BOINC - en to bg translation catalogue (847 entries)

en: Identify your account at %s
bg: Идентифицирайте се със своя акаунт в %s

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
bg: Моля въведете информацията за своя акаунт
    (за да създадете акаунт, посетете интернет страницата на проекта)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
bg: Този проект в момента не приема нови акаунти.
    Можете да го добавите само ако вече имате регистриран акаунт.

en: Are you already running this project?
bg: Участвали ли сте преди в този проект?

en: &No, new user
bg: &Не, нов потребител

en: &Yes, existing user
bg: &Да, съществуващ потребител

en: &Password:
bg: &Парола:

en: Choose a &password:
bg: Изберете &парола:

en: C&onfirm password:
bg: П&отвърдете паролата:

en: Are you already running %s?
bg: Вече участвате ли в %s?

en: &Username:
bg: &Потребителско име:

en: &Email address or LDAP ID:
bg: &Имейл адрес или LDAP ID:

en: &Email address:
bg: &Имейл адрес:

en: minimum length %d
bg: минимална дължина %d

en: Forgot your password?
bg: Забравили сте паролата си?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
bg: Ако все още не сте се регистрирали с този акаунт мениджър,
    моля направете го преди да продължите.  Натиснете на връзката
    по-долу за да се регистрирате или за да възстановите забравена парола.

en: Account manager web site
bg: Уебсайт на акаунт мениджъра

en: Add project
bg: Добави проект

en: Update account manager
bg: Обнови акаунт мениджъра

en: Use account manager
bg: Използвай акаунт мениджър

en: Please enter a user name.
bg: Моля, въведете потребителско име.

en: Please enter an email address.
bg: Моля, въведете имейл адрес.

en: Please enter a password of at least %d characters.
bg: Моля, въведете парола не по-къса от %d символа.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
bg: Паролата и паролата за потвърждение не са еднакви. Моля напишете ги отново.

en: Choose an account manager
bg: Изберете акаунт мениджър

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
bg: За да изберете акаунт мениджър, натиснете на неговото име или 
    въведете неговия URL адрес по-долу.

en: Account manager details:
bg: Данни за акаунт мениджъра:

en: Account manager &URL:
bg: &URL адрес на акаунт мениджъра:

en: Open web page
bg: Отвори уебстраница

en: Visit this account manager's web site
bg: Посетете уебсайта на този акаунт мениджър

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
bg: Комуникация с %s.

en: Communicating with server.
bg: Комуникация със сървър.

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: An internal server error has occurred.
bg: Възникна системна грешка на сървъра.

en: Connected
bg: Свързан

en: Disconnected
bg: Прекъснат

en: New %s window...
bg: Нов %s прозорец...

en: Open another %s window
bg: Отвори друг %s прозорец

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
bg: Избери компютър...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
bg: Свържи се с BOINC клиент на друг компютър

en: Shut down connected client...
bg: Спри свързаният клиент...

en: Shut down the currently connected BOINC client
bg: Спиране на BOINC клиента, свързан в момента

en: Close the %s window
bg: Затвори прозореца на %s

en: &Close window
bg: &Затвори прозореца

en: Exit %s
bg: Изход от %s

en: E&xit %s
bg: И&зход от %s

en: Preferences...	Ctrl+,
bg: Предпочитания...

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
bg: &Известия	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
bg: Покажи известията

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
bg: &Проекти	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
bg: Покажи проектите

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
bg: &Задачи	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
bg: Покажи задачите

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
bg: Транс&фери	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
bg: Покажи трансферите на файлове

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
bg: &Статистика	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
bg: Покажи статистиката

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
bg: &Диск	Ctrl+Shift+D

en: Show disk usage
bg: Покажи потреблението на диска

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
bg: Опростен &изглед...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
bg: Смени на Опростен изглед

en: &Add project...
bg: &Добави проект...

en: Add a project
bg: Добави проект

en: &Use account manager...
bg: &Използвай акаунт мениджър...

en: Use an account manager to control this computer.
bg: Използвай акаунт мениджър, за да контролираш този компютър.

en: &Synchronize with %s
bg: &Синхронизирай с %s

en: Get current settings from %s
bg: Вземи текущите настройки от %s

en: S&top using %s...
bg: С&при да използваш %s...

en: Remove this computer from account manager control.
bg: Премахни този компютър от контрола на акаунт мениджъра.

en: Run CPU &benchmarks
bg: Стартирай CPU &тест

en: Run tests that measure CPU speed
bg: Стартира тестове, които измерват скоростта на централния процесор

en: Retry pending transfers
bg: Опитай отново предстоящите трансфери

en: Retry deferred file transfers and task requests
bg: Опитай отново отложените трансфери и заявки за задачи

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
bg: Регистър на събитията...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
bg: Покажи диагностичните съобщения

en: &Run always
bg: &Работи винаги

en: Allow work regardless of preferences
bg: Разрешава работа независимо от предпочитанията

en: Run based on &preferences
bg: Работи на база на &предпочитанията

en: Allow work according to preferences
bg: Разрешава работа според предпочитанията

en: &Suspend
bg: &Временно прекрати

en: Stop work regardless of preferences
bg: Спира работа независимо от предпочитанията

en: Use GPU always
bg: Използвай GPU винаги

en: Allow GPU work regardless of preferences
bg: Разрешава GPU работа независимо от предпочитанията

en: Use GPU based on preferences
bg: Използвай GPU на база на предпочитанията

en: Allow GPU work according to preferences
bg: Разрешава GPU работа според предпочитанията

en: Suspend GPU
bg: Временно прекрати GPU

en: Stop GPU work regardless of preferences
bg: Спира GPU работа независимо от предпочитанията

en: Network activity always
bg: Винаги позволена мрежова активност

en: Allow network activity regardless of preferences
bg: Разрешава връзка по мрежата независимо от предпочитанията

en: Network activity based on preferences
bg: Мрежова активност на база на предпочитанията

en: Allow network activity according to preferences
bg: Разрешава мрежова активност според предпочитанията

en: Suspend network activity
bg: Спри временно мрежовата активност

en: Stop network activity
bg: Забранява мрежовата активност

en: Computing &preferences...
bg: Предпочитания за изчисление...

en: Configure computing preferences
bg: Настройте своите предпочитания за изчисление

en: Exclusive applications...
bg: Ексклузивни приложения...

en: Configure exclusive applications
bg: Настройка на ексклузивните приложения

en: Select columns...
bg: Изберете колони...

en: Select which columns to display
bg: Изберете кои колони да се показват

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
bg: Опции на Регистъра на Събития...	Ctrl+Shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
bg: Включване или изключване на разнообразни диагностични съобщения

en: &Other options...
bg: &Други опции...

en: Configure display options and network settings
bg: Конфигурация на опциите за визуализация и настройките на мрежата

en: Read config files
bg: Прочети конфигурационните файлове

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
bg: Прочети конфигурационната информация от файловете cc_config.xml и app_config.xml

en: Read local prefs file
bg: Прочети файла с локални предпочитания

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
bg: Прочети предпочитанията от файла global_prefs_override.xml.

