BOINC - en to hu translation catalogue (1579 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
hu: Magyar

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
hu: Hungarian

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: An invitation code is required to create an account.
hu: Fiók létrehozásához meghívókódra van szükség.

en: Invitation code
hu: Meghívókód

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
hu: Ez az azonosítód weboldalunkon. Használd a valódi-, vagy a beceneved.

en: Screen name
hu: Megjelenített név

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
hu: Az emailcímnek 'név@szolgáltató' alakúnak kell lennie.

en: Email address
hu: Email cím

en: Must be at least %1 characters
hu: Legalább %1 karakternek kell lennie

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
hu: Jelszó

en: Select the country you want to represent, if any.
hu: Válaszd ki, melyik országot képviseled, ha van ilyen.

en: Country
hu: Ország

en: Postal or ZIP Code
hu: Irányítószám

en: Optional
hu: Választható

en: Terms of Use
hu: Felhasználási feltételek

en: Do you agree to the terms of use above?
hu: Elfogadod a fenti használati feltételeket?

en: Email address:
hu: Email cím:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: forgot password?
hu: Elfelejtetted a jelszavad?

en: Stay logged in
hu: Maradj bejelentkezve

note: kludge
en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: I agree
hu: Elfogadom

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
hu: Félkövér szöveg: [b]szöveg[/b] (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
hu: Dőlt szöveg: [i]szöveg[/i] (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
hu: Aláhúzott szöveg: [u]szöveg[/u] (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
hu: Áthúzott szöveg: [s]text[/s]  (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
hu: Idézett szöveg: [quote]szöveg[/quote] (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
hu: Kód megjelenítése: [code]kód[/code] (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
hu: Lista: [list]szöveg[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
hu: Rendezett lista: [list=1]szöveg[/list] (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
hu: Kép beszúrása: [img]http://kép_url-je[/img] (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
hu: URL beszúrása: [url]http://url[/url] vagy [url=http://url]URL szöveg[/url] (alt+w)

en: Font color
hu: Betűszín

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
hu: Betűszín: [color=red]szöveg[/color] Tipp: használhatod a color=#FF0000 kifejezést is

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Dark Red
hu: Sötétpiros

en: Red
hu: Piros

en: Orange
hu: Narancssárga

en: Brown
hu: Barna

en: Yellow
hu: Citromsárga

en: Green
hu: Zöld

en: Olive
hu: Oliva

en: Cyan
hu: Cián

en: Blue
hu: Kék

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: Indigo
hu: Indigó

en: Violet
hu: Ibolya

en: Font size
hu: Betűméret

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
hu: Betűméret: [size=x-small]kis méretű szöveg[/size]

en: Small
hu: Kicsi

en: Normal
hu: Normál

en: Large
hu: Nagy

en: Close all open bbCode tags
hu: Minden nyitott bbKód címke bezárása

en: Close Tags
hu: Címkék bezárása

en: Join
hu: Csatlakozás

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Account
hu: Fiók

en: Preferences
hu: Beállítások

en: About %1
hu: %1 névjegye

en: Help
hu: Segítség

en: Project
hu: Projekt

en: Participate
hu: Részvétel

en: Do work
hu: Dolgozz

en: Server status
hu: Szerverállapot

en: Credit statistics
hu: Kreditstatisztikák

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: GPU models
hu: GPU típusok

en: CPU models
hu: CPU típusok

en: Computer types
hu: Számítógéptípusok

en: Computing
hu: Számítás

en: Community
hu: Közösség

en: Message boards
hu: Üzenőfalak

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
hu: Csapatok

en: create or join a team
hu: csapat létrehozása vagy csatlakozás egy csapathoz

en: Profiles
hu: Profilok

en: User search
hu: Felhasználó keresése

en: User of the day
hu: A nap felhasználója

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

en: Site
hu: Weboldal

en: Site search
hu: Weboldal keresése

en: Languages
hu: Nyelvek

note: names for the above
en: Oldest first
hu: Legrégebbit előre

en: Newest first
hu: Legújabbat előre

en: Highest rated posts first
hu: A legnépszerűbb bejegyzést előre

en: Newest post first
hu: Legújabb bejegyzést előre

en: Most views first
hu: A legnézettebbet előre

en: Most posts first
hu: Legtöbb bejegyzést előre

en: This answered my question
hu: Ez megválaszolta a kérdésemet

en: I also have this question
hu: Nekem is ez a kérdésem

en: Off-topic
hu: Nem tartozik a témához

en: Volunteer moderator
hu: Önkéntes moderátor

en: Project administrator
hu: Projekt admin

en: Project developer
hu: Projekt fejlesztő

en: Project tester
hu: Projekt tesztelő

en: Volunteer developer
hu: Önkéntes fejlesztő

en: Volunteer tester
hu: Önkéntes tesztelő

en: Project scientist
hu: Projekt tudós

en: Help desk expert
hu: Felhasználókat segítő szakértő

note: Search
en: Search for words in forum messages
hu: Szavak keresése a fórumüzenetekben

en: Search forums
hu: Keresés a fórumokban

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Private messages
hu: Személyes üzenetek

en: Questions and Answers
hu: Kérdések és válaszok

en: %1 message board
hu: %1 üzenőfal

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Author
hu: Szerző

en: Message
hu: Üzenet

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Send %1 a private message
hu: Privát üzenet küldése neki: %1

en: Joined: %1
hu: Csatlakozott: %1

en: Posts: %1
hu: Bejegyzések: %1

en: Credit: %1
hu: Kredit: %1

en: You haven't read this message yet
hu: Ezt az üzenetet még nem olvastad

en: Unread
hu: Olvasatlan

en: Message %1
hu: %1. üzenet

en: hidden
hu: rejtett

en: Posted: %1
hu: Beküldve: %1

en:  - in response to
hu: - válasz erre:

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit this message
hu: Üzenet szerkesztése

en: Last modified: %1
hu: Utolsó módosítás: %1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
hu: Ez a poszt rejtve van, mivel a küldője rajta van a 'figyelmen kívül hagy' listádon. Kattints %1 ide %2 a rejtett hozzászólások megtekintéséhez

en: Report this post as offensive
hu: Bejegyzés jelentése, mert sértő

en: Report as offensive
hu: Sértő bejegyzés jelentése

en: Rating: %1
hu: Minősítés: %1

en: rate:
hu: minősítés:

en: Click if you like this message
hu: Kattints ide, ha tetszik ez az üzenet

en: Rate +
hu: Pozitív

en: Click if you don't like this message
hu: Kattintn ide, ha nem tetszik ez az üzenet

en: Rate -
hu: Negatív

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
hu: Válasz

en: Post a reply to this message
hu: Válasz erre az üzenetre

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
hu: Idézés

en: Post a reply by quoting this message
hu: Válasz ebből az üzenetből vett idézettel

en: Hidden by a moderator
hu: Egy moderátor elrejtette

en: Posted %1 by %2
hu: %2 írta ekkor: %1

en: You may not post or rate messages until %1
hu: Nem írhatsz vagy minősíthetsz üzeneteket %1-ig

en: Posts must be 'kid friendly': they may not contain content that is obscene, hate-related, sexually explicit or suggestive.
hu: A hozzászólásoknak 'gyerekbarátnak' kell lenniük: nem tartalmazhatnak obszcén, gyűlöletkeltő, nyíltan szexualitásról szóló, vagy ezekre utaló tartalmakat.

en: No commercial advertisements.
hu: Nem lehetnek kereskedelmi reklámok.

en: No links to web sites involving sexual content, gambling, or intolerance of others.
hu: Nem lehetnek szexuális tartalmat, szerencsejátékot, vagy mások iránti intoleranciát tartalmazó honlapokra mutató linkek.

en: No messages intended to annoy or antagonize other people, or to hijack a thread.
hu: Nem szabad másokat zavaró, vagy antagonizáló üzeneteket írni, illetve a témát elterelni.

en: No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
hu: Nem szabad szándékosan ellenséges, fenyegető, vagy sértő üzeneteket írni.

en: No abusive messages involving race, religion, nationality, gender, class or sexuality.
hu: Nem szabad a rasszal, vallással, nemzetiséggel, nemmel, társadalmi osztállyal, vagy szexualitással visszaélő üzeneteket írni.

en: Posts that violate these rules may be deleted.
hu: Azokat a hozzászólásokat, amelyek megsértik ezeket a szabályokat, törölhetjük.

en: The posting privileges of violators may be suspended or revoked.
hu: A szabálysértők hozzászólási jogát felfüggeszthetjük, vagy visszavonhatjuk.

en: If your account is suspended, don't create a new one.
hu: Ha a fiókod fel van függesztve, ne készíts újat.

en: Unhide
hu: Felfed

en: Unhide this post
hu: Hozzászólás felfedése

en: Hide
hu: Elrejt

en: Hide this post
hu: Hozzászólás elrejtése

en: Move
hu: Mozgat

en: Move post to a different thread
hu: Hozzászólás áthelyezése egy másik témába

en: Banish author
hu: Szerző kitiltása

en: Vote to banish author
hu: Legyen kitiltva a szerző

en: Vote not to banish author
hu: Ne legyen kitiltva a szerző

en: Start vote to banish author
hu: Szavazás indítása a szerző kitiltásáról

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete this post
hu: Hozzászólás törlése

en: Only team members can post to the team message board
hu: A csapat üzenőfalára csak csapattagok írhatnak

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
hu: Ha új témát akarsz indítani itt: %1 , az átlagos kreditjeidnek egy bizonyos értéket meg kell haladniuk. Ezt a szabályt a rendszerrel való visszaélések elkerülésének érdekében vezettük be.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
hu: Jelen leg nem hozhatsz létre új témát. Kérjük, várj, majd próbáld újra. Ezt a szabályt a rendszerrel való visszaélések elkerülésének érdekében vezettük be.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
hu: Ez a téma le van zárva. Csak a fórum moderátorai és adminisztrátorai írhatnak ide.

en: Can't post to a hidden thread.
hu: Ne szólhatsz hozzá rejtett témához.

en: Thread
hu: Téma

en: Posts
hu: Üzenetek

en: Views
hu: Megtekintések

en: Last post
hu: Utolsó üzenet

en: New posts in the thread %1
hu: Új hozzászólások e témában: %1

en: New posts in subscribed thread
hu: Új hozzászólások a témában, amire feliratkoztál

en: There are new posts in the thread '%1'
hu: Új hozzászólások vannak e témában: '%1'

en: Mark all threads as read
hu: Minden téma megjelölése olvasottként

en: Mark all threads in all message boards as read.
hu: Minden üzenőfal minden témáját 'olvasott'-nak jelöli.

en: No host
hu: Nincs kiszolgáló

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Home
hu: Otthon

en: Work
hu: Munka

en: School
hu: Iskola

en: Update location
hu: Hely frissítése

en: Computer information
hu: Számítógép infó...

en: IP address
hu: IP cím

en: (same the last %1 times)
hu: (ugyanez a legutóbbi %1 alkalommal)

en: External IP address
hu: Külső IP cím

en: Show IP address
hu: Mutasd az IP címet

en: Domain name
hu: Domain név

en: Product name
hu: Terméknév

en: Local Standard Time
hu: Standard helyi idő

en: UTC %1 hours
hu: UTC %1 óra

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Created
hu: Létrehozva

en: Total credit
hu: Összes kredit

en: Average credit
hu: Átlag kredit

en: Cross project credit
hu: Projekt-közti kredit

en: CPU type
hu: Processzor típus

en: Number of processors
hu: Processzorok száma

en: Coprocessors
hu: Társprocesszorok

en: Virtualization
hu: Virtualizáció

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: BOINC version
hu: BOINC verzió

en: Memory
hu: Memória

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Swap space
hu: Lapozó tárhely

en: Total disk space
hu: Teljes lemezterület

en: Free Disk Space
hu: Szabad lemezterület

en: Measured floating point speed
hu: Mért lebegőpontos sebesség

en: %1 billion ops/sec
hu: %1 millárd műv./mp

en: Measured integer speed
hu: Mért fixpontos sebesség

en: Average upload rate
hu: Átlagos feltöltési sebesség

en: %1 KB/sec
hu: %1 KB/s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Average download rate
hu: Átlagos letöltési sebesség

en: Average turnaround time
hu: Átlagos fordulási idő

en: %1 days
hu: %1 nap

en: Application details
hu: Az alkalmazás részletei

en: Show
hu: Mutasd

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Number of times client has contacted server
hu: A kliens kapcsolódásainak száma a kiszolgálóhoz

en: Last time contacted server
hu: Utolsó kapcsolódás a kiszolgálóhoz

en: Fraction of time BOINC is running
hu: %-a az időnek, amikor a BOINC fut

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
hu: Az idő azon %-a, amikor a gazdagépen van internetkapcsolat

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
hu: Az idő azon %-a, amikor a számítás engedélyezett

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
hu: Az idő azon %-a, amikor a GPU számítás engedélyezett

en: Average CPU efficiency
hu: Átlagos CPU teljesítmény

en: Task duration correction factor
hu: Feladat időtartam korrekciós faktor

en: Location
hu: Hely

en: Delete this computer
hu: Számítógép törlése

en: Merge duplicate records of this computer
hu: Egyesítsd ezen számítógép kettőzött bejegyzéseit

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Last contact
hu: Utolsó kapcsolat

en: Info
hu: Infó

en: Rank
hu: Rang

en: Avg. credit
hu: Átl. kredit

en: Recent average credit
hu: Átlagos kredit a közelmúltban

en: Operating system
hu: Operációs rendszer

en: installed
hu: telepítve

en: , CPU has hardware virtualization support and it is enabled
hu: , a CPU rendelkezik harvervirtualizációs támogatással, és ez engedélyezve van

en: , CPU has hardware virtualization support but it is disabled
hu: , a CPU rendelkezik harvervirtualizációs támogatással, de ez le van tiltva

en: , CPU does not have hardware virtualization support
hu: , a CPU nem rendelkezik harvervirtualizációs támogatással

en: None
hu: Nincs

en: (%1 processors)
hu: (%1 processzor)

en: Details
hu: Részletek

en: Cross-project stats:
hu: Projekt-közi statisztikák:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
hu: A(z) %1 gépnek átfedő élettartama van:

en: Host %1 has an incompatible OS:
hu: A(z) %1 számítógépnek nem kompatibilis az operációs rendszere:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
hu: A(z) %1 számítógépnek nem kompatibilis a CPU-ja:

en: same host
hu: ugyanaz a számítógép

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
hu: Nem tudom egyesíteni %1 és %2 gépeket - nem kompatibilisek

en: Merging host %1 into host %2
hu: %1 és %2 számítógép egyesítése

en: Couldn't update credit of new computer
hu: Az új számítógép kreditjei nem frissíthetők

en: Couldn't update results
hu: Az eredmények nem frissíthetők

en: Couldn't retire old computer
hu: A régi számítógép nem válaszható le

en: Retired old computer %1
hu: %1 régi számítógép leválasztva

en: Show:
hu: Mutasd:

en: All computers
hu: Minden számítógép

en: Only computers active in past 30 days
hu: Csak az utóbbi 30 napban aktív számítógépek

en: Computer ID
hu: Számítógép ID

en: Name
hu: Név

en: Model
hu: Típus

en: BOINC<br>version
hu: BOINC<br>verzió

en: Merge computers by name
hu: Számítógépek egyesítése név szerint

en: Discuss
hu: Megvitat

en: News is available as an %sRSS feed%s
hu: A hírek elérhetőak %sRSS feed%s formában

en: Inbox
hu: Bejövő

en: Write
hu: Levélírás

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
hu: 
    <ul>
    <li>A bejegyzésekben nem lehet trágár, gyűlölködő, nyíltan szexualitásról szóló, vagy ezekre utaló tartalom.
    <li>Nem lehetnek bennük reklámok.
    <li>Tilos a szexuális tartalmakkal, szerencsejátékkal
    foglalkozó, vagy mások felé intoleranciát tanúsító
    weboldalakra mutató linkek közzététele.
    <li>Tilos a megzavarónak, sértőnek szánt hozzászólás.
    <li>Tilos a szándékosan rosszindulatú, ellenszenvet tükröző, fenyegető, inzultáló hozzászólás.
    <li>Nem megengedett a gyalázkodó hozzászólás, ideértve a faji, vallási,
    nemzetiségi, nemi, társadalmi osztállyal, vagy szexualitással kapcsolatos témákat.
    <li>A fentieket megsértők hozzászólási joga felfüggeszthető, vagy visszavonható.
    <li>Ha a fiókodat felfüggesztették, ne készíts újat.
    </ul>

en: Send message to team
hu: Üzenet küldése csapatnak

en: Preview
hu: Előnézet

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send private message
hu: Privát üzenet küldése

en: no such message
hu: nincs ilyen üzenet

en: To
hu: Címzett

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
hu: Felhasználói ID-k, vagy egyedei felhasználónevek, vesszővel elválasztva

en: sent you a private message; subject:
hu: privát üzenetet küldött; tárgy:

en: Private message%1 from %2, subject:
hu: Privát üzenet, %1 küldte: %2, tárgy:

en: Couldn't create message
hu: Nem hozható létre üzenet

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
hu: Nem küldhetsz ilyen gyakran privát üzeneteket. Kérjük, várj egy kicsit, mielőtt további üzeneteket küldenél.

