BOINC - en to ca translation catalogue (1352 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
ca: Català

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
ca: Catalan

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
ca: Us identifica a la pàgina web. Utilitzeu el vostre nom real o un àlies.

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
ca: Ha de ser una adreça de correu vàlida del tipus 'nom@domini'.

en: Email address
ca: Adreça de correu

en: Must be at least %1 characters
ca: Ha de tenir al menys %1 caràcters

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
ca: Contrasenya

en: Confirm password
ca: Introduïu de nou la contrasenya

en: Select the country you want to represent, if any.
ca: Seleccioneu el país que voleu representar, si ho desitgeu.

en: Country
ca: País

en: Postal or ZIP Code
ca: Codi postal o ZIP

en: Optional
ca: Opcional

en: Email address:
ca: Adreça de correu:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: forgot password?
ca: ha oblidat la contrasenya?

en: Stay logged in
ca: Segueixi connectat

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
ca: Text en negreta: [b]text[/b]  (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
ca: Text en cursiva: [i]text[/i]  (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
ca: Subratllar el text: [u]text[/u]  (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
ca: Text tatxat: [s]text[/s] (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
ca: Cita el text: [quote]text[/quote]  (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
ca: Mostrar el codi: [code]code[/code]  (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
ca: Llista: [list]text[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
ca: Llista ordenada: [list=1]text[/list]  (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
ca: Insereix una imatge: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
ca: Inserta URL: [url]http://url[/url] o [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)

en: Font color
ca: Color de la font

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
ca: Color de la font: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000

en: Default
ca: Defecte

en: Dark Red
ca: Vermell fosc

en: Red
ca: Vermell

en: Orange
ca: Taronja

en: Brown
ca: Marró

en: Yellow
ca: Groc

en: Green
ca: Verd

en: Olive
ca: Oliva

en: Blue
ca: Blau

en: Dark Blue
ca: Blau fosc

en: Indigo
ca: Indi

en: Violet
ca: Violeta

en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
ca: Mida de la lletra: [size=x-small]small text[/size]

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: Close all open bbCode tags
ca: Tancar totes les etiquetes bbCode obertes

en: Close Tags
ca: Tancar les etiquetes

en: Account
ca: Compte

en: Join
ca: Ajuntar-se

en: Preferences
ca: Preferències

en: About %1
ca: Quant a %1

en: Help
ca: Ajuda

en: Project
ca: Projecte

en: Participate
ca: Participa

en: Do work
ca: Fer feina

en: Server status
ca: Estat del servidor

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Computers
ca: Ordinadors

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
ca: Equips

en: GPU models
ca: Models GPU

en: CPU models
ca: models CPU

en: Computing
ca: Computant

en: Community
ca: Comunitat

en: Message boards
ca: Panells de missatges

en: create or join a team
ca: crear o unir-se a equip

en: Profiles
ca: Perfils

en: User search
ca: Cerca un usuari

en: User of the day
ca: Usuari del dia

en: Certificate
ca: Certificat

en: Site
ca: Lloc

en: Languages
ca: Idiomes

note: names for the above
en: Oldest first
ca: El més antic primer

en: Newest first
ca: El més recent primer

en: Highest rated posts first
ca: El de més alta puntuació primer

en: Newest post first
ca: El més recent primer

en: Most views first
ca: Els més vistos primer

en: Most posts first
ca: Els de més missatges primer

en: Volunteer moderator
ca: Voluntari moderador

en: Project administrator
ca: Administrador del projecte

en: Project developer
ca: Responsable de projecte

en: Project tester
ca: Provador del projecte

en: Volunteer developer
ca: Desenvolupador voluntari

en: Volunteer tester
ca: Provador voluntari

en: Project scientist
ca: Científic del projecte

en: Help desk expert
ca: Plafó d'ajuda d'experts

note: Search
en: Search for words in forum messages
ca: Cercar paraules en els fòrums de missatges

en: Search forums
ca: Cercar en els fòrums

en: Advanced search
ca: Recerca avançada

en: Private messages
ca: Missatges privats

en: Questions and Answers
ca: Preguntes i respostes

en: %1 message board
ca: tauler de missatges %1

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Author
ca: Autor

en: Message
ca: Missatge

en: Send message
ca: Enviar missatge

en: Send %1 a private message
ca: Enviar %1 un missatge privat

en: Joined: %1
ca: Unit: %1

en: Posts: %1
ca: Missatges: %1

en: Credit: %1
ca: Crèdit: %1

en: You haven't read this message yet
ca: Encara no ha llegit aquest missatge

en: Unread
ca: No llegit

en: Message %1
ca: Missatge %1

en: hidden
ca: ocult

en: Posted: %1
ca: Publicat: %1

en:  - in response to
ca:  -en resposta a

en: Edit
ca: Editar

en: Edit this message
ca: Edita aquest missatge

en: Last modified: %1
ca: Últim modificat: %1

en: Report this post as offensive
ca: Avisa d'aquest missatge com ofensiu

en: Report as offensive
ca: Informa com ofensiu

en: Rating: %1
ca: Qualificació: %1

en: rate:
ca: qualifica:

en: Click if you like this message
ca: Fes clic aquí si t'agrada aquest missatge

en: Rate +
ca: Qualifica +

en: Click if you don't like this message
ca: Fes clic aquí si no t'agrada aquest missatge

en: Rate -
ca: Qualifica -

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
ca: Contestar

en: Post a reply to this message
ca: Respon aquest missatge

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
ca: Remarca

en: Post a reply by quoting this message
ca: Respon remarcant aquest missatge

en: Hidden by a moderator
ca: Ocult per un moderador

en: Posted %1 by %2
ca: Missatges %1 de %2

en: You may not post or rate messages until %1
ca: No podeu enviar o valorar missatges fins %1

en: Rules:
ca: Regles:

en: Unhide
ca: Fer visible

en: Unhide this post
ca: Fer visible aquest missatge

en: Hide
ca: Ocultar

en: Hide this post
ca: Ocultar aquest missatge

en: Move
ca: Moure

en: Move post to a different thread
ca: Moure el missatge a un altre fil

en: Banish author
ca: Expulsar l'autor

en: Vote to banish author
ca: Voti per expulsar l'autor

en: Vote not to banish author
ca: Voti per no expulsar l'autor

en: Start vote to banish author
ca: Iniciar votació per expulsar l'autor

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete this post
ca: Esborrar aquesta entrada

en: Only team members can post to the team message board
ca: Només els membres de l'equip poden publicar al tauler d'anuncis de l'equip

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
ca: Per crear un nou fil a %1 ha de tenir un cert nivell de crèdit mitjà. Això és per protegir contra l'abús del sistema.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
ca: De moment no es pots crear fils. Si us plau, espera abans de intentar-ho de nou. Això és per protegir contra l'abús del sistema.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
ca: Aquest fil està bloquejat. Només els moderadors del fòrum i els administradors poden publicar-hi.

en: Can't post to a hidden thread.
ca: No es pot publicar en un fil ocult.

en: Thread
ca: Fil

en: Posts
ca: Correu

en: Views
ca: Opinions

en: Last post
ca: Últim correu

en: New posts in the thread %1
ca: Nous missatges en el fil %1

en: New posts in subscribed thread
ca: Nous missatges en el fil subscrit

en: There are new posts in the thread '%1'
ca: Hi ha nous missatges en el fil '%1'

en: Mark all threads as read
ca: Marcar tots el fils com a llegits

en: Mark all threads in all message boards as read.
ca: Marcar com a llegits tots els fils a tots els taulers de missatges.

en: No host
ca: No hi ha servidor

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Home
ca: Inici

en: Work
ca: Treball

en: School
ca: Escola

en: Computer information
ca: Informació de l'ordinador

en: IP address
ca: Adreça IP

en: (same the last %1 times)
ca: (el mateix els últims %1 cops)

en: External IP address
ca: Adreça IP externa

en: Show IP address
ca: Mostra l'adreça IP

en: Domain name
ca: Nom de domini

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Local Standard Time
ca: Temps Local Estàndard

en: UTC %1 hours
ca: UTC %1 hores

en: Owner
ca: Propietari

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Created
ca: Creat

en: Total credit
ca: Crèdit total

en: Average credit
ca: Crèdit mitjà

en: Cross project credit
ca: Crèdit multi-projecte

en: CPU type
ca: Tipus de CPU

en: Number of processors
ca: Número de processadors

en: Coprocessors
ca: Coprocessadors

en: Operating System
ca: Sistema Operatiu

en: BOINC version
ca: Versió de BOINC

en: Memory
ca: Memòria

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Swap space
ca: Espai d'intercanvi

en: Total disk space
ca: Espai total en disc

en: Free Disk Space
ca: Espai lliure al disc

en: Measured floating point speed
ca: Velocitat mesurada amb punt flotant

en: Measured integer speed
ca: Velocitat mesurada amb enters

en: Average upload rate
ca: Velocitat mitja de càrrega

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Average download rate
ca: Velocitat mitja de descàrrega

en: Average turnaround time
ca: Temps de resposta mitjà

en: %1 days
ca: %1 dies

en: Application details
ca: Característiques de l'aplicacion

en: Show
ca: Mostra

en: Tasks
ca: Feines

en: Number of times client has contacted server
ca: Nombre de vegades que el client s'ha posat en contacte amb el servidor

en: Last time contacted server
ca: Últim vegada en contactar amb el servidor

en: Fraction of time BOINC is running
ca: Una fracció del temps que BOINC s'està executant

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
ca: Mentre BOINC s'està executant, una fracció d'el temps s'utilitza en una connexió a Internet

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
ca: Mentre BOINC s'està executant, una fracció de temps es dedica al càlcul

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
ca: Mentre BOINC s'està executant, una fracció de temps es dedica al càlcul amb la GPU

en: Average CPU efficiency
ca: Mitjana d'eficiència de la CPU

en: Task duration correction factor
ca: Durada de la tasca del factor de correcció

en: Location
ca: Ubicació

en: Delete this computer
ca: Eliminar aquest equip

en: Merge duplicate records of this computer
ca: Combinar registres duplicats d'aquest equip

en: Merge
ca: Combinar

en: Last contact
ca: Últim contacte

en: Computer info
ca: Informació de l'ordinador

en: Rank
ca: Categoria

en: Avg. credit
ca: Crèdit promig

en: Recent average credit
ca: Crèdit mitjà més recent

en: Operating system
ca: Sistema operatiu

en: (%1 processors)
ca: (%1 processadors)

en: Details
ca: Detalls

en: Cross-project stats:
ca: Estadístiques multi-projecte:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
ca: El host %1 supera el temps màxim:

en: Host %1 has an incompatible OS:
ca: El host %1 té un SO incompatible:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
ca: El host %1 té una CPU incompatible:

en: same host
ca: mateix host

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
ca: No es pot combinar el host %1 a %2 - són incompatibles

en: Merging host %1 into host %2
ca: Combinant el host %1 en el host %2

en: Couldn't update credit of new computer
ca: No es pot actualitzar el crèdit del nou ordinador

en: Couldn't update results
ca: No es poden actualitzar el resultats

en: Couldn't retire old computer
ca: No es pot treure l'ordinador vell

en: Retired old computer %1
ca: Tret l'ordinador vell %1

en: Show:
ca: Mostra:

en: All computers
ca: Tots els ordinadors

en: Only computers active in past 30 days
ca: Només els ordinadors actius els darrers 30 dies

en: Computer ID
ca: ID de l'ordinador

en: Name
ca: Nom

en: BOINC<br>version
ca: versió<br>BOINC

en: Merge computers by name
ca: Combinar ordinadors per el nom

en: Discuss
ca: Discutir

en: News is available as an %sRSS feed%s
ca: Les notícies estan disponibles en format %sRSS%s

en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: Write
ca: Escriure

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Subject
ca: Assumpte

en: Send private message
ca: Enviar un missatge privat

en: no such message
ca: no existeix aquest missatge

en: To
ca: Per

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
ca: Identificadors ID o noms d'usuaris únics, separats per comes

en: sent you a private message; subject:
ca: ha enviat un missatge privat, assumpte:

en: Private message%1 from %2, subject:
ca: Missatge privat%1 de %2, assumpte:

en: Couldn't create message
ca: No s'ha pogut crear el missatge

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
ca: Vostè no te permès lliurar missatges tan sovint. Si us plau esperi una estona abans de lliurar nous missatges.

