BOINC - en to az translation catalogue (1465 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
az: Azərbaycanca

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
az: Azerbaijani

en: An invitation code is required to create an account.
az: Hesab yaratmaq üçün dəvətnamə tələb olunur.

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
az: Sizi veb-saytımızda müəyyənləşdirir. Real adınızı və ya ləqəbinizi istifadə edin.

en: Screen name
az: Ekran adı

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
az: Formanın 'ad@domain' etibarlı ünvanı olmalıdır.

en: Email address
az: E-poçt ünvanı

en: Must be at least %1 characters
az: Ən az% 1 simvol olmalıdır

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
az: Şifrə

en: Confirm password
az: Şifrəni təstiqlə

en: Select the country you want to represent, if any.
az: Əgər varsa təmsil etmək istədiyiniz ölkəni seçin.

en: Country
az: Ölkə

en: Postal or ZIP Code
az: Poçt kodu və ya ZIP Kodu

en: Optional
az: İstəkdən asılı olaraq

en: Email address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Password:
az: Şifrə:

en: forgot password?
az: Şifrəni unutmusunuz?

en: Stay logged in
az: Daxil olun

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
az: Bold text: [b]text[/b] (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
az: İtalik mətn: [i] mətn [/ i] (alt + i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
az: Çəkilən mətn: [u] mətn [/ u] (alt + u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
az: Lətif mətn: [s] mətn [/ s] (alt + k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
az: Sitat gətirən mətn: [quote] mətn [/ quote] (alt + q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
az: Kod görünüşü: [kod] kodu [/ code] (alt + c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
az: CodList: [list] mətni [/ list] (alt + l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
az: Sifariş olunan siyahı: [list = 1] mətn [/ list] (alt + o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
az: Şəkil əlavə edin: [img]http://image_url[/img] (alt + p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
az: URL əlavə edin: [url]http://url[/url] və ya [url=http://url]URL mətni [/url] (alt + w)

en: Font color
az: Font rəngi

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
az: Yazı tipi rəngi: [color = red] text [/ color] İpucu: color = # FF0000 istifadə edə bilərsiniz

en: Dark Red
az: Tünd qırmızı

en: Red
az: Qırmızı

en: Orange
az: Narıncı

en: Brown
az: Qəhvəyi

en: Yellow
az: Sarı

en: Green
az: Yaşıl

en: Olive
az: Zeytun yaşılı

en: Cyan
az: Mavi

en: Blue
az: Mavi

en: Dark Blue
az: Tünd mavi

en: Indigo
az: İndiqo

en: Violet
az: Bənövşəyi

en: Font size
az: Font ölçüsü

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
az: Font ölçüsü: [ölçüsü = x-kiçik] kiçik mətn [/ size]

en: Small
az: Kiçik

en: Large
az: Böyük

en: Close all open bbCode tags
az: Bütün açıq bbCode etiketlərini bağlayın

en: Close Tags
az: Etiketləri bağla

en: Account
az: Hesab

en: Join
az: Qoşulun

en: Preferences
az: Nizamlamalar

en: About %1
az: % 1c haqqında

en: Help
az: Yardım

en: Project
az: Layihə

en: Participate
az: Qoşulun

en: Do work
az: İşləyin

en: Server status
az: Server statusu

en: Statistics
az: Statistika

en: Applications
az: Proqramlar

en: Participants
az: İştirakçılar

en: Computers
az: Kompyuterlər

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
az: Komandalar

en: GPU models
az: GPU modelləri

en: CPU models
az: GPU modelləri

en: Computing
az: Hesabların yerinə yetirilməsi

en: Community
az: İcma

en: Message boards
az: Mesaj panoları

en: create or join a team
az: Bir qrup yarat və ya qoşul

en: Profiles
az: Profillər

en: User search
az: İstifadəçi axtarışı

en: User of the day
az: Günün istifadəçisi

en: Certificate
az: Sertifikat

en: Site
az: Sayt

en: Site search
az: Saytın axtarışı

en: Languages
az: Dillər

note: names for the above
en: Oldest first
az: Ən qədim ilk

en: Newest first
az: Ən yeni

en: Highest rated posts first
az: Ən yüksək qiymətləndirilən mesajlar ilkdir

en: Newest post first
az: Əvvəlcə yeni yazı

en: Most views first
az: Bir çoxu əvvəlcə nəzərdən keçirir

en: Most posts first
az: Ən çox mesajlar ilkdir

en: Volunteer moderator
az: Könüllü moderator

en: Project administrator
az: Layihə administratoru

en: Project developer
az: Layihə idarə edici

en: Project tester
az: Layihə testi

en: Volunteer developer
az: Könüllü idarə edici

en: Volunteer tester
az: Könüllü test cihazı

en: Project scientist
az: Layihə alimidir

en: Help desk expert
az: Məsləhətçinin köməkçisi

note: Search
en: Search for words in forum messages
az: Forumdakı mesajlarda sözləri axtarın

en: Search forums
az: Forumları axtar

en: Advanced search
az: Ətraflı axtarış

en: Private messages
az: Şəxsi mesajlar

en: Questions and Answers
az: Suallar və cavablar

en: %1 message board
az: % 1 mesaj paneli

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Next
az: Sonrakı

en: Author
az: Müəllif

en: Message
az: Mesaj

en: Send message
az: Mesaj göndər

en: Send %1 a private message
az: % 1-ə xüsusi mesaj göndər

en: Joined: %1
az: Qeyd:% 1

en: Posts: %1
az: Mesajlar:% 1

en: Credit: %1
az: Kredit: %1

en: RAC: %1
az: RAC:% 1

en: You haven't read this message yet
az: Bu mesajı hələ oxumadınız

en: Unread
az: Oxunmamış

en: Message %1
az: Mesaj %1

en: hidden
az: gizli

en: Posted: %1
az: Göndərildi:% 1

en:  - in response to
az: - cavab olaraq

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit this message
az: Bu mesajı redaktə edin

en: Last modified: %1
az: Son dəyişiklik:% 1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
az: Bu yazı gizlənir, çünki göndərən "laqeyd" siyahısında. Gizli mesajları keçirmək üçün% 1-in% 2-i basın

en: Report this post as offensive
az: Bu vəzifəni təhqiramiz hesab et

en: Report as offensive
az: Şikayət et

en: Rating: %1
az: Reytinq:% 1

en: rate:
az: Dərəcəsi:

en: Click if you like this message
az: Bu mesajı istəsəniz basın

en: Rate +
az: Rəy+

en: Click if you don't like this message
az: Bu mesajı sevməsəniz vurun

en: Rate -
az: - Rəy

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
az: Cavab ver

en: Post a reply to this message
az: Bu mesaja bir cavab göndərin

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
az: Sitat gətir

en: Post a reply by quoting this message
az: Bu mesajı istinadən cavabı göndərin

en: Hidden by a moderator
az: Bir moderator tərəfindən gizlənmişdir

en: Posted %1 by %2
az: % 1-dən% 2-ə buraxın

en: You may not post or rate messages until %1
az: % 1-ə qədər mesaj göndərə və ya dərəcəyə düşə bilməzsiniz

en: Rules:
az: Qaydalar:

en: Unhide
az: Gizlət

en: Unhide this post
az: Bu vəzifəni göstərin

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide this post
az: Bu postu gizlət

en: Move
az: Köçür

en: Move post to a different thread
az: Mesajı fərqli bir mövzuya daşıyın

en: Banish author
az: Müəllifi qadağan et

en: Vote to banish author
az: Müəllifi tərk etmək üçün səs verin

en: Vote not to banish author
az: Müəllifi qovmaq üçün səs verməyin

en: Start vote to banish author
az: Müəllifi tərk etmək üçün səs verməyə başlayın

en: Delete
az: Sil

en: Delete this post
az: Bu postu silin

en: Only team members can post to the team message board
az: Yalnız komanda üzvləri komanda mesaj panelinə göndərə bilər

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
az: % 1-də yeni bir mövzu yaratmaq üçün müəyyən dərəcədə orta səviyyəli kredit olmalıdır. Bu, sistemin sui-istifadəsinə qarşı qorunmaqdır.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
az: Hazırda mövzuları yarada bilməzsiniz. Yenidən cəhddən əvvəl gözləyin. Bu, sistemin sui-istifadəsinə qarşı qorunmaqdır.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
az: Bu mövzu kilidlənib. Orada yerləşdirmək üçün yalnız forum moderatorları və administratorları icazə verilir.

en: Can't post to a hidden thread.
az: Gizli bir mövzuya yazıla bilmir.

en: Thread
az: Yeni mövzu

en: Posts
az: Mesajlar

en: Views
az: Baxışlar

en: Last post
az: Son mesaj

en: New posts in the thread %1
az: % 1 mövzu içində yeni yazılar

en: New posts in subscribed thread
az: Abunə edilən mövzudakı yeni yazılar

en: There are new posts in the thread '%1'
az: '% 1' iş parçacığında yeni yazı var

en: Mark all threads as read
az: Bütün mövzuları oxunduğu kimi qeyd edin

en: Mark all threads in all message boards as read.
az: Bütün mesaj panellərindəki bütün mövzuları oxuduğu kimi qeyd edin.

en: No host
az: Server yoxdur

en: Unavailable
az: Mövcud deyil

en: Home
az: Ev

en: Work
az: İş

en: School
az: Məktəb

en: Update location
az: Yerini yeniləyin

en: Computer information
az: Kompyuter məlumatə

en: IP address
az: IP ünvanı

en: (same the last %1 times)
az: (eyni zamanda son 1 dəfə)

en: External IP address
az: Xarici IP ünvanı

en: Show IP address
az: IP ünvanı göstər

en: Domain name
az: Domen adı

en: Product name
az: Məhsul adı

en: Local Standard Time
az: Yerli Standart Saat

en: UTC %1 hours
az: UTC %1 saat

en: Owner
az: Sahibi

en: Anonymous
az: Anonim

en: Created
az: Yaradıldı

en: Total credit
az: Ümumi kredit

en: Average credit
az: Ortalama kredit

en: Cross project credit
az: Kredit layihəsi

en: CPU type
az: CPU tipi

en: Number of processors
az: Prosessorların sayı

en: Coprocessors
az: Maşınqayırmaçılar

en: Operating System
az: Əməliyyat sistemi

en: BOINC version
az: BOINC versiyası

en: Memory
az: Yaddaş

en: Cache
az: Gizli yer

en: Swap space
az: virtual yaddaş

en: Total disk space
az: Ümumi disk sahəsi

en: Free Disk Space
az: Boş disk yeri

en: Measured floating point speed
az: Ölçülən hərək edən nöqtənin sürəti

en: %1 billion ops/sec
az: 1 milyard ops / san

en: Measured integer speed
az: Ölçülmüş tamsayı sürəti

en: Average upload rate
az: Orta yükləmə dərəcəsi

en: %1 KB/sec
az: %1 KB/san

en: Unknown
az: Naməlum

en: Average download rate
az: Orta yükləmə dərəcəsi

en: Average turnaround time
az: Orta dövr müddəti

en: %1 days
az: %1 gün

en: Application details
az: Tətbiq məlumatları

en: Show
az: Göstər

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

en: Number of times client has contacted server
az: Müraciət edən server sayı ilə əlaqə saxladı

en: Last time contacted server
az: Son dəfə əlaqəli server

en: Fraction of time BOINC is running
az: BOINC-in faizi qaçır

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
az: BOINC işləyərkən, vaxt kompyuterinin bir hissəsi İnternet bağlantısına malikdir

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
az: BOINC işləyərkən, vaxt hesablamasının bölüşdürülməsinə icazə verilir

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
az: BOINC işləyərkən, zaman GPU hesablama hissəsinə icazə verilir

en: Average CPU efficiency
az: Orta CPU effektivliyi

en: Task duration correction factor
az: Vəzifə müddəti düzəliş faktoru

en: Location
az: Yerləşmə

en: Delete this computer
az: Bu kompyuteri silin

en: Merge duplicate records of this computer
az: Bu kompyuterin dublikat qeydlərini birləşdirin

en: Merge
az: Birləşdir

en: Last contact
az: Son əlaqə

en: Computer info
az: Kompyuter məlumatları

en: Rank
az: Sıra

en: Avg. credit
az: Ort. Kredit

en: Recent average credit
az: Son ortalama kredit

en: CPU
az: Prosessor

en: Operating system
az: Əməliyyat sistemi

en: (%1 processors)
az: (% 1 işləmci)

en: Details
az: Detallar

en: Cross-project stats:
az: Çapraz layihə statsları:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
az: Server % 1 örtülü ömrü var:

en: Host %1 has an incompatible OS:
az: Server % 1 uyğun olmayan bir əməliyyat sistemi var:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
az: Server % 1 uyğun olmayan bir CPU var:

en: same host
az: eyni server

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
az: Server % 1-i% 2-ə birləşdirə bilmir - onlar uyğunsuzdurlar

en: Merging host %1 into host %2
az: Əsas% 1 ev sahibi% 2-ə birləşdirilir

en: Couldn't update credit of new computer
az: Yeni kompyuter kreditini güncəlləşdirmək mümkün olmadı

en: Couldn't update results
az: Nəticələri yeniləmədi

en: Couldn't retire old computer
az: Köhnə kompyuterin istifadə müddəti bitirilmədi

en: Retired old computer %1
az: Köhnə kompyuterin %1 istifadəsi dayandırıldı

en: Show:
az: Göstər:

en: All computers
az: Bütün kompyuterlər

en: Only computers active in past 30 days
az: Yalnız son 30 gündə aktiv olan kompyuterlər

en: Computer ID
az: Kompyuter ID

en: Name
az: Ad

en: BOINC<br>version
az: BOINC<br>versiyası

en: Merge computers by name
az: Kompyuterləri adı ilə birləşdirin

en: Discuss
az: Müzakirə edin

en: News is available as an %sRSS feed%s
az: Xəbərlər %s RSS feed %s kimi mövcuddur

en: Inbox
az: Gələnlər qutusu

en: Write
az: Yaz

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
az: 
    <ul>
    <li>Məktub əxlaqi normalara cavab verməyən və ya nifrət yayan məzmun təşkil etməməlidir
    3

en: Send message to team
az: Komandaya mesaj göndər

en: Preview
az: Ön görünüş

en: Subject
az: Mövzu

en: Send private message
az: Şəxsi ismarıc göndər

en: no such message
az: Belə bir mesaj yoxdur

en: To
az: Kİmə

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
az: İstifadəçi identifikasiyası və ya unikal istifadəçi adları virgülle ayrılmışdır

en: sent you a private message; subject:
az: Şəxsi mesaj göndərdiniz; Mövzu:

en: Private message%1 from %2, subject:
az: Şəxsi mesaj göndərdiniz; Mövzu:

en: Couldn't create message
az: Mesaj yaradıla bilmədi

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
az: Şəxsi mesajlarınızı tez-tez göndərmək üçün icazə verilmir. Daha çox mesaj göndərməzdən əvvəl bir az gözləyin.