en: unread
hu: olvasatlan

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
hu: Email értesítésekhez szerkeszd a %1 közösségi beállításokat %2

en: Private message
hu: Privát üzenet

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
hu: A "használatban" azt jelenti, hogy egér/billentyűzet aktivitás volt észlelhető az utóbbi

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
hu: Meghatározza, hogy a számítógép mikor tekinthető "használatban lévő"-nek.

en: minutes
hu: percben

en: Suspend all computing
hu: Minden számítás felfüggesztése

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
hu: Számítás és fájltovábbítás felfüggesztése, ha a gép használatban van.

en: Suspend GPU computing
hu: GPU-s számítások felfüggesztése

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
hu: Jelöljd be, ha azt szeretnéd, hogy a GPU ne dolgozzon, amikor a számítógépet használod.

en: Use at most
hu: Legfeljebb

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
hu: Tarts szabadon némi CPU-t más alkalmazások számára. Például a 75% azt jelenti, hogy 6 magot használsz egy 8 magos processzoron.

en: % of the CPUs
hu: %-át használja a CPU-knak

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
hu: Felfüggesztés/folytatás: a számítás a CPU hőterhelésének csökkentése érdekében a megadott százalékban folyik, majd szünet áll be. Például a 75% azt jelenti, hogy a CPU 3 másodpercig dolgozik, majd 1 másodpercig pihen és ezt ismételgeti.

en: % of CPU time
hu: %-át használja a CPU időnek

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
hu: Felfüggesztés, ha  a nem-BOINC CPU használat e fölötti

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
hu: Számítás felfüggesztése, ha a gépet más programok használják.

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
hu: Memóriahasználat korlátozása a BOINC számára, ha épp használod a számítógépet.

en: % of memory
hu: % memória

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
hu: Memóriahasználat korlátozása a BOINC számára, ha nem használod a számítógépet.

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
hu: Felfüggeszti a munkát, ha az egéret/billentyűzetet nem használták az utóbbi

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
hu: A számítógép kis energiafogyasztású állapotba megy, ha nem használják.

en: Suspend when computer is on battery
hu: Felfüggesztés, ha a számítógép akkuról működik

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
hu: Számítás felfüggesztése a hordozható gépeken, ha azok akkumulátorról működnek.

en: Switch between tasks every
hu: Váltás a feladatok között ilyen gyakorisággal

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
hu: Ha több projektet futtatsz, a BOINC ilyen gyakorisággal fog váltani köztük.

en: Request tasks to checkpoint at most every
hu: Kérd a feladat állapotának lemezre írását legalább minden

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
hu: Ez határozza meg, hogy a feladatok milyen gyakran mentik lemezre az állapotukat, hogy később attól a ponttól folytathassák.

en: seconds
hu: másodpercben

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
hu: Hagyd a nem-GPU alkalmazásokat a memóriában a felfüggesztés alatt

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
hu: Ha be van jelölve, a felfüggesztett feladatok a memóriában maradnak, és a munka veszteség nélkül folytatható. Ha nincs bejelölve, a felfüggesztett feladatok törlődnek a memóriából, és az utolsó ellenőrzési ponttól folytatódnak.

en: Store at least
hu: Tárolj legalább

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
hu: Tárolj ennyi ideig elegendő feladatot.

en: days of work
hu: napra elegendő munkát

en: Store up to an additional
hu: Tárolj további

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
hu: További feladatok tárolása a minimum szint felett. Meghatározza, mennyi munkát kér, amikor kapcsolatba lép a projekttel.

en: Compute only between
hu: Csak ettől eddig dolgozzon:

en: Compute only during a particular period each day.
hu: Csak a nap bizonyos szakában dolgozzon.

en: Use no more than
hu: Legfeljebb

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
hu: A BOINC által maximálisan használt lemezterület.

en: Leave at least
hu: Hagyj legalább

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
hu: Korlátozza a háttértár használatát azon a meghajtón, ahol a BOINC az adatokat tárolja, hogy ennyi szabad hely maradjon.

en: GB free
hu: GB szabad

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
hu: Korlátozza a BOINC által használt lemezterület nagyságát (százalékban) azon a meghajtón, ahol a BOINC az adatokat tárolja.

en: % of total
hu: %-a a teljesnek

en: Page/swap file: use at most
hu: Lapozó/swap fájl használata legfeljebb

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
hu: Korlátozza a cserehely (lapozó fájl) használatát a BOINC számára.

en: Limit download rate to
hu: Max letöltési sebesség korlátozása

en: Limit the download rate of file transfers.
hu: A fájlátvitelek letöltési sebességének korlátozása.

en: KB/second
hu: KB/másodperc

en: Limit upload rate to
hu: Max feltöltési sebesség korlátozása

en: Limit the upload rate of file transfers.
hu: A fájlátvitelek feltöltési sebességének korlátozása.

en: Limit usage to
hu: Használati korlátozás

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
hu: Példa: a BOINC legfeljebb 2000 MB adatot továbbíthat 30 nap alatt.

en: MB every
hu: MB minden

en: days
hu: nap

en: Transfer files only between
hu: Csak ettől eddig továbbíts fájlokat:

en: Transfer files only during a particular period each day.
hu: A fájlok továbbítása csak a nap meghatározott időszakában történjen.

en: Skip data verification for image files
hu: Képfájlok adatellenőrzésének kihagyása

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
hu: Csak akkor jelöld be, ha az internetszolgáltatód módosítja a képfájlokat. Az ellenőrzés kihagyása csökkenti a BOINC biztonságát.

en: Confirm before connecting to Internet
hu: Jóváhagyás internetre csatlakozás előtt

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
hu: Modem, ISDN vagy VPN kapcsolat esetén érdemes használni.

en: Disconnect when done
hu: Lecsatlakozik ha kész

en: When computer is in use
hu: Amikor a számítógép használatban van

en: When computer is not in use
hu: Amikor a számítógép nincs használatban

en: General
hu: Általános

en: Disk
hu: Lemez

en: Network
hu: Hálózat

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
hu: Ezek a beállítások minden BOINC projektre vonatkoznak, amiben részt veszel.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
hu: %1 Nem tudtuk frissíteni a beállításokat. %2 A pirossal jelölt értékek kívül esnek a lehetséges tartományon, vagy nem számok.

en: Separate preferences for %1
hu: Külön beállítások %1 számára

en: Edit preferences
hu: Beállítások szerkesztése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Add separate preferences for %1
hu: Külön beállítások hozzáadása ehhez: %1

en: These settings apply to all computers using this account except
hu: Ezek a beállítások minden számítógépre vonatkoznak, amik ezt a fiókot használják, kivéve

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
hu: azon számítógépeket, amiket úgy állítottál be, hogy a helyi BOINC Kezelő beállításait használják

en: Android devices
hu: Android eszközök

en: (Switch view)
hu: (Nézet váltása)

en: Combined preferences
hu: Kombinált beállítások

en: Primary (default) preferences
hu: Elsődleges (alapértelmezett) beállítások

en: Preferences last modified:
hu: Utoljára módosított beállítások:

en: Add preferences
hu: Beállítások hozzáadása

en: Update preferences
hu: Beállítások frissítése

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
hu: A számítógép alapértelmezett helye

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
hu: Az új számítógépek ezt a helyet fogják használni a számításhoz és a projektbeállításokhoz.

en: Resource share
hu: Erőforrásmegosztás

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
hu: Meghatározza, hogy a számítógéped erőforrásainak mekkora része legyen ehhez a projekthez rendelve. Például ha két BOINC projektben veszel részt 100 és 200 erőforrás-megosztással, az első az erőforrások 1/3-át, a második a 2/3-át kapja.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
hu: Felgyorsítsam a GPU-feladatokat úgy, hogy egy-egy CPU-t rendelek mindegyikhez?

en: Use CPU
hu: CPU használata

en: Use AMD GPU
hu: AMD GPU használata

en: Use NVIDIA GPU
hu: NVIDIA GPU használata

en: Use Intel GPU
hu: Intel GPU használata

en: Run test applications?
hu: Tesztalkalmazás futtatása?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
hu: Ezzel segítesz nekünk az alkalmazások fejlesztésében, de ez néha a feladatok elvesztését okozhatja számítógépeden

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
hu: Az emailek erről a címről fognak érkezni: %1; bizonyosodj meg róla, hogy a spamszűrőd elfogadja ezt a címet!

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
hu: Jóváhagyod, hogy %1 és a csapatod (ha van) emailt küldhessen neked?

en: Should %1 show your computers on its web site?
hu: Megjelenítheti a(z) %1 weboldalán a számítógépedet?

en: (Switch View)
hu: (Nézet váltása)

en: Project specific settings
hu: Projektspecifikus beállítások

en: bad venue: %1
hu: hibás hely: %1

en: bad subset: %1
hu: hibás részhalmaz: %1

en: Database error:
hu: Adatbázis hiba:

en: and
hu: és

en: no limit
hu: nincs korlát

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
hu: A profilodat láthatóvá tesszük másoknak is, amint a projekt jóváhagyja azt. Ez akár néhány napba is telhet.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
hu: A profilod elfogadhatatlannak lett jelölve. Mások nem láthatják. Kérjük, változtasd meg.

en: Database error
hu: Adatbázis hiba

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
hu: A levélszemét elleni intézkedések részeként a(z) %1 átlagos kredit alatti felhasználók profiljait csak bejelentkezett felhasználók láthatják. Elnézést kérünk a kényelmetlenségért.

en: User is banished
hu: Felhasználó kitiltva

en: No profile exists for that user ID.
hu: Ilyen felhasználói azonosítóval nem létezik profil.

en: Edit your profile
hu: Profil szerkesztése

en: Your feedback on this profile
hu: A véleményed erről a profilról

en: Recommend this profile for User of the Day:
hu: Profil előterjesztése a Nap felhasználójának:

en: I %1 like %2 this profile
hu: %1 Tetszik %2 ez a profil

en: Alert administrators to an offensive profile:
hu: Sértő profil esetén az adminisztrátorok értesítése:

en: I %1 do not like %2 this profile
hu: %1 Nem tetszik %2 ez a profil

en: Anonymous platform
hu: Névtelen platform

en: pending
hu: függőben

en: All
hu: Mind

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Validation pending
hu: Érvényesítés függőben

en: Validation inconclusive
hu: Érvényesítés eredménytelen

en: Valid
hu: Érvényes

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error
hu: Hiba

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Unsent
hu: Nincs elküldve

en: Completed, waiting for validation
hu: Elkészült, jóváhagyásra vár

en: Completed and validated
hu: Elkészült és jóváhagyva

en: Completed, marked as invalid
hu: Elkészült, érvénytelennek jelölve

en: Completed, can't validate
hu: Elkészült, nem lehet érvényesíteni

en: Completed, validation inconclusive
hu: Elkészült, az érvényesítés eredménytelen

en: Completed, too late to validate
hu: Elkészült, túl késő érvényesíteni

en: Completed
hu: Elkészült

en: Couldn't send
hu: Nem lehet elküldeni

en: Cancelled by server
hu: Kiszolgáló által törölve

en: Not started by deadline - canceled
hu: Eldobva: a határidőig nem indult el

en: Error while downloading
hu: Hiba történt a letöltés alatt

en: Error while computing
hu: Hiba történt a számolás közben

en: Error while uploading
hu: Hiba a feltöltés alatt

en: Aborted
hu: Eldobva

en: Upload failed
hu: Feltöltés sikertelen

en: Timed out - no response
hu: Idő lejárt - nincs válasz

en: Didn't need
hu: Nem szükséges

en: Validate error
hu: Érvényesítési hiba

en: Abandoned
hu: Eldobva

en: Over
hu: Vége

en: Success
hu: Sikeres

en: Computation error
hu: Számolási hiba

en: Redundant result
hu: Felesleges eredmény

en: No reply
hu: Nincs válasz

en: New
hu: Új

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Compute error
hu: Számolási hiba

en: Uploading
hu: Feltöltés

en: Done
hu: Kész

en: Aborted by user
hu: Felhasználó által megszakítva

en: Initial
hu: Kezdeti

en: Not necessary
hu: Nem szükséges

en: Workunit error - check skipped
hu: Munkacsomag hiba - ellenőrzés kihagyva

en: Checked, but no consensus yet
hu: Ellenőrizve, de még nincs megegyezés

en: Task was reported too late to validate
hu: A feladat elfogadásának határideje lejárt

en: Couldn't send result
hu: Az eredményt nem lehet elküldeni

en: Too many errors (may have bug)
hu: Túl sok hiba (talán hibás a program)

en: Too many results (may be nondeterministic)
hu: Túl sok eredmény (lehet, hogy nem determinisztikus)

en: Too many total results
hu: Túl sok teljes eredmény

en: WU cancelled
hu: MCs elvetve

en: Canonical result is missing
hu: A hiteles eredmény hiányzik

en: Unrecognized Error: %1
hu: Ismeretlen hiba: %1

en: Task name
hu: Feladat neve

en: click for details
hu: kattints a részletekért

en: Show IDs
hu: ID-k mutatása

en: Show names
hu: Nevek mutatása

en: Task
hu: Feladat

en: Work unit
hu: Munkacsomag

en: Computer
hu: Számítógép

en: Sent
hu: Elküldve

en: Time reported<br />or deadline
hu: A jelentés ideje<br />vagy határidő

en: explain
hu: megmagyaráz

en: Status
hu: Állapot

en: Run time<br />(sec)
hu: Futási idő<br />(mp)

en: CPU time<br />(sec)
hu: CPU idő<br />(mp)

en: Credit
hu: Kredit

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Workunit
hu: Munkacsomag

en: Report deadline
hu: Jelentési határidő

en: Received
hu: Letöltve

en: Server state
hu: Szerver állapot

en: Outcome
hu: Kimenet

en: Client state
hu: Kliensállapot

en: Exit status
hu: Kilépési állapot

en: Run time
hu: Futási idő

en: CPU time
hu: CPU idő

en: Validate state
hu: Érvényesítési állapot

en: Device peak FLOPS
hu: Az eszköz csúcs FLOPS teljesítménye

en: Application version
hu: Az alkalmazás verziója

en: Output files
hu: Kimeneti fájlok

en: Stderr output
hu: Stderr kimenet

en: State
hu: Állapot

en: Task name:
hu: Feladatnév:

en: Search criteria (use one or more)
hu: Keresési feltétel(ek)

en: Key words
hu: Kulcsszavak

en: Find teams with these words in their names or descriptions
hu: Keress csapatokat, amiknek nevében vagy leírásában benne vannak a következő szavak

en: Type of team
hu: Csapat típusa

en: Show only active teams
hu: Csak az aktív csapatokat mutasd

en: Search
hu: Keresés

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
hu: Te kérted, és az alapító válaszadási határideje lejárt.