en: unread
ca: no llegit

en: Private message
ca: Missatge privat

en: Usage limits
ca: Límits d'utilització

en: Use at most
ca: Utilitzar com a màxim

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
ca: Conserva algunes CPU lliures per a altres aplicacions. Exemple: 75% significa l'ús de 6 nuclis en una CPU de 8 nuclis.

en: % of the CPUs
ca: % de les CPU

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
ca: Suspendre/reprendre el càlcul cada pocs segons per reduir la temperatura de la CPU i l'ús d'energia. Exemple: 75% vol dir calcula durant 3 segons, espera durant 1 segon, i repeteix.

en: % of CPU time
ca: % de temps de CPU

en: When to suspend
ca: Quan suspendre

en: Suspend when computer is on battery
ca: Suspendre quan l'equip està connectat a la bateria

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació en els portàtils funcionant amb la bateria.

en: Suspend when computer is in use
ca: Suspendre quan l'ordinador estigui en us

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació i la transferència d'arxius mentre estàs utilitzant l'ordinador.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
ca: Suspèn la computació amb la GPU mentre l'ordinador està en ús

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
ca: Marca aquesta opció per suspendre la computació amb la GPU mentre estàs utilitzant l'ordinador.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
ca: 'En ús' significa activitat del ratolí/teclat

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
ca: Això determina quan l'ordinador es considera "en ús".

en: minutes
ca: minuts

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
ca: Suspendre quan no hi ha activitat del ratolí/teclat

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
ca: Això permet que alguns ordinadors accedeixin a l'estat de baix consum quan no estiguin en ús.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
ca: Suspendre quan l'ús de la CPU per processos que no siguin de BOINC està per sobre de

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
ca: Suspendre la computació quan l'equip està ocupat executant altres programes.

en: Compute only between
ca: Calcular només entre

en: Compute only during a particular period each day.
ca: Calcular només durant un període determinat cada dia.

en: Other
ca: Un altre

en: Store at least
ca: Emmagatzemar almenys

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
ca: Emmagatzemar almenys prou feines per mantenir l'equip ocupat durant tant de temps.

en: days of work
ca: dies de treball

en: Store up to an additional
ca: Emmagatzema fins a un màxim de

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
ca: Desar tasques addicionals per sobre del nivell mínim. Determina la quantitat de treball es demana al contactar amb un projecte.

en: Switch between tasks every
ca: Canviar entre tasques cada

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
ca: Si executeu diversos projectes, BOINC pot canviar entre ells sovint.

en: Request tasks to checkpoint at most every
ca: Sol·licitar tasques al control almenys cada

en: seconds
ca: segons

en: Use no more than
ca: No utilitzar més de

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
ca: Limitar l'espai total en disc utilitzat per BOINC.

en: Leave at least
ca: Deixar al menys

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
ca: Limitar l'ús d'espai en disc per deixar-hi el màxim espai lliure on BOINC emmagatzema dades.

en: GB free
ca: Gb lliures

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
ca: limitar el percentatge d'espai en disc utilitzat per BOINC en el volum en el qual emmagatzema dades.

en: % of total
ca: % del total

en: When computer is in use, use at most
ca: Quan l'ordinador està en ús, utilitzar com a màxim

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
ca: Limiti la memòria utilitzada per BOINC quan s'està utilitzant l'ordinador.

en: When computer is not in use, use at most
ca: Memòria: quan l'ordinador no està en ús, utilitzar com a màxim

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
ca: Limiti la memòria utilitzada per BOINC quan no s'estigui utilitzant l'equip.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
ca: Deixar les aplicacions que no son de GPU en memòria mentre estan en suspens

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
ca: Si es marca, les tasques suspeses romanen en la memòria, i es poden reprendre sense pèrdua de feina. Si no es marca, les tasques suspeses s'eliminen de la memòria, i es reprenen des del seu últim punt de control.

en: Page/swap file: use at most
ca: Espai d'intercanvi: utilitzar com a màxim

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
ca: Limitar l'espai de intercanvi (fitxer d'intercanvi) utilitzat per BOINC.

en: Limit download rate to
ca: Limita la taxa de baixada a

en: Limit the download rate of file transfers.
ca: Limitar la taxa de baixada en la transferència de fitxers.

en: KB/second
ca: Kb/segon

en: Limit upload rate to
ca: Taxa límit de pujada a

en: Limit the upload rate of file transfers.
ca: Limitar la taxa de pujada en la transferència de fitxers.

en: Limit usage to
ca: Limita l'us fins

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
ca: Exemple: BOINC ha de transferir com a molt 2000 MB de dades cada 30 dies.

en: MB every
ca: MB cada

en: days
ca: dies

en: Transfer files only between
ca: Transferir fitxers només entre

en: Transfer files only during a particular period each day.
ca: Transferir fitxers només durant un període de temps cada dia.

en: Skip data verification for image files
ca: Ometre la verificació de la data del fitxers imatge

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
ca: Marcar només si el teu proveïdor d'Internet modifica els fitxer imatge. Ometre la verificació redueix la seguretat de BOINC.

en: Confirm before connecting to Internet
ca: Confirmar abans de connectar-se a Internet

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
ca: Útil només si disposes d'una connexió per mòdem, ISDN o VPN.

en: Disconnect when done
ca: Desconnectar en finalitzar

en: Disk
ca: Disc

en: Network
ca: Xarxa

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
ca: Aquestes preferències s'apliquen a tots els projectes BOINC en què vostè participa.

en: Separate preferences for %1
ca: Separa les preferències per %1

en: Edit preferences
ca: Editar les preferències

en: Remove
ca: Eliminar

en: Add separate preferences for %1
ca: Afegir preferències independents per %1

en: These settings apply to all computers using this account except
ca: Aquesta configuració s'aplica a tots els ordinadors que utilitzen aquest compte excepte

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
ca: ordinadors en els que has configurat preferències locals utilitzant l'Administrador BOINC

en: Android devices
ca: Dispositius Android

en: (Switch view)
ca: (Canviar vista)

en: Combined preferences
ca: Preferències combinades

en: Primary (default) preferences
ca: Preferències principals (per defecte)

en: Preferences last modified:
ca: Preferències modificades per última vegada:

en: Add preferences
ca: Afegir preferències

en: Update preferences
ca: Actualitzar les preferències

en: yes
ca: si

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
ca: Ubicació defecte de l'equip

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
ca: Els nous ordinadors utilitzaran aquesta ubicació per a les preferències de computació i dels projectes.

en: Resource share
ca: Compartició de recursos

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
ca: Determina la proporció dels recursos de l'ordinador assignats a aquest projecte. Per exemple: si participes a dos projectes BOINC, amb quotes de recursos de 100 i 200, el primer rebrà 1/3 dels seus recursos i el segon n'obtindrà 2/3.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
ca: Accelerar les tasques de la GPU dedicant una CPU a cada un?

en: Use CPU
ca: Utilitza CPU

en: Use ATI GPU
ca: Utilitza ATI GPU

en: Use NVIDIA GPU
ca: Utilitza NVIDIA GPU

en: Use Intel GPU
ca: Utilitza Intel GPU

en: Run test applications?
ca: Executar el test d'aplicacions?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
ca: Això ens ajuda a desenvolupar aplicacions, però pot provocar que les tasques fallin en el teu ordinador

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
ca: Missatges de correu electrònic seràn enviats des de %1; assegureu-vos que el seu filtre anti-spam accepta aquesta direcció.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
ca: Es OK per %1 i el seu equip (si n'hi ha) enviar-li per correu?

en: Should %1 show your computers on its web site?
ca: Pot %1 mostrar els seus equips en el seu lloc web?

en: (Switch View)
ca: (Canvar vista)

en: Project specific settings
ca: Configuració específica del projecte

en: bad venue: %1
ca: lloc erroni: %1

en: bad subset: %1
ca: subconjunt erroni: %1

en: and
ca: i

en: no limit
ca: sense límit

en: Add
ca: Afegir

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
ca: El seu perfil serà visible per als altres, tan aviat com sigui aprovat pel projecte. Això pot tardar alguns dies.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
ca: El seu perfil ha estat marcat com a inacceptable. No és visible als altres. Si us plau, canviï'l.

en: Database error
ca: Error de base de dades

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
ca: Per evitar el correu brossa, els perfils d'usuaris amb un crèdit mitjà de menys de %1 només es mostren als usuaris registrats. Demanem disculpes per aquest inconvenient.

en: User is banished
ca: Usuari expulsat

en: No profile exists for that user ID.
ca: No hi ha cap perfil per aquest ID d'usuari.

en: Edit your profile
ca: Editi el seu perfil

en: Your feedback on this profile
ca: La seva enquesta en aquest perfil

en: Recommend this profile for User of the Day:
ca: Recomanar aquest perfil com Usuari del Dia:

en: Alert administrators to an offensive profile:
ca: Avisar els administradors d'un perfil ofensiu:

en: Anonymous platform
ca: Plataforma anònima

en: NVIDIA GPU
ca: GPU NVIDIA

en: ATI GPU
ca: GPU ATI

en: Intel GPU
ca: GPU Intel

en: pending
ca: pendent

en: All
ca: Tot

en: In progress
ca: En progrés

en: Validation pending
ca: Validació pendent

en: Validation inconclusive
ca: Validació no finalitzada

en: Valid
ca: Vàlid

en: Invalid
ca: No vàlid

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Unsent
ca: No enviats

en: Completed, waiting for validation
ca: Finalitzat, a l'espera de la validació

en: Completed and validated
ca: Finalitzat i validat

en: Completed, marked as invalid
ca: Finalitzat, marcat com a no vàlid

en: Completed, can't validate
ca: Finalitzat, no es pot validar

en: Completed, validation inconclusive
ca: Finalitzat, validació no concloent

en: Completed, too late to validate
ca: Finalitzat, massa tard per validar

en: Completed
ca: Finalitzat

en: Couldn't send
ca: No s'ha pogut lliurar

en: Cancelled by server
ca: Cancel·lat pel servidor

en: Not started by deadline - canceled
ca: No s'ha iniciat per superar-se la data límit - cancel·lat

en: Error while downloading
ca: No s'ha pogut descarregar

en: Error while computing
ca: S'ha produït un error durant la computació

en: Error while uploading
ca: Error en carregar

en: Aborted
ca: Avortat

en: Upload failed
ca: Error en la càrrega

en: Timed out - no response
ca: Temps d'espera esgotat - sense resposta

en: Didn't need
ca: No era necessari

en: Validate error
ca: Error de validació

en: Abandoned
ca: Abandonat

en: Over
ca: Per sobre de

en: Success
ca: Èxit

en: Computation error
ca: Error de càlcul

en: Redundant result
ca: Resultat redundant

en: No reply
ca: Sense resposta

en: New
ca: Nou

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Processing
ca: Processant

en: Compute error
ca: Error de càlcul

en: Uploading
ca: Carregant

en: Done
ca: Fet

en: Aborted by user
ca: Avortada per l'usuari

en: Initial
ca: Inicial

en: Not necessary
ca: No cal

en: Workunit error - check skipped
ca: Error workunit - comprovació omesa

en: Checked, but no consensus yet
ca: Comprovat, però encara no hi ha consens

en: Task was reported too late to validate
ca: La tasca va ser informada massa tard per validar

