BOINC - en to az translation catalogue (610 entries)

en: I'm new
az: Mən yeniyəm

en: I'm a BOINC user
az: BOINC istifadəçisiyəm

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
az: Bu saytda şərh yazmaq üçün daha çox sayda kredit qazanmalısınız.

en: Enforced by version @number
az: @number versiyası ilə tətbiq olunur

en: Total Credit
az: Ümumi kredit

en: App ID
az: Tətbiq ID

en: Friends (@count)
az: Dostlar (@count)

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
az: Einstein@Home, LIGO dalğa detektorundan istifadə edərək, neytron ulduzlarını (həmçinin pulsar adlandırılır) qravitasiya dalğaları üçün  kompyuterinizin boş vaxtını istifadə edən bir proqramdır.

en: Run while computer is on battery power?
az: Kompyuter batareyadan istifadə edərkən işləsin?

en: Only applies to portable computers
az: Yalnız portativ kompyuterlərə aiddir

en: Run while computer is in use?
az: Kompüter istifadə edərkən işləsinmi?

en: Run GPU work while computer is in use?
az: Kompyuter istifadə edilərkən GPU işləsin?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
az: "İstifadədə" siçan / klaviatura fəaliyyəti deməkdir:

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
az: Sonda siçan və klaviatura fəaliyyəti olmasa işi dayandırın

en: Needed to enter low-power mode on some computers
az: Bəzi komyuterlərdə aşağı güc rejiminə daxil olmaq lazımdır.

en: Suspend work if CPU usage is above
az: CPU istifadəsi yuxarıda olduqda işi dayandırın

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
az: 0 heç bir məhdudiyyət demək deyil. @number versiyası ilə tətbiq olunur

en: Do work only between the hours of:
az: Ancaq bu saatlar arasında işləri başlat:

en: No restriction if equal
az: Bərabər olduqda məhdudiyyət yoxdur

en: Leave tasks in memory while suspended?
az: Vəzifələri təxirə salındıqda yaddaşda qalsınmı?

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
az: Əsassız vəzifələr, "bəli"

en: Recommended: @period minutes
az: Tövsiyə olunur: @period dəqiqələr

en: On multiprocessors, use at most
az: Çox prototiplər üzərində ən çox istifadə edin

en: processors
az: prosessorlar

en: Set to 0 for no limit
az: Heç bir məhdudiyyət qoyulmadığı üçün 0-dır

en: Can be used to reduce CPU heat
az: CPU istiliyini azaltmaq üçün istifadə edilə bilər

en: Disk: use at most
az: Disk: ən çox istifadə

en: Disk: leave free at least
az: Disk: Ən az bu qədər yer burax

en: Values smaller than @number are ignored
az: @numberdan kiçik olan dəyərlər nəzərə alınmır

en: Tasks checkpoint to disk at most every
az: Hər birində diskə nəzarət nöqtəsi tapşırılır

en: Swap space: use at most
az: Swap sahəsi: ən çox istifadə edinlən

en: Computer is connected to the Internet about every
az: Kompüter hər birinə internetlə bağlıdır

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
az: Həmişə bağlı olduqda boş buraxın və ya 0 yazın. @project  ən azı bu qədər işi davam etdirməyə çalışacaq.

en: Maintain enough work for an additional
az: Əlavə bir iş üçün kifayət qədər iş endirin.

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
az: Yalnız bir modem, ISDN və ya VPN bağlantınız varsa istifadə oluna bilər.

en: Maximum download rate
az: Maksimum yükləmə dərəcəsi

en: Maximum upload rate
az: Maksimum yükləmə dərəcəsi

en: Use network only between the hours of:
az: Şəbəkəni yalnız bu saatlar arasında istifadə edin:

en: Transfer at most
az: Ən çox transfer norması

en: Skip image file verification?
az: Şəkil faylının doğrulmasını atla?

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
az: İnternet provayderiniz görüntü fayllarını dəyişdirsə (məsələn, bunu UMTS edirsə) ONLY yoxlayın. Doğrulama atlama BOINC-nin təhlükəsizliyini azaldır.

en: What is @this_project?
az: @this_project nədir?

en: Project
az: Layihə

en: Total credits
az: Toplam kredit

en: Recent avg credits
az: Son ort kreditlər

en: Web site
az: Veb sayt

[ctx: preference set]
en: Home
az: Ev

en: Reply
az: Cavab ver

en: Reply to this comment with quote
az: Bu şərhi sitatla cavabla

en: this project
az: bu layihə

en: Featured
az: Önə çıxan

en: Locked
az: Kilidləndi

en: Seconds
az: Saniyə

en: project
az: layihə

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
az: !name sizi !site saytında bir dost olaraq əlavə etdi. Bu tələbi təsdiq və ya inkar edə bilərsiniz. Bir tələbi inkar etməyiniz bildiriş göndərməyəcək, ancaq istək hər ikinizin hesabından çıxarılacaq.
    
    
    Bu istəyi görmək üçün aşağıdakı bağlantını izləyin:
    !link
    
    !mesaj
    Təşəkkürlər,
    !site komandası

en: Please set the minimum time required between posts.
az: Xahiş edirik mesajlar arasında lazımi minimum vaxt təyin edin.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
az: Xahiş edirik, bu mesaj panelinə yazmaq üçün bir istifadəçinin qazanması lazım olan minimum krediti təyin edin.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
az: Xahiş edirik, bu mesaj panelinə yazmaq üçün bir istifadəçinin tələb etdiyi minimum orta krediti seçin.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
az: !name sizi !site saytında dost olaraq əlavə etdi.
    