en: Complete foundership transfer
hu: Teljes alapítói jogkör átvétele

en: Requested by you
hu: Te kérted

en: founder response deadline is %1
hu: alapítói válaszadási határidő: %1

en: Initiate request
hu: Kérés elküldése

en: Deferred
hu: Elhalasztva

en: Team info
hu: Csapat infó

en: Description
hu: Leírás

en: Web site
hu: Weboldal

en: Cross-project stats
hu: Projekt-közi statisztikák

en: Type
hu: Típus

en: Message board
hu: Üzenőfal

en: Threads
hu: Témák

en: Join this team
hu: Csatlakozz ehhez a csapathoz

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
hu: Megjegyzés: ha a projektbeállításoknál az email engedélyezve van, a csapathoz való csatlakozás láthatóvá teszi email címedet a csapat alapítója számára.

en: Not accepting new members
hu: Nem fogad új tagokat

en: Foundership change requested
hu: Alapító megváltoztatása kérve

en: Respond by %1
hu: Válaszolj ezzel: %1

en: Team foundership change
hu: Csapat alapítójának megváltoztatása

en: Members
hu: Tagok

en: Founder
hu: Alapító

en: Admins
hu: Adminok

en: New members in last day
hu: Új tagok tegnap

en: Total members
hu: Összes tag

en: view
hu: megtekint

en: Active members
hu: Aktív tagok

en: Members with credit
hu: Kredittel rendelkező tagok

en: Previous %1
hu: Előző %1

en: Next %1
hu: Következő %1

en: No such team.
hu: Nincs ilyen csapat.

en: This operation requires foundership.
hu: Ehhez a művelethez alapítói jogkör szükséges.

en: This operation requires team admin privileges
hu: Ehhez a művelthez csapat adminisztrátori jogosultság szükséges

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
hu: FIGYELMEZTETÉS: ez egy BOINC-közi csapat. Az itt létrehozott változtatások hamarosan felülíródnak. Szerkeszd inkább a %1 BOINC-közi csapatot %2.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
hu: %1 Adatvédelmi megjegyzés %2: ha létrehozol egy csapatot, a projektbeállításaidat (erőforrás-megosztás, grafikus beállítások) mindenki látni fogja.

en: Team name, text version
hu: Csapatnév, szöveges változat

en: Don't use HTML tags.
hu: Ne használjon HTML címkéket.

en: Team name, HTML version
hu: Csapatnév, HTML változat

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
hu: Korlátozottan használhatsz %1 HTML címkéket %2.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
hu: Ha nem ismeri a HTML-t, hagyja üresen ezt a négyzetet.

en: URL of team web page, if any
hu: A csapat honlapja, ha van

en: without "http://"
hu: "http://" nélkül

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
hu: Erre az URL-re fog hivatkozni a csapat oldala ezen a honlapon.

en: Description of team
hu: A csapat leírása

en: Accept new members?
hu: Fogad új tagokat?

en: Other
hu: Egyéb

en: Company
hu: Cég

en: Primary school
hu: Általános iskola

en: Secondary school
hu: Középiskola

en: Junior college
hu: Egyetemi előkészítő

en: University or department
hu: Egyetem vagy tanszék

en: Government agency
hu: Kormányhivatal

en: Non-profit organization
hu: Nonprofit szervezet

en: National
hu: Nemzeti

en: Local/regional
hu: Helyi/regionális

en: Computer type
hu: Számítógép típus

en: Social/political/religious
hu: Szociális/politikai/vallási

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: Projects in which you are participating
hu: Projektek, amikben részt vesz

en: Projects in which %1 is participating
hu: Projektek, amikben %1 részt vesz

en: Click for user page
hu: Kattintson a felhasználó oldalához

en: Since
hu: Ennyi ideje:

en: Computers on this account
hu: Ezen fiók számítógépei

en: View
hu: Megtekint

en: Cross-project ID
hu: Projekt-közi azonosító

en: Cross-project statistics
hu: Projekt-közi statisztikák

en: Team
hu: Csapat

en: Cross-project
hu: Projekt-közi

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen URL

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: %1 member since
hu: %1 tag ennyi ideje:

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
hu: Változtat

en: delete account
hu: fiók törlése

en: email address
hu: email cím

en: password
hu: jelszó

en: other account info
hu: egyéb fiókinformáció

en: User ID
hu: Felhasználói azonosító

en: Used in community functions
hu: Közösségi funkciókhoz használt

en: Account keys
hu: Fiókkulcsok

en: Account Ownership
hu: Fiók tulajdonjoga

en: When and how BOINC uses your computer
hu: Mikor és hogyan használja a BOINC számítógépét

en: Computing preferences
hu: Számítási beállítások

en: Message boards and private messages
hu: Üzenőfalak és privát üzenetek

en: Community preferences
hu: Közösségi beállítások

en: Preferences for this project
hu: Ezen projekt beállításai

en: %1 preferences
hu: %1 beállítások

en: View the profile of %1
hu: %1 profiljának megtekintése

en: Profile
hu: Profil

en: Create
hu: Létrehoz

en: %1 posts
hu: %1 üzenet

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
hu: Értesítések

en: Quit team
hu: Kilépés a csapatból

en: Administer
hu: Igazgató

en: (foundership change request pending)
hu: (alapító változtatási kérelem folyamatban)

en: Member of team
hu: Ezen csapat tagja:

en: find a team
hu: csapat keresése

en: Founder but not member of
hu: Alapítója, de nem tagja ennek a csapatnak:

en: Find friends
hu: Ismerősök keresése

en: Friends
hu: Barátok

en: Computers
hu: Számítógépek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: This person is a friend
hu: Ez a személy ismerőse Önnek

en: Cancel friendship
hu: Barátság megszüntetése

en: Request pending
hu: Kérés folyamatban

en: Add as friend
hu: Barátokhoz ad

en: Account information
hu: Fiókinformáció

en: user name cannot have leading or trailing white space
hu: A felhasználónév része nem lehet szóköz

en: user name must be nonempty
hu: A felhasználónév nem lehet üres

en: user name may not contain HTML tags
hu: A felhasználónév nem tartalmazhat HTML elemeket

en: Can't create account
hu: A fiók létrehozása sikertelen

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
hu: Kattintson a böngésző <b>Vissza</b> gombjára az újra próbáláshoz.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
hu: A reCAPTCHA válasza hibás volt. Kérjük, próbálja újra.

en: You have not agreed to our terms of use. Please agree to the terms of use by navigating back to the previous page, in order to create your account
hu: Nem fogadtad el a felhasználási feltételeket. Kérlek fogadd el azokat miután visszalépsz az előző oldalra, hogy elkészíthesd a felhasználói fiókodat

en: You must supply an invitation code to create an account.
hu: Új fiók létrehozásához Önnek meghívókóddal kell rendelkeznie.

en: The invitation code you gave is not valid.
hu: Az Ön által megadott meghívó

en: Invalid email address: please enter a valid address of the form name@xxx.yyy
hu: Érvénytelen email cím: kérjük, adj meg egy érvényes email címet a következő formában: név@xxx.yyy

en: There's already an account with that email address.
hu: Már létezik fiók ezzel az emailcímmel.

en: Passwords may only include ASCII characters.
hu: A jelszavak csak ASCII karakterekből állhatnak.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
hu: Az új jelszó túl rövid: legalább %1 karakter hosszúnak kell lennie.

en: Couldn't create account
hu: Nem sikerült a fiókot létrehozni

en: database error, please contact site administrators
hu: Adatbázis hiba, kérlek lépj kapcsolatba az oldal adminisztrátoraival

en: log out
hu: kijelentkezés

en: log in
hu: bejelentkezés

en: Create an account
hu: Fiók létrehozása

en: Server status page
hu: A szerver állapotának oldala

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
hu: Kérése feldolgozásakor adatbázis hiba történt; kérjük, próbálja újra később.

en: Unable to handle request
hu: A kérés teljesítése sikertelen

en: hours
hu: óra

en: min
hu: perc

en: sec
hu: mp

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
hu: A link lejárt. Kattintson a Vissza gombra, frissítse a lapot, és próbálja újra.

en: Use BBCode tags to format your text
hu: BBCode használata a szöveg formázásához

en: Project down for maintenance
hu: A projekt karbantartás miatt szünetel

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
hu: %1 karbantartás miatt szünetel. Próbálja újra később.

en: Unable to connect to database - please try again later
hu: Az adatbázishoz csatlakozás sikertelen - kérjük, próbálja újra később

en: Unable to select database - please try again later
hu: Az adatbázis kiválasztása sikertelen - kérjük, próbálja újra később

en: characters remaining
hu: fennmaradó karakterek

en: Stay logged in on this computer
hu: Maradjon bejelentkezve ezen a gépen

en: Finish account setup
hu: Fiókbeállítás befejezése

en: Optional; not shown to others
hu: Opcionális; mások nem láthatják

en: You must supply a name for your account
hu: A fióknév megadása kötelező

en: HTML tags not allowed in name
hu: HTML címkék nem használhatóak a névben

note: POST request - the user has submitted the form.
en: Proof of account ownership results
hu: Fióktulajdonosság bizonyításának eredménye

note: Check that the private key file exists where specified. If not, redirect to error page. Check that the public key file exists where specified. If not, redirect to
en: The proof of account ownership feature is not set up properly. Contact the project administrator to resolve the issue.
hu: Die Funktion zum Nachweis der Kontoinhaberschaft ist nicht richtig eingerichtet. Wenden Sie sich an den Projektadministrator, um das Problem zu lösen.

note: The generated signature has not been verified. The private/public keys do not match.
en: Signature verification failed. Contact the project administrator to resolve the issue.
hu: Die Signaturprüfung ist fehlgeschlagen. Wenden Sie sich an den Projektadministrator, um das Problem zu lösen.

note: Something has gone wrong & an error has occurred.
en: An error occurred during the signature verification. Contact the project administrator to resolve the issue.
hu: Bei der Überprüfung der Unterschrift ist ein Fehler aufgetreten. Wenden Sie sich an den Projektadministrator, um das Problem zu lösen.

note: User data input invalid
en: Invalid input. User input must have a length > 0 and < 4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>
hu: Ungültige Eingabe. Die Benutzereingabe muss eine Länge > 0 und < 4096 haben. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>

note: GET request - the user has navigated to the page.
en: Generate proof of account ownership
hu: Kontoinhaberschaft Nachweis generieren

en: Generate
hu: Generálás

en: Edit %1 preferences
hu: %1 beállítások szerkesztése

en: Add %1 preferences for %2
hu: Adjon %1 beállításokat ehhez: %2

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
hu: A(z) %1 jelenleg a következő alkalmazásokat használja. Ha részt vesz a(z) %1 projektben, ezen alkalmazások közül egy vagy több futtathatóvá válik az Ön számítógépén. Az alkalmazás aktuális verziója letöltődik számítógépére. A folyamat automatikus; Önnek semmit nem kell tennie.

en: Version
hu: Verzió

en: Average computing
hu: Átlagos számítás

en: BBCode tags
hu: BBCode címkék

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
hu: BBCode-al formázhatja a profilján és a hozzászólásaiban megjelenő szöveget.
    A BBCode a HTML-hez hasonló nyelv, de egyszerűbb. A tag-ek [-el kezdődnek
    (ahol HTML-ben %1 lenne)  és ]-el végződnek (ahol HTML-ben %2 lenne).

en: Examples
hu: Példák

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Superscript
hu: Felső index

en: Big text
hu: Nagy betűk

en: Red text
hu: Piros betűk

en: link to website
hu: hivatkozás egy weboldalra

en: Quoted text
hu: Idézet

en: use for quoted blocks of text
hu: idézett szövegblokkokhoz használható

en: use to display an image
hu: kép megjelenítéséhez használható

en: Code snippet here
hu: Megjelenítendő kódrészlet

en: use to display some code
hu: kód megjelenítéséhez használható

en: Pre-formatted text
hu: Előre formázott szöveg

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
hu: előre formázott (írógépbetűs) szöveghez használható

en: Item 1
hu: 1. elem

en: Item2
hu: 2. elem

en: Item 2
hu: 2. elem

en: link to an issue on the BOINC Github repository
hu: link a BOINC egyik problémájára a Githubon

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
hu: link egy Wiki oldalra a BOINC Github oldalán

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
hu: Ha nem zár le egy címkét, vagy nem megfelelően ad meg egy paramétert,
    a nyers címke fog megjelenni a formázott szöveg helyett.

en: Create account
hu: Fiók létrehozása

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
hu: Ha van már fiókod és futtatni szeretnéd a(z) %1-t ezen a számítógépen, %2 kattints ide %3.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
hu: Ez a fiók a(z) %1 nevű csapathoz fog tartozni, és automatikusan átveszi az alapító projektbeállításait.

en: Picture
hu: Kép

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
hu: %1 Az Ön profilképe balra látható.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
hu: Megváltoztatásához kattintson a "Tallózás" gombra, és válasszon egy JPEG vagy PNG fájlt. (max. %1).

en: To remove it from your profile, check this box:
hu: A profiljából való törléshez válassza ezt a dobozt:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
hu: Ha szeretne képet mellékelni a profiljához, kattintson a "Tallózás" gombra és válasszon egy JPEG vagy PNG fájlt. Legfeljebb %1 méretű képet válasszon.

en: Language
hu: Nyelv

en: Select the language in which your profile is written:
hu: Válassza ki, milyen nyelven írodott a profilja:

en: Submit profile
hu: Profil mentése

en: Create/edit profile
hu: Profil létrehozása/szerkesztése

en: The format of your uploaded image is not supported.
hu: A feltöltött kép formátuma nem támogatott.

