BOINC - en to ka translation catalogue (826 entries)

en: Identify your account at %s
ka: ანგარიშის იდენტიფიცირება %s-ში

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ თქვენი ანგარიშის ინფორმაცია
    (ანგარიშის შესაქმნელად, გთხოვთ, ეწვიოთ პროექტის ვებ-გვერდს)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
ka: ამ დროისთვის ეს პროექტი არ იღებს ახალ ანგარიშებს.
    თქვენ შეგიძლიათ მისი დამატება მხოლოდ თუ გაქვთ არსებული ანგარიში.

en: Are you already running this project?
ka: უკვე გაშვებული გაქვთ ეს პროექტი?

en: &No, new user
ka: &არა, ახალი მომხმარებელი

en: &Yes, existing user
ka: &დიახ, არსებული მომხმარებელი

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
ka: ჩვენ ვერ შევძელით თქვენ ანგარიშის ინფორმაციის დაყენება
    ავტომატურად.
    
    გთხოვთ, დააწკაპოთ ბმულზე 
    შესვლის ინფორმაციის ზებნა'
    ქვემოთ, რომ ნახოთ რა ჩაწეროთ ელ.ფოსტის და
    პაროლის ველებში.

en: Find login information
ka: შესვლის ინფორმაციის ძებნა

en: &Password:
ka: &პაროლი:

en: Choose a &password:
ka: აირჩიეთ &პაროლი:

en: C&onfirm password:
ka: დაადა&სტურეთ პაროლი:

en: Are you already running %s?
ka: უკვე გაქვთ გაშვებული %s?

en: &Username:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

en: &Email address or LDAP ID:
ka: &ელ.ფოსტის მისამართი ან LDAP-ის იდ:

en: &Email address:
ka: &ელ.ფოსტის მისამართი:

en: minimum length %d
ka: მინიმალური სიგრძე %d

en: Forgot your password?
ka: დაგავიწყდათ თქვენი პაროლი?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
ka: თუ არ ხართ ჯერ რეგისტრირებული ამ ანგარიშის მმართველით,
    დარეგისტრირდით გაგრძელებამდე. დააწკაპეთ ქვემოთ მდებარე ბმულს
    დასარეგისტრირებლად ან დავიწყებული პაროლის მისაღებად.

en: Account manager web site
ka: ანგარიშის მმართველის ვებ-გვერდი

en: Add project
ka: პროექტის დამატება

en: Update account manager
ka: ანგარიშის მმართველის განახლება

en: Use account manager
ka: ანგარიშის მმართველის გამოყენება

en: Please enter a user name.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ თქვენი მომხმარებლის სახელი.

en: Please enter an email address.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ ელ.ფოსტის მისამართი.

en: Please enter a password of at least %d characters.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ მინიმუმ %d სიმბოლოიანი პაროლი.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
ka: პაროლი და მისი დასტური არ დაემთხვა. გთხოვთ, აკრიფოთ თავიდან.

en: Choose an account manager
ka: ანგარიშის მმართველის არჩევა

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
ka: ანგარიშის მმართველის ასარჩევად, დააწკაპეთ მის სახელს
    ანდ აკრიმეთ მისი URL ქვემოთ.

en: Account manager details:
ka: ანგარიშის მმართველის დეტალები:

en: Account manager &URL:
ka: ანგარიშის მმართველის &ბმული:

en: Open web page
ka: ვებ-გვერდის გახსნა

en: Visit this account manager's web site
ka: ეწვიეთ ანგარიშის მმართველის ვებ-გვერდს

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
ka: დაკავშირება %s-თან.

en: Communicating with server.
ka: დაკავშირება სერვერთან.

en: Please wait...
ka: გთხოვთ, დაელოდოთ...

en: An internal server error has occurred.
ka: მოხდა სერვერის შიდა შეცდომა.

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: Disconnected
ka: კავშირის გარეშე

en: New %s window...
ka: ახალი %s ფანჯარა...

en: Open another %s window
ka: ახალი %s ფანჯრის გახსნა

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
ka: კომპიუტერის არჩევა...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
ka: სხვა კომპიუტერზე BOINC-ის კლიენტთან დაკავშირება

en: Shut down connected client...
ka: შეერთებული კლიენტის გათიშვა...

en: Shut down the currently connected BOINC client
ka: ამჟამად შეერთებული BOINC-ის კლიენტის გათიშვა

en: Close the %s window
ka: %s ფანჯრის დახურვა

en: &Close window
ka: &ფანჯრის დახურვა

en: Exit %s
ka: %s-დან გამოსვლა

en: Preferences...
ka: პარამეტრები...

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
ka: &შეტყობინებები	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
ka: შეტყობინებების ჩვენება

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
ka: &პროექტები	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
ka: პროექტების ჩვენება

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
ka: და&ვალებები	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
ka: დავალებების ჩვენება

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
ka: გ&ზავნილები	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
ka: გზავნილების ჩვენება

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
ka: სტატის&ტიკა	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
ka: სტატისტიკის ჩვენება

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
ka: &დისკი	Ctrl+Shift+D

en: Show disk usage
ka: დისკის გამოყენების ჩვენება

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
ka: მარტივი &ხედი...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
ka: მარტივი ხედის ჩვენება

en: &Add project...
ka: &პროექტის დამატება...

en: Add a project
ka: პროექტის დამატება

en: &Use account manager...
ka: &ანგარიშის მმართველის გამოყენება...

en: Use an account manager to control this computer.
ka: ანგარიშის მმართველის გამოყენება ამ კომპიუტერის საკონტროლოდ.

en: &Synchronize with %s
ka: &სინქრონიზირება %s-თან

en: Get current settings from %s
ka: მიმდინარე პარამეტრების მიღება %s-დან

en: S&top using %s...
ka: %s-ის &გამოყენების შეწყვეტა...

en: Remove this computer from account manager control.
ka: ამ კომპიუტერის წაშლა ანგარიშის მმართველის კონტროლიდან.

en: Run CPU &benchmarks
ka: &ცპ-ს წარმადობის შეფასების გაშვება

en: Run tests that measure CPU speed
ka: ცპ-ს სიჩქარის გამზომი ტესტების გაშვება

en: Retry pending transfers
ka: მოლოდინში მყოფი გზავნილების თავიდან სცდა

en: Retry deferred file transfers and task requests
ka: ფაილების გზავნილების და დავალებების გადადებული მოთხოვნების თავიდან სცდა.

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
ka: მოვლენების ჟურნალი...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
ka: დიაგნოსტიური შეტყობინებების ჩვენება

en: &Run always
ka: &ყოველთვის გაშვება

en: Allow work regardless of preferences
ka: მუშაობის დაშვება პარამეტრების მიუხედავად

en: Run based on &preferences
ka: &პარამეტრების მიხედვით გაშვება

en: Allow work according to preferences
ka: მუშაობის დაშვება პარამეტრების მიხედვით

en: &Suspend
ka: &შეჩერება

en: Stop work regardless of preferences
ka: მუშაობის შეწყვეტა პარამეტრების მიუხედავად

en: Use GPU always
ka: გპ-ს ყოველთვის გამოყენება

en: Allow GPU work regardless of preferences
ka: გპ-ს მუშაობის დაშვება პარამეტრების მიუხედავად

en: Use GPU based on preferences
ka: გპ-ს გამოყენება პარამეტრების მიხედვით

en: Allow GPU work according to preferences
ka: გპ-ს მუშაობის დაშვება პარამეტრები მიხედვით

en: Suspend GPU
ka: გპ-ს შეჩერება

en: Stop GPU work regardless of preferences
ka: გპ-ს მუშაობის შეწყვეტა პარამეტრების მიუხედავად

en: Network activity always
ka: ქსელური აქტივობა ყოველთვის

en: Allow network activity regardless of preferences
ka: ქსელური აქტიობის დაშვება პარამეტრების მიუხედავად

en: Network activity based on preferences
ka: ქსელური აქტიობა დაფუძვნებულია პარამეტრებზე

en: Allow network activity according to preferences
ka: ქსლური აქტიობის დაშვება პარამეტრების მიხედვით

en: Suspend network activity
ka: ქსელური აქტივობის შეჩერება

en: Stop network activity
ka: ქსელური აქტივობის შეწყვეტა

en: Computing &preferences...
ka: გამოთვლის &პარამეტრები

en: Configure computing preferences
ka: გამოთბლის პარამეტრების კონფიგურირება

en: Exclusive applications...
ka: ექსკლუზიური აპლიკაციები...

en: Configure exclusive applications
ka: ექსკლუზიური აპლიკაციების კონფიგურირება

en: Select columns...
ka: სვეტების არჩევა...

en: Select which columns to display
ka: აირჩიეთ, რომელი სვეტების გამოჩენა გსურთ

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
ka: მოვლენების ჟურნალის პარამეტრები...	Ctrl+Shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
ka: სხვა და სხვა დიაგნოსტიკური შეტყობინებების ჩართვა ან გათიშვცა

en: &Other options...
ka: &სხვა პარამეტრები...

en: Configure display options and network settings
ka: ეკრანის და ქსელის პარამეტრების კონფიგურირება

en: Read config files
ka: კონფიგურაციის ფაილების წაკითხვა

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
ka: კონფიგურაციის ინფორმაციის წაკითხვა cc_config.xml და ნებისმიერი app_config.xml ფაილებიდან

en: Read local prefs file
ka: პარამეტრების ადგილობრივი ფაილების წაკითხვა

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
ka: პარამეტრების წაკითხვა global_prefs_override.xml-დან

en: %s &help
ka: %s-ის &დახმარება

en: Show information about %s
ka: %s-ის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: &%s help
ka: &%s-ის დახმარება

en: Show information about the %s
ka: %s-ის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: %s &web site
ka: %s-ის ვებ-გვერდი

en: &About %s...
ka: %s-ის &შესახებ...

en: Licensing and copyright information.
ka: ლიცენზირების და უფლებების დაცვის ინფორმაცია

en: &File
ka: &ფაილი

en: &View
ka: &ხედი

en: &Activity
ka: &აქტივობა

en: &Options
ka: &პარამეტრები

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &Help
ka: &დახმარება

en: %s - Stop using %s
ka: %s - %s-ს გამოყენების შეწყვეტა

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
ka: თუ შეწყვეტთ %s-ის გამოყენებას,
    თქვენ შეინარჩუნებთ ყველა მიმდინარე პროექტს,
    მაგრმა მოგიწევთ მათი მართვა ხელით.
    
