BOINC - en to hu translation catalogue (774 entries)

en: I'm new
hu: Új vagyok

en: I'm a BOINC user
hu: BOINC felhasználó vagyok

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
hu: Még ennyi kredit kell ahhoz, hogy üzeneteket hagyhass ezen az oldalon: @count .

en: Enforced by version @number
hu: A(z) @number verziótól kötelező

en: Total Credit
hu: Összes kredit

en: App ID
hu: App azonosító

en: Friends (@count)
hu: @count barát

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
hu: Az Einstein@Home program a számítógéped üresjárati idejében egy képernyővédőt futtat, ami forgó neutroncsillagokból (más néven pulzárokból) származó gravitációs hullámokat keres a LIGO gravitációshullám-detektor adatainak felhasználásával.

en: Run while computer is on battery power?
hu: Fusson amikor a számítógép akkumulátorról megy?

en: Only applies to portable computers
hu: Csak hordozható számítógépekre vonatkozik

en: Run while computer is in use?
hu: Fusson amikor a számítógépet használják?

en: Run GPU work while computer is in use?
hu: Fusson a GPU-n amikor a számítógépet használják?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
hu: A "használat" egérmozgást vagy billentyűzetleütést jelent az utóbbi

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
hu: A munka felfüggesztése, ha nincs egérmozgás/billentyűzetleütés az utóbbi

en: Needed to enter low-power mode on some computers
hu: Szükséges némely számítógépen, hogy energiatakarékos állapotba mehessen

en: Suspend work if CPU usage is above
hu: A munka felfüggesztése, ha a CPU használat magasabb mint

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
hu: 0 = korlátlan. A @number verziószámtól érvényes

en: Do work only between the hours of:
hu: Csak a következő időpontok között működjön (órában):

en: No restriction if equal
hu: Nincs korlát, ha egyformák.

en: Leave tasks in memory while suspended?
hu: A felfüggesztett feladat a memóriában maradjon?

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
hu: A felfüggesztett feladatok a lapozóterületről foglalnak helyet, ha "igen"

en: Recommended: @period minutes
hu: Ajánlott időtartam: @period perc

en: On multiprocessors, use at most
hu: Többprocesszoros rendszereken legfeljebb

en: processors
hu: processzor

en: Set to 0 for no limit
hu: 0: nincs korlát

en: Can be used to reduce CPU heat
hu: A CPU hőmérsékletének csökkentésére használható

en: Disk: use at most
hu: Legfeljebb ennyi lemezterületet használjon:

en: Disk: leave free at least
hu: Legalább ennyi lemezterületet hagyjon szabadon:

en: Values smaller than @number are ignored
hu: A @number-nél kisebb értékeket figyelmen kívül hagyja

en: Tasks checkpoint to disk at most every
hu: Feladat állapotának lemezre írása legalább minden

en: Swap space: use at most
hu: Legfeljebb ekkora swap területet használjon:

en: Computer is connected to the Internet about every
hu: A számítógép kapcsolódik az internethet kb. minden

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
hu: Hagyd üresen, vagy írj 0-át ha egyfolytában kapcsolódik. A @project megpróbál legalább ennyi munkáról gondoskodni.

en: Maintain enough work for an additional
hu: Ennyi időre elegendő munkáról gondoskodjon:

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
hu: Csak modemes, ISDN vagy VPN kapcsolat esetén van jelentősége

en: Maximum download rate
hu: Max letöltési sebesség

en: Maximum upload rate
hu: Max feltöltési sebesség

en: Use network only between the hours of:
hu: Csak a következő időpontok között használja a hálózatot (órában):

en: Transfer at most
hu: Legfeljebb

en: Skip image file verification?
hu: Kihagyja a képfileok ellenőrzését?

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
hu: Csak akkor jelöld be, ha az internet szolgáltatód módosítja a képfileokat (páldául az UMTS módosítja). Az ellenőrzés kihagyása csökkenti a BOINC biztonságát.

en: What is @this_project?
hu: Mi is a(z) @this_project?

en: Project
hu: Projekt

en: Total credits
hu: Összes kredit

en: Recent avg credits
hu: Pillanatnyi átlag kredit

en: Web site
hu: Weboldal

[ctx: preference set]
en: Home
hu: Otthon

en: Reply
hu: Válasz

en: Reply to this comment with quote
hu: Válasz erre a hozzászólásra idézve

en: this project
hu: Ez a projekt

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Locked
hu: Zárolt

en: Seconds
hu: Másodpercek

en: project
hu: projekt

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
hu: !name hozzáadott téged barátként ezen az oldalon: !site. Jóváhagyhatod, vagy elutasíthatod ezt a kérést. A kérés elutasításával nem küldesz semmilyen értesítést, de mindkettőtök listájáról eltávolítod azt.
    
    Kattints az alábbi linkre a kérés megtekintéséhez:
    !link
    
    !message
    
    Köszönjük:
    A(z) !site csapata

en: Please set the minimum time required between posts.
hu: Kérjük, állítsd be a két hozzászólás közötti minimális időt.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
hu: Kérjük, állítsd be, hogy mekkora összkreditértéktől szólhatnak hozzá a felhasználók az üzenőfalon.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
hu: Kérjük, állítsd be a minimális átlagos kreditértéket, amennyitől egy felhasználó hozzászólhat ezen az üzenőfalon.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
hu: !name visszaigazolta, hogy a barátja vagy ezen az oldalon: !site.
    
    Kattints a linkre a profiljának megtekintéséhez:
    !link
    
    !message
    
    Köszönjük!
    A(z) !site csapata

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
hu: Egy csapat alapító cserét már elindítottak a közelmúltben. 90 naponta csak egy kérés engedélyezett.

en: Team name is required.
hu: Csapatnév szükséges.

en: You are banned from community participation until @date
hu: Eltiltottak a közösségi részvételtől eddig: @date

en: There is no user on your team with that email address.
hu: Ezzel az email címmel nem létezik felhasználó a csapatodban.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
hu: Az Einstein@Home egy program, ami a számítógéped üresjárati idejét használja azért, hogy egy képernyővédőt futtasson, amely olyan gravitációs hullámokat keres, melyek elszigetelt, forgó, kompakt objektumoktól (például pulzárok) származnak. Ehhez a LIGO gravitációshullám-detektor adatait használja fel.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
hu: Az Einstein@Home egy program, ami a számítógéped üresjárati idejét használja gravitációs hullámok keresésére, melyek elszigetelt, forgó, kompakt objektumoktól (például pulzárok) származnak. Ehhez a LIGO gravitációshullám-detektor adatait használjuk fel.

en: Add separate preferences for @venue
hu: Külön beállítások hozzáadása @venue számára

en: Team member @name has requested team foundership. This may be because you left the team or have not had contact with the team for a long time.
hu: @name csapattag alapító szeretne lenni. Ez azért lehet, mert kiléptél a csapatból, vagy nagyon régen nem léptél kapcsolatba a csapatoddal.

en: The team founder has 1 day to respond to your transfer request.
hu: A csapat alapítójának 1 napja van arra, hogy válaszoljon az alapítócserével kapcsolatos felkérésedre.

en: Message board title is required.
hu: Üzenőfali cím szükséges.

en: Warning: Your content <a href="@url">must be re-indexed</a> before Apache Solr will search comments.
hu: Figyelem: A tartalmat <a href="@url">újra kell indexelni</a> ahhoz, hogy az Apache Solr keresni tudjon a kommentek között.

en: Select the content types where the comments are indexed by Apace Solr. Your content must be re-indexed after changing this configuration.
hu: Válaszd ki azokat a tartalomtípusokat, amelyeknél a kommenteket az Apache Solr indexeli. A tartalmakat újra kell indexelni ezen beállítás megváltoztatása után.

en: If changing a user's email, you must also change the password simultaneously.
hu: Ha megváltoztatod egy felhasználó emailcímét, egyúttal a jelszót is meg kell változtatnod.