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
hu: A %1 profilod %2 segítségével megoszthatod véleményedet és ismereteidet a(z) %3 közösséggel.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
hu: Nem volt jó a ReCaptcha felismerése. Kérjük, próbálja újra.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
hu: Az első válaszát spam-nek érzékelte az Akismet spam-szűrő. Kérjük, módosítsa a szöveget és próbálja újra.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
hu: A második válaszát spam-nek érzékelte az Akismet spam-szűrő. Kérjük módosítsa a szöveget és próbálja újra.

en: Your profile submission was empty.
hu: A beküldött profilja üres volt.

en: Could not update the profile: database error
hu: Nem tudtam frissíteni a profilt: adatbázishiba

en: Could not create the profile: database error
hu: Nem tudtam létrehozni a profilt: adatbázishiba

en: Profile saved
hu: Profil elmentve

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
hu: Gratulálunk! A profilja sikeresen bekerült az adatbázisunkba.

en: View your profile
hu: Felhasználói profil

en: Create a profile
hu: Profil létrehozása

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
hu: A visszaélések megakadályozására legalább %1 kredit szükséges profil létrehozásához vagy szerkesztéséhez. Elnézést kérünk a kényelmetlenségért.

en: This feature is disabled.  Please contact the project administrator.
hu: Ezt a funkciót letiltottuk. Kérjük, lépj kapcsolatba a projekt adminisztrátorával.

en: The token you used has expired or is otherwise not valid.  Please request a new one <a href="delete_account_request.php">here</a>
hu: A token, amit használtál lejárt, vagy nem érvényes. Kérjük, igényelj egy újat <a href="delete_account_request.php">itt</a>

en: Delete Account
hu: Fiók törlése

en: Thank you for verifying ownership of your account.
hu: Köszönjük, hogy igazoltad a fiókod tulajdonjogát.

en: You can now delete your account by entering in your password below and clicking the "Delete Account" button.
hu: Most már törölheted a fiókodat, ha beírod alább a jelszavadat, és a "Fiók törlése" gombra kattintasz.

en: As a reminder, your account <b>cannot be recovered</b> once you delete it.
hu: Emlékeztetőül, a fiókod <b>nem állítható vissza</b>, ha letörlöd.

en: Failed to delete your account.  Please contact the project administrator.
hu: A fiókod törlése sikertelen. Kérjük, lépj kapcsolatba a projekt adminisztrátorával.

en: Account Deleted
hu: Fiók törölve

en: Your account has been deleted.  If you want to contribute to %1 in the future you will need to create a new account.
hu: A fiókodat töröltük. Ha a jövőben is szeretnél hozzájárulni a(z) %1 sikeréhez, készíts egy új fiókot.

en: You are not allowed to delete your account until after 7 days from when you last changed your email address.
hu: Nem törölheted a fiókodat, csak az emailcímed megváltoztatásától számított 7 nap letelte után.

en: You have the ability to delete your account.  Please note that this <b>cannot be undone</b> once it is completed.
hu: Megvan a lehetőséged a fiókod törlésére. Kérjük vedd figyelembe, hogy ezt <b>nem lehet visszavonni</b>, ha egyszer véghezvitted.

en: The process works as follows:
hu: A folyamat a következőképpen működik:

en: Enter in your password below and click on the "Send Confirmation Email" button
hu: Írd be alább a jelszavadat, majd kattints a "Megerősítő email küldése" gombra

en: You will receive an email which contains a link.  Click on that link
hu: Kapni fogsz egy emailt, amiben egy link található. Kattints a linkre

en: On the page displayed, you will need to re-enter your password and then click "Delete Account"
hu: A megjelenő oldalon újra be kell írnod a jelszavadat, majd a "Fiók törlése" szövegre kell kattintanod

en: Your account will then be immediately deleted
hu: A fiókodat azonnal töröljük

en: Send Confirmation Email
hu: Megerősítő email küldése

en: Confirmation Email Sent
hu: Megerősítő email elküldve

en: The email to confirm your request to delete your account has been sent.
hu: A fióktörlési kérésed megerősítéséhez tartozó emailt elküldtük.

en: couldn't delete profile - please try again later
hu: nem tudtam törölni a profilt, kérjük próbálja meg később

en: Delete Confirmation
hu: Törlés jóváhagyása

en: Your profile has been deleted.
hu: A fiókját töröltük.

en: Profile delete confirmation
hu: Profiltörlés jóváhagyása

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
hu: A törölt profilok végleg megszűnnek, és nem lehet őket visszaállítani --
    ha később másik profilt szeretne létrehozni,
    elölről kell kezdenie.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
hu: Ha biztos benne, hogy profilját
    törölni akarja adatbázisunkból, kattintson az "Igen" gombra!

en: Yes
hu: Igen

en: Delete my profile
hu: Profil törlése

en: No
hu: Nem

en: Do not delete my profile
hu: Ne törölje a profilomat

en: PayPal - Transaction Completed
hu: PayPal - tranzakció befejezve

en: Thank you for donating!
hu: Köszönjük az adományt!

en: Your donation for has been completed.
hu: Az adománya megérkezett.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
hu: Az adományát a PayPal visszaigazolása után megjelenítjük az állapotjelző csíkon.

en: You have canceled your donation.
hu: Megszakította az adakozást.

en: This project is not accepting donations.
hu: Ez a projekt nem fogad el adományokat.

en: %1 donations
hu: %1 adomány

en: This project is accepting donations via
    %1.
hu: Ez a projekt elfogad adományokat, 
    e szolgáltatáson keresztül: %1

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
hu: Írja az alábbi mezőbe, mennyit kíván adományozni.
    A PayPal többféle valutát elfogad
    (kanadai dollár, euró, angol font, usa dollár
    japán jen, ausztrál dollár, új-zélandi dollár
    svájci frank, hongkongi dollár, szingapúri dollár, svéd korona
    dán korona, lengyel zloty, norvég korona,
    magyar forint, cseh korona).
    Használja a beépített valutaváltót
     az adományának átváltásához más valutákra
    (vegye figyelembe, hogy az árfolyamok csak becslések,
     a valós árfolyamtól különbözhetnek).

en: Amount you would like to donate
hu: Adományozni kívánt összeg

en: Estimated value in
hu: Becsült értéke

en: Anonymous donation
hu: Névtelen adomány

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
hu: Jelölje be, ha nem akarja, hogy a neve és számlaszáma szerepeljen
    az adakozók listáján.<br>Ha nem választja ki, %1 ID-jű felhasználóként fog szerepelni.

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
hu: Jelentkezzen be, hogy az adományát a felhasználói ID-hez köthesse.

en: Proceed
hu: Tovább

en: Donations are accepted through
hu: Adományokat elfogadunk ezzel:

en: Download BOINC add-on software
hu: BOINC-kiegészítő program letöltése

en: You can download applications in several categories.
hu: Több különböző kategóriából is letölthet alkalmazásokat.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
hu: Ezeket az alkalmazásokat nem ellenőrizte a(z) %1, saját felelősségére használja őket.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
hu: A BOINC telepítéséhez és futtatásához útmutató %1 itt %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
hu: Ezt a listát központilag, %1 a BOINC weboldalon %2 kezelik.

en: This project requires VirtualBox.
hu: Ez a projekt igényli a VirtualBox-ot

en: This project recommends VirtualBox.
hu: Ez a projekt ajánlja a VirtualBox használatát.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2, then restart BOINC.
hu: Ha nincs letöltve erre a számítógépre, töltse le %1innen%2, majd indítsa újra a BOINC-ot.

en: Use the BOINC+VirtualBox installer.
hu: Használja a BOINC+VirtualBox telepítőt.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2.
hu: Ha nincs letöltve erre a számítógépre, töltse le %1innen%2.

en: Download BOINC
hu: A BOINC letöltése

en: Go to the BOINC download page.
hu: Menjen a BOINC letöltési oldalra.

en: the current versions of BOINC and VirtualBox
hu: a BOINC és a VirtualBox aktuális verziói

en: these versions are
hu: ezek a verziók

en: BOINC and VirtualBox
hu: BOINC és VirtualBox

en: the current version of BOINC
hu: a BOINC aktuális verziója

en: this version is
hu: ez a verzió

en: To participate in %1, %2 must be installed on your computer.
hu: Ha részt akarsz venni ebben: %1, telepítened kell a(z) %2-t a számítógépedre.

en: If %1 already installed, %2click here%3.
hu: Wenn %1 installiert ist, %2cklicke hier%3.

en: When the download is finished, open the downloaded file to install %1.
hu: Amikor a letöltés befejeződött, nyisd meg a letöltött fájl a(z) %1 telepítéséhez.

en: All done? %1Click here to finish%2.
hu: Minden kész? %1Kattints ide a befejezéshez%2.

en: Use %1
hu: Használd %1-t

en: To use %1 on this computer:
hu: A(z) %1 használatához ezen a számítógépen:

en: In the BOINC manager, go to the Tools menu
hu: A BOINC kezelőben menj a Beállítások menübe

en: Select Use Account Manager
hu: Válaszd a Fiókkezelő használatát

en: Select %1 from the list
hu: Válaszd ki %1-t a listából

en: Enter your %1 email address and password.
hu: Add meg a(z) %1 emailcímedet és jelszavadat.

en: Add %1
hu: %1 hozzáadása

en: To add %1 on this computer:
hu: A(z) %1 hozzáadásához ezen a számítógépen:

en: Select Add Project
hu: Válaszd ki a Projekt hozzáadását

en: Continue to your home page
hu: Tovább a kezdőlapodra

en: Change email address of account
hu: A fiókhoz rendelt email cím megváltoztatása

en: New email address '%1' is invalid.
hu: Az új, '%1' email cím érvénytelen.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
hu: Az új email cím megegyezik az eddigivel. Nem változott semmi.

en: There's already an account with that email address
hu: Már létezik fiók ezzel az email címmel

en: Invalid password.
hu: Érvénytelen jelszó.

en: The email address of your account is now %1.
hu: Fiókjának email címe jelenleg %1.

en: Please %1 validate this email address %2.
hu: Kérjük, %1 érvényesítsd az emailcímedet %2.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
hu: Adatbázis probléma miatt nem tudjuk frissíteni az email címét. Kérjük, próbálja meg később.

en: Change email address
hu: E-mail cím megváltoztatása

en: New email address
hu: Új email cím

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
hu: Az érvényes emailcímnek 'név@szolgáltató' alakúnak kell lennie

en: Confirm reset
hu: Visszaállítás megerősítése

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
hu: Ez a művelet törölni fog minden változtatást, amit a közösségi beállításokban eszközölt. Ha mégsem szeretné a törlést, kattintson a böngészőben a Vissza gombra!

en: Reset preferences
hu: Beállítások visszaállítása

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
hu: Hiba: Helytelen filetípus! Csak PNG vagy JPEG formátum támogatott!

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
hu: Az aláírása túl hosszú, kérjük, módosítsa 250 karakternél rövidebbre!

en: No such user:
hu: Nincs ilyen felhasználó:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
hu: Hogyan értesítsük Önt a különböző eseményekről, új üzenetekről, ismerősnek jelölésekről, új bejegyzésekről a feliratkozott témákban?

en: On my Account page (no email)
hu: Felhasználói oldalamon (ne e-mailben)

en: Immediately, by email
hu: Azonnal, e-mailben

en: In a single daily email
hu: Napi egyszer, e-mailben

en: Message-board identity
hu: Üzenőfal azonosító

en: Avatar
hu: Profilkép

en: An image representing you on the message boards.
hu: Az Ön üzenőfalakon megjelenő képe

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
hu: JPG vagy PNG formátum, legfeljebb 4 KB, 100x100 pixel

en: Don't use an avatar
hu: Ne legyen profilkép

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
hu: Használjon globális profilképet (gravatart) innen: %1

en: Use this uploaded avatar:
hu: Használja az alábbi feltöltött profilképet:

en: Avatar preview
hu: Profilkép előnézet

en: This is how your avatar will look
hu: Így fog megjelenni a profilképe

en: Signature for message board posts
hu: Aláírás az üzenőfali bejegyzésekhez

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
hu: Tekintsd meg a különböző %1 ingyenes szolgáltatásokat %2, melyek
    <br>dinamikus 'aláírás képeket' biztosítanak
    <br>megjelenítik a legújabb kreditinfóidat, projekthíreket stb.

en: Attach signature by default
hu: Aláírás alapértelmezett csatolása

en: Signature preview
hu: Aláírás előnézet

en: This is how your signature will look in the forums
hu: Így fog megjelenni az aláírása a fórumokon

en: Message display
hu: Üzenetek

en: What to display
hu: Megjelenítendő

en: Hide avatar images
hu: Profilkép elrejtése

en: Hide signatures
hu: Aláírás elrejtése

en: Show images as links
hu: Képek megjelenítése hivatkozásként

en: Open links in new window/tab
hu: Hivatkozások megnyitása új ablakban/fülön

en: Highlight special users
hu: Különleges felhasználók kiemelése

en: Display this many messages per page
hu: Oldalanként ennyi üzenet mutatása

en: How to sort
hu: Rendezés módja

en: Threads:
hu: Témák

en: Posts:
hu: Üzenetek

en: Jump to first new post in thread automatically
hu: Automatikus ugrás a téma legújabb bejegyzésére

en: Don't move sticky posts to top
hu: A rögzített üzeneteket ne helyezd felülre

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
hu: Üzenetek szűrése

en: Filtered users
hu: Szűrt felhasználók

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
hu: Hagyja figyelmen kívül az alábbi felhasználók bejegyzéseit és privát üzeneteit.

en: User ID (For instance: 123456789)
hu: Felhasználó azonosító (például: 123456789)

en: Add user to filter
hu: Ezen felhasználó szűrőhöz adása

en: Update
hu: Frissítés

en: Click here to update preferences
hu: Kattintson ide a beállítások frissítéséhez

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Or click here to reset preferences to the defaults
hu: Vagy kattintson ide a beállítások alapértelmezettre történő visszaállításához

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
hu: Adatbázis probléma miatt nem tudjuk frissíteni a jelszavát. Kérjük, próbálja meg később.

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Your password has been changed.
hu: Jelszava megváltozott

en: New password
hu: Új jelszó

en: HTML tags are not allowed in your name.
hu: A HTML-kódok nem engedélyezettek a névben.

en: You must supply a name for your account.
hu: Fiók létrehozásához kötelező a nevet megadnia.

en: Couldn't update user info.
hu: Nem tudtuk frissíteni a felhasználói adatokat.

en: Edit account information
hu: Fiókinformációk szerkesztése

en: Screen name %1 real name or nickname%2
hu: A megjelenített név %1 a valódi-, vagy a becenév%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
hu: %1 A személyes weblapod URL-je %2; opcionális

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
hu: Irányítószám %1 Nem kötelező%2

en: Server states
hu: Szerver állapot

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
hu: A feladat <b>szerverstátusza</b> megmutatja, hogy a feladat már kiküldésre került-e, illetve hogy a számítógép elvégezte-e azt. A lehetséges értékek:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
hu: A feladat nem áll készen a küldésre (például mert a bemeneti fájljai nem érhetők el)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
hu: A feladat készen áll a küldésre, de még nincs kiküldve.

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: The task has been sent; waiting for completion.
hu: A feladat kiküldve; várakozás a befejezésre.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
hu: A feladat kiküldve egy számítógépre és lejárt az ideje, vagy a számítógép jelezte a befejezését.

en: Outcomes
hu: Eredmény

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
hu: A feladat <b>kimenete</b> akkor értelmezhető, ha a szerver státusz: <b>kész</b>. Lehetséges értékek:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
hu: A feladat kiküldve, de a számítógép még nem végezte el és nem jelezte az eredményt.

en: A computer completed and reported the task successfully.
hu: A számítógép jelezte a feladat sikeres elvégzését.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
hu: A szerver nem tudta kiküldeni a feladatot a számítógépre (talán a feladat túlzott erőforrásigénye miatt)

en: Client error
hu: Kliens hiba

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
hu: A feladat kiküldve a számítógépre, de hiba lépett fel.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
hu: A feladat kiküldve a számítógépre, de határidőn belül nem jött válasz.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
hu: A feladat nem került kiküldésre, mivel elég egyéb feladat lett kész ehhez a munkacsomaghoz.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
hu: A feladat elvégzését jelezték, de nem hagyható jóvá, tipikusan azért, mert a kimeneti fájlok a szerveren elvesztek.

en: Client states
hu: Kliens állapotok

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
hu: Az eredmény <b>kliens állapota</b> jelzi a feldolgozás azon lépését, melynél a hiba jelentkezett.

en: The computer has not yet completed the task.
hu: A számítógép még nem végezte el a feladatot.

en: The computer completed the task successfully.
hu: A számítógép sikeresen befejezte a feladatot.

en: The computer couldn't download the application or input files.
hu: A számítógép nem tudta letölteni az alkalmazást vagy a bemeneti fájlokat.

en: An error occurred during computation.
hu: Hiba lépett fel a feldolgozás során.

en: The computer couldn't upload the output files.
hu: A számítógép nem tudta feltölteni a kimeneti fájlokat.

en: Time reported and deadline
hu: Jelentés ideje és határidő

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
hu: Egy feladat <b>Jelentés ideje és határidő</b> mező értéke attól függ, hogy annak állapotáról érkezett-e már jelentés:

en: Already reported
hu: Már jelentve

en: The date/time it was reported
hu: Jelentés dátuma/ideje

en: Not reported yet, deadline in the future
hu: Nincs jelentve, a határidő még nem járt le

en: Deadline, shown in green.
hu: Határidő, zölddel kiemelve.

en: Not reported yet, deadline in the past
hu: Nincs jelentve, határidő már lejárt

en: Deadline, shown in red.
hu: Határidő, pirossal kiemelve.

en: Unknown field
hu: Ismeretlen mező

en: Sending emails
hu: E-mail küldése

en: failed to send email to %1: %2
hu: email küldése sikertelen: %1: %2

en: failed to send email to %1
hu: nem sikerült emailt küldeni neki: %1

en: email sent successfully to %1
hu: email sikeresen elküldve %1 részére

en: Thanks for telling your friends about %1
hu: Köszönjük, hogy mesél ismerőseinek erről: %1

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
hu: Elfelejtettél email címeket megadni; Kérjük, %1 térj vissza az űrlaphoz %2 és add meg őket.

en: Tell your friends about %1
hu: Meséljen barátainak erről: %1

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
hu: Ezen űrlap segítségével küldhetsz emaileket azoknak az embereknek, akiket érdekelhet a(z) %1.

en: To:
hu: Címzett:

en: Send
hu: Elküld

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
hu: Nincs jogosultsága a felhasználók kitiltásához.

en: Banishment Vote
hu: Kitiltási javaslat

en: No user with this ID found.
hu: Ezzel az azonosítóval nem található felhasználó.

en: User is already banished
hu: A felhasználó már ki van tiltva

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
hu: Biztosan ki akarod tiltani %1-t? <br/>Ezentúl %1 nem fog tudni hozzászólni a kiválasztott ideig. <br/> Csak akkor tégy ilyet, ha %1 rendszeresen trollkodik.