en: Couldn't send result
ca: No s'ha pogut lliurar el resultat

en: Too many errors (may have bug)
ca: Massa errors (pot tenir errors)

en: Too many results (may be nondeterministic)
ca: Massa resultats (pot ser no determinista)

en: Too many total results
ca: Massa resultats totals

en: WU cancelled
ca: WU cancel·lada

en: Canonical result is missing
ca: Falta el resultat canònic

en: Unrecognized Error: %1
ca: Error no reconegut: %1

en: Task name
ca: Nom de la tasca

en: click for details
ca: feu clic per més detalls

en: Show IDs
ca: Mostra ID's

en: Show names
ca: Mostra els noms

en: Task
ca: Feina

en: Work unit
ca: Unitat de treball

en: Computer
ca: Ordinador

en: Sent
ca: Lliurat

en: Time reported<br />or deadline
ca: Temps informat<br />o termini

en: explain
ca: explicar

en: Status
ca: Estatus

en: Run time<br />(sec)
ca: Temps d'execució<br />(seg)

en: CPU time<br />(sec)
ca: Temps de CPU<br />(seg)

en: Credit
ca: Crèdit

en: Application
ca: Aplicació

en: Report deadline
ca: Informe termini

en: Received
ca: Rebut

en: Server state
ca: Estat del servidor

en: Outcome
ca: Final

en: Client state
ca: Estat del client

en: Exit status
ca: L'estat de sortida

en: Run time
ca: Temps d'execució

en: CPU time
ca: Temps de CPU

en: Validate state
ca: Validar l'estat

en: Device peak FLOPS
ca: Pic de FLOPS del dispositiu

en: Application version
ca: Versió de l'aplicació

en: Output files
ca: Arxius de sortida

en: Stderr output
ca: Sortida stderr

en: State
ca: Estat

en: Task name:
ca: Nom de la tasca:

en: Search criteria (use one or more)
ca: Criteri de recerca (utilitzar un o mes)

en: Key words
ca: Paraules clau

en: Find teams with these words in their names or descriptions
ca: Trobar equips amb aquestes paraules en els seus noms o descripcions

en: Type of team
ca: Tipus d'equip

en: Show only active teams
ca: Mostrar només equips actius

en: Search
ca: Cerca

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
ca: La seva petició no ha obtingut resposta del fundador.

en: Complete foundership transfer
ca: Transferència finalitzada del lliurament del fundador

en: Requested by you
ca: Sol·licitat per vostè

en: founder response deadline is %1
ca: el temps de resposta del fundador es %1

en: None
ca: Cap

en: Initiate request
ca: Iniciï la petició

en: Deferred
ca: Posposat

en: Team info
ca: Informació de l'equip

en: Description
ca: Descripció

en: Web site
ca: Pàgina web

en: Cross-project stats
ca: Estadístiques multi-projecte

en: Type
ca: Tipus

en: Message board
ca: Panell de missatges

en: Threads
ca: Fils

en: Join this team
ca: Ajuntar-se a aquest equip

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
ca: Nota: si activa 'PERMETRE email' a les preferències del projecte, en ajuntant-se a un equip permet als seus fundadors accedir a la vostra adreça de correu

en: Not accepting new members
ca: No s'accepten nous membres

en: Foundership change requested
ca: Canvi sol·licitat per el fundador

en: Respond by %1
ca: Resposta per %1

en: Team foundership change
ca: Canvi de l'equip fundador

en: Members
ca: Membres

en: Founder
ca: Fundador

en: Admins
ca: Administradors

en: New members in last day
ca: Nous membres en el darrer dia

en: Total members
ca: Total de membres

en: view
ca: mirar

en: Active members
ca: Membres actius

en: Members with credit
ca: Membres amb crèdits

en: Admin
ca: Administrador

en: Previous %1
ca: Anteriors %1

en: Next %1
ca: Següent %1

en: No such team.
ca: Equip inexistent.

en: This operation requires foundership.
ca: Aquesta operació requereix ser fundador.

en: This operation requires team admin privileges
ca: Aquesta operació requereix privilegis d'administrador d'equip

en: Team name, text version
ca: Nom de l'equip, versió text

en: Don't use HTML tags.
ca: No utilitzi etiquetes HTML.

en: Team name, HTML version
ca: Nom de l'equip, versió HTML

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
ca: Si desconeix HTML, no seleccioni aquesta opció.

en: URL of team web page, if any
ca: URL de la pàgina web de l'equip, si en té

en: without "http://"
ca: sense "http://"

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
ca: Aquesta URL enllaçarà amb la pàgina de l'equip des d'aquest lloc.

en: Description of team
ca: Descripció de l'equip

en: Accept new members?
ca: Acceptar nous membres?

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: Projects in which you are participating
ca: Projectes en els quals esteu participant

en: Projects in which %1 is participating
ca: Projectes en els quals %1 està participant

en: Click for user page
ca: Prémer per accedir a la pàgina de l'usuari

en: Since
ca: Des de

en: Computers on this account
ca: Ordinadors d'aquest compte

en: View
ca: Mirar

en: Cross-project ID
ca: ID multi-projecte

en: Cross-project statistics
ca: Estadístiques multi-projecte

en: Team
ca: Grup

en: Cross-project
ca: Multi-projecte

en: Stats on your cell phone
ca: Estadístiques en el seu mòbil

en: Postal code
ca: Codi postal

en: %1 member since
ca: %1 membre des de

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
ca: Canviar

en: email address
ca: adreça de correu electrònic

en: password
ca: contrasenya

en: other account info
ca: altre informació del compte

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: Used in community functions
ca: Utilitzat en funcions comunitàries

en: Account keys
ca: Claus del compte

en: When and how BOINC uses your computer
ca: Quan i com BOINC utilitza el seu ordinador

en: Computing preferences
ca: Preferències de computació

en: Message boards and private messages
ca: Panell de missatges i missatges privats

en: Community preferences
ca: Preferències de la comunitat

en: Preferences for this project
ca: Preferències per a aquest projecte

en: %1 preferences
ca: preferències de %1

en: View the profile of %1
ca: Veure el perfil de %1

en: Profile
ca: Perfil

en: Create
ca: Crear

en: %1 posts
ca: %1 correus

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Quit team
ca: Deixar el grup

en: Administer
ca: Administrador

en: (foundership change request pending)
ca: (petició de canvi del fundador pendent)

en: Member of team
ca: Membre de l'equip

en: find a team
ca: trobar un grup

en: Founder but not member of
ca: Fundador però no membre de

en: Find friends
ca: Trobar amics

en: Friends
ca: Amics

en: Donor
ca: Donant

en: Contact
ca: Contactar

en: This person is a friend
ca: Aquesta persona és un amic

en: Cancel friendship
ca: Finalitzar amistat

en: Request pending
ca: Petició pendent

en: Add as friend
ca: Afegir com amic

en: Account information
ca: Informació del compte

en: user name cannot have leading or trailing white space
ca: el nom d'usuari no pot tenir espais en blanc al principi o al final

en: user name must be nonempty
ca: no es pot deixar en blanc el nom d'usuari

en: user name may not contain HTML tags
ca: el nom d'usuari no pot contenir etiquetes HTML

en: Can't create account
ca: No es pot crear el compte

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
ca: Feu clic a <b>Enrere</b> del navegador per intentar-ho de nou.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
ca: La seva resposta reCAPTCHA no es correcte. Si us plau, provi-ho de nou.

en: You must supply an invitation code to create an account.
ca: Heu d'introduir un codi d'alta per la creació d'un compte.

en: The invitation code you gave is not valid.
ca: El codi d'alta que heu introduït no és vàlid.

en: Invalid email address: you must enter a valid address of the form name@domain
ca: Adreça de correu incorrecta: ha d'entrar una adreça de correu vàlida del tipus nom@domini

en: There's already an account with that email address.
ca: Ja existeix un compte amb aquesta adreça de correu electrònic.

en: New passwords are different
ca: Les contrasenyes noves son diferents

en: Passwords may only include ASCII characters.
ca: Les contrasenyes només poden contenir caràcters ASCII.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
ca: La nova contrasenya és massa curta: la longitud mínima de la contrasenya és de %1 caràcters.

en: Couldn't create account
ca: No es pot crear el compte

en: log out
ca: finalitzar la sessió

en: log in
ca: Registrar-se

note: kludge
en: Log in
ca: Registrar-se

en: Create an account
ca: Crear un compte

en: Server status page
ca: Pàgina de l'estat del servidor

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
ca: S'ha produit un error a la base de dades processant la seva sol.licitud; si us plau, torni provar-ho més tard.

en: Unable to handle request
ca: No es pot gestionar la sol licitud

en: hours
ca: hores

en: sec
ca: seg

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
ca: S'ha esgotat el temps per activar l'acces. Si us plau, feu clic a Enrere, carregui de nou la pàgina i torni a intentar-ho.

en: Use BBCode tags to format your text
ca: Utilitzar les marques BBCode per formatar el text

en: Project down for maintenance
ca: Projecte aturat per manteniment

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
ca: %1 està temporalment aturat per manteniment.  Si us plau, provi-ho més tard.

en: Unable to connect to database - please try again later
ca: No es pot connectar a la base de dades - si us plau, provi-ho més tard

en: Unable to select database - please try again later
ca: No es pot seleccionar la base de dades - si us plau, provi-ho més tard

en: characters remaining
ca: caràcters restants

en: Stay logged in on this computer
ca: Mantenir-me en aquest ordinador

en: You must supply a name for your account
ca: Ha de proporcionar un nom per al seu compte

en: HTML tags not allowed in name
ca: No estan permeses les etiquetes HTML en el nom

en: Finish account setup
ca: Finalitzar la configuració del compte

en: Edit %1 preferences
ca: Edita les preferències de %1

en: Add %1 preferences for %2
ca: Afegir %1 les preferències per a %2

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
ca: %1 actualment té les següents aplicacions. Quan participes a %1, feina per una o més d'aquestes aplicacions és assignada al teu ordinador. La versió actual de l’aplicació és descarrega al teu ordinador. Això succeeix de manera automàtica; no necessites fer res.

en: Platform
ca: Plataforma

en: Version
ca: Versió

en: Average computing
ca: Computació mitjana

en: BBCode tags
ca: Etiquetes BBCode

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
ca: Les etiquetes BBCode li permeten donar format al text en el seu perfil i en els missatges.
    És similar a l'HTML, però més simple. Les etiquetes comencen amb un [ (on
    utilitzaveu %1 en HTML) i acaba amb ] (on uutilitzaveu %2 en
    HTML).

en: Examples
ca: Exemples

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Itàlica

en: Underline
ca: Subratllar

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Superscript
ca: Super-índex

en: Big text
ca: Text gran

en: Red text
ca: Text en vermell

en: link to website
ca: enllaç al lloc web

en: Quoted text
ca: Text remarcat

en: use for quoted blocks of text
ca: utilitzar per remarcar blocs de text

en: use to display an image
ca: utilitzar per a mostrar una imatge

en: Code snippet here
ca: Fragment de codi aquí

en: use to display some code
ca: utilitzar per mostrar un codi

en: Pre-formatted text
ca: Text amb format

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
ca: utilitzar per mostrar text pre-formatat (en general sol espai)

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
ca: Si no tanca una etiqueta o no s'especifica un paràmetre correctament,
    es mostrarà l'etiqueta en lloc del text amb format.

en: Create account
ca: Crear un compte

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
ca: Aquest compte formarà part del grup %1 i tindrà les preferències del creador del projecte.