    გსურთ %s-ის გამოყენების შეწყვეტა?

en: %s - Shut down the current client...
ka: %s - მიმდინარე კლიენტის გათიშვა...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
ka: %s გათიშავს მიმდინარე კლიენტს
    და მოგთხოვთ სხვა ჰოსტს დასაკავშირებლად.

en: %s has successfully added %s
ka: %s-მა წაწმატებით დაამატა %s

en: Connecting to %s
ka: მიმდინარეობს %s-თან დაკავშირება

en: Connected to %s (%s)
ka: დაკავშირებულია %s-თან (%s)

en: Username already in use
ka: მომხმარებლის სახლეი უკვე გამოიყენება

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ka: ანგარიში ამ მომხმარებლის სახელით უკვე არსებობს და
    მას აქვს პაროლი, განსხვავებული თქვენს მიერ შეყვანილისგან.
    
    გთხოვთ, ეწვიოთ პროექტის ვებ-გვერდს და მიჰყვეთ ინსტრუქციებს.

en: Email address already in use
ka: ელ.ფოსტის მისამართი უკვე გამოიყენება

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
ka: ანგარიში ამ ელ.ფოსტის მისამართით უკვე არსებობს და
    მას აქვს პაროლი, განსხვავებული თქვენს მიერ შეყვანილისგან.
    
    გთხოვთ, ეწვიოთ პროექტის ვებ-გვერდს და მიჰყვეთ ინსტრუქციებს.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
ka: მიმდინარეობს დაკავშირება BOINC-ის კლიენტთან. გთხოვთ, დაელოდოთ...

en: &Quit %s
ka: %s-დან გა&მოსვლა

en: E&xit %s
ka: %s-დან &გამოსვლა

en: %s - Communication
ka: %s - დაკავშირება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: %s - Connection Error
ka: %s - კავშირის შეცდომა

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
ka: თქვენ ამ მომენტისთვის არ ხართ ავტორიზებული კლიენტის სამართავად.
    გთხოვთ, დაუკავშირდეთ თქვენს ადმინისტრატორს თქვენს დასამატებლად 'boinc_users' მომხმარებელთა ადგილობრივ ჯგუფში.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
ka: გაშვებულ კლიენტთან დაკავშირების დროს მოხდა ავტორიზაციის შეცდომა.
    დარწმუნდით, რომ თქვენ უშვებთ ამ პროგრამას იგივე საქაღალდედან, საიდანაც კლიენტს.

en: Authorization failed connecting to running client.
ka: გაშვებულ კლიენტთან დაკავშირების დროს მოხდა ავტორიზაციის შეცდომა.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
ka: პაროლი, რომელიც თქვენ შეიყვანეთ, არასწორია, გთხოვთ, სცადოთ თავიდან.

en: %s - Connection Failed
ka: %s - დაკავშირება ვერ მოხერხდა

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
ka: %s-მა ვერ შეძლო %s კლიენტთან დაკავშირება.
    გსურთ, კიდევ ერთხელ სცდა?

en: %s - Daemon Start Failed
ka: %s - დემონის დაწყება ვერ მოხერხდა

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
ka: %s-მა ვერ შეძლა %s კლიენტის გაშვება.
    გთხოვთ, გაუშვათ მართვის პანელი->ადმინისტრაციული ხელსაწყოები->სერვისები და გაუშვათ BOINC-ის სერვისი.

en: %s - Connection Status
ka: %s - კავშირის სტატუსი

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
ka: %s ამჟამად არ არის შეერთებული %s კლიენტთან.
    გთხოვთ, გამოიყენოთ მენიუს ოპცია 'გაფართოებული\კომპიუტერის არჩევა...' %s კლიენტთან შესაერთებლად.
    თქვენს ადგილობრივ კომპიუტერთთან დასაკავშირებლად, გთხოვთ, გამოიყენოთ 'localhost' ჰოსტის სახელად.

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
ka: პროექტის ვებ-გვერდები

en: %s - Unexpected Exit
ka: %s - მოულოდნელი გამოსვლა

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
ka: %s ბოლო %d წუთის განმავლობაში 3-ჯერ მოულოდნელად გაითიშა.
    გსურთ მისი თავიდან გაშვება?

en: %s - Network Status
ka: %s - ქსლის სტატუსი

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
ka: %s-ს სჭირდება ინტერნეტთან დაკავშირება.
    შეიძლება მან ასე ქნას?

en: %s is connecting to the Internet.
ka: %s უკავშირდება ინტერნეტს.

en: %s has successfully connected to the Internet.
ka: %s წარმატებით დაუკავშირდა ინტერნეტს.

en: %s failed to connect to the Internet.
ka: %s ვერ დაუკავშირდა ინტერნეტს.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
ka: %s-მა აღმოაჩინა, რომ იგი აწი დაკავშირებულია ინტერნეტთან.
    მიმდინარეობს ყველა პროექტის განახლება და ყველა გზავნილის თავიდან სცდა.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
ka: %s წარმატებით გამოეთიშა ინტერნეტს.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
ka: %s-მა ვერ მოახერხა ინტერნეტიდან გამოთიშვა.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
ka: %s-ის მფლობელობა ან უფლებება არ არის სწორად დაყენებული; გთხოვთ, გადააყენოთ %s.
    (შეცდომის კოდი %d

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
ka: BOINC-ის სწორად გასაშვებად საჭიროა გადატვირთვა.
    გთხოვთ, გადატვირთოთ თქვენი კომპიუტერი და სცადოთ თავიდან.

en: BOINC Manager
ka: BOINC-ის მმართველი

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
ka: BOINC Manager-ი გაეშვა ავტომატურად ოპერაციული სისტემის მიერ

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
ka: BOINC-ის გაშვება ისე, რომ მხოლოდ ჩანდეს იარლიყი სისტემურ ზონაში

en: Directory containing the BOINC Client executable
ka: საქაღალდე, რომელიც შეიცავს BOINC Client-ის გაშვებად ფაილს

en: BOINC data directory
ka: BOINC-ის მონაცემთა საქაღალდე

en: Host name or IP address
ka: ჰოსტის სახელი ან იპ მისამართი

en: GUI RPC port number
ka: მგი-ს დპკ-ს პორტის ნომერი

en: Password
ka: პაროლი

en: Startup BOINC with these optional arguments
ka: BOINC-ის გაშვება ამ არჩევითი არგუმენტებით

en: disable BOINC security users and permissions
ka: BOINC-ის უსაფრთხოების მომხმარებლების და უფლებების გათიშვა

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
ka: დააყენეთ თემის დებაგის რეჟიმი თემის მმართველის შეცდომების შეტყობინებების ჩასართავად

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
ka: BOINC Manager-ის მრავალჯერადი გაშვება დაშვებულია

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
ka: არ გამოიყენება: ბაგი ავლა XCode 4.2-ში

note: These are just special tags so deal with them in a special way
en: (Automatic Detection)
ka: (ავტომატური აღმოჩენა)

en: (Unknown)
ka: (უცნობი)

en: (User Defined)
ka: (მოხმარებლის მიერ დაყენებული)

en: Open %s Web...
ka: %s-ის ვების გახსნა...

en: Open %s...
ka: %s-ს გახსნა...

en: Snooze
ka: შეჩერება

en: Snooze GPU
ka: გპ-ს შეჩერება

en: E&xit
ka: &გამოსვლა

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Resume GPU
ka: გპ-ს გაგრძელება

en: Computing is enabled
ka: გამოთვლა ჩართულია

en: Computing is suspended -
ka: გამოთვლა შეჩერებულია -

en: GPU computing is enabled
ka: გპ გამოთვლა ჩართულია

en: GPU computing is suspended -
ka: გპ გამოთვლა შეჩერებულია -

en: Network is enabled
ka: ქსელი ჩართულია

en: Network is suspended -
ka: ქსელი ჩეჩერებულია -

en: Reconnecting to client.
ka: მიმდინარეობს კლიენტთან თავიდან დაკავშირება.

en: Not connected to a client.
ka: კლიენტთან არ არის კავშირი.

en: %s Notices
ka: %s შეტყობინება

en: There are new notices - click to view.
ka: არის ახალი შეტყობინებები - დააწკაპეთ სანახავად.

en: Failed to add project
ka: პროექტის დამატება ვერ მოხერხდა

en: Failed to update account manager
ka: ანგარიშის მმართველის განახლება ვერ მოხერხდა

en: Failed to remove account manager
ka: ანგარიშის მმართველის წაშლა ვერ მოხერხდა

en: Failed to add account manager
ka: ანგარიშის მმართველის დამატება ვერ მოხერხდა

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
ka: გთხოვთ, სცადოთ თავიდან მოგვიანებით.
    