en: %s &help
bg: %s &помощ

en: Show information about %s
bg: Покажи информацията за %s

en: &%s help
bg: &%s помощ

en: Show information about the %s
bg: Покажи информацията за %s

en: %s &web site
bg: %s &уеб сайт

en: See more information about %s on the web
bg: Виж повече информация за %s в интернет

en: Check for new %s version
bg: Провери за нова %sверсия

en: Report Issue
bg: Съобщи за проблем

en: Report bug or enhancement request
bg: Докладване на грешка или заявка за подобрения

en: &About %s...
bg: &Относно %s...

en: Licensing and copyright information.
bg: Информация за лицензи и авторски права.

en: &File
bg: &Файл

en: &View
bg: &Изглед

en: &Activity
bg: &Дейност

en: &Options
bg: &Опции

en: &Tools
bg: И&нструменти

en: &Help
bg: &Помощ

en: %s - Shut down the current client...
bg: %s - Спри текущия клиент...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
bg: %s ще изключи текущия клиент
    и ще ви предложи да се свържете към друг хост.

en: %s has successfully added %s
bg: %s успешно добави %s

en: Connecting to %s
bg: Свързване към %s

en: Connected to %s (%s)
bg: Свързан към %s (%s)

en: Username already in use
bg: Потребителското име вече се използва

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт с това потребителско име вече съществува и
    има различна парола от тази, която въведохте.
    
    Моля, посетете уеб сайта на проекта и следвайте инструкциите там.

en: Email address already in use
bg: Имейл адреса вече се използва

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
bg: Акаунт с този имейл адрес вече съществува и има
    различна парола от тази, която въведохте.
    
    Моля, посетете уеб сайта на проекта и следвайте инструкциите там.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
bg: Комуникация с BOINC клиент.  Моля изчакайте ...

en: &Quit %s
bg: &Изход%s

en: %s - Communication
bg: %s - Комуникация

en: Cancel
bg: Отказ

en: %s - Connection Error
bg: %s - Грешка при Връзката

en: %s - Connection Failed
bg: %s - Неуспешно Свързване

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
bg: %s не успява да се свърже с %s клиент.
    Искате ли да опитате да се свържете отново?

en: %s - Daemon Start Failed
bg: %s - Демон Неуспешно Стартиране

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administrative Tools->Services applet and start the BOINC service.
bg: %s не успява да стартира %s клиент.
    Моля, стартирайте приложението Control Panel->Administrative Tools->Services и от там стартирайте BOINC услугата.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
bg: %s не успява да стартира %s клиент.
    Моля, стартирайте клиента и опитайте отново.

en: %s - Connection Status
bg: %s - Статус на Връзката

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
bg: %s в момента не е свързан към %s клиент.
    Моля използвайте 'За напреднали\Избери Компютър...' меню опцията, за да се свържете към %s client.
    За да се свържете към локалния Ви компютър моля използвайте 'localhost' за име на хоста.

en: %s - Stop using %s
bg: %s - Спри да използваш %s

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
bg: Ако спрете да използвате %s,
    ще запазите всички текущи проекти,
    но ще трябва да ги управлявате ръчно.
    
    Искате ли да спрете да използвате %s?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
bg: Уеб страници на проекта

en: %s - Unexpected Exit
bg: %s - Неочакван Изход

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
bg: Клиента %s се изключи неочаквано 3 пъти за последните %d минути.
    Искате ли да го рестартирате отново?

en: %s - Network Status
bg: %s - Статус на Връзката

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
bg: %s трябва да се свърже с Интернет.
    Може ли да го направи сега?

en: %s is connecting to the Internet.
bg: %s се свързва към Интернет.

en: %s has successfully connected to the Internet.
bg: %s успя да се свърже към Интернет.

en: %s failed to connect to the Internet.
bg: %s не успя да се свърже към Интернет.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
bg: %s установи, че сега е свързан към Интернет.
    Обновяване на всички проекти и възстановяване на всички трансфери.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
bg: %s успя да прекъсне връзката с Интернет.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
bg: %s не успя да прекъсне връзката с Интернет.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
bg: В момента не сте оторизиран да управлявате %s.
    
    За да стартирате %s като такъв потребител, моля:
    - преинсталирайте %s като отговорите "Да" на въпроса за
    потребители, които не са администратори
    или
    - се свържете с вашия администратор за да Ви добави към
    'boinc_master' потребителската група.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
bg: %s собственост или разрешения не са настроени правилно; моля преинсталирайте %s.
    (Код за грешка %d

en:  at
bg:  @

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
bg: За да работи правилно BOINC се нуждае от рестартиране.
    Моля рестартирайте Вашия компютър и опитайте отново.

en: BOINC Manager
bg: BOINC Мениджър

en: Another instance of BOINC Manager is already running.
bg: Друга инстанция на BOINC Manager вече работи.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
bg: BOINC Мениджър бе стартиран от операционната система автоматично

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
bg: Стартирай BOINC така че само иконата в системната лента да е видима

en: Directory containing the BOINC Client executable
bg: Папка съдържаща изпълнимия BOINC Клиент файл

en: BOINC data directory
bg: Папка с BOINC данни

en: Host name or IP address
bg: Име на хоста или IP адрес

en: GUI RPC port number
bg: GUI RPC номер на порт

en: Password
bg: Парола

en: Startup BOINC with these optional arguments
bg: Стартирай BOINC с тези аргументи по избор

en: disable BOINC security users and permissions
bg: изключи BOINC защитени потребители и разрешения

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
bg: задайте режим на отстраняване на грешки за да позволите съобщения за грешки от мениджърa

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
bg: позволени множество прозорци на BOINC Мениджъра

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
bg: Не се използва: заобиколно решение за бъг в XCode 4.2

en: Don't run the client
bg: Не стартирайте клиента

en: Open %s Web...
bg: Отвори %s Интернет страница...

en: Open %s...
bg: Отвори %s...

en: Snooze
bg: Почивка

en: Snooze GPU
bg: Почивка за GPU

en: E&xit
bg: И&зход

en: Resume
bg: Възобнови работа

en: Resume GPU
bg: Възобнови GPU работа

en: Computing is enabled
bg: Изчисленията са позволени

en: Computing is suspended -
bg: Изчисленията за временно прекратени -

en: GPU computing is enabled
bg: GPU изчисленията са позволени

en: GPU computing is suspended -
bg: GPU изчисленията са временно прекратени -

en: Network is enabled
bg: Мрежата е активирана

en: Network is suspended -
bg: Мрежата е временно деактивирана -

en: Reconnecting to client.
bg: Повторно свързване с клиента.

en: Not connected to a client.
bg: Не сте свързан с клиент.

en: %s Notices
bg: %s Известия

en: There are new notices - click to view.
bg: Има нови известия - натиснете за преглед.

en: Failed to add project
bg: Неуспех при добавяне на проект

en: Failed to update account manager
bg: Неуспех при обновяване на акаунт мениджъра

en: Failed to remove account manager
bg: Неуспех при премахване на акаунт мениджъра

en: Failed to add account manager
bg: Неуспех при добавяне на акаунт мениджъра

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
bg: Моля, опитайте по-късно.
    