en: Usage: 'Save configuration' will save the above preferences into the drupal database. These will be the preset computing (global) preferences that will fill in the preferences form once a user loads the Account Preferences page.
hu: Használat: A 'beállítások mentése' menteni fogja a fenti beállításokat a drupal adatbázisba. Ezek lesznek az előre beállított (globális) számítási beállítások, melyek a beállítások űrlapon fognak megjelenik, amikor egy felhasználó betölti a Fiókbeállítások lapot.

en: 'Save configuration with disk usage settings from config.xml' will save the above preferences into the drupal database, but also load disk usage settings from the BOINC project's config.xml file. These will overwrite any disk usage settings you have placed above. Caution: A user's personal preferences will not change if you load the disk usage settings from config.xml here into the drupal database. They must change their preference settings manually.
hu: A 'Beállítások mentése a lemezhasználati beállításokkal a config.xml-ből' menteni fogja a fenti beállításokat a drupal adatbázisba, de emellett a lemezhasználati beállításokat is elmenti a BOINC projekt config.xml fájljából. Ez a lehetőség felül fog írni minden fentebbi lemezhasználati beállítást. Figyelem: A felhasználók személyes beállításai nem fognak változni, ha betöltöd a lemezhasználati beállításokat az itteni config.xml fájlból a drupal adatbázisba. A beállítások preferenciáját kézzel kell átállítani.

[ctx: account-dashboard]
en: My stats
hu: Statisztikáim

[ctx: menu-link]
en: Home
hu: Otthon

[ctx: menu-link]
en: Credentials
hu: Hitelesítési adatok

[ctx: menu-link]
en: Dashboard
hu: Műszerfal

[ctx: account-profile-edit]
en: Your personal background
hu: A személyes háttered

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
hu: Meséljen magáról. Elmondhatja nekünk, honnan jött, mennyi idős, mivel foglalkozik, mi a hobbija vagy bármi mást.

[ctx: account-profile-edit]
en: Your opinions about this project
hu: Véleményed a projektről

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us your thoughts about @this_project
       1. Why do you run @this_project?
       2. What are your views about the project?
       3. Any suggestions?
hu: Mondd el a véleményed erről: @this_project
      1. Miért futtatod ezt: @this_project?
      2. Mi a véleméyned a projektről?
      3. Van bármilyen javaslatod?

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
hu: Irányítószám

[ctx: account-profile-edit]
en: Avatar
hu: Profilkép

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
hu: Ország

[ctx: account-profile-edit]
en: Profile image
hu: Profilkép

[ctx: account-profile-edit]
en: Website URL
hu: A weboldal URL-je

[ctx: frontpage]
en: @this_project Progress
hu: @this_project Folyamat

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
hu: Projektek

[ctx: friends-page]
en: No Friends have been added.
hu: Nincsenek barátok hozzáadva.

[ctx: friends-page]
en: View All Friends
hu: Összes barát megtekintése

[ctx: friends-page]
en: Friend Requests
hu: Barát felkérések

[ctx: friends-page]
en: Awaiting Friend Approvals
hu: Várakozás barátság jóváhagyásra

[ctx: search-page]
en: Search site
hu: Keresés az oldalon

[ctx: menu-link]
en: News
hu: Hírek

[ctx: account-dashboard]
en: Certificates
hu: Bizonyítványok

[ctx: account-host-list]
en: All computers
hu: Minden számítógép

[ctx: account-host-list]
en: Computers active in past 30 days
hu: Az elmúlt 30 napban aktív számítógépek

[ctx: menu-link]
en: Preferences
hu: Beállítások

[ctx: menu-link]
en: Community
hu: Közösség

[ctx: menu-link]
en: Privacy
hu: Biztonság

[ctx: menu-link]
en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

[ctx: account-dashboard]
en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

[ctx: account-dashboard]
en: Updated
hu: Frissítve

[ctx: menu-link]
en: Queue
hu: Várakozási sor

[ctx: menu-link]
en: Profile
hu: Profil

[ctx: user-host-list]
en: Active in past 30 days
hu: Az elmúlt 30 napban aktív

[ctx: user-host-list]
en: All computers
hu: Minden számítógép

[ctx: user-info]
en: Joined
hu: Csatlakozva

[ctx: user-info]
en: Posts
hu: Üzenetek

[ctx: user-info]
en: Credit
hu: Kredit

[ctx: account-dashboard]
en: Inbox
hu: Bejövő

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
hu: Új létrehozása

[ctx: accountpage]
en: Show computers
hu: Számítógépek mutatása

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
hu: Profil elutasítása

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
hu: Felhasználó kitiltása

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
hu: Belépés hitelesítővel

[ctx: moderate-user-page]
en: No content is in the queue for moderation.
hu: A sorban nincsen moderálásra váró tartalom.

[ctx: moderate-user-page]
en: User profile moderation queue
hu: Felhasználói fiók moderáló sor

[ctx: account-host-list]
en: Active in past 30 days
hu: Az elmúlt 30 napban aktív

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
hu: Hozzászólás tőle:

[ctx: menu-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

[ctx: country-of-origin]
en: Country
hu: Ország

[ctx: menu-link]
en: Login
hu: Bejelentkezés

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
hu: Email cím

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
hu: Írd be a(z) @s email címedet.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
hu: Bejelentkezés

[ctx: menu-link]
en: search
hu: keresés

[ctx: front-page]
en: Join now
hu: Csatlakozz most

[ctx: user-account]
en: Account
hu: Fiók

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
hu: Alkalmazások

[ctx: footer-link]
en: Server status
hu: Szerverállapot

[ctx: team-id]
en: Team ID
hu: Csapat azonosító

[ctx: view-team-info]
en: Founder
hu: Alapító

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
hu: Átlagos kredit a közelmúltban

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
hu: Név

[ctx: team-members]
en: Members
hu: Tagok

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
hu: Összes kredit

[ctx: user-details]
en: User ID
hu: Felhasználói azonosító

[ctx: user-on-team]
en: User
hu: Felhasználó

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
hu: Admin

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
hu: Felhasználó csatlakozott

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
hu: Időbélyegző

[ctx: user-id]
en: Id
hu: Azonosító

[ctx: user-info]
en: Account Key
hu: Fiókkulcs

[ctx: user-info]
en: Member since
hu: Tag ettől fogva:

[ctx: user-info]
en: Email Address
hu: Email cím

[ctx: user-info]
en: Password Hash
hu: Jelszó hash

[ctx: user-info]
en: Postal Code
hu: Irányítószám

[ctx: user-info]
en: Send Email
hu: Email küldése

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
hu: Gazdagépek mutatása

[ctx: host-list]
en: Computer ID
hu: Számítógép azonosító (ID)

[ctx: host-list]
en: Location
hu: Hely

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
hu: Az idő azon %-a, amikor munka engedélyezve van a BOINC futása közben

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
hu: Átlagos fordulási idő

[ctx: host-details]
en: Created
hu: Létrehozva

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
hu: Az idő azon %-a, amikor a gazdagépen van internetkapcsolat a BOINC futása közben

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
hu: Átlagos CPU teljesítmény

[ctx: host-details]
en: Free disk space
hu: Szabad lemezterület

[ctx: host-details]
en: Total disk space
hu: Teljes lemezterület

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
hu: Név

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
hu: Feladat időtartam korrekciós faktor

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
hu: Átl. kredit

[ctx: host-details]
en: External IP address
hu: Külső IP cím

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
hu: Projekt-közti ID

[ctx: host-details]
en: Last IP address
hu: Utolsó IP cím

[ctx: host-details]
en: Cache
hu: Gyorsítótár

[ctx: host-details]
en: Memory
hu: Memória

[ctx: host-details]
en: Swap space
hu: Lapozó tárhely

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
hu: Maximum napi munka kvóta CPU-nként

[ctx: host-details]
en: Average download rate
hu: Átlagos letöltési sebesség

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
hu: Átlagos feltöltési sebesség

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
hu: IP cím azonosságának száma

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
hu: Az idő ennyi %-ában fut a BOINC kliens