en: Picture
ca: Imatge

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
ca: %1 La imatge del seu perfil es mostrarà a l'esquerra.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
ca: Per canviar-ho, premi el botó "Navegar" i seleccioni un arxiu JPEG o PNG (%1 o menys).

en: To remove it from your profile, check this box:
ca: Per eliminar-lo del seu perfil, seleccioni aquesta casella:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
ca: Si desitja incloure una imatge en el seu perfil, premi el botó "Navegar" i seleccioni un fitxer JPEG o PNG. Si us plau seleccioni imatges de %1 o menys.

en: Language
ca: Idioma

en: Select the language in which your profile is written:
ca: Seleccioni l'idioma en el que està escrit el seu perfil:

en: Submit profile
ca: Lliurar el perfil

en: Create/edit profile
ca: Crear/editar el perfil

en: The format of your uploaded image is not supported.
ca: El format d'imatge que ha lliurat no està suportat.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
ca: La seva resposta ReCaptcha no es correcte.  Si us plau, provi-ho de nou.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
ca: La seva primera resposta ha estat marcada com spam per el sistema anti-spam Akimest.  Si us plau modifiqui el text i provi-ho de nou.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
ca: La seva segona resposta ha estat marcada com spam per el sistema anti-spam Akismet.  Si us plau modifiqui el seu text i provi-ho de nou.

en: Your profile submission was empty.
ca: El perfil que ha lliurat està buit.

en: Could not update the profile: database error
ca: No es pot actualitzar el perfil: error de la base de dades

en: Could not create the profile: database error
ca: No es pot crear el perfil: error de la base de dades

en: Profile saved
ca: S'ha guardat el perfil

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
ca: Felicitats! El seu perfil ha estat incorporat a la base de dades.

en: View your profile
ca: Mostra el teu perfil

en: Create a profile
ca: Crear un perfil

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
ca: Per prevenir l'spam, necessita un crèdit promitg de %1 o mes gran per crear o editar un perfil.  Disculpin aquestes molèsties.

en: Couldn't delete account
ca: No es eliminar el compte

en: Account deleted
ca: Compte eliminat

en: Your account has been deleted.
ca: El seu compte ha estat eliminat.

en: Confirm delete account
ca: Confirmi l'eliminació del compte

en: Deleting your account will remove all of your
    personal information from our servers,
    including your profile and message-board posts.
    No jobs will be issued to any computers attached
    to this account.
ca: Eliminant el seu compte s'eliminarà tota la seva
    informació personal dels nostres servidors,
    incloent el seu perfil i els seus missages en el fòrum.
    No es lliuraran treballs als equips connectats
    a aquest compte.

en: This cannot be undone.
    Once your account has been deleted, you cannot get it back.
ca: Això no es pot desfer.
    Un cop el compte ha estat eliminat, no podreu retrocedir.

en: Are you sure you want to delete your account?
ca: Estàs segur que vols eliminar el teu compte?

en: Yes
ca: Si

en: Delete this account
ca: Eliminar aquest compte

en: Do not delete this account
ca: No eliminar aquest compte

en: couldn't delete profile - please try again later
ca: no es pot eliminar el perfil - si us plau provi-ho més tard

en: Delete Confirmation
ca: Confirma la Eliminació

en: Your profile has been deleted.
ca: El teu perfil ha estat eliminat.

en: Profile delete confirmation
ca: Confirmar l'eliminació del perfil

en: Are you sure?
ca: Està segur?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
ca: En perfil eliminat ho es per sempres i no es pot recuperar --
    vostè haurà de començar de zero
    si vol un altre perfil en el futur.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
ca: Si esteu segur, premeu 'Si'
    per eliminar el vostre perfil de la nostra base de dades.

en: Delete my profile
ca: Eliminar el meu perfil

en: Do not delete my profile
ca: No eliminar el meu perfil

en: PayPal - Transaction Completed
ca: PayPal - Transacció Completada

en: Thank you for donating!
ca: Gràcies per la donació!

en: Your donation for has been completed.
ca: La seva donació ha estat competada.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
ca: La seva donació s'afegirà a la barra de progrés després de la confirmació a través de PayPal.

en: You have canceled your donation.
ca: Ha cancel.lat la seva donació.

en: This project is not accepting donations.
ca: Aquest pprojecte no accepta donacions.

en: %1 donations
ca: %1 donacions

en: This project is accepting donations via
    %1.
ca: Aquest projecte està acceptant donacions a través de
    %1.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
ca: Per fer una donació, escriviu la quantitat que desitja donar utilitzant el camp de sota.
            PayPal accepta múltiples monedes
            (Dòlars canadencs, Euros, Lliures Esterlines, Dòlars dels EUA,
             Iens, Dòlars Australians, Dòlars Neozelandesos,
            Francs suïssos, Dòlars de Hong Kong, Dòlars de Singapur, Corones Sueques,
            Corones Daneses, Zloty Polonès, Corones Norugues,
            Florí Hongarès, Corona Txeca).
            Podeu utilitzar el convertidor de moneda inclos
            per veure la quantitat equivalent de donació en diferents monedes
            (tingueu en compte que les taxes són només estimacions
             i la quantitat real pot ser diferent).

en: Amount you would like to donate
ca: Quantitat que voleu fer una donació

en: Estimated value in
ca: Valor estimat en

en: Anonymous donation
ca: Donació anònima

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
ca: Seleccioneu aquesta opció si no voleu que el vostre nom i número de compte apareixi a les
    llistes de donacions.<br>Si no està activada, apareixerà registrat com l'usuari de ID %1

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
ca: Per assignar la donació amb el seu ID d'usuari, si us plau registreu-vos.

en: Proceed
ca: Procedir

en: Donations are accepted through
ca: S'accepten donacions a través de

en: Download BOINC add-on software
ca: Descarregar programari BOINC addicional

en: You can download applications in several categories.
ca: Pot descarregar aplicatius de diverses categories.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
ca: Aquestes aplicacions no estan aprovades per %1 i les ha d'utilitzar sota la seva responsabilitat.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
ca: No proporcionem instruccions per la instal·lació d'aquestes aplicacions.
    De totes maneres, es probable que l'autor hagi proporcionat algun tipus d'ajuda per la instal·lació o des-instal·lació de l'aplicació. 
    Si no estès disponible contacti l'autor.

en: Change email address of account
ca: Canviï l'adreça de correu electrònic del compte

en: New email address '%1' is invalid.
ca: La nova adreça de correu electrònic '%1' es incorrecte.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
ca: La nova adreça de correu és la mateixa que l'actual. No ha canviat res.

en: There's already an account with that email address
ca: Ja existeix un compte amb aquesta adreça de correu electrònic

en: Invalid password.
ca: Contrasenya incorrecte.

en: The email address of your account is now %1.
ca: L'adreça de correu electrònic del vostre compte ara és %1.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
ca: No podem actualitzar la vostra adreça de correu electrònic a causa d'un problema de base de dades.  Si us plau provi-ho més tard.

en: Change email address
ca: Canviar l'adreça de correu electrònic

en: New email address
ca: Nova adreça de correu electrònic

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
ca: Ha de ser una adreça de correu vàlida del tipus 'nom@domini'

en: Confirm reset
ca: Confirmi que vol restaurar

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
ca: Aquesta acció esborrarà tots els canvis realitzats en les preferències de la seva comunitat. Per cancel lar, feu clic al botó Enrere del navegador.

en: Reset preferences
ca: Restablir les preferències

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
ca: Error: No es el tipus correcte d'arxiu, només PNG i JPEG són compatibles.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
ca: La seva signatura era massa llarga, si us plau redueixi-la a un màxim de 250 caràcters.

en: No such user:
ca: Usuari inexistent:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
ca: Com prefereixes que t'avisem dels nous missatges privats, sol·licituds d'amistat, missatges en les discussions subscrites, i altres esdeveniments?

en: On my Account page (no email)
ca: A la pàgina del meu compte (no email)

en: Immediately, by email
ca: Immediatament, per correu electrònic

en: In a single daily email
ca: En un únic correu electrònic diàri

en: Message-board identity
ca: Identitat del plafó de missatges

en: An image representing you on the message boards.
ca: Una imatge que el representi en els fòrums.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
ca: Format: JPG o PNG. Mida: màxim de 4 KB, 100x100 píxels

en: Don't use an avatar
ca: No usar un avatar

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
ca: Utilitzar un Avatar Reconegut Globalment proporcionat per %1

en: Use this uploaded avatar:
ca: Utilitzar aquest avatar enviat:

en: Avatar preview
ca: Vista prèvia del avatar

en: This is how your avatar will look
ca: Així és com es veurà el teu avatar

en: Signature for message board posts
ca: Signatura per els missatges en el plafons d'anuncis

en: Attach signature by default
ca: Adjuntar signatura per defecte

en: Signature preview
ca: Vista prèvia de la signatura

en: This is how your signature will look in the forums
ca: Aquesta és la forma en què la seva signatura es veurà en els fòrums

en: Message display
ca: Panell del missatge

en: What to display
ca: El que vol mostrar

en: Hide avatar images
ca: Amaga les imatges dels avatars

en: Hide signatures
ca: Amaga les signatures

en: Show images as links
ca: Mostra les imatges com enllaços

en: Open links in new window/tab
ca: Obrir els enllaços en una nova finestra/pestanya

en: Highlight special users
ca: Ressaltar usuaris especials

en: Display this many messages per page
ca: Veure aquesta quantitat de missatges per pàgina

en: How to sort
ca: Com ordenar

en: Threads:
ca: Fils:

en: Posts:
ca: Missatges:

en: Jump to first new post in thread automatically
ca: Anar al primer missatge nou en el fil de forma automàtica

en: Don't move sticky posts to top
ca: No moure els missatges fixats amunt

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
ca: Filtratge de missatges

en: Filtered users
ca: Usuaris filtrats

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
ca: No feu cas dels missatges i dels missatges privats d'aquests usuaris.

en: User ID (For instance: 123456789)
ca: ID d'usuari (per exemple: 123456789)

en: Add user to filter
ca: Afegir l'usuari al filtre

en: Update
ca: Actualitzar

en: Click here to update preferences
ca: Premeu aqui per actualitzar les preferències

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Or click here to reset preferences to the defaults
ca: O feu clic aquí per restablir les preferències als valors per defecte

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
ca: No podem actualitzar la contrasenya a causa d'un problema de base de dades. Si us plau provi-ho més tard.

en: Change password
ca: Canviï la contrasenya

en: Your password has been changed.
ca: La seva contrasenya ha estat canviada.