en: unread
az: oxunmamış

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
az: E-poçt bildirişi üçün,% 1 ictimai prefs% 2 redaktə edin

en: Private message
az: Özəl mesaj

en: Usage limits
az: İstifadə məhdudiyyətləri

en: Use at most
az: Ən çox

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
az: Digər proqramlar üçün bəzi CPU'ları pulsuz saxlayın. Məsələn: 75% 8 nüvəli CPU'da 6 nüvə 
    istifadə edir.

en: % of the CPUs
az: CPU'ların % -i

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
az: CPU temperaturu və enerji istifadəsini azaltmaq üçün bir neçə saniyədə hesablamanı dayandırın / dayandırın. Məsələn: 75% 3 saniyə hesablanır, 1 saniyə gözləyin və təkrarlayın.

en: % of CPU time
az: % qədər CPU gücü istifadə et

en: When to suspend
az: Zamanı dayandırmaq

en: Suspend when computer is on battery
az: Kompüterin batareyası olduqda dayandırılsın

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
az: Batareyadan istifadə edərkən portativlərə hesablaşmanı dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

en: Suspend when computer is in use
az: Kompyuter istifadə edildikdə dayandırın

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
az: Kompyuterdən istifadə edərkən hesablama və fayl ötürülmələrini dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
az: Kompüter istifadə edildikdə GPU hesablamasını dayandırın

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
az: Kompyuterdən istifadə edərkən GPU hesablamasını dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
az: 'İstifadədə' sonda siçan / klaviatura girişi deməkdir:

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
az: Bu kompyuterin "istifadədə" olduğu zaman müəyyən edilir.

en: minutes
az: dəqiqə

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
az: Sonda heç bir siçan və klaviatura daxil olmadıqda dayandırın

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
az: Bu, istifadə edilmədikdə bəzi kompüterlərin aşağı güc rejiminə girməsinə imkan verir.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
az: BOINC-dan olmayan CPU istifadə olunduqda dayandırın:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
az: Kompyuteriniz digər proqramlarla məşğul olduqda kompüterinizi dayandırın.

en: Compute only between
az: Aralarında yalnız hesablayın

en: Compute only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövrdə hesablayın.

en: Other
az: Digər

en: Store at least
az: Ən az

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
az: Kompyuteri bu qədər müddət ərzində məşğul edəcək qədər iş arxivlənir.

en: days of work
az: günlük iş arxivləmə

en: Store up to an additional
az: Əlavə olaraq saxlaya bilərsiniz

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
az: Əlavə vəzifələri minimal səviyyədən yuxarı saxlayın. Bir layihəyə müraciət edərkən nə qədər iş tələb edildiyini müəyyənləşdirir.

en: Switch between tasks every
az: Hər bir vəzifə arasında keçid

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
az: Bir neçə layihə həyata keçirirsinizsə, BOINC bu tez-tez onların arasına keçə bilər.

en: Request tasks to checkpoint at most every
az: Ən çox nəzarət nöqtəsi vəzifələrini tapın

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
az: Daha sonra vəzifələrin diskə necə çatdığını yoxlayır, buna görə də daha sonra bu nöqtədən davam edə bilərlər.

en: seconds
az: Saniyə

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
az: BOINC tərəfindən istifadə edilən disklərin ümumi məbləğini məhdudlaşdırın.

en: Leave at least
az: Ən azı buraxın

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
az: BOINC məlumatların saxladığı həcmdə bu qədər boş yer buraxmaq üçün disk istifadə məhdudlaşdırın.

en: GB free
az: GB boş qalan

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
az: BOINC tərəfindən istifadə edilən disklərin sahəsini məlumatların saxladığı həcmdə məhdudlaşdırın.

en: % of total
az: % qədər

en: When computer is in use, use at most
az: Kompyuter istifadə edərkən ən çox istifadə edin

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
az: Kompüter istifadə etdiyiniz zaman BOINC tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

en: When computer is not in use, use at most
az: Kompyuter istifadə edilmədikdə ən çox bu qədər istifadə edin

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
az: Kompüter istifadə etmədiyiniz zaman BOINC tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
az: GPU-nun vəzifələrini dayandırdıqda yaddaşda saxlayın

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
az: Əgər yoxlanılsa, dayandırılmış vəzifələr yaddaşda qalır və heç bir işi itirmədən davam edir. Səssiz yoxsa təxirə salınan vəzifələr yaddaşdan çıxarılır və son keçid məntəqələrindən davam edir.

en: Page/swap file: use at most
az: Səhifə / swap faylı: ən çox istifadə edin

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
az: BOINC tərəfindən istifadə olunan dəyişdirmə sahəsini (səhifə faylını) məhdudlaşdırın.

en: Limit download rate to
az: Yükləmə dərəcəsini məhdudlaşdırın:

en: Limit the download rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

en: KB/second
az: KB/saniyə

en: Limit upload rate to
az: Yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın

en: Limit the upload rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

en: Limit usage to
az: İstifadəni məhdudlaşdırın

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
az: Məsələn: BOINC hər 30 gündə ən çox 2000 MB məlumat ötürməli olmalıdır.

en: MB every
az: MB son

en: days
az: günlük

en: Transfer files only between
az: Yalnız faylları köçürün

en: Transfer files only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövr ərzində faylları köçürün.

en: Skip data verification for image files
az: Görüntü faylları üçün məlumat doğrulamasını atla

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
az: İnternet provayderiniz görüntü fayllarını dəyişdirsə, bunu yoxlayın. Doğrulama atlama BOINC-nin təhlükəsizliyini azaldır.

en: Confirm before connecting to Internet
az: İnternetə qoşulmadan əvvəl təsdiqləyin

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
az: Yalnız bir modem, ISDN və ya VPN bağlantınız varsa faydalıdır.

en: Disconnect when done
az: Tamamlandığı zaman ayırılın

en: Network
az: Şəbəkə

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
az: Bu üstünlüklər iştirak etdiyiniz bütün BOINC layihələrinə tətbiq olunur.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
az: % 1 Tənqidləri güncəlləşdirmək bilmir. % 2 Aşağıda qırmızı ilə göstərilən dəyərlər sıra xaricində və ya sayısal deyildir.

en: Separate preferences for %1
az: % 1 üçün ayrı seçimlər

en: Edit preferences
az: Seçimləri düzəlt

en: Remove
az: Sil

en: Add separate preferences for %1
az: % 1 üçün ayrı seçimlər əlavə edin

en: These settings apply to all computers using this account except
az: Bu ayarlar istisna olmaqla, bu hesabı istifadə edərək, bütün kompüterlər üçün tətbiq edilir

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
az: BOINC menecerini istifadə edərək yerli seçimlərinizi təyin etdiyiniz kompüterlər

en: Android devices
az: Adroid cihazları

en: (Switch view)
az: (Switch görünüşü)

en: Combined preferences
az: Ortaq seçimlər

en: Primary (default) preferences
az: İbtidai (default) üstünlükləri

en: Preferences last modified:
az: Son dəyişikliklərin üstünlükləri:

en: Add preferences
az: Seçimlər əlavə edin

en: Update preferences
az: Tənqidləri yeniləyin

en: yes
az: bəli

en: no
az: xeyr

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
az: Default kompyuter yeri

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
az: Yeni kompüterlər bu yerdən hesablama və layihə seçimləri üçün istifadə edəcəklər.

en: Resource share
az: Resurs payı

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
az: Bu layihəyə ayrılan kompyuter ehtiyatlarının nisbətini müəyyənləşdirir. Məsələn, 100 və 200 qaynaqlı səhmləri olan iki BOINC layihəsinə qoşulursanız, ilkiniz resursların 1/3, ikincisi isə 2/3 olacaq.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
az: CPU-nu hər birinə ayıraraq GPU vəzifələrini sürətləndirin?

en: Use CPU
az: CPU istifadə edin

en: Use ATI GPU
az: ATI GPU istifadə edin

en: Use NVIDIA GPU
az: NVIDIA GPU istifadə edin

en: Use Intel GPU
az: Intel GPU istifadə edin

en: Run test applications?
az: Test proqramlarını başladılsın?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
az: Bu, tətbiqləri inkişaf etdirməyə kömək edir, ancaq işinizin kompyuterinizdə uğursuz olmasına səbəb ola bilər.

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
az: E-poçtlar% 1-dən göndəriləcək; Spam filterinizin bu ünvanı qəbul etdiyinə əmin olun.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
az: 1% -i və sizin komandanız (varsa) sizə e-poçt göndərmək üçün düzgündürmü?

en: Should %1 show your computers on its web site?
az: % 1-in kompüterləri veb-saytında göstərməlidir?

en: (Switch View)
az: (Switch Görünüşü)

en: Project specific settings
az: Layihənin xüsusi parametrləri

en: bad venue: %1
az: pis ayarlama: %1

en: bad subset: %1
az: pis toplum: %1

en: and
az: və

en: no limit
az: Limitsiz

en: Add
az: Əlavə et

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
az: Profiliniz, layihə tərəfindən təsdiq olunduqdan sonra digər insanlara görünə bilər. Bu bir neçə günə qədər davam edə bilər.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
az: Profiliniz qəbul edilə bilməz kimi qeyd edildi. Digər insanlara görünmür. Xahiş edirik dəyişin.

en: Database error
az: Verilənlər bazası səhvi

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
az: Spam qarşısını almaq üçün, orta hesabla% 1-dən az olan istifadəçilərin profili yalnız daxil olan istifadəçilər üçün göstərilir. Bu narahatçılığa görə üzr istəyirik.

en: User is banished
az: İstifadəçi uzaqlaşdırıldı

en: No profile exists for that user ID.
az: Bu istifadəçi kimliyi üçün heç bir profil yoxdur.

en: Edit your profile
az: Profilinizi redaktə edin

en: Your feedback on this profile
az: Bu profil haqqında fikirləriniz

en: Recommend this profile for User of the Day:
az: Günün İstifadəçisinin Profilə Tövsiyə et:

en: I %1 like %2 this profile
az: % 1 bu profil kimi% 2

en: Alert administrators to an offensive profile:
az: Bir hücum profilini administratorları xəbərdar et:

en: I %1 do not like %2 this profile
az: % 1 bu profili sevmirəm% 2

en: Anonymous platform
az: Anonim platforma

en: pending
az: gözləyən

en: All
az: Hamısı

en: In progress
az: Davam edir

en: Validation pending
az: Validasiya gözləyir

en: Validation inconclusive
az: Təstiqələmə nəticəsizdir

en: Valid
az: Etibarlı

en: Invalid
az: Etibarsız

en: Error
az: Xətalı

en: Inactive
az: Passiv

en: Unsent
az: Göndərilməmiş

en: Completed, waiting for validation
az: Tamamlandı, doğrulama gözləyir

en: Completed and validated
az: Tamamlandı və təsdiq edildi

en: Completed, marked as invalid
az: Tamamlandı, etibarsız olaraq qeyd edildi

en: Completed, can't validate
az: Tamamlandı, doğrulanmadı

en: Completed, validation inconclusive
az: Tamamlandı, doğrulama dəqiq deyil

en: Completed, too late to validate
az: Təsdiqləmək üçün çox gec tamamlandı

en: Completed
az: Tamamlandı

en: Couldn't send
az: Göndərilmədi

en: Cancelled by server
az: Server tərəfindən ləğv edildi

en: Not started by deadline - canceled
az: Son tarixə başlamadı - ləğv edildi

en: Error while downloading
az: Yükləmə zamanı xəta

en: Error while computing
az: Hesablama zamanı xəta

en: Error while uploading
az: Yüklənərkən xəta baş verdi

en: Aborted
az: Ləğv edildi

en: Upload failed
az: Yükləmə uğursu oldu

en: Timed out - no response
az: Müddətli - cavab yoxdur

en: Didn't need
az: Ehtiyac yoxdur

en: Validate error
az: Təstiqlənmə xətası

en: Abandoned
az: Ləğv edildi

en: Over
az: Sona çatdı

en: Success
az: Uğurlu

en: Computation error
az: Hesablama səhvi

en: Redundant result
az: Artıq nəticə

en: No reply
az: Cavab yoxdur

en: New
az: Yeni

en: Downloading
az: Yükləmə
    C

en: Processing
az: Davam edir

en: Compute error
az: Hesablama xətası

en: Uploading
az: Yüklənmə

en: Done
az: Tamamlandı

en: Aborted by user
az: İstifadəçi tərəfindən ləğv olundu

en: Initial
az: Başlanğıcında

en: Not necessary
az: Lazımlı deyil

en: Workunit error - check skipped
az: İş yerində xəta- yoxlama nəzərə alınmadı

en: Checked, but no consensus yet
az: Yoxlanıldı, ancaq hələ bir fikir birliyi yoxdur

en: Task was reported too late to validate
az: Vəzifənin təstiqləmək üçün çox gecikildiyi bildirildi

en: Couldn't send result
az: Nəticə göndərilmədi

en: Too many errors (may have bug)
az: Çox artıq xəta yarandı (səhv ola bilər)

en: Too many results (may be nondeterministic)
az: Bir çox nəticə var (bilinməyən ola bilər)

en: Too many total results
az: Çox artıq nəticə var

en: WU cancelled
az: WU ləğv edildi

en: Canonical result is missing
az: Qəbul edilə biləcək nəticə əskikdir

en: Unrecognized Error: %1
az: Bilinməyən xəta: %1

en: Task name
az: Vəzifənin adı

en: click for details
az: Ətraflı məlumat üçün basın

en: Show IDs
az: Sənədləri göstərin

en: Show names
az: Adları göstər

en: Task
az: Vəzifə

en: Work unit
az: İş vahidi

en: Computer
az: Kompyuter

en: Sent
az: Göndərildi

en: Time reported<br />or deadline
az: Vaxt və ya<br /> son tarix

en: explain
az: açıqlama

en: Run time<br />(sec)
az: İşləmə vaxtı<br />(san)

en: CPU time<br />(sec)
az: CPU zamanı<br />(san)

en: Credit
az: Kredit

en: Application
az: Ərizə

en: Workunit
az: İş yeri

en: Report deadline
az: Son tarix

en: Received
az: Alındı

en: Server state
az: Server vəziyyəti

en: Outcome
az: Nəticə

en: Client state
az: Müştəri durumu

en: Exit status
az: Çıxış kodu

en: Run time
az: Çalışma vaxtı

en: CPU time
az: CPU saatı

en: Validate state
az: Təstiqləmə statusu

en: Device peak FLOPS
az: Qurğu pik FLOPS

en: Application version
az: Ərizə versiyası

en: Output files
az: Çıxış faylları

en: Stderr output
az: Stderr çıxış

en: State
az: Status

en: Task name:
az: Vəzifənin adı:

en: Search criteria (use one or more)
az: Axtarış meyarları (bir və ya daha çox istifadə edin)

en: Key words
az: Açar sözlər

en: Find teams with these words in their names or descriptions
az:  Bu sözlərlə adları və ya təsvirləri ilə qrupları tapın

en: Type of team
az: Komandanın tipi

en: Show only active teams
az: Yalnız aktiv qrupları göstərin

en: Search
az: Axtar

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
az: Sizdən istənən və qurucu cavab vermə müddəti keçdi.