    Profilini görmək üçün bu  bağlantını izləyin:
    !link
    
    !mesaj
    
    Təşəkkürlər,
    !site komandası

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
az: A qrupunun təsis dəyişikliyi artıq tələb olundu. 90 gün müddətində yalnız bir müraciətə icazə verilir.

en: Team name is required.
az: Komanda adı lazımdır

[ctx: menu-link]
en: Home
az: Ev

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
az: Özünüz haqqında bizə məlumat verin. Siz bizə, yaşınıza, işğalınıza, hobbinizə və ya özünüz haqqında başqa bir şeyə sahib olduğunuzu bildirə bilərsiniz.

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
az: Poçt kodu

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
az: Ölkə

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
az: Layihələr

[ctx: menu-link]
en: News
az: Xəbərlər

[ctx: account-host-list]
en: All computers
az: Bütün kompyuterlər

[ctx: menu-link]
en: Preferences
az: Nizamlamalar

[ctx: menu-link]
en: Community
az: İcma

[ctx: menu-link]
en: Profile
az: Profil

[ctx: user-host-list]
en: All computers
az: Bütün kompyuterlər

[ctx: user-info]
en: Joined
az: Üzvlük

[ctx: user-info]
en: Posts
az: Mesajlar

[ctx: user-info]
en: Credit
az: Kredit

[ctx: account-dashboard]
en: Inbox
az: Gələnlər qutusu

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
az: Yeni yaradın

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
az: Profilini rədd et

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
az: İstifadəçini əngəllə

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
az: ID təsdiqlənən istifadəçi girişi

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
az: Şərh forması

[ctx: country-of-origin]
en: Country
az: Ölkə

[ctx: menu-link]
en: Login
az: Daxil ol

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
az: E-poçt ünvanı

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
az: @s e-poçt ünvanınızı daxil edin.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
az: Daxil ol

[ctx: menu-link]
en: search
az: axtar

[ctx: front-page]
en: Join now
az: İndi qoşul

[ctx: user-account]
en: Account
az: Hesab

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
az: Proqramlar

[ctx: footer-link]
en: Server status
az: Server statusu

[ctx: team-id]
en: Team ID
az: Komanda ID

[ctx: view-team-info]
en: Founder
az: Qurucu

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
az: Son ortalama kredit

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
az: Ad

[ctx: team-members]
en: Members
az: ÜZvlər

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
az: Ümumi kredit

[ctx: user-details]
en: User ID
az: İstifadəçi ID

[ctx: user-on-team]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
az: İdarəçilik başlanğıcı

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
az: İstifadəçi tarixi

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
az: Zaman damğası

[ctx: user-id]
en: Id
az: №

[ctx: user-info]
en: Account Key
az: Hesab açarı

[ctx: user-info]
en: Member since
az: Üzvlük tarixi1

[ctx: user-info]
en: Email Address
az: E-poçt Ünvanı

[ctx: user-info]
en: Password Hash
az: Parol kodu

[ctx: user-info]
en: Postal Code
az: Poçt kodu

[ctx: user-info]
en: Send Email
az: E-poçt göndər

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
az: Kompyuterləri göstər

[ctx: host-list]
en: Computer ID
az: Kompyuter ID

[ctx: host-list]
en: Location
az: Yerləşmə

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
az: BOINC işləyərkən, vaxt işinlərinin qəbul edildiyi zaman miqdarı.

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
az: Orta dövr müddəti

[ctx: host-details]
en: Created
az: Yaradıldı

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
az: BOINC işləyərkən, kompyuterin internet bağlantısı var

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
az: Orta CPU effektivliyi

[ctx: host-details]
en: Free disk space
az: Boş disk sahəsi

[ctx: host-details]
en: Total disk space
az: Ümumi disk sahəsi

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
az: Ad

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
az: Vəzifə müddəti düzəliş faktoru

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
az: Ort. Kredit

[ctx: host-details]
en: External IP address
az: Xarici IP ünvanı

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
az: Çarpaz layihə ID

[ctx: host-details]
en: Last IP address
az: Son IP ünvanı

[ctx: host-details]
en: Cache
az: Gizli yer

[ctx: host-details]
en: Memory
az: Yaddaş

[ctx: host-details]
en: Swap space
az: virtual yaddaş

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
az: CPU başına maksimum gündəlik WU kotası

[ctx: host-details]
en: Average download rate
az: Orta yükləmə dərəcəsi

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
az: Orta yükləmə dərəcəsi

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
az: Eyni IP ünvanı sayı

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
az: Vaxt BOINC müştərisi çalışır

[ctx: host-details]
en: Operating system
az: Əməliyyat sistemi

[ctx: host-details]
en: Operating system version
az: Əməliyyat sistemi versiyası

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
az: Ölçülən hərək edən nöqtənin sürəti

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
az: Ölçülmüş tamsayı sürəti

[ctx: host-details]
en: CPU model
az: CPU modeli

[ctx: host-details]
en: Number of processors
az: Prosessorların sayı

[ctx: host-details]
en: CPU
az: Prosessor

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
az: Müraciət edən server sayı ilə əlaqə saxladı