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
hu: Válassza ki az okot, esetleg írja le bővebben, miért kellene a felhasználót kitiltani.

en: Category
hu: Oka

en: Obscene
hu: Trágár

en: Flame/Hate mail
hu: Gyűlölködő emailek

en: User Request
hu: Felhasználó kérésére

en: Reason
hu: Indoklás

en: Mailed if nonempty
hu: Küldés, ha nem üres

en: Proceed with vote
hu: Szavazattal megerősítve

en: You must specify an action...
hu: Válasszon egy műveletet...

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
hu: Már nem szerkesztheti a bejegyzést.<br/>A bejegyzések létrehozásuk után csak max. %1 percig szerkeszthetőek.

en: You are not authorized to edit this post.
hu: Nincs jogosultsága ezen bejegyzés szerkesztéséhez.

en: Edit post
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: Edit your message
hu: Üzenet szerkesztése

en: Title
hu: Cím

en: Add my signature to this post
hu: Aláírás hozzáadása ehhez az üzenethez

en: Not visible to you
hu: Nem látható az Ön számára

en: Team message board for %1
hu: Csapat üzenőfal ehhez: %1

en: New thread
hu: Új téma

en: Add a new thread to this forum
hu: Új téma hozzáadása ehhez a fórumhoz

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
hu: Ez az üzenőfal elérhető %1 RSS hírfolyam %2 formájában is.

en: This thread is hidden
hu: Ez a téma rejtett

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
hu: Ez a téma kiemelt és zárt, Ön még nem olvasta.

en: sticky/locked/unread
hu: kiemelt/zárt/olvasatlan

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
hu: Ez a téma kiemelt és Ön még nem olvasta.

en: sticky/unread
hu: kiemelt/olvasatlan

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
hu: Ez a téma zárt és Ön még nem olvasta

en: unread/locked
hu: zárt/olvasatlan

en: You haven't read this thread yet
hu: Még nem olvasta ezt a témát

en: This thread is sticky and locked
hu: Ez a téma kiemelt és zárt

en: sticky/locked
hu: kiemelt/zárt

en: This thread is sticky
hu: Ez a téma kiemelt

en: sticky
hu: kiemelt

en: This thread is locked
hu: Ez a téma le van zárva

en: locked
hu: zárt

en: You read this thread
hu: Már olvasta ezt a témát

en: read
hu: olvasott

en: Questions and answers
hu: Kérdések és válaszok

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
hu: Beszélj Skype-on a több elérhető nyelv közül bármelyiken egy önkéntessel. Menj a %1 BOINC Online Segítségre %2.

en: Topic
hu: Tárgy

en: Questions
hu: Kérdések

en: Discussion among members of %1
hu: %1 tagok beszélgetése

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
hu: Ha kérdésed, vagy problémád van, kérjük, használd az üzenőfal %1 Kérdések és válaszok %2 részét.

en: Subscribed threads
hu: Feliratkozott témák

en: Moderate post
hu: Bejegyzés moderálása

en: Hide post
hu: Bejegyzés elrejtése

en: Commercial spam
hu: Kereskedelmi spam

en: Doublepost
hu: Duplázott bejegyzés

en: Move post
hu: Bejegyzés áthelyezése

en: Destination thread ID:
hu: Céltéma ID:

en: Banish user
hu: Felhasználó kitiltása

en: Ban duration
hu: Kitiltás időtartama

en: 6 hours
hu: 6 óra

en: 12 hours
hu: 12 óra

en: 1 day
hu: 1 nap

en: 1 week
hu: 1 hét

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: Forever
hu: Végleges

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
hu: Indoklás (nem kötelező) %1 Ezt emailben megkapja a felhasználó. %2

en: You are not authorized to moderate this post.
hu: Nincs jogosultsága a bejegyzés moderálásához.

en: Can't move to different category type
hu: Nem sorolható át másik kategóriatípusba

en: Can't move to different category
hu: Nem sorolható át másik kategóriába

en: Not authorized to banish users
hu: Nincs jogosultsága felhasználók kitiltásához

en: Banishment
hu: Kitiltás

en: User %1 has been banished.
hu: %1 felhasználó kitiltva.

en: Action failed: possible database problem
hu: Művelet sikertelen: valószínűleg adatbázis probléma

en: not authorized
hu: nem jogosult

en: Moderate thread '%1'
hu: '%1' téma moderálása

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
hu: Válassza ki az indok kategóriát, vagy írja le bővebben, miért rejti el vagy zárja le a témát; majd nyomja meg az OK gombot!

en: Current forum
hu: Jelenlegi fórum

en: Destination forum
hu: Célfórum

en: New title:
hu: Új cím:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
hu: Csak a projekt adminok hozhatnak létre új témát ezen a helyen. A meglévő témákra azonban válaszolhat.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
hu: Az Ön üzenetét levélszemétnek minősítette az Akismet spamszűrő rendszer. Kérjük, módosítsa a szöveget és próbálja meg újra!

en: Create new thread
hu: Új téma létrehozása

en: Create a new thread
hu: Új téma létrehozása

en: Remember to add a title
hu: Ne felejtsen el címet megadni

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
hu: Jelölje meg Értesítésként ezt az elemet a BOINC Kezelőben

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
hu: Csak azokkal az elemekkel tegyen így, amelyek minden résztvevőt érdekelhetnek!

en: You need more average or total credit to rate a post.
hu: Nagyobb átlagra vagy több összes kreditre van szüksége egy bejegyzés értékeléséhez.

en: You have already rated this post.
hu: Már értékelte ezt a bejegyzést

en: Return to thread
hu: Vissza a témához

en: Input Recorded
hu: Bevitel rögzítve

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
hu: A bevitelt rögzítettük. Köszönjük segítségét!

en: Vote Registered
hu: Szavazat regisztrálva

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
hu: Értékelését rögzítettük. Köszönjük véleményét!

en: Vote Submission Problem
hu: Szavazat leadási probléma

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
hu: Bejegyzését spamnek minősítette az Akismet spamszűrő rendszer. Kérjük, módosítsa a szöveget és próbálja meg újra!

en: Post to thread
hu: Bejegyzés írása a témához

en: Message:
hu: Üzenet:

en: reply to %1 Message ID %2:
hu: válasz %1 erre az üzenetre %2:

en: Post reply
hu: Válasz írása

en: Add my signature to this reply
hu: Aláírás hozzáadása ehhez az üzenethez

en: You need more average or total credit to report a post.
hu: Magasabb átlagra vagy több összes kreditre van szüksége egy bejegyzés jelentéséhez.

en: Report Registered
hu: Jelentés regisztrálva

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
hu: Értékelését rögzítettük. Köszönjük véleményét!

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
hu: Egy moderátor meg fogja vizsgálni jelentését és eldönti, mi fog történni - ez egy kis időt vesz igénybe, türelmét kérjük!

en: Report a forum post
hu: Fórumbejegyzés jelentése

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
hu: Mielőtt jelentené ezt a bejegyzést, használja a +/- értékelési rendszert inkább! Ha elég felhasználó értékeli negatívan, rejtve lesz.<br />Az értékelő rendszert a bejegyzés alján találja.

en: Report post
hu: Bejegyzés jelentése

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
hu: Miért találja sértőnek ezt a bejegyzést: %1 Kérjük adjon meg elég információt ahhoz, hogy a témát nem olvasó személynek is világos legyen a probléma. %2

en: Report not registered
hu: A jelentés nem rögzült

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
hu: Jelentése nem rögzíthető. Kérjük várjon egy kicsit, és próbálja meg újra!

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
hu: Ha nem időszakos a hibáról van szó, kérjük jelezze a projekt fejlesztőinek!

en: %1 RSS feed
hu: %1 RSS csatorna

en: This message board is available as an RSS feed.
hu: Ez az üzenőfal elérhető %sRSS csatorna%s formában.

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
hu: Csak a(z) %1 azonosítójú felhasználó bejegyzéseit mutasd (alapértelmezett: minden felhasználó).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
hu: Csak az elmúlt %1 nap bejegyzéseit mutasd (alapértelmezett: 30 nap).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
hu: Csak témák: %1 (Minden témából csak az első bejegyzés)

en: Forum search
hu: Keresés a fórumban

en: Search query
hu: Keresés

en: Search for keywords:
hu: Keresés kulcsszavakra:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
hu: Csak az összes megadott szót tartalmazó bejegyzések lesznek megjelenítve

en: For example: "screensaver freeze"
hu: Például: "képernyővédő rögzítés"

en: Search for author ID:
hu: Keresés szerző azonosítóra:

en: Only posts by this author will be displayed
hu: Csak a megadott szerző bejegyzései jelennek meg

en: For example: "43214"
hu: Például: "43214"

en: Search options
hu: Keresési beállítások

en: Search limits
hu: Keresés határai

en: Search at most this many days back in time
hu: Keresés legfeljebb ennyi napra visszamenőleg

en: %1 months
hu: %1 hónap

en: 1 year
hu: 1 év

en: Forum
hu: Fórum

en: Only display posts from this forum
hu: Bejegyzések csak ebből a fórumból

en: Sort by
hu: Rendezés módja

en: Start the search
hu: Keresés indítása

en: Forum search results
hu: Keresés eredménye

en: Thread titles matching your query:
hu: A lekérdezésnek megfelelő témacímek:

en: Messages matching your query:
hu: A lekérdezésnek megfelelő üzenetek:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
hu: Sajnáljuk, nem található a lekérdezésnek megfelelő eredmény. Kiterjesztheti a keresést kevesebb szóra (vagy kevésbé speciális szavakra) történő kereséssel.

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
hu: Megpróbálhatsz a %1 rákeresni a Google-ön is. %2

en: Perform another search
hu: Újabb keresés

en: Subscription successful
hu: Sikeres feliratkozás

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
hu: Feliratkozott a %1-ra/re. Értesítjük, ha újabb bejegyzés születik.

en: Subscription failed
hu: A feliratkozás sikertelen

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
hu: Pillanatnyilag nem tudjuk a feliratkozását teljesíteni a következőre: %1. Kérjük próbálja meg később.

en: Unsubscription successful
hu: Sikeres leiratkozás

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
hu: Leiratkozott %1-ról/ről. Már nem fog értesítéseket kapni erről a témáról.

en: Unsubscription failed
hu: A leiratkozás sikertelen

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
hu: Pillanatnyilag nem tudjuk a leiratkozását teljesíteni a következőről: %1. Kérjük próbálja meg később.

en: Unknown subscription action
hu: Ismeretlen feliratkozási művelet

en: This forum is not visible to you.
hu: Ez a fórum nem látható az Ön számára.

en: This thread has been hidden by moderators.
hu: Ezt a témát a moderátorok rejtetté tették.

en: Message board moderation
hu: Üzenőfal moderálás

en: My question was answered
hu: A kérdésemre választ kaptam

en: Click here if your question has been adequately answered
hu: Kattintson ide, ha a kérdésére megfelelő választ kapott

en: I've also got this question
hu: Ez az én kérdésem is

en: Add a new message to this thread
hu: Új üzenet hozzáadása ehhez a témához

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
hu: Feliratkozott erre a témára. Leiratkozáshoz kattintson ide.

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Click to get email when there are new posts in this thread
hu: Kattintson ide, ha értesítést kér e-mailben a téma új bejegyzéseiről

en: Unhide this thread
hu: Téma felfedése

en: Hide this thread
hu: Téma elrejtése

en: Make unsticky
hu: Ne legyen ragadós

en: Make this thread not sticky
hu: Ez a téma ne legyen ragadós

en: Make sticky
hu: Legyen ragadós

en: Make this thread always appear at top of forum
hu: Ez a szál mindig a fórum tetején legyen

en: Unlock
hu: Zárolás feloldása

en: Allow new posts in this thread
hu: Új üzenetek engedélyezése ebben a szálban

en: Lock
hu: Zárolás

en: Don't allow new posts in this thread
hu: Új üzenetek tiltása ebben a szálban

en: Move this thread to a different forum
hu: Ezen téma áthelyezése másik fórumba

en: Edit title
hu: Cím szerkesztése

en: Edit thread title
hu: Téma címének szerkesztése

en: Delete thread permanently
hu: A szál végleges törélse

en: Export as Notice
hu: Megjelölés figyelmeztetésként

en: Don't export
hu: Ne exportáld

en: Don't export this news item as a Notice
hu: Ne exportáld ezt az elemet Üzenetként

en: Sort
hu: Rendezés

note: --------------
en: Thread status updated
hu: Témaállapot frissítve

en: The status has been updated.
hu: Az állapot frissítésre került.

en: Posts by %1
hu: %1 bejegyzései

en: Already friends
hu: Már barátok

en: You requested friendship with %1 on %2.
hu: Barátnak jelölte %1-t %2-n

en: This request is still pending confirmation.
hu: A jelölés visszaigazolásra vár.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
hu: %1 nem fogadta el a barátnak jelölést

en: You can't be friends with yourself
hu: Nem jelölheti saját magát barátnak

en: Add friend
hu: Barát hozzáadása

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
hu: %1-t barátként jelölte meg. Értesíteni fogjuk %1-t a barátság megerősítése céljából.

en: Add an optional message here:
hu: Üzenet hozzáadása (nem kötelező):

en: Friend request sent
hu: Barátnak jelölés elküldve

en: We have notified %1 of your request.
hu: Értesítettük %1-t a jelölésről.

en: Please log in as %1
hu: Kérjük jelentkezzen be %1-ként

en: You must log in as %1 to view this friend request
hu: %1-ként kell bejelentkeznie a barátnak jelölés megtekintéséhez

en: Friend request
hu: Barátnak jelölés

en: %1 has requested friendship with you.
hu: %1 barátnak jelölte

en: %1 says: %2
hu: %1 üzenete: %2

en: Accept friendship
hu: Barátnak jelölés elfogadása

en: Click accept if %1 is in fact a friend
hu: Ha %1 valóban a barátja, kattintson ide az elfogadáshoz

en: Decline
hu: Visszautasítás

en: Click decline if %1 is not a friend
hu: Ha %1 nem a barátja, kattintson ide a visszautasításhoz

en: Friendship confirmed
hu: Barátság megerősítve

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
hu: %1 és az Ön barátsága megerősítve.

en: Friendship declined
hu: Barátság visszautasítva

en: You have declined friendship with %1
hu: Visszautasította %1 barátnak jelölését

en: Notification not found
hu: Nem található értesítés

en: Friend confirmed
hu: Barátság megerősítve

en: You are now friends with %1.
hu: %1 az Ön barátja

en: Cancel friendship?
hu: Törli a barátságot?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
hu: Biztos benne, hogy törli a barátságot vele: %1?