    დააწკაპეთ დასრულებას დასახურად.

en: Click Finish to close.
ka: დააწკაპეთ დასრულებას დასახურად.

en: Messages from server:
ka: შეტყობინება სერვერიდან:

en: Project added
ka: პროექტი იქნა დამატებული

en: This project has been successfully added.
ka: ეს პროექტი დაემატა წარმატებით.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
ka: როდესაც დააჭერთ დასრულებას, თქვენი ვებ ბრაუზერი გადავა გვერდზე, სადაც
    თქვენ შეგიძლიათ დააყენოთ თქვენი ანგარიშის სახელი და პარამეტრები.

en: Update from %s completed.
ka: განახლება %s-დან იქნა დასრულებული.

en: Update completed.
ka: განახლება იქნა დასრულებული.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
ka: აწი გამოიყენება ანგარიშის მმართველი

en: Welcome to %s!
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება %s-ში!

en: You are now using %s to manage accounts.
ka: თქვენ აწი იყენებთ %s-ს ანგარიშების სამართავად.

en: You are now using this account manager.
ka: თქვენ აწი იყენებთ ამ ანგარიშის მმართველს.

en: About %s
ka: %s-ს შესახებ

en: Version:
ka: ვერსია:

en: wxWidgets Version:
ka: wxWidgets-ის ვერსია:

en: Copyright:
ka: უფლებების დაცვა:

en: For more information, visit
ka: დამატებითი ინფორმაციისთვის, ეწვიეთ:

en: &OK
ka: &ოკ

en: %s - Computing preferences
ka: %s - გამოთვლის პარამეტრები

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
ka: გამოიყენება ადგილობრივი პარამეტრები.
    დააწკაპეთ "ვებ პარამეტრების გამოყენება"-ს ვებ-ბაზირებული პარამეტრების გამოსაყენებლად შემდეგიდან:

en: Using web-based preferences from
ka: გამოიყენება ვებზე ბაზირებული პარამეტრები შემდეგიდან

en: Use web prefs
ka: ვებ პარამეტრების გამოყენება

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
ka: ვებზე ბაზირებული პარამეტრების აღდგენა და ფანჯრის დახურვა.

en: Computing
ka: მიმდინარეობს გამოთვლა

note: Network schedule
en: Network
ka: ქსელი

en: Disk and memory
ka: დისკი და მეხსიერება

en: Daily schedules
ka: დღიური განრიგი

en: Save
ka: შენახვა

en: Save all values and close the dialog.
ka: ყველა მნიშვნელობის შენახვა და ფანჯრის დახურვა.

en: Close the dialog without saving.
ka: ფანჯრის დახურვა შენახვის გარეშე.

en: Help
ka: დახმარება

en: Shows the preferences web page.
ka: აჩვენებს პარამეტრების ვებ გვერდს.

en: Usage limits
ka: გამოყენების შეზღუდვები

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
ka: რამოდენიმე ცპ-ს დატოვება თავისუფლად სხვა აპლიკაციებისთვის. მაგალითად, 75% ნიშნავს 6 ბირთვის გამოყენება 8-ბირთვიან ცპ-ზე

en: Use at most
ka: მაქსიმალური გამოყენება

en: % of the CPUs
ka: ცპ-ების %:

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
ka: გამოთვლის შეჩერება/გაგრძელება ყოველ რამოდენიმე წამში ერთხელ, ცპ ტემპერატურის და ენერგიის გამოყენების შესამცირებლად. მაგალითად, 75% ნიშნავს გამოთვლას 3 წამის განმავლობაში, ლოდინს 1 წამის განმავლობაში და განმეორებას.

en: % of CPU time
ka: ცპ-ს დროის %

en: When to suspend
ka: როდის შეჩერდეს

en: Suspend when computer is on battery
ka: შეჩერება, როდესაც კომპიუტერი არი ბატარეაზე

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
ka: მონიშნეთ ეს იმისთვის, რომ გამოთვლა შეჩერდეს პორტაბელურ კომპიუტერებზე, როდესაც მუშაობს ბატარეზე.

en: Suspend when computer is in use
ka: შეჩერება, როდესაც კომპიუტერი გამოიყენება

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
ka: მონიშნეთ ეს იმისთვის, რომ გამოთვლა და ფაილთა გზავნილები შეჩერდეს, როდესაც იყენებთ კომპიუტერს.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
ka: გპ გამოთვლის შეჩერება, როდესაც კომპიუტერი გამოიყენება

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
ka: მონიშნეთ ეს იმისთვის, რომ გპ გამოთვლა შეჩერდეს, როდესაც იყენებთ კომპიუტერს.

note: min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
ka: ას აყენებს, თუ როდის ითვლება კომპიუტერი 'გამოყენებაში'.

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
ka: 'გამოიყენება' ნიშნავს თაგვის/კლავიატურის შემავალ სიგნალს ბოლო

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
ka: წუთი

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
ka: შეჩერება, როდესაც ცპ-ს გამოყენება არა BOINC-ის მიერ აღემატება

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
ka: გამოთვლის შეჩერება, როდესაც თქვენ კომპიუტერზე გაშვებულია სხვა პროგრამები.

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
ka: დღის დროის მიხედვით შესაჩერებლად, იხილეთ სექცია "დღიური განრიგები".

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
ka: სხვა

note: buffer sizes
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
ka: მინიმუმ საკმარისი დავალებების შენახვა, რომ კომპიუტერი იყოს დაკავებული ამდენი ხანი.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
ka: მინიმუმ შენახვა

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
ka: სამუშაოს დღის

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
ka: მინიმალურ დონეზე დამატებითი დავალებების შენახვა. აყენებს, თუ რამდენი სამუშაო არის საჭირო პროექტთან კავშირის დროს.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
ka: დამატებით შენახვა

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
ka: თუ თქვენ უშვებთ რამოდენიმე პროექთს, %s შეიძლება მათ შორის გადაერთოს ასე ხშირად.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
ka: დავალებების შორის გადართვა ყოველ

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
ka: ეს აკონტროლებს, რამდენად ხშირად დავალებები ინახავენ თავის მდგომარეობას დისკზე, იმისათვის, რომ მოგვიანებით შეძლონ გაგრძელება ამ მდგომარეობიდაან.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
ka: დავალებებისგან მოთხოვნა შეინახოს პროგრესი მაქსიმუმ ყოველი

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
ka: წამი

note: upload/download rates
en: Limit the download rate of file transfers.
ka: ფაილების გზავნილების გადმოტვირთვის სიჩქარის შეზღუდვა.

en: Limit download rate to
ka: გადმოტვირთვის სიჩქარის შეზღუდვა

en: KB/second
ka: კბ/წმ

en: Limit the upload rate of file transfers.
ka: ფაილების გზავნილების ატვირთვის სიჩქარის შეზღუდვა.

en: Limit upload rate to
ka: ატვირთვის სიჩქარის შეზღუდვა

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
ka: მაგალითად, %s-ს შეუძია გაგზავნოს მაქსიმუმ 2000 მბ ყოველი 30 დღის განმავლობაში.

en: Limit usage to
ka: გამოყენების შეზღუდვა

en: MB every
ka: მბ ყოველ

en: days
ka: დღეს

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
ka: დღის დროის მიხედვით გზავნილების შესაზღუდად, იხილეთ სექცია "დღიური განრიგები".