en: Complete foundership transfer
az: Kompleks təsis transferi

en: Requested by you
az: Sizdən tələb olunur

en: founder response deadline is %1
az: Təsisçi cavab müddəti % 1dir

en: None
az: Yox

en: Initiate request
az: İstəyini başlat

en: Deferred
az: Təxirə salındı

en: Team info
az: Komanda məlumatları

en: Description
az: Təsvir

en: Web site
az: Veb sayt

en: Cross-project stats
az: Çarpaz-layihə statistikaları

en: Type
az: Tip

en: Message board
az: Mesaj maneli

en: Threads
az: Mövzu başlıqları

en: Join this team
az: Bu komandaya qatılın

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
az: Qeyd: layihənin seçimində "e-poçtla OK" seçildiyi təqdirdə, bir komandaya qoşulmaq təsisçisinin e-poçt ünvanınıza daxil olmasını təmin edir.

en: Not accepting new members
az: Yeni üzvlər qəbul edilmir

en: Foundership change requested
az: Təsisat dəyişikliyi tələb edildi

en: Respond by %1
az: %1 tarixinə qədər cavab verilməlidir

en: Team foundership change
az: Komandanın təsisçiliyi dəyişir

en: Members
az: ÜZvlər

en: Founder
az: Qurucu

en: Admins
az: İdarəçilər

en: New members in last day
az: Son günlərdəki yeni üzvlər

en: Total members
az: Toplam üzv

en: view
az: bax

en: Active members
az: Aktiv üzvlər

en: Members with credit
az: Kreditə sahib üzvlər

en: Admin
az: İdarəçi

en: Previous %1
az: Əvvəlki %1

en: Next %1
az: Sonrakı %1

en: No such team.
az: Uyğun olan komanda yoxdur

en: This operation requires foundership.
az: Bu əməliyyat təsisçiliyi tələb edir.

en: This operation requires team admin privileges
az: Bu əməliyyat komandanın admin imtiyazlarını tələb edir

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
az: XƏBƏRDARLIQ: Bu BOINC-geniş komanda. Burada dəyişiklik etsəniz, tezliklə onlar üzərində yazılacaq. Bunun yerine,% 1 BOINC geniş komandasını% 2 redaktə edin.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
az: % 1 Gizlilik notu% 2: bir qrup yaratdığınız halda, layihə seçimləriniz (resurs paylaşımı, qrafik seçimləri) ictimaiyyət üçün görünəcək.

en: Team name, text version
az: Komandanın adı, mətn versiyası

en: Don't use HTML tags.
az: HTML tags istifadə etməyin.

en: Team name, HTML version
az: Komandanın adı, HTML versiyası

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
az: % 1 məhdud HTML etiketləri% 2 istifadə edə bilərsiniz.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
az: HTML bilmirsinizsə, bu qutuyu boş buraxın.

en: URL of team web page, if any
az: Əgər varsa komanda veb səhifəsinin URL

en: without "http://"
az:  "http://" olmadan

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
az: Bu URL bu saytdakı qrupun səhifəsindən əlaqələndiriləcək.

en: Description of team
az: Komandanın təsviri

en: Accept new members?
az: Yeni üzvlər qəbul edilsinmi?

en: Company
az: Şirkət

en: Primary school
az: İbtidai məktəb

en: Secondary school
az: Orta məktəb

en: Junior college
az: Kollec

en: University or department
az: Universitet və ya fakultə

en: Government agency
az: Dövlət agentliyi

en: Non-profit organization
az: Qeyri-kommersiya təşkilatı

en: National
az: Milli

en: Local/regional
az: Yerli/regional

en: Computer type
az: Kompyuter növü

en: Social/political/religious
az: Sosial/siyasi/dini

en: User profile
az: İstifadəçi profili

en: Projects in which you are participating
az: İştirak etdiyiniz layihələr

en: Projects in which %1 is participating
az: %1 istifadəçinsinin iştirak etdiyi layihələr

en: Click for user page
az: İstifadəçi səhifəsi üçün basın

en: Since
az: Qoşulma tarixi

en: Computers on this account
az: Bu hesabdakı kompyuterlər

en: View
az: Bax

en: Cross-project ID
az: Çarpaz-layihə ID

en: Cross-project statistics
az: Çarpaz layihə statistikaları

en: Team
az: Komanda

en: Cross-project
az: Çarpaz-layihə

en: Stats on your cell phone
az: Mobil telefonunuz üçün statistik səhifə

en: Postal code
az: Poçt kodu

en: %1 member since
az: %1 üzvlük tarixi

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
az: Dəyişdir

en: email address
az: e-poçt ünvanı

en: password
az: şifrə

en: other account info
az: digər hesab məlumatı

en: User ID
az: İstifadəçi ID

en: Used in community functions
az: İcma funksiyalarında istifadə olunur

en: Account keys
az: Hesab açarları

en: When and how BOINC uses your computer
az: BOINC kompyuterinizi necə və nə zaman istifadə edir

en: Computing preferences
az: Hesablama üstünlükləri

en: Message boards and private messages
az: Mesaj panelləri və xüsusi mesajlar

en: Community preferences
az: İcma seçimləri

en: Preferences for this project
az: Bu layihə üçün üstünlüklər

en: %1 preferences
az: %1 üstünlüklər

en: View the profile of %1
az: %1 istifadəçisinin profilinə bax

en: Profile
az: Profil

en: Create
az: Yarat

en: %1 posts
az: %1 mesajlar

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Quit team
az: Komandadan ayrıl

en: Administer
az: İdarə et

en: (foundership change request pending)
az: (Təsisçi dəyişiklik tələbi gözləyir)

en: Member of team
az: Komanda üzvlüyü

en: find a team
az: bir komanda tap

en: Founder but not member of
az: Qurucusudur amma üzvü deyil

en: Find friends
az: Dostlar tap

en: Friends
az: Dostlar

en: Contact
az: Əlaqə

en: This person is a friend
az: Bu dostunuzdur

en: Cancel friendship
az: Dostluğu ləğv et

en: Request pending
az: Gözləyən istək

en: Add as friend
az: Dost kimi əlavə edin

en: Account information
az: Hesab məlumatı

en: user name cannot have leading or trailing white space
az: Istifadəçi adı başda və ya arxada qalan boş yerə sahib ola bilməz

en: user name must be nonempty
az: İstifadə adı boş ola bilməz

en: user name may not contain HTML tags
az: Istifadəçi adı HTML etiketləri ola bilməz

en: Can't create account
az: Hesab yaradılmadı

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
az: Yenidən yoxlamaq üçün brauzerinizin <b>Geri</b> butonuna basın

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
az: Sizin reCAPTCHA cavabınız düzgün deyildi. Zəhmət olmasa bir daha cəhd edin.

en: You must supply an invitation code to create an account.
az: Hesab yaratmaq üçün dəvətnamə verməlisiniz.

en: The invitation code you gave is not valid.
az: Verdiyiniz dəvət kodu etibarlı deyil.

en: Invalid email address: you must enter a valid address of the form name@domain
az: Yanlış e-poçt ünvanı: form ad@domen etibarlı ünvanı daxil edilməlidir

en: There's already an account with that email address.
az: E-poçt ünvanı olan bir hesab var.

en: New passwords are different
az: Yeni parollar fərqlidir

en: Passwords may only include ASCII characters.
az: Parollar yalnız ASCII simvolları daxil edə bilər.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
az: Yeni parol çox qısadır: minimum parol uzunluğu % 1 simvol.

en: Couldn't create account
az: Hesab yaradılamadı

en: log out
az: çıxış

en: log in
az: daxil ol

note: kludge
en: Log in
az: Daxil ol

en: Create an account
az: Hesab yarat

en: Server status page
az: Server statusu səhifəsi

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
az: Sorğunuzla işləyərkən bir verilənlər bazası səhvi meydana gəldi; zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Unable to handle request
az: Sorğu qəbul edilmədi

en: hours
az: saat

en: min
az: dəq

en: sec
az: san

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
az: Link sona çatdı. Xahiş edirik Geri vurun, səhifəni yeniləyin və yenidən cəhd edin.

en: Use BBCode tags to format your text
az: Mətninizi formatlaşdırmaq üçün BBCode etiketləri istifadə edin

en: Project down for maintenance
az: Təmin etmək üçün layihə aşağı salınır

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
az: % 1 müvəqqəti təmir üçün bağlandı. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Unable to connect to database - please try again later
az: Verilənlər bazasına qoşula bilmir - daha sonra yenidən cəhd edin

en: Unable to select database - please try again later
az: Verilənlər bazasını seçə bilmir - xahiş edirik daha sonra yenidən cəhd edin

en: characters remaining
az: Qalan simvol

en: Stay logged in on this computer
az: Bu kompyuterə daxil olun

en: You must supply a name for your account
az: Hesabınız üçün bir ad təqdim etməlisiniz

en: HTML tags not allowed in name
az: HTML etiketi adına icazə verilmir

en: Finish account setup
az: Haqq-hesab quraşdırsını bitirin

en: Optional; not shown to others
az: İstiqamətli; Başqalarına göstərilməyib

en: Edit %1 preferences
az: % 1 imtiyazlarını redaktə edin

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
az: % 1 hazırda aşağıdakı tətbiqlərə malikdir. % 1-də iştirak etdiyiniz zaman, bir və ya bir neçəsi bu proqramlar üçün kompyuterinizə təyin olunacaq. Tətbiqin mövcud versiyası kompyuterinizə yüklənəcək. Bu avtomatik olaraq baş verir; Bir şey etmək lazım deyil.

en: Platform
az: Platforma

en: Version
az: Versiya

en: Average computing
az: Orta hesablama

en: BBCode tags
az: BBCode etiketləri

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
az: BBCode etiketləri profilinizə və mesaj-board postings. mətn format imkan verir
    HTML-yə bənzəyir, amma sadədir. Etiketlər bir başlanğıc ilə başlayacaqdır
    HTML-də% 1 istifadə etdilər) ilə sona çatdıqda (% 2 ini istifadə etdiyiniz yerdə)
    HTML).

en: Examples
az: Nümunələr

en: Bold
az: Qalın

en: Italic
az: Kursiv

en: Underline
az: Çəkdir

en: Strikethrough
az: Çıxardı

en: Superscript
az: Superskript

en: Big text
az: Böyük mətn

en: Red text
az: Qırmızı mətn

en: link to website
az: internet saytına qoşulu

en: Quoted text
az: Alınan mətn

en: use for quoted blocks of text
az: Alınmış mətn blokları üçün istifadə edin

en: use to display an image
az: görüntüyü görüntüləmək üçün istifadə edin

en: Code snippet here
az: Kod snippet burada

en: use to display some code
az: Bəzi kodu göstərmək üçün istifadə edin

en: Pre-formatted text
az: Ön formatlı mətn

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
az: Əvvəlcədən formatlanmış (adətən bir-birinə uyğun) mətni göstərmək üçün istifadə edin

en: Item 1
az: 1-ci maddə

en: Item2
az: 2-ci maddə

en: Item 2
az: 2-cü maddə

en: link to an issue on the BOINC Github repository
az: BOINC Github deposunda bir məsələ ilə əlaqə saxlayır

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
az: BOINC Github deposunda bir Wiki səhifəsinə keçid

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
az: Bir etiketi bağlamazsınızsa və ya bir parametr düzgün yazmırsınızsa, 
    Xammal özü  mətn yerinə göstərilir.

en: Create account
az: Hesab yarat

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
az: Sizin hesabınız varsa və bu kompyuterdə % 1 işləmək istəsəniz % 2 buraya gedin% 3.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
az: Bu hesab 1% komandaya aid olacaq və onun təsisçisinin layihə üstünlükləri olacaq.

en: Picture
az: Rəsm

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
az: %1 Profil rəsminiz solda göstərilir

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
az: Bunu əvəz etmək üçün "Browse" düyməsini basın və bir JPEG və ya PNG faylını (% 1 və ya daha az) seçin.

en: To remove it from your profile, check this box:
az: Profilinizdən çıxarmaq üçün bu qutunu seçin:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
az: Profilinizə bir şəkil daxil etmək istəyirsinizsə, "Browse" düyməsini basın və bir JPEG və ya PNG faylı seçin. Xahiş edirik% 1 və ya daha az şəkilləri seçin.

en: Language
az: Dil

en: Select the language in which your profile is written:
az: Profilinizin yazıldığı dili seçin:

en: Submit profile
az: Profili göndər

en: Create/edit profile
az: Profil yarat/düzəlt

en: The format of your uploaded image is not supported.
az: Yüklənmiş şəklinizin formatı dəstəklənmir.