[ctx: host-details]
en: Last contact
az: Son əlaqə

[ctx: host-details]
en: Serial number
az: Seria nömrəsi

[ctx: host-details]
en: Timezone
az: Saat qurşağı

[ctx: task-details]
en: Task ID
az: Tapşırıq ID

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
az: İşlək kimlik nömrəsi

[ctx: task-details]
en: Host ID
az: Server ID

[ctx: application-details]
en: Application ID
az: Tətbiqetmə ID

[ctx: task-details]
en: Application version
az: Ərizə versiyası

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
az: İddia edilmiş kredit

[ctx: task-details]
en: Client state
az: Müştəri durumu

[ctx: task-details]
en: CPU time
az: CPU saatı

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
az: Yaradıldı

[ctx: task-details]
en: Run time
az: Çalışma vaxtı

[ctx: task-details]
en: Exit status
az: Çıxış kodu

[ctx: task-details]
en: Granted credit
az: Kredit verildi

[ctx: task-details]
en: Outcome
az: Nəticə

[ctx: task-details]
en: Received time
az: Alınan vaxt

[ctx: task-details]
en: Report deadline
az: Son tarix

[ctx: task-details]
en: Sent
az: Göndərildi

[ctx: task-details]
en: Server state
az: Server vəziyyəti

[ctx: task-details]
en: Stderr out
az: Stderr çıxdı

[ctx: task-details]
en: Validation state
az: Təsdiq vəziyyəti

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
az: Kanonik kredit

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
az: Qəbul edilən nəticə ID

[ctx: workunit-details]
en: Created time
az: Yaradılma vaxtı

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
az: Xəta maşını

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
az: Ad

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
az: Maksimum səhv vəzifələri

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
az: Maks müvəffəqiyyət vəzifələri

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
az: Maksimum vəzifələr

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
az: Təsdiqləmə tələb olunur

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
az: İlkin təkrarlama

[ctx: application-details]
en: Target number of results
az: Nəticələrin hədəf sayı

[ctx: application-details]
en: Application version ID
az: Ərizə versiyası ID

[ctx: application-details]
en: Plan class
az: Planın sinfi

[ctx: application-details]
en: Version number
az: Versiya nömrəsi

[ctx: host-details]
en: Computer
az: Kompyuter

[ctx: application-details]
en: App version ID
az: App versiyası ID

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
az: Ardıcıl etibarlı vəzifələr

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
az: Tamamlanmış vəzifələrin sayı

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
az: Gündəlik maksimum vəzifələr

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
az: Bugünkü vəzifələrin sayı

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
az: Orta dövr müddəti

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
az: Moderasiya

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
az: Açıq profillər

[ctx: team-dashboard]
en: Team
az: Komanda

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
az: Faydalı mesajlar

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
az: @site_name layihəsindən gələn son xəbərlər

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
az: Sitat gətir

[ctx: message-header]
en: Message @id
az: Mesaj @id

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
az: Təvazökarlıq

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
az: Stderr çıxış

[ctx: message-header]
en: message @id
az: mesaj @id

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
az: Buna cavab olaraq !parent

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
az: Xoş gəldiniz!

[ctx: front-page]
en: Learn more
az: Daha çox öyrən

[ctx: front-page]
en: View account
az: Hesabınıza baxın

[ctx: front-page]
en: User of the day
az: Günün istifadəçisi

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
az: 500.000-dən çox könüllü və hesablama.

[ctx: front-page]
en: Credits per day
az: Gündəlik kreditlər

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
az: Müzakirə edin

[ctx: menu-link]
en: Logout
az: Çıxış

[ctx: footer-link]
en: Create content
az: Məzmun yaradın

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
az: Anonim

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
az: BBcode yardımı

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
az: Şərh yaz

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
az: İmtina

[ctx: host-details]
en: Details
az: Detallar

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
az: Tapşırıqlar

[ctx: host-list]
en: Computers pending
az: Kompyuterlər gözləyir

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
az: Bu istifadəçi heç bir əlaqəli kompyuterə malik deyil. İlk kredit qazandıqda kompyuterlər göstərilir.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
az: Avg krediti

[ctx: account-dashboard]
en: More
az: Daha çox

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
az: Kompyuterlər gizlidir

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
az: Bu istifadəçi öz kompüterləri haqqında məlumat verməməyi seçmişdir.

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
az: Ad

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
az: !username tərəfində idarəetmə !datetime vaxtında göndərildi

[ctx: user-profile]
en: Background
az: Arxaplan

[ctx: user-profile]
en: Opinion
az: Rəy

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
az: Sayt

[ctx: users-table]
en: View user profile.
az: İstifadəçi profilinə bax.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
az: Dəyişiklikləri saxlamaq üçün parolunuzu daxil edin

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
az: E-poçtunuzu dəyişdirərkən cari şifrənizi daxil edin  
             Ünvanı və ya parol.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
az: BOINC istifadəçi ID