    Натиснете Приключване, за да затворите.

en: Click Finish to close.
bg: Натиснете Приключи за да затворите.

en: Messages from server:
bg: Съобщения от сървъра:

en: Project added
bg: Проектът е добавен

en: This project has been successfully added.
bg: Този проект бе успешно добавен.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
bg: Когато натиснете Приключи, уеб браузърът Ви ще отиде на страница
    където можете да настроите свето акаунт име и предпочитания.

en: Update from %s completed.
bg: Обновяването от %s приключи.

en: Update completed.
bg: Обновяването приключи.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
bg: Сега използвате акаунт мениджър

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошли в %s!

en: You are now using %s to manage accounts.
bg: Сега използвате %s за да управлявате акаунти.

en: You are now using this account manager.
bg: Сега използвате този акаунт мениджър.

en: About %s
bg: Относно %s

en: Version:
bg: Версия:

en: wxWidgets Version:
bg: wxWidgets Версия:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: (C) 2003-2024 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
bg: (C) 2003-2024 Калифорнийски университет, Бъркли.
    Всички права запазени.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
bg: %s се разпространява под лиценза GNU Lesser General Public License v3.0.

en: For more information, visit
bg: За повече информация, посетете

en: Invalid number
bg: Невалидно число

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
bg: Невалиден час, стойностите трябва да бъдат между 0:00 и 24:00, форматът е ЧЧ:ММ

en: Start time must be different from end time
bg: Началният час трябва да бъде различен от крайния час.

en: Number must be between 0 and 10
bg: Числото трябва да бъде между 0 и 10

en: Number must be between 0 and 100
bg: Числото трябва да бъде между 0 и 100

en: Number must be between 1 and 100
bg: Числото трябва да бъде между 1 и 100

en: invalid input value detected
bg: засечена невалидна въведена стойност

en: Validation Error
bg: Грешка при Проверка

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
bg: Промяна за използване на локалните предпочитания, дефинирани на тази страница. Това ще замени вашите уеб-базирани предпочитания, дори ако след това направите промени там. Желаете ли да продължите?

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
bg: Изчистете локалните предпочитания и използвайте уеб-базираните?

en: %s - Computing preferences
bg: %s - Изчислителни предпочитания

en: Using local prefs.
bg: Използване на локални настройки.

en: Click to use web prefs from
bg: Кликнете, за да използвате уеб предпочитания от

en: Using web prefs from
bg: Използване на уеб предпочитания от

en: Set values and click Save to use local prefs instead.
bg: Въведете стойности и кликнете Запазване, за да използвате локалните настройки.

en: Use web prefs
bg: Използвай уеб предпочитания

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
bg: Възстанови уеб-базираните предпочитания и затвори този диалог.

en: Computing
bg: Изчисляване

note: Network schedule
en: Network
bg: Мрежа

en: Disk
bg: Дисково пространство

en: Daily schedules
bg: Дневен план

en: &Save
bg: и запази

en: Save all values and close the dialog
bg: Запамети всички стойности и затвори този диалог

en: Close the dialog without saving
bg: Затвори този диалог без да запаметяваш промените

en: Shows the preferences web page.
bg: Отваря уебстраницата с предпочитанията.

note: ------------ In-use box --------------
en: When computer is in use
bg: Докато компютъра се използва

note: in-use if input in last X min min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
bg: Това определя кога компютър се счита за 'в употреба'.

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
bg: минути

en: Suspend when computer is in use
bg: Временно спри докато компютърът е в употреба

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
bg: Отметнете, за да спирате изчисленията и трансферите на файлове докато използвате компютъра.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
bg: Временно спри GPU изчисленията докато компютърът е в употреба

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
bg: Отметнете за да спирате GPU изчисленията докато използвате компютъра.

en: Use at most
bg: Използвай максимум

en: % of the CPUs and at most
bg: % от CPU-та и най-много

en: % of CPU time
bg: % процесорно време

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
bg: Резервирайте няколко процесора за други приложения. Например, 75% означава 'използвай 6 ядра от 8-ядрен процесор'.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
bg: Временно спирай/възстановявай изчисленията на всеки няколко секунди, за да се понижат температурата на процесора и потреблението на енергия. Например, 75% означава 'изчислявай 3 секунди, изчакай 1 секунда, след което повтори цикъла'.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
bg: Временно спри докато потреблението на процесора от други приложения е над

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
bg: Временно спри изчисленията докато компютърът е зает, изпълнявайки други програми.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
bg: Ограничаване потреблението на системна памет от %s докато използвате компютъра.

en: % of memory
bg: % от паметта

note: ------------ Not-in-use box --------------
en: When computer is not in use
bg: Докато компютъра не се използва

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
bg: Ограничаване потреблението на системна памет от %s докато не използвате компютъра.

en: Suspend when no mouse or keyboard input in last
bg: Отлагане, когато няма вход от мишка или клавиатура в последните

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
bg: Това позволява на някои компютри да влязат в режим на ниска консумация, когато не се използват.

note: ------------ General box -------------- layout controls
en: General
bg: Основни

en: Suspend when computer is on battery
bg: Временно спри докато компютърът е на батерия

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
bg: Отметнете, за да спирате изчисленията на портативни устройства докато работят на батерии.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
bg: Ако подпомагате няколко проекта, %s може да сменя между тях толкова често.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
bg: Сменяй между задачите на всеки

note: checkpoint every X
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
bg: Това определя колко често задачите запаметяват състоянието си на диска, за да могат по-късно да продължат от тази точка.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
bg: Изисквай от задачите да запаметяват състоянието си най-много на всеки

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
bg: секунди

note: leave non-GPU tasks in memory while suspended
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
bg: Оставяй в системната памет задачите, които не се обработват от графичния процесор, докато са временно спрени

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
bg: Ако е отметнато, временно спрените задачи остават в системната памет и възстановяването им е без загуба на работа. В противен случай те се разреждат от паметта и при възстановяване се зарежда състоянието от последното запаметяване на диска.

note: work buffer min work buffer
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
bg: Складирай минимум толкова задачи, колкото да държат компютъра зает за толкова време.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
bg: Складирай минимум

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
bg: денонощия работа

note: work buffer additional
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
bg: Складирай допълнително задачи над минималното ниво. Определя за колко време е заявена работа при контакт с проекта.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
bg: Складирай максимум допълнително

note: context: Store at least ___ days of work
en: days and up to an additional
bg: дни и допълнително до

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
bg: За да спирате изчисленията в зависимост от времето на денонощието, вижте секцията "Дневен план".

en: Network usage
bg: използване на мрежата

note: download rate
en: Limit the download rate of file transfers.
bg: Ограничи скоростта на сваляне при файлови трансфери.

en: Limit download rate to
bg: Ограничи скоростта на изтегляне до

en: KB/second
bg: КБ/секунда

note: upload rate
en: Limit the upload rate of file transfers.
bg: Ограничи скоростта на качване при файлови трансфери.

en: Limit upload rate to
bg: Ограничи скоростта на качване до

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
bg: Например: %s би трябвало да прехвърля най-много 2000 МБ данни на всеки 30 дни.

en: Limit usage to
bg: Ограничи потреблението до

en: MB every
bg: МБ на всеки

en: days
bg: дни

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
bg: За ограничение на трансферите в зависимост от времето на денонощието, вижте секцията "Дневен план".