en: Stay friends
hu: Barátság megtartása

en: Friendship cancelled
hu: Barátság törölve

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
hu: Már nem barátok vele: %1.

en: Enter your account's email address below, and click OK. You will be sent email instructions for resetting your password.
hu: Írd be alább a fiókod email címét és kattints az OK gombra. A jelszó visszaállításához szükséges instrukciókat emailben küldjük el neked.

en: Reset password
hu: Jelszó-visszaállítás

en: No GPU tasks reported
hu: GPU feladat nincs jelentve

en: Top GPU models
hu: A legjobb GPU típusok

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
hu: Az alábbi listán találhatók az egyes platformok legjobb teljesítményű GPU modellei.

en: Welcome to %1
hu: Üdvözöljük a(z) %1 nevű projektben

en: View and edit your account preferences using the links below.
hu: Fiókbeállításainak megtekintéséhez és megváltoztatásához használja az alábbi linkeket.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
hu: Ha még nem tette meg, %1 töltse le a BOINC kliens programot %2.

en: Your account
hu: Az Ön fiókja

en: anonymous platform
hu: Névtelen platform

en: Missing platform
hu: Hiányzó platform

en: Number of tasks completed
hu: Elvégzett feladatok száma

en: Max tasks per day
hu: Maximális feladat naponta

en: Number of tasks today
hu: Mai feladatok száma

en: Consecutive valid tasks
hu: Egymást követő érvényes feladatok

en: Average processing rate
hu: Átlagos feldolgozási sebesség

en: Application details for host %1
hu: Alkalmazások részletei a(z) %1 gazdagépen

en: We have no record of that computer.
hu: Nincs adat erről a számítógépről.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
hu: Nem törölheti a számítógép adatait, mert adatbázisunk még tartogat neki munkát. Néhány napot várnia kell, míg a számítógéphez rendelt munka törlődik a projekt adatbázisból.

en: Delete record of computer
hu: A számítógépfiók törlése

en: Record deleted.
hu: Adatok törölve.

en: Return to list of your computers
hu: Vissza a számítógépek listájához

en: Merge computer records
hu: Számítógépbejegyzések egyesítése

en: Merge computers
hu: Számítógépek egyesítése

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
hu: Időként a BOINC tévedésből elkülöníti az egy számítógéphez tartozó identitásokat. Ön kijavíthatja ezt a régi identitások összefűzésével.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
hu: Nincs megfelelő gép az összefűzéshez.

en: Show details
hu: Részletek mutatása

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
hu: Ellenőrizd a számítógépeket, amik ugyanazok, mint %1 (létrehozta %2, számítógép azonosító: %3):

en: name
hu: Név

en: created
hu: létrehozva

en: computer ID
hu: Számítógép azonosító (ID)

en: no hostname
hu: nincs gépnév

en: Merge hosts
hu: Gazdagépek egyesítése

en: Updating computer credit
hu: A számítógép kreditjének frissítése

en: Host credit updated
hu: A gép kreditje frissítve

en: none
hu: nem

en: Computers belonging to %1
hu: %1 számítógépei

en: Computers hidden
hu: A számítógépek rejtettek

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
hu: Ez a felhasználó elrejtette számítógépe adatait.

en: Your computers
hu: Az Ön számítógépei

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML címkék

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
hu: Az alábbi HTML címkék engedélyezettek a csapatleírásban:

en: bold
hu: félkövér

en: italics
hu: dőlt

en: hyperlink
hu: hivatkozás

en: paragraph
hu: bekezdés

en: break
hu: sortörés

en: preformatted
hu: előformázott

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
hu: kép; a magasság nem lehet több, mint 450 pixel. Kérjük, ne linkelj képeket azon oldal engedélye nélkül, ahová a képet feltöltötték.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
hu: Használhatod a '&' jelölést a speciális karakterekhez.

en: Rules and policies
hu: Szabályok és vezérelvek

en: Run %1 only on authorized computers
hu: A(z) %1 projektet csak jogosult számítógépeken futtassa

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
hu: A %1 projektet csak olyan számítógépeken futtassa, melyeknek Ön a tulajdonosa, vagy amelyekhez megkapta a tulajdonos hozzájárulását. Néhány vállalat és iskola biztonsági szabályzata tiltja az olyan projektek futtatását, mint a(z) %1.

en: How %1 will use your computer
hu: Hogyan fogja a(z) %1 igénybe venni az Ön számítógépét

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
hu: Számítógépén történő futása során %1 használni fogja gépe CPU-teljesítményének, szabad merevlemez-területének, és hálózati sávszélességének egy részét. Ön korlátozhatja %1 által használható erőforrásokat, valamint azt, hogy mikor használhatja ezeket.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
hu: Az Ön számítógépe által elvégzett munkacsomaggal hozzájárult a(z) %1 céljainak teljesítéséhez - ahogy az a weboldalon is olvasható. A futtatható alkalmazások időről időre változhatnak.

en: Privacy policy
hu: Adatvédelmi eljárások

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
hu: A(z) %1 projektben létrehozott fiókja az Ön által választott név alapján lesz azonosítva. Ez a név megjelenhet a(z) %1 weboldalán, az Ön számítógépe által %1 számára elvégzett munka összesítésével egyetemben. Ha Ön névtelen szeretne maradni, válasszon olyan nevet, amely nem fedi fel kilétét.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
hu: Ha Ön részt vesz a(z) %1 projektben, bizonyos információk a számítógépéről (úgy mint a processzor típusa, a memória nagysága stb.) továbbításra kerülnek a(z) %1 felé. Arra használjuk  ezeket, hogy eldöntsük, mely munkacsomagtípust képes az Ön számítógépe hatékonyan feldolgozni. Ez az információ megjelenik a(z) %1 weboldalán is. Semmi olyasmi nem kerül nyilvánosságra, ami alapján meg lehetne határozni számítógépe helyét (mint pl. a domain név, vagy a hálózati cím).

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
hu: A(z) %1 projektben való részvételhez meg kell adnia egy emailcímet, ahová a projekt által küldött emaileket kapja. Ez a cím nem lesz látható a(z) %1 weboldalán, és nem lesz megosztva semmilyen szervezettel. A(z) %1 rendszeresen küldhet Önnek hírlevelet, de ezt a funkciót bármikor kikapcsolhatja.

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
hu: A(z) %1 weboldalon küldött üzeneteket csak a küldő és a címzett láthatja. A(z) %1 nem vizsgálja meg, vagy ellenőrzi a privát üzenetek tartalmát. Ha kéretlen privát üzenetet kapsz egy másik %1 felhasználótól, hozzáadhatod az %2 üzenetszűrődhöz %3. Ha ezt a beállítást választod, többé ennek a felhasználónak egy privát, vagy publikus üzenetét sem fogod látni.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
hu: Ha a weboldalunk fórumait használod, be kell tartanod a %2 közzétételi irányelveket %3. A(z) %1 fórumain közzétett üzeneteket mindenki láthatja, nemcsak a tagok. Ha üzenetet küldesz a fórumra, visszavonhatatlan felhatalmazást adsz mindenkinek a hozzászólásod megtekintésére és másolására.

en: Is it safe to run %1?
hu: Biztonságos a(z) %1 futtatása?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
hu: Amikor letölt egy programot az interneten keresztül, mindig megvan az esélye, hogy a program veszélyes hibákat tartalmaz, vagy a letöltő szervert hackertámadás érte. A(z) %1 ezen kockázatok minimalizálására törekedett. Alkalmazásainkat nagy körültekintéssel teszteltük. Szerverünk tűzfallal védett és a magas biztonsági beállítások szerint konfigurált. A programletöltések biztonsága érdekében minden futtatható fájl digitálisan alá lett írva egy, az internethez nem csatlakozó, biztonságos számítógépen.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
hu: A(z) %1 által futtatott alkalmazások a számítógép túlmelegedését okozhatják. Ha ez megtörténik, ne futtasd tovább a(z) %1 projektet, vagy használj egy %2 segédprogramot %3, amely korlátozza a CPU-használatot.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
hu: A(z) %1 %2 által fejlesztve. A BOINCot a Kaliforniai Egyetemen fejlesztették.

en: Liability
hu: Felelősség

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
hu: A(z) %1 és a(z) %2 nem vállal felelősséget a számítógépen okozott kár, adatvesztés, vagy bármely egyéb esemény vagy körülmény okozta károkért, amik a(z) %1 projektben való részvételből erednek.

en: Other BOINC projects
hu: Egyéb BOINC projektek

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
hu: Más projektek is használják ugyanazt a platformot - a BOINCot -, amit a(z) %1 is. Fontolja meg részvételét egy vagy több ilyen projektben. Ha Ön így tesz, számítógépe hasznos munkát végezhet akkor is, amikor a(z) %1 projektnek nincs elérhető munkacsomagja.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
hu: Ezek a projektek nincsenek kapcsolatban a(z) %1 projekttel, így nem ismerjük ezek biztonsági beállításait, vagy a kutatásuk természetét. Csak saját felelősségére csatlakozzon hozzájuk.

en: Is BOINC installed on this device?
hu: Telepítve van a BOINC ezen az eszközön?

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
hu: Olvasd el a %1 Szabályok és vezérelvek %2 szekciót.

en: Download and install BOINC.
hu: Töltsd le és telepítsd a BOINC-ot.

en: Download
hu: Letöltés

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
hu: Android eszközökhöz töltsd le a BOINC-ot a Google Play áruházból, vagy az Amazon App áruházból.

en: Run BOINC.
hu: Futtasd a BOINC-ot.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
hu: Válassz %1-t a listából, vagy írd be a(z) %2-t

en: In the BOINC Manager, select Tools / Add Project.
hu: A BOINC Kezelőben válaszd ki az Eszközök / Projekt hozzáadása menüpontot.

en: Join %1
hu: Csatlakozás: %1

en: Language selection
hu: Nyelv kiválasztása

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
hu: Ez a weboldal több nyelven elérhető. Jelenleg ez van kiválasztva: %1

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
hu: Általában a megjelenítés nyelvét a böngésződ beállításai alapján választjuk ki, ami: %1. Ezt így változtathatod meg:

en: Firefox: Tools/Options/General
hu: Firefox: Beállítások/Beállítások/Általános

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
hu: Microsoft IE: Beállítások/Internetbeállítások/Nyelvek

en: Or you can select a language from the following menu:
hu: Vagy válassz egy nyelvet az alábbi menüből:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
hu: A fordításokat önkéntesek végzik. Ha az anyanyelve nem található vagy befejezetlen, %1 segíthet a fordításban %2.

en: Already logged in
hu: Már bejelentkezve

en: You are logged in as %1.
hu: %1-ként vagy bejelentkezve.

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: or %1 create an account %2.
hu: vagy %1 készíts egy fiókot %2.

en: Processing %1
hu: %1 feldolgozása

en: Merged %1 into %2
hu: %1 egyesítve %2-vel

en: Return to the list of your computers
hu: Visszatérés a számítógépeid listájához

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
hu: Ez a művelet egyesíti a számítógépeket a tartományneveik alapján.
    <p>
    Minden tartománynévnél egyesítünk minden régi számítógépet,
    aminek ez a neve a legújabb ilyen nevű számítógéppel.
    Az inkompatibilis gépeket nem egyesítjük.
    <p>

en: Go ahead and do this
hu: Csináljuk

en: Return to the list of computers
hu: Visszatérés a számítógépek listájához

en: Our message boards are moderated. Posts are subject to the following rules:
hu: Az üzenőfalainkat moderáljuk. A hozzászólásoknak meg kell felelniük az alábbi szabályoknak:

en: If you think a post violates any of the rules, you can notify moderators by clicking the red X below the post and filling out the form.
hu: Ha úgy gondolod, hogy a hozzászólások bármelyik szabályt megsértik, értesítheted a moderátorokat a hozzászólás alatti piros X-re kattintva, az űrlap kitöltésével.

en: This moderation policy is set by the %1 project.  If you have comments about the policy or its enforcement, email %2.
hu: Ezt a moderálási szabályzatot a(z) %1 projekt állította össze. Ha megjegyzésed van a szabályzattal, vagy a betartatásával kapcsolatban, írj egy emailt ide: %2.

en: Pending credit
hu: Feldolgozatlan kredit

en: Result ID
hu: Eredmény ID

en: Workunit ID
hu: Munkacsomag azonosító

en: Host ID
hu: Számítógép ID

en: Claimed credit
hu: Kredit

en: Pending credit: %1
hu: Függőben lévő kredit: %1

en: Total
hu: Összes

en: Average
hu: Átlagos

en: Top teams by application
hu: Legjobb csapatok alkalmazások szerint

en: Top participants by application
hu: Legjobb felhasználók alkalmazás szerint

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
hu: Limit meghaladva - Sajnáljuk, csak az első %1 tétel töltődik

en: Block messages from this user
hu: Üzenetek blokkolása ettől a felhasználótól

en: Block user
hu: Felhasználó blokkolása

en: Your message has been sent.
hu: Üzenet elküldve.

en: You have no private messages.
hu: Nincs privát üzenete.

en: Sender and date
hu: Küldő és dátum

en: Reply to this message
hu: Válasz erre az üzenetre

en: Delete this message
hu: Hozzászólás törlése

en: Select all
hu: Kiválasztja mindet

en: Unselect all
hu: Egyiket sem választja ki

en: Delete selected messages
hu: Kijelölt üzenetek törlése

en: Sender
hu: Küldő

en: Date
hu: Dátum

en: You need to fill all fields to send a private message
hu: Privát üzenet küldéséhez minden mezőt ki kell töltenie

en: Message sent
hu: Üzenet elküldve

en: Your message was sent to %1 team members.
hu: Az üzenetedet elküldtük a(z) %1 csapat tagjainak.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
hu: Az üzenetedet kéretlennek jelölte meg
            az Akismet szűrőrendszer.
            Kérjük, módosítsd a szöveget és próbáld újra.

en: Could not find user with id %1
hu: Nem található felhasználó ezzel az ID-vel: %1

en: Could not find user with username %1
hu: Nem található ilyen nevű felhasználó: %1

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
hu: %1 nevű felhasználóból több is van. Használja a felhasználó ID-jét.

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
hu: A %1 nevű felhasználó (ID-je: %2) nem fogad Öntől személyes üzeneteket.

en: No such user
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Really block %1?
hu: Valóban blokkolja a(z) %1 nevű felhasználót?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
hu: Biztos benne, hogy blokkolni kívánja a(z) %1 nevű felhasználó Önnek küldött privát üzeneteit?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
hu: Kérem vegye figyelembe, hogy csak korlátozott számú felhasználót blokkolhat.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
hu: Egy felhasználó blokkolását feloldhatja a fórumbeállítások oldalon.

en: No, cancel
hu: Nem, mégse

en: no such user
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: User %1 blocked
hu: A(z) %1 nevű felhasználó blokkolva

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
hu: A(z) %1 nevű felhasználót blokkolta, így Ő nem küldhet Önnek privát üzenetet.