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
az: Drupal istifadəçi ID

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
az: Hesab açarları

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
az: Zəif hesab açarı

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
az: Çarpaz-layihə ID

[ctx: form-save]
en: Save changes
az: Dəyişiklikləri yadda saxla

[ctx: forgot-password]
en: Change password
az: Şifrəni dəyişdir

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
az: Ümumi

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
az: Ev

[ctx: account-preferences-location]
en: School
az: Məktəb

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
az: İş

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
az: bəli

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
az: xeyr

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
az: Öncəklər

[ctx: account-preferences-preset]
en: Standard
az: Standart

[ctx: account-preferences-preset]
en: Maximum
az: Ən yüksək

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
az: Yaşıl

[ctx: account-preferences-preset]
en: Minimum
az: Ən aşağı

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
az: Xüsusi

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
az: Öncədən yeniləmə

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
az: Ətraflı parametrlər

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
az: Prosessorun istifadəsi

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
az: dəqiqə

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
az: Sonda heç bir siçan və klaviatura daxil olmadıqda dayandırın

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
az: Bu, istifadə edilmədikdə bəzi kompüterlərin aşağı güc rejiminə girməsinə imkan verir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
az: BOINC-dan olmayan CPU istifadə olunduqda dayandırın:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
az: Kompyuteriniz digər proqramlarla məşğul olduqda kompüterinizi dayandırın.

[ctx: account-preference]
en: and
az: və

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövrdə hesablayın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
az: Hər bir vəzifə arasında keçid

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
az: Bir neçə layihə həyata keçirirsinizsə, BOINC bu tez-tez onların arasına keçə bilər.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
az: Ən çox

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
az: % qədəri istifadə olsunsun

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
az: Digər proqramlar üçün bəzi CPU'ları pulsuz saxlayın. Məsələn: 75% 8 nüvəli CPU'da 6 nüvə 
    istifadə edir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
az: % qədər CPU istifadə olunsun

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
az: CPU temperaturu və enerji istifadəsini azaltmaq üçün bir neçə saniyədə hesablamanı dayandırın / dayandırın. Məsələn: 75% 3 saniyə hesablanır, 1 saniyə gözləyin və təkrarlayın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
az: Disk və yaddaş istifadəsi

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
az: BOINC tərəfindən istifadə edilən disklərin ümumi məbləğini məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
az: BOINC məlumatların saxladığı həcmdə bu qədər boş yer buraxmaq üçün disk istifadə məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
az: % qədər

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
az: BOINC tərəfindən istifadə edilən disklərin sahəsini məlumatların saxladığı həcmdə məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
az: Ən çox nəzarət nöqtəsi vəzifələrini tapın

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
az: Saniyə

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
az: Daha sonra vəzifələrin diskə necə çatdığını yoxlayır, buna görə də daha sonra bu nöqtədən davam edə bilərlər.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
az: Səhifə / swap faylı: ən çox istifadə edin

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
az: BOINC tərəfindən istifadə olunan dəyişdirmə sahəsini (səhifə faylını) məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
az: Yaddaş: kompyuter istifadə edərkən ən çox istifadə

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
az: Kompüter istifadə etdiyiniz zaman BOINC tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
az: Yaddaş: kompyuter istifadə edərkən ən çox istifadə

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
az: Kompüter istifadə etmədiyiniz zaman BOINC tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
az: Şəbəkənin istifadəsi

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
az: Ən az

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
az: günlük iş arxivləmə

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
az: Kompyuteri bu qədər müddət ərzində məşğul edəcək qədər iş arxivlənir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
az: Əlavə olaraq saxlaya bilərsiniz

[ctx: unit-of-time]
en: days
az: günlük

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
az: Əlavə vəzifələri minimal səviyyədən yuxarı saxlayın. Bir layihəyə müraciət edərkən nə qədər iş tələb edildiyini müəyyənləşdirir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
az: İnternetə qoşulmadan əvvəl təsdiqlənsin?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
az: Yalnız bir modem, ISDN və ya VPN bağlantınız varsa faydalıdır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
az: Bitirəndən sonra bağlantı kəsilsin?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
az: Yükləmə dərəcəsini məhdudlaşdırın:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
az: Yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
az: Yalnız faylları köçürün

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövr ərzində faylları köçürün.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
az: İstifadəni məhdudlaşdırın

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
az: Məsələn: BOINC hər 30 gündə ən çox 2000 MB məlumat ötürməli olmalıdır.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
az: Müqayisə görünüşünü göstərin

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
az: @count milyon işl/san

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
az: @rate KiB/san

[ctx: host-details]
en: @count days
az: @count gün

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
az: Resurs parametrləri

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
az: Resurs payı

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
az: Kompyuterinizin bu layihəyə ayrılan ehtiyatlarının nisbətini müəyyənləşdirir. Misal: 100 və 200 ədəd səhm payı olan iki BOINC layihəsinə qoşulsanız, birinci qaynaqlarınızın 1/3, ikincisi isə 2/3 olacaq.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
az: CPU istifadə edin

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
az: NVIDIA GPU istifadə edin

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
az: ATI GPU istifadə edin

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
az: INTEL GPU istifadə edin

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
az: Beta parametrləri

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
az: Test proqramlarını başladılsın?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
az: Bu, tətbiqləri inkişaf etdirməyə kömək edir, ancaq işinizin kompyuterinizdə uğursuz olmasına səbəb ola bilər.