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
bg: Други

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
bg: Отметнете само ако интернет доставчика ви модифицира изображения. Пропускането на стъпката за проверка намалява сигурността на %s.

en: Skip data verification for image files
bg: Пропусни проверката на данни за изображения

note: confirm before connecting
en: Confirm before connecting to Internet
bg: Питай за потвърждение преди свързване с интернет

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
bg: Полезно само ако използвате модем, ISDN или VPN връзка.

note: disconnect when done
en: Disconnect when done
bg: Прекъсни връзката когато си готов

en: Disk usage
bg: Употреба на диска

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
bg: Ограничаване на дисковото пространство, използвано от %s.

en: Use no more than
bg: Използвай не повече от

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
bg: Ограничаване потреблението на диска така, че на дяла, където %s складира данни, да остава не по-малко свободно пространство от посоченото.

en: Leave at least
bg: Остави поне

en: GB free
bg: ГБ свободни

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
bg: Ограничаване процента използвано дисково пространство на дяла, използван от %s.

en: % of total
bg: %

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
bg: Ограничаване на използваното от %s swap пространство (page file).

en: Page/swap file: use at most
bg: Page/swap пространство: използвай най-много

en: and
bg: и

en: to
bg: до

en: Compute only during a particular period each day.
bg: Извършвай изчисления само в определен период от денонощието.

en: Compute only between
bg: Извършвай изчисления само между

en: Day-of-week override
bg: Корекция за ден от седмицата

en: Override the times above on the selected days:
bg: Използвай тези времена за горепосочените дни:

en: Monday
bg: Понеделник

en: Friday
bg: Петък

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Saturday
bg: Събота

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Sunday
bg: Неделя

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Transfer files only during a particular period each day.
bg: Осъществявай трансфер на файлове само в определен период от денонощието.

en: Transfer files only between
bg: Осъществявай трансфер на файлове само между

en: %s Diagnostic Log Flags
bg: %s Диагностични флагове на регистъра

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
bg: Тези флагове позволяват различни типове диагностични съобщения в Регистъра на Записите.

en: More info ...
bg: Повече информация ...

en: Defaults
bg: Стойности по подразбиране

en: Restore default settings
bg: Възстанови настройките по подразбиране

en: Apply
bg: Приложи

en: Save all values
bg: Запиши всички стойности

en: %s - Event Log
bg: %s - Регистър на Събитията

note: Create List Pane Items
en: Project
bg: Проект

en: Time
bg: Време

en: Message
bg: Съобщение

en: Show only aler&ts
bg: Покажи само известията

en: &Show only this project
bg: &Покажи само този проект

en: Copy &All
bg: Копирай &Всичко

en: Copy all the messages to the clipboard.
bg: Копира всички съобщения в клип-борда.

en: Copy &Selected
bg: Копирай &Избраното

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
bg: Копира избраните съобщения в клип-борда. Може да изберете няколко съобщения като задържите клавиша Shift или командния клавиш, докато кликвате на съобщенията.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
bg: Копира избраните съобщения в клип-борда. Можете да изберете няколко съобщения като задържите клавиша Shift или Ctrl, докато кликвате на съобщенията.

en: &Close
bg: &Затвори

en: Show all &messages
bg: Покажи всички &съобщения

en: Show messages for all projects
bg: Показва съобщения за всички проекти

en: Show only the messages for the selected project
bg: Покажи само съобщенията за избрания проект

en: Show al&l
bg: Покажи всичко

en: Shows messages of all types (information, alerts, etc.)
bg: Показва съобщения от всички видове (информация, известия и т.н.)

en: %s - Exclusive Applications
bg: %s - Ексклузивни приложения

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
bg: Временно прекрати употребата на процесора и мрежата когато следните приложения работят:

en: Add...
bg: Добави...

en: Add an application to this list
bg: Добавете приложение към този списък

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove an application from this list
bg: Премахнете приложение от този списък

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
bg: Временно прекрати употребата на GPU когато следните приложения работят:

en: For advanced options, refer to
bg: За допълнителни опции се обърнете към

en: shows the preferences web page
bg: показва предпочитанията от интернет страницата

en: Name of application to add?
bg: Име на приложение за добавяне?

en: Add exclusive app
bg: Добави ексклузивно приложение

en: '%s' is already in the list.
bg: '%s' е вече в списъка.

en: Add Exclusive App
bg: Добави Ексклузивно Приложение

en: %s - Exit Confirmation
bg: %s - Потвърждение за Изход

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
bg: Пожелахте да излезете от %s,
    който Ви позволява да преглеждате и управлявате
    задачите работещи на вашия компютър.
    
    Ако също така искате да изключите и задачите,
    изберете измежду следните възможности:

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
bg: Това ще изключи %s и неговите задачи докато или
    %s или %s скрийн-сейвъра се стартира отново.
    
    В повечето случаи, е по-добре само да затворите %s прозореца
    отколкото да излезете от приложението; това ще позволи на %s да стартира
    задачите според часовите диапазони избрани във вашите предпочитания.

en: Stop running tasks when exiting the %s
bg: Спри работещите задачи при излизане от %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
bg: Запомни това решение и не показвай повече този диалог.

en: Don't show this dialog again.
bg: Не показвай този диалог повече.

en: %s Column Selection
bg: Избор на колона за %s

en: Select which columns %s should show.
bg: Изберете кои колони да показва %s.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете всички колони към конфигурацията по подразбиране?

en: Confirm defaults
bg: Потвърдете настройките по подразбиране

en: Don't request tasks for
bg: Не изисквай задачи за

en: Project preference
bg: Предпочитание на проекта

en: Account manager preference
bg: Предпочитание на акаунт мениджъра

en: Project has no apps for
bg: Проекта няма приложения за

en: Client configuration excludes
bg: Конфигурацията на клиента изключва

en: %s task request deferred for
bg: Искане на задача за %s отложено за

en: %s task request deferral interval
bg: Интервал при отлагане поискването на задача за %s

note: set dialog title
en: Properties of project
bg: Свойства на проект

en: User name
bg: Потребителско име

en: Team name
bg: Име на отбор

en: Resource share
bg: Подялба на ресурс

en: Scheduler RPC deferred for
bg: Scheduler RPC е отсрочен за

en: File downloads deferred for
bg: Сваляне на файловете е отсрочено за

en: File uploads deferred for
bg: Качване на файловете е отсрочено за

en: Computer ID
bg: Идентификатор на компютъра

en: Non CPU intensive
bg: Не натоварващи CPU

en: yes
bg: да

en: Suspended via GUI
bg: Временно прекратен чрез GUI

en: no
bg: не

en: Don't request tasks
bg: Не поисквай задачи

en: Scheduler call in progress
bg: В ход е повикване на Планировчика

en: Trickle-up pending
bg: В ход е съобщения към сървъра

en: Host location
bg: Местоположение на хоста

en: default
bg: по подразбиране

en: Added via account manager
bg: Добавен чрез акаунт мениджър

en: Remove when tasks done
bg: Премахни когато задачите приключат

en: Ended
bg: Приключен

en: Tasks completed
bg: Завършени задачи

en: Tasks failed
bg: Неуспешни задачи

en: Credit
bg: Кредит

en: User
bg: Потребител

en: %s total, %s average
bg: %s общо, %s средно

en: Host
bg: Хост

en: Scheduling
bg: Планиране

en: Scheduling priority
bg: Приоритет при планиране

en: Duration correction factor
bg: Коригиращ коефициент за продължителност

en: Last scheduler reply
bg: Последен отговор от Планировчика

en: Properties of task
bg: Свойства на задача

en: Application
bg: Приложение

en: Name
bg: Име

en: State
bg: Състояние

en: Received
bg: Получени

en: Report deadline
bg: Срок за докладване

en: Resources
bg: Ресурси

en: Estimated computation size
bg: Очакван изчислителен размер

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: CPU time
bg: CPU време

en: CPU time since checkpoint
bg: Процесорно време след последното запаметяване на състоянието