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
hu: A blokkolás feloldásához látogasd meg az %1 üzenőfali beállításokat %2

en: Unknown action
hu: Ismeretlen művelet

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
hu: A beállításaidat frissítettük és
    érvénybe lépnek, amint a számítógéped legközelebb kommunikál a(z) %1 projekttel,
    vagy kiadod a %2 Frissítés %3 parancsot a BOINC Kezelőben.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
hu: A beállításaidat alapértelmezettre állítottuk és
    érvénybe lépnek, amint a számítógéped kommunikál a(z) %1 projekttel,
    vagy kiadod a %2 Frissítés %3 parancsot a BOINC Kezelőben.

en: %1 for %2
hu: %1 ehhez: %2

en: Back to preferences
hu: Vissza a beállításokhoz

en: Confirm delete preferences
hu: Beállítások törlésének megerősítése

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
hu: Biztosan törli %1 helyi beállítását %2 számára?

en: Remove preferences
hu: Beállítások törlése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
hu: A %1 profilok %2 lehetővé teszik, hogy a felhasználók megosszák a hátterüket és véleményüket a(z) %3 közösséggel.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
hu: Fedezd fel önkéntes társaid sokszínűségét és oszd saját nézeteidet a többiekkel és élvezd a társaságukat.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
hu: Ha még nem tetted, létrehozhatod %1 a saját felhasználói profilodat %2, hogy mások is láthassák!

en: User of the Day
hu: A nap felhasználója

en: User Profile Explorer
hu: Felhasználói Profil Böngésző

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
hu: %1 Felhasználói képgaléria %2 megtekintése.

en: Browse profiles %1 by country %2.
hu: Profilok böngészése %1 országonként %2.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
hu: Profilok böngészése %1 véletlenszerűen %2, %3 véletlenszerűen, képekkel %2, vagy %4 véletlenszerűen, képek nélkül %2.

en: Alphabetical profile listings:
hu: Profilok betűrendben:

en: Search profile text
hu: Keresés a profilok szövegében

en: No profiles
hu: Nincs profil

en: No profiles matched your query.
hu: A lekérdezésnek egyetlen profil sem felel meg.

en: Invalid vote type:
hu: Érvénytelen szavazattípus:

en: Vote Recorded
hu: Szavazat regisztrálva

en: Thank you
hu: Köszönjük

en: Your recommendation has been recorded.
hu: Javaslatát rögzítettük.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
hu: Javaslatát a profil törlésére rögzítettük.

en: Return to profile.
hu: Vissza a profilhoz.

en: Profiles containing '%1'
hu: '%1'-t tartalmazó Profilok

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Joined project
hu: Projekt csatlakoztatva

en: Recent credit
hu: Jelenlegi kredit:

en: No profiles found containing '%1'
hu: Nem találtunk olyan profilt, ami ezt tartalmazza: '%1'

en: Recover email address
hu: Emailcím visszaszerzése

en: There is already an account with that email address.
hu: Már létezik egy fiók ezzel az emailcímmel.

en: Please contact the admin.  Previous email address could not be reverted as another account is using it as their email address.
hu: Kérjük, lépj kapcsolatba az adminisztrátorral. Az előző emailcímedet nem tudjuk visszaállítani, mert azt már egy másik fiók használja saját emailcímként.

en: Email address has been reverted.
hu: Az emailcím vissza lett állítva.

en: You need to reset your password:
hu: Vissza kell állítanod a jelszavad:

en: Invalid token.
hu: Érvénytelen token.

en: No such task:
hu: Nincs ilyen feladat:

en: This feature is turned off temporarily
hu: Ez a funkció átmenetileg ki van kapcsolva

en: No computer with ID %1 found
hu: Ezzel az azonosítóval (%1) nem található számítógép.

en: No access
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Missing user ID or host ID
hu: A felhasználó vagy a gép azonosítója hiányzik

en: No tasks to display
hu: Nincs megjeleníthető feladat

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
hu: A(z) %1 pillanatnyilag karbantartás miatt áll.

en: Welcome, %1
hu: Üdvüzlünk, %1

en: What is %1?
hu: Mi is a(z) %1?

en: Thanks for joining %1
hu: Köszönjük, hogy csatlakoztál ehhez: %1

en: Your computer hasn't completed any tasks yet.  If you need help, %1go here%2.
hu: A számítógéped még nem fejezett be egyetlen feladatot sem. Ha segítségre van szükséged, 1%1kattints ide%2.

en: You've contributed about %1 credits per day to %2 recently.
hu: Mostanában nagyjából %1 kredittel járultál hozzá naponta ehhez: %2.

en: Thanks!
hu: Köszönjük!

en: Please make sure BOINC is installed and enabled on your computer.
hu: Kérjük győződj meg róla, hogy a BOINC telepítve és engedélyezve van a számítógépeden.

en: Want to help more?
hu: Több segítség kellene?

en: If BOINC is not installed on this computer, %1download it%2.
hu: Ha a BOINC nincs telepítve ezen a számítógéepn, 1%1töltsd le%2.

en: Install BOINC on your other computers, tablets, and phones.
hu: Telepítsd a BOINC-ot másik számítógépeidre, tabletjeidre és telefonjaidra.

en: Tell your friends about BOINC, and show them how to join %1.
hu: Mesélj a barátaidnak a BOINC-ról, és mutasd meg nekik, hogyan csatlakozhatnak ehhez: %1.

en: Already joined? %1Log in%2.
hu: Már csatlakoztál? 1%1Jelentkezz be%2.

en: News
hu: Hírek

en: Not Running
hu: Nem fut

en: Running
hu: Fut

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Project status
hu: Projekt állapota

en: Host
hu: Számítógép

en: Computing status
hu: Számítás állapota

en: Users
hu: Felhasználók

en: Tasks by application
hu: Feladatok az applikációk szerint

en: Runtime of recent tasks in hours: average, min, max
hu: A legutóbbi feladatok futási ideje órában: átlag, min, max

en: Users in last 24 hours
hu: Felhasználók száma az utóbbi 24 órában

en: Database schema version:
hu: Adatbázis séma verzió:

en: Computer %1
hu: Számítógép %1

en: Identifies you on this web site. Use your real name or a nickname.
hu: Ez azonosít téged ezen a weboldalon. Használd a valódi nevedet, vagy egy becenevet.

en: Choose screen name
hu: Válaszd ki a képernyőn megjelenő neved

en: An address where you can receive emails.
hu: Egy cím, amelyen emaileket tudsz fogadni.

en: Your email address
hu: Az emailcímed

en: Choose password
hu: Válassz jelszót

en: Credit leader boards and statistics
hu: Kredit ranglisták és statisztikák

en: Leader boards for %1
hu: Ranglisták itt: %1

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Operating systems
hu: Operációs rendszerek

en: BOINC versions
hu: BOINC verziók

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
hu: Részletesebb statisztikákat ehhez (%1) és más BOINC-alapú projektekhez az alábbi weboldalakon találsz:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
hu: A jelenlegi statisztikáidat megkaphatod "aláírt kép" formájában is:

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
hu: Emellett megnézheted az összesített statisztikáidat az összes BOINC projektre az alábbi oldalakon; lásd %1 kezdőlap %2,

en: %1 participants may form %2 teams %3.
hu: %1 A résztvevők alapíthatnak %2 csapatokat %3.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
hu: Csak egy csapathoz tartozhatsz. Csapathoz csatlakozni, vagy abból kilépni bármikor tudsz.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
hu: Minden csapatnak van egy %1 alapítója %2, aki a következőket teheti:

en: edit the team's name and description
hu: A csapat nevének és leírásának szerkesztése

en: add or remove team admins
hu: Csapatvezetők hozzáadása vagy eltávolítása

en: remove members from the team
hu: Csapattagok eltávolítása

en: disband a team if it has no members
hu: Csapat feloszlatása ha nincsenek tagjai

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
hu: Egy csapathoz való csatlakozáshoz látogasd meg a csapat oldalát, és kattints a %1 Csatlakozás ehhez a csapathoz %2 feliratra.

en: Find a team
hu: Csapat keresése

en: Top teams
hu: A legjobb csapatok

en: All teams
hu: Minden csapat

en: %1 teams
hu: %1 csapatok

en: Create a new team
hu: Új csapat létrehozása

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
hu: Ha nem találsz számodra megfelelő csapatot, %1 hozz létre egy csapatot %2.

en: Remove Team Admin status from this member
hu: Csapatvezetői állapot eltávolítása ettől a tagtól

en: Add or remove Team Admins
hu: Csapatvezetők hozzáadása vagy eltávolítása

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
hu: Kijelölhetsz csapattagokat 'Csapatvezetőnek'. A Csapatvezetők tudják:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
hu: Szerkeszteni a csapat adatait (nevét, URL-jét, országát)

en: View the team's join/quit history
hu: Megnézni a csapat tagjainak ki-be lépésének előzményeit.

en: Send messages to the team
hu: Üzenet küldése a csapatnak

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
hu: Moderálja a csapatfórumot, ha van (az adminok kapnak email értesítést a moderálási eseményekről és a piros X jelentésekről)

en: Team Admins cannot:
hu: A Csapatvezetők nem tudják:

en: Change the team founder
hu: megváltoztatni a csapat alapítóját

en: Remove members
hu: Tagok eltávolítása

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
hu: Ha egy csapatvezető kilép a csapatból, megszűnik csapatvezetőnek lenni.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
hu: Azt javasoljuk, hogy csak olyan embereket válassz csapatvezetőnek, akiket jól ismersz és megbízol bennük.

en: There are currently no Team Admins
hu: Jelenleg nincsenek Csapatvezetők

en: Current Team Admins
hu: Jelenlegi Csapatvezetők:

en: Became Team Admin on
hu: Csapatvezetővé vált ekkor:

en: Add Team Admin
hu: Csapatvezető hozzáadása

en: Email address of team member:
hu: Csapattag email címe:

en: failed to remove admin
hu: admin eltávolítása sikertelen

en: User is not member of team
hu: A felhasználó nem csapattag.

en: %1 is already an admin of %2
hu: %1 már %2 vezetője

en: Couldn't add admin
hu: Nem sikerült admint hozzáadni.

en: No such team
hu: Nincs ilyen csapat.

en: no such team
hu: nincs ilyen csapat.

en: User is not a member of %1
hu: A felhasználó nem tagja ennek: %1

en: Changing founder of %1
hu: %1 alapítójának cseréje történik

en: %1 is now founder of %2
hu: %1 most már alapítója ennek: %2

en: Change founder of %1
hu: %1 alapítójának cseréje

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
hu: %1 csapattag a csapatalapító akart lenni %2-n, de kilépett a csapatból, ezért kérelmét töröltük.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
hu: %1 csapattag csapatalapító szeretne lenni. Ez azért lehet, mert kiléptél a csapatból, vagy nagyon rég nem foglalkoztál vele.

en: decline request
hu: Kérés elutasítása

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
hu: Ha nem utasítod el a kérést eddig: %1, %2 felhasználónak joga lesz felvenni a csapatalapítóságot.<br /><br />
    A kérés elfogadásához rendeld hozzá az alapítóságot hozzá: %3 az alábbi űrlap használatával.

en: No transfer request is pending.
hu: Nincs várakozó átadási kérés.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
hu: Az alapítói jogkör másik taghoz történő hozzárendeléséhez pipáld ki a négyzetet az adott tag neve mellett, és kattints az alábbi, %1 Alapító cseréje %2 gombra.

en: New founder?
hu: Az új alapító?

en: Change founder
hu: Alapító megváltoztatása

en: There are no users to transfer team to.
hu: Nincs felhasználó, akinek a csapatot át lehet adni.

en: You must choose a non-blank team name
hu: A csapat neve nem lehet üres.

en: A team named %1 already exists - try another name
hu: %1 nevű csapat már van, próbálj egy másik nevet.

en: Could not create team - please try later.
hu: A csapat nem hozható létre - próbáld meg később.

en: Create a team
hu: Csapat létrehozása

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
hu: Jelenleg %1 tagja vagy. Új csapat létrehozásához először %2 ki kell lépned ebből a csapatból %3.

en: Not founder or admin
hu: Nem alapító vagy vezető

en: Team history for %1
hu: %1 előző csapatai

en: When
hu: Mikor

en: User
hu: Felhasználó

en: Action
hu: Művelet

en: Total credit at time of action
hu: Az összes kredit a műveletkor

en: bad country
hu: rossz ország

en: The name '%1' is being used by another team.
hu: "%1" nevet már használja egy másik csapat.

en: Must specify team name
hu: Adjon meg csapatnevet

en: Could not update team - please try again later.
hu: A csapatfrissítés sikertelen - kérjük, próbáld újra később.

en: Edit %1
hu: %1 szerkesztése

en: Update team info
hu: Csapat infó frissítése

en: Members of %1
hu: %1 csapat tagjai:

en: ID
hu: Azonosító

en: Show as plain text
hu: Mutasd sima szövegként

en: Create Message Board
hu: Üzenőfal létrehozása

en: You may create a message board for use by %1.
hu: Létrehozhatsz egy üzenőfalat a(z) %1 számára.

en: Only team members will be able to post.
hu: Csak csapattagok fognak tudni hozzászólni.

en: At your option, only members will be able to read.
hu: Opcionálisan csak csapattagok tudják olvasni.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
hu: Neked és a csapat adminjainak moderátori jogai lesznek.

en: Create a message board for %1
hu: Üzenőfal létrehozása ehhez: %1

en: Team already has a message board
hu: A csapatnak már van üzenőfala

en: Team Message Board
hu: Csapat üzenőfal

en: Minimum time between posts (seconds)
hu: Minimum idő két hozzászólás között (másodperc)

en: Minimum total credit to post
hu: A legkevesebb kredit hozzászóláshoz

en: Minimum average credit to post
hu: Minimum átlagos kredit a hozzászóláshoz

en: Submit
hu: Beküld

en: Remove your team's message board.
hu: A csapatod üzenőfalának eltávolítása.

en: Really remove message board?
hu: Biztosan eltávolítod az üzenőfalat?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
hu: Biztosan törölni akarod a csapatod üzenőfalát? Minden témát és hozzászólást visszavonhatatlanul törlünk. (Ha akarsz, később készíthetsz új üzenőfalat.)

en: Yes - remove message board
hu: Igen - üzenőfal eltávolítása

en: Message board removed
hu: Az üzenőfal eltávolítva

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
hu: A csapatod üzenőfalát eltávolítottuk. Most, ha akarsz, %1 készíthetsz egy újat %2.

en: Team Message Board Updated
hu: A csapat üzenőfala frissítve

en: Update successful
hu: Frissítés sikeres

en: Update failed
hu: Frissítés sikertelen

en: Team has no forum
hu: A csapatnak nincs fóruma

en: You must be a member of a team to access this page.
hu: Ehhez a laphoz csak akkor férsz hozzá, ha tagja vagy egy csapatnak.

en: Requesting foundership of %1
hu: %1 alapítóságának igénylése

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
hu: A jelenlegi alapítót emailben és privát üzenetben értesítettük a kérésedről.<br /><br />
    Ha az alapító nem válaszol 60 napon belül, automatikusan alapítóvá válhatsz.

en: Foundership request not allowed now
hu: Az alapítósági kérés most nem engedélyezett

en: Assumed foundership of %1
hu: %1 feltételezett alapítói joga

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
hu: Gratulálunk, most már te vagy a(z) %1 csapat alapítója. Menj a %2 felhasználói fiók oldaladra %3 a csapat admin lehetőségeinek megtekintéséhez.

en: Decline founder change request
hu: Alapítócsere kérésének elutasítása

en: The foundership request from %1 has been declined.
hu: A(z) %1 felé benyújtott alapítócserét elutasították.

en: There were no foundership requests.
hu: Nem volt alapítócsere kérés.

en: undefined action %1
hu: meghatározatlan cselekvés: %1

en: Return to team page
hu: Vissza a csapat oldalára

en: You need to be a member of a team to access this page.
hu: Ehhez a laphoz csak akkor férsz hozzá, ha tagja vagy egy csapatnak.

en: Request foundership of %1
hu: %1 alapítóságának igénylése

en: You are now founder of team %1.
hu: Most már te vagy a(z) %1 csapat alapítója.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
hu: %1 csapat alapítóságát igényelted ekkor: %2.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
hu: 60 eltelt a kérésed óta és az alapító nem válaszolt. Most már feltételezheted, hogy te vagy az alapító, ide kattintva:

en: Assume foundership
hu: Alapítóság megszerzése

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
hu: A csapat alapítóját értesítettük a kérésedről. Ha nem válaszol eddig: %1, megkapod a lehetőséget, hogy te legyél az alapító.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
hu: Ha a csapat alapítója nem aktív, és szeretnéd kérni az alapítói jogkört, kattints az alábbi gombra. A jelenlegi alapítót emailben értesítjük a kérésedről, és lehetősége lesz neked átadni az alapítóságot, vagy elutasítani a kérésedet. Ha az alapító 60 napon belül nem válaszol, megkapod a lehetőséget, hogy automatikusan alapító légy.<br /><br />
    Biztosan igényelni akarod az alapítóságot?