[ctx: host-details]
en: Operating system
hu: Operációs rendszer

[ctx: host-details]
en: Operating system version
hu: Operációs rendszer verziója

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
hu: Mért lebegőpontos sebesség

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
hu: Mért fixpontos sebesség

[ctx: host-details]
en: CPU model
hu: CPU modell

[ctx: host-details]
en: Number of processors
hu: Processzorok száma

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
hu: A kliens kapcsolódásainak száma a kiszolgálóhoz

[ctx: host-details]
en: Last contact
hu: Utolsó kapcsolat

[ctx: host-details]
en: Serial number
hu: Sorozatszám

[ctx: host-details]
en: Timezone
hu: Időzóna

[ctx: task-details]
en: Task ID
hu: Feladat ID

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
hu: Munkacsomag azonosító

[ctx: task-details]
en: Host ID
hu: Számítógép ID

[ctx: application-details]
en: Application ID
hu: Alkalmazás azonosító

[ctx: task-details]
en: Application version
hu: Az alkalmazás verziója

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
hu: Kért Kredit

[ctx: task-details]
en: Client state
hu: Kliensállapot

[ctx: task-details]
en: CPU time
hu: Processzor idő

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
hu: Létrehozva

[ctx: task-details]
en: Run time
hu: Futási idő

[ctx: task-details]
en: Exit status
hu: Kilépési állapot

[ctx: task-details]
en: Granted credit
hu: Kapott Kredit

[ctx: task-details]
en: Outcome
hu: Végeredmény

[ctx: task-details]
en: Received time
hu: Beérkezés ideje

[ctx: task-details]
en: Report deadline
hu: Jelentési határidő

[ctx: task-details]
en: Sent
hu: Elküldve

[ctx: task-details]
en: Server state
hu: Szerver állapot

[ctx: task-details]
en: Stderr out
hu: Stderr kimenet

[ctx: task-details]
en: Validation state
hu: Jóváhagyás

[ctx: task-details]
en: Peak working set size
hu: Csúcs munkahalmazméret

[ctx: task-details]
en: Peak swap size
hu: Csúcs swap méret

[ctx: task-details]
en: Peak disk usage
hu: Csúcs lemezhasználat

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
hu: Hiteles kredit

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
hu: Hiteles eredmény ID

[ctx: workunit-details]
en: Created time
hu: Létrehozás ideje

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
hu: Hibamaszk

[ctx: workunit-details]
en: Minimum quorum
hu: Minimális kvóta

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
hu: Név

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
hu: Max hibás feladat

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
hu: Max sikeres feladat

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
hu: Max összes feladat

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
hu: Jóváhagyás szükséges

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
hu: Kezdeti másokatok

[ctx: application-details]
en: Target number of results
hu: Az eredmények várt száma

[ctx: application-details]
en: Application version ID
hu: Applikáció verzióazonosító

[ctx: application-details]
en: Plan class
hu: Plan osztály

[ctx: application-details]
en: Version number
hu: Verziószám

[ctx: host-details]
en: Computer
hu: Számítógép

[ctx: application-details]
en: App version ID
hu: App verzió ID

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
hu: Egymást követő érvényes feladatok

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
hu: Elvégzett feladatok száma

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
hu: Maximális feladat naponta

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
hu: Mai feladatok száma

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
hu: Átlagos fordulási idő

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
hu: Moderáció

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
hu: Ellenőrizetlen profilok

[ctx: team-dashboard]
en: Team
hu: Csapat

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
hu: Közreműködő hozzászólások

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
hu: @site_name projekt legfrissebb hírei

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
hu: Idézés

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment with a quote
hu: Válasz erre a hozzászólásra idézettel

[ctx: mini-user-stats]
en: Joined: @join_date
hu: Csatlakozott: @join_date

[ctx: mini-user-stats]
en: Posts: @post_count
hu: Bejegyzések: @post_count

[ctx: mini-user-stats]
en: Credit: @user_credits
hu: Kreditek: @user_credits

[ctx: message-header]
en: Message @id
hu: @id számú üzenet

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
hu: moderáció

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
hu: Stderr kimenet

[ctx: message-header]
en: message @id
hu: @id számú üzenet

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
hu: !parent-re válaszként

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
hu: Üdv újra itt!

[ctx: front-page]
en: Learn more
hu: Tudj meg többet

[ctx: front-page]
en: View account
hu: Fiók megtekintése

[ctx: front-page]
en: User of the day
hu: A nap felhasználója

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
hu: 500.000-nél is több önkéntes, sőt...

[ctx: front-page]
en: Credits per day
hu: Kredit per nap

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
hu: megvitatni

[ctx: menu-link]
en: Logout
hu: Kilépés

[ctx: footer-link]
en: Create content
hu: Tartalom létrehozása

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
hu: Névtelen

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
hu: BBcode súgó

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
hu: Hozzászólás elküldése

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
hu: Mégsem

[ctx: host-details]
en: Details
hu: Részletek

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
hu: Feladatok

[ctx: host-list]
en: Computers pending
hu: Függőben levő számítógépek

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
hu: Ehhez a felhasználóhoz még nincs számítógép rendelve. A számítógépek akkor jelennek majd meg, ha megkapták ez első kreditjeiket.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
hu: Átlag kredit

[ctx: account-dashboard]
en: More
hu: Tovább

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
hu: A számítógépek rejtettek

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
hu: A felhasználó nem kíván információt közzétenni a számítógépeiről.

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
hu: Név

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
hu: benyújtotta !username !datetime-kor

[ctx: user-profile]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: user-profile]
en: Opinion
hu: Vélemény

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
hu: Weboldal

[ctx: users-table]
en: View user profile.
hu: Felhasználó profiljának megtekintése.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
hu: Írd be a jelszavad a változtatások mentéséhez

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
hu: Írd be a jelszavad, ha email
     címet, vagy jelszót változtatsz.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
hu: BOINC felhasználói azonosító

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
hu: Drupal felhasználói azonosító

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
hu: Felhasználói fiókkulcs

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
hu: Pót fiókkulcs

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
hu: Projekt-közi azonosító

[ctx: form-save]
en: Save changes
hu: Változtatások mentése

[ctx: forgot-password]
en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
hu: Általános

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
hu: Otthon

[ctx: account-preferences-location]
en: School
hu: Iskola

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
hu: Munka

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
hu: igen

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
hu: nem

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
hu: Beállítások

[ctx: account-preferences-preset]
en: Maximum
hu: Legtöbb

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: account-preferences-preset]
en: Minimum
hu: Legkevesebb

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
hu: Beállítás frissítése

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
hu: További beállítások

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
hu: Processzorhasználat

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is on battery?
hu: Felfüggesztés, ha a számítógép akkumulátorról működik?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing on portables when running on battery power.
hu: Felfüggeszti a számítást a hordozható eszközökön, ha azok akkumulátorról működnek.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is in use?
hu: Felfüggesztés, ha a számítógép használatban van?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing and file transfers when you're using the computer.
hu: Felfüggeszti a számításokat és a fájlátviteleket, ha a számítógép használatban van.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend GPU computing when computer is in use?
hu: GPU szűmítás felfüggesztése, ha a számítógép használatban van?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends GPU computing when you're using the computer.
hu: Felfüggeszti a GPU számításokat, ha a számítógép használatban van.

[ctx: account-preferences-computing]
en: "In use" means mouse/keyboard input in last
hu: A "használatban" azt jelenti, hogy volt egér/billentyűzet-aktivitás az elmúlt

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
hu: perc

[ctx: account-preferences-computing]
en: This determines when the computer is considered "in use".
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mikor tekinthető a számítógép "használatban" lévőnek.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
hu: Felfüggeszti a munkát, ha az egéret/billentyűzetet nem használták az utóbbi

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
hu: A számítógép kis energiafogyasztású állapotba megy, ha nem használják.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
hu: Felfüggesztés, ha  a nem-BOINC CPU használat e fölötti

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
hu: Számítás felfüggesztése, ha a gépet más programok használják.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only between:
hu: Számítás csak e között:

[ctx: account-preference]
en: and
hu: és

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
hu: Csak a nap bizonyos szakában dolgozzon.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended?
hu: Hagyjuk a memóriában a nem-GPU feladatokat felfüggesztés esetén?