en: Elapsed time
bg: Изминало време

en: Estimated time remaining
bg: Очаквано оставащо време

en: Fraction done
bg: Готова част

en: Virtual memory size
bg: Размер на виртуалната памет

en: Working set size
bg: Размер на работния комплект

en: Directory
bg: Папка

en: Process ID
bg: Идентификатор на процес

en: Progress rate
bg: Темпо на прогреса

en: per hour
bg: за час

en: per minute
bg: за минута

en: per second
bg: за секунда

en: Executable
bg: Изпълним

en: Local:
bg: Локален:

en: Options
bg: Опции

en: Language:
bg: Език:

en: What language should BOINC use?
bg: Кой език да използва BOINC?

en: Notice reminder interval:
bg: Интервал за напомнящи известия:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
bg: Колко често следва BOINC да Ви напомня за нови известия?

en: Run Manager at login?
bg: Стартирай Мениджъра при влизане?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
bg: Стартирай BOINC Мениджъра при включване.

en: Run the client?
bg: Да се стартира ли клиентът?

en: Run the client when launching the Manager.
bg: Стартирай клиента при пускане на Мениджъра.

en: Enable Manager exit dialog?
bg: Активиране на диалог при излизане от Мениджъра?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
bg: Покажи диалоговия прозорец за изход когато Мениждъра се изключва.

en: Enable Client shutdown dialog?
bg: Включване на диалогов прозорец за изключване на клиента?

en: Display confirmation dialog when shutting down the connected client.
bg: Показване на диалогов прозорец за потвърждение при изключване на свързания клиент.

en: Show status in menu bar?
bg: Показване на състоянието в лентата с меню?

en: Display a status icon in the system menu bar.
bg: Показване на икона за състояние в системната лента с менюта.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
bg: Dial-up и Virtual Private Network настройки

en: &Set Default
bg: &Задай стойности по подразбиране

en: &Clear Default
bg: &Изчисти стойности по подразбиране

en: Default Connection:
bg: Връзка по подразбиране:

en: Connections
bg: Връзки

en: Connect via HTTP proxy server
bg: Свържи се чрез HTTP прокси сървър

en: HTTP Proxy Server Configuration
bg: Настройки на HTTP Прокси Сървър

en: Address:
bg: Адрес:

en: Port:
bg: Порт:

en: Don't use proxy for:
bg: Не използвай прокси за:

en: Leave these blank if not needed
bg: Остави тези полета празни ако не са нужни

en: User Name:
bg: Потребителско Име:

en: Password:
bg: Парола:

en: HTTP Proxy
bg: HTTP Прокси

en: Connect via SOCKS proxy server
bg: Свържи се чрез SOCKS прокси сървър

en: SOCKS Proxy Server Configuration
bg: Настройки на SOCKS Прокси Сървър

en: SOCKS Proxy
bg: SOCKS Прокси

en: always
bg: винаги

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 6 hours
bg: 6 часа

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: never
bg: никога

en: %s - Language Selection
bg: %s - Избор на Език

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
bg: Езикът на %s беше променен.  За да влезе в сила тази промяна, трябва да рестартирате %s.

en: %s - Select Computer
bg: %s - Избери Компютър

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
bg: Още един %s е вече стартиран на този 
    компютър.  Моля изберете клиент който да наблюдавате.

en: Host name:
bg: Име на хоста:

en: Message boards
bg: Форуми

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
bg: Общувайте с други потребители във форумите на SETI@home

en: Help
bg: Помощ

en: Ask questions and report problems
bg: Задавайте въпроси и докладвайте проблеми

en: Your account
bg: Вашият акаунт

en: View your account information and credit totals
bg: Вижте информацията за вашия акаунт и общите суми кредит

en: Your preferences
bg: Вашите предпочитания

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
bg: Вижте и променете своя профил на акаунта и предпочитания в SETI@home

en: Your results
bg: Вашите резултати

en: View your last week (or more) of computational results and work
bg: Вижте изчислените от Вас резултати и работа за последната седмица (или повече)

en: Your computers
bg: Вашите компютри

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
bg: Вижте списък на всички ваши компютри, които работят по SETI@Home

en: Your team
bg: Вашият отбор

en: View information about your team
bg: Вижте информация за вашия отбор

en: Common questions
bg: Често задавани въпроси

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
bg: Прочетете списъка с Често Задавани Въпроси за Einstein@Home

en: Screensaver info
bg: Информация за скрийн-сейвъра

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
bg: Прочетете подробно описание за скрийн-сейвъра на Einstein@Home

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
bg: Общувайте с админи и други потребители във форума на Einstein@Home

en: Einstein status
bg: Einstein статус

en: Current status of the Einstein@Home server
bg: Текущ статус на Einstein@Home сървъра

en: Report problems
bg: Докладвайте проблеми

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
bg: Линк към форума на Einstein@Home за проблеми и бъгове

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
bg: Вижте и променете профила и предпочитанията на своя Einstein@Home акаунт

en: Account summary
bg: Обобщена информация за акаунта

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
bg: Вижте списък с всички ваши компютри, които работят по Einstein@Home

en: LIGO project
bg: Проект LIGO

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
bg: Начална страница на проекта Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO)

en: GEO-600 project
bg: Проект GEO-600

en: The home page of the GEO-600 project
bg: Начална страница на проекта GEO-600

en: Team
bg: Отбор

en: Info about your Team
bg: Информация за вашия Отбор

en: Get help for climateprediction.net
bg: Получете помощ за climateprediction.net

en: News
bg: Новини

en: climateprediction.net News
bg: Новини от climateprediction.net

en: View your account information, credits, and trickles
bg: Вижте информацията за своя акаунт, кредити и съобщения

en: Info about your team
bg: Информация за вашия отбор

en: Search for help in our help system
bg: Потърсете помощ в нашата система за помощ

en: Global Statistics
bg: Глобална Статистика

en: Summary statistics for World Community Grid
bg: Обобщена статистика за World Community Grid

en: My Grid
bg: Моята Мрежа

en: Your statistics and settings
bg: Вашата статистика и настройки

en: Device Profiles
bg: Профили на Устройства

en: Update your device settings
bg: Обновете настройките на устройството си

en: Research
bg: Проучване

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
bg: Научи за проектите включени в World Community Grid