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
az: % 1 profiliniz% 2 sizin fikirlərinizi və arxa planınızı% 3 icma ilə bölüşməyə imkan verir.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
az: ReCaptcha reaksiyanız doğru deyil. Zəhmət olmasa bir daha cəhd edin.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
az: İlk cavabınız Akismet anti-spam sistemi tərəfindən spam kimi qeyd edildi. Mətninizi dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
az: İkinci cavabınız Akismet anti-spam sistemi tərəfindən spam kimi qeyd edildi. Mətninizi dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: Your profile submission was empty.
az: Profil şəkliniz boş idi.

en: Could not update the profile: database error
az: Profil yenilənmədi: verilənlər bazası səhvi

en: Could not create the profile: database error
az: Profil yaradıla bilməz: verilənlər bazası səhv

en: Profile saved
az: Profil qeyd edildi

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
az: Təbrik edirik! Profiliniz müvəffəqiyyətlə verilənlər bazasına daxil edildi.

en: View your profile
az: Profilinizi görün

en: Create a profile
az: v

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
az: Spam qarşısını almaq üçün profil yaratmaq və ya düzəltmək üçün% 1 və ya daha çox orta kredit tələb olunur. Bu narahatçılığa görə üzr istəyirik.

en: Couldn't delete account
az: Hesab silinmədi

en: Account deleted
az: Hesab silindi

en: Your account has been deleted.
az: Hesabınız silindi

en: Confirm delete account
az: Hesab silinməsini təstiqlə

en: Deleting your account will remove all of your
    personal information from our servers,
    including your profile and message-board posts.
    No jobs will be issued to any computers attached
    to this account.
az: Hesabınızın silinməsi sizin bütününüzü silir
    Serverlərimizdən şəxsi məlumatlar, 
    Profil və mesaj board yazıları daxil olmaqla
    Əlavə edilmiş hər hansı bir kompyuterə heç bir iş verilməyəcək
    Bu hesaba.

en: This cannot be undone.
    Once your account has been deleted, you cannot get it back.
az: Bu geri qaytarıla bilməz
    Hesabınız silinəndə, onu geri ala bilmirsiniz.

en: Are you sure you want to delete your account?
az: Hesabınızı silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Yes
az: Hə

en: Delete this account
az: Bu hesabı sil

en: No
az: Yox

en: Do not delete this account
az: Bu hesabı silmə

en: couldn't delete profile - please try again later
az: Profil silinə bilmədi - daha sonra yenidən cəhd edin

en: Delete Confirmation
az: Silməni təstiqlə

en: Your profile has been deleted.
az: Profiliniz silindi.

en: Profile delete confirmation
az: Profil silməni təstiqləyin

en: Are you sure?
az: Əminsinizmi?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
az: Silinmiş profillər əbədi olaraq qalır və bərpa edilə bilməz -
    Sıfırdan başlamaq lazımdır
    Gələcəkdə başqa bir profil istəsəniz.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
az: Əminsinizsə profilinizin silinməsi üçün
    zəhmət olmasa 'Hə' düyməsinə basın.

en: Delete my profile
az: Profilimi sil

en: Do not delete my profile
az: Profilimi silmə

en: PayPal - Transaction Completed
az: PayPal- Əməliyyat tamamlandı

en: Thank you for donating!
az: Bağış üçün təşəkkür edirik!

en: Your donation for has been completed.
az: Bağışınız tamamlandı.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
az: Bağış PayPal tərəfindən təsdiqləndikdən sonra tərəqqi barına əlavə olunacaq.

en: You have canceled your donation.
az: Bağışınızı ləğv etdiniz.

en: This project is not accepting donations.
az: Bu layihə bağış qəbul etmir.

en: %1 donations
az: %1 bağış

en: This project is accepting donations via
    %1.
az: Bu layihə vasitəsilə bağışların qəbul edilməsi
    % 1.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
az: Hədiyyə etmək üçün aşağıdakı sahəni istifadə edərək bağışlamaq istədiyiniz məbləği doldurun
    PayPal bir çox pul vahidi qəbul edir
     (Kanada dolları, avro, funt sterlinq, ABŞ dolları,
    Yen, Avstraliya dolları, Yeni Zelandiya dolları,  
     İsveçrəli Franclar, Hong Kong Dollarları, Sinqapur Dollarları, İsveç Kronu, 
    Danimarka Kroner, Polşa Zlotisi, Norveç Kroneri, 
    Macarıstan Forint, Çex Koruna) .
    Daxil olan valyuta çeviricisini istifadə edə bilərsiniz
     Müxtəlif valyutalarda bərabər hədiyyə məbləğini görmək
     (Dərəcələri yalnız qiymətləndirmələr olduğunu unutmayın
      Və faktiki məbləğ fərqlənə bilər).

en: Amount you would like to donate
az: Bağışlamaq istədiyiniz məbləğ

en: Estimated value in
az: Daxili dəyər

en: Anonymous donation
az: Anonim bağış

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
az: Adınızı və hesab nömrənizin göstərilməsini istəmirsinizsə, bu seçin
    Donator siyahılarıdır.  <br> qeyd edilmədikdə,% 1 istifadəçi identifikasiyası kimi qeydə alınacaqsınız

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
az: Bağışınızı istifadəçi identifikasiyası ilə təyin etmək üçün, giriş edin.

en: Proceed
az: Davam et

en: Donations are accepted through
az: Bağışlar bunun vasitəsilə qəbul edilir

en: Download BOINC add-on software
az: BOINC əlavə proqramı yükləyin

en: You can download applications in several categories.
az: Ərizə bir neçə kateqoriyada yükləyə bilərsiniz.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
az: Bu tətbiqlər% 1 tərəfindən təsdiqlənmir və onları öz riski ilə istifadə edirsiniz.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
az: Bu proqramları quraşdırmaq üçün təlimat vermirik
    Buna baxmayaraq, müəllif ərizə yükləməsi və ya silinməsi üçün bir sıra yardım göstərmiş ola bilər. 
    Bu kifayət deyilsə, müəlliflə əlaqə saxlayın.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
az: BOINC qurmaq və işləməyə dair göstərişlər %1 buradadır %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
az: Bu siyahı mərkəzi olaraq % 1 BOINC %2 veb saytında idarə olunur.

en: Change email address of account
az: Hesabın e-poçt ünvanını dəyişin

en: New email address '%1' is invalid.
az: '% 1' yeni e-poçt ünvanı etibarsızdır.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
az: Yeni e-poçt ünvanı mövcud ünvanı ilə eynidır. Heç bir şey dəyişdirilməyib.

en: There's already an account with that email address
az: Belə bir hesab artıq mövcuddur.

en: Invalid password.
az: Yanlış şifrə

en: The email address of your account is now %1.
az: Hesabınızın e-poçt ünvanı % 1dir.

en: Please %1 validate this email address %2.
az: Xahiş edirik % 1 bu e-poçt ünvanını təsdiq edin % 2.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
az: Bir verilənlər bazası problemi səbəbiylə e-poçt ünvanınızı yeniləmirik. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Change email address
az: E-poçt ünvanını dəyişdir

en: New email address
az: Yeni e-poçt ünvanı

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
az: 'Ad@domain' formunun etibarlı ünvanı olmalıdır

en: Confirm reset
az: Sıfırlamanı təstiqlə

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
az: Bu hərəkət, icma seçimlərinizdə etdiyiniz dəyişiklikləri silməyəcəkdir. Ləğv etmək üçün, brauzerinizin Geri düyməsini basın.

en: Reset preferences
az: Seçimləri sıfırla

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
az: Xəta: Doğru fayl növü deyil, yalnız PNG və JPEG dəstəklənir.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
az: İmzanız çox uzundu, 250 simvoldan az tutun.

en: No such user:
az: Belə bir istifadəçi yoxdur:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
az: Sizə yeni şəxsi mesajlar, dost istəklər, abunə mövzuları və başqa hadisələr barədə məlumatlar necə bildirilməlidir?

en: On my Account page (no email)
az: Hesabım səhifəsində (elektron poçt yoxdur)

en: Immediately, by email
az: Dərhal, e-poçt ünvanı ilə

en: In a single daily email
az: Bir gündəlik e-poçtda

en: Message-board identity
az: Mesaj-board şəxsiyyəti

en: An image representing you on the message boards.
az: Mesaj panellərində sizləri təmsil edən bir şəkil.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
az: Format: JPG və ya PNG. Ölçü: ən çox 4 KB, 100x100 piksel

en: Don't use an avatar
az: Bir avatarc istifadə etməyin

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
az: % 1 tərəfindən verilən Qlobal Tanınan Avatarı istifadə edin

en: Use this uploaded avatar:
az: Bu yüklənmiş avatardan istifadə edin:

en: Avatar preview
az: Avatar önizləməsi

en: This is how your avatar will look
az: Avatarınız necə olacaq?

en: Signature for message board posts
az: Mesaj board mesajlarına imza

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
az: % 1 müxtəlif pulsuz xidmətlərə baxın % 2
    1 dinamik 'imza şəkilləri təmin edir
    2 son kredit məlumatını, layihə xəbərlərini və s.

en: Attach signature by default
az: İmza default edin

en: Signature preview
az: İmza önizləməsi

en: This is how your signature will look in the forums
az: İmzanız forumlarda necə olacaq

en: Message display
az: Mesaj göstəricisi

en: What to display
az: Nə göstərmək lazımdır

en: Hide avatar images
az: Avatar şəkillərini gizlət

en: Hide signatures
az: İmzaları gizlət

en: Show images as links
az: Şəkilləri link kimi göstər

en: Open links in new window/tab
az: Yeni pəncərədə / sekməni açın

en: Highlight special users
az: Xüsusi istifadəçiləri xüsusi qeyd edin

en: Display this many messages per page
az: Bir səhifədə bu çox mesajı göstərin

en: How to sort
az: Necə sıralanacaq

en: Threads:
az: Mövzu başlıqları

en: Posts:
az: Cavablar:

en: Jump to first new post in thread automatically
az: Avtomatik olaraq mövzuya ilk yeni ismarıc göndər

en: Don't move sticky posts to top
az: Yapışqan keçidləri yuxarıya doğru hərəkət etmir

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
az: Mesaj filtrləmə

en: Filtered users
az: Süzülmüş istifadəçilər

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
az: Bu istifadəçilərdən mesaj paneli yazıları və xüsusi mesajları gözdən keçirin.

en: User ID (For instance: 123456789)
az: İstifadəçi nömrəsi (məsələn: 123456789)

en: Add user to filter
az: Filtre üçün istifadəçi əlavə edin

en: Update
az: Yeniləmə

en: Click here to update preferences
az: Seçimləri yeniləmək üçün bura vurun

en: Reset
az: Sıfırla

en: Or click here to reset preferences to the defaults
az: Default seçimlərinizi sıfırlamak üçün buraya vurun

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
az: Verilənlər bazası problemi səbəbindən parolunuzu yeniləmirik. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Change password
az: Şifrəni dəyişdir

en: Your password has been changed.
az: Şifrəniz dəyişdi

en: New password
az: Yeni şifrə

en: New password, again
az: Yeni şifrə, yenidən

en: HTML tags are not allowed in your name.
az: HTML etiketiniz adınıza icazə verilmir.

en: You must supply a name for your account.
az: Hesabınız üçün bir ad təqdim etməlisiniz.

en: Couldn't update user info.
az: İstifadəçi məlumatını yeniləmədi.

en: Edit account information
az: Hesab məlumatlarını düzəlt

en: Screen name %1 real name or nickname%2
az: Screen adı% 1 real ad və ya ləqəb% 2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
az: Şəxsi veb səhifənizin URL% 1; Optional% 2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
az: Poçt (ZIP) kodu% 1 İsteğe bağlı% 2

en: Server states
az: Server statusları

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
az: Vəzifələrin <b>server</b> vəziyyəti vəzifənin bir kompyuterə göndərildiyini və kompyuterin başa çatdığını göstərir. Mümkün dəyərlər:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
az: Vəzifəsi göndərilməyə hazır deyil (məsələn, onun giriş faylları mövcud deyil)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
az: Vəzifə göndərməyə hazırdır, lakin hələlik göndərilməmişdir.

en: In Progress
az: Tərəqqi

en: The task has been sent; waiting for completion.
az: Vəzifə göndərildi; Tamamlama gözləyir.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
az: Vəzifə bir kompüyuterə göndərilib və ya onun yerinə yetirildiyi və ya kompyuterin başa çatdığını bildirdi.

en: Outcomes
az: Nəticələr

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
az: Bir işin <b>nəticəsi</b>, server statusu <b>tamamlandı</b>. Ola biləcək nəticələr bunlardır:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
az: Vəzifə kompyuterə göndərildi, ancaq kompyuter hələ işi tamamlamadı və nəticəsini bildirdi.

en: A computer completed and reported the task successfully.
az: Bir kompyuter vəzifəsini müvəffəqiyyətlə bildirdi.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
az: Server vəzifəni kompyuterə göndərə bilmədi (ehtimal ki, resurs tələbləri çox böyük idi)

en: Client error
az: Müştəri xətası

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
az: Vəzifəsi kompyuterə göndərildi və bir xəta baş verdi.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
az: Vəzifə kompyuterə göndərildi və son tarixə qədər heç bir cavab alınmadı.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
az: Vəzifə kompyuterə göndərilməmişdi, çünki bu iş üçün kifayət qədər digər işlər başa çatdı.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
az: Vəzifə bildirildi, lakin çıxış faylları serverdə itirildiyi üçün təsdiq olunmayıb.

en: Client states
az: Müştəri durumları

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
az: Bir nəticənin <b>müştəri durumu</b> hesablama sırasında meydana gələn bir xətadan xəbər verir.

en: The computer has not yet completed the task.
az: Kompyuteriniz vəzifəni tamamlamadı

en: The computer completed the task successfully.
az: Kompyuter müvəffəqiyyətlə vəzifəsini tamamladı.

en: The computer couldn't download the application or input files.
az: Kompyuter proqram və ya giriş fayllarını yükləyə bilmədi.

en: An error occurred during computation.
az: Hesablama zamanı bir səhv baş verdi.

en: The computer couldn't upload the output files.
az: Kompyuter çıxış fayllarını yükləyə bilmədi.

en: Time reported and deadline
az: Son tarix

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
az: Bir vəzifənin <b> xəbərdarlıq və ya son tarixi</b> vəzifənin xəbərdarlıq edilməsi edilməməsinə işarədir.

en: Already reported
az: Xəbərdarlıq edilib

en: The date/time it was reported
az: Xəbərdarlıq edilib/saat

en: Not reported yet, deadline in the future
az: Xəbərdarlıq edilməyib, son tarixə bir müddət var

en: Deadline, shown in green.
az: Son tarix yaşıl rəngdə göstərilir.

en: Not reported yet, deadline in the past
az: Xəbərdarlıq edilməyib, son tarix keçdi

en: Deadline, shown in red.
az: Son tarix kırmızı olaraq göstərilir

en: Unknown field
az: Bilinməyən səbəb

en: Sending emails
az: E-poçt ünvanı göndərilir

en: failed to send email to %1: %2
az: % 1:% 2-ə e-poçt göndərmək mümkün olmadı

en: failed to send email to %1
az: % 1-ə e-poçt göndərmək iqtidarında deyil

en: email sent successfully to %1
az: E-poçt uğurla% 1-ə göndərildi

en: Thanks for telling your friends about %1
az: Dostlarınıza % 1 haqqında danışdığınız üçün təşəkkür edirik

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
az: E-poçt ünvanlarını daxil etməyi unutdunuz; Xahiş edirik % 1 forma % 2-ə qayıdın və onları daxil edin.

en: Tell your friends about %1
az: Dostlarınıza % 1 haqqında deyin

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
az: Bu formu % 1 ilə maraqlana biləcəyiniz insanlara e-poçt mesajı göndərmək üçün istifadə edin.

en: To:
az: Kimə:

en: Send
az: Göndər

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
az: Siz istifadəçiləri qovma iqtidarında deyilsiniz.

en: You must specify an action...
az: Bir fəaliyyət göstərməlisiniz ...

en: Obscene
az: Müdrik

en: Flame/Hate mail
az: Hİrs/ Nifrət poçtu

en: User Request
az: istifadəçi tələbi

en: Banishment Vote
az: Qadağanın təstiqlənməsi

en: No user with this ID found.
az: Bu ID ilə heç bir istifadəçi tapılmadı.

en: User is already banished
az: İstifadəçi artıq ittiham olunur

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
az: %1 istifadəçisini qadağan etmək istədiyinizə əminsinizmi?<br/> Bu %1 istifadəçisinin seçilən vaxt ərzində paylaşmasını əngəlləyəcəkdir. <br/> qadağan etmə %1 həqiqətən uyğunsuz davranışları oldusa edilməldir.