[ctx: account-preferences-computing]
en: If "Yes", suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If "No", suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
hu: Ha "Igen", akkor a felfüggesztett feladatok a memóriában maradnak, és folytatódnak elvesztett munka nélkül. Ha "Nem", akkor a felfüggesztett feladatokat eltávolítjuk a memóriából, és folytatásukkor a legutóbbi ellenőrzőponttól indulnak.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
hu: Váltás a feladatok között ilyen gyakorisággal

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
hu: Ha több projektet futtatsz, a BOINC ilyen gyakorisággal fog váltani köztük.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
hu: Legfeljebb a

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
hu: %-át használja a processzoroknak

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
hu: Tarts szabadon némi CPU-t más alkalmazások számára. Például a 75% azt jelenti, hogy 6 magot használsz egy 8 magos processzoron.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
hu: %-át használja a CPU időnek

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
hu: Felfüggesztés/folytatás: a számítás a CPU hőterhelésének csökkentése érdekében a megadott százalékban folyik, majd szünet áll be. Például a 75% azt jelenti, hogy a CPU 3 másodpercig dolgozik, majd 1 másodpercig pihen és ezt ismételgeti.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
hu: Lemez- és memóriahasználat

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: use no more than
hu: Lemez: ne használj többet, mint

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
hu: A BOINC által maximálisan használt lemezterület.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: leave at least
hu: Lemez: hagyj legalább

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
hu: Korlátozza a háttértár használatát azon a meghajtón, ahol a BOINC az adatokat tárolja, hogy ennyi szabad hely maradjon.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
hu: % a teljesnek

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
hu: Korlátozza a BOINC által használt lemezterület nagyságát (százalékban) azon a meghajtón, ahol a BOINC az adatokat tárolja.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
hu: Kérd a feladat állapotának lemezre írását legalább minden

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
hu: másodpercben

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
hu: Ez határozza meg, hogy a feladatok milyen gyakran mentik lemezre az állapotukat, hogy később attól a ponttól folytathassák.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
hu: Lapozó/swap fájl használata legfeljebb

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
hu: Korlátozza a cserehely (lapozó fájl) használatát a BOINC számára.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
hu: Amikor használják a számítógépet, legfeljebb ennyi memóriát használjon:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
hu: Memóriahasználat korlátozása a BOINC számára, ha épp használod a számítógépet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
hu: Amikor nem használják a számítógépet, legfeljebb ennyi memóriát használjon:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
hu: Memóriahasználat korlátozása a BOINC számára, ha nem használod a számítógépet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
hu: Hálózathasználat

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
hu: Tárolj legalább

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
hu: napra elegendő munkát

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
hu: Tárolj ennyi ideig elegendő feladatot.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
hu: Tárolj további

[ctx: unit-of-time]
en: days
hu: nap

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
hu: További feladatok tárolása a minimum szint felett. Meghatározza, mennyi munkát kér, amikor kapcsolatba lép a projekttel.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
hu: Kérdezzen rá az internetre kapcsolódásra?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
hu: Modem, ISDN vagy VPN kapcsolat esetén érdemes használni.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
hu: Bontsa az internetkapcsolatot, ha kész?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
hu: Max letöltési sebesség korlátozása

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
hu: A fájlátvitelek letöltési sebességének korlátozása.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
hu: Max feltöltési sebesség korlátozása

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
hu: A fájlátvitelek feltöltési sebességének korlátozása.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
hu: Csak ettől eddig továbbíts fájlokat:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
hu: A fájlok továbbítása csak a nap meghatározott időszakában történjen.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
hu: Használati korlátozás

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
hu: Példa: a BOINC legfeljebb 2000 MB adatot továbbíthat 30 nap alatt.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Skip data verification for image files?
hu: Kihagyjuk az adatverifikációt képfájlok esetén?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Only select "Yes" if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
hu: Csak akkro válaszd az "Igen"-t, ha az internetszolgáltatód módosítja a képfájlokat. A verifikáció kihagyása csökkenti a BOINC biztonságosságát.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
hu: Összehasonlító nézet

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
hu: @count millió műv./mp

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
hu: @rate KiB/mp

[ctx: host-details]
en: @count days
hu: @count nap

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
hu: Erőforrás beállítások

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
hu: Erőforrásmegosztás

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
hu: A számítógéped e projekthez rendelt erőforrásainak arányát határozza meg. Például ha két BOINC projektben veszel részt 100-as és 200-as erőforrásaránnyal, akkor az első az erőforrásaid 1/3-át, míg a második a 2/3-át fogja megkapni.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
hu: CPU használata

[ctx: account-preferences-project]
en: Request CPU-only tasks from this project.
hu: Csak CPU feladatok kérése ettől a projekttől.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
hu: NVIDIA GPU használata

[ctx: account-preferences-project]
en: Request NVIDIA GPU tasks from this project.
hu: NVIDIA GPU feladatok kérése ettől a projekttől.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
hu: ATI GPU használata

[ctx: account-preferences-project]
en: Request ATI GPU tasks from this project.
hu: ATI GPU feladatok kérése ettől a projekttől.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
hu: Intel GPU használata

[ctx: account-preferences-project]
en: Request Intel GPU tasks from this project.
hu: Intel GPU feladatok kérése ettől a projekttől.

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
hu: Béta beállítások

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
hu: Tesztalkalmazás futtatása?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
hu: Ezzel segítesz nekünk az alkalmazások fejlesztésében, de ez néha a feladatok elvesztését okozhatja számítógépeden

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
hu: Alapértelmezett érték: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
hu: Alkalmazások

[ctx: account-preferences-project]
en: Default set
hu: Alapértelmezett

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
hu: Az új számítógépekhez használt beállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
hu: Általános beállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
hu: Időzóna

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
hu: Értesítési beállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
hu: Szeretnél emailt kapni a privát üzenetekről?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
hu: Szeretnél emailt kapni a barátfelkérésekről?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
hu: Nyelv

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
hu: A felhasználói fiók nyelve az emailekhez, valamint az oldal megjelenítésének kívánt nyelve.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
hu: Ha van egy <a href="@gravatar-check"> érvényes Gravatarod </a>, amely össze van kapcsolva az emailcímeddel, az használható lesz profilképként.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
hu: A Gravatarod nem fog megjelenni, ha feltöltesz egy felhasználói képet.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
hu: Ha van egy <a href="@gravatar-check">érvényes Gravatarod</a> az email címedhez hozzárendelve, használd azt profilképként.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
hu: A Gravatarod nem fog megjelenni, ha feltöltesz egy avatart.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
hu: Avatár beállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
hu: Avatár feltöltése

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
hu: Fórumbeállítások

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
hu: A beszélgetős témákban legfeljebb @comments_per_page -t mutass

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
hu: hozzászólás laponként

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
hu: Hozzászólások rendezése a beszélgetéseken belül

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
hu: Legújabb bejegyzést előre

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
hu: Legrégebbi bejegyzést előre

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
hu: Aláírás

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hu: Az aláírásod nyilvánosan megjelenik minden hozzászólásod végén.

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
hu: Az aláírások elrejtése a fórumokban

[ctx: account-preferences-community]
en: Ignore Users in forums:
hu: Felhasználók figyelmen kívül hagyása a fórumokban:

[ctx: account-preferences-community]
en: <a href="@ignore-user-list">View/Edit</a> your ignored users list.
hu: Figyelmen kívül hagyott felhasználók listájának <a href="@ignore-user-list">megnézése/szerkesztése</a>.

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
hu: Adatvédelmi beállítások

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
hu: Küldhet emailt a(z) @project és a csapatod (ha van) neked?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
hu: Mutassa a(z) @project a számítógépeidet a weboldalán?