en: Home page
bg: Начална страница

en: Your tasks
bg: Вашите задачи

en: Version Update
bg: Обновяване на версията

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
bg: Налична е нова версия на %s. Можете да я свалите от тук: %s

en: There is no new version of %s available for download.
bg: Няма налична нова версия на %s за сваляне

en: %s is not connected to the client
bg: %s не е свързан към клиента

en: Missing application
bg: Липсващо приложение

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
bg: Моля изтеглете и инсталирайте приложението CoRD от http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
bg: на батерии

en: computer is in use
bg: компютъра се използва

en: user request
bg: заявка от потребителя

en: time of day
bg: ограничителни часове

en: CPU benchmarks in progress
bg: CPU изчисляване на референтни показатели е в прогрес

en: need disk space - check preferences
bg: нуждае се от дисково пространство - проверете предпочитанията

en: computer is not in use
bg: компютъра не се използва

en: starting up
bg: стартиране

en: an exclusive app is running
bg: стартирано е ексклузивно приложение

en: CPU is busy
bg: CPU е зает

en: network bandwidth limit exceeded
bg: лимита за мрежов трафик е надхвърлен

en: requested by operating system
bg: поискано от операционната система

en: unknown reason
bg: неизвестна причина

en: GPU missing,
bg: GPU липсва,

en: New
bg: Нов

en: Download failed
bg: Свалянето е неуспешно

en: Downloading
bg: Сваляне

en:  (suspended -
bg:  (временно прекратен -

en: Project suspended by user
bg: Проектът е временно прекратен от потребителя

en: Task suspended by user
bg: Задачата е временно прекратена от потребителя

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
bg: Временно прекратен -

en: GPU suspended -
bg: GPU временно прекратено -

en: Waiting for memory
bg: Изчакване на паметта

en: Waiting for shared memory
bg: Изчакване на споделената памет

en: Running
bg: Работи

en:  (non-CPU-intensive)
bg:  (не-CPU-интензивен)

en: Waiting to run
bg: Изчаква да работи

en: Ready to start
bg: Готова да започне

en: Postponed:
bg: Отложени:

en: Postponed
bg: Отложени

en: Waiting for network access
bg: Изчакване на достъп до мрежата

en: Computation error
bg: Изчислителна грешка

en: Upload failed
bg: Изпращането неуспешно

en: Uploading
bg: Изпращане

en: Aborted by user
bg: Прекратена от потребителя

en: Aborted by project
bg: Прекратена от проекта

en: Aborted: not started by deadline
bg: Прекратена: не е стартирана преди крайния срок

en: Aborted: task disk limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен лимит за задачи на диска

en: Aborted: run time limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен работен лимит от време

en: Aborted: memory limit exceeded
bg: Прекратена: надхвърлен лимит памет

en: Aborted
bg: Прекратена

en: Acknowledged
bg: Придобита

en: Ready to report
bg: Готова за докладване

en: Error: invalid state '%d'
bg: Грешка: невалидно състояние '%d'

en: No Internet connection
bg: Няма връзка с Интернет

en: Please connect to the Internet and try again.
bg: Моля свържете се с Интернет и опитайте отново.

en: Project not found
bg: Проекта не е намерен

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което предоставихте, не е на BOINC-базиран проект.
    
    Моля проверете URL-то и опитайте отново.

en: Account manager not found
bg: Акаунт мениджър не е намерен

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
bg: URL-то, което предоставихте, не е на BOINC-базиран акаунт
    мениджър.
    
    Моля проверете URL-то и опитайте отново.

en: Login Failed.
bg: Входа е Неуспешен.

en: Check the username and password, and try again.
bg: Проверете потребителското име и парола и опитайте отново.

en: Check the email address and password, and try again.
bg: Проверете имейл адреса и паролата, и опитайте отново.

en: more...
bg: още...

en: Choose a project
bg: Изберете проект

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
bg: За да изберете проект, натиснете на неговото име или напишете URL-то му отдолу.

en: Categories:
bg: Категории:

en: Projects:
bg: Проекти:

en: Project details
bg: Подробности за проекта

en: Research area:
bg: Сфера на проучване:

en: Organization:
bg: Организация:

en: Web site:
bg: Интернет страница:

en: Supported systems:
bg: Поддържани системи:

en: Supports Microsoft Windows
bg: Поддържа Microsoft Windows

en: Supports Mac OS X
bg: Поддържа Mac OS X

en: Supports Linux on Intel
bg: Поддържа Linux на Intel

en: Supports Android
bg: Поддържа Android

en: Supports FreeBSD
bg: Поддържа FreeBSD

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
bg: Поддържа Linux на ARM (напр. Raspberry Pi)

en: Supports NVIDIA GPUs
bg: Поддържа NVIDIA GPU-та

en: Supports AMD GPUs
bg: Поддържа AMD GPU-та

en: Supports Intel GPUs
bg: Поддържа Intel GPU-та

en: Supports VirtualBox
bg: Поддържа VirtualBox

en: Project URL:
bg: URL на Проекта:

en: All
bg: Всички

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
bg: Този проект може да няма работа за вашия тип компютър.  Искате ли да го добавите все пак?

en: You already added this project. Please choose a different project.
bg: Вече сте добавили този проект. Моля изберете различен проект.

en: Communicating with project
    Please wait...
bg: Комуникация с проекта
    Моля изчакайте...

en: Required files not found on the server.
bg: Необходимите файлове не са намерени на сървъра.

en: An internal server error has occurred.
bg: Възникна вътрешна грешка на сървъра.

en: Welcome to %s.
bg: Добре дошли в %s.

en: You have volunteered to compute for this project:
bg: Избрали сте да участвате доброволно в този проект:

en: Name:
bg: Име:

en: To continue, click Next.
bg: За да продължите, натиснете Напред.

en: Network communication failure
bg: Неуспешно свързване

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
bg: Софтуера между The World Community Grid - BOINC не успя да се свърже
    през Интернет. Най-вероятните причини са:
    
    1) Проблем със свързването.  Проверете вашата мрежова или модемна връзка
    и тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    2) Личен защитен антивирусен софтуер блокира софтуера между World Community
    Grid - BOINC.  Настройте вашата лична защитна стена да позволява на
    BOINC и на BOINC Мениджър да комуникират на порт 80 и на порт 443,
    след това натиснете Назад за да опитате отново.
    
    3) Вие използвате прокси сървър.
    Натиснете Напред за да зададете настройките на проксито на BOINC програмата.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
bg: BOINC не успя да се свърже през Интернет.
    Най-вероятните причини са:
    
    1) Проблем със свързването.  Проверете вашата мрежова
    или модемна връзка и тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    2) Личен защитен антивирусен софтуер блокира BOINC.
    Настройте вашата лична защитна стена да позволява на BOINC и на
    BOINC Мениджър да комуникират на порт 80,
    тогава натиснете Назад за да опитате отново.
    
