BOINC - en to nb translation catalogue (762 entries)

en: I'm new
nb: Jeg er ny her

en: I'm a BOINC user
nb: Jeg er en BOINC bruker

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
nb: Du må få @Count fler poeng for å kunne skrive kommentarer på denne siden.

en: Enforced by version @number
nb: Påtvunget av versjon @number

en: Total Credit
nb: Poeng totalt

en: Friends (@count)
nb: Venner (@Count)

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
nb: Einstein@home er et program som bruker din datamaskins ledige tid til å kjøre en skjermbeskytter som søker etter gravitasjonsbølger fra spinnende nøytronstjerner (pulsarer) med data fra LIGO gravitasjonsbølgedetektor.

en: Run while computer is on battery power?
nb: Kjør mens datamaskinen går på batteri?

en: Only applies to portable computers
nb: Gjelder kun bærbare datamaskiner

en: Run while computer is in use?
nb: Kjør mens datamaskinen er i bruk?

en: Run GPU work while computer is in use?
nb: Kjør GPU kalkulasjon mens datamaskinen er i bruk?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
nb: 'I bruk' betyr mus/tastatur benyttet de siste

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
nb: Sett på pause hvis mus/tastatur har vært inaktiv de siste

en: Needed to enter low-power mode on some computers
nb: Nødvendig for å sette datamaskinen i strømsparingsmodus på noen datamaskiner

en: Suspend work if CPU usage is above
nb: Sett på pause når CPU bruk fra andre programmer overskrider

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
nb: 0 betyr ingen begrensninger. Fra versjon @number

en: Do work only between the hours of:
nb: Utfør arbeid bare mellom:

en: No restriction if equal
nb: Ingen begrensning hvis lik

en: Leave tasks in memory while suspended?
nb: La applikasjonene bli værende i minnet når suspendert

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
nb: Deaktiverte oppgaver vil benytte vekslingsminne hvis "ja"

en: Recommended: @period minutes
nb: Anbefalt: @period minutter

en: On multiprocessors, use at most
nb: På multiprosessorsystemer, bruk maks

en: processors
nb: prosessorer

en: Set to 0 for no limit
nb: Sett til 0 for å oppheve begrensninger

en: Can be used to reduce CPU heat
nb: Kan brukes for å redusere CPU temperatur

en: Disk: use at most
nb: Disk: bruk på det meste

en: Disk: leave free at least
nb: Disk: la det være ledig minst

en: Values smaller than @number are ignored
nb: Verdier under @number blir ignorert

en: Tasks checkpoint to disk at most every
nb: Kontrollpunkt for oppgaver skrives til disk på det meste hver

en: Swap space: use at most
nb: Vekslingsfil (page file): bruk maks

en: Computer is connected to the Internet about every
nb: Datamaskinen er koblet til internett omtrent hver

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
nb: La være tom eller 0 hvis du alltid er tilkoblet. @Project vil prøve å alltid ha tilgjengelig denne mengden oppgaver.

en: Maintain enough work for an additional
nb: Lagre tilleggsoppgaver for inntil

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
nb: Kun nyttig dersom du har modem, ISDN eller VPN tilkobling.

en: Maximum download rate
nb: Maksimum nedlastingshastighet

en: Maximum upload rate
nb: Maksimum opplastingshastighet

en: Use network only between the hours of:
nb: Bruk nettverk kun mellom:

en: Transfer at most
nb: Overfør på det meste

en: Skip image file verification?
nb: Hopp over verifisering av avbildningsfil

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
nb: merk denne KUN hvis din Internettleverandør modifiserer avbildingsfilene. Utelukking av verifiseringen reduserer sikkerheten til BOINC.

en: What is @this_project?
nb: Hva er @this_project?

en: Project
nb: Prosjekt

en: Total credits
nb: Totale poeng

en: Recent avg credits
nb: Nylig gjennomsnitt poeng

en: Web site
nb: Nettside

[ctx: preference set]
en: Home
nb: Hjem

en: Reply
nb: Svar

en: Reply to this comment with quote
nb: Svar på kommentaren med sitat

en: this project
nb: dette prosjektet

en: Featured
nb: Utvalgt

en: Locked
nb: Låst

en: Seconds
nb: sekunder

en: project
nb: prosjekt

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
nb: !name la deg til som venn på !site. Du kan godkjenne eller avvise denne forespørselen. Dersom du avviser forespørselen vil vi ikke varsle avsenderen, bare slette forespørselen fra begge kontoer.
    
    Følg lenken under for å vise denne forespørselen:
    !link
    
    Takk,
    !site teamet

en: Please set the minimum time required between posts.
nb: Angi minimum tid som kreves mellom innlegg.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
nb: Angi den minste totale poengsummen en bruker må ha for å kunne legge inn på denne oppslagstavlen.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
nb: Vennligst velg minimums gjennomsnittlig poeng en bruker må ha for å skrive et innlegg.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
nb: !name bekreftet deg som en venn på !site.
    