[ctx: host-list]
en: No active computers
hu: Nincs aktív számítógép

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
hu: A felhasználó egyetlen számítógépe sem volt aktív az utóbbi 30 napon.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
hu: N/A

[ctx: forum-post-posted-time-ago]
en: @time ago
hu: Ennyi ideje: @time

[ctx: forum-column]
en: Threads
hu: Témák

[ctx: forum-column]
en: Posts
hu: Üzenetek

[ctx: forum-column]
en: Last post
hu: Utolsó üzenet

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
hu: Felelősségteljesen írj, és a hozzászólásod ne legyen sértő vagy támadó. A sértő hozzászólásokat és témákat a fórum moderátorai kérdés és figyelmeztetés nélkül törölhetik. Ne válaszolj sértő hozzászólásokra. Inkább a hozzászólás alján levő "jelentem" gombra kattintva hívd fel a moderátorok figyelmét az ilyenekre.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
hu: Továbbá kérjük, hogy az üzenőfalon minden beszélgetés a @project -l vagy a BOINC-al kapcsolatos maradjon, a Tudomány üzenőfal apró kivételével, ahol a tudományos alapokkal kapcsolatban bármi megbeszélhető. Átfogó beszélgetésekben érdekelt résztvevők nem hivatalos @project fórumokra írjanak.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
hu: Ezek az üzenőfalak csak BBCode-os címkéket támogatnak.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
hu: Előfizetések kezelése

[ctx: team-general-info]
en: Teams
hu: Csapatok

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
hu: Hozzáférhet a csapattagok email címeihez

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
hu: Szerkesztheti a csapat nevét és leírását

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
hu: Hozzáadhat vagy eltávolíthat csapatvezetőket

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
hu: Eltávolíthat csapattagokat

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
hu: Feloszlathatja a csaőatot, ha nincsenek tagjai

[ctx: account-team-panel]
en: My team
hu: A csapatom

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
hu: @team tagja vagy.

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
hu: Csapatom megtekintése

[ctx: search-team]
en: Search teams
hu: Keresés a csapatok között

[ctx: tasks-pending]
en: Tasks are pending for this workunit.
hu: Az ehhez a munkacsomaghoz tartozó feladatok fel vannak függesztve.

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
hu: !datetime-kor benyújtva

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
hu: Megjegyzések

[ctx: form-clear]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
hu: Ez minden értéket törölni fog a @name beállítás halmazból. Biztosan ezt akarod?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
hu: Nincs @type feladat

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
hu: Ilyen típusú feladat nincs rögzítve.

[ctx: host-details]
en: Show IP address
hu: Mutasd az IP címet

[ctx: unit-of-time]
en: hours
hu: óra

[ctx: form-merge]
en: Merge
hu: Egyesítés

[ctx: view-team-info]
en: Type
hu: Típus

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
hu: Új tagok tegnap

[ctx: view-team-info]
en: Total members
hu: Összes tag

[ctx: view-team-info]
en: Active members
hu: Aktív tagok

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
hu: Kredittel rendelkező tagok

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
hu: Weboldal

[ctx: team-description]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
hu: nincs egy projekt sem...

[ctx: account-preferences]
en: No preferences found for set '@venue'. Click SAVE CHANGES below to save the following preferences to your account.
hu: Nem találtunk beállításokat ehhez: '@venue'. Kattints a VÁLTOZÁSOK MENTÉSE gombra az alábbi beállítások fiókodra történő mentéséhez.

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
hu: Töltsd le a programot az asztali gépedre

[ctx: join-page]
en: Run the installer
hu: Futtasd a telepítőt

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: reply
hu: válasz

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
hu: Válasz erre a hozzászólásra

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this topic with a quote
hu: Válasz erre a témára idézettel

[ctx: private-message]
en: Send message
hu: Üzenet küldése

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
hu: Új hozzászólás küldése

[ctx: recent-posts]
en: commented on
hu: hozzászólt ehhez:

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
hu: vitát indított ebben a témában:

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
hu: Legyen ragadós

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
hu: Ezen téma legyen ragadós

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
hu: Zárolás

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
hu: Hozzászólások zárolása ezen témában

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
hu: Elrejt

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
hu: Ezen témakör elrejtése

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
hu: Átalakítás

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
hu: Ezen hozzászólás átalakítása új témakörré

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
hu: Ezen hozzászólás elrejtése

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
hu: Ezen hozzászólás törlése

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
hu: Ezen hozzászólás szerkesztése

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
hu: Nem találhatók eredmények...

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
hu: A profil a moderátor jóváhagyására vár

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
hu: Barátokhoz ad

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
hu: !stie: hozzászólás elküldve "!topic_name"-ba

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
hu: !author válaszolt "!topic_name"-re

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
hu: A témakör !site -n megketkintéséhez kattints ide: !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
hu: Csapat elhagyása

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
hu: Kattints ide a @this_team csapattagságod megszüntetéséhez.

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
hu: Kilépés ebből a csapatból

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
hu: Alapítóság igénylése

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
hu: Ha egy csapat alapítója nem aktív, és szeretnéd átvállalni az alapítói szerepkört, kattints az alábbi gombra és kérd ennek a csapatnak az alapítói jogait: @this_team.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
hu: Kérés elküldése

[ctx: form-delete]
en: Delete
hu: Törlés

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
hu: Ez örökre törli az @id számú gépet a fiókodból. Biztos, hogy stimmel?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
hu: Új csapat létrehozása

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
hu: Ha nem találsz megfelelő csapatot magadnak, létre is hozhatsz egyet.

[ctx: create-team-panel]
en: Login to create a new team
hu: Bejelentkezés új csapat létrehozásához

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
hu: Ha már futtatod a BOINC-ot, akkor válaszd a <i>Projekt
    hozzáadása</i>-t

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
hu: Ha a BOINC parancs-soros változatát használod,
    először a BOINC kezelő használatával (vagy máshol, ha szükséges) hozz létre
    egy fiókot ebben a projektben, majd használd ezt a fiókot
    a parancs-soros verzió csatlakoztatására.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
hu: Ha az 5.0-ásnál korábbi BOINC-ot futtatsz, kérjük
    frissítsd egy újabb verzióra, hogy felhasználói fiókot 
    készíthess ebben a projektben.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
hu: tiltólistádon

[ctx: ignore-user-content]
en: here
hu: ide

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
hu: !username a !ignore_list van. Kattints !here a hozzászólás megtekintéséhez.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
hu: Üzenet küldése vagy átnézése

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
hu: Ez addig nem érhető el, amíg a profilod nincs beállítva.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
hu: Profil létrehozása

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
hu: 1-el több kreditet kell szerezned!

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
hu: Csatlakozás csapathoz

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
hu: Kattints ide hogy a @this_team csapat tagjává válj.

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
hu: Csatlakozz ehhez a csapathoz

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
hu: @count nap van hátra

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
hu: Elfelejtett jelszó

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
hu: autentikátor alapú belépés

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
hu: Írd be az email címedet amire az új jelszó beállításának utasításait kéred (vegy használd a !authenticator_login-t).

[ctx: form-send]
en: Send
hu: Elküld

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
hu: Ha elfelejtetted a fiókod email címét, vagy ha azon a címen nem tudsz emailt fogadni:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
hu: Ha ezzel a fiókkal futtattad a BOINC-ot, akkor továbbra is el tudod érni. A következőképpen:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
hu: BOINC dokumentáció

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
hu: Menj a BOINC adatkönyvtárba a számítógépeden (a könyvtárat a !boinc_wiki segítségével tudod megtalálni).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
hu: Keresd meg a fiókod fileját ehhez a projekthez; A neve %file-hoz hasonló lesz (%url a projekt URL-je)

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
hu: Nyisd meg a fájlt a Jegyzettömbhöz hasonló szövegszerkesztővel. Valami ilyesmit fogsz látni:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
hu: Jelöld ki és másold a vágólapra a &lt;authenticator&gt; és a &lt;/authenticator&gt; közötti szöveget; (a fenti példában %auth)

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
hu: Illessze be a karakterláncot az alábbi mezőbe és kattintson az OK gombra.