en: Request foundership
hu: Alapítóság igénylése

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
hu: Az alapítóságot már igényelte %1, ekkor: %2.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
hu: Az utóbbi kilencven napban valaki alapítócserét kért, ezért új kérést nem fogadunk el. Kérjük, később próbáld újra.

en: The team %1 is not joinable.
hu: %1 csapathoz nem lehet csatlakozni.

en: Already a member
hu: Már aktív tag

en: You are already a member of %1.
hu: Már tagja vagy a(z) %1 csapatnak.

en: Couldn't join team - please try again later.
hu: Nem tudsz csatlakozni a csapathoz - próbáld újra később.

en: Joined %1
hu: Csatlakozott: %1

en: You have joined %1.
hu: Csatlakoztál a(z) %1 csoportba

en: Please note:
hu: Kérjük, vedd figyelembe:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
hu: Ha egy csapathoz csatlakozol, az alapító látni fogja az email címedet.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
hu: A csapathoz történő csatlakozás nincs hatással a fiókod kreditjeire.

en: Join team
hu: Csatlakozás csapathoz

en: Search Results
hu: Keresés eredménye

en: Search results for '%1'
hu: Keresési eredmények ehhez: '%1'

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
hu: Megnézheted ezen csapatok tagjait, statisztikáit és információit.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
hu: Több, mint 100 csapat felel meg a keresési feltételeknek. Az első 100-at mutatjuk.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
hu: Találatok vége. %1 Ha nem találtad meg a csapatot, amit kerestél, %2 készíts saját csapatot %3.

en: Team administration for %1
hu: %1 csapatadminisztrátor

en: Edit team info
hu: Csapat infó szerkesztése

en: Change team name, URL, description, type, or country
hu: A csapat nevének, URL-jének, leírásának, típusának, vagy országának megváltoztatása

en: Member list:
hu: Tagok:

en: text
hu: sima szöveg

en: View member info
hu: Tag infók megtekintése

en: View change history:
hu: Változástörténet megtekintése:

en: See when members joined or quit this team
hu: Nézd meg, mely tagok csatlakoztak, vagy léptek ki a csoportól

en: Respond to foundership request.
hu: Válasz az alapítósági kérésre.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
hu: Ha nem válaszolsz eddig: %1, %2 átveheti a csapat alapítói jogkörét.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
hu: Inaktív, vagy kéretlen tagok eltávolítása a csapatból

en: Transfer foundership to another member
hu: Az alapítói jogkör átadása másik tagnak

en: Add/remove Team Admins
hu: Csapat adminok hozzáadása/eltávolítása

en: Give selected team members Team Admin privileges
hu: Csapat admin jogkör adása kiválasztott csapattagoknak

en: Remove team
hu: Csapat eltávolítása

en: Allowed only if team has no members
hu: Csak akkor engedélyezett, ha a csapatnak nincsenek tagjai

en: Create or manage a team message board
hu: Csapat üzenőfal létrehozása, vagy kezelése

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
hu: Ha szeretnéd, hogy ez a csapat minden (jelenlegi és jövőbeni) BOINC projektben létrejöjjön, készíts belőle egy %1 az egész BOINC-ra kiterjedő csapatot %2.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
hu: A csapat adminisztrátorokat bátorítjuk, hogy lépjenek be és vegyenek részt a %1 boinc-team-founders %2 Google csoportban.

en: Can't delete non-empty team
hu: Nem törölhetsz egy nem üres csapatot

en: Team %1 deleted
hu: %1 csapat törölve

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
hu: Limit túllépve: Csak az első 100 tagok tudjuk megmutatni.

en: Unable to quit team
hu: Nem lehet kilépni a csapatból

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
hu: A csapat nem létezik, vagy nem vagy tagja.

en: Quit %1
hu: Kilépés innen: %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
hu: <strong>Kérjük, a csapatból való kilépés előtt vedd figyelembe:</strong>
    <ul>
    <li>Ha kilépsz egy csapatból, később csatlakozhatsz ugyanehhez, vagy bármelyik másikhoz
    <li>A csapatból való kilépés semmilyen módon nem befolyásolja az egyéni kreditstatisztikáidat.
    </ul>

en: Quit Team
hu: Kilépés a csapatból

en: Removing users from %1
hu: Felhasználók eltávolítása innen: %1

en: %1 is not a member of %2
hu: %1 nem tagja ennek: %2

en: %1 has been removed
hu: %1 eltávolítva

en: Remove members from %1
hu: Tagok eltávolítása innen: %1

en: Remove?
hu: Eltávolítás?

en: Name (ID)
hu: Név (ID)

en: No members are eligible for removal.
hu: Nincsen törlésre érdemes tag.

en: Remove users
hu: Tagok eltávolítása

en: Team name
hu: Csapatnév

en: Validated?
hu: Érvényesített?

en: Team search results
hu: Csapatkeresés eredménye

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
hu: Egyetlen csapatot sem találtunk a keresési feltételeiddel. Keress újra.

en: Or you can %1 create a new team %2.
hu: Vagy %1 létrehozhatsz egy új csapatot %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
hu: A következő csapatok megfelelnek egy, vagy több keresési feltételednek.
    A csapathoz való csatlakozáshoz menj a csapat oldalára,
    majd kattints a %1 Csatlakozás ehhez a csapathoz %2 feliratra.

en: Change your search
hu: Keresés módosítása

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
hu: Csapatot alkothasz a többi emberrel, akikkel hasonló az érdeklődési körötök, vagy ugyanabból az országból, cégből, vagy iskolából jöttök.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
hu: Az űrlap segítségével találhatsz neked való csapatokat.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
hu: Most %1 nem szeretnék %2 csapathoz csatlakozni.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top computers
hu: Kiemelkedő számítógépek

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
hu: A legjobb %1 csapatok

en: There are no %1 teams
hu: Nincsenek %1 csapatok

en: Participant since
hu: Ennyi ideje tag:

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
hu: Kiemelkedő résztvevők

en: No user of the day has been chosen.
hu: Nincs kiválasztva a nap felhasználója.

en: User of the Day for %1: %2
hu: A nap felhasználója ekkor: %2, ekkor: %1

en: You are not logged in. Please login to agree to our terms of use.
hu: Nem vagy bejelentkezve. Kérjük, jelentkezz be hogy elfogadhasd a felhasználási feltételeinket.

en: Agree to our Terms of Use.
hu: Egyezzen bele a Felhasználási Feltételeinkbe.

en: Website error when attempting to agree to terms of use. Please contact the site administrators.
hu: Weboldal hiba a felhasználási feltételek elfogadása közben. Kérjük, lépjen kapcsolatba a weboldal adminisztrátoraival.

en: You have not agreed to our terms of use. You may not continue until you do so.
hu: Nem egyezett bele a felhasználási feltételeinkbe. Nem folytathatja, amíg ez nem teszi meg.

en: Website error when attempting to agree to terms of use.
hu: Weboldal hiba a felhasználási feltételek elfogadása közben.

en: Authentication error attempting to agree to terms of use.
hu: Authentifizierungsfehler beim Versuch, den Nutzungsbedingungen zuzustimmen.

en: Filters
hu: Szűrők

en: User name starts with
hu: Felhasználónév eleje

en: Any
hu: Bármelyik

en: With profile?
hu: Profillal?

en: Either
hu: Valamelyik

en: On a team?
hu: Csapatban?

en: Ordering
hu: Rendezés

en: Decreasing sign-up time
hu: Regisztráció ideje szerint csökkenő

en: Decreasing average credit
hu: Átlagos kredit szerint csökkenő

en: Decreasing total credit
hu: Összes kredit szerint csökkenő

en: search string must be at least 3 characters
hu: a keresési szöveg legalább 3 karakter hosszú kell, hogy legyen

en: User search results
hu: Felhasználókeresés eredménye

en: Joined
hu: Csatlakozva

en: No users match your search criteria.
hu: Egyetlen felhasználó sem felel meg a keresési feltételeidnek.

en: User not found!
hu: A felhasználó nem található

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
hu: <br/>%1<br/> fiókadatai ekkor:

en: Team:
hu: Csapat:

en: Team TotCred:
hu: Csapat összkredit:

en: Team AvgCred:
hu: Csapat átl. kredit:

en: Team: None
hu: Csapat: nincs

en: Validate BOINC email address
hu: BOINC email cím érvényesítése

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
hu: Kérjük, látogasd meg a következő linket a(z) %1 fiókodhoz tartozó email cím érvényesítéséhez:

en: Validate email sent
hu: Érvényesítő email elküldve

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
hu: Emailt küldtünk ide: %1. Az email címed érvényesítéséhez látogasd meg a levélben lévő linket.

en: If you don't receive this email, check your spam folder.
hu: Ha nem kaptad meg ezt az emailt, nézd meg a spam mappát is.

en: No such user.
hu: Nincs ilyen felhasználó.

en: Error in URL data - can't validate email address
hu: Hiba az URL adatban - az email cím nem érvényesíthető

en: Database update failed - please try again later.
hu: Hiba az adatbázis frissítésekor - kérjük, próbáld újra később.

en: Validate email address
hu: E-mail cím ellenőrzése

en: The email address of your account has been validated.
hu: A fiókjához tartozó email cím ellenőrizve.

en: This user has no profile
hu: A felhasználónak nincs profilja

en: Profile: %1
hu: Profil: %1

en: Account data
hu: Fiókadatok

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
hu: A fiókodhoz az email címed és a jelszavad,
    vagy a 'fiókkulcsod' segítségével férhetsz hozzá.
    A fiókkulcsod:

en: This key can be used to:
hu: Ezt a kulcsot a következőkre használhatod:

en: log in to your account on the web
hu: bejelentkezés a fiókodba a weben

en: Weak account key
hu: Pót fiókkulcs

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
hu: A 'gyenge fiókkulcsodat' számítógépek csatolására használhatod a fiókodhoz,
    ahogy fentebb írtuk, de nem használhatod a fiókodba történő bejelentkezéshez, vagy annak bármi módon történő megváltoztatásához.
    Ha nem megbízható, vagy nem biztonságos számítógépeket akarsz a fiókodhoz csatolni,
    használd a gyenge fiókkulcsot.
    A gyenge fiókkulcsod a következő:

en: 
        At this point BOINC should be installed and running on your computer;
        the system tray should have an icon like this: %1
        If not, %2get help here%3.
hu: 
    Ennél a pontnál a BOINC már elvileg föl van telepítve a számítógépedre és fut is rajta;
    a tálcaikon így kell, hogy kinézzen: %1
    Ha nem így néz ki, 1%2kérj segítséget itt%3.

en: What happens now?
hu: Mi történik most?

en: BOINC, running in the background, will download computing jobs,
            process them, and upload the results.
            This will happen automatically; you don't have to do anything.
            This computation may cause your computer's fan to run,
            and it may slightly increase your electric bill.
hu: A BOINC, miközben a háttérben fut, le fog tölteni számítási feladatokat,
    feldolgozza őket, és feltölti az eredményeket.
    Ez automatikusan fog történni; nem kell tenned semmit.
    Számolás közben a számítógéped ventilátora beindulhat,
    és kicsit megnőhet a villanyszámlád.

en: How to monitor and control BOINC
hu: Hogyan ellenőrizd és vezéreld a BOINC-ot

en: You can monitor what BOINC is doing, and control it, using the BOINC Manager.
            Open this by double-clicking on the BOINC icon.
            Details are %1here%2.
hu: A BOINC Kezelő használatával ellenőrizheted, hogy éppen mit csinál a BOINC, és vezérelheted is a működését.
    Nyisd meg a Kezelőt a BOINC ikonra történő duplakattintással.
    A részletek %1itt találhatóak%2.

en: BOINC is designed to not impact
            the performance of your computer for normal use.
            If it does, you can reduce this impact by,
            for example, limiting the amount of memory BOINC uses.
            You can control many settings.
            Check this out %1here%2.
hu: A BOINC-ot úgy terveztük, hogy ne legyen
    hatással a számítógéped teljesítményére, amikor használod azt.
    Ha mégis ez történik, lecsökkentheted ezt a hatást például
    a BOINC által maximálisan használható memória lecsökkentésével.
    Sokféle beállítási lehetőséged van.
    Nézz utánuk %1itt%2.

en: You can meet and communicate with other %1 participants
            in a variety of ways - take a look under the Community
            menu above.
hu: Több különböző módon is találkozhatsz és kommunikálhatsz
    más %1 résztvevőkkel - látogasd meg a fenti
    Közösség menüpontot.

en: Other projects
hu: Más projektek

en: %1 is one of many science projects using BOINC.
            Your computer is now 'attached' to %1,
            but you can attach it to other projects if you want.
            It will process jobs for all attached projects.
            %2Learn about how to do this%3.
hu: A(z) %1 egy a BOINC tudományos projektjei közül.
    A számítógépedet most 'hozzácsatoltuk' ehhez: %1,
    de másik projektekhez is csatlakozhatsz, ha akarsz.
    Minden csatlakoztatott projekttől fogsz adatokat feldolgozni.
    1%2Tudj meg többet arról, hogyan tehet ezt meg.%3

en: Workunit %1
hu: Munkacsomag %1

en: application
hu: alkalmazás

en: keywords
hu: kulcsszavak

en: canonical result
hu: hiteles eredmény

en: granted credit
hu: garantált kredit

en: Tasks in progress
hu: Folyamatban lévő feladatok

en: suppressed pending completion
hu: elnyomott függőben lévő befejezés

en: minimum quorum
hu: minimum döntésképes

en: initial replication
hu: kezdeti másolatok

en: max # of error/total/success tasks
hu: a hibás/összes/sikeres feladatok max száma

en: errors
hu: hibák

en: validation
hu: Érvényesítés

en: Pending
hu: Függőben

en: can't find workunit
hu: nem található munkacsomag

en: Generated
hu: Generált

en: Your personal background.
hu: A személyes háttered.

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
hu: Meséljen magáról. Elmondhatja nekünk, honnan jött, mennyi idős, mivel foglalkozik, mi a hobbija vagy bármi mást.

en: Your opinions about %1
hu: Véleményed erről: %1

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
hu: Mondd el a gondolataidat erről: %1<ol>
     <li>Miért futtatod %1-t?
     <li>Mi a véleményed a projektről?
     <li>Bármilyen javaslat?
     </ol>

en: Color scheme for graphics
hu: Grafika színsémája

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
hu: Maximum grafikára fordítható CPU % %1 (0...100) %2

en: Run only the selected applications
hu: Csak a kijelölt alkalmazásokat futtassa

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
hu: Csak bizonyos alkalmazásokhoz kapunk csomagokat. Hasznos lehet csak bizonyos alkalmazásokra fókuszálni, vagy kihagyni őket.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
hu: Ha a kijelölt alkalmazáshoz nincs munkacsomag, elfogad munkacsomagot más alkalmazástól?

en: Use faster non-graphical applications if available?
hu: Használjuk a gyorsabb nem-grafikus alkalmazást, ha elérhető?

en: (all applications)
hu: (minden alkalmazás)

en: No limit
hu: Nincs limit

en: Max # of jobs for this project
hu: Ehhez a projekthez tartozó max munkák száma

en: Max # of CPUs for this project
hu: Ehhez a projekthez tartozó max CPU-k száma

en: Max # jobs
hu: Max munkák száma

en: Max # CPUs
hu: Max CPU-k száma

en: General terms-of-use for this BOINC project.
hu: Általános felhasználási feltételek ehhez a BOINC projekthez.

en: Do you consent to exporting your data to BOINC statistics aggregation Web sites?
hu: Beleegyezik-e, hogy az ön adatait BOINC statisztikai oldalak használhassák?