    Følg denne lenken for å se hans eller hennes profil:
    !link
    
    !message
    
    Takk,
    !site teamet

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
nb: Et skifte av grunnlegger har nylig vært forespurt. Et nytt skifte kan ikke utføres før det har gått minst 90 dager.

en: Team name is required.
nb: Team navn er påkrevd.

en: You are banned from community participation until @date
nb: Du er utestengt fra å delta til @date

en: There is no user on your team with that email address.
nb: Det er ingen brukere på teamet ditt med den e-postadressen.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
nb: Einstein@Home er et program som bruker datamaskinens inaktive tid til å kjøre en skjermsparer for å søke etter gravitasjonsbølger fra å spinne isolerte kompakte objekter (blant annet pulsarer) ved hjelp av data fra LIGO gravitasjonsbølgedetektor.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
nb: Einstein@Home er et program som bruker datamaskinens inaktiv tid til å søke etter gravitasjonsbølger fra spinning av isolerte kompakte objekter (blant annet pulsarer) ved hjelp av data fra LIGO gravitasjonsbølgedetektor.

en: Add separate preferences for @venue
nb: Legg til separate innstillinger for @møteplass

en: Team member @name has requested team foundership. This may be because you left the team or have not had contact with the team for a long time.
nb: Medlemmet @name har bedt om å overta grunnlegger status for dette teamet. Dette kan være fordi du har forlatt, eller ikke hatt kontakt med teamet på en lang stund.

en: The team founder has 1 day to respond to your transfer request.
nb: Lagets grunnlegger har 1 dag på seg til å svare på overføringsforespørselen din.

en: Message board title is required.
nb: Tittel på oppslagstavlen kreves.

en: Warning: Your content <a href="@url">must be re-indexed</a> before Apache Solr will search comments.
nb: Advarsel: Innholdet ditt <a href="@url">må indekseres på nytt</a> før Apache Solr vil søke i kommentarer.

en: Select the content types where the comments are indexed by Apace Solr. Your content must be re-indexed after changing this configuration.
nb: Velg innholdstyper der kommentarene indekseres av Apace Solr. Innholdet ditt må indekseres på nytt etter at du har endret denne konfigurasjonen.

en: If changing a user's email, you must also change the password simultaneously.
nb: Hvis du endrer brukerens e-postadresse, må du også endre passordet samtidig.

en: Usage: 'Save configuration' will save the above preferences into the drupal database. These will be the preset computing (global) preferences that will fill in the preferences form once a user loads the Account Preferences page.
nb: Bruk: 'Lagre konfigurasjon' lagrer innstillingene ovenfor i drupal-databasen. Dette vil være de (globale) forhåndsinnstilte datakalkuleringsinnstillingene som fyller ut innstillinger når en bruker laster inn siden Kontoinnstillinger.

en: 'Save configuration with disk usage settings from config.xml' will save the above preferences into the drupal database, but also load disk usage settings from the BOINC project's config.xml file. These will overwrite any disk usage settings you have placed above. Caution: A user's personal preferences will not change if you load the disk usage settings from config.xml here into the drupal database. They must change their preference settings manually.
nb: 'Lagre konfigurasjon med innstillinger for diskbruk fra config.xml' lagrer innstillingene ovenfor i drupal-databasen, men laster også inn innstillinger for diskbruk fra BOINC-prosjektets config.xml-fil. Disse overskriver alle innstillinger for diskbruk du har plassert ovenfor. Forsiktig: En brukers personlige preferanser endres ikke hvis du laster inn innstillingene for diskbruk fra config.xml her inn i Drupal-databasen. De må endre innstillingene manuelt.

[ctx: account-dashboard]
en: My stats
nb: Mine stats

[ctx: menu-link]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: menu-link]
en: Credentials
nb: Opplysninger

[ctx: menu-link]
en: Dashboard
nb: Kontrollpanel

[ctx: account-profile-edit]
en: Your personal background
nb: Din personlige bakgrunn

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
nb: Fortell om deg selv. Du kan fortelle hvor du er fra, alder, yrke, hobby eller hva du måtte ønske å dele om deg selv.

[ctx: account-profile-edit]
en: Your opinions about this project
nb: Dine meninger angående dette prosjektet

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us your thoughts about @this_project
       1. Why do you run @this_project?
       2. What are your views about the project?
       3. Any suggestions?
nb: Fortell oss tankene dine om @this_project
    1. Hvorfor kjører du @this_project?
    2. Hva er dine synspunkter om prosjektet?
    3. Noen forslag?