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
az: Niyə səbəb kateqoriyasını seçin, isteğe bağlı olaraq istifadəçinin niyə məhv edilməsi lazım olduğunu daha uzun təsvir edin.

en: Category
az: Kateqoriya

en: Reason
az: Səbəb

en: Mailed if nonempty
az: Boş yerə göndərildikdə

en: Proceed with vote
az: Rəy ilə dəvət et

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
az: Artık bu gönderiyi düzenleyemezsiniz.<br/>Mesajlar, yalnız yaradıldıqdan sonra ən çox % 1 dəqiqə içində düzəldilə bilər.

en: You are not authorized to edit this post.
az: Bu yazını redaktə etməyə icazə verilmir.

en: Edit post
az: Yazını redaktə edin

en: Edit your message
az: Mesaajınızı düzəldin

en: Title
az: Başlıq

en: Add my signature to this post
az: İmzamı bu yazıya əlavə edin

en: Not visible to you
az: Sizə görünmür

en: Team message board for %1
az: % 1 üçün komanda mesaj paneli

en: New thread
az: Yeni mövzu başlığı

en: Add a new thread to this forum
az: Bu foruma yeni bir mövzu əlavə edin

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
az: Bu mesaj paneli % 1 RSS % 2 kimi də mövcuddur

en: This thread is hidden
az: Bu mövzu başlığı gizlidir

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
az: BU mövzu başlığı gizli və sabitdir, onu hələ oxumamısınız

en: sticky/locked/unread
az: sabit/bağlı/oxunmamış

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
az: Bu mövzu başlığı sabit və bağlıdır, hələ oxumamısınız

en: sticky/unread
az: sabit/oxunmamış

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
az: Bu mövzu başlığını hələ oxumamısınız və bağlıdır

en: unread/locked
az: oxunmamış/bağlı

en: You haven't read this thread yet
az: BU mövzu başlığını hələ oxumamısınız

en: This thread is sticky and locked
az: Bu mövzu başlığı sabit və bağlıdır

en: sticky/locked
az: sabit/bağlı

en: This thread is sticky
az: Bu mövzu başlığı sabitdir

en: sticky
az: sabit

en: This thread is locked
az: Bu mövzu başlığı bağlıdır

en: locked
az: bağlı

en: You read this thread
az: Bu mövzunu oxudunuz

en: read
az: oxu

en: Questions and answers
az: Sual və cavablar

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
az: Bir neçə dildən birində könüllü olan Skype ilə canlı danışın. % 1 BOINC Online Yardımına keçin% 2.

en: Topic
az: Mövzu

en: Questions
az: Suallar

en: Discussion among members of %1
az: % 1 üzvləri arasında müzakirə

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
az: Bir sualınız və ya probleminiz varsa, mesaj panellərindəki % 1 Sorğu & Cavablar% 2 hissəsini istifadə edin.

en: Subscribed threads
az: Abunə olunan mövzular

en: You are not authorized to moderate this post.
az: Bu yazını mülayimləşdirməyə icazə verilmir.

en: Can't move to different category type
az: Fərqli kateqoriya növünə keçə bilmərik

en: Can't move to different category
az: Fərqli kateqoriyaya keçə bilmərik

en: Not authorized to banish users
az: İstifadəçiləri qovmağa icazə verilmir

en: Banishment
az: Əngəlləmə

en: User %1 has been banished.
az: % 1 istifadəçi əngəllənib.

en: Action failed: possible database problem
az: Hərəkət uğursuz: mümkün verilənlər bazası problemi

en: Moderate post
az: Orta yazı

en: Hide post
az: Yaznı gizlət

en: Commercial spam
az: Ticarət məqsədli reklam

en: Doublepost
az: Cüt yazı

en: Move post
az: Yazını göndər

en: Destination thread ID:
az: Hədəf mövzu ID:

en: Banish user
az: İstifadəçini əngəllə

en: Ban duration
az: Əngəlləmə müddəti

en: 6 hours
az: 6 saat

en: 12 hours
az: 12 saat

en: 1 day
az: 1 gün

en: 1 week
az: 1 həftə

en: 2 weeks
az: 2 həftə

en: 1 month
az: 1 ay

en: Forever
az: Müddətsiz

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
az: İstəyə bağlı şərh % 1 Bu istifadəçiyə e-poçt daxil edilir. % 2

en: not authorized
az: Səlahiyyətli deyil

en: Moderate thread '%1'
az: Orta mövzu '% 1'

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
az: Səbəb kateqoriyasını seçin və ya niyə gizlətdiyiniz və ya kilidləndiyiniz üçün daha uzun bir təsviri yazın; Sonra OK düyməsini basın.

en: Current forum
az: Mövcud forum

en: Destination forum
az: Hədəf forum

en: New title:
az: Yeni başlıq:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
az: Yalnız layihə menecerləri burada bir mövzu yarada bilər. Ancaq mövcud mövzulara cavab verə bilərsiniz.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
az: Mesajınız Akismet anti-spam sistemi tərəfindən spam kimi qeyd edildi. Mətninizi dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: Create new thread
az: Yeni mövzu yaradın

en: Create a new thread
az: Yeni bir mövzu yaradın

en: Remember to add a title
az: Bir başlıq əlavə etməyi unutmayın

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
az: Bu maddəni BOINC menecerində bir bildiriş olaraq göstərin

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
az: Yalnız bütün könüllülər üçün maraqlı olan əşyalar üçün.

en: You need more average or total credit to rate a post.
az: Bir yazı qiymətləndirmək üçün daha çox orta və ya ümumi kredit lazımdır.

en: You have already rated this post.
az: Bu yazını artıq qiymətləndirdiniz.

en: Return to thread
az: Mövzuya qayıt

en: Input Recorded
az: Xəbərdarlıq qeydiyyata alındı

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
az: Girişlər qeyd edildi. Yardım üçün təşəkkür edirik.

en: Vote Registered
az: Rəy qeydiyyata alındı

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
az: Hesabınız qeyd edildi. Girişiniz üçün təşəkkür edirik.

en: Vote Submission Problem
az: Rəy Göndərmə Problemi

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
az: Postunuz Akismet anti-spam sistemi tərəfindən spam kimi qeyd olundu. Mətninizi dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: Post to thread
az: Cavab yaz

en: Message:
az: Mesaj:

en: reply to %1 Message ID %2:
az: %1 Mesaj ID %2 -yə cavab:

en: Post reply
az: Cavab göndər

en: Add my signature to this reply
az: İmzamı bu cavaba əlavə et

en: You need more average or total credit to report a post.
az: Bir yazı bildirmək üçün daha çox orta və ya ümumi kredit tələb olunur.

en: Report Registered
az: Xəbərdarlıq qeydiyyata alındı

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
az: Xəbərdarlığınız qeydiyyata alındı. Cəhd etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
az: Moderator indi hesabınıza baxır və nə baş verəcəyinə qərar verəcəkdir - bu bir az vaxt tələb edə bilər, buna görə səbr edin

en: Report a forum post
az: Forum postunu bildirin

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
az: Bu yazını bildirməzdən əvvəl +/- reytinq sistemindən istifadə edin. Kifayət qədər istifadəçilər bir mesajı mənfi istiqamətdə qiymətləndirirlərsə, nəticədə gizləniləcəkdir. Qiymətləndirmə sistemini poçtun sonunda tapa bilərsiniz.

en: Report post
az: Hesabatı göndər

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
az: Niyə poçt hücumunu tapırsınız: % 1 Xahiş edirik mövzunu hələ oxumamış bir adam tez bir zamanda problemi müəyyən edə biləcək qədər məlumatı daxil edin.  % 2

en: Report not registered
az: Hesabat qeydiyyatdan keçməmişdir

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
az: Hesabatınız qeydə alınmayıb. Bir müddət gözləyin və yenidən cəhd edin.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
az: Bu müvəqqəti bir səhv deyilsə, xahiş edirik bunu layihə işləyicilərinə bildirin.

en: %1 RSS feed
az: %1 RSS kanal

en: This message board is available as an RSS feed.
az: Bu mesaj paneli bir RSS kanal kimi mövcuddur.

en: Options:
az: SEçimlər:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
az: Yalnız % 1 istifadəçi identifikasiyasını əlavə edin (default: bütün istifadəçilər).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
az: Yalnız son % 1 günlük ismarıcları əlavə edin (default: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
az: Mövzular yalnız: % 1 (hər mövzuya yalnız ilk postunu daxil edin)

en: Forum search results
az: Forum axtarış nəticələri

en: Thread titles matching your query:
az: Sorgunuzla uyğun gələn mövzu tipləri:

en: Messages matching your query:
az: Sorğunuzla uyğunlaşan mesajlar:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
az: Üzr istəyirik, axtarış sorgunuzla uyğunlaşan bir şey tapa bilmədik. Axtarışınızı daha az söz (və ya daha az xüsusi sözlər) istifadə edərək genişləndirməyə çalışa bilərsiniz.

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
az: % 1 Google-da eyni axtarışı edə bilərsiniz. % 2

en: Perform another search
az: axtarış nəticələri

en: Forum search
az: Forum axtar

en: Search query
az: Axtarış sorğusu

en: Search for keywords:
az: Açar söz üçün axtar

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
az: Bütün göstərilən sözləri ehtiva edən yazılar göstərilir

en: For example: "screensaver freeze"
az: Məsələn: "ekran qoruyucu"

en: Search for author ID:
az: Müəllif ID axtar:

en: Only posts by this author will be displayed
az: Yalnız bu müəllifin yazıları göstərilir

en: For example: "43214"
az: Məsələn: "43214"

en: Search options
az: Axtarış variantları

en: Search limits
az: Axtarış sərhədləri

en: Search at most this many days back in time
az: Ən çox bu qədər gün əvvəli axtarın.

en: %1 months
az: %1 ay

en: 1 year
az: %1 il

en: Only display posts from this forum
az: Yalnız bu forumdan mesajlar göstərilir

en: Sort by
az: Sırala

en: Start the search
az: Axtarışı bağla

en: Subscription successful
az: Abunəlik uğurludur

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
az: İndi % 1 abunəliyiniz. Yeni bir yaz olduqda sizə xəbər veriləcəkdir.

en: Subscription failed
az: Abunəlik uğursuzdur

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
az: Hal-hazırda % 1-ə abunə ola bilmərik. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin..

en: Unsubscription successful
az: Abunəlik ləğvi uğurla yerinə yetirildi

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
az: Artık artıq % 1 abunəsi deyilsiniz. Bu mövzu üçün artıq bildiriş almayacaqsınız.

en: Unsubscription failed
az: Abunəlik ləğvi uğursuz oldu

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
az: Hal-hazırda % 1-dən silmək mümkün deyil. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin..

en: Unknown subscription action
az: Bilinməyən abunə aksiyası

en: This forum is not visible to you.
az: Bu forum sizin üçün görünmür.

en: This thread has been hidden by moderators.
az: Bu mövzu moderatorlar tərəfindən gizlənmişdir.

en: My question was answered
az: Sualım cavablandırıldı

en: Click here if your question has been adequately answered
az: Sualınız yetərincə cavablandırılıbsa buraya vurun.

en: I've also got this question
az: Mən də eyni sualı verirəm

en: Add a new message to this thread
az: Bu mövzuya yeni bir mesaj əlavə edin

en: Unsubscribe
az: Abunəliyi ləğv et

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
az: BU mövzuya abunəsiniz. Abunəliyi ləğv etmək üçün vurun.

en: Subscribe
az: Abunə ol

en: Click to get email when there are new posts in this thread
az: Bu mövzuda yeni mesajlar olduqda e-poçt almaq üçün sıxın

en: Unhide this thread
az: Bu mövzuya baxın

en: Hide this thread
az: Bu mövzunu gizlət

en: Make unsticky
az: Lazımsız edin

en: Make this thread not sticky
az: Bu mövzunun üst mövzu statusunu qaldır

en: Make sticky
az: Üst mövzu edin

en: Make this thread always appear at top of forum
az: Bu mövzunu həmişə forumun üst hissəsində göstərin

en: Unlock
az: Klidi aç

en: Allow new posts in this thread
az: Bu mövzuda yeni yazılara icazə verin

en: Lock
az: Bağlamaq

en: Don't allow new posts in this thread
az: Bu mövzuda yeni yazılara icazə verməyin

en: Move this thread to a different forum
az: Bu mövzu başqa bir foruma keçirin

en: Edit title
az: Başlığı düzəlt

en: Edit thread title
az: Mövzu başlığını redaktə edin

en: Delete thread permanently
az: Mövzunu qalıcı olaraq silin

en: Export as Notice
az: Xəbərdarlıq olaraq ixrac edin

en: Don't export
az: İxrac etmə

en: Don't export this news item as a Notice
az: Bu xəbərdəki Xəbərdarlıq kimi ixrac etməyin

en: Sort
az: Sırala

note: --------------
en: Thread status updated
az: Mövzu vəziyyəti yeniləndi

en: The status has been updated.
az: Status yeniləndi.

en: Posts by %1
az: %1 istifadəçisinin paylaşımı

en: Already friends
az: Artıq dostsunuz

en: You requested friendship with %1 on %2.
az: % 1 ilə% 2 arasında dostluq tələb etdiniz.

en: This request is still pending confirmation.
az: Bu tələb hələ də təsdiqlənməyib.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
az: % 1 sizdən dostluq istəklərini qəbul etmir

en: You can't be friends with yourself
az: Özünüzlə dost ola bilməzsiniz

en: Add friend
az: Dost əlavə edin

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
az: % 1-ə bir dost olaraq əlavə etməyi xahiş etdiniz. % 1-i bildirəcəyik və dost olduğunuzu təsdiqləməyinizi xahiş edəcəyik.

en: Add an optional message here:
az: Burada istəyə bağlı mesaj əlavə edin:

en: Friend request sent
az: Dostluq tələbi göndərildi

en: We have notified %1 of your request.
az: Tələbinizi %1-ə bildirdik.