    3) Вие използвате прокси сървър.
    Натиснете Напред за да зададете настройките на проксито на BOINC програмата.

en: Proxy configuration
bg: Прокси настройки

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: Server:
bg: Сървър:

en: Autodetect
bg: Автоматично засичане

en: SOCKS proxy
bg: SOCKS прокси

en: I agree to the terms of use.
bg: Съгласен съм с условията на ползване.

en: I do not agree to the terms of use.
bg: Не съм съгласен с условията за ползване.

en: Terms of Use
bg: Условия за Ползване

en: Please read the following terms of use:
bg: Моля прочетете следните условия за ползване:

en: Project temporarily unavailable
bg: Проекта е временно недостъпен

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Проекта е временно недостъпен.
    
    Моля опитайте отново по-късно.

en: Account manager temporarily unavailable
bg: Акаунт мениджъра е временно недостъпен

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
bg: Акаунт мениджъра е временно недостъпен.
    
    Моля опитайте отново по-късно.

en: Please specify an account key to continue.
bg: Моля посочете ключ на акаунта, за да продължите.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
bg: Невалиден Ключ на Акаунта; моля въведете валиден Ключ на Акаунта

en: Validation conflict
bg: Конфликт при потвърждаване

en: Please specify an email address
bg: Моля посочете имейл адрес

en: Invalid email address; please enter a valid email address
bg: Невалиден имейл адрес; моля въведете валиден имейл адрес

en: Missing URL
bg: Липсващ URL

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
bg: Моля посочете URL.
    Например:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
bg: Невалиден URL

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
bg: Моля въведете валиден URL.
    Например:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
bg: '%s' не съдържа валидно име на хост.

en: '%s' does not contain a valid path.
bg: '%s' не съдържа валидна пътека.

note: Setup View
en: Commands
bg: Команди

en: Copy all messages
bg: Копирай всички съобщения

en: Copy selected messages
bg: Копирай избраните съобщения

en: Show only this project
bg: Покажи само този проект

en: Show only the messages for the selected project.
bg: Покажи само съобщенията от избрания проект.

en: Messages
bg: Съобщения

en: Copying all messages to the clipboard...
bg: Копиране на всички съобщения в клип-борда...

en: Copying selected messages to the clipboard...
bg: Копиране на избраните съобщения в клип-борда...

en: Filtering messages...
bg: Филтриране на съобщения...

en: Show all messages
bg: Покажи всички съобщения

en: Show messages for all projects.
bg: Показва съобщенията за всички проекти.

en: Fetching notices; please wait...
bg: Търсене на известия; моля изчакайте...

en: There are no notices at this time.
bg: Няма известия в този момент.

en: Notices
bg: Известия

en: Update
bg: Обнови проекта

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
bg: Докладва всички приключили задачи, получава най-новия кредит, получава най-новите предпочитания и е възможно да вземе още задачи.

en: Suspend
bg: Временно прекратяване

en: Suspend tasks for this project.
bg: Временно прекратява задачите по този проект.

en: No new tasks
bg: Без нови задачи

en: Don't get new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Reset project
bg: Нулирай проекта

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
bg: Изтрива всички файлове и задачи асоциирани с този проект, и взима нови задачи.  Можете първо да обновите проекта, за да докладвате завършените задачи.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
bg: Премахва този проект.  Задачите по които се работи ще бъдат изгубени (използвайте първо 'Обнови' за да докладвате завършените задачи).

en: Properties
bg: Свойства

en: Show project details.
bg: Покажи детайли на проекта.

en: Account
bg: Акаунт

en: Work done
bg: Извършена работа

en: Avg. work done
bg: Средно извършена работа

en: Status
bg: Статус

en: Projects
bg: Проекти

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате проекта '%s'?

en: Reset Project
bg: Нулирай Проекта

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете проект '%s'?

en: Remove Project
bg: Премахни Проекта

en: Resume tasks for this project.
bg: Поднови задачите по този проект.

en: Allow new tasks
bg: Позволи нови задачи

en: Allow fetching new tasks for this project.
bg: Позволява взимането на нови задачи за този проект.

en: Don't fetch new tasks for this project.
bg: Не взимай нови задачи за този проект.

en: Requested by user
bg: По желание на потребителя

en: To fetch work
bg: За да изтегли работа

en: To report completed tasks
bg: За да докладва приключени задачи

en: To send trickle-up message
bg: За да изпрати изходящо съобщение

en: Requested by account manager
bg: По желание на акаунт мениджъра

en: Project initialization
bg: Инициализация на проекта

en: Requested by project
bg: По желание на проекта

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Suspended by user
bg: Временно прекратено от потребителя

en: Won't get new tasks
bg: Няма да взима нови задачи

en: Project ended - OK to remove
bg: Проектът е приключен - ОК да бъде премахнат

en: Will remove when tasks done
bg: Ще премахне когато задачите са готови

en: Scheduler request pending
bg: Очаква се заявка от Планировчика

en: Scheduler request in progress
bg: Тече заявка от Планировчика

en: Trickle up message pending
bg: Очаква се изходящо съобщение

en: Communication deferred
bg: Комуникацията е отсрочена

en: Total disk usage
bg: Общо използвано дисково пространство

en: Disk usage by BOINC projects
bg: Използвано дисково пространство от BOINC проекти

en: no projects: 0 bytes used
bg: няма проекти: 0 байта заети

en: used by BOINC:
bg: използвано от BOINC:

en: free, available to BOINC:
bg: свободно, достъпно за BOINC:

en: free, not available to BOINC:
bg: свободно, недостъпно за BOINC:

en: free:
bg: свободно:

en: used by other programs:
bg: използвано от други програми:

en: User Total
bg: Общ кредит на потребителя

en: User Average
bg: Среден кредит на потребителя

en: Host Total
bg: Общ кредит на хоста

en: Host Average
bg: Среден кредит на хоста

en: Last update: %.0f days ago
bg: Последно обновяване: преди %.0f дни

en: Show user total
bg: Покажи общия кредит на потребителя

en: Show total credit for user
bg: Покажи общия кредит на потребителя

en: Show user average
bg: Покажи среден кредит на потребителя

en: Show average credit for user
bg: Покажи среден кредит на потребителя

en: Show host total
bg: Покажи общ кредит на хоста

en: Show total credit for host
bg: Покажи общия кредит на хоста

en: Show host average
bg: Покажи среден кредит на хоста

en: Show average credit for host
bg: Покажи среден кредит на хоста

en: < &Previous project
bg: < &Предходен проект

en: Show chart for previous project
bg: Покажи диаграма за предходния проект

en: &Next project >
bg: &Следващ проект >

en: Show chart for next project
bg: Покажи диаграма за следващия проект

en: Hide project list
bg: Скрий списъка с проекти

en: Use entire area for graphs
bg: Използвай цялата област за графики

en: Mode view
bg: Режим изглед

en: One project
bg: Един проект

en: Show one chart with selected project
bg: Покажи една диаграма с избрания проект

en: All projects (separate)
bg: Всички проекти (по отделно)

en: Show all projects, one chart per project
bg: Покажи всички проекти, с по една диаграма за всеки проект

en: All projects (together)
bg: Всички проекти (заедно)

en: Show one chart with all projects
bg: Покажи една диаграма с всички проекти

en: All projects (sum)
bg: Всички проекти (сума)

en: Show one chart with sum of projects
bg: Покажи една диаграма със сумата от проектите

en: Statistics
bg: Статистики

en: Show project list
bg: Покажи списъка с проекти

en: Uses smaller area for graphs
bg: Използва по-малка област за графики

en: Retry Now
bg: Опитай отново сега

en: Retry the file transfer now
bg: Опитай отново файлов трансфер сега

en: Abort Transfer
bg: Прекрати Трансфер

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
bg: Прекрати този файлов трансфер.  Вие няма да получите кредит за задачата.