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
ka: მონიშნეთ ეს მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ თქვნი ინტერნეტ მომწოდებელი ცვლის სურათის ფაილებს. შემოწმების გამოტოვება ამცირებს %s-ის უსაფრთხოებას.

en: Skip data verification for image files
ka: სურათის ფაილების მონაცემთა შემოწმების გამოტოვება.

en: Confirm before connecting to Internet
ka: დადასტურება ინტერნეტთან მიერთებამდე

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
ka: სასარგებლოა მხოლოდ, თუ იყენებთ მოდემს, ISDN ან VPN კავშირს.

en: Disconnect when done
ka: გათიშვს დასრულებისას

en: Disk
ka: დისკი

en: %s will use the most restrictive of these settings:
ka: %s გამოიყენებს ყველაზე შემზღუდავს ამ პარამეტრებიდან:

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
ka: %s-ის მიერ ჯამური დისკის სივრცის გამოყენების შეზღუდვა.

en: Use no more than
ka: გამოყენება არა უმეტეს

en: GB
ka: გბ

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
ka: დისკის გამოყენების შეზღუდვა, თავისუფალი სივრცის ამ რაოდენობის დასატოვებლად იმ ტომზე, სადაც %s ინახავს მონაცემებს.

en: Leave at least
ka: დარჩეს მინიმუმ

en: GB free
ka: გბ თავისუფალი

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
ka: %s-ის მიერ გამოყენებული დისკის სივრცის პროცენტის შეზღუდვა იმ ტომზე, სადაც იგი ინახავს მონაცემებს.

en: % of total
ka: ჯამურის %

en: Memory
ka: ოპერატიული მეხსიერება

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
ka: %s-ის მიერ გამოყენებული მეხსიერების შეზღუდვა, როდესაც თქვენ იყენებთ კომპიუტერს.

en: When computer is in use, use at most
ka: როდესაც კომპიუტერი გამოიყენება, მაქსიმუმ გამოყენება

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
ka: %s-ის მიერ გამოყენებული მეხსიერების შეზღუდვა, როდესაც თქვენ არ იყენებთ კომპიუტერს.

en: When computer is not in use, use at most
ka: როდესაც კომპიუტერი არ გამოიყენება, მაქსიმუმ გამოყენება

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
ka: არა გპ დავალებების დატოვება მეხსიერებაში შეჩერების დროს

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
ka: თუ მონიშნულია, შეჩერებული დავალებები დარჩება მეხსიერებაში და განახლდება სამუშაოს დაკარგვის გარეშე. თუ არ არის მონიშნული, შეჩერებული დავალებები იშლება მეხსიერებიდან და გრძელდება ბოლო ცნობილი მდგომარეობიდან.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
ka: სვოფის (ფეიჯ ფაილის) ადგილის შეზღუდვა, რომელსაც იყენებს %s.

en: Page/swap file: use at most
ka: ფეიჯ/სვოპ ფაილი: მაქსიმუმ გამოყენება

en: and
ka: და

en: to
ka: -

en: Compute only during a particular period each day.
ka: გამოთვლა მხოლოდ დღის გარკვეულ პერიოდში.

en: Compute only between
ka: გამოთვლა მხოლოდ

en: Day-of-week override
ka: კვირის დღის გადაწერა

en: Override the times above on the selected days:
ka: არჩეულ დღებს ზემოთ აღნიშნულ დროების შეცვლა:

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Friday
ka: პარასკები

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Transfer files only during a particular period each day.
ka: ფაილების გზავნა მხოლოდ დღის გარკვეულ პერიოდში.

en: Transfer files only between
ka: ფაილების გზავნა მხოლოდ

en: Invalid number
ka: არასწორი რიცხვი

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
ka: არასწორი დრო, მნიშვნელობა უნდა იყოს 0:00-ს და 24:00-ს შორის, ფორმატი არის სს:წწ

en: Start time must be different from end time
ka: დაწყების დრო უნდა განსხვავდებოდის დასრულების დროსგან

en: Number must be between 0 and 10
ka: რიცხვი უნდა იყოს 0-ს და 10-ს შორის

en: Number must be between 0 and 100
ka: რიცხვი უნდა იყოს 0-ს და 100-ს შორის

en: Number must be between 1 and 100
ka: რიცხვი უნდა იყოს 1-დან 100-მდე

en: invalid input value detected
ka: აღმოჩენილია შეყვანის არასწორი მნიშვნელობა

en: Validation Error
ka: ვალიდაციის შეცდომა

en: Confirmation
ka: დადასტურება

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
ka: გსურთ ადგილობრივი პარამეტრების იგნორირება და ვებ-ბაზირებული პარამეტრების გამოყენება?

en: %s Diagnostic Log Flags
ka: %s-ის დიაგნოსტიკური ჟურნალის დროშები

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
ka: ეს დროშები რთავს სხვა და სხვა ტიპის დიაგნოსტიკურ შეტყობინებებს მოვლენების ჟურნალში

en: More info ...
ka: მეტი ინფორმაცია...

en: Save all values and close the dialog
ka: ყველა მნიშვნელობის შენახვა და ფანჯრის დახურვა

en: Defaults
ka: გაჩუმების პრინციპით დაყენებული

en: Restore default settings
ka: გაჩუმების პრინციპიტ დაყენებული პარამეტრების აღდგენა

en: Close the dialog without saving
ka: ფანჯრის დახურვა შენახვის გარეშე

en: Apply
ka: მიღება

en: Save all values
ka: ყველა მნიშვნელობის შენახვა

en: %s - Event Log
ka: %s - მოვლენების ჟურნალი

note: Create List Pane Items
en: Project
ka: პროექტი

en: Time
ka: დრო

en: Message
ka: შეტყობინება

en: &Show only this project
ka: &მარტო ამ პროექტის ჩვენება

en: Copy &All
ka: &ყველაფრის კოპირება

en: Copy all the messages to the clipboard.
ka: კოპირების ბუფერში მყოფი ყველა შეტყობინების კოპირება

en: Copy &Selected
ka: &არჩეულის კოპირება

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
ka: არჩეული შეტყობინებების კოპირება კოპირების ბუფერში. შეგიძლიათ აირჩიოთ მრავალი შეტყობინება, Shift-ის ან Command-კლავიშის დაჭერით შეტყობინებების არჩევისას.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
ka: არჩეული შეტყობინებების კოპირება კოპირების ბუფერში. შეგიძლიათ აირჩიოთ მრავალი შეტყობინება, Shift-ის ან Control-კლავიშის დაჭერით შეტყობინებების არჩევისას.

en: &Close
ka: &დახურვა

en: Show all &messages
ka: ყველა &შეტყობინების ჩვენება

en: Show messages for all projects
ka: ყველა პროექტისთვის შეტყობინებების ჩვენება

en: Show only the messages for the selected project
ka: მხოლოდ არჩეული პროექტებისთვის შეტყობინებების ჩვენება

en: %s - Exclusive Applications
ka: %s - ექსკლუზიური აპლიკაციები

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
ka: პროცესორის და ქსელის გამოყენების შეჩერება, როდესაც ეს აპლიკაციები არის გაშვებული:

en: Add...
ka: დამატება...

en: Add an application to this list
ka: ამ სიაში აპლიკაციის დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove an application from this list
ka: ამ სიიდან აპლიკაციის წაშლა

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
ka: გპ-ს გამოყენების შეჩერება, როდესაც ეს აპლიკაციები არის გაშვებული.

en: For advanced options, refer to
ka: გაფართოებული პარამეტრების, მიმართეთ:

en: save all values and close the dialog
ka: ყველა მნიშვნელობის შენახვა და ფანჯრის დახურვა

en: close the dialog without saving
ka: ფანჯრის დახურვა შენახვის გარეშე

en: shows the preferences web page
ka: აჩვენებს პარამეტრების ვებ-გვერდს

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Applications to add
ka: აპლიკაციები დასამატებლად

en: '%s' is not an executable application.
ka: '%s' არ არის გაშვებადი აპლიკაცია.

en: Add Exclusive App
ka: ექსკლუზიური აპლიკაციის დამატება

en: Name of application to add?
ka: დასამატებელი აპლიკაციის სახელი?

en: Add exclusive app
ka: ექსკლუზიური აპლიკაციის დამატება

en: Application names must end with '%s'
ka: აპლიკაციის სახელები უნდა მთავრდებოდეს '%s'-ით

en: '%s' is already in the list.
ka: '%s' უკვე სიაშია.

en: %s - Exit Confirmation
ka: %s - გასვლის დასტური

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
ka: თქვენ მოითხოვეთ %s-დან გასვლა,
    რომელიც საშუალებას გაძლევთ ნახოთ და მართოთ
    დავალებები, რომელიც გაშვებულია თქვენს კომპიუტერზე.
    
    თუ ასევე გსურთ დავალებების გაჩერება,
    აირჩიეთ შემდეგი ვარიანტებიდან:

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
ka: ეს გამორთავს %s-ს და მის დავალებებს სანამ ან
    %s ან %s-ის ეკრანის შემნახველი იქნება თავიდან გაშვებული.
    
    უმეტეს შემთხვევაში, უმჯობესია მხოლოდ %s-ის ფანჯრის დახურვა,
    ვიდრე პროგრამიდან გასვლა, ეს მისცემს %s-ს საშუალებას გაუშვას მისი
    დავალებები თქვენს მიერ პარამეტრებში არჩეულ დროის განმავლობაში.

en: Stop running tasks when exiting the %s
ka: %s-ის გასვლისას დავალებების გაშვების შეწყვეტა

en: Remember this decision and do not show this dialog.
ka: ამ არჩევანი დამახსოვრება და ამ ფანჯრის აღარ ჩვენება.