en: Please log in as %1
az: Zəhmət olmasa %1 olaraq giriş edin

en: You must log in as %1 to view this friend request
az: Bu dostluq sorğusunu görmək üçün % 1 olaraq daxil olmalısınız

en: Friend request
az: Dostluq istəyi

en: %1 has requested friendship with you.
az: %1 sizinlə dost olmaq istədi

en: %1 says: %2
az: %1 deyir ki: %2

en: Accept friendship
az: Dostluq təklifini qəbul et

en: Click accept if %1 is in fact a friend
az: %1 dostunuzdursa təstiqləyin

en: Decline
az: Rədd et

en: Click decline if %1 is not a friend
az: %1 dostunuz deyilsə rədd edin

en: Friendship confirmed
az: Dostluq qəbul edildi

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
az: %1 ilə dostluq istəyiniz qəbul edildi.

en: Friendship declined
az: Dostluq istəyi rədd edildi

en: You have declined friendship with %1
az: %1 ilə dostluq istəyiniz rədd edildi

en: Notification not found
az: Bildiriş tapılmadı

en: Friend confirmed
az: Dostluq istəyi təstiq edildi

en: You are now friends with %1.
az: %1 ilə dostsunuz

en: Cancel friendship?
az: Dostluğu bitir ?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
az: %1 ilə dostluğu bitirmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Stay friends
az: Dost olaraq qal

en: Friendship cancelled
az: Dostluq sonlandırıldı

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
az: %1 ilə dostluğunuz bitdi.

en: No GPU tasks reported
az: Heç bir GPU vəzifəsi bildirilməyib

en: Top GPU models
az: Ən yaxşı GPU modelləri

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
az: Aşağıdakı siyahılar müxtəlif platformalarda ən məhsuldar GPU modellərini göstərir. Tapşırıqlarınızın ortalama ömrü ilə ölçülən sürətlər mötərizə içində göstərilməlidir.

en: Welcome to %1
az: %1 layihəsinə xoş gəldiniz

en: View and edit your account preferences using the links below.
az: Aşağıdakı bağlantıları istifadə edərək, hesab seçimlərinizi görün və dəyişdirin.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
az: İndiyə qədər bunu etməmisinizsə %1 BOINC endirin %2.

en: Your account
az: Hesabınız

en: anonymous platform
az: anonim platforma

en: Missing platform
az: Platforma mövcud deyil

en: Number of tasks completed
az: Tamamlanmış vəzifələrin sayı

en: Max tasks per day
az: Gündəlik maksimum vəzifələr

en: Number of tasks today
az: Bugünkü vəzifələrin sayı

en: Consecutive valid tasks
az: Ardıcıl etibarlı vəzifələr

en: Average processing rate
az: Ortalama hesablama sürəti

en: Application details for host %1
az: Əsas % 1 üçün ərizə məlumatları

en: We have no record of that computer.
az: Bu kompyuterdə heç bir qeydimiz yoxdur.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
az: Verilənlər bazasında hələlik iş yerində olduğu üçün bu kompyuterimizin rekordunu silə bilməzsiniz. Bu kompyuter üçün işin layihə verilənlər bazasından silinməsinə qədər bir neçə gün gözləmək lazımdır.

en: Delete record of computer
az: Kompyuter qeydini sil

en: Record deleted.
az: Yazı silindi.

en: Return to list of your computers
az: Kompyuterlərinizin siyahısına qayıdın

en: Merge computer records
az: Kompyuter qeydlərini birləşdirin

en: Merge computers
az: Kompyuterləri birləşdirin

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
az: Bəzən BOINC səhvən eyni kompüterə ayrıca şəxsiyyətləri təyin edir. Bunu yenisi ilə köhnə şəxsiyyətləri birləşdirərək düzəldə bilərsiniz.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
az: Heç bir qonaq bu birləşmə üçün uyğun deyil.

en: Show details
az: Detalları göstər

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
az: %1 ilə eyni olan kompyuterləri yoxlayın (yeni %2, kompüter ID %3):

en: name
az: ad

en: created
az: yaratma

en: computer ID
az: kompyuter ID

en: no hostname
az: server adı yoxdur

en: Merge hosts
az: Hostları birləşdirin

en: Computers belonging to %1
az: %1 istifadəçisinə aid kompyuterlər

en: Computers hidden
az: Kompyuterlər gizlidir

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
az: Bu istifadəçi onun kompyuterləri haqqında məlumat verməməyi seçdi.

en: Your computers
az: Kompyuterləriniz

en: Updating computer credit
az: Kompyuter kreditinin yenilənməsi

en: Host credit updated
az: Host krediti yeniləndi

en: Host venue updated
az: Kompyuter yeri yeniləndi

en: none
az: yoxdur

en: The venue of this host has been set to %1.
az: Bu kompyuterin yeri 1% -ə təyin edilib.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
az: Bu dəyişiklik hostun növbəti dəfə bu layihə ilə əlaqə saxladığı vaxtdan qüvvəyə minir.

en: Return to host page
az: Host səhifəsinə qayıt

en: Allowed HTML tags
az: HTML etiketlərinə icazə verilir

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
az: Komanda təsvirlərində aşağıdakı HTML etiketlərinə icazə verilir:

en: bold
az: qalın

en: italics
az: kursiv

en: hyperlink
az: körpü

en: paragraph
az: paraqraf

en: break
az: axtar

en: preformatted
az: əvvəlcədən formalaşmışdır

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
az: Şəkil; Yüksəklik 450 pikseldən çox ola bilməz. Xahiş olunur, təsvirin yerləşdiyi veb saytın icazəsi olmadan şəkilləri bağlamayın.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
az: Xüsusi simvollar üçün ampersand notation istifadə edə bilərsiniz.

en: Rules and policies
az: Qaydalar və siyasətlər

en: Run %1 only on authorized computers
az: Yalnız 1% layihəsini səlahiyyətli kompyuterlərdə işə salın

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
az: Yalnız 1% layihəsini sahibi olduğunuz və ya sahibin icazəsi əldə etdiyiniz kompyuterlərdə işləyin. Bəzi şirkətlər və məktəblər, məsələn % 1 kimi layihələr üçün kompyuterlərindən istifadə etməyi qadağan edən siyasətə malikdirlər.

en: How %1 will use your computer
az: %1 kompyuterinizi necə istifadə edəcək

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
az: Kompyuterinizdə %1 çalıştırdığınızda, kompüterin CPU gücünün bir hissəsini, disk yerini və şəbəkə bant genişliyini istifadə edir. Resurslarınızın nə qədərini %1 istifadə etdiyini və onları istifadə etdikdə nəzarət edə bilərsiniz.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
az: Kompyuterinizin etdiyi iş, veb saytında göstərildiyi kimi, %1-in məqsədlərinə kömək edir. Tətbiq proqramları zaman-zaman dəyişə bilər.

en: Privacy policy
az: Gizlilik siyasəti

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
az: Hesabınız %1-də seçdiyiniz bir ad ilə müəyyən edilir. Bu ad %1 veb saytında göstərilə bilər, kompyuterinizin işi üçün edilən işin xülasəsi %1. Anonim olmaq istəyirsinizsə, şəxsiyyətinizi açıqlamayan bir ad seçin.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
az: %1 layihəsində iştirak edirsinizsə, kompyuteriniz haqqında məlumat (məsələn, prosessor növü, yaddaş miqdarı və s.) 1% -ə qeydə alınacaq və kompyuterinizə hansı növ işin təyin ediləcəyinə qərar vermək üçün istifadə olunur. Bu məlumat həmçinin% 1-nin veb saytında göstəriləcək. Kompüterinizin yerini (məsələn, domen adı və ya şəbəkə ünvanı) göstərən heç bir şey göstərilməyəcəkdir.

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
az: %1-də iştirak etmək üçün, e-poçt aldığınız bir ünvan verməlisiniz. Bu ünvan %1 veb saytında göstərilməyəcək və ya təşkilatlarla paylaşılmayacaq. %1 dövri xəbər bülletenləri göndərə bilər; Ancaq istənilən vaxt imtina edə bilərsiniz.

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
az: %1 veb saytında göndərilən şəxsi mesajlar yalnız göndəriciyə və alıcıya görünür. %1 xüsusi mesajların məzmununu yoxlayır və ya polis deyil. Başqa %1 istifadəçidən istənməyən şəxsi mesajlar qəbul edirsinizsə, onları %2 mesaj filtrinə %3 əlavə edə bilərsiniz. Bu, həmin istifadəçidən hər hansı bir ictimai və ya şəxsi mesajı görməyinizə mane olacaq.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
az: Veb sayt forumlarımızı istifadə edərkən %2 göndərmə qaydalarına %3 əməl etməlisiniz. %1 forumlarına göndərilən mesajlar qeyri-üzvlər də daxil olmaqla hər kəsə görünə bilər. Forumlara mesaj göndərərək, mesajlarınızı görüntüləmək və kopyalamaq üçün hər kəs üçün geri alınmaz lisenziya verirsiniz.

en: Is it safe to run %1?
az: %1-i işə salmaq təhlükəsizdirmi?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
az: İnternet vasitəsilə bir proqramı yüklədiyiniz zaman bir şans alırsınız: proqramın təhlükəli səhvləri ola bilər və ya yüklənən server hacklənmiş ola bilər. %1 bu riskləri minimuma endirmək üçün səy göstərdi. Tətbiq etmələrinizi diqqətlə test etdik. Serverlərimiz təhlükəsizlik duvarı arxasında və yüksək təhlükəsizlik üçün konfiqurasiya olunur. Proqram yüklənməsinin bütövlüyünü təmin etmək üçün bütün yürütülebilir fayllar rəqəmsal olaraq İnternetə qoşulmayan təhlükəsiz bir kompüterdə imzalanır.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
az: %1 tərəfindən az olan ərizələr bəzi kompyuterlərin çox istiləşməsinə səbəb ola bilər. Əgər bu baş verərsə, %1 istifadə etməyi dayandırın və ya CPU-nun istifadəsini məhdudlaşdıran %2 kommunal %3 proqramını istifadə edin.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
az: % 1 %2 tərəfindən hazırlanmışdır. BOINC Kaliforniya Universitetində hazırlanmışdır.

en: Liability
az: Məsuliyyət

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
az: %1 və %2 kompyuterinizə zərər, məlumatların itirilməsi və ya %1 layihəsinə qoşulma nəticəsində baş verə biləcək hər hansı digər hadisə və ya vəziyyət barədə heç bir məsuliyyət daşımır.

en: Other BOINC projects
az: Digər BOINC layihələri

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
az: Digər layihələr eyni platformadan istifadə edir, BOINC,  %1 kimi. Bu layihələrdən birində və ya bir hissəsində iştirak etməyi düşünə bilərsiniz. Bunu etməklə, kompyuterinizin %1 işi üçün heç bir iş yoxdur, hətta faydalı işlər görəcəkdir.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
az: Bu digər layihələr %1 ilə əlaqəli deyil və biz onların təhlükəsizliyi praktikaları və ya onların tədqiqatlarının təbiəti üçün dəstək verə bilmərik. Onlara riski nəzərə alaraq qoşulun.

en: I'm new
az: Mən yeniyəm

en: I'm a BOINC user
az: BOINC istifadəçisiyəm

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
az: %1 qaydalarımızı və siyasətimizi %2 oxuyun.

en: Download the BOINC desktop software.
az: BOINC masaüstü proqramını endirin.

en: Download
az: Endirmə

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
az: Android cihazları üçün Google Play Store və ya Amazon App Store-dan BOINC-ı endirin.

en: Run the installer.
az: Yükləyicini işlədin.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
az: Siyahıdan %1 seçin və ya %2 daxil edin.

en: Install BOINC on this device if not already present.
az: Mövcud deyilsə, bu cihazda BOINC quraşdırın.

en: Select Tools / Add Project. Choose %1 from the list, or enter %2
az:  Vasitə / Layihə əlavə edin. Siyahıdan %1 seçin və ya %2 daxil edin

en: If you're running a command-line version of BOINC on this computer, %1 create an account %2, then use %3 boinccmd --project_attach %4 to add the project.
az: Bu kompüterdə BOINC komandasının bir versiyasını istifaə edirsinizsə, %1 %2 hesabı yaradın, sonra da %3 istifadə edin boinccmd --rojectject_attach %4 layihəni əlavə edin.

en: Join %1
az: %1 komandasına qatıl

en: Language selection
az: Dil seçimi

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
az: Bu veb sayt bir neçə dildə mövcuddur. Hal-hazırda seçilmiş dil %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
az: Normalda dilin seçimi brauzerinizin dil qəbulu tərəfindən müəyyən edilir: %1. Bu ayarı istifadə edərək dəyişə bilərsiniz:

en: Firefox: Tools/Options/General
az: Firefox: Vasitələr/Seçimlər/Ümumi

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
az: Microsoft IE: Vasitələr/İnternet Seçimləri/Dillər

en: Or you can select a language from the following menu:
az: Və ya aşağıdakı menyudan bir dil seçə bilərsiniz:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
az: Tərcümə könüllülər tərəfindən edilir. Ana dili natamamdırsa, %1 %2 tərcümə etməyə kömək edə bilərsiniz.

en: or %1 create an account %2.
az: Və ya %1 hesabı yaratmaq %2.

en: Processing %1
az: Davam edir %1

en: Merged %1 into %2
az: %1 %2 ilə əlaqələndirilir

en: Return to the list of your computers
az: Kompyuterlərinizin siyahısına qayıdın

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
az: Bu əməliyyat öz kompyuterləri domen adına əsasən birləşdirir
    <p>
    Hər bir domen adı üçün bu adı daşıyan yeni kompyuter ilə
    bu adı daşıyan bütün köhnə kompyuterləri birləşdirəcək.
    Uyğunsuz kompyuter birləşdirilməyəcək.
    <p>

en: Go ahead and do this
az: Davam et və bunu et

en: Return to the list of computers
az: Kompyuterlər siyahısına qayıdın

en: Pending credit
az: Gözlənən kredit

en: Result ID
az: Nəticə ID

en: Workunit ID
az: İşlək kimlik nömrəsi

en: Host ID
az: Server ID

en: Claimed credit
az: İddia edilmiş kredit

en: Pending credit: %1
az: Gözlənən kredit: %1

en: Total
az: Toplam

en: Average
az: Ortalama

en: Top teams by application
az: Ərizəyə görə ən yaxşı qruplar

en: Top participants by application
az: Ərizə ilə ən yaxşı iştirakçılar

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
az: Limit aşıldı - Üzr istəyirik, yalnız ilk %1 maddə

en: Block messages from this user
az: Bu istifadəçi mesajlarını bloklayın

en: Block user
az: İstifadəçini əngəllə

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi

en: You have no private messages.
az: Özəl mesajınız yoxdur.

en: Sender and date
az: Göndərən və tarix

en: Reply to this message
az: Bu mesaja cavab verin

en: Delete this message
az: Bu mesajı sil

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Unselect all
az: Bütün seçilmişləri ləğv et

en: Delete selected messages
az: Seçilmiş mesajları sil

en: Sender
az: Göndərən

en: Date
az: Tarix

en: You need to fill all fields to send a private message
az: Şəxsi mesaj göndərmək üçün bütün sahələri doldurmalısınız

en: Message sent
az: Mesaj göndərildi

en: Your message was sent to %1 team members.
az: Mesajınız %1 qrup üzvlərinə göndərildi.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
az: Mesajınız spam kimi qeyd edildi
     Akismet anti-spam sistemi tərəfindən
     Mətninizi dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: Could not find user with id %1
az: %1 ID ilə istifadəçi tapıla bilmədi

en: Could not find user with username %1
az: %1 istifadəçi adı ilə istifadəçi tapılmadı

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
az: %1 unikal istifadəçi adı deyil; İstifadəçi kimliyindən istifadə etməlisiniz

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
az: İstifadəçi %1 (ID: %2) sizdən şəxsi mesaj qəbul etmir.

en: No such user
az: Belə istifadəçi yoxdur

en: Really block %1?
az: %1 həqiqətən əngəllənsinmi?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
az: %1 istifadəçinin xüsusi mesajları göndərilməsinin qarşısını almaq istəyirsiniz?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
az: Yalnız məhdud sayda istifadəçiləri blok edə bilərsiniz.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
az: İstifadəçi bloklandıqdan sonra forum seçimləri səhifəsindən istifadə edərək onu blok edə bilərsiniz.

en: No, cancel
az: Xeyr, ləğv et

en: no such user
az: uyğunlaşan istifadəçi yoxdur

en: User %1 blocked
az: %1 istifadəçisi əngəlləndi

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
az: İstifadəçi %1 sizdən xüsusi mesajlar göndərməkdən məhrum edilib.

