderiyi raporla

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
tr: Gönderiyi neden saldırgan buluyorsunuz: %1 Henüz konuyu okumayan bir kişinin sorunu hızlı şekilde tanımlayabilmesi için lütfen yeterli bilgiyi ekleyin. %2

en: Report not registered
tr: Rapor kaydedilmedi

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
tr: Raporunuz kaydedilmedi. Bir süre bekleyip tekrar deneyin.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
tr: Bu geçici bir sorun değilse, lütfen proje yöneticilerine durumu bildirin.

en: %1 RSS feed
tr: %1 RSS beslemesi

en: This message board is available as an RSS feed.
tr: Bu mesaj panosu bir RSS beslemesi olarak da mevcuttur.

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
tr: Yalnızca kullanıcı NO %1 olan mesajları içer (varsayılan: tüm kullanıcılar).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
tr: Yalnızca son %1 günlük mesajları içer (varsayılan: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
tr: Yalnızca konular: %1 (her konunun sadece ilk mesajını içerir)

en: Forum search
tr: Forum ara

en: Search query
tr: Arama sorgusu

en: Search for keywords:
tr: Anahtar kelimeler için ara:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
tr: Belirtilen tüm kelimeleri içeren mesajlar görüntülenir.

en: For example: "screensaver freeze"
tr: Örneğin: "ekran koruyucu dondu"

en: Search for author ID:
tr: Yazar NO için ara:

en: Only posts by this author will be displayed
tr: Sadece bu yazarın mesajları görüntülenir

en: For example: "43214"
tr: Örneğin: "43214"

en: Search options
tr: Arama seçenekleri

en: Search limits
tr: Arama sınırlamaları

en: Search at most this many days back in time
tr: En fazla bu kadar gün geriye doğru ara.

en: %1 months
tr: %1 ay

en: 1 year
tr: 1 yıl

en: Only display posts from this forum
tr: Sadece bu forumdan mesajları görüntüle

en: Sort by
tr: Sırala:

en: Start the search
tr: Aramayı başlat

en: Forum search results
tr: Forum arama sonuçları

en: Thread titles matching your query:
tr: Aramanızla eşleşen konu başlıkları:

en: Messages matching your query:
tr: Aramanızla eşleşen mesajlar:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
tr: Üzgüm, arama sorgunuza uyan bir şey bulamadı. Daha az kelime (veya daha az özgün kelimeler) kullanarak aramanızı genişletmeyi deneyebilirsiniz.

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
tr: Ayrıca, %1 aynı aramayı Google kullanarak da yapabilirsiniz. %2

en: Perform another search
tr: arama sonuçları

en: Subscription successful
tr: Abonelik başarılı

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
tr: Artık %1 abonesisiniz. Yeni bir gönderim olduğunda size bildirilecek.

en: Subscription failed
tr: Abonelik başarısız

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
tr: Sizi %1 konusuna abone yapamadık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unsubscription successful
tr: Abonelik iptali başarılı

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
tr: Artık %1 abonesi değilsiniz. Artık bu konu için bildirimler almayacaksınız.

en: Unsubscription failed
tr: Abonelik iptali başarısız oldu

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
tr: %1 konusundan aboneliğinizi kaldıramadık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unknown subscription action
tr: Bilinmeyen abonelik eylemi

en: This forum is not visible to you.
tr: Bu forum sizin tarafınızdan görülebilir değil.

en: This thread has been hidden by moderators.
tr: Bu konu başlığı moderatörler tarafından gizlendi.

en: Message board moderation
tr: Mesaj panosu yönetimi

en: My question was answered
tr: Sorum yanıtlandı

en: Click here if your question has been adequately answered
tr: Eğer sorunuz yeterli şekilde yanıtlandıysa, lütfen buraya tıklayın.

en: I've also got this question
tr: Ben de aynısını soruyorum

en: Add a new message to this thread
tr: Bu konu başlığına yeni bir mesaj ekle

en: Unsubscribe
tr: Aboneliği bitir

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
tr: Bu konu başlığına abonesiniz.  Aboneliği bitirmek için tıklayın.

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Click to get email when there are new posts in this thread
tr: Bu konu başlığına yeni mesajlar yazıldığında e-posta almak için tıklayın

en: Unhide this thread
tr: Bu konu başlığının gizliliğini kaldırır

en: Hide this thread
tr: Bu konu başlığını gizler

en: Make unsticky
tr: Üst konudan kaldır

en: Make this thread not sticky
tr: Bu konu başlığının üst konu durumunu kaldır

en: Make sticky
tr: Üst konu yap

en: Make this thread always appear at top of forum
tr: Bu konu başlığını forumun her zaman en tepesinde görünür yap

en: Unlock
tr: Kilidi kaldır

en: Allow new posts in this thread
tr: Bu konu başlığında yeni gönderilere izin ver

en: Lock
tr: Kilitle

en: Don't allow new posts in this thread
tr: Bu konu başlığında yeni gönderilere izin verme

en: Move this thread to a different forum
tr: Bu konu başlığını başka bir foruma taşır

en: Edit title
tr: Başlığı düzenle

en: Edit thread title
tr: Konu başlığını düzenler

en: Delete thread permanently
tr: Konu başlığını kalıcı olarak sil

en: Export as Notice
tr: Bildirim olarak dışa aktar

en: Don't export
tr: Dışa aktarma

en: Don't export this news item as a Notice
tr: Bu haber öğesini bir Bildirim olarak dışa aktarmaz

en: Sort
tr: Sırala

note: --------------
en: Thread status updated
tr: Konu başlığı durum bilgisi güncellendi

en: The status has been updated.
tr: Durum bilgisi güncellendi.

en: Posts by %1
tr: %1 kullanıcısının gönderileri

en: Already friends
tr: Zaten arkadaş

en: You requested friendship with %1 on %2.
tr: %1 ile %2 üzerinde arkadaşlık isteği aldınız.

en: This request is still pending confirmation.
tr: Bu istek halen onaylanmayı bekliyor.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
tr: %1 gönderdiğiniz arkadaşlık isteğini onaylamadı

en: You can't be friends with yourself
tr: Kendinizle arkadaş olamazsınız

en: Add friend
tr: Arkadaş ekle

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
tr: %1 kullanıcısını arkadaş olarak eklemek istediniz. %2 kullanıcısını uyaracağız ve isteğinizi yanıtlamasını isteyeceğiz.

en: Add an optional message here:
tr: İstiyorsanız buraya bir mesaj ekleyin:

en: Friend request sent
tr: Arkadaşlık isteği gönderildi

en: We have notified %1 of your request.
tr: %1 kullanıcısını isteğiniz konusunda uyardık.