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: Don't show this dialog again.
ka: აღარ გამოჩნდეს ეს ფანჯარა.

en: %s Column Selection
ka: %s-ის სვეტების არჩევა

en: Select which columns %s should show.
ka: აირჩიეთ სვეტები, რომელიც %s-მა უნდა გამოაჩინოს

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ყველა სიის სვეტის თავის საწყის კონფიგურაციაზე ჩამოგდება?

en: Confirm defaults
ka: გაჩუმების პრინციპით დაყენებულის დადასტურება

en: Don't request tasks for
ka: არ მოხდეს დავალებების მოთხოვნა შემდეგისთვის

en: Project preference
ka: პროექტის პარამეტრი

en: Account manager preference
ka: ანგარიშის მმართველის პარამეტრი

en: Project has no apps for
ka: პროექტს არ აქვს აპლიკაციები შემდეგისთვის

en: Client configuration excludes
ka: კლიენტის კონფიგურაცია გამორიცხავს

en: %s task request deferred for
ka: %s დავალების მოთხოვნა გადატანილია:

en: %s task request deferral interval
ka: %s დავალების მოთხოვნის გადატანის ინტერვალი

note: set dialog title
en: Properties of project
ka: პროექტის თვისებები

note: layout controls
en: General
ka: ზოგადი

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Team name
ka: გუნდის სახელი

en: Resource share
ka: რესურსების ნაწილი

en: Scheduler RPC deferred for
ka: დამგეგმის კომუნიკაცია გადადებულია

en: File downloads deferred for
ka: ფაილების გადმოტვირთვა გადადებულია

en: File uploads deferred for
ka: ფაილების ატვირთვა გადადებულია

en: Disk usage
ka: დისკის გამოყენება

en: Computer ID
ka: კომპიუტერის იდ

en: Non CPU intensive
ka: არა ცპ ინტენსიური

en: yes
ka: დიახ

en: Suspended via GUI
ka: შეჩერებულია გმი-ს მეშვეობით

en: no
ka: არა

en: Don't request tasks
ka: არ მოხდეს დავალებების მოთხოვნა

en: Scheduler call in progress
ka: მიმდინარეობს განრიგის გამოძახება

en: Trickle-up pending
ka: ტრიქლ-აპის მოლოდინი

en: Host location
ka: ჰოსტის ადგილმდებარეობა

en: default
ka: გაჩუმების პრინციპით დაყენებული

en: Added via account manager
ka: დამატებულია ანგარიშის მმართველის მიერ

en: Remove when tasks done
ka: წაშლა დავალებების დასრულებისას

en: Ended
ka: დასრულდა

en: Tasks completed
ka: დავალებები შესრულდა

en: Tasks failed
ka: დავალებების შესრულება ვერ მოხერხდა

en: Credit
ka: კრედიტი

en: User
ka: მომხმარებელ

en: %s total, %s average
ka: %s სულ, %s საშუალოდ

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Scheduling
ka: განრიგი

en: Scheduling priority
ka: განრიგის პრიორიტეტი

en: CPU
ka: ცპ

en: Duration correction factor
ka: ხანგრძლიობის კორექტირების ფაქტორი

en: Last scheduler reply
ka: ბოლო განრიგის მმართველის პასუხი

en: Properties of task
ka: დავალების თვისებები

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Name
ka: სახელი

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Received
ka: მიღებულია

en: Report deadline
ka: დაბრუნების ვადა

en: Resources
ka: რესურსები

en: Estimated computation size
ka: მიახლოებითი გამოთვლის ზომა

en: CPU time
ka: ცპ-ს დრო

en: CPU time since checkpoint
ka: ცპ-ს დრო ბოლო მდგომარეობიდან

en: Elapsed time
ka: გასული დრო

en: Estimated time remaining
ka: მიახლოებითი დარჩენილი დრო

en: Fraction done
ka: შესრულებული პორცია

en: Virtual memory size
ka: ვირტუალური მეხსიერების ზომა

en: Working set size
ka: სამუშაოს სიმრავლის ზომა

en: Directory
ka: საქაღალდე

en: Process ID
ka: პროცესის იდ

en: Progress rate
ka: პროგრესის ტემპი

en: per hour
ka: საათში

en: per minute
ka: წუთში

en: per second
ka: წამში

en: Executable
ka: გაშვებადი

en: Local:
ka: ადგილობრივი:

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Language:
ka: ენა:

en: What language should BOINC use?
ka: რომელი ენა გამოიყენოს BOINC-მა?

en: Notice reminder interval:
ka: შეტყობინებების შეხსენების ინტერვალი:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
ka: რამდენად ხშირად შეგახსენოთ BOINC-მა ახალი შეტყობინებების შესახებ?

en: Run Manager at login?
ka: გსურთ მმართველის გაშვება შესვლისას?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
ka: BOINC-ის მმართველის გაშვება შესვლისას.

en: Enable Manager exit dialog?
ka: გსურთ მმართველიდა გასვლის ფანჯრის ჩართვა?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
ka: Manager-ის გათიშვის დროს გასვლის ფანჯრის ჩვენება.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
ka: დაილ-აფის და ვირტუალური პირადი ქსელის პარამეტრები

en: &Set Default
ka: &გაჩუმების პრინციპით დაყენება

en: &Clear Default
ka: გ&აჩუმების პრინციპით დაყენებულის გასუფთავება

en: Default Connection:
ka: გაჩუმების პრინციპით დაყენებული კავშირი

en: Connections
ka: კავშირები

en: Connect via HTTP proxy server
ka: დაკავშირება HTTP პროქსი სერვერის გავლით

en: HTTP Proxy Server Configuration
ka: HTTP პროქსი სერვერის კონფიგურირება

en: Address:
ka: მისამართი:

en: Port:
ka: პორტი:

en: Don't use proxy for:
ka: არ მოხდეს პროქსის გამოყენება შემდეგისთვის:

en: Leave these blank if not needed
ka: დატოვეთ ცარიელად, თუ არ არის საჭირო

en: User Name:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: Password:
ka: აროლი:

en: HTTP Proxy
ka: HTTP პროქსი

en: Connect via SOCKS proxy server
ka: დაკავშირება SOCKS პროქსი სერვერის გავლით

en: SOCKS Proxy Server Configuration
ka: SOCKS პროქსი სერვერის კონფიგურირება

en: SOCKS Proxy
ka: SOCKS პროქსი

en: always
ka: ყოველთვის

en: 1 hour
ka: 1 საათი

en: 6 hours
ka: 6 საათი

en: 1 day
ka: 1 დღე

en: 1 week
ka: 1 კვირა

en: never
ka: არასდროს

en: %s - Language Selection
ka: %s - ენის არჩევა

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
ka: %s-ის ენა შეიცვალა. იმისათვის, რომ ამ ცვლილებამ იმოქმედოს, უნდა გადატვირთოთ %s.

en: %s - Select Computer
ka: %s - აირჩიეთ კომპიუტერი

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
ka: %s უკვე არის გაშვებული ამ
    კომპიუტერზე. გთხოვთ, აირჩიოთ კლიენტი მონიტორინგისთვის.

en: Host name:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Message boards
ka: შეტყობინებათა დაფები

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
ka: იქონიეთ კავშირი სხვა მომხმარებლებთან SETI@home ფორუმებზე

en: Ask questions and report problems
ka: კითხვების დასმა და პრობლემების გაგზავნა

en: Your account
ka: თქვენი ანგარიში

en: View your account information and credit totals
ka: თქვენი ანგარიშის ინფორმაციის და კრედიტების ჯამის ნახვა

en: Your preferences
ka: თქვენი პარამეტრები

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
ka: თქვენი SETI@home-ის ანგარიშის პროფილის და პარამეტრების ნახვა და შეცვლა

en: Your results
ka: თქვენი შედეგები

en: View your last week (or more) of computational results and work
ka: თქვენი ბოლო კვირის (ან მეტის) გამოთვლის შედეგების და სამუშაოს ნახვა

en: Your computers
ka: თქვენი კომპიუტერები

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
ka: ყველა კომპიუტერის ნახვა, რომელზეც თქვენ გაქვთ გაშვებული SETI@Home

en: Your team
ka: თქვენი გუნდი

en: View information about your team
ka: თქვენი გუნდის ინფორმაციის ნახვა

en: Common questions
ka: ზოგადი შეკითხვები

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
ka: Einstein@Home-ის ხშირად დასმული კითხვების სიის ნახვა

en: Screensaver info
ka: ეკრანის დამზოგის ინფორმაცია

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
ka: Einstein@Home-ის ეკრანის შემნახველის დეტალური აღწერის წაკითხვა

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
ka: იქონიეთ კავშირი ადმინისტრატორებთან და სხვა მომხმარებლებთან Einstein@home ფორუმებზე

en: Einstein status
ka: აინსტაინის სტატუსი

en: Current status of the Einstein@Home server
ka: Einstein@Home-ის სერვერის მიმდინარე სტატუსი

en: Report problems
ka: პრობლემების დასმენა

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
ka: ბმული Einstein@Home-ის პრობლემების და ბაგების რეპორტების შეტყობინებათა დაფაზე