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password, again
ca: Nova contrasenya, una vegada més

en: HTML tags are not allowed in your name.
ca: Etiquetes HTML no estan permesos en el seu nom.

en: You must supply a name for your account.
ca: Ha de proporcionar un nom per al seu compte.

en: Couldn't update user info.
ca: No es pot actualitzar la informació de l'usuari.

en: Edit account information
ca: Edita la configuració del compte

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
ca: Codi Postal (ZIP) %1 opcional%2

en: Server states
ca: Estats del servidor

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
ca: A les tasques <b>estat del servidor</b> indica si la tasca ha estat enviada a un ordinador, i si és així si l'equip l'ha acabat. Els valors possibles són:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
ca: La tasca no està llesta per a enviar (per exemple, per que els seus arxius d'entrada no estan disponibles)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
ca: La tasca està llesta per enviar, però no s'ha enviat encara.

en: In Progress
ca: En Procés

en: The task has been sent; waiting for completion.
ca: La tasca ha estat enviada, esperant que es s'acabi.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
ca: La tasca ha estat enviada a un ordinador i o bé s'ha esgotat el temps o bé l'equip ha informat de la seva terminació.

en: Outcomes
ca: Resultats

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
ca: El <b>resultat</b> de una tasca es defineix si l'estat de servidor és <b>acabat</b>. Els valors possibles són:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
ca: La tasca va ser enviada a un ordinador, però l'equip encara no ha completat el treball i informat dels resultats.

en: A computer completed and reported the task successfully.
ca: Un equip ha finalitzat i reportartat la tasca amb èxit.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
ca: El servidor no ha pogut enviar la tasca a un equip (potser perquè les seves necessitats de recursos són massa grans)

en: Client error
ca: Error del client

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
ca: La tasca s'ha enviat a un ordinador i s'ha produït un error.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
ca: La tasca va ser enviada a un ordinador i no s'ha rebut resposta dins del termini.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
ca: La tasca no s'ha enviat a un equip, ja n'hi ha prou d'altres tasques acabades per aquest workunit.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
ca: Es va reportar el resultat de la tasca però no s'ha pogut validar, en general a causa de que els arxius de sortida en el servidor s'han perdut.

en: Client states
ca: Estats del client

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
ca: Un resultat de <b>estat del client</b> indica el grau de procés en què va produir.

en: The computer has not yet completed the task.
ca: L'equip encara no ha completat la tasca.

en: The computer completed the task successfully.
ca: L'equip ha finalitzat la tasca correctament.

en: The computer couldn't download the application or input files.
ca: L'equip no ha pogut descarregar els arxius d'aplicació o d'entrada.

en: An error occurred during computation.
ca: S'ha produït un error durant el càlcul.

en: The computer couldn't upload the output files.
ca: L'equip no ha pogut carregar els arxius de sortida.

en: Time reported and deadline
ca: Temps reportat i temps límit

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
ca: El camp d'una tasca <b>Temps reportat i limit</b> depend de si ja s'ha reportat la tasca:

en: Already reported
ca: Ja s'ha informat

en: The date/time it was reported
ca: La data/hora que es va informar

en: Not reported yet, deadline in the future
ca: No informat, temps límit en el futur

en: Deadline, shown in green.
ca: Temps límit, mostrat en color verd.

en: Not reported yet, deadline in the past
ca: No informat, temps límit superat

en: Deadline, shown in red.
ca: Temps límit, mostrat en color vermell.

en: Unknown field
ca: Camp desconegut

en: Sending emails
ca: Enviant correus electrònics

en: failed to send email to %1: %2
ca: no s'ha pogut enviar el correu electrònic a %1: %2

en: email sent successfully to %1
ca: correu electrònic enviat amb èxit a %1

en: Thanks for telling your friends about %1
ca: Gràcies per informar als seus amics sobre %1

en: Tell your friends about %1
ca: Informa als teus amics sobre %1

en: Send
ca: Enviar

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
ca: No està autoritzat per expulsar usuaris.

en: You must specify an action...
ca: Heu d'especificar una acció...

en: Obscene
ca: Obscè

en: Flame/Hate mail
ca: Correus amb ira/odi

en: User Request
ca: Sol.licitud d'usuari

en: Banishment Vote
ca: Voti expulsió

en: No user with this ID found.
ca: No s'ha trobat cap usuari amb aquest ID.

en: User is already banished
ca: L'usuari ja està expulsat

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
ca: Seleccioneu una raó de la llista, opcionalment escrigui una descripció més detallada de per què l'usuari ha de ser expulsat.

en: Category
ca: Categoria

en: Reason
ca: Raó

en: Mailed if nonempty
ca: Enviat per correu si no està buit

en: Proceed with vote
ca: Procedir amb la votació

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
ca: Ja no es pot editar aquest missatge.<br/>Missatges només es poden editar en durant els %1 minuts posteriors a la seva creació.

en: You are not authorized to edit this post.
ca: No tens permís per editar aquest missatge.

en: Edit your message
ca: Edita el teu missatge

en: Title
ca: Títol

en: Add my signature to this post
ca: Afegir la meva firma a aquest correu

en: Not visible to you
ca: No és visible per a tu

en: Team message board for %1
ca: Equip del plafó de missatges de %1

en: New thread
ca: Nou fil

en: Add a new thread to this forum
ca: Afegir un nou fil a aquest fòrum

en: This thread is hidden
ca: Aquest fil es ocult

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
ca: Aquest fil està fixat i tancat, i no l'has llegit encara

en: sticky/locked/unread
ca: fixat/tancat/no llegit

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
ca: Aquest fil està fixat i no l'has llegit encara

en: sticky/unread
ca: fixat/no llegit

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
ca: Encara no has llegit aquest fil i està tancat

en: unread/locked
ca: no llegit/tancat

en: You haven't read this thread yet
ca: Encara no has llegit aquest fil

en: This thread is sticky and locked
ca: Aquest fil està fixat i tancat

en: sticky/locked
ca: fixat/tancat

en: This thread is sticky
ca: Aquest fil està fixat

en: sticky
ca: fixar

en: This thread is locked
ca: Aquest fil està tancat

en: locked
ca: tancat

en: You read this thread
ca: Has llegit aquest fil

en: read
ca: llegeix

en: Questions and answers
ca: Preguntes i respostes

en: Topic
ca: Tema

en: Questions
ca: Preguntes

en: Discussion among members of %1
ca: Debat entre els membres de %1

en: Subscribed threads
ca: Fils subscrits

en: You are not authorized to moderate this post.
ca: No estas autoritzat a moderar aquest missatge.

en: Can't move to different category type
ca: No es pot moure a un tipus diferent de categoria

en: Can't move to different category
ca: No es pot moure a una categoria diferent

en: Not authorized to banish users
ca: No tens permís per expulsar usuaris

en: Banishment
ca: Expulsió

en: User %1 has been banished.
ca: L'usuari %1 ha estat expulsat.

en: Action failed: possible database problem
ca: L'acció a fallat: possible problema de la base de dades

en: Moderate post
ca: Moderar missatges

en: Hide post
ca: Ocultar el missatge

en: Commercial spam
ca: Correu brosa comercial

en: Doublepost
ca: Missatge doble

en: Move post
ca: Moure el missatge

en: Destination thread ID:
ca: ID destí del fil:

en: Banish user
ca: Expulsar l'usuari

en: Ban duration
ca: Durada de l'expulsió

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 2 weeks
ca: 2 setmanes

en: 1 month
ca: 1 mes

en: Forever
ca: Per sempre

en: OK
ca: CORRECTE

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
ca: Explicació opcional %1 Aquesta s'inclou en el correu electrònic a l'usuari.%2

en: not authorized
ca: no autoritzat

en: Moderate thread '%1'
ca: Moderar el fil '%1'

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
ca: Selecciona la categoria de raó, o escriu una descripció més detallada de per què ocultes o tanques el fil, i després prem OK.

en: Current forum
ca: Fòrum actual

en: Destination forum
ca: Fòrum destí

en: New title:
ca: Nou títol:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
ca: Només els administradors del projecte poden crear un fil aquí. No obstant això, ppots respondre a les discussions existents.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
ca: El teu missatge ha estat marcat com correu brossa per Akismet el sistema anti-correu brossa. Si us plau, modifica el text i torna a intentar-ho.

en: Create new thread
ca: Crear un nou fil

en: Create a new thread
ca: Crear un nou fil

en: Remember to add a title
ca: Recordi que ha de afegir un títol

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
ca: Mostra aquest article com una Notícia a l'Administrador de BOINC

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
ca: Fer-ho només per als articles que puguin ser d'interès per a tots els voluntaris.

en: You need more average or total credit to rate a post.
ca: Necessita més crèdit mitja o crèdit total per classificar una noticia.

en: You have already rated this post.
ca: Vostè ja és valorat aquestmissatge.

en: Return to thread
ca: Tornar al fil

en: Input Recorded
ca: Entrada registrada

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
ca: La seva entrada ha estat registrada. Gràcies per la seva ajuda.

en: Vote Registered
ca: Vot Registrat

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
ca: La seva valoració ha estat enregistrada. Mercés per el seu interes.

en: Vote Submission Problem
ca: Problemes en el Enviament del Vot

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
ca: El seu missatge ha estat marcat com a correu brossa pel Akismet sistema anti-spam. Si us plau, modifiqui el text i torni a intentar-ho.

en: Post to thread
ca: Publiqui-ho al fil

en: Message:
ca: Missatge:

en: Post reply
ca: Respongui amb un missatge

en: Add my signature to this reply
ca: Afegir la meva firma a aquesta resposta

en: You need more average or total credit to report a post.
ca: Vostè necessita més crèdit de mitjana o total per per inserir un missatge.

en: Report Registered
ca: Informe Registrat

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
ca: El seu informe ha estat enregistrat. Mercès per la seva aportació.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
ca: Un moderador ara revisarà el seu informe i decidirà què fer - això pot trigar una mica, així que si us plau sigui pacient

en: Report a forum post
ca: Informar d'un missatge en el fòrum

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
ca: Abans d'informar d'aquest missatge, pot utilitzar sistema +/- de classificació. Si un nombre important d'usuaris valora negativament un missatge, pot ser ocultat temporalment.<br />Vostè pot trobar el sistema de valoració en la part inferior del missatge.

en: Report post
ca: Informar d'un missatge

en: Report not registered
ca: Informe no registrat

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
ca: El seu informe no es pot registrar. Si us plau, espereu una mica i torneu a intentar-ho.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
ca: Si això no és un error temporal, si us plau informeu-ne als desenvolupadors del projecte.

en: %1 RSS feed
ca: %1 RSS

en: This message board is available as an RSS feed.
ca: Aquest plafó de notícies està disponible en format RSS.

en: Options:
ca: Opcions:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
ca: Incloure només els missatges de l'usuari amb ID %1 (per defecte: tots els usuaris).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
ca: Incloure només els missatges dels darrers %1 dies (per defecte: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
ca: Només fils: %1 (incloure només el primer missatge de cada fil)

en: Forum search results
ca: Resultats de la recerca al fòrum

en: Thread titles matching your query:
ca: Fils que concorden amb la seva cerca:

en: Messages matching your query:
ca: Missatges que concorden amb la seva cerca:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
ca: Ho sentim, no hem trobat res que coincideixi amb la seva de cerca. Pot tractar d'ampliar la cerca utilitzant menys paraules (o paraules menys específiques).

en: Perform another search
ca: Fer un altre cerca

en: Forum search
ca: Recerca al fòrum

en: Search query
ca: Executar la cerca

en: Search for keywords:
ca: Cerca de paraules clau:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
ca: Es mostraran els missatges que continguin totes les paraules

en: For example: "screensaver freeze"
ca: Per exemple: "congelació de pantalla"

en: Search for author ID:
ca: Cercar per l'ID de l'autor:

en: Only posts by this author will be displayed
ca: Només es mostraran els missatges d'aquest autor

en: For example: "43214"
ca: Per exemple: "43214"

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Search limits
ca: Límits de la cerca

en: Search at most this many days back in time
ca: Cercar com a molt aquest temps enrera

en: %1 months
ca: %1 mesos

en: 1 year
ca: 1 any

en: Forum
ca: Fòrum

en: Only display posts from this forum
ca: Només mostrar els missatges d'aquest forum

en: Sort by
ca: Ordenar per

en: Start the search
ca: Iniciar la cerca

en: Subscription successful
ca: Subscripció satisfactoria

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
ca: Ara està subscrit a %1. Vostè serà notificat cada vegada que hi ha un nou missatge.

en: Subscription failed
ca: A fallat la subscripció

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
ca: En aquest moments no el podem subscriure a %1. Torni a provar-ho més tard..

en: Unsubscription successful
ca: Cancel·lació de la suscripció satisfactoria

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
ca: Ja no està subscrit a %1. Ja no rebrà més notificacions d'aquest fil.

en: Unsubscription failed
ca: Ha fallat la cancel·lació de la suscripció

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
ca: En aquests moments no podem cancel·lar la seva suscripció a %1. Si us plau provi-ho mes tard..