en: Please log in as %1
tr: Lütfen %1 olarak giriş yapın

en: You must log in as %1 to view this friend request
tr: Bu arkadaşlık isteğini görebilmek için %1 olarak giriş yapmanız gerek

en: Friend request
tr: Arkadaşlık isteği

en: %1 has requested friendship with you.
tr: %1 sizinle arkadaş olmak istedi.

en: %1 says: %2
tr: %1 diyor ki: %2

en: Accept friendship
tr: Arkadaşlığı onayla

en: Click accept if %1 is in fact a friend
tr: %1 gerçekten arkadaşınızsa onaylamayı tıklayın

en: Decline
tr: Reddet

en: Click decline if %1 is not a friend
tr: %1 arkadaşınız değilse reddetmeyi tıklayın

en: Friendship confirmed
tr: Arkadaşlık onaylandı

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
tr: %1 ile arkadaşlık talebiniz onaylandı.

en: Friendship declined
tr: Arkadaşlık reddedildi

en: You have declined friendship with %1
tr: %1 ile arkadaşlık talebiniz reddedildi.

en: Notification not found
tr: Uyarı bulunamadı

en: Friend confirmed
tr: Arkadaş onayladı

en: You are now friends with %1.
tr: %1 ile artık arkadaşsınız.

en: Cancel friendship?
tr: Arkadaşlığı bitir?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
tr: %1 ile arkadaşlığınızı bitirmek istediğinize emin misiniz?

en: Stay friends
tr: Arkadaş kal

en: Friendship cancelled
tr: Arkadaşlık bitirildi

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
tr: %1 ile arkadaşlığınız bitti.

en: Enter your account's email address below, and click OK. You will be sent email instructions for resetting your password.
tr: Hesabınızın e-posta adresini aşağıya girin ve Tamam'ı tıklayın. Şifrenizi sıfırlamak için e-posta talimatları gönderilecektir.

en: Reset password
tr: Parolayı sıfırla

en: No GPU tasks reported
tr: GPU işleri raporlanmadı

en: Top GPU models
tr: En iyi GPU modelleri

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
tr: Aşağıdaki listeler farklı platformlardaki en verimli GPU modellerini göstermektedir. Göreceli hızları, yani işlerin tamamlanması için geçen sürelerin ortalaması, parantez içinde gösterilmiştir.

en: Welcome to %1
tr: %1 projesine hoş geldiniz

en: View and edit your account preferences using the links below.
tr: Hesap tercihlerinizi aşağıdaki bağlantılardan görüp değiştirebilirsiniz.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
tr: Şimdiye kadar yapmadıysanız, %1 BOINC istemci yazılımını indirin %2.

en: Your account
tr: Hesabınız

en: anonymous platform
tr: anonim platform

en: Missing platform
tr: Platform mevcut değil

en: Number of tasks completed
tr: Tamamlanan iş sayısı

en: Max tasks per day
tr: Günlük azami iş

en: Number of tasks today
tr: Bugünkü iş sayısı

en: Consecutive valid tasks
tr: Ardarda gelen doğrulanmış işler

en: Average processing rate
tr: Ortalama hesaplama hızı

en: Application details for host %1
tr: %1 istemcisi için uygulama detayları

en: We have no record of that computer.
tr: Bu bilgisayar hakkında kayda sahip değiliz.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
tr: Veritabanımızda halen bu bilgisayara gönderilen bir iş bulunduğundan, onu kayıtlarımızdan silemezsiniz. Bu bilgisayara gönderilen iş proje veritabanından silinene kadar, birkaç gün beklemeniz gerekir.

en: Delete record of computer
tr: Bu bilgisayarın kaydını sil

en: Record deleted.
tr: Kayıt silindi.

en: Return to list of your computers
tr: Bilgisayarlarınız listesine dön

en: Merge computer records
tr: Bilgisayar kayıtlarını birleştir

en: Merge computers
tr: Bilgisayarları birleştir

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
tr: Bazen BOINC yanlışlıkla aynı bilgisayara farklı kimlikler atar. En yenisiyle eski kimlikleri birleştirerek, bunu düzeltebilirsiniz.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
tr: Hiçbir bilgisayar bununla birleştirme için uygun değil.

en: Show details
tr: Detayları görüntüle

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
tr: %1 ile aynı olan bilgisayarları gözden geçirin (oluşturulma %2, bilgisayar NO %3)

en: name
tr: isim

en: created
tr: oluşturulma

en: computer ID
tr: bilgisayar NO

en: no hostname
tr: sunucu ismi yok

en: Merge hosts
tr: Sunucuları birleştir

en: Updating computer credit
tr: Bilgisayar kredisi güncelleniyor

en: Host credit updated
tr: Bilgisayar kredisi güncellendi

en: none
tr: yok

en: Computers belonging to %1
tr: %1 kullanıcısına ait bilgisayarlar

en: Computers hidden
tr: Gizlenen bilgisayarlar

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
tr: Bu kullanıcı, bilgisayarları hakkında bilgi gösterilmemesini tercih etti.

en: Your computers
tr: Bilgisayarlarınız

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
tr: Takım açıklamalarında aşağıdaki HTML etiketlerine izin verilir:

en: bold
tr: kalın

en: italics
tr: italik

en: hyperlink
tr: köprü

en: paragraph
tr: paragraf

en: break
tr: ara

en: preformatted
tr: önceden biçimlendirilmiş

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
tr: resim; yüksekliği 450 pikseli geçemez. Lütfen resmi barındıran web sitesinin izni olmadan, resme bağlantı vermeyin.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
tr: Ayrıca özel karakterler için 've işareti' (ampersand) gösterimi kullanabilirsiniz.

en: Rules and policies
tr: Kurallar ve politikalar

en: Run %1 only on authorized computers
tr: %1 projesini yalnızca yetkili bilgisayarlarda çalıştırın

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
tr: %1 projesini yalnızca kendi bilgisayarınızda ya da sahibinin izin verdiği bilgisayarlarda çalıştırın. Bazı okul ya da şirketlerin, bilgisayarlarının %1 gibi projeler için kullanılmaması yönünde politikaları bulunabilir.

en: How %1 will use your computer
tr: %1 bilgisayarınızı nasıl kullanacak

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
tr: Bilgisayarınızda %1 çalıştırdığınızda, CPU (işlemci) gücü, disk alanı ve ağ bant genişliğinin bir kısmını kullanacak. %1 projesinin bu kaynakları ne zaman ve ne kadar kullanacağını belirleyebilirsiniz.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
tr: Bilgisayarınız, gönderilen işleri %1 projesinin hedefleri doğrultusunda ve proje sitesinde tanımlandığı şekilde tamamlayacak. Bu kapsamda uygulama yazılımları zaman zaman değişebilir.

en: Privacy policy
tr: Gizlilik politikası

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
tr: %1 üzerindeki hesabınız, seçeceğiniz bir isimle birlikte tanınır. Bu isim, bilgisayarınızın %1 için tamamladığı işlerin özetiyle birlikte, %1 sitesinde gösterilebilir. Eğer anonim kalmak istiyorsanız, gerçek kimliğinizi ortaya çıkarmayan bir isim seçin.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
tr: Eğer %1 projesine katılırsanız, bilgisayarınız hakkında bilgi (örneğin işlemci tipi, bellek miktarı vb.) %1 tarafından kaydedilecek ve bilgisayarınıza ne tip iş gönderileceğinin belirlenmesinde kullanılacak. Bu bilgi %1 internet sitesinde de gösterilecek. Ancak, bilgisayarınızın konumuyla ilgili herhangi bir bilgi (örneğin etki alanı adı ya da ağ adresi) gösterilmeyecek.