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
az: Varsayılan dəyər: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
az: Proqramlar

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
az: Yeni kompyuterlər üçün istifadə olunacaq

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
az: Ümumi parametrlər

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
az: Saat qurşağı

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
az: Bildiriş parametrləri

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
az: Şəxsi mesajlar üçün e-poçt bildirişini əldə edilsin?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
az: Dost istəkləri üçün e-poçt bildirişini əldə edirsin?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
az: Dil parametrləri

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
az: Dil

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
az: Bu hesabın e-poçtlar üçün hazırlanmış dili və sayt təqdimatı üçün üstünlük dili.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
az: E-poçt ünvanınızla əlaqəli <a href="@gravatar-check"> ədəd Gravatar </a> varsa, istifadəçi şəklində istifadə olunacaq.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
az: İstifadəçi şəklini yüklədiyiniz halda, Gravatar göstərilməyəcək.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
az: E-poçt ünvanınızla əlaqəli <a href="@gravatar-check"> etibarlı Gravatar </a> varsa, istifadəçi şəkliniz üçün istifadə edin.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
az: Bir avatar yüklənirsə Gravatar göstərilməyəcək.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
az: Avatar parametrləri

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
az: Bir avatar yükləyin

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
az: Forum parametrləri

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
az: Müzakirə mövzularında ən çox @comments_per_page səhifəsinə baxın

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
az: Səhifə başına şərh

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
az: Müzakirələrdə şərhləri sıralayın

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
az: Əvvəlcə yeni yazı

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
az: Əvvəlcə ən köhnə

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
az: İmza

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
az: İmzanız şərhlərinizin sonunda açıq şəkildə nümayiş olunacaq.

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
az: Forumlarda imzaları gizlədin

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
az: Gizlilik parametrləri

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
az: @Project və komanda üçün (əgər varsa) sizə e-poçt göndərilməsinə icazə verilsin?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
az: @Project kompyuterlərinizi veb saytında göstərməlidirmi?

[ctx: host-list]
en: No active computers
az: Aktiv kompyuter yoxdur

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
az: Bu istifadəçinin son 30 gündə aktiv olan heç bir kompyuteri yoxdur.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
az: yox

[ctx: forum-post-posted-time-ago]
en: @time ago
az: @time əvvəl

[ctx: forum-column]
en: Threads
az: Mövzu başlıqları

[ctx: forum-column]
en: Posts
az: Mesajlar

[ctx: forum-column]
en: Last post
az: Son mesaj

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
az: Yazdığınız şeylərdən məsuliyyət daşıyırsınlz və təhqir edən yazılar yarada bilməzsiniz. Səhv mesajlar və ya mövzuları forum moderatorları tərəfindən xəbərdarlıq və müzakirə olmadan silinə bilər. Saldırgan məktublara cavab verməyin. Mövzu altındakı "hesabat" düyməsini basın, moderatorların diqqətinə çatdırın.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
az: Bundan əlavə, @project və ya BOINC ilə əlaqəli mesaj panellərində bütün müzakirələrinizi əsas elmlə əlaqəli hər şeyi müzakirə etmək üçün pulsuz olduğunuz Elm mesaj koloniyası istisna olmaqla saxlayın. Daha geniş müzakirələrlə maraqlanan iştirakçılar @ layihə üçün qeyri-rəsmi forumlara göndərilməlidirlər.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
az: Bu mesaj panoları indi yalnız BBCode teqlərinə dəstək verir.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
az: Abunəlikləri idarə et

[ctx: team-general-info]
en: Teams
az: Komandalar

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
az: Komanda üzvlərinin e-poçt ünvanlarına daxil olun

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
az: Komandanın adı və təsvirini redaktə edin

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
az: Komanda adminini əlavə edin və ya silin

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
az: Üzvləri komandadan çıxarın

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
az: Heç bir üzv olmadıqda bir komandanı dağıtmaq

[ctx: account-team-panel]
en: My team
az: Komandam

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
az: @team komandasının üzvüsünüz.

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
az: Komandama bax

[ctx: search-team]
en: Search teams
az: Komandaları axtar

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
az: !datetime təqdim edildi

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
az: Şərhlər

[ctx: form-clear]
en: Clear
az: Təmizlə

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
az: Bu, bütün parametrlərinizi @name seçimi dəstindən çıxaracaq. Əminsiniz?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
az: @type layihəsi tapılmadı

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
az: Bu tip yazılarda heç bir vəzifə yoxdur

[ctx: host-details]
en: Show IP address
az: IP ünvanı göstər

[ctx: unit-of-time]
en: hours
az: saat

[ctx: form-merge]
en: Merge
az: Birləşdir

[ctx: view-team-info]
en: Type
az: Tip

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
az: Son günlərdəki yeni üzvlər

[ctx: view-team-info]
en: Total members
az: Toplam üzv

[ctx: view-team-info]
en: Active members
az: Aktiv üzvlər

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
az: Kreditə sahib üzvlər

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
az: Sayt

[ctx: team-description]
en: Description
az: Təsvir

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
az: Layihə yoxdur

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
az: Masaüstü proqramını yükləyin

[ctx: join-page]
en: Run the installer
az: Yükləyicini işlət

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
az: Bu şərhə cavab verin

[ctx: private-message]
en: Send message
az: Mesaj göndər

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
az: Yeni şərh göndər

[ctx: recent-posts]
en: commented on
az: Şərh etdi

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
az: Müzakirə başladı

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
az: Üst mövzu edin

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
az: Bu mövzunu yapışqan edin

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
az: Bağlamaq

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
az:  Bu mövzunu şərhlər üçün bağlayın

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
az: Gizlət

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
az: Bu mövzunu gizlət

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
az: Çevir

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
az: Bu şərh yeni bir mövzuya çevir

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
az: Bu şərhi gizlət

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
az: Bu şərhi sil

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
az: Bu şərhi düzəlt

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
az: Heç bir nəticə tapılmadı...