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
hu: Be leszel léptetve a fiókodba; frissítsd a fiókod email címét és a jelszavát.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
hu: Belépés Autentikátorral

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
hu: Nincs felhasználói fiók a @email -hoz -- Használd az "Új fiók létrehozása"-t

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
hu: A jelszó vagy E-mail cím változtatáshoz hitelesítés szükséges.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
hu: Új téma indítása

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
hu: Sajnáljuk, nem ismerjük ezt az email címet, vagy jelszót.

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
hu: Elfelejtetted a jelszavad?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
hu: Ezek az összes olyan BOINC projektben érvényesek, amikben résztveszel.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
hu: A több projekthez kapcsolt számítógépeken a legutóbb módosított beállítások érvényesek.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
hu: A beállításokat utoljára @mod_time-kor módosították

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
hu: Kombinált beállítások

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
hu: Nézet átváltása

[ctx: account-preferences-comuting]
en: Transfer files only between:
hu: Fájlok átvitele csak e között:

[ctx: account-preference]
en: every
hu: minden

[ctx: form-edit]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: form-add]
en: Add
hu: Hozzáad

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
hu: @ip_address (ugyanaz, mint a legutóbbi @count alkalommal)

[ctx: message-header]
en: parent removed
hu: szülő eltávolítva

[ctx: host-details]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
hu: BOINC fiók már létezeik @email-hoz.

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
hu: Barátság bontása

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
hu: Új csapat létrehozása

[ctx: friends-page]
en: Send request
hu: Kérés küldése

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
hu: Barátság bontása

[ctx: recent-posts]
en: posted
hu: elküldve

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
hu: A közösségi beállításaid frissültek.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
hu: Érvénytelen "%preference" érték

[ctx: team-forum]
en: Team forum
hu: Csapat fórum

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
hu: Egy beszélgetős fórum beállítása megtörtént a csapattagok számára.

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
hu: Belépés a fórumra

[ctx: friends-page]
en: Approve request
hu: Kérés jóváhagyása

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
hu: !name elfogadta a felkérésedet barátnak [!site]

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
hu: Profil jóváhagyása

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
hu: Profil tartalmának jóváhagyása

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
hu: Ezen profil tartalmának elutasítása

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
hu: Ne legyen ragadós

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
hu: Ezen témakor ne legyen ragadós

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
hu: Felfed

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
hu: Üzenet elrejtésének megszűntetése

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
hu: Nincs közzétéve

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
hu: Csapat létrehozása

[ctx: form-choose]
en: Choose type
hu: Válassz típust

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
hu: Csapatnév

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
hu: Csak szöveg, nincsenek HTML tag-ek

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
hu: Csapatnév -- HTML verzió (választható)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
hu: Korlátozottan használhatsz HTML címkéket

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
hu: A csapat weboldala (választható)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
hu: A csapat oldalán jelenik meg

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
hu: Csapat típusa

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
hu: Fogad új tagokat?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
hu: A csapat leírása

[ctx: team-form-save]
en: Save team
hu: Csapat mentése

[ctx: team-manage]
en: Manage team
hu: Csapat kezelése

[ctx: team-manage]
en: View member list
hu: Csapattagok listájának megtekintése

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
hu: Tagok neve és email-je

[ctx: team-manage]
en: View change history
hu: Változástörténet megtekintése

[ctx: team-manage]
en: See member activity
hu: Tagok tevékenységének megtekintése

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
hu: A csapat üzenőfalának kezelése

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
hu: Üzenőfal létrehozása vagy kezelése

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
hu: Tagok eltávolítása

[ctx: team-manage]
en: Change founder
hu: Alapító megváltoztatása

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
hu: Csapatvezetők kezelése

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
hu: Csapat leírásának szerkesztése

[ctx: team-manage]
en: Remove team
hu: Csapat eltávolítása

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
hu: Időként a BOINC tévedésből elkülöníti az egy számítógéphez tartozó identitásokat. Ön kijavíthatja ezt a régi és az új identitások összefűzésével.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
hu: Kattints a számítógépekre, amik ugyanazok, mint @name (létrehozva ekkor: @date, @time, a következő azonosítóval: @id)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
hu: @old_ids számítógépek egyesítése sikerült @id -be

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
hu: A megadott jelszó érvénytelen. Kérjük ellenőrizd a helyességét.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
hu: rejtett

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
hu: @old_id számítógépet sikeresen beolvasztottuk ebbe: @id

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
hu: BOINC-közi csapatok oldala

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
hu: Ez egy BOINC-közi csapat. Változtatások ezen az oldalon eszközölhetőek: !site.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
hu: Az üzenet témája

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
hu: A maximális érték meghaladva itt: @field

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
hu: A csapatalapítónak @count napja van hogy válaszoljon az átviteli igényedre.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
hu: Érvénytelen adattípus ehhez: @field

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
hu: A minimális értéket nem érted el itt: @field

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
hu: Zárolás feloldása

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
hu: Üzenetek engedélyezése ebben a témában

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
hu: Barátokhoz ad

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
hu: Barát felkérés !name [!site] részéről

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
hu: Üzenet

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
hu: Barátfelkérés törlése

[ctx: account-preferences-project]
en: At least one application must be selected
hu: Legalább egy alkalmazást ki kell választani

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
hu: Csapat üzenőfal létrehozása

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
hu: Üzenőfal megnevezése

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
hu: Hozzászólások közötti legkisebb időtartam

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
hu: A legkevesebb kredit hozzászóláshoz

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
hu: A legkevesebb átlag kredit a hozzászóláshoz

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
hu: A nyilvánosság olvashatja az üzenőfalat?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
hu: Üzenőfal létrehozása

[ctx: team-forum]
en: About message boards
hu: Az üzenőfalakról

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
hu: Csak csapattagok szólhatnak hozzá

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
hu: Csak csapattagok olvashatják (szabadon választható)

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
hu: A csapatalapító és a csapatvezetők moderátor jogosultságúak

[ctx: search-user]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: team-founder-change]
en: respond to the request
hu: válasz a kérésre

[ctx: team-founder-change]
en: A foundership transfer request has been made for your team. Please !respond.
hu: Alapítóátadási kérést indítottak a csapatodhoz. Kérjük, !válaszolj.

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Respond to transfer request
hu: Válasz az átvitelkérésre

[ctx: team-request-foundership-response]
en: If you don't decline the request by @date, @name will have the option of assuming team foundership. (note: To accept the request, assign foundership to @name using the form below)
hu: Ha nem utasítod el a kérést eddig: @date, @name megkapja a lehetőséget, hogy magához ragadja a csapat alapítói jogát. (Megjegyzés: a kérés elfogadásához rendeld hozzá az alapítói jogkört hozzá: @name az alábbi nyomtatvány használatával.)

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Deny request
hu: Kérés elutasítása

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
hu: Alapító létrehozása

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
hu: A csapatalapító cseréje

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
hu: A csapatalapítóság változtatásával kapcsolatos tudnivalók:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
hu: Minden csapattag jogosult rá

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
hu: Az aktuális alapító egyszerű felhasználó lesz

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
hu: A csapatalapítóságot bármely csapattag igényelheti:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
hu: Egyszerre csak egy igény megengedett

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
hu: 60 napnak kell eltelnie bármely előző igény óta

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
hu: Bármely élő igénynek 90 napnál régebbinek kell lennie

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
hu: Az aktuális alapítónak 60 napja van a kérésre válaszolni

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
hu: Az hitelesítő érvénytelen.