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
tr: %1 projesine katılmak için, e-postaları alacağınız bir adres vermelisiniz. Bu adres %1 internet sitesinde gösterilmeyecek ya da başka organizasyonlarla paylaşılmayacak. %1 size düzenli olarak bilgilendirme e-postaları gönderebilecek, bununla birlikte, gönderilmemesini de sağlayabilirsiniz.

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
tr: %1 internet sitesinden gönderilen özel mesajları, yalnızca gönderen ve alan görebilir.  %1 özel mesajların içeriğini gözlemlemez ya da kontrol altında tutmaz.  Eğer başka bir %1 kullanıcısından istemediğiniz özel mesajlar alıyorsanız, onu %2 mesaj filtrenize %3 ekleyebilirsiniz.  Böylece, bu kişiden gelen özel ya da herkese açık hiç bir mesajı görmezsiniz.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
tr: Eğer internet sitesi forumlarımızı kullanıyorsanız, %2 gönderim ilkelerine %3 uymak zorundasınız.  %1 forumlarına gönderilen mesajlar herkes tarafından görülebilir, buna üye olmayanlar da dahildir.  Forumlara mesaj göndermekle, mesajların herhangi biri tarafından görülmesi ve kopyalanmasını kabul etmiş ve içeriği üzerindeki haklarınızdan vazgeçmiş oluyorsunuz.

en: Is it safe to run %1?
tr: %1 çalıştırmak güvenli midir?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
tr: İnternetten herhangi bir yazılım indirdiğinizde, bazı olasılıkları göze almaktasınız: Yazılımın tehlikeli hataları bulunabilir ya da indirme sunucusu hacklenmiş olabilir. %1 bu riskleri en aza indirmeye gayret etmekte. Uygulamalarımızı dikkatlice test etmekteyiz. Sunucularımız bir güvenlik duvarı arkasında bulunuyor ve yüksek güvenlik için yapılandırılıyor. İndirilen yazılımların doğruluğunu sağlamak için, tüm çalıştırılabilir dosyalar internete bağlı olmayan güvenli bir bilgisayarda dijital olarak imzalanıyor.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
tr: %1 tarafından çalıştırılan uygulamalar, bazı bilgisayarların fazla ısınmasına neden olabilir. Bu gerçekleşirse, %1 kullanmayı durdurun ya da CPU (işlemci) kullanımını sınırlayan bir %2 yardımcı program %3 kullanın.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
tr: %1, %2 tarafından geliştirildi. BOINC, Kaliforniya Üniversitesi'nde geliştirildi.

en: Liability
tr: Sorumluluk

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
tr: %1 ve %2, %1 projesine katılmakla bilgisayarınızda oluşabilecek bir hasarı, veri kaybını ya da oluşabilecek başka olayların sonuçlarını üstlenmez.

en: Other BOINC projects
tr: Diğer BOINC projeleri

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
tr: Diğer projeler, %1 ile aynı platformu kullanır, yani BOINC'i. Bir ya da daha fazla projeye daha katılmayı düşünebilirsiniz. Böylece, bilgisayarınız %1 için bir iş bulunmadığı zamanlarda da faydalı olmayı sürdürebilir.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
tr: Bu diğer projeler, %1 ile ortak değildir ve onların güvenlik yöntemlerine ya da araştırmalarının doğasına kefil olmayız. Diğer projelere, riski kendinize ait olmak üzere katılın.

en: Is BOINC installed on this device?
tr: Bu cihazda BOINC kurulu mu?

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
tr:  %1 Kurallarımızı ve politikalarımızı %2 okuyun

en: Download and install BOINC.
tr: BOINC'i indir ve kur.

en: Download
tr: İndirme

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
tr: Android cihazlar için BOINC'i Google Play Store'dan veya Amazon App Store'dan indirin.

en: Run BOINC.
tr: BOINC'i çalıştır.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
tr: Listeden %1'i seçin veya bunu girin: %2

en: In the BOINC Manager, select Tools / Add Project.
tr: BOINC Yöneticisinde Araçlar / Proje Ekle'yi seçin.

en: Join %1
tr: %1 takımına katıl

en: Language selection
tr: Dil seçimi

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
tr: Bu internet sitesi çeşitli dillerde mevcuttur. Şu anda seçili olan dil: %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
tr: Normalde dil seçimi tarayıcınızın dil ayarlarına bakılarak gerçekleştirilir, şu anda bulunan ayar: %1.  Bu ayarı şu şekilde değiştirebilirsiniz:

en: Firefox: Tools/Options/General
tr: Firefox: Araçlar/Seçenekler/Genel

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
tr: Microsoft IE: Araçlar/Internet Seçenekleri/Diller

en: Or you can select a language from the following menu:
tr: Veya aşağıdaki menüden bir dil seçebilirsiniz:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
tr: Çeviriler gönüllüler tarafından yapılır. Ana diliniz yoksa veya eksikler varsa, %1 çeviride yardımcı olabilirsiniz %2.

en: Already logged in
tr: Zaten giriş yapılmış

en: You are logged in as %1.
tr: %1 olarak giriş yaptınız.

en: Log out
tr: Çıkış Yap

en: or %1 create an account %2.
tr: ya da %1 bir hesap oluştur %2.

en: Processing %1
tr: Sürüyor %1

en: Merged %1 into %2
tr: %1, %2 ile birleştiriliyor

en: Return to the list of your computers
tr: Bilgisayarlarınız listesine dön

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
tr: Bu işlem, bilgisayarları etki alanı adına göre birleştirir.
            <p>
            Her etki alanı adı için, bu adı taşıyan yeni bilgisayar ile
            bu adı taşıyan tüm eski bilgisayarlar birleştirilecek.
            Uyumsuz bilgisayar birleştirilmiş olmayacak.
            <p>

en: Go ahead and do this
tr: Devam et ve bunu yap

en: Return to the list of computers
tr: Bilgisayarlar sayfasına dön

en: Our message boards are moderated. Posts are subject to the following rules:
tr: Mesaj panolarımız yönetilmektedir. Yazılar aşağıdaki kurallara tabidir:

en: If you think a post violates any of the rules, you can notify moderators by clicking the red X below the post and filling out the form.
tr: Bir gönderinin kurallardan herhangi birini ihlal ettiğini düşünüyorsanız, yöneticileri, gönderinin altındaki kırmızı X işaretini tıklayarak ve formu doldurarak bilgilendirebilirsiniz.