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
az: Moderator təsdiqini gözləyən profil

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
az: Dost kimi əlavə edin

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
az: !site: şərh "!topic_name" qutusuna göndərildi

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
az: !author "!topic_name" mövzusuna bir cavab göndərdi.

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
az: Bu mövzunu !site saytında görmək üçün buraya basın:
    !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
az: Komandadan ayrıl

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
az: @this_team ilə üzvlüyünüzü ləğv etmək üçün buraya klikləyin

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
az: Bu komandadan ayrıl

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
az: Təsisçilini tələb edin

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
az: Komandanın qurucusu aktiv olmadıqda və qurucunun rolunu qəbul etmək istəyirsinizsə, @this_team'ın təsisçisini tələb etmək üçün aşağıya basın.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
az: İstəyini başlat

[ctx: form-delete]
en: Delete
az: Sil

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
az: Bu @id hesabınızdan sonsuza qədər silinəcəkdir. Bunu etmək istədiyinizə əminsinizmi?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
az: Yeni bir komanda yarat

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
az: Sizin üçün doğru olan bir komanda tapa bilmirsəniz, bir qrup yarada bilərsiniz.

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
az: Zatən BOINC istifadə edirsinizsə <i> Layihə
    Əlavə et</i>- i seçin.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
az: BOINC-in bir skript sətir versiyasını istifadə edirsinizsə,
     Əvvəlcə BOINC Manager proqramını (lazım olsa başqa yerdə) istifadə edin
           Bu layihədə bir hesabı, sonrakı hesabı  ilə əlaqələndirmək üçün istifadə edin 
           Command-line versiyası.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
az: BOINC-in əvvəlcədən 5.0 versiyasını istifadə edirsinizsə  xahiş edirik 
      Bu layihədə bir hesab yaratmaq üçün daha yeni bir
     versiyaya yüksəldin.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
az: siyahını yox say

[ctx: ignore-user-content]
en: here
az: buraya

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
az: !username !ignore_list siyahınızdadır. Bu yazını görmək üçün buraya basın.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
az: Şərhləri yenidən nəzərdən keçirin və ya göndərin

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
az: Profiliniz qurulana qədər bu mümkün deyil.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
az: Profil yaradın

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
az: Daha 1 kredit qazanmaq lazımdır!

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
az: Komandaya qatılın

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
az: @this_team üzvü olmaq üçün buraya basın

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
az: Bu komandaya qatılın

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
az: @count gün qaldı

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
az: Şifrəmi unutdum

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
az: Autentifikator əsaslı giriş

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
az: Şifrənizi sıfırlama təlimatını almaq üçün e-poçt ünvanınızı daxil edin (və ya avtorizasiya girişini istifadə edin).

[ctx: form-send]
en: Send
az: Göndər

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
az: Hesabınızın e-poçt ünvanını unutduğunuzda və ya orada e-poçt ala bilmirsinizsə:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
az: Hesabınız altında BOINC etsəniz, hələ də onu əldə edə bilərsiniz. Necə olacağı:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
az: BOINC sənədləri

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
az: Kompyuterinizdəki BOINC məluma qovluğuna gedin (bu yardımı tapmaq üçün bax! Boinc_wiki).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
az: Bu layihə üçün hesab faylınızı tapın; %f Fayl kimi bir ad olacaq (layihə URL-i %u rl olduğu yerdir).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
az: Not dəftəri kimi bir mətn redaktoru ilə açın. bunun kimi bir şey görəcəksiniz:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
az: & lt; Authenticator & gt; arasında simli seçin və kopyalayın; Və & lt; / authenticator & gt; (Yuxarıdakı nümunədə% auth).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
az: Aşağıdakı sahədə simli yapışdırın və OK düyməsini basın.

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
az: İndi hesabınıza daxil olursunuz; Hesabınızın e-poçtunu və parolunu yeniləyin.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
az: Nəzarətçi ilə daxil olun

[ctx: form-ok]
en: OK
az: Oldu

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
az: E-poçt üçün heç bir hesab yoxdur - qeydiyyatdan keçmək üçün "Yeni hesab yarat" seçin

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
az: E-poçt ünvanını dəyişdirərkən və ya yeni parol təyin edərkən doğrulama tələb olunur.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
az: Yeni mövzu aç

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
az: Üzr istəyirik, tanınmayan e-poçt ünvanı və ya parol.

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
az: Şifrənizi unutdunuz?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
az: Bunlar iştirak etdiyiniz bütün BOINC layihələrinə aiddir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
az: Bir çox layihəyə əlavə olunmuş kompyuterlərdə ən son dəyişikliklər istifadə olunacaq.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
az: Seçimlər son olaraq dəyişdirildi: @mod_time

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
az: Ortaq seçimlər

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
az: Görüntünü dəyişdir

[ctx: account-preference]
en: every
az: hər

[ctx: form-edit]
en: Edit
az: Düzəlt

[ctx: form-add]
en: Add
az: Əlavə et

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
az: @ip_address (eyni son @count dəfə)

[ctx: message-header]
en: parent removed
az: üst qaldırıldı

[ctx: host-details]
en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
az: A BOINC hesabı @email üçün artıq mövcuddur.