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
hu: @email nem felel meg email címnek, kérjük ellenőrizd

[ctx: friend-approve]
en: Approve friend request
hu: Barátfelkérése jóváhagyása

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
hu: Kitiltás megszüntetése

[ctx: team-request-foundership]
en: 1 day remaining
hu: 1 nap van hátra

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
hu: Ezzel az autentikátorral nincs fiók.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
hu: Csapatvezető hozzáadása

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
hu: Add meg az email címet

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
hu: Jelenlegi csapatvezetők

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
hu: A csapatvezetőkről

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
hu: A csapat adminjai a következőket tehetik:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
hu: Csapatinformációk szerkesztése

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
hu: A csapat csatlakozás / kilépés előzményeinek megtekintése

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
hu: A csapatfórum moderálása

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
hu: Tagok eltávolítása a csapatból

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
hu: Csapat megszüntetése, ha nincs több tagja

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
hu: A csapat adminjai nem tehetik meg a következőket:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
hu: megváltoztatni a csapat alapítóját

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
hu: Csapat adminok hozzáadása / eltávolítása

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
hu: Ha egy csapat admin kilép a csapatből, megszűnnek az admin jogosultságai. Azt javasoljuk, hogy csak olyan embereket válassz, akiket ismersz és akikben megbízol

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
hu: A @project résztvevői csapatokat alakíthatnak. Csak egy csapathoz tartozhatsz. Bármikor csatlakozhatsz vagy kiléphetsz egy csapathoz/ból. Csapathoz csatlakozni a kívánt csapat honlapján a "Csatlakozás ezen csapathoz"-ra kattintva lehet. Minden csapatnak van egy alapítója aki:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
hu: Ird be a @siteurl-t a felszólításra

[ctx: forgot-password]
en: Instructions
hu: Útmutató

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- please create an account using a BOINC client -- !instructions
hu: Nem létezik fiók ehhez az emailcímhez: @email -- kérjük, készíts egy fiókot a BOINC klienssel -- !útmutató

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days have elapsed since your request and the founder has not responded.
hu: @count nap telt el a kérésed óta, és az alapító nem válaszolt.

[ctx: team-request-foundership]
en: You now have @count days to assume foundership before another team member may submit a request.
hu: @count nap van hátra hogy az alapítóságot megkapd, mielőtt egy másik csapattag benyújthatja erre az igényét.

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
hu: Alapítóság megszerzése

[ctx: friends-page]
en: Remove request
hu: Kérés eltávolítása

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
hu: Függőben

[ctx: account-task-table]
en: Tasks for your account
hu: A fiókodhoz tartozó feladatok

[ctx: task-table]
en: Application
hu: Alkalmazás

[ctx: task-table]
en: All applications
hu: Összes alkalmazás

[ctx: task-table]
en: Task ID
hu: Feladat ID

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
hu: Munkacsomag azonosító

[ctx: task-table]
en: Computer
hu: Számítógép

[ctx: task-table]
en: Sent
hu: Elküldve

[ctx: task-table]
en: Time Reported or Deadline
hu: Jelentési idő vagy határidő

[ctx: task-table]
en: Status
hu: Állapot

[ctx: task-table]
en: Run time
hu: Futási idő

[ctx: task-table]
en: CPU time
hu: Processzor idő

[ctx: task-table]
en: Claimed Credit
hu: Igényelt kredit

[ctx: task-table]
en: Granted Credit
hu: Garantált kredit

[ctx: task-table]
en: All
hu: Mind

[ctx: task-table]
en: In progress
hu: Folyamatban

[ctx: task-table]
en: Pending
hu: Függőben

[ctx: task-table]
en: Valid
hu: Érvényes

[ctx: task-table]
en: Invalid
hu: Érvénytelen

[ctx: task-table]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: task-table]
en: Reset
hu: Visszaállítás

[ctx: form-save]
en: Apply Filter
hu: Szűrő alkalmazása

[ctx: account-host-details]
en: You are not allowed to make changes to this host.
hu: Nincs engedélyed ezt a gazdagép módosításához.

[ctx: host-task-table]
en: Tasks for computer @host_id
hu: Feladatok ehhez a számítógéphez: @host_id

[ctx: account-host-details]
en: The location for this host has been updated.
hu: A ehhez a gazdagéphez tartozó földrajzi fekvés frissítve.

[ctx: account-host-details]
en: This will take effect next time the host contacts the project.
hu: Ez akkor lép érvényre, amikor a gazdagép legközelebb kapcsolatba lép a projekttel.

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-there-is-no-profile]
en: Profile does not exist.
hu: A profil nem létezik.

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
hu: Ez minden értéket törölni fog a @name beállítás halmazból. Biztosan ezt akarod?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
hu: Ez minden értéket törölni fog a @name beállítás halmazból. Biztosan ezt akarod?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
hu: Létrehozhatsz egy üzenőfalat a(z) @team csapat számára

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
hu: Kérjük, írd be az email címedet

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
hu: Töltsd le a BOINC asztali alkalmazást.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
hu: Android eszközökhöz töltsd le a BOINC-ot a Google Play áruházból, vagy az Amazon App áruházból.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
hu: Futtasd a telepítőt.

[ctx: join-page]
en: Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
hu: Válassz projektet (@sitename) a listából, vagy add meg a(z) @siteurl.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
hu: Telepítsd a BOINC-ot erre az eszközre, ha még nincs rajta.

[ctx: join-page]
en: Select <i>Tools / Add Project</i>. Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
hu: Válaszd az <i>Eszközök / Projekt hozzáadása</i> menüpontot. Válassz a listából egy @sitename-t, vagy adj meg egy @siteurl-t.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version using <b>!boinccmd</b>.
hu: Ha a BOINC parancssori verzióját használod,
    először is használd a BOINC Kezelőt (ha szükséges, másik gépen), hogy
    létre tudj hozni egy fiókot ennél a projektnél, majd használd ezt a fiókot
    a projekthez való csatlakozáshoz a <b>!boinccmd</b> parancssori verziójának használatával.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version of BOINC to create an account
            at @this_project.
hu: Ha a BOINC 5.0 előtti verzióját használod, kérjük,
    frissíts egy újabb BOINC verzióra, máskülönben nem tudsz fiókot létrehozni
    ennél: @this_project.

[ctx: team-add-admin]
en: @user is the founder of @team!
hu: @user az alapítója ennek a csapatnak: @team!

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translation filter to help split content into chunks for translations.
hu: A BOINC fordítási szűrő segít feldarabolni a tartalmat a fordításhoz.

[ctx: input-filter-help]
en: Splits node content into chunks for translation.
hu: Feldarabolja a tartalmat a fordításhoz.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translate filter
hu: BOINC fordítási szűrő

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Content types to filter
hu: Szűrendő tartalomtípusok

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Choose which content (node) types wich will be split into chunks for translation.
hu: Válaszd ki azt a típusú tartalmat (csomópontot), melyet darabolni szeretnél a fordításhoz.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Print debugging info
hu: Hibakeresési információk kinyomtatása

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Prints additional debugging information. This option should be disabled on production sites.
hu: További hibakeresési információkat nyomtat ki. Működő oldalakon ezt az opciót érdemes kikapcsolni.

[ctx: join-page]
en: Rules and Policies
hu: Szabályok és vezérelvek

[ctx: join-page]
en: Read our !rules_and_policies.
hu: !rules_and_policies elolvasása.

[ctx: account-password]
en: Password
hu: Jelszó

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
hu: Írd be a felhasználónevedhez tartozó jelszót.

[ctx: login-page]
en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
hu: Váltsd az összes témakört olvasottá

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
hu: Váltsd az összes fórumot olvasottá

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
hu: CAPTCHA érvényesítési hiba: ismeretlen CAPTCHA folyamat azonosító. Ha a probléma álladó, értesítsd az oldal üzemeltetőjét.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
hu: A CAPTCHA-nak adott válaszod hibás volt.