en: This moderation policy is set by the %1 project.  If you have comments about the policy or its enforcement, email %2.
tr: Bu denetleme ilkesi %1 projesi tarafından belirlenir. Politika veya uygulamasına ilişkin yorumlarınız varsa, %2'ye e-posta gönderin.

en: Pending credit
tr: Beklenen kredi

en: Result ID
tr: Sonuç NO

en: Workunit ID
tr: İş birimi NO

en: Host ID
tr: Sunucu NO

en: Claimed credit
tr: İstenen kredi

en: Pending credit: %1
tr: Beklenen kredi: %1

en: Total
tr: Toplam

en: Average
tr: Ortalama

en: Top teams by application
tr: Uygulamaya göre en iyi takımlar

en: Top participants by application
tr: Uygulamaya göre en iyi katılımcılar

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
tr: Limite ulaşıldı - Üzgünüz, yalnızca ilk %1 öğe

en: Block messages from this user
tr: Bu kullanıcıdan gelen mesajları engelle

en: Block user
tr: Kullanıcıyı engelle

en: Your message has been sent.
tr: Mesajınız gönderildi.

en: You have no private messages.
tr: Özel mesajınız bulunmuyor.

en: Sender and date
tr: Gönderen ve tarih

en: Reply to this message
tr: konu başlığına yeni bir mesaj ekle

en: Delete this message
tr: Bu mesajı sil

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Unselect all
tr: Tümünün seçimini kaldır

en: Delete selected messages
tr: Seçili mesajları sil

en: Sender
tr: Gönderen

en: Date
tr: Tarih

en: You need to fill all fields to send a private message
tr: Özel mesaj göndermek için tüm alanları doldurmalısınız

en: Message sent
tr: Mesaj gönderildi

en: Your message was sent to %1 team members.
tr: Mesajınız %1 takımı üyelerine gönderilmiştir.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
tr: Mesajınız Akismet anti-spam sistemi
    tarafından spam olarak işaretlendi.
    Lütfen metninizi değiştirin ve tekrar deneyin.

en: Could not find user with id %1
tr: %1 NO'suyla bir kullanıcı bulunamadı

en: Could not find user with username %1
tr: %1 adında bir kullanıcı bulunamadı.

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
tr: %1 benzersiz bir kullanıcı adı değil; kullanıcının kimlik NO'sunu kullanmalısınız

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
tr: %1 kullanıcısı (NO: %2) sizden gelen özel mesajları kabul etmiyor.

en: No such user
tr: Böyle bir kullanıcı yok

en: Really block %1?
tr: %1 gerçekten engellensin mi?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
tr: %1 kullanıcısının size özel mesaj göndermesini engellemek istediğinize emin misiniz?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
tr: Unutmayın ki, yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
tr: Bir kullanıcı engellendiğinizde, engelini forum tercihleri sayfasından kaldırabilirsiniz.

en: No, cancel
tr: Hayır, iptal

en: no such user
tr: eşleşen kullanıcı yok

en: User %1 blocked
tr: %1 kullancısı engellendi

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
tr: %1 kullanıcısının size özel mesaj göndermesi engellendi.

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
tr: Engellemeyi kaldırmak için, %1 forum tercihlerini %2 ziyaret edin

en: Unknown action
tr: Bilinmeyen eylem

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
tr: Tercihleriniz güncellendi. Güncel tercihler,
              bilgisayarınız %1 ile ilk bağlantı kurduğunda ya da
              BOINC Manager'da %2 Güncelle %3 komutunu kullandığınızda kullanılmaya başlanacak.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
tr: Tercihleriniz varsayılan değerlerine sıfırlandı ve bilgisayarınız
              %1 ile iletişim kurduğunda ya da BOINC Manager'dan
              %2 Güncelle %3 komutu kullanıldığında yürürlüğe girecek.

en: %1 for %2
tr: %1 için %2

en: Back to preferences
tr: Tercihlere dön

en: Confirm delete preferences
tr: Tercihlerin kaldırılmasını onayla

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
tr: %2 için ayrı %1 tercihlerinizi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Remove preferences
tr: Tercihleri kaldır

en: Cancel
tr: İptal

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
tr: %1 Profilller %2, fikirlerinizi ve özgeçmişinizi %3 topluluğuyla paylaşmanızı sağlar.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
tr: Sizin gibi düşünen gönüllüleri arayın ve görüşlerinizle diğerlerine katkıda bulunun.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
tr: Sahip değilseniz, diğerlerinin görmesi için %1 kendi kullanıcı profilinizi oluşturabilirsiniz %2.

en: User of the Day
tr: Günün Kullanıcısı

en: User Profile Explorer
tr: Kullancı Profili Gezgini

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
tr: %1 Kullanıcı Resim Galerisine %2 bak.

en: Browse profiles %1 by country %2.
tr: Profillere %1 ülkelerine göre %2 göz at.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
tr: Profillere %1 rastgele %2, %3 resimlerle rastgele %2 ya da %4 resimler olmadan rastgele %2 göz at.

en: Alphabetical profile listings:
tr: Alfabetik profil listesi:

en: Search profile text
tr: Profil yazısında ara

en: No profiles
tr: Profil yok

en: No profiles matched your query.
tr: Aramanızla eşleşen profil yok.

en: Invalid vote type:
tr: Geçersiz oy tipi:

en: Vote Recorded
tr: Oy Kaydedildi

en: Thank you
tr: Teşekkürler

en: Your recommendation has been recorded.
tr: Öneriniz kaydedildi.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
tr: Bu profilin çıkarılması konusundaki oyunuz kaydedildi.

en: Return to profile.
tr: Profile dön.

en: Profiles containing '%1'
tr: '%1' içeren profiller

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Joined project
tr: Katıldığı projeler

en: Recent credit
tr: Güncel ortalama kredi

en: No profiles found containing '%1'
tr: '%1' içeren profil bulunamadı

en: Recover email address
tr: E-posta adresini kurtar

en: There is already an account with that email address.
tr: Bu e-posta adresiyle bir hesap zaten var.

en: Please contact the admin.  Previous email address could not be reverted as another account is using it as their email address.
tr: Lütfen yönetici ile iletişime geçin. Başka bir hesap e-posta adresi olarak kullandığı için önceki e-posta adresi geri alınamadı.

en: Email address has been reverted.
tr: E-posta adresi geri alındı.

en: You need to reset your password:
tr: Parolanınızı sıfırlamalısınız:

en: Invalid token.
tr: Geçersiz bilet.