en: Unknown subscription action
ca: Acció de suscripció desconeguda

en: This forum is not visible to you.
ca: Aquest fòrum no està disponible per a vostè.

en: This thread has been hidden by moderators.
ca: Aquest fil ha estat ocultat per els moderadors.

en: My question was answered
ca: La meva pregunta ja va ser contestada

en: Click here if your question has been adequately answered
ca: Feu clic aquí si la seva pregunta ha estat resposta adequadament

en: I've also got this question
ca: Jo també m'he fet aquesta pregunta

en: Add a new message to this thread
ca: Afegir un nou missatge a aquest fil

en: Unsubscribe
ca: Finalitzar subscripció

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
ca: Vostè està subscrit a aquest fil.  Premi aquí per finalitzar-la.

en: Subscribe
ca: Subscriure

en: Click to get email when there are new posts in this thread
ca: Premi per obtenir un correu quan hi hagin nous missatges en aquest fil

en: Unhide this thread
ca: Fer visible aquest fil

en: Hide this thread
ca: Ocultar aquest fil

en: Make unsticky
ca: Des enganxar-se

en: Make this thread not sticky
ca: No permetre enganxar-se a aquest fil

en: Make sticky
ca: Enganxar-se

en: Make this thread always appear at top of forum
ca: Fer que aquest fil aparegui a l'inici de fòrum

en: Unlock
ca: Des bloquejar

en: Allow new posts in this thread
ca: Permetre nous missatges en aquest tema

en: Lock
ca: Bloquejar

en: Don't allow new posts in this thread
ca: No permetre nous missatges en aquest tema

en: Move this thread to a different forum
ca: Moure aquest fil a un altre fil

en: Edit title
ca: Editar el títol

en: Edit thread title
ca: Editar el títol del fil

en: Delete thread permanently
ca: Esborra tema permanent

en: Export as Notice
ca: Exportar com a Avís

en: Don't export
ca: No exportar

en: Don't export this news item as a Notice
ca: No exportar aquesta noticia com Avís

en: Sort
ca: Ordenar

note: --------------
en: Thread status updated
ca: S'ha actualitzat l'estat del fil

en: The status has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'estat.

en: Posts by %1
ca: Missatges de %1

en: Already friends
ca: Ja sou amics

en: You requested friendship with %1 on %2.
ca: Heu sol·licitat l'amistat de %1 a %2.

en: This request is still pending confirmation.
ca: Aquesta petició està pendent de confirmació.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
ca: %1 no accepta les peticions d'amistat de vostè

en: You can't be friends with yourself
ca: Vostè no pot ser amic de vostè mateix

en: Add friend
ca: Afegir un amic

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
ca: Vostè ha demanat que afegir %1 com amic. Li notificarem a %1 i li demanarem confirmi que són amics.

en: Add an optional message here:
ca: Afegir aquí un missatge opcional:

en: Friend request sent
ca: Petició d'amic lliurada

en: We have notified %1 of your request.
ca: Hem notificat a %1 la seva petició.

en: Please log in as %1
ca: Si us plau registris com %1

en: You must log in as %1 to view this friend request
ca: Ha de registrar-se com %1 per veure aquesta sol.licitud d'amic

en: Friend request
ca: Petició d'amic

en: %1 has requested friendship with you.
ca: %1 ha sol·licitat l'amistat amb vosté.

en: %1 says: %2
ca: %1 diu: %2

en: Accept friendship
ca: Acceptar l'amistat

en: Click accept if %1 is in fact a friend
ca: Prémer acceptar si %1 efectivament un amic

en: Decline
ca: Rebutjar

en: Click decline if %1 is not a friend
ca: Prémer rebutjar si %1 no es un amic

en: Friendship confirmed
ca: Amistat confirmada

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
ca: La seva amistat amb %1 ha estat confirmada.

en: Friendship declined
ca: Amistat rebutjada

en: You have declined friendship with %1
ca: Ha rebutjat l'amistat amb %1

en: Notification not found
ca: Notificació no trobada

en: Friend confirmed
ca: Amic confirmat

en: You are now friends with %1.
ca: Ara es amic de %1.

en: Cancel friendship?
ca: Finalitzar l'amistat?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
ca: Està segur de que vol finalitzar l'amistat amb %1?

en: Stay friends
ca: Seguir sent amics

en: Friendship cancelled
ca: Amistat cancel·lada

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
ca: La seva amistat amb %1 ha estat cancel·lada.

en: No GPU tasks reported
ca: No s'ha informat cap tasca GPU

en: Top GPU models
ca: Els millors models de GPU

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
ca: Les llistes següents mostren els models de GPU més productius a diferents plataformes.  Les velocitats relatives, mesurades per la mitjana dels temps de les tasques, es mostren entre parèntesis.

en: Welcome to %1
ca: Benvingut a %1

en: View and edit your account preferences using the links below.
ca: Revisi i editi les preferències del seu compte utilitzant els vincles següents.

en: Your account
ca: El seu compte

en: anonymous platform
ca: plataforma anònima

en: Missing platform
ca: Falta la plataforma

en: Number of tasks completed
ca: Nombre de tasques completades

en: Max tasks per day
ca: Nombre màxim de tasques per dia

en: Number of tasks today
ca: Nombre de tasques d'avui

en: Consecutive valid tasks
ca: Tasques vàlides consecutives

en: Average processing rate
ca: Taxa mitjana de processament

en: Application details for host %1
ca: Característiques de l'aplicació del host %1

en: We have no record of that computer.
ca: No tenim cap registre d'aquest equip.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
ca: No pot eliminar l'historial d'aquest equip, ja que la nostra base de dades conté encara treballs per ell. Ha d'esperar uns dies fins que la feina d'aquest equip hagi estat esborrada de la base de dades del projecte.

en: Delete record of computer
ca: Eliminar el registre de l'ordinador

en: Record deleted.
ca: Registre eliminat.

en: Return to list of your computers
ca: Tornar a la llista dels equips

en: Merge computer records
ca: Combinar els registres dels equips

en: Merge computers
ca: Combinar ordinadors

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
ca: De vegades BOINC assigna per error diferents identitats al mateix equip. Pot corregir això combinant les identitats antigues amb la més recent.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
ca: No hi ha servidors disponibles per combinar amb aquest.

en: Show details
ca: Mostrar els detalls

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
ca: Comprovar els equips que són els mateixos que el %1 (creat %2, ID ordinador %3):

en: name
ca: nom

en: created
ca: creat

en: computer ID
ca: ID de l'ordinador

en: no hostname
ca: no hi ha nom de l'ordinador central

en: Merge hosts
ca: Combinar ordinadors

en: Computers belonging to %1
ca: Equips que pertanyen a %1

en: Computers hidden
ca: Ordinadors ocults

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
ca: Aquest usuari ha optat per no mostrar informació sobre ell o els seus equips.

en: Your computers
ca: Els seus ordinadors

en: Updating computer credit
ca: Actualitzant el crèdit de l'ordinador

en: Host credit updated
ca: S'ha actualitzat el crèdit en el servidor

en: Host venue updated
ca: Posició del ervidor actualitzada

en: none
ca: cap

en: The venue of this host has been set to %1.
ca: La posició d'aquest servidor s'ha establert a %1.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
ca: Aquest canvi tindrà efecte la pròxima vegada que el servidor es comuniqui amb aquest projecte.

en: Return to host page
ca: Tornar a la pàgina del servidor

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
ca: Les següents etiquetes HTML estan permeses en les descripcions d'equip:

en: bold
ca: negreta

en: italics
ca: cursiva

en: hyperlink
ca: enllaç

en: paragraph
ca: paràgraf

en: break
ca: finalitza

en: preformatted
ca: preformatejat

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
ca: imatge; l'alçada no pot superar els 450 píxels. Si us plau, no enllaceu amb les imatges sense el permís del lloc web on es troba la imatge.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
ca: També pot utilitzar la notació amb ampersand per caràcters especials.

en: Run %1 only on authorized computers
ca: Executeu %1 només en ordinadors autoritzats

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
ca: Executi %1 només en els ordinadors propis, o per els que ha obtingut autorització del propietari. Algunes companyies i escoles tenen normes que prohibeixen la utilització dels seus ordinadors per projectes com %1.

en: How %1 will use your computer
ca: Com %1 utilitza el vostre ordinador

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
ca: Quan executeu %1 en el vostre ordinador, utilitzarà part de la potència de la CPU, espai en disc, i ample de banda de la xarxa. Podeu controlar la quantitat de recursos utilitzats per %1, i quan els utilitza.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
ca: El treball realitzat per el vostre ordinador contribueix a assolir les fites de %1, tal i com és descrit a la seva pàgina web. L’aplicació pot canviar en el temps.

en: Privacy policy
ca: Normes de privadesa

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
ca: El vostre compte a %1 s'identifica per el nom que escolliu. Aquest nom es pot mostrar a la pàgina web de %1, amb un resum de la feina que vostre ordinador ha realitzat per a %1. Si voleu romandre anònim, escolliu un nom que no reveli la vostre identitat.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
ca: Si participeu a %1, informació respecte el vostre ordinador (com el tipus de processador, quantitat de memòria, etc.) serà registrada per %1 i utilitzada per decidir el tipus de feina a assignar al vostre ordinador. Aquesta informació també es mostrarà a les pàgines web de %1. No es mostrarà res que pugui revelar la localització del vostre ordinador (per exemple el seu nom de domini o adreça de xarxa).

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
ca: Per participar a %1, heu de subministrar una adreça on rebre correu electrònic. Aquesta adreça de correu no es mostrarà a la pàgina web de %1 o d'organitzacions associades. %1 podrà enviar-vos noticies periòdicament; en qualsevol cas, podeu optar per cancel·lar-ho.

en: Is it safe to run %1?
ca: Es segura l'execució de %1?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
ca: Sempre que descarregueu un programa d'Internet pot passar que: el programa tingui errors perillosos, o que el servidor de descàrrega hagi estat manipulat. %1 ha treballat per minimitzar aquests riscos. Hem verificat amb cura les nostres aplicacions. Els nostres servidors estan protegits per tallafocs que estan configurats per alta seguretat. Per assegurar la integritat de la descàrrega dels programes, tots els programes disposen d'una signatura digital en un ordinador que no està connectat a Internet.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
ca: %1 ha estat desenvolupada per %2. BOINC ha estat desenvolupada a la Universitat de Califòrnia.

en: Liability
ca: Responsabilitats

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
ca: %1 i %2 no assumeixen responsabilitats per danys al vostre ordinador, pèrdua de informació, o qualsevol altre incidència deguda a la participació a %1.

en: Other BOINC projects
ca: Altres projectes BOINC

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
ca: Altres projectes utilitzen la mateixa plataforma, BOINC, com %1. Podeu considerar la participació a un o mes d'aquests projectes. Fent això, el vostre ordinador executarà feina útil encara que %1 no tingui feina disponible.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
ca: Aquests altres projectes no estan associats amb %1, i no podem garantir la seva seguretat o la naturalesa de la seva recerca. Uniu-vos-hi sota la vostra responsabilitat.