en: File
bg: Файл

en: Progress
bg: Прогрес

en: Size
bg: Размер

en: Elapsed
bg: Изминало

en: Remaining (estimated)
bg: Оставащо (предполагаема стойност)

en: Speed
bg: Скорост

en: Transfers
bg: Трансфери

en: Network activity is suspended -
bg: Мрежовата активност е временно прекратена -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
bg: .
    Можете да я активирате с помощта на менюто Дейности.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите прехвърлянето на този файл '%s'?
    ВНИМАНИЕ: Прекратяването на трансфера ще направи
    невалидна задачата и Вие няма да получите кредит за нея.

en: Abort File Transfer
bg: Прекъсни Трансфер на Файла

en: Upload
bg: Качване

en: Download
bg: Сваляне

en: retry in
bg: нов опит след

en: failed
bg: неуспешен

en: suspended
bg: временно прекъснат

en: active
bg: активен

en: pending
bg: в очакване

en:  (project backoff:
bg:  (отстъп на проекта:

en: Show active tasks
bg: Покажи активните задачи

en: Show only active tasks.
bg: Покажи само активните задачи.

en: Show graphics
bg: Покажи графики

en: Show application graphics in a window.
bg: Покажи графиката от приложението в прозорец.

en: Show VM Console
bg: Покажи VM Конзола

en: Show VM Console in a window.
bg: Показва VM Конзола в прозорец.

en: Suspend work for this result.
bg: Временно прекрати работа по този резултат.

en: Abort
bg: Прекрати

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
bg: Отказвате се от работа по резултата. Няма да получите кредит за него.

en: Show task details.
bg: Покажи подробности по задачата.

en: Deadline
bg: Краен срок

en: Estimated Completion
bg: Очаквано завършване

en: Completion Before Deadline
bg: Завършване преди Краен срок

en: Tasks
bg: Задачи

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете тази задача '%s'?
    (Прогрес: %s, Статус: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете тези %d задачи?

en: Abort task
bg: Прекрати задача

en: Show all tasks
bg: Покажи всички задачи

en: Show all tasks.
bg: Покажи всички задачи.

en: Resume work for this task.
bg: Поднови работа по тази задача.

en: Suspend work for this task.
bg: Временно прекрати работа по тази задача.

en: Stop graphics
bg: Спри графиките

en: Close application graphics window.
bg: Затвори графичния прозорец на приложението.

en: Do you really want to cancel?
bg: Сигурни ли сте че искате да се откажете?

en: Skin
bg: Скин

en: Select the appearance of the user interface.
bg: Изберете изгледа на потребителския интерфейс.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
bg: Разширен Изглед...	 Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
bg: Показване на разширения графичен интерфейс.

en: Configure display options and proxy settings
bg: Конфигурирай опциите на дисплея и настройките на проксито

en: Display diagnostic messages.
bg: Покажи диагностични съобщения.

en: Show information about BOINC and %s
bg: Покажи информация за BOINC и %s

en: Default
bg: По подразбиране

en: Suspend Computing
bg: Временно прекратете Изчисленията

en: Resume Computing
bg: Подновете Изчисленията

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
bg: Отворете прозорец за да прегледате известията от проектите или от BOINC

en: Get help with %s
bg: Вземи помощ с %s

en: %s - Notices
bg: %s - Известия

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
bg: Използвам локалните предпочитания.
    Изберете "Използвай уеб предпочитания" за да използвате уеб-базираните предпочитания от

en: Using web-based preferences from
bg: Използвам уеб-базирани предпочитания от

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
bg: Въведете стойности и кликнете Запазване, за да използвате локалните настройки.

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
bg: За допълнителни настройки, изберете Изчислителни предпочитания от Разширен Изглед.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
bg: 'В употреба' означава активност на мишката/клавиатурата през последните

en: GB of disk space
bg: ГБ дисково пространство

en: %s - Computing Preferences
bg: %s - Изчислителни предпочитания

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
bg: Изчистете всички локални предпочитания и използвайте уеб-базираните?

en: Add Project
bg: Добави Проект

en: Synchronize
bg: Синхронизирай

en: Work done for this project
bg: Работа приключена за този проект

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
bg: Стани доброволец за някои или за всички 30+ проекта в много области на науката

en: Synchronize projects with account manager system
bg: Синхронизирайте проекти със системата на акаунт мениджър

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
bg: Изберете проект до който да имате достъп със контролерите по-долу

en: Project Web Pages
bg: Интернет Страници на Проекта

en: Project Commands
bg: Команди на Проекта

en: Pop up a menu of web sites for project %s
bg: Показване на меню с уебстраници за проект %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
bg: Появява се меню с команди, които да прилагате за проект %s

en: Suspend this task.
bg: Временно прекрати тази задача.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
bg: Изоставя тази задача. Вие няма да получите кредит за нея.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
bg: Сугурни ли сте, че искате да прекратите тази задача '%s'?
    (Прогрес: %.1lf%%, Статус: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
bg: Нямате добавени проекти.  Моля Добавете Проект.

en: Not available
bg: Няма на разположение

en: Tasks:
bg: Задачи:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
bg: Изберете задача, до която да получите достъп

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
bg: От:

en: This task's progress
bg: Прогреса на тази задача

en: Task Commands
bg: Команди за Задача

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
bg: Появява се меню с команди, които да прилагате върху тази задача

en: Application: %s
bg: Приложение: %s

en: Application: Not available
bg: Приложение: Няма на разположение

en: Not Available
bg: Няма на Разположение

en: Elapsed: %s
bg: Изминало време: %s

en: Remaining (estimated): %s
bg: Оставащо време (пресметнато): %s

en: Status: %s
bg: Статус: %s

en: Retrieving current status.
bg: Изтегляне на текущия статус.

en: Downloading work from the server.
bg: Изтегляне на работа от сървъра.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Работи се На Батерии.

en: Processing Suspended:  User Active.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Потребителя е Активен.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Потребителят спря на пауза процесите.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Ограничителни Часове.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
bg: Процесите са Временно Прекратени:  Изчисляват се Референтните Показатели.

en: Processing Suspended:  need disk space.
bg: Обработката прекратена:  необходимо е дисково пространство.

en: Processing Suspended.
bg: Процесите са Временно Прекратени.

en: Waiting to contact project servers.
bg: Изчаква за свързване със сървърите на проекта.

en: Retrieving current status
bg: Извличане на текущ статус

en: No work available to process
bg: Няма налична работа за обработване

en: Unable to connect to the core client
bg: Не може да се свърже с централния клиент

en: &Next >
bg: На&пред >

en: < &Back
bg: < На&зад

en: &Finish
bg: &Приключи

en: Services
bg: Услуги

en: Hide %s
bg: Скрий %s

en: Hide Others
bg: Скрий Други

en: Show All
bg: Покажи Всички

en: Quit %s
bg: Напусни %s