en: No such task:
tr: Eşleşen iş yok:

en: This feature is turned off temporarily
tr: Bu özellik geçici olarak kapatıldı

en: No computer with ID %1 found
tr: %1 NO'suyla bilgisayar bulunamadı

en: No access
tr: Erişim yok

en: Missing user ID or host ID
tr: Eksik kullanıcı NO ya da sunucu NO

en: No tasks to display
tr: Görüntülenecek iş yok

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
tr: %1 bakım için geçici olarak kapalıdır.

en: Welcome, %1
tr: Hoşgeldiniz, %1

en: What is %1?
tr: %1 nedir?

en: Thanks for joining %1
tr: %1 Projesine katılımınız için teşekkürler

en: You've contributed about %1 credits per day to %2 recently.
tr: Son zamanlarda %2'ye günde yaklaşık %1 kredi katkıda bulundunuz.

en: Thanks!
tr: Teşekkürler!

en: Please make sure BOINC is installed and enabled on your computer.
tr: Lütfen BOINC'in bilgisayarınızda kurulu ve etkinleştirilmiş olduğundan emin olun.

en: Want to help more?
tr: Daha fazla yardım?

en: Install BOINC on your other computers, tablets, and phones.
tr: BOINC'i diğer bilgisayarlarınıza, tabletlerinize ve telefonlarınıza yükleyin.

en: News
tr: Haberler

en: Not Running
tr: Çalışmıyor

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Project status
tr: Proje durumu

en: Host
tr: Sunucu

en: Computing status
tr: Hesaplama durumu

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Tasks by application
tr: Uygulamaya göre işler

en: Users in last 24 hours
tr: Son 24 saatteki kullanıcılar

en: Database schema version:
tr: Veritabanı şeması sürümü:

en: Computer %1
tr: Bilgisayar %1

en: Identifies you on this web site. Use your real name or a nickname.
tr: Sitemizde bu isimle tanınacaksınız. Gerçek adınızı ya da takma adınızı kullanın.

en: Choose screen name
tr: Ekran adı seçin

en: An address where you can receive emails.
tr: E-postaları alabileceğiniz bir adres.

en: Your email address
tr: E-posta adresiniz

en: Choose password
tr: Parola seçin

en: Credit leader boards and statistics
tr: Kredi lider panoları ve istatistikler

en: Leader boards for %1
tr: %1 için lider panoları

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Operating systems
tr: İşletim sistemleri

en: BOINC versions
tr: BOINC sürümleri

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
tr: %1 ve diğer BOINC-tabanlı projeler için daha detaylı istatistikler, çeşitli internet sitelerinde mevcuttur:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
tr: Güncel istatistiklerinizi, bir "imza resmi" biçiminde de görebilirsiniz:

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
tr: Ek olarak, tüm BOINC projelerindeki kişisel istatistiklerinizin özetini de çeşitli sitelerden alabilirsiniz; %1 ana sayfanıza %2 bakın.

en: %1 participants may form %2 teams %3.
tr: %1 katılımcıları %2 takımlar %3 oluşturabilir.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
tr: Aynı anda yalnızca bir takımın üyesi olabilirsiniz. Bir takıma istediğiniz zaman katılıp ayrılabilirsiniz.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
tr: Her takım şunları yapabilen bir %1 kurucuya %2 sahiptir:

en: edit the team's name and description
tr: Takımın ismini ve açıklamasını düzenleme

en: add or remove team admins
tr: Takım Yöneticileri ekleme ya da çıkarma

en: remove members from the team
tr: Takımdan bir üyeyi çıkarma

en: disband a team if it has no members
tr: Üyesi yoksa takımı kaldırma.

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
tr: Bir takıma katılmak için, takımın sayfasını ziyaret edin ve %1 Bu takıma katıl %2 bağlantısına tıklayın.

en: Find a team
tr: Bir takım bul

en: Top teams
tr: En iyi takımlar

en: All teams
tr: Tüm takımlar

en: %1 teams
tr: %1 takımları

en: Create a new team
tr: Yeni bir takım oluştur

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
tr: Size göre bir takım bulamadıysanız, %1 bir takım oluşturabilirsiniz %2.

en: Remove Team Admin status from this member
tr: Bu kullanıcıyı Takım Yöneticiliğinden çıkar

en: Add or remove Team Admins
tr: Takım Yöneticileri ekleme ya da çıkarma

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
tr: Takımınızın üyelerini 'Takım Yöneticisi' yapabilirsiniz. Takım Yöneticileri şunları gerçekleştirebilir:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
tr: Takım bilgisini düzenleme (isim, URL, açıklama, ülke)

en: View the team's join/quit history
tr: Takımın katılma/ayrılma geçmişini görüntüleme

en: Send messages to the team
tr: Takıma mesaj gönder

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
tr: Eğer mevcutsa, takım forumunu yönetme (yöneticiler, moderasyon olayları ve red X raporları hakkında uyarı e-postaları alır)

en: Team Admins cannot:
tr: Takım Yöneticileri şunları yapamaz:

en: Change the team founder
tr: Takım kurucusunu değiştirme

en: Remove members
tr: Üyeleri çıkartma

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
tr: Bir Takım Yöneticisi takımdan ayrılırsa, Takım Yöneticiliği de sona erer.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
tr: Yalnızca bildiğiniz  ve tamamen güvendiğiniz kişileri Takım Yöneticisi yapmanızı öneririz.

en: There are currently no Team Admins
tr: Şu anda bir Takım Yöneticisi bulunmuyor

en: Current Team Admins
tr: Mevcut Takım Yöneticileri

en: Became Team Admin on
tr: Burada Takım Yöneticisi ol:

en: Add Team Admin
tr: Takım Yöneticisi ekle

en: Email address of team member:
tr: Takım üyesinin E-posta adresi:

en: failed to remove admin
tr: yöneticiyi kaldırma başarısız oldu

en: User is not member of team
tr: Kullanıcı takımın üyesi değil

en: %1 is already an admin of %2
tr: %1 zaten %2 takımının bir yöneticisi

en: Couldn't add admin
tr: Yönetici eklenemedi

en: No such team
tr: Eşleşen takım yok

en: no such team
tr: eşleşen takım yok

en: User is not a member of %1
tr: Kullanıcı %1 takımının üyesi değil

en: Changing founder of %1
tr: %1 takımının kurucu değişimi

en: %1 is now founder of %2
tr: %1, %2 takımının kurucusu oldu

en: Change founder of %1
tr: %1 takımının kurucusunu değiştir

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
tr: Takım üyesi %1, %2 tarihinde bu takımın yöneticisi olmayı talep etti, ancak takımdan ayrıldı. Dolayısıyla talep iptal ediliyor.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
tr: Takım üyesi %1, bu takımın yöneticisi olmayı talep etti. Bu gerçekleşebilir çünkü takımdan ayrıldınız ya da takımla uzun süredir irtibat kurmuyorsunuz.