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
az: Yıxmaq üçün %1 mesaj paneli seçimlərini %2 ziyarət edin

en: Unknown action
az: Bilinməyən hərəkət

en: %1 for %2
az: %1 üçün %2

en: Back to preferences
az: Seçimlərə get

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
az: Seçimləriniz yeniləndi, və
     % 1 ilə kompyuterinizlə ünsiyyət qurarkən təsirli olacaq
     ya da BOINC menecerindən %2 Yenilə 3% əmrini verin.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
az: Tercihleriniz varsayılanlara sıfırlanır və 
     %1 ilə ünsiyyət qurarkən təsirli olacaq
      Ya da BOINC menecerindən %2 Yenilə %3 əmrini verin.

en: Confirm delete preferences
az: Sifariş seçimlərini təsdiqləyin

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
az: Ayrı %1 imtiyazlarınızı %2-ə silmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Remove preferences
az: Seçimləri ləğv et

en: Cancel
az: İmtina

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
az: %1 Profillər %2 fərdlərin %3-cü cəmiyyətlə paylaşmasına imkan yaradır.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
az: Yoldaş könüllülərinizin müxtəlifliyini araşdırın və başqalarının zövq almaq üçün öz baxışlarına kömək edin.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
az: Əgər sahib deyilsinizsə başqalarının görməsi üçün %1 öz istifadəçi profilinizi %2 yarada bilərsiniz!

en: User of the Day
az: Günün istifadəçisi

en: User Profile Explorer
az: İstifadəçi Profili Explorer

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
az: %1 İstifadəçi Şəkil Qalereyasının %2.

en: Browse profiles %1 by country %2.
az: %1 ölkə üzrə %2 profillərə baxın.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
az: Profillər %1 təsadüfi %2, %3 şəkillərlə təsadüfi olaraq %2, və ya %4 şəkillər olmadan təsadüfən %2-də baxın.

en: Alphabetical profile listings:
az: Əlifba sırası profil siyahıları:

en: Search profile text
az: Profil mətni axtar

en: No profiles
az: Profil yoxdur

en: No profiles matched your query.
az: Sorğunuzla heç bir profil uyğun gəlmirdi.

en: Invalid vote type:
az: Yanlış rəy növü:

en: Vote Recorded
az: Rəy saxlanıldı

en: Thank you
az: Təşəkkürlər

en: Your recommendation has been recorded.
az: Tövsiyəniz qeyd edildi.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
az: Bu profili rədd etmək üçün səs verilmişdir.

en: Return to profile.
az: Profilə geri dön

en: Profiles containing '%1'
az: '%1' olan profillər

en: User name
az: İstifadəçi adı

en: Joined project
az: Qatıldığı layihələr

en: Recent credit
az: Son kredit

en: No profiles found containing '%1'
az: '%1' ehtiva edən heç bir profil tapılmadı

en: No such task:
az: Uyğunlaşan vəzifə yoxdur

en: This feature is turned off temporarily
az: Bu xüsusiyyət müvəqqəti olaraq söndürülür

en: No computer with ID %1 found
az: ID %1 ilə heç bir kompyuter tapılmadı

en: No access
az: Giriş yoxdur

en: Missing user ID or host ID
az: İstifadəçi kimliyini və ya ev sahibi kimliyini itirmir

en: No tasks to display
az: Göstərmək üçün heç bir tapşırıq yoxdur

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
az: %1 müvəqqəti təmir üçün bağlandı.

en: What is %1?
az: %1 nədir?

en: News
az: Xəbərlər

en: Not Running
az: İşləmir

en: Running
az: İşləyir

en: Disabled
az: Yararsız

en: Project status
az: Layihə vəziyyəti

en: Program
az: Proqram

en: Host
az: Server

en: Computing status
az: Mühasibat statusu

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Tasks by application
az: Ərizə ilə tapşırıqlar

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
az: Son 100 vəzifənin iş saatları saat: orta, min, maks

en: Users in last 24 hours
az: Son 24 saatdakı istifadəçilər

en: Database schema version:
az: Məlumat bazasının sxem versiyası:

en: Computer %1
az: Kompyuter %1

en: Statistics and leaderboards
az: Statistika və lideri taxtalar

en: Statistics for %1
az: %1 üçün statistikalar

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
az: Üst iştirakçılar

en: Top teams
az: Ən yaxşı komandalar

en: Top computers
az: Ən yaxşı kompyuterlər

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
az: %1 və digər BOINC-based layihələr üçün daha ətraflı statistika bir neçə veb saytlarda mövcuddur:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
az: Mövcud statistikanı "imza şəklində" əldə edə bilərsiniz:

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
az: Əlavə olaraq, fərdi statistika bir neçə saytdan bütün BOINC layihələri üzrə yekunlaşdıra bilər; %1 ana səhifə %2-ə baxın.

en: Remove Team Admin status from this member
az: Bu üzvdən komandanın idarə statusunu sil

en: Add or remove Team Admins
az: Komanda idarəçilərini əlavə edin və ya sil

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
az: Komanda üzvlərini 'Komanda İdarəçisi' kimi seçə bilərsiniz. Komanda idarəçiləri:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
az: Komanda məlumatını redaktə edin (ad, URL, təsviri, ölkə)

en: View the team's join/quit history
az: Komandanın qoşulma/çıxma tarixinə baxın

en: Send messages to the team
az: Komandaya mesaj göndər

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
az: Əgər varsa komanda forumunu moderatorlaşdırın (adminlər moderator hadisələri və qırmızı X hesabatlarına elektron poçtla xəbərdarlıq alsınlar)

en: Team Admins cannot:
az: Komanda idarçiləri bunları edə bilməzlər:

en: Change the team founder
az: Komandanın qurucusunu dəyişdirin

en: Remove members
az: Üzvləri sil

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
az: Bir komanda komandanın komandadan çıxması halında, bir komanda administratoru olmağı dayandırırlar.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
az: Komanda idarəçiləri kimi çox yaxşı tanıdığınız və etibar etdiyiniz insanları seçməyi məsləhət görürük.

en: There are currently no Team Admins
az: Hal-hazırda heç bir Komanda İdarəçisi yoxdur

en: Current Team Admins
az: Mövcud Komanda İdarəçiləri

en: Became Team Admin on
az: Komandada İdarəçi ol:

en: Add Team Admin
az: Komanda İdarəçisi əlavə et

en: Email address of team member:
az: Komanda üzvünün e-poçt ünvanı:

en: failed to remove admin
az: idarəçinin aradan qaldırılması uğursuz oldu

en: User is not member of team
az: İstifadəçi komandanın üzvü deyil

en: %1 is already an admin of %2
az: %1 artıq bir %2 komandanın idarəçisidir

en: Couldn't add admin
az: İdarəçi əlavə edilmədi

en: No such team
az: belə bir komanda yoxdur

en: no such team
az: belə bir komanda yoxdur

en: User is not a member of %1
az: İstifadəçi %1 üzvü deyil

en: Changing founder of %1
az: %1 qurucusunun dəyişdirilməsi

en: %1 is now founder of %2
az: %1 indi təsisçisi %2 -dir

en: Change founder of %1
az: %1 qurucusunu dəyişdirin

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
az: Komanda üzvü %1-də bu komandanın təsisçiliyini %2-də tələb etdi, lakin komandanı buraxdı, beləliklə, tələbi ləğv etdi.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
az: Komanda üzvü %1 bu komandanın quruculuğu tələb etdi. Bu, komandadan ayrıldığınız və ya uzun müddət komanda ilə əlaqə olmadığı üçün ola bilər.

en: decline request
az: istəyi rədd edt

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
az: İstəyinizi %1-dən endirməsəniz, %2 komandanın təsisçiliyini qəbul etməyi seçə bilərsiniz. <br />  <br />
                      O tələbi qəbul edin, aşağıdakı formu istifadə edərək, təsisçiyi %3-ə təyin edin.

en: No transfer request is pending.
az: Transfer tələbi gözləməyib.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
az: Bu komandanın təsisçisini başqa bir üzvə təyin etmək üçün üzv adının yanındakı qutuyu yoxlayın və aşağıdakı %1 təsisçisi dəyişdirin %2-yə basın.

en: New founder?
az: Yeni qurucu?

en: Change founder
az: Təsisçi dəyişdirin

en: There are no users to transfer team to.
az: Komandanı transfer etmək üçün heç bir istifadəçi yoxdur.

en: You must choose a non-blank team name
az: Qeyri-boş bir qrup adını seçməlisiniz

en: A team named %1 already exists - try another name
az: %1 adlı bir qrup artıq var - başqa bir ad verin

en: Could not create team - please try later.
az: Komanda yaratmaq mümkün olmadı - daha sonra cəhd edin.

en: Create a team
az: Komanda yarat

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
az: %1 üzvüsünüz. Yeni bir komanda yaratmazdan əvvəl %2 bu komandadan %3 -dən çıxmalısınız.

en: Not founder or admin
az: Təsisçi və ya administrator yoxdur

en: Team history for %1
az: Komandanın tarixi: %1

en: When
az: Nə vaxt

en: User
az: İstifadəçi

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Total credit at time of action
az: Tədbir zamanı cəmi kredit

en: bad country
az: etibarsız ölkə

en: The name '%1' is being used by another team.
az: '%1' adı başqa bir qrup tərəfindən istifadə olunur.

en: Must specify team name
az: Komanda adını göstərməlisiniz

en: Could not update team - please try again later.
az: Komanda yenilənməyib - daha sonra yenidən cəhd edin.

en: Edit %1
az: %1 komandasını düzəlt

en: Update team info
az: Komanda məlumatlarını yenilə

en: Members of %1
az: %1 komandanın üzvləri

en: Show as plain text
az: Düz mətn kimi göstər

en: Create Message Board
az: Mesaj paneli yarat

en: You may create a message board for use by %1.
az: %1 istifadə üçün bir mesaj paneli yarada bilərsiniz.

en: Only team members will be able to post.
az: Yalnız komanda üzvləri yaza biləcəklər.

en: At your option, only members will be able to read.
az: Seçiminizdə yalnız üzvlər oxuyacaqlar.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
az: Siz və Sizin Komanda İdarəçiləriniz moderator imtiyazlarına sahib olacaqlar.

en: Create a message board for %1
az: %1 üçün bir mesaj paneli yaradın

en: Team already has a message board
az: Komandanın  artıq bir mesaj paneli var

en: Team Message Board
az: Komanda Mesaj Paneli

en: Minimum time between posts (seconds)
az: Mesajlar arasında minimum vaxt (saniyə)

en: Minimum total credit to post
az: Göndərmək üçün minimum kredit

en: Minimum average credit to post
az: Göndərmək üçün minimum orta kredit

en: Submit
az: Göndər

en: Remove your team's message board.
az: Komandanızın mesaj panelini çıxarın.

en: Really remove message board?
az: Mesaj paneli həqiqətən aradan qaldırılır?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
az: Komandanızın mesaj panelini çıxarmaq istəyirsiniz? Bütün mövzular və mesajlar daimi olaraq silinəcəkdir. (Lakin, daha sonra yeni bir mesaj paneli yarada bilərsiniz).

en: Yes - remove message board
az: Bəli - mesaj panelini sil

en: Message board removed
az: Mesaj paneli silindi

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
az: Komandanızın mesaj paneli silindi. İndi %1 yeni bir %2 yarada bilərsiniz.

en: Team Message Board Updated
az: Təqdimat qrupu yeniləndi

en: Update successful
az: Uğurla yeniləyin

en: Update failed
az: Yeniləmə başlamadı

en: Team has no forum
az: Komandanın heç bir forumu yoxdur

en: You must be a member of a team to access this page.
az: Bu səhifəyə daxil olmaq üçün bir komandanın üzvü olmalısınız.

en: Requesting foundership of %1
az: %1 qurucusu olma tələbi göndərilir

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
az: Hazırkı təsisçiyə e-poçt və şəxsi mesajınız barədə sorğunuz barədə məlumat verilmişdir.<br /> <br />
    Əgər təsisçi 60 gün ərzində cavab vermirsə, siz təsisçi olmağa icazə verəcəksiniz.

en: Foundership request not allowed now
az: Hazırlıq tələbinə indi icazə verilmədi

en: Assumed foundership of %1
az: %1 komandasının quruculuğu

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
az: Tebrik edirik, indi %1 komanda qurucusunuz. Komanda İdarəçisi seçimlərini tapmaq üçün %2 Hesabınız Səhifəsinə keçin.

en: Decline founder change request
az: Təsisçi dəyişiklik tələbini rədd et

en: The foundership request from %1 has been declined.
az: %1 tərəfində təsis tələbi reddedildi.

en: There were no foundership requests.
az: Heç bir quruluş tələbi olmadı.

en: undefined action %1
az: bilinməyən fəaliyyət %1

en: Return to team page
az: Komanda səhifəsinə get

en: You need to be a member of a team to access this page.
az: Bu səhifəyə daxil olmaq üçün bir komandanın üzvü olmalısınız.