en: I'm new
ca: Sóc nou

en: I'm a BOINC user
ca: Sóc un usuari BOINC

en: Download
ca: Descarregar

en: Join %1
ca: Uneix-te a %1

en: Language selection
ca: Selecció d'idioma

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
ca: Aquest lloc web està disponible en diversos idiomes. L'idioma seleccionat actualment és: %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
ca: Normalment, l'elecció de la llengua està determinada per la configuració d'idioma del seu navegador, que és: %1.  Podeu canviar aquesta configuració utilitzant:

en: Firefox: Tools/Options/General
ca: Firefox: Eines/Opcions/General

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
ca: Microsoft IE: Eines/Opcions d'Internet/Idiomes

en: Processing %1
ca: Processant %1

en: Merged %1 into %2
ca: Combinat %1 a %2

en: Return to the list of your computers
ca: Tornar a la llista dels seus equips

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
ca: Aquesta operació combina els equips en base al seu nom de domini.
            <p>
            Per a cada nom de domini, es combinaran tots els ordinadors més antics
            amb aquest nom amb el nou equip que tingui aquest nom.
            Els ordinadors no compatibles no es poden combinar.
            <p>

en: Go ahead and do this
ca: Seguir endavant i fer això

en: Return to the list of computers
ca: Tornar a la llista dels equips

en: Pending credit
ca: Crèdits pendents

en: Result ID
ca: Resultat ID

en: Workunit ID
ca: ID de la unitat de treball

en: Host ID
ca: ID de l'ordinador central

en: Claimed credit
ca: Crèdit reclamat

en: Pending credit: %1
ca: Crèdit pendent: %1

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
ca: Límit superat - Ho sento, només els primers %1 elements

en: Block messages from this user
ca: Bloquejar els missatges d'aquest usuari

en: Block user
ca: Bloqueja aquest usuari

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge ha estat lliurat.

en: You have no private messages.
ca: No teniu missatges privats.

en: Sender and date
ca: Envio i data

en: Reply to this message
ca: Respondre a aquest missatge

en: Delete this message
ca: Esborrar aquest missatge

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Unselect all
ca: Deseleccionar tots

en: Delete selected messages
ca: Esborrar el missatges seleccionats

en: Sender
ca: Enviar

en: Date
ca: Data

en: You need to fill all fields to send a private message
ca: Necessita omplir tots els camps per enviar un missatge privat

en: Could not find user with id %1
ca: No es pot trobar l'usuari amb l'identificador %1

en: Could not find user with username %1
ca: No es pot trobar l'usuari de nom %1

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
ca: %1 no es un nom d'usuari únic; teniu que utilitzar l'identificador ID

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
ca: L'usuari %1 (ID: %2) no accepta missatges privats de vostè.

en: No such user
ca: No existeix l'usuari

en: Really block %1?
ca: Segur de bloquejar %1?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
ca: Està segur que vol bloquejar que l'usuari %1 li enviï missatges privats?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
ca: Si us plau, tingui en compte que només pot bloquejar un nombre limitat d'usuaris.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
ca: Un cop bloquejat un usuari el podeu desbloquejar utilitzant la pàgina de preferències del fòrum.

en: No, cancel
ca: No, cancel·lar

en: no such user
ca: aquest usuari no existeix

en: User %1 blocked
ca: L'usuari %1 està bloquejat

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
ca: L'usuari %1 té bloquejat el lliurament de missatges privats a vostè.

en: Unknown action
ca: Acció desconeguda

en: %1 for %2
ca: %1 de %2

en: Back to preferences
ca: Tornar a les preferències

en: Confirm delete preferences
ca: Confirmeu l'eliminació de les preferències

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
ca: Estàs segur que voleu suprimir les preferències independents %1 de %2?

en: Remove preferences
ca: Eliminar preferències

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
ca: Explori la diversitat de voluntaris com vostè, i contribueixi amb les seves opinions per que en gaudeixin altres.

en: User of the Day
ca: Usuari del Dia

en: User Profile Explorer
ca: Explorador de Perfils d'Usuari

en: Alphabetical profile listings:
ca: Llistat alfabètic de perfils:

en: Search profile text
ca: Cerca un text en el perfil

en: No profiles
ca: No hi ha perfils

en: No profiles matched your query.
ca: No hi ha perfils que coincideixin amb la seva cerca.

en: Invalid vote type:
ca: Tipus de vot incorrecte:

en: Vote Recorded
ca: Vot registrat

en: Thank you
ca: Mercès

en: Your recommendation has been recorded.
ca: La seva recomanació ha estat enregistrada.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
ca: El vot per rebutjar aquest perfil ha estat enregistrat.

en: Return to profile.
ca: Torna al perfil.

en: Profiles containing '%1'
ca: Perfils que continguin '%1'

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Joined project
ca: Projecte adjuntat

en: Recent credit
ca: Crèdit recent

en: No profiles found containing '%1'
ca: No s'han trobat perfils que continguin '%1'

en: No such task:
ca: Tasca inexistent:

en: This feature is turned off temporarily
ca: Aquesta opció està desactivada temporalment

en: No computer with ID %1 found
ca: No s'ha trobat cap ordinador amb el ID %1

en: No access
ca: No hi ha accés

en: Missing user ID or host ID
ca: Falta L'ID de l'usuari o del servidor

en: No tasks to display
ca: No hi ha tasques per mostrar

en: News
ca: Novetats

en: Not Running
ca: Aturat

en: Running
ca: Executant

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Project status
ca: Estat del projecte

en: Program
ca: Programa

en: Host
ca: Ordinador central

en: Computing status
ca: Estat del comput

en: Users
ca: Usuaris

en: Tasks by application
ca: Tasques per aplicació

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
ca: Mitjana de temps d'execució dels últims 100 resultats en hores: mitjana, mín, màx

en: Users in last 24 hours
ca: Usuaris en les últimes 24 hores

en: Database schema version:
ca: Versió de l'esquema de la base de dades:

en: Computer %1
ca: Ordinador %1

en: Statistics and leaderboards
ca: Estadístiques i funcionament dels plafons

en: Statistics for %1
ca: Estadístiques de %1

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
ca: Participants principals

en: Top teams
ca: Grups principals

en: Top computers
ca: Ordinadors principals

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
ca: Estadístiques mes detallades de %1 i altres projectes BOINC disponibles a diverses pàgines web:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
ca: També pot obtenir les seves estadístiques en forma de "imatge":

en: Remove Team Admin status from this member
ca: Treure l'estatus d'Administrador de l'Equip a aquest membre

en: Add or remove Team Admins
ca: Afegir o treure Administradors d'Equip

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
ca: Vostè pot seleccionar els membres de l'equip com a 'Equip d'Administradors'. L'Equip d'Administradors pot:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
ca: Editar la informació de l'equip (nom, URL, descripció, país)

en: View the team's join/quit history
ca: Veure l'historial unir-se/separar-se de l'equip

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
ca: Moderar el fòrum d'equip, si és el cas (els administradors reben notificacions per de correu electrònic de la moderació i marca en vermell X informes)

en: Team Admins cannot:
ca: Els Administradors de l'equip no poden:

en: Change the team founder
ca: Canviar el fundador de l'equip

en: Remove members
ca: Eliminar membres

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
ca: Si un administrador de l'equip deixa l'equip, deixerà de ser un administrador de l'equip.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
ca: Us recomanem que seleccioneu només les persones conegudes i de confieu molt bé com Administradors de l'Equip.

en: There are currently no Team Admins
ca: Actualment no hi ha cap Administrador d'Equip

en: Current Team Admins
ca: Administradors d'Equip actuals

en: Became Team Admin on
ca: Fer-se Administrador d'Equip de

en: Add Team Admin
ca: Afegir un Administrador d'Equip

en: Email address of team member:
ca: Adreça de correu electrònic dels membres de l'equip:

en: failed to remove admin
ca: no s'ha pogut eliminar l'administrador

en: User is not member of team
ca: L'usuari no és membre de l'equip

en: %1 is already an admin of %2
ca: %1 ja és un administrador de %2

en: Couldn't add admin
ca: No s'ha pogut afegir l'administrador

en: No such team
ca: Aquest equip no existeix

en: no such team
ca: aquest equip no existeix

en: User is not a member of %1
ca: L'usuari no és membre de %1

en: Changing founder of %1
ca: Canviant el fundador de %1

en: %1 is now founder of %2
ca: %1 és ara el fundador de %2

en: Change founder of %1
ca: Canviar el fundador de %1

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
ca: El membre de l'equip %1, va fer una petició al fundador d'aquest equip el %2, però ha deixat l'equip. per tant es cancel.la la petició.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
ca: El membre de l'equip %1 ha contactat el fundador d'aquest equip. Això pot ser degut a que va deixar l'equip o no han tingut contacte amb l'equip durant molt de temps.

en: decline request
ca: rebutjar la petició

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
ca: Si no rebutja la petició de %1, %2 tindrà l'opció d'assumir la fundació de l'equip.<br /><br />
                      Per acceptar la petició, assignar el fundador a %3 a través del formulari de sota.

en: No transfer request is pending.
ca: Cap sol·licitud de transferència està pendent.

en: New founder?
ca: Nou fundador?

en: Change founder
ca: Canviar el fundador

en: There are no users to transfer team to.
ca: No hi ha usuaris als que transferir l'equip.

en: You must choose a non-blank team name
ca: Ha d'escollir un nom d'equip que no sigui en blanc

en: A team named %1 already exists - try another name
ca: Ja existeix un equip de nom %1 - provi un altre nom

en: Could not create team - please try later.
ca: No es pot crear l'equip - si us plau provi-ho més tard.

en: Create a team
ca: Crear un equip

en: Not founder or admin
ca: No hi ha fundador o administrador

en: Team history for %1
ca: Història de l'equip per %1

en: When
ca: Quan

en: User
ca: Usuari

en: Action
ca: Acció

en: Total credit at time of action
ca: Crèdit total en el moment de l'acció

en: bad country
ca: pais erroni

en: The name '%1' is being used by another team.
ca: El nom de '%1' està sent utilitzat per un altre equip.

en: Must specify team name
ca: Heu d'especificar el nom de l'equip

en: Could not update team - please try again later.
ca: No es pot actualitzar l'equip - si us plau provi-ho més tard.

en: Edit %1
ca: Editar %1

en: Update team info
ca: Actualitzar la informació de l'equip

en: Members of %1
ca: Membres de %1

en: Show as plain text
ca: Mostra com text pla

en: Create Message Board
ca: Crear un Tauler de Missatges

en: You may create a message board for use by %1.
ca: Vostè pot crear un tauler de missatges per a l'ús de %1.

en: Only team members will be able to post.
ca: Només els membres de l'equip podràn publicar-hi.

en: At your option, only members will be able to read.
ca: En la seva opció, només els membres ho podran llegir.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
ca: Vostè i el seus Administradors d'Equip tindran privilegis de moderador.

en: Create a message board for %1
ca: Crea un tauler de missatges per %1

en: Team already has a message board
ca: L'equip ja té un tauler de missatges

en: Team Message Board
ca: Tauler de Missatges de l'Equip

en: Minimum time between posts (seconds)
ca: Temps mínim entre peticions (segons)

en: Minimum total credit to post
ca: Crèdit total mínim per a enviar

en: Minimum average credit to post
ca: Crèdit mitja mínim per enviar

en: Submit
ca: Enviar

en: Remove your team's message board.
ca: Eliminar el tauler d'missatges del seu equip.

en: Really remove message board?
ca: Realment vol eliminar el tauler d'missatges?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
ca: Esteu segur que voleu eliminar tauler d'missatges del seu equip? Tots els fils i missatges s'eliminaràn definitivament. (Vostè podrà, però, crear més endavant un nou tauler d'missatges).

en: Yes - remove message board
ca: Si - eliminar el tauler de missatges

en: Message board removed
ca: Tauler de missatges eliminat

en: Team Message Board Updated
ca: Taule de Missatges de l'Equip actualitzat

en: Update successful
ca: Actualització satisfactoria

en: Update failed
ca: Error en l'actualització

en: Team has no forum
ca: L'equip no té cap fòrum

en: You must be a member of a team to access this page.
ca: Vostè ha de ser un membre d'un equip per accedir a aquesta pàgina.