en: decline request
tr: isteği reddet

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
tr: %1 tarihine kadar talebi reddetmezseniz, %2 takımın yöneticisi olma seçeneğine sahip olacak.<br /><br />
                      Talebi kabul etmek için, aşağıdaki formu kullanarak %3 takımına kurucu olarak atayın.

en: No transfer request is pending.
tr: Beklemede olan değişim isteği bulunmuyor.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
tr: Bu takımın kuruculuğunu başka bir üyeye atamak için üye adının yanındaki kutuyu işaretleyin ve aşağıdaki %1 kurucuyu değiştir %2'i tıklayın.

en: New founder?
tr: Yeni kurucu olsun

en: Change founder
tr: Kurucuyu değiştir

en: There are no users to transfer team to.
tr: Takımın aktarılacağı hiçbir kullanıcı yok.

en: You must choose a non-blank team name
tr: Boş olmayan bir takım adı seçmelisiniz.

en: A team named %1 already exists - try another name
tr: %1 adında bir takım zaten mevcut - lütfen başka bir isim deneyin.

en: Could not create team - please try later.
tr: Takım oluşturulamadı - lütfen tekrar deneyin.

en: Create a team
tr: Takım oluştur

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
tr: %1 üyesisiniz. Yeni bir tane oluşturmadan önce %2 bu takımdan ayrılmalısınız %3.

en: Not founder or admin
tr: Kurucu ya da yönetici yok

en: Team history for %1
tr: %1 için takım geçmişi

en: When
tr: Ne zaman

en: User
tr: Kullanıcı

en: Action
tr: Eylem

en: Total credit at time of action
tr: Eylem gerçekleştirildiğindeki toplam kredi

en: bad country
tr: geçersiz ülke

en: The name '%1' is being used by another team.
tr: '%1' ismi başka bir takım tarafından kullanılıyor.

en: Must specify team name
tr: Bir takım adı belirtilmeli

en: Could not update team - please try again later.
tr: Takım güncelleştirilemedi - lütfen tekrar deneyin.

en: Edit %1
tr: %1 takımını düzenle

en: Update team info
tr: Takım bilgisini güncelle

en: Members of %1
tr: %1 takımının üyeleri

en: ID
tr: Kimlik

en: Show as plain text
tr: Salt metin olarak görüntüle

en: Create Message Board
tr: Mesaj panosu oluştur

en: You may create a message board for use by %1.
tr: %1 için kullanmak üzere bir mesaj panosu oluşturabilirsiniz.

en: Only team members will be able to post.
tr: Yalnızca takım üyeleri gönderi gönderebilecek.

en: At your option, only members will be able to read.
tr: Tercihinize bağlı olarak, yalnızca üyeler gönderileri okuyabilecek.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
tr: Siz ve Takım Yöneticileri moderasyon izinlerine sahip olacak.

en: Create a message board for %1
tr: %1 için bir mesaj panosu oluştur

en: Team already has a message board
tr: Takım zaten bir mesaj panosuna sahip

en: Team Message Board
tr: Takım Mesaj Panosu

en: Minimum time between posts (seconds)
tr: İki gönderi arasındaki en kısa süre (saniye olarak)

en: Minimum total credit to post
tr: İleti gönderebilmek için sahip olunması gereken asgari kredi

en: Minimum average credit to post
tr: İleti gönderebilmek için sahip olunması gereken asgari ortalama kredi

en: Submit
tr: Gönder

en: Remove your team's message board.
tr: Takımınızın mesaj panosunu kaldırmak için tıklayın.

en: Really remove message board?
tr: Mesaj panosunu kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
tr: Takımınızın mesaj panosunu kaldırmak istediğinize emin misiniz? Tüm başlıklar ve gönderiler kalıcı olarak silinecek (Bununla birlikte, daha sonra yeni bir mesaj panosu oluşturabilirsiniz).

en: Yes - remove message board
tr: Evet - mesaj panosunu kaldır

en: Message board removed
tr: Mesaj panosu kaldırıldı

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
tr: Takımınızın mesaj panosu kaldırıldı. Şimdi yeni bir tane %1 oluşturabilirsiniz %2.

en: Team Message Board Updated
tr: Takım mesaj panosu güncellendi

en: Update successful
tr: Güncelleme başarılı

en: Update failed
tr: Güncelleme başarısız

en: Team has no forum
tr: Takımın forumu yok

en: You must be a member of a team to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için takımın üyesi olmalısınız.

en: Requesting foundership of %1
tr: %1 kurucusu olma talebi gönderiliyor

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
tr: Mevcut kurucu, talebiniz hakkında e-posta ve özel mesaj yollarıyla uyarıldı.<br /><br />
                           Kurucu 60 gün içerisinde yanıt vermezse, yeni kurucu olabileceksiniz.

en: Foundership request not allowed now
tr: Kurucu olma talebi şu anda kabul edilmiyor

en: Assumed foundership of %1
tr: %1 takımının kuruculuğunu üstlendiniz

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
tr: Tebrikler, %1 takımının kurucusu oldunuz. Takım Yönetimi seçeneklerine ulaşmak için %2 Hesap Sayfanıza %3 gidin.

en: Decline founder change request
tr: Kurucu değişimi talebini reddet

en: The foundership request from %1 has been declined.
tr: %1 tarafından gönderilen kurucu olma talebi reddedildi

en: There were no foundership requests.
tr: Kurucu olma talebi bulunmuyor.

en: undefined action %1
tr: bilinmeyen eylem %1

en: Return to team page
tr: Takım sayfasına dön

en: You need to be a member of a team to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için bir takımın üyesi olmalısınız.

en: Request foundership of %1
tr: %1 kurucusu olma talebi gönder

en: You are now founder of team %1.
tr: %1 takımının kurucusu oldunuz.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
tr: %2 tarihinde %1 için kurucu olmayı talep ettiniz.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
tr: Talebinizden bu yana 60 gün geçti ve kurucu yanıt vermedi. Buraya tıklayarak kuruculuğu üstlenebilirsiniz:

en: Assume foundership
tr: Kuruculuğu üstlen

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
tr: Kurucu, talebiniz hakkında uyarıldı. Eğer %1 tarihine kadar yanıt vermezse, kurucu olmak için seçeneğiniz olacak.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
tr: Eğer takım kurucusu aktif değilse ve kuruculuğu üstlenmek istiyorsanız, aşağıdaki butona tıklayın. Mevcut kurucuya isteğinizle ilgili detaylı bir e-posta gönderilecek ve kuruculuğu size devretme ya da talebi reddetme seçenekleri olacak. Kurucu 60 gün içerisinde bir yanıt vermezse, kurucu olabileceksiniz.<br /><br />
                           Kurucu olma talebi göndermek istediğinize emin misiniz?