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
ka: თქვენი Einstein@Home-ის ანგარიშის პროფილის და პარამეტრების ნახვა და შეცვლა

en: Account summary
ka: ანგარიშის ჯამური ინფორმაცია

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
ka: ყველა კომპიუტერის ნახვა, რომელზეც თქვენ გაქვთ გაშვებული Einstein@Home

en: LIGO project
ka: LIGO პროექტი

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
ka: ლაზერული ინტერფერომეტრის გრავიტაცული ტალღების ობზერვატორიის (LIGO) პროექტის საწყისი გვერდი

en: GEO-600 project
ka: GEO-600 პროექტი

en: The home page of the GEO-600 project
ka: GEO-600 პროექტის საწყისი გვერდი

en: Team
ka: გუნდი

en: Info about your Team
ka: ინფორმაცია თქვენი გუნდის შესახებ

en: Get help for climateprediction.net
ka: დახმარების მიღება climateprediction.net-ისთვის

en: News
ka: ახალი ამბები

en: climateprediction.net News
ka: climateprediction.net-ის ახალი ამბები

en: View your account information, credits, and trickles
ka: თქვენი ანგარიშის ინფორმაციის კრედიტის და ნაკადების ნახვა

en: Info about your team
ka: ინფორმაცია თქვენი გუნდის შესახებ

en: Search for help in our help system
ka: დახმარების ძებნა ჩვენ დახმარების სისტემაში

en: Global Statistics
ka: გლობალურისტატისტიკა

en: Summary statistics for World Community Grid
ka: World Community Grid-ის ჯამური სტატისტიკა

en: My Grid
ka: ჩემი GRID

en: Your statistics and settings
ka: თქვენი სტატისტიკა და პარამეტრები

en: Device Profiles
ka: მოწყობილობების პროფილები

en: Update your device settings
ka: მოწყობილობის პარამეტრების განახლება

en: Research
ka: კვლევა

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
ka: მიიღეთ ინფორმაცია World Community Grid-ში განთავსებული პროექტების შესახებ

en: Missing application
ka: აპლიკაცია ვერ მოიძებნა

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
ka: გთხოვთ, გადმოიწეროთ და დააყენოთ პროგრამა CoRD შემდეგი მისამართიდან - http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
ka: ბატარეებზე

en: computer is in use
ka: კომპიუტერი არის გამოყენებაში

en: user request
ka: მომხმარებლის მოთხოვნა

en: time of day
ka: დღის დრო

en: CPU benchmarks in progress
ka: ცპ-ს წარმადობის შემოწმების ტესტები პროცესშია

en: need disk space - check preferences
ka: საჭიროა ადგილი დისკზე - შეამოწმეთ პარამეტრები

en: computer is not in use
ka: კომპიუტერი არ გამოიყენება

en: starting up
ka: მიმდინარეობს გაშვება

en: an exclusive app is running
ka: ექსკლუზიური აპლიკაცია არის გაშვებული

en: CPU is busy
ka: ცპ დაკავებულია

en: network bandwidth limit exceeded
ka: მოხდა ქსელური გამტარი უნარის შეზღუდვის გადაჭარბება

en: requested by operating system
ka: მოთხოვნილია ოპერაციული სისტემის მიერ

en: unknown reason
ka: უცნობი მიზეზი

en: GPU missing,
ka: გპ ვერ მოიძებნა

en: New
ka: ახალი

en: Download failed
ka: გადმოტვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Downloading
ka: მიმდინარეობს გადმოტვირთვა

en:  (suspended -
ka: (შეჩერებულია -

en: Project suspended by user
ka: პროექტი შეჩერებულია მომხმარებლის მიერ

en: Task suspended by user
ka: დავალება შეჩერებულია მომხმარებლის მიერ

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
ka: შეჩერებულია -

en: GPU suspended -
ka: გპ შეჩერებულია -

en: Waiting for memory
ka: მეხსიერების მოლოდინში

en: Waiting for shared memory
ka: გაზიარებული მეხსიერების მოლოდინში

en: Running
ka: მიმდინარეობს გამოთვლა

en:  (non-CPU-intensive)
ka: (არა-ცპ-ინტენსიური)

en: Waiting to run
ka: გაშვენის მოლოდინში

en: Ready to start
ka: მზად არის გასაშვებად

en: Postponed:
ka: გადადებულია

en: Postponed
ka: გადადებულია

en: Waiting for network access
ka: ქსლეთან წვდომის მოლოდინში

en: Computation error
ka: გამოთვლის შეცდომა

en: Upload failed
ka: ტვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Uploading
ka: მიმდინარეობს ატვირთვა

en: Aborted by user
ka: შეწყვეტილია მომხმარებლის მიერ

en: Aborted by project
ka: შეწყვეტილია პროექტის მიერ

en: Aborted: not started by deadline
ka: შეწყვეტილია: არ დაწყებულა ვადამდე

en: Aborted: task disk limit exceeded
ka: გაუქმებულია: მოხდა დავალების დისკის შეზღუდვის გადაჭარბება

en: Aborted: run time limit exceeded
ka: გაუქმებულია: მოხდა გაშვების დროის შეზღუდვის გადაჭარბება

en: Aborted: memory limit exceeded
ka: გაუქმებულია: მოხდა მეხსიერების შეზღუდვის გადაჭარბება

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Acknowledged
ka: მიღებულია

en: Ready to report
ka: მზად არის გასაგზავნად

en: Error: invalid state '%d'
ka: შეცდომა: არასწორი მდგომარეობა '%d'

en: No Internet connection
ka: არ არის ინტერნეტ კავშირი

en: Please connect to the Internet and try again.
ka: გთხოვთ, დაუკავშირდეთ ინტერნეტს და სცადოთ თავიდან.

en: Project not found
ka: პროექტი ვერ მოიძებნა

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
ka: URL, რომელიც თქვენ მიუთითეთ არ არის BOINC-ის პროექტის
    URL.
    
    გთხოვთ,  გადაამოწმოთ URL და სცადოთ თავიდან.

en: Account manager not found
ka: ანგარიშის მმართველი ვერ მოიძებნა

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
ka: URL, რომელიც თქვენ მიუთითეთ არ არის BOINC-ის ანგარიშის
    მმართველის
    URL.
    
    გთხოვთ, შეამოწმოთ URL და სცადოთ თავიდან.

en: Login Failed.
ka: შესვლა ვერ მოხერხდა.

en: Check the username and password, and try again.
ka: შეამოწმეთ მომხმარებლის სახელი და პაროლი, და სცადეთ თავიდან.

en: Check the email address and password, and try again.
ka: შეამოწმეთ ელ.ფოსტის მისამართი და პაროლი, და სცადეთ თავიდან.

en: more...
ka: მეტი...

en: Choose a project
ka: აირჩიეთ პროექტი

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
ka: პროექტის ასარჩევად, დააჭირეთ მის სახელს ან ჩაწერეთ მისი URL ქვემოთ.

en: Categories:
ka: კატეგორიები:

en: Projects:
ka: პროექტები:

en: Project details
ka: პროექტის დეტალები

en: Research area:
ka: კვლევის სფერო:

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Web site:
ka: ვებ-გვერდი:

en: Supported systems:
ka: მხარდაჭერილი სისტემები:

en: Project URL:
ka: პროექტის URL:

en: All
ka: ყველა

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
ka: ამ პროექტს შესაძლოა არ ჰქონდეს სამუშაო თქვენი კომპიუტერის ტიპისთვის. მაინც გსურთ მისი დამატება?

en: You already added this project. Please choose a different project.
ka: თქვენ უკვე დაამატეთ ეს პროექტი. გთხოვთ, აირჩიოთ განსხვავებული პროექტი.

en: Communicating with project
    Please wait...
ka: მიმდინარეობს პროექტთან დაკავშირება
    გთხოვთ, დაელოდოთ...

en: Required files not found on the server.
ka: მოთხოვნილი ფაილები ვერ მოიძებნა სერვერზე.

en: An internal server error has occurred.
ka: მოხდა სერვერის შიდა შეცდომა.

en: Welcome to %s.
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება %s-ში.

en: You have volunteered to compute for this project:
ka: თქვენ გახდით მოხალისე ამ პროექტისთვის გამოთვლაში:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Home:
ka: სახლი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: WARNING: This project is not registered with BOINC.  Make sure you trust it before continuing.
ka: ყურადღება: ეს პროექტი არ არის რეგისტრირებული BOINC-ში. დარწმუნდით, რომ ენდობით მას გაგრძელებამდე.

en: To continue, click Next.
ka: გასაგრძელებლად, დააჭირეთ გაგრძელებას.

en: Network communication failure
ka: ქსელური კავშირის შეცდომა

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ka: World Community Grid - BOINC software-მა ვერ მოახერხა
    ინტერნეტით დაკავშირება. ყველაზე სავარაუდო მიზეზებია:
    
    1) კავშირის პრობლემა. შეამოწმეთ თქვენი ქსელური ან მოდემური კავშირი
    და შემდეგ დააჭირეთ "უკან" თავიდან საცდელად.
    
    2) პერსონალური ფაირვოლი ბლოკავს World Community Grid
    - BOINC software-ს. დააკონფიგურირეთ თქვენი პერსონალური ფაირვოლი
    ისე, რომ BOINC და BOINC-ის მმართველმა მოახერხოს დაკავშირება მე-80 და მე-443 პორტებზე,
    შემდეგ დააჭირეთ "უკან" თავიდან საცდელად.
    
    3) თქვენ იყენებთ პროქსი სერვერს.
    დააჭირეთ "წინ" BOINC-ის პროქსის პარამეტრების დასაკონფიგურირებლად.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
ka: BOINC-მა ვერ მოახერხა
    ინტერნეტით დაკავშირება. ყველაზე სავარაუდო მიზეზებია:
    
    1) კავშირის პრობლემა. შეამოწმეთ თქვენი ქსელური ან მოდემური კავშირი
    და შემდეგ დააჭირეთ "უკან" თავიდან საცდელად.
    
