BOINC - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Branding array has too few entries: %s
he: למערך המיתוג יש מעט מדי רשומות: %s

en: Could not get user login name
he: לא ניתן לקבל את שם המשתמש לכניסה למערכת

note: Remove everything we've installed "\pSorry, this version of GridRepublic requires system 10.6 or higher."
en: Sorry, this version of %s requires system %s or higher.
he: מצטערים, גירסה זו של %s דורשת מערכת %s או גרסה גבוהה יותר.

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
he: האם על BOINC לפעול גם כאשר אף משתמש אינו מחובר?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
he: משתמשים המורשים לנהל מחשב זה יוכלו אוטומטית להפעיל ולשלוט ב־%s.
    
    לאפשר גם למשתמשים שאינם מנהלי מערכת לנהל ולשלוט ב־%s שב־Mac זה?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
he: להגדיר את %s כשומר מסך עבור כל המשתמשים ב־%s שב־Mac זה?

en: BOINC can run project applications written for intel Macs if Rosetta 2 is installed.
    
    Do you want to install Rosetta 2 now?
he: BOINC יכול להריץ יישומי המיזם שנכתבו בשביל מחשבי מאק אינטל אם רוזטה 2 מותקנת.
    
    האם אתה רוצה להתקין רוזטה 2 כעת?

en: OK
he: אישור

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
he: שגיאת הרשאה לאחר הפעלה מחדש

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
he: ההסרה עשויה להימשך מספר דקות.
    נא להמתין בסבלנות.

en: Error saving user name
he: שגיאה בשמירת שם המשתמש

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
he: להסיר את %s מהמחשב שלך לחלוטין?
    
    פעולה זו תסיר את קובצי ההפעלה אך לא תיגע בקובצי הנתונים של %s.

en: Canceled: %s has not been touched.
he: בוטל: לא בוצע כל שינוי ב־%s.

en: name  of user
he: שם המשתמש

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
he: להסיר גם את VirtualBox מהמחשב שלך?
    (VirtualBox הותקן יחד עם BOINC.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
he: ההסרה הושלמה.
    
    ייתכן שיעניין אותך להסיר את הפריטים הנותרים הבאים באמצעות Finder: 
    תיקיית „%s”
    
    עבור כל משתמש, הקובץ 
    „%s”.

en: Cancel
he: ביטול

en: Continue...
he: להמשיך…