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
hu: Hozzáférés megtagadva. Az oldal megtekintéséhez be kell lépned.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
hu: Ezen oldal hozzáféréséhez nincs felhatalmazásod.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
hu: a rich-text letiltása

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
hu: a rich-text engedélyezése

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: subscribe
hu: feliratkozás

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: unsubscribe
hu: leiratkozás

[ctx: forum]
en: Report
hu: Jelentés

[ctx: forum]
en: Cancel report
hu: Jelentés visszavonása

[ctx: forum]
en: Reset flags
hu: Zászlók visszaállítása

[ctx: forum]
en: Ignore user
hu: Felhasználó ignorálása

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: All tasks
hu: Minden feladat

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: Time reported or deadline
hu: Jelentési idő vagy határidő

[ctx: task-details]
en: Run time (sec)
hu: Futási idő (mp)

[ctx: task-details]
en: CPU time (sec)
hu: CPU idő (mp)

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result
hu: Hiteles eredmény

[ctx: workunit-details]
en: Max # of error/total/success tasks
hu: A hibás/összes/sikeres feladatok max száma

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Message for site's Home Page
hu: Üzenet az oldal kezdőlapjára

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Text to be displayed on the site's Home landing page.
hu: Ez a szöveg az oldal kezdőlapján fog megjelenni.

[ctx: moderate-user]
en: Reason for rejecting this profile
hu: A profil elutasításának oka

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of the problem and how to fix it.
hu: Ez az indoklás belekerül a felhasználónak küldött emailbe. Kérjük írj egy rövid magyarázatot a problémáról, és arról hogyan javítható.

[ctx: form-submit]
en: Submit
hu: Beküld

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
hu: Nincs közzétéve

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this topic
hu: E téma felfedése

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
hu: A felhasználó kitiltásának oka

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
hu: A felhasználónak küldött emailhez lesz csatolva ez az indoklás. Kérjük írj egy rövid magyarázatot a kitiltásának okáról.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
hu: Kitiltás időtartama

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
hu: A kitiltás napjainak száma. Írj 0-át a végleges kitiltáshoz.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
hu: @name nevű csapat már van.

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
hu: Üzenőfal szerkesztése

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
hu: Üzenőfal mentése

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
hu: Ez az üzenőfal csak a csapattagoké

[ctx: team-create/edit]
en: Please select a team type.
hu: Kérjük, válassz csapattípust.

[ctx: task-details]
en: Task not found in database.
hu: A feladat nem található az adatbázisban.

[ctx: workunit-details]
en: Workunit not found in database.
hu: A munkacsomag nem található az adatbázisban.

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
hu: Stderr kimenet

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to moderation.
hu: Kérjük, vedd figyelembe: a felhasználói profilok moderálhatóak.

[ctx: account-finish]
en: Thank you @user_name for joining @site_name. Your account has been created. Your BOINC client should start working on assigned tasks soon, without any additional action or configuration. Please visit the links below for more information and additional options. (Links will open in a new window.)
hu: Köszönjük, @user_name, hogy csatlakoztál ehhez: @site_name. A fiókodat létrehoztuk. A BOINC kliensed nemsokára elkezd dolgozni a kirendelt feladatokon, ehhez semmilyen további teendőd nincs. Kérjük, látogasd meg az alábbi linket további információkért és beállítási lehetőségekért. (A link úja ablakban fog megnyílni.)

[ctx: account-fininsh]
en: Community Preferences
hu: Közösségi beállítások

[ctx: account-finish]
en: Change your username at !community_preferences.
hu: Változtasd meg a felhasználói neved itt: !community_preferences.

[ctx: account-finish]
en: Your username is used to identify yourself to other volunteers on this Web site.
hu: A többi önkéntes ezen a weboldalon a felhasználói neved alapján fog tudni azonosítani.

[ctx: account-finish]
en: In addition, you may set your account's default language and adjust notification settings.
hu: Továbbá beállíthatod az alapértelmezett nyelvet és finomhangolhatod az értesítési beállításokat.

[ctx: account-finish]
en: Computing Preferences
hu: Számítási beállítások

[ctx: account-finish]
en: Change your !computing_preferences.
hu: Változtasd meg ezt: !computing_preferences.

[ctx: account-finish]
en: You may adjust how much CPU, RAM, and Disk space the BOINC client is allowed to use for tasks on your computer.
hu: Beállíthatod, mennyi CPU-t, RAM-ot és lemezterületet engedélyezel a BOINC kliensnek a különböző feladatok futtatására ezen a számítógépen.

[ctx: account-finish]
en: By default, you will run @site_name tasks without any additional configuration.
hu: Alapértelmezés szerint @site_name feladatokat fogsz futtatni, további beállítás nem szükséges.

[ctx: account-finish]
en: forums
hu: fórumok

[ctx: account-finish]
en: It is recommended new volunteers leave the default settings until they gain experience running some tasks. Ask questions in the !forums to get advice before making changes to a setting you don't understand.
hu: Az új önkénteseknek ajánlott az alapértelmezett beállításokat használni, amíg tapasztalatot nem gyűjtenek néhány feladat futtatásával. Tegyél fel kérdéseket itt: !forums, és kérj tanácsot, mielőtt bármilyen beállítást megváltoztatnál, amit nem értesz.

[ctx: account-finish]
en: User Profile
hu: Felhasználói profil

[ctx: account-finish]
en: Create a !user_profile.
hu: !user_profile készítése.

[ctx: account-finish]
en: A user profile will inform other volunteers who you are and why you joined @site_name.
hu: A felhasználói profilból a többi önkéntes megtudhatja, hogy ki vagy és miért csatlakoztál a(z) @site_name projekthez.

[ctx: account-finish]
en: Team
hu: Csapat

[ctx: account-finish]
en: Join a !team.
hu: Csatlakozás ehhez: !team.

[ctx: account-finish]
en: You may join a team, made up of other volunteers.
hu: Csatlakozhatsz egy csoporthoz, mely további önkéntesekből áll.

[ctx: account-finish]
en: Account Dashboard
hu: Fiók műszerfal

[ctx: account-finish]
en: Go to your !account_dashboard.
hu: Ugrás ide: !account_dashboard.

[ctx: account-finish]
en: Your account dashboard has information and links about your computer(s) and task(s) assigned.
hu: A fiók műszerfaladon információk és linkek vannak a számítógépe(i)dről, és a hozzá(juk) rendelt feladat(ok)ról.

[ctx: account-finish]
en: Help
hu: Segítség

[ctx: account-finish]
en: Visit our !help pages.
hu: Látogasd meg a !help lapokat.

[ctx: account-finish]
en: Ask for help in our community's !forums.
hu: Kérj segítséget a közösségi !forums oldalain.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There is no account with that authenticator.
hu: HIBA: Ezzel a hitelesítővel nem létezik fiók.

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
hu: A beállításokat utoljára @mod_time-kor módosították

[ctx: host-details]
en: Host not found in database.
hu: A gazdagép nem található az adatbázisban.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There was a problem loading your account. Try logging in with your user name and password.
hu: HIBA: Probléma történt a fiókod betöltése közben. Próbálj meg belépni a felhasználói neveddel és a jelszavaddal.

[ctx: team-add-admin]
en: There is no user on your team with that email address.
hu: Ezzel az email címmel nem létezik felhasználó a csapatodban.

[ctx: account-finish]
en: moderation
hu: moderáció

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to !moderation.
hu: Kérjük, vedd figyelembe: a felhasználói profilok !moderation tárgyát képezhetik.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: By default a search matches ANY search term. Results with more than one term will be presented higher in the search results.
hu: Alapbeállításban a keresés BÁRMILYEN keresőkifejezésre kiterjed. A több, mint egy kifejezést tartalmazó találatokat előrébb soroltuk a találatok között.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: You may use 'AND' to have the search engine return results with ALL search terms.
hu: Ha az 'AND' kifejezést használod, a keresőmotor csak azokat a találatokat jeleníti meg, melyek az ÖSSZES keresőkifejezést tartalmazzák.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: For example, searching for 'boinc AND client' will only contain results with words boinc and client.
hu: Például ha rákeresel a 'boinc AND kliens' kifejezésre, csak olyan találatokat fogsz látni, melyek mind a boinc, mind a kliens kifejezéseket tartalmazzák.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: Search Help
hu: Segítség a kereséshez