en: Request foundership
tr: Kurucu değişimi talebi

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
tr: Kurucu değişimi, %1 tarafından %2 tarihinde zaten talep edildi.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
tr: Son 90 gün içerisinde bir kurucu değişimi talebi oldu, bu nedenle yeni talepler kabul edilmiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The team %1 is not joinable.
tr: %1 takımı yeni üye kabul etmiyor.

en: Already a member
tr: Zaten üye

en: You are already a member of %1.
tr: Zaten %1 takımının üyesisiniz.

en: Couldn't join team - please try again later.
tr: Takıma katılamadınız - lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Joined %1
tr: Üyelik %1

en: You have joined %1.
tr: %1 takımına katıldınız.

en: Please note:
tr: Lütfen dikkat:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
tr: Bir takıma katıldığınızda, kurucusu e-posta adresinizi görebilir.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
tr: Bir takıma katılmak, hesabınızdaki kredi miktarını etkilemez.

en: Join team
tr: Takıma katıl

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search results for '%1'
tr: '%1' için arama sonuçları

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
tr: Bu takımların üyeleri, istatistikleri ve bilgilerini görebilirsiniz.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
tr: Aramanız sonucunda 100'den fazla takım bulundu. İlk 100 takım gösteriliyor.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
tr: Sonuçların sonu. %1 Eğer istediğiniz gibi bir takım bulamadıysanız, kendiniz %2 bir takım oluşturabilirsiniz %3.

en: Team administration for %1
tr: %1 için takım yönetimi

en: Edit team info
tr: Takım bilgilerini düzenle

en: Change team name, URL, description, type, or country
tr: Takım adı, URL'si, açıklaması, tipi ya da ülkesini değiştirin.

en: Member list:
tr: Üye listesi:

en: text
tr: salt metin

en: View member info
tr: Üye bilgilerini görüntüle

en: View change history:
tr: Değişiklik tarihçesini gözden geçir:

en: See when members joined or quit this team
tr: Üyelerin takıma ne zaman katıldığını ya da ayrıldığını görün.

en: Respond to foundership request.
tr: Kurucu değişimi talebine yanıt verin.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
tr: Eğer %1 tarihine kadar yanıt vermezseniz, %2 bu takımın kuruculuğunu üstlenebilir.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
tr: Aktif olmayan ya da istemediğiniz üyeleri takımdan çıkarın.

en: Transfer foundership to another member
tr: Takım kuruculuğunu başka bir üyeye devredin.

en: Add/remove Team Admins
tr: Takım Yöneticileri ekle/kaldır

en: Give selected team members Team Admin privileges
tr: Seçtiğiniz üyelere Takım Yöneticisi yetkileri verin.

en: Remove team
tr: Takımı kaldır

en: Allowed only if team has no members
tr: Yalnızca takımın üyesi yoksa gerçekleştirilebilir.

en: Create or manage a team message board
tr: Takım mesaj panosu oluşturun ya da yönetin.

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
tr: Mevcut tüm BOINC projelerinde bu takımın bulunmasını istiyorsanız (şu anda ve gelecekte), %1 BOINC-çapında takım %2 haline getirebilirsiniz.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
tr: Takım yöneticilerini, Google %1 boinc-takım-kurucuları %2 grubuna katılmaya teşvik ediyoruz.

en: Can't delete non-empty team
tr: Boş olmayan bir takım kaldırılamaz.

en: Team %1 deleted
tr: %1 takımı kaldırıldı

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
tr: Limite ulaşıldı:  Yalnızca ilk 1000 üye görüntülenebilir.

en: Unable to quit team
tr: Takımdan ayrılamıyorsunuz.

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
tr: Takım mevcut değil ya da takıma ait değilsiniz.

en: Quit %1
tr: %1 takımından ayrıl

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
tr: <strong>Takımdan ayrılmadan önce lütfen şunlara dikkat edin:</strong>
             <ul>
             <li>Takımdan ayrılırsanız, daha sonra yeniden katılabilirsiniz ya da istediğiniz başka bir takıma katılabilirsiniz
             <li>Bir takımdan ayrılmak, kişisel kredi miktarlarınızı herhangi bir şekilde etkilemez.
             </ul>

en: Quit Team
tr: Takımdan ayrıl

en: Removing users from %1
tr: %1 takımından üyeler çıkartılıyor

en: %1 is not a member of %2
tr: %1, %2 takımının bir üyesi değil

en: %1 has been removed
tr: %1 çıkartıldı

en: Remove members from %1
tr: %1 takımından üyeleri çıkart

en: Remove?
tr: Çıkartılsın mı?

en: Name (ID)
tr: İsim (NO)

en: No members are eligible for removal.
tr: Çıkartılabilecek üye mevcut değil.

en: Remove users
tr: Üyeleri çıkart

en: Team name
tr: Takım adı

en: Validated?
tr: Doğrulanmış?

en: Team search results
tr: Takım arama sonuçları

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
tr: Arama kriterlerinize uygun takım bulunamadı. Lütfen arama kriterlerinizi değiştirin.

en: Or you can %1 create a new team %2.
tr: Ya da %1 yeni bir takım oluşturabilirsiniz %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
tr: Aşağıdaki takımlar bir ya da daha fazla arama kriterinize uyuyor.
                Bir takıma katılmak için, ismine tıklayın ve takım sayfasına gidin,
                   ardından %1 Bu takıma katıl'a %2 tıklayın.

en: Change your search
tr: Aramanızı değiştirin

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
tr: Sizinle benzer ilgilere sahip olan ya da aynı ülke, şirket ya da okuldan kişilerin bulunduğu takımlara katılabilirsiniz.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
tr: Bu formu kendiniz için doğru olan takımları bulmak için kullanın.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
tr: Şu anda bir takıma katılma konusuyla %1 ilgilenmiyorum %2.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top computers
tr: En iyi bilgisayarlar

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
tr: En iyi %1 takımlar

en: There are no %1 teams
tr: %1 takımları yok

en: Participant since
tr: Katılma tarihi

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
tr: En iyi katılımcılar

en: No user of the day has been chosen.
tr: "Günün kullanıcısı" seçilmedi.

en: User of the Day for %1: %2
tr: %1 için Günün Kullanıcısı: %2

en: You are not logged in. Please login to agree to our terms of use.
tr: Giriş yapmadınız.  Kullanım şartlarımızı kabul etmek için giriş yapınız.

en: Agree to our Terms of Use.
tr: Kullanım şartlarını kabul ediyorum.

en: Website error when attempting to agree to terms of use. Please contact the site administrators.
tr: Kullanım şartlarını kabul etmeye çalışırken web sitesi hatası. Lütfen site yöneticileriyle iletişime geçin.

en: You have not agreed to our terms of use. You may not continue until you do so.
tr: Kullanım şartlarımızı kabul etmediniz. Bunu yapana kadar devam edemezsiniz.

en: Website error when attempting to agree to terms of use.
tr: Kullanım şartlarını kabul etmeye çalışırken web sitesi hatası.

en: Authentication error attempting to agree to terms of use.
tr: Kullanım şartlarını kabul etmeye çalışırken kimlik doğrulama hatası.