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
az: Dostluqdan çıxarın

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
az: Yeni komanda yarat

[ctx: friends-page]
en: Send request
az: Sorğu göndər

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
az: Dostluqdan çıxarın

[ctx: recent-posts]
en: posted
az: göndərildi

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
az: Cəmiyyət seçimləriniz yeniləndi.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
az:  "%ppreference" lazımsız nizamlama

[ctx: team-forum]
en: Team forum
az: Komanda forması

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
az: Komanda üzvləri üçün bir müzakirə forumu qurulmuşdur.

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
az: Foruma daxil olun

[ctx: friends-page]
en: Approve request
az: İstəyi qəbul et

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
az: !name  yoldaşlıq istəyini qəbul etdi [!site]

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
az: Profili təstiqlə

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
az: Bu profil məzmununu təsdiqləyin

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
az: Bu profil məzmununu rədd edin

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
az: Lazımsız edin

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
az: Bu mövzudan yapışqan statusu çıxarın

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
az: Gizlət

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
az: Bu şərhin gizliliyini qaldır

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
az: Yayımlanmamışdır

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
az: Komanda yarat

[ctx: form-choose]
en: Choose type
az: Tip seçin

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
az: Komanda adı

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
az: Yalnız mətn, heç bir HTML işarələnməsi yox

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
az: Komanda adı - HTML versiyası (optional)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
az: Məhdud HTML etiketlərindən istifadə edə bilərsiniz

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
az: Komandanın səhifəsi (istəyə bağlı)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
az: Komandanın səhifəsində göstərilir

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
az: Komandanın tipi

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
az: Yeni üzvlər qəbul edilsinmi?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
az: Komandanın təsviri

[ctx: team-form-save]
en: Save team
az: Komanda yığın

[ctx: team-manage]
en: Manage team
az: Komandanı idarə et

[ctx: team-manage]
en: View member list
az: Üzv siyahısını göstər

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
az: İstifadəçi adları və e-poçtları

[ctx: team-manage]
en: View change history
az: Dəyişiklik tarixinə bax

[ctx: team-manage]
en: See member activity
az: Üzvlük fəaliyyətinə baxın

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
az: Komanda mesaj boardını idarə edin

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
az: Mesaj panosunu yaradın və ya idarə edin

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
az: Üzvləri sil

[ctx: team-manage]
en: Change founder
az: Təsisçi dəyişdirin

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
az: Komanda idarəçilərini idarə et

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
az: Komanda məlumatını redaktə edin

[ctx: team-manage]
en: Remove team
az: Komandanı sil

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
az: Bəzən BOINC səhvən eyni kompüterə ayrıca şəxsiyyətləri təyin edir. Bunu yenisi ilə köhnə şəxsiyyətləri birləşdirərək düzəldə bilərsiniz.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
az: @name ilə eyni olan kompüterləri yoxlayın (@ IDdə @date @ IDdə @ ID ilə yaradıldı)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
az: Kompüter @ kold_idlər @id-ə uğurla birləşdi.

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
az: Girilən parol düzgün deyil. Doğru olduğunu doğrulayın.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
az: Sil

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
az: gizli

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
az: Kompüter @ mail_id @id-ə uğurla birləşdi.

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
az: BOINC-geniş komandaların saytı

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
az: Bu BOINC-geniş bir komandadır. Dəyişikliklər saytdan edilə bilər.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
az: Yeni mövzu

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
az: @field üçün maksimum dəyər aşıldı

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
az: Komanda qurucusunun transfer istədiyinizdə sizə cavab vermək üçün @count günü var.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
az: @field üçün yararsız məlumat növü

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
az: @field üçün minimum dəyər tanınmadı

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
az: Klidi aç

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
az: Şərhlər üçün bu mövzu kilidini aç

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
az: Dost kimi əlavə edin

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
az: !name iştirakçısından dostuna müraciət [!site]

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
az: Mesaj

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
az: Yoldaşlıq tələbini ləğv edin

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
az: Komanda mesaj panosunu yaradın

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
az: Mesaj board başlığı

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
az: Mesajlar arasında minimum vaxt

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
az: Göndərmək üçün minimum kredit

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
az: Göndərmək üçün minimum orta kredit

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
az: Boardı hamı oxuya bilsin?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
az: Təsvir

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
az: Mesaj panelini yaradın

[ctx: team-forum]
en: About message boards
az: Mesaj panelləri haqqında

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
az: Yalnız üzvlər paylaşa bilər.

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
az: Yalnız üzvlər oxuya bilər (istəkdən asılı olaraq).

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
az: Təsisçilər və komanda İdarəçilərinin moderator imtiyazları var

[ctx: search-user]
en: Search
az: Axtar

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
az: Təsisçi olun

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
az: Komandanın qurucusunun dəyişdirilməsi

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
az: Təsisçiliyindəki dəyişikliklər barədə qeydlər:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
az: Komandanın hər hansı bir üzvü uyğun ola bilər

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
az: Hazırkı təsisçi normal bir istifadəçi halına gələcək

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
az: Təsisçi qrup üzvləri tərəfindən tələb oluna bilər:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
az: Bir istəyə bir dəfə izacə verilir

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
az: Hər hansı bir əvvəlki istəkdən 60 gün keçməlidir

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
az: Hər hansı aktiv sorğu 90 gündən köhnə olmalıdır

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
az: Hazırkı təsisçinin tələbinə cavab vermək üçün 60 günü var

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
az: Bu identifikator etibarlı deyil.