    2) პერსონალური ფაირვოლი ბლოკავს BOINC-ს. 
    დააკონფიგურირეთ თქვენი პერსონალური ფაირვოლი
    ისე, რომ BOINC და BOINC-ის მმართველმა მოახერხოს
    დაკავშირება მე-80 და მე-443 პორტებზე,
    შემდეგ დააჭირეთ "უკან" თავიდან საცდელად.
    
    3) თქვენ იყენებთ პროქსი სერვერს.
    დააჭირეთ "წინ" BOINC-ის პროქსის პარამეტრების დასაკონფიგურირებლად.

en: Proxy configuration
ka: პროქსის კონფიგურირება

en: HTTP proxy
ka: HTTP პროქსი

en: Server:
ka: სერვერ:

en: Autodetect
ka: ავტოაღმოჩენა

en: SOCKS proxy
ka: SOCKS პროქსი

en: Skin
ka: თემა

en: Select the appearance of the user interface.
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის ინტერფეისის გამოსახულება.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
ka: გაფართოებული ხედი...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
ka: გაფართოებული გრაფიკული ინტერფეისის ჩვენება.

en: Configure display options and proxy settings
ka: ეკრანის და პროქსის პარამეტრების კონფიგურირება

en: Display diagnostic messages.
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების ჩვენება.

en: Show information about BOINC and %s
ka: BOINC-ის და %s-ის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: Default
ka: გაჩუმების პრინციპით

en: Suspend
ka: შეჩერება

en: Suspend Computing
ka: გამოთვლის შეჩერება

en: Resume Computing
ka: გამოთვლის გაგრძელება

en: Notices
ka: შეტყობინებები

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
ka: ფანჯრის გახსნა პროექტებისგან ან BOINC-სგან შეტყობინებების სანახავად

en: Get help with %s
ka: დახმარების მიღება %s-ზე

en: Fetching notices; please wait...
ka: მიმდინარეობს შეტყობინებების მიღება; გთხოვთ, დაელოდოთ...

en: There are no notices at this time.
ka: ამ მომენტისთვის ახალი შეტყობინება არ არის.

en: Close
ka: დახურვა

en: %s - Notices
ka: %s - შეტყობინებები

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
ka: დამატებითი პარამეტრებისთვის, აირჩიეთ გამოთვლის პარამეტრები გაფართოებულ ხედში.

en: GB of disk space
ka: გბ დისკის სივრცე

en: %s - Computing Preferences
ka: %s - გამოთვლის პარამეტრები

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
ka: გსურთ ადგილობრივი პარამეტრების გაუქმება და ვებ-პარამეტრების გამოყენება?

en: Update
ka: განახლება

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
ka: ყველა დასრულებული დავალების ანგარიშსწორება, ბოლო კრედიტის მიღება, ბოლო პარამეტრების მითება და, შესაძლოა, ბოლო დავალებების მიღება.

en: Suspend tasks for this project.
ka: ამ პროექტისთვის დავალებების შეჩერება.

en: No new tasks
ka: უარი ახალ დავალებებზე

en: Don't get new tasks for this project.
ka: ამ პროექტისთვის დავალებების მიღების უარყოფა.

en: Reset project
ka: პროექტის ჩამოგდება

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
ka: ამ პროექტთან ასოცირებული ყველა ფაილის და დავალების წაშლა და ახალი დავალებების მიღება, თქვენ შეგიძლიათ ჯერ განაახლოთ პროექტი დასრულებული დავალებების ანგარიშის გადასაცემად.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
ka: პროექტის წაშლა. მიმდინარე დავალებები იქნება დაკარგული (ჯერ გამოიყენეთ "განახლება" დასრულებული დავალებების გადასაცემად).

en: Properties
ka: თვისებები

en: Show project details.
ka: პროექტის დეტალების ჩვენება.

en: Resume tasks for this project.
ka: ამ პროექტისთვის დავალებების მიღების გაგრძელება.

en: Allow new tasks
ka: ახალი დავალებების დაშვება

en: Allow fetching new tasks for this project.
ka: ამ პროექტისთვის ახალი დავალებების მიღების დაშვება.

en: Don't fetch new tasks for this project.
ka: ამ პროექტისთვის ახალი დავალებების მიღების უარყოფა.

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ პროექტის '%s' ჩამოგდება?

en: Reset Project
ka: პროექტის ჩემოგდება

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ პროექტის '%s' წაშლა?

en: Remove Project
ka: პროექტის წაშლა

en: Add Project
ka: პროექტის დამატება

en: Synchronize
ka: სინქრონიზირება

en: Work done for this project
ka: ამ პროექტისთვის შესრულებული სამუშაო

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
ka: გახდით ნებისმიერი ან ყველა 30+ პროექტის მოხალისე მეცნიერების ბევრ სფეროში

en: Synchronize projects with account manager system
ka: პროექტების სინქრონიზირება ანგარიშის მმართველის სისტემასთან

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
ka: აირჩიეთ მისაწვდომად პროექტი ქვემოთ მოცემული საშუალებებით

en: Project Web Pages
ka: პროექტის ვებ-გვერდები

en: Project Commands
ka: პროექტის ბრძანებები

en: Pop up a menu of web sites for project %s
ka: აჩვენებს ვებ საიტების მენიუს პროექტისთვის %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
ka: აჩვენებს ბრძანებების მენიუს პროექტისთვის %s

en: Show graphics
ka: გრაფიკის ჩვენება

en: Show application graphics in a window.
ka: აპლიკაციის გრაფიკის ჩვენება ფანჯარაში.

en: Suspend this task.
ka: ამ დავალების შეჩერება.

en: Abort
ka: გაუქმება

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
ka: ამ დავალების შეწყვეტა. თქვენ არ მიიღებთ კრედიტს.

en: Show task details.
ka: დავალების დეტალების ჩვენება.

en: Resume work for this task.
ka: ამ დავალებისთვის სამუშაოს გაგრძელება.

en: Suspend work for this task.
ka: ამ დავალებისთვის სამუშაოს შეჩერება.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ ამ დავალების შეწყვეტა "%s"?
    (პროგრესი: %.1lf%%, სტატუსი: %s)

en: Abort task
ka: დავალების შეწყვეტა

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
ka: თქვენ არ გაქვთ არც ერთი პროექტი. გთხოვთ, დაამატოთ პროექტი.

en: Not available
ka: მიუწვდომელია

en: Tasks:
ka: დავალებები:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
ka: აირჩიეთ დავალება მისაწვდომად

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
ka: პროექტიდან:

en: This task's progress
ka: ამ დავალების პროგრესი

en: Task Commands
ka: დავალების ბრძანებები

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
ka: აჩვენებს ბრძანებების მენიუს ამ დავალებისთვის

en: Application: %s
ka: აპლიკაცია: %s

en: Application: Not available
ka: აპლიკაცია: მიუწვდომელია

en: Not Available
ka: მიუწვდომელია

en: Elapsed: %s
ka: გასულია: %s

en: Remaining (estimated): %s
ka: დარჩენილია (დაახლოებით): %s

en: Status: %s
ka: სტატუსი: %s

en: Retrieving current status.
ka: მიმდინარეობს მიმდინარე სტატუსის მიღება.

en: Downloading work from the server.
ka: მიმდინარეობს სამუშაოს გადმოტვირთვა სერვერიდან.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
ka: დამუშავება შეჩერებულია: ბატარეებზე

en: Processing Suspended:  User Active.
ka: დამუშავება შეჩერებულია: მომხმარებელი აქტიურია.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
ka: დამუშავება შეჩერებულია: მომხმარებელმა შეაჩერა დამუშავება.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
ka: დამუშავება შეჩერებულია: დღის დრო.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
ka: დამუშავება შეჩერებულია: მიმდინარეობს წარმადობის შემოწმება

en: Processing Suspended:  need disk space.
ka: გამოთვლა შეჩერებულია: საჭიროა მეტი დისკის სივრცე.

en: Processing Suspended.
ka: დამუშავება შეჩერებულია.

en: Waiting to contact project servers.
ka: პროექტის სერვერებთან კავშირის ლოდინი.

en: Retrieving current status
ka: მიმდინარეობს მიდმინარე სტატუსის მიღება

en: No work available to process
ka: სამუშაო არ არის მისაწვდომი დასამუშავებლად

en: Unable to connect to the core client
ka: ბირთვ კლიენტთან დაკავშირება ვერ ხერხდება

en: Terms of Use
ka: გამოყენების პირობები

en: Please read the following terms of use:
ka: გთხოვთ, წაიკითხოთ შემდეგი გამოყენების პირობები:

en: I agree to the terms of use.
ka: ვეთანხმები გამოყენების პირობებს.

en: I do not agree to the terms of use.
ka: არ ვეთანხმები გამოყენების პირობებს.

en: Project temporarily unavailable
ka: პროექტი დროებით მიუწვდომელია

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ka: პროექტი დროებით მიუწვდომელია.
    
    გთხოვთ, სცადოთ მოგვიანებით.

en: Account manager temporarily unavailable
ka: ანგარიშის მმართველი დროებით მიუწვდომელია

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
ka: ანგარიშის მმართველი დროებით მიუწვდომელია.
    