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: User name starts with
tr: Bununla başlayan kullancı adları:

en: Any
tr: Herhangi

en: With profile?
tr: Profilli olanlar?

en: Either
tr: Farketmez

en: On a team?
tr: Bir takımda yer alanlar?

en: Ordering
tr: Sıralama

en: Decreasing sign-up time
tr: Son giriş tarihi, azalarak

en: Decreasing average credit
tr: Ortalama kredi, azalarak

en: Decreasing total credit
tr: Toplam kredi, azalarak

en: search string must be at least 3 characters
tr: Arama değeri en az 3 karakter olmalı

en: User search results
tr: Kullanıcı arama sonuçları

en: Joined
tr: Üyelik

en: No users match your search criteria.
tr: Aradığınız kriterlere uygun kullanıcı bulunamadı.

en: User not found!
tr: Kullanıcı bulunamadı!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
tr: Hesap Bilgisi<br/>Kullanici: %1<br/>Zaman:

en: Team:
tr: Takim:

en: Team TotCred:
tr: Takim Topl.Kredi:

en: Team AvgCred:
tr: Takim Ort.Kredi:

en: Team: None
tr: Takim: Yok

en: Validate BOINC email address
tr: BOINC e-posta adresini doğrula

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
tr: %1 hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini doğrulamak için bu linke tıklayın:

en: Validate email sent
tr: Doğrulama e-postası gönder

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
tr: %1 adresine bir e-posta gönderildi. E-posta adresinizi doğrulamak için, gelen mesajdaki linke tıklayın.

en: No such user.
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Error in URL data - can't validate email address
tr: URL bilgisinde hata - e-posta adresi doğrulanamadı

en: Database update failed - please try again later.
tr: Veritabanı güncellemesi başarısız - lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Validate email address
tr: E-posta adresini doğrula

en: The email address of your account has been validated.
tr: Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresi doğrulandı.

en: This user has no profile
tr: Bu kullanıcının profili yok

en: Profile: %1
tr: Profil: %1

en: Account data
tr: Hesap bilgisi

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
tr: Hesabınıza e-posta adresinizi ve şifrenizi ya da atanan 'hesap anahtarı'nı kullanarak
        erişebilirsiniz.
        Hesap Anahtarınız şudur:

en: This key can be used to:
tr: Bu anahtar şunlar için de kullanılabilir:

en: log in to your account on the web
tr: Web üzerinden hesabınıza girmek ve

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
tr: BOINC Manager kullanmadan hesabınıza bir bilgisayar eklemek için.
           Bunu yapmak için, BOINC'i kurun,
           BOINC veri klasöründe %1 adlı
           bir dosya oluşturun ve içeriğini şöyle ayarlayın:

en: Weak account key
tr: Zayıf hesap anahtarı

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
tr: 'Zayıf hesabınız anahtarınız' da hesabınıza bilgisayar eklemek için kullanılabilir.
        Yukarıda tarif edildiği gibi yapılır. Ancak hesabınızda oturum açılamaz veya
        herhangi bir şekilde değiştirmek için kullanılamaz.
        Hesabınıza güvenilir olmayan veya güveliksiz bir bilgisayar eklemek istiyorsanız,
        bunu zayıf hesap anahtarınızı kullanarak yapabilirsiniz.
        Zayıf hesap anahtarınız şudur:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
tr: Şifrenizi değiştirirseniz, zayıf hesap anahtarınız da değişir ve önceki zayıf hesap anahtarınız geçersiz hale gelir.

en: What happens now?
tr: Şimdi ne olacak?

en: How to monitor and control BOINC
tr: BOINC nasıl izlenir ve kontrol edilir

en: Other projects
tr: Diğer projeler

en: Workunit %1
tr: İş birimi %1

en: application
tr: uygulama

en: keywords
tr: anahtar kelimeler

en: canonical result
tr: kabul edilen sonuç

en: granted credit
tr: alınan kredi

en: Tasks in progress
tr: Süren işler

en: suppressed pending completion
tr: tamamlanma kuyruğunda beklemede

en: minimum quorum
tr: asgari yeter sayı

en: initial replication
tr: başlangıçtaki kopya sayısı

en: max # of error/total/success tasks
tr: azami sonuç sayısı (hatalı/toplam/başarılı)

en: errors
tr: hatalar

en: validation
tr: doğrulama

en: Pending
tr: Beklemede

en: can't find workunit
tr: iş birimi bulunamadı

en: Generated
tr: Oluşturulma

en: Your personal background.
tr: Kişisel geçmiş

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
tr: Bize kendinizi anlatın. Örneğin, nereden olduğunuzu, yaşınızı, mesleğinizi, hobilerinizi ya da kendiniz hakkındaki istediğiniz bir şeyi yazabilirsiniz.

en: Your opinions about %1
tr: %1 hakkındaki fikirleriniz

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
tr: Lütfen bize %1 hakkındaki düşüncelerinizi anlatın<ol>
        <li>Neden %1 çalıştırıyorsunuz?
        <li>Proje hakkındaki gözlemleriniz neler
        <li>Önerileriniz var mı?
        </ol>

en: Color scheme for graphics
tr: Grafikler için renk düzeni

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
tr: Grafikler için kullanılacak en yüksek CPU gücü yüzdesi %1 0...100 %2

en: Run only the selected applications
tr: Yalnızca seçili uygulamaları çalıştır

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
tr: Sadece belirli uygulamalar için işleri al. Belli uygulamalara odaklanmak veya dışlamak için yararlıdır.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
tr: Eğer seçili uygulamalar için iş mevcut değilse, diğer uygulamalardan işler kabul edilsin mi?

en: Use faster non-graphical applications if available?
tr: Daha hızlı olan, grafik içermeyen uygulamalar varsa kullanılsın mı?

en: (all applications)
tr: (tüm uygulamalar)

en: No limit
tr: Sınırsız

en: Max # of jobs for this project
tr: Bu proje için en yüksek iş sayısı

en: Max # of CPUs for this project
tr: Bu proje için en yüksek CPU sayısı

en: Max # jobs
tr: En yüksek iş sayısı

en: Max # CPUs
tr: En yüksek CPU sayısı

en: General terms-of-use for this BOINC project.
tr: Bu BOINC projesi için genel kullanım koşulları.

en: Do you consent to exporting your data to BOINC statistics aggregation Web sites?
tr: Verilerinizi BOINC istatistik toplama Web sitelerine aktarmayı kabul ediyor musunuz?