en: Requesting foundership of %1
ca: Sol.licitud al fundador de %1

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
ca: El fundador actual ha estat notificat de la seva petició per correu electrònic i missatge privat.<br /><br />
                           Si el fundador no respon dins de 60 dies vostèpodrà convertir-se en el fundador.

en: Foundership request not allowed now
ca: La petició al fundador no es pot fer en aquest moments

en: Assumed foundership of %1
ca: Assumit com fundador de %1

en: Decline founder change request
ca: Rebutjar la petició de canvi fundador

en: The foundership request from %1 has been declined.
ca: La petició de fundador de %1 ha estat rebutjada.

en: There were no foundership requests.
ca: No hi han peticions de fundador.

en: undefined action %1
ca: acció %1 desconeguda

en: Return to team page
ca: Tornar a la pàgina de l'equip

en: You need to be a member of a team to access this page.
ca: Vostè necessita ser un membre d'un equip per accedir a aquesta pàgina.

en: Request foundership of %1
ca: Petició de fundador de %1

en: You are now founder of team %1.
ca: Ara es fundador de l'equip %1.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
ca: La seva petició de fundador de %1 a %2.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
ca: han transcorregut 60 dies des de la seva petició, i el fundador no ha respost. Ara pot convertir-se en fundador fent clic aquí:

en: Assume foundership
ca: Convertir-se en fundador

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
ca: El fundador va ser notificat de la seva petició. Si ell/ella no respon per %1 se li donarà l'opció de convertir-se en el fundador.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
ca: Si el fundador de l'equip no està actiu i vol assumir el paper de fundador, feu clic al botó de sota.  Al fundador actual se li enviarà un correu electrònicdetallant la seva petició, i podrà transferir-li la fundació a vostè oper rebutjar la seva petició. Si el fundador no respon en 60 dies, vostèpodrà convertir-se en el fundador.<br /><br />
                           Esta segur que vol realitzar petició al fundador?

en: Request foundership
ca: Petició al fundador

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
ca: La petició de canvi de fundador ja ha estat feta per %1 a %2.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
ca: Una petició de canvi de fundador s0ha fet en els últims 90 dies, per tant no es permetent noves peticions. Torneu-ho a provar més tard.

en: The team %1 is not joinable.
ca: No està permés unir-se al l'equip %1.

en: Already a member
ca: Ja es membre

en: You are already a member of %1.
ca: Vostè ja és membre de %1.

en: Joined %1
ca: Antiguitat %1

en: You have joined %1.
ca: S'ha unit a %1.

en: Couldn't join team - please try again later.
ca: No es pot unir a l'equip - si us plau provi-ho més tard.

en: Please note:
ca: Tingueu en compte:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
ca: Unir-se a un equip li dóna accés al seu fundador a la seva adreça de correu electrònic.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
ca: Unir-se a un equip no afecta el crèdit del compte.

en: Join team
ca: Unir-se a l'equip

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search results for '%1'
ca: Resultats de la cerca per '%1'

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
ca: Vostè pot veure els membres d'aquests equips, les estadístiques i la informació.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
ca: Hi han més de 100 equips en la cerca. Es mostren els 100 primers.

en: Team administration for %1
ca: Equip d'administració de %1

en: Edit team info
ca: Edita la informació de l'equip

en: Change team name, URL, description, type, or country
ca: Canviar el nom de l'equip, URL, descripció, tipus, o país

en: Member list:
ca: Llista de membres:

en: View change history:
ca: Veure l'historial de canvis:

en: See when members joined or quit this team
ca: Veure quan s'uneixen membres o abandonan aquest equip

en: Respond to foundership request.
ca: Respondre a la sol·licitud del fundador.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
ca: Si no respon per %1, %2 pot assumir la fundació d'aquest equip.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
ca: Eliminar membres inactius o no desitjats d'aquest equip

en: Transfer foundership to another member
ca: Tansferir la fundació a un altre membre

en: Add/remove Team Admins
ca: Afegir/Eliminar Administradors de l'Equip

en: Give selected team members Team Admin privileges
ca: Donar als membres seleccionats privilegis d'Administrador de l'Equip

en: Remove team
ca: Eliminar equip

en: Allowed only if team has no members
ca: Només es permet si l'equip no té membres

en: Create or manage a team message board
ca: Crear o gestionar un taulell de missatges de l'equip

en: Can't delete non-empty team
ca: No es pot eliminar equip que no estigui buit

en: Team %1 deleted
ca: Equip %1 eliminat

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
ca: Límit superat:  Només es poden mostrar els primers 1000 membres.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
ca: Només podeu pertànyer a un equip. Us podeu adjuntar o separar en qualsevol moment.

en: edit the team's name and description
ca: editar el nom i descripció de l'equip

en: add or remove team admins
ca: afegir o treure administradors d'equip

en: remove members from the team
ca: eliminar membres de l'equip

en: disband a team if it has no members
ca: dissoldre un equip si no te membres

en: Find a team
ca: Trobar un grup

en: All teams
ca: Tots els equips

en: %1 teams
ca: %1 equips

en: Create a new team
ca: Crear un nou equip

en: Unable to quit team
ca: No es pot deixar d'equip

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
ca: Equip no existeix, o que no pertanyen a ella.

en: Quit %1
ca: Sortir de %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
ca: <strong>Tingueu en compte abans de sortir d'un equip:</strong>
             <ul>
             <li>Si surt d'un equip, pot tornar-hi més tard, o unir-se a qualsevol altre equip que desitji
             <li>Deixar un equip no afecta de cap manera en el seu crèdit estadístic personal.
             </ul>

en: Quit Team
ca: Deixar l'equip

en: Removing users from %1
ca: Eliminació dels usuaris de %1

en: %1 is not a member of %2
ca: %1 no és membre de %2

en: %1 has been removed
ca: %1 ha estat eliminat

en: Remove members from %1
ca: Eliminar membres de %1

en: Remove?
ca: Eliminar?

en: Name (ID)
ca: Nom (ID)

en: No members are eligible for removal.
ca: Els que no son membres són seleccionats per a ser eliminats.

en: Remove users
ca: Eliminar usuaris

en: Team name
ca: Nom de l'equip

en: Team search results
ca: Resultats de la recerca de l'equip

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
ca: No s'han trobat equips amb la seu criteri de selecció. Provi una altra cerca.

en: Change your search
ca: Canviï la seva cerca

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
ca: Vostè pot associar-se amb altres persones amb interessos similars, o del mateix país, empresa o escola.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
ca: Utilitzi aquest formulari per buscar els equips que siguin més adequats per a vostè.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top hosts
ca: Servidors principals

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
ca: Els %1 equips principals

en: There are no %1 teams
ca: No hi ha equips d'%1

en: Participant since
ca: Participant des de

en: No user of the day has been chosen.
ca: No ha estat elegit cap usuari del dia.

en: User of the Day for %1: %2
ca: Usuari del Dia de %1: %2

en: Filters
ca: Filtres

en: User name starts with
ca: Nom d'usuari comença amb

en: Any
ca: Qualsevol

en: With profile?
ca: Amb el perfil?

en: Either
ca: Qualsevol

en: On a team?
ca: En un equip?

en: Ordering
ca: Ordenar

en: Decreasing sign-up time
ca: Disminuir el temps d'inici de sessió

en: Decreasing average credit
ca: Disminuint el crèdit mitjana

en: Decreasing total credit
ca: Disminuint el crèdit total

en: search string must be at least 3 characters
ca: la paraula a cercar ha de ser de com a mínim 3 caràcters

en: User search results
ca: Resultats de la recerca de l'usuari

en: Joined
ca: Adjuntat

en: No users match your search criteria.
ca: No hi ha usuaris que coincideixin amb els seus criteris de recerca.

en: User not found!
ca: Usuari no trobat!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
ca: Dades del compte<br/>de %1<br/>Temps:

en: Team:
ca: Equip:

en: Team TotCred:
ca: Equip TotCred:

en: Team AvgCred:
ca: Equip AvgCred:

en: Team: None
ca: Team: Cap

en: Validate BOINC email address
ca: Validar adreça de correu electrònic BOINC

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
ca: Si us plau, visiti el següent enllaç per a validar l'adreça de correu electrònic del seu %1 compte:

en: Validate email sent
ca: S'ha enviat la validació del seu correu electrònic

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
ca: Un correu electrònic li ha estat enviat a %1. Visiti l'enllaç que conté per a validar la sevaadreça de correu electrònic.

en: No such user.
ca: No existeix l'usuari.

en: Error in URL data - can't validate email address
ca: Error en la URL - no es pot validar l'adreça de correu electrònic

en: Database update failed - please try again later.
ca: Error en l'actualització de base de dades - si us plau a provi-ho més tard.

en: Validate email address
ca: Validar adreça de correu electrònic

en: The email address of your account has been validated.
ca: L'adreça de correu electrònic del vostre compte ha estat validada.

en: This user has no profile
ca: Aquest usuari no te perfil

en: Profile: %1
ca: Perdil: %1

en: Account data
ca: Dades del compte

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
ca: Vostè pot accedir al seu compte, ja sigui per l'ús del seu correu electrònic i contrasenya,
        o mitjançant l'ús de la 'clau de compte' assignada.
        La seva clau de compte és:

en: This key can be used to:
ca: Aquesta clau es pot utilitzar per:

en: log in to your account on the web
ca: entra al teu compte a la web

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
ca: per connectar un ordinador al seu compte sense necessitat d'utilitzar l'Administrador de BOINC.
           Per a això, instal·lar BOINC,
           crear un arxiu anomenat %1 al BOINC
           directori de dades, i establir el seu contingut a:

en: Weak account key
ca: Clau de compte feble

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
ca: La teva 'clau de compte feble' es pot utilitzar per connectar ordinadors al teu compte
        com es descriu més amunt, però no es pot utilitzar per iniciar sessió al teu compte o canviar-lo de cap manera.
        Si vols connectar ordinadors no són de confiança o insegurs al teu compte,
        fes-ho amb la teva clau de compte feble.
        La teva clau de compte feble és:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
ca: Si canvies la contrasenya, la teva clau de compte febles canvia, i l'anterior deixarà de ser vàlida.

en: application
ca: aplicació

en: canonical result
ca: resultat canònic

en: granted credit
ca: crèdit atorgat

en: Tasks in progress
ca: Tasques en curs

en: suppressed pending completion
ca: suprimit a l'espera de la conclusió

en: minimum quorum
ca: quòrum mínim

en: initial replication
ca: replicació inicial

en: max # of error/total/success tasks
ca: nombre màxim de tasques amb error/totals/amb èxit

en: validation
ca: validació

en: Pending
ca: Pendent

en: can't find workunit
ca: no pot trobar workunit

en: Generated
ca: Generat

en: Your personal background.
ca: Els seus antecedents personals.

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
ca: Expliqui'ns sobre vostè. Vostè podria dir-nos d'on es, la teva edat, ocupació, passatemps, o qualsevol altra cosa

en: Your opinions about %1
ca: Les seves opinions sobre %1

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
ca: Digui'ns la seva opinió sobre %1<ol>
        <li>Per què executa %1?
        <li>Quins són els seus punts de vista sobre el projecte?
        <li>Algun suggeriment?
        </ol>

en: Color scheme for graphics
ca: Combinació de colors per als gràfics

en: Run only the selected applications
ca: Executar només les aplicacions seleccionades

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
ca: Només aconseguir tasques per a certes aplicacions. Útil per centrar-se en aplicacions particulars, o per excloure-les.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
ca: Si no hi ha treball disponible per a les aplicacions seleccionades, acceptar feina d'altres aplicacions?

en: Use faster non-graphical applications if available?
ca: Utilitza aplicacions no gràfiques si estàn disponibles?

en: (all applications)
ca: (totes les aplicacions)