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
az: @mail uyğun formatda deyil, zəhmət olmasa yoxlayın.

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
az: İstifadəçi qadağasını qaldırın

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
az: Bu verifikatorla heç bir hesab yoxdur.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
az: Komanda idarəçisi əlavə et

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
az: E-poçt ünvanınızı daxil edin

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
az: Mövcud komanda administratorları

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
az: Komanda idarəçiləri haqqında

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
az: Komanda idarəçiləri bunları edə bilər:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
az: Komanda məlumatını redaktə edin

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
az: Komandanın qoşulma / çıxma tarixinə baxın

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
az: Komanda forumunu moderator edin

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
az: Komandadan üzvləri sil

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
az: Heç bir üzv olmadıqda bir komandanı dağıtın

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
az: Komanda idarəçiləri bunları edə bilməz:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
az: Komandanın qurucusunu dəyişdirin

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
az: Komanda idarəçilərini əlavə edin / sil

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
az: Bir komanda admin komandadan çıxdıqda, komandanın admin olmağı dayandırırlar. Yalnız bildiyiniz və güvəndiyiniz insanları seçməyi məsləhət görürük

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
az: Layihə iştirakçıları qrupları təşkil edə bilər. Yalnız bir komandaya aid ola bilərsiniz. Hər zaman komandaya qoşula və ya çıxa bilərsiniz. Bir komandaya qoşulmaq üçün qrup səhifəsinə baxın və "Bu komandaya qoşul" düyməsini basın. Hər bir komandada bir təsisçisi ola bilər:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
az: İstədiyiniz zaman @siteurl daxil olun

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
az: Təsisçiliyi qəbul et

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
az: Gözləmədə

[ctx: task-table]
en: Application
az: Ərizə

[ctx: task-table]
en: Task ID
az: Tapşırıq ID

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
az: İşlək kimlik nömrəsi

[ctx: task-table]
en: Computer
az: Kompyuter

[ctx: task-table]
en: Sent
az: Göndərildi

[ctx: task-table]
en: Run time
az: Çalışma vaxtı

[ctx: task-table]
en: CPU time
az: CPU saatı

[ctx: task-table]
en: All
az: Hamısı

[ctx: task-table]
en: In progress
az: Davam edir

[ctx: task-table]
en: Pending
az: Gözləmədə

[ctx: task-table]
en: Valid
az: Etibarlı

[ctx: task-table]
en: Invalid
az: Etibarsız

[ctx: task-table]
en: Error
az: Xətalı

[ctx: task-table]
en: Reset
az: Sıfırla

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
az: Bu, bütün parametrlərinizi "@name" üstünlük dəstindən çıxaracaq. Əminsiniz?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
az: Bu, bütün parametrlərinizi "@name" üstünlük dəstindən çıxaracaq. Əminsiniz?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
az: @team tarafından istifadə olunacaq mesaj paneli yarada bilərsiniz.

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
az: Zəhmət olmasa e-poçt ünvanınızı daxil edin

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
az: BOINC masaüstü proqramını endirin.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
az: Android cihazları üçün Google Play Store və ya Amazon App Store-dan BOINC-ı endirin.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
az: Yükləyicini işlədin.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
az: Mövcud deyilsə, bu cihazda BOINC quraşdırın.

[ctx: account-password]
en: Password
az: Şifrə

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
az: İstifadəçi adınızla müşayiət olunan parol daxil edin.

[ctx: login-page]
en: Request new password
az: Yeni şifrə istəyin

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
az: Bütün mövzuları oxunmuş kimi qeyd edin

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
az: Bütün forumları oxuyun

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
az: CAPTCHA doğrulama xətas: bilinməyən CAPTCHA sessiya. Bu problem davam edərsə sayt administratoru ilə əlaqə saxlayın.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
az: CAPTCHA üçün daxil etdiyiniz cavab doğru deyildi.

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
az: Giriş qadağandır. Bu səhifəni görmək üçün daxil olmalısınız.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
az: Bu səhifəyə daxil olmaq üçün icazə verilmir.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
az: Zəngin mətni çıxarın

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
az: Zəngin mətni aktivləşdirin

[ctx: form-submit]
en: Submit
az: Göndər

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
az: Yayımlanmamışdır

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
az: Bu istifadəçinin qadağan olunması səbəbi

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
az: Bu səbəbdən istifadəçiyə bir e-poçt daxil ediləcək. Xahiş edirik istifadəçiyə niyə qadağan olunduğuna dair qısa bir şərh yazın.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
az: Qadağanın müddəti

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
az: Qadağanın bitməsinə qədər günlərin sayı. Daimi qadağan etmək üçün 0 edin.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
az: "@name" adında bir komanda artıq mövcuddur.

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
az: Mesaj panelini düzəlt

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
az: Mesaj panelini yadda saxla

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
az: Bu yalnız bir komandaya aid mesaj panelidir

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
az: Stderr çıxış

[ctx: account-finish]
en: Team
az: Komanda

[ctx: account-finish]
en: Help
az: Yardım

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
az: Seçimlər son olaraq dəyişdirildi: @mod_time

[ctx: account-finish]
en: moderation
az: Təvazökarlıq