    გთხოვთ, სცადოთ მოგვიანებით.

en: Please specify an account key to continue.
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ ანგარიშის გასაღები გასაგრძელებლად.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
ka: ანგარიშის გასაღები არასწორია; გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ანგარიშის გასაღები

en: Validation conflict
ka: შემოწმების კონფლიქტი

en: Please specify an email address
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ ელ.ფოსტის მისამართი

en: Invalid email address; please enter a valid email address
ka: ელ.ფოსტის მისამართი არასწორია; გთხოვთ, შეიყვანოთ სწორი ელ.ფოსტის მისამართი

en: Missing URL
ka: ბმული ვერ მოიძებნა

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ URL.
    მაგალითად:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
ka: არასწორი URL-ი

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ სწორი URL.
    მაგალითად:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
ka: '%s' არ შეიცავს სწორ ჰოსტის სახელს.

en: '%s' does not contain a valid path.
ka: '%s' არ შეიცავს სწორ გზას.

note: Setup View
en: Commands
ka: ბრძანებები

en: Copy all messages
ka: ყველა შეტყობინების დაკოპირება

en: Copy selected messages
ka: არჩეული შეტყობინებების დაკოპირება

en: Show only this project
ka: მხოლოდ ამ პროექტის ჩვენება

en: Show only the messages for the selected project.
ka: მხოლოდ არჩეული პროექტის შეტყობინებების ჩვენება

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Copying all messages to the clipboard...
ka: მიმდინარეობს ყველა შეტყობინების კოპირება კოპირების ბუფერში...

en: Copying selected messages to the clipboard...
ka: მიმდინარეობს არჩეული შეტყობინებების კოპირება კოპირების ბუფერში...

en: Filtering messages...
ka: მიმდინარეობს შეტყობინებების ფილტრაცია...

en: Show all messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩვენება

en: Show messages for all projects.
ka: ყველა პროექტის შეტყობინებების ჩვენება.

en: Account
ka: ანგარიში

en: Work done
ka: შესრულებული სამუშაო

en: Avg. work done
ka: საშუალოდ შესრულებული სამუშაო

en: Status
ka: სტატუსი

en: Projects
ka: პროექტები

en: Requested by user
ka: მოთხოვნილია მომხმარებლის მიერ

en: To fetch work
ka: სამუშაოს მისაღებად

en: To report completed tasks
ka: შესრულებული დავალებების გასაგზავნად

en: To send trickle-up message
ka: გაწობის შეტყობინების გაზაგზავნად

en: Requested by account manager
ka: მოთხოვნილია ანგარიშის მმართველის მიერ

en: Project initialization
ka: პროექტის ინიციალიზირება

en: Requested by project
ka: მოთხოვნილია პროექტის მიერ

en: Unknown reason
ka: უცნობი მიზეზი

en: Suspended by user
ka: შეჩერებულია მომხმარებლის მიერ

en: Won't get new tasks
ka: არ მიიღიებს ახალ დავალებებს

en: Project ended - OK to remove
ka: პროექტი დასრულდა - ოკ წასაშლელად

en: Will remove when tasks done
ka: წაიშლება დავალებების დამთავრებისას

en: Scheduler request pending
ka: განრიგის მოთხოვნა ლოდინშია

en: Scheduler request in progress
ka: მიმდინარეობს განრიგის მოთხოვნა

en: Trickle up message pending
ka: გაწობის შეტყობინება მოლოდინშია

en: Communication deferred
ka: დაკავშირება გადადებულია

en: Total disk usage
ka: ჯამური დისკის გამოყენება

en: Disk usage by BOINC projects
ka: დისკის გამოყენება BOINC-ის პროექტების მიერ

en: no projects: 0 bytes used
ka: არ არის არცერთი პროექტი: გამოყენებულია 0 ბაიტი

en: used by BOINC:
ka: BOINC-ის მიერ გამოყენებულია:

en: free, available to BOINC:
ka: თავისუფალი, BOINC-ისთვის მისაწვდომი:

en: free, not available to BOINC:
ka: თავისუფალი, BOINC-ისთვის მიუწვდომელი:

en: free:
ka: თავისუფალი:

en: used by other programs:
ka: გამოყენებული სხვა პროგრამების მიერ:

en: User Total
ka: მომხმარებლის ჯამური

en: User Average
ka: მომხმარებლის საშუალო

en: Host Total
ka: ჰოსტის ჯამური

en: Host Average
ka: ჰოსტის საშუალო

en: Last update: %.0f days ago
ka: ბოლო განახლება: %.0f დღის წინ

en: Show user total
ka: მომხმარებლის ჯამურის ჩვენება

en: Show total credit for user
ka: მომხმარებლის ჯამური კრედიტის ჩვენება

en: Show user average
ka: მომხმარებლის საშუალოს ჩვენება

en: Show average credit for user
ka: მომხმარებლის საშუალო კრედიტის ჩვენება

en: Show host total
ka: ჰოსტის ჯამურის ჩვენება

en: Show total credit for host
ka: ჰოსტის ჯამური კრედიტის ჩვენება

en: Show host average
ka: ჰოსტის საშუალოს ჩვენება

en: Show average credit for host
ka: ჰოსტის საშუალო კრედიტის ჩვენება

en: < &Previous project
ka: < &წინა პროექტი

en: Show chart for previous project
ka: წინა პროექტის გრაფიკის ჩვენება

en: &Next project >
ka: &შემდეგი პროექტი >

en: Show chart for next project
ka: შემდეგი პროექტის გრაფიკის ჩვენება

en: Hide project list
ka: პროექტების სიის დამალვა

en: Use entire area for graphs
ka: მთელი ზონის გამოყენება გრაფიკებისთვის

en: Mode view
ka: ხედვის რეჟიმი

en: One project
ka: ერთი პროექტი

en: Show one chart with selected project
ka: ერთი გრაფიკის ჩვენება არჩეული პროექტით

en: All projects (separate)
ka: ყველა პროექტი (ცალ-ცალკე)

en: Show all projects, one chart per project
ka: ყველა პროექტის ჩვენება, ერთი გრაფიკი ყოველ პროექტზე

en: All projects (together)
ka: ყველა პროექტი (ერთად)

en: Show one chart with all projects
ka: ერთი გრაფიკის ჩვენება ყველა პროექტით

en: All projects (sum)
ka: ყველა პროექტი (ჯამი)

en: Show one chart with sum of projects
ka: ერთი გრაფიკის ჩვენება ყველა პროექტის ჯამით

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

en: Show project list
ka: პროექტების სიის ჩვენება

en: Uses smaller area for graphs
ka: იყენებს უფრო პატარა არეს გრაფიკებისთვის.

en: Retry Now
ka: თავიდან სცდა ახლავე

en: Retry the file transfer now
ka: ფაილების გზავნილის სცდა ახლავე

en: Abort Transfer
ka: გზავნილის შეწყვეტა

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
ka: ამ ფაილის გზავნილის გაუქმება. თქვენ არ მიიღებთ კრედიტს ამ დავალებისთვის.

en: File
ka: ფაილი

en: Progress
ka: პროგრესი

en: Size
ka: ზომა

en: Elapsed
ka: გასულია

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Transfers
ka: გზავნილები

en: Network activity is suspended -
ka: ქსელის აქტივობა შეჩერებულია -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
ka: .
    შეგიძლიათ იგი ჩართოთ აქტივობის მენიუდან.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ ფაილის გზავნილის '%s' გაუქმება?
    ყურადღება: გზავნილის გაუქმება გამოიწვევს დავალების გაუქმებას და თქვენ
    არ მიიღებთ კრედიტს მისთვის.

en: Abort File Transfer
ka: ფაილის გზავნილის გაუქმება

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: retry in
ka: თავიდან სცდა

en: failed
ka: ვერ მოხერხდა

en: suspended
ka: შეჩერებულია

en: active
ka: აქტიურია

en: pending
ka: მოლოდინშია

en:  (project backoff:
ka: (პროექტის გადატანა:

en: Show active tasks
ka: აქტიური დავალებების ჩვენება

en: Show only active tasks.
ka: მხოლოდ აქტიური დავალებების ჩვენება

en: Show VM Console
ka: ვმ კონსოლის ჩვენება

en: Show VM Console in a window.
ka: ვმ კონსოლის ჩვენება ფანჯარაში.

en: Suspend work for this result.
ka: ამ შედეგისთვის სამუშაოს შეჩერება.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
ka: შედეგზე მუშაობის შეწყვეტა. თქვენ არ მიიღებთ კრედიტს.

en: Remaining (estimated)
ka: დარჩენილია (დაახლოებით)

en: Deadline
ka: ვადა

en: Tasks
ka: დავალებები

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ დავალების '%s' გაუქმება?
    (პროგრესი: %s, სტატუსი: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ ამ %d დავალების შეწყვეტა?

en: Show all tasks
ka: ყველა დავალების ჩვენება

en: Show all tasks.
ka: ყველა დავალების ჩვენება.

en: Do you really want to cancel?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაუქმება?

en: Question
ka: შეკითხვა

en: &Next >
ka: &წინ >

en: < &Back
ka: < &უკან

en: &Finish
ka: &დასრულება

en: Services
ka: სერვისები

en: Hide %s
ka: %s-ის დამალვა

en: Hide Others
ka: სხვების დამალვა

en: Show All
ka: ყველაფრის ჩვენება

en: Quit %s
ka: %s-დან გამოსვლა