en: Request foundership of %1
az: %1 qurucusu olma tələbi göndər

en: You are now founder of team %1.
az: %1 komandasının qurucusu oldunuz.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
az: %2 tarixində %1 qurucusu olmağı tələb etdiniz.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
az: İstədiyinizdən 60 gün keçib və təsisçi cavab vermədi. İndi buraya klikləyərək təsisçiliyi qəbul edə bilərsiniz:

en: Assume foundership
az: Təsisçiliyi qəbul et

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
az: Təsisçiyə tələbiniz barədə məlumat verildi. Əgər o, %1 tarixinə  qədər cavab vermirsə, siz təsisçi olmağı təklif edəcəksiniz.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
az: Komandanın qurucusu aktiv deyilsə və qurucunun rolunu qəbul etmək istəyirsinizsə, aşağıdakı düyməni basın. Hazırkı təsisçiyə sorğunuzun detallarını əks etdirən bir e-poçt göndəriləcək və sizin təsisçiliyi ötürə bilərsiniz və ya sorğunuzu rədd edə bilərsiniz. Əgər təsisçi 60 gün ərzində cavab vermirsə, siz təsisçi olacaqsınız. <br /><br />
                            Təsisçiliyi olma tələbi göndərmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Request foundership
az: Təsisçilini tələb edin

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
az: Təsisçi dəyişikliyi artıq %1 tərəfindən %2 tarixində tələb edilib.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
az: Son 90 gün ərzində bir təsis dəyişikliyi tələb olundu, buna görə yeni istəklərə icazə verilmədi. Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: The team %1 is not joinable.
az: %1 komanda birləşdirilə bilməz.

en: Already a member
az: Artıq üzdür

en: You are already a member of %1.
az: Siz artıq %1 komandasının üzvüsünüz.

en: Joined %1
az: Üzvlük %1

en: You have joined %1.
az: %1 komandasına qatıldınız.

en: Couldn't join team - please try again later.
az: Komandaya qoşula bilmədi - xahiş edirik daha sonra yenidən cəhd edin.

en: Please note:
az: Xahiş edirəm qeyd edin:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
az: Bir komandaya qoşulmaq təsisçilərinin e-poçt ünvanınıza daxil olmasını təmin edə bilər.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
az: Bir komandaya qoşulma hesabınızın kreditini təsir etmir.

en: Join team
az: komandaya qatılın

en: Search Results
az: Axtarış nəticələri

en: Search results for '%1'
az: '%1' üçün axtarış nəticələri

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
az: Bu komandaların üzvlərini, statistikalarını və məlumatlarını nəzərdən keçirə bilərsiniz.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
az: 100-dən çox komandanız axtarışınıza uyğun gəlir. İlk 100 göstərildi.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
az: Nəticələrin sonu. %1 Aradığınız komandanı tapa bilmirsinizsə, %2 özünüzü %3 bir qrup yarada bilərsiniz.

en: Team administration for %1
az: %1 üçün komanda idarəsi

en: Edit team info
az: Komanda məlumatını redaktə edin

en: Change team name, URL, description, type, or country
az: Komanda adı, URL, təsviri, növü və ya ölkəni dəyişdirin

en: Member list:
az: Üzvlərin siyahısı:

en: text
az: mətn

en: View member info
az: Üzvlük məlumatlarını göstər

en: View change history:
az: Dəyişiklik tarixçəsini gözdən keçir:

en: See when members joined or quit this team
az: Üzvlərin komandaya nə vaxt qoşulduğunu və ya ayrıldığını görün.

en: Respond to foundership request.
az: Təsisçi tələbinə cavab verin.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
az: %1 tarixinə qədər cavab verməsəniz, %2 bu komandanın təsisçiliyini qəbul edə bilər.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
az: Bu komandadan qeyri-aktiv və ya istenmeyen üzvləri sil

en: Transfer foundership to another member
az: Təşkilatı başqa bir üzvə həvalə edin.

en: Add/remove Team Admins
az: KOmanda idarəçiləri əlavə et/sil

en: Give selected team members Team Admin privileges
az: Seçilmiş komanda üzvlərinə Komanda Administrator imtiyazlarını verin

en: Remove team
az: Komandanı sil

en: Allowed only if team has no members
az: Komanda üzv olmadığı təqdirdə icazə verilir

en: Create or manage a team message board
az: Komanda mesaj panelini yaradın və idarə edin.

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
az: Bu komandanın bütün BOINC layihələrində (cari və gələcək) yaradılışı üçün onu %1 BOINC-geniş qrupda %2 təşkil edə bilərsiniz.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
az: Komanda idarəçiləri Google %1 boinc-komanda-idarəçiləri %2 qrupunda iştirak etmək üçün təşviq edilirlər.

en: Can't delete non-empty team
az: Boş olmayan qrupu silə bilməz

en: Team %1 deleted
az: %1 komanda silindi

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
az: Limit aşıldı: Yalnız ilk 1000 üzvünü göstərə bilər.

en: %1 participants may form %2 teams %3.
az: %1 iştirakçılarlı % 2 komandalar %3  təşkil edə bilər.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
az: Yalnız bir komandaya aid ola bilərsiniz. Hər zaman komandaya qoşula və ya çıxa bilərsiniz.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
az: Hər komanda bunları edə bilən %1 qurucuya %2 sahibdir:

en: edit the team's name and description
az: Komandanın adı və təsvirini redaktə edin

en: add or remove team admins
az: Komanda adminini əlavə edin və ya silin

en: remove members from the team
az: Üzvləri komandadan çıxarın

en: disband a team if it has no members
az: Heç bir üzv olmadıqda bir komandanı dağıtmaq

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
az: Bir komandaya qoşulmaq üçün qrup səhifəsinə baxın və %1 düyməsini basın. Bu komandaya %2 qoşulun.

en: Find a team
az: Bir komanda tap

en: All teams
az: Bütün komandalar

en: %1 teams
az: %1 komandaları

en: Create a new team
az: Yeni bir komanda yarat

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
az: Sizin üçün doğru olan bir komanda tapa bilmirsəniz, %1 komanda yarada bilərsiniz %2.

en: Unable to quit team
az: Komandadan ayrıla bilmirsiniz.

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
az: Komanda yoxdur və ya ona aid deyilsiniz.

en: Quit %1
az: %1 komandasından ayrıl

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
az: <strong>Komandadan ayrılmazdan əvvəəl bunlara diqqət edin:</strong>
    <ul>
    <li>Komandadan ayrılırsınızsa sonra yenidən qoşula bilərsiniz ya da istədiyiniz başqa kpomandaya qoşula bilərsiniz.
    <li>Bir komandadan ayrılmaq şəxsi kredit miqdarlarınızs hər hansı bir formada təsir etməz.
    </ul>

en: Quit Team
az: Komandadan ayrıl

en: Removing users from %1
az: %1 komandasından istifadəçiləri silin

en: %1 is not a member of %2
az: %1 %2 komandasının üzvü deyil

en: %1 has been removed
az: %1 çıxarıldı

en: Remove members from %1
az: %1 komandadan üzvləri çıxart

en: Remove?
az: Çıxardılsınmı?

en: Name (ID)
az: Ad (ID)

en: No members are eligible for removal.
az: ÇIxardıla biləcək üzv mövcud deyil.

en: Remove users
az: Üzvləri çıxart

en: Team name
az: Komanda adı

en: Validated?
az: Təstiqlənmiş?

en: Team search results
az: Komanda axtarış nəticələri

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
az: Sizin kriterinizə uyğun heç bir qrup tapılmadı. Başqa bir axtarış edin.

en: Or you can %1 create a new team %2.
az: Və ya %1 yeni bir qrup yaratmaq %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
az: Aşağıdakı komandalar bir və ya daha çox axtarış kriterinizə uyğun gəlir
     Bir komandaya qoşulmaq üçün, qrup səhifəsinə keçmək üçün adını basın, 
     Sonra %1 düyməsini basın. Bu komandaya %2 qoşulun.

en: Change your search
az: Axtarışınızı dəyişdirin

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
az: Bənzəri maraqları olan və ya eyni ölkədən, şirkətdən və ya məktəbdən olan digər insanlar ilə birləşə bilərsiniz.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
az: Sizin üçün doğru ola biləcək qrupları tapmaq üçün bu formu istifadə edin.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
az: %1 Mən indi komandaya qoşulmaqla %2 maraqlanmıram.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top hosts
az: Ən yaxşı hostlar

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
az: Ən yaxşı %1 komandalar

en: There are no %1 teams
az: %1 komandaları yoxdur

en: Participant since
az: Qoşulma tarixi

en: No user of the day has been chosen.
az: "Günün istifadəçisi" seçilmədi.

en: User of the Day for %1: %2
az: %1 üçün Günün İstifadəçisi: %2

en: Filters
az: Filtrlər

en: User name starts with
az: Bununla başlayan istifadəçi adı

en: Any
az: Hər-hansı

en: With profile?
az: Profili olanlar?

en: Either
az: Fərq etməz

en: On a team?
az: Bir komandada?

en: Ordering
az: Sıralama

en: Decreasing sign-up time
az: Son daxil olma tarixi,azalaraq

en: Decreasing average credit
az: Ortalama kredit,azalaraq

en: Decreasing total credit
az: Toplam kredit,azalaraq

en: search string must be at least 3 characters
az: Axtarış  dəyəri ən azı 3 simvol olmalıdır

en: User search results
az: İstifadəçi axtarış nəticələri

en: Joined
az: Üzvlük

en: No users match your search criteria.
az: Heç bir istifadəçi axtarış kriteriyanıza uyğun deyil.

en: User not found!
az: İstifadəçi tapılmadı!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
az: Hesab Məlumatı<br/>İstifadəçi: %1<br/>Zaman:

en: Team:
az: Komanda:

en: Team TotCred:
az: Komandalar TotKred:

en: Team AvgCred:
az: KOmanda Ort.Kredit

en: Team: None
az: Komanda: yoxdur

en: Validate BOINC email address
az: BOINC e-poçt ünvanını təstiq et

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
az: %1 hesabınızın e-poçt ünvanını təsdiqləmək üçün aşağıdakı linkə müraciət edin:

en: Validate email sent
az: E-poçt göndərilməsini təsdiqləyin

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
az: %1ünvanına bir e-poçt göndərildi. E-poçt ünvanınızı təstiqləmək üçün ehtiva edən linkə baxın.

en: No such user.
az: Belə bir istifadəçi yoxdur.

en: Error in URL data - can't validate email address
az: URL məlumatında səhv - e-poçt ünvanını təstiqlənmədi

en: Database update failed - please try again later.
az: Verilənlər bazası yeniləmədi - xahiş edirik daha sonra yenidən cəhd edin.

en: Validate email address
az: E-poçt ünvanını təsdiqləyin

en: The email address of your account has been validated.
az: Hesabınızın e-poçt ünvanı təstiqləndi.

en: This user has no profile
az: Bu istifadəçinin profili yoxdur

en: Profile: %1
az: Profil: %1

en: Account data
az: Hesab məlumatları

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
az: E-poçt ünvanınızı və şifrənizi istifadə edərək hesabınıza daxil ola bilərsiniz, 
         Və ya təyin edilmiş 'hesab açarı' istifadə edərək.
         Hesabınızın açarı:

en: This key can be used to:
az: Bu açarlar istifadə edilə bilər:

en: log in to your account on the web
az: Vebdə hesabınıza daxil olun

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
az: BOINC Manager. using istifadə etmədən hesabınıza kompüter əlavə etmək üçün.
            Bunu etmək üçün BOINC qurun
            BOINC in-də %1 adlı bir fayl yaratmaq
            Məlumat kataloqu və onun məzmununu aşağıdakılara qoyun:

en: Weak account key
az: Zəif hesab açarı

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
az: 'Zəif hesab açarı' hesabınızı kompyuterə əlavə etmək üçün istifadə edilə bilər.
         Yuxarıda təsvir olunduğu kimi, lakin hesabınıza daxil olmaq və ya hər hansı bir şəkildə dəyişdirmək üçün istifadə edilə bilməz
         Hesabınıza etibarsız və ya etibarsız kompüterlər əlavə etmək istəyirsinizsə, 
         Zəif hesab açarınızdan istifadə edin
         Zəif hesab hesabınız:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
az: Şifrənizi dəyişirsinizsə, zəif hesab açarı dəyişir və əvvəlki zəif hesab anahtarı etibarsız olur.

en: Workunit %1
az: %1 iş yeri

en: application
az: tətbiqetmə

en: canonical result
az: qəbul edilən nəticə

en: granted credit
az: alınan kredit

en: Tasks in progress
az: Davam edən vəzifələr

en: suppressed pending completion
az: Gözləyən tamamlanma

en: minimum quorum
az: minimal kvorum

en: initial replication
az: İlkin replikasiya

en: max # of error/total/success tasks
az: Maksimum səhv/ümumi/müvəffəqiyyət vəzifələri

en: errors
az: xətalar

en: validation
az: təstiqləmə

en: Pending
az: Gözləmədə

en: can't find workunit
az: İş yerini tapa bilmir

en: Generated
az: Yaratma

en: Your personal background.
az: Şəxsi keçmiş

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
az: Özünüz haqqında bizə məlumat verin. Siz bizə, yaşınıza, işğalınıza, hobbinizə və ya özünüz haqqında başqa bir şeyə sahib olduğunuzu bildirə bilərsiniz.

en: Your opinions about %1
az: %1 haqqındakı fikirləriniz

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
az: Zəhmət olmasa bizə %1 haqqındakı düşüncələrinizi deyin<ol>
         <li> Niyə %1 istifadə edirsiniz?
          <li>Layihə haqqında fikirləriniz nədir? 
           <li>Təklifləriniz varmı?
    </ol>

en: Color scheme for graphics
az: Qrafiklər üçün rəng sxemi

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
az: Qrafiklər üçün istifadə oluna biləcək maksimum CPU %1  0 ... 100 %2

en: Run only the selected applications
az: Yalnız seçilmiş tətbiqləri işləyin

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
az: Yalnız müəyyən tətbiqlər üçün vəzifələr əldə edin. Xüsusi tətbiqlərə diqqət yetirmək və ya onları istisna etmək faydalıdır.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
az: Seçilmiş proqramlar üçün heç bir iş mövcud deyilsə, digər tətbiqlərdən iş qəbul edilsinmi?

en: Use faster non-graphical applications if available?
az: Mövcud olduqca sürətli qeyri-qrafik tətbiqləri istifadə edilsinmi?

en: (all applications)
az: (bütün tətbiqlər)

en: No limit
az: Limitsiz

en: Max # of jobs for this project
az: Bu layihə üçün maksimum iş yerləri

en: Max # of CPUs for this project
az: Bu layihə üçün maksimum CPU sayı

en: Max # jobs
az: Ən yüksək iş sayı

en: Max # CPUs
az: Ən yüksək CPU sayı