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
nb: Postnummer

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
nb: Land

[ctx: account-profile-edit]
en: Profile image
nb: Profilbilde

[ctx: account-profile-edit]
en: Website URL
nb: URL nettsted

[ctx: frontpage]
en: @this_project Progress
nb: @this_project Fremgang

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
nb: Prosjekter

[ctx: friends-page]
en: No Friends have been added.
nb: Ingen venner har blitt lag til.

[ctx: friends-page]
en: View All Friends
nb: Vis alle venner

[ctx: friends-page]
en: Friend Requests
nb: Venneforespørseler

[ctx: friends-page]
en: Awaiting Friend Approvals
nb: Venter på godkjenning fra venner

[ctx: search-page]
en: Search site
nb: Søk nettsted

[ctx: menu-link]
en: News
nb: Nyheter

[ctx: account-dashboard]
en: Certificates
nb: Sertifikater

[ctx: account-host-list]
en: All computers
nb: Alle datamaskiner

[ctx: account-host-list]
en: Computers active in past 30 days
nb: Datamaskiner aktive siste 30 dager

[ctx: menu-link]
en: Preferences
nb: Preferanser

[ctx: menu-link]
en: Community
nb: Fellesskap

[ctx: menu-link]
en: Privacy
nb: Personvern

[ctx: menu-link]
en: Subscriptions
nb: Abonnement

[ctx: account-dashboard]
en: Subscriptions
nb: Abonnement

[ctx: account-dashboard]
en: Updated
nb: Oppdaterte

[ctx: menu-link]
en: Queue
nb: Kø

[ctx: menu-link]
en: Profile
nb: Profil

[ctx: user-host-list]
en: Active in past 30 days
nb: Aktiv de siste 30 dager

[ctx: user-host-list]
en: All computers
nb: Alle datamaskiner

[ctx: user-info]
en: Joined
nb: Ble medlem

[ctx: user-info]
en: Posts
nb: Innlegg

[ctx: user-info]
en: Credit
nb: Arbeid utført

[ctx: account-dashboard]
en: Inbox
nb: Innboks

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
nb: Skriv ny

[ctx: accountpage]
en: Show computers
nb: Vis datamaskiner

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
nb: Avvis profil

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
nb: Utesteng bruker

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
nb: Innlogging autentiserer

[ctx: moderate-user-page]
en: No content is in the queue for moderation.
nb: Intet innhold står i køen for moderering.

[ctx: moderate-user-page]
en: User profile moderation queue
nb: Kø for moderering av brukerprofil

[ctx: account-host-list]
en: Active in past 30 days
nb: Aktiv de siste 30 dager

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
nb: Kommentar fra

[ctx: menu-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Subscriptions
nb: Abonnement

[ctx: country-of-origin]
en: Country
nb: Land

[ctx: menu-link]
en: Login
nb: Logg inn

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
nb: Epostadresse

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
nb: Tast inn din @s epostadresse.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
nb: Logg inn

[ctx: menu-link]
en: search
nb: Søk

[ctx: front-page]
en: Join now
nb: Bli med nå

[ctx: user-account]
en: Account
nb: Konto

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
nb: Programmer

[ctx: footer-link]
en: Server status
nb: Tjenestestatus

[ctx: view-team-info]
en: Founder
nb: Grunnlegger

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
nb: Gjennomsnitt nylig arbeid utført

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
nb: Navn

[ctx: team-members]
en: Members
nb: Medlemmer

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
nb: Totalt arbeid utført

[ctx: user-details]
en: User ID
nb: Bruker ID

[ctx: user-on-team]
en: User
nb: Bruker

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
nb: Administrator siden

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
nb: Bruker ble medlem

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
nb: Tidsstempel

[ctx: user-info]
en: Account Key
nb: Kontonøkkel

[ctx: user-info]
en: Member since
nb: Medlem siden

[ctx: user-info]
en: Email Address
nb: Epostadresse

[ctx: user-info]
en: Password Hash
nb: Passord Hash

[ctx: user-info]
en: Postal Code
nb: Postnummer

[ctx: user-info]
en: Send Email
nb: Send epost

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
nb: Vis verter

[ctx: host-list]
en: Computer ID
nb: Datamaskin ID

[ctx: host-list]
en: Location
nb: Plassering

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
nb: Andel av tiden BOINC kjører og kalkulering er tillatt

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
nb: Gjennomsnittlig behandlingstid

[ctx: host-details]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
nb: Andel av tiden BOINC kjører og internett tilkobling er tilgjengelig %

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
nb: Gjennomsnittlig prosessoreffektivitet

[ctx: host-details]
en: Free disk space
nb: Ledig diskplass

[ctx: host-details]
en: Total disk space
nb: Total diskplass

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
nb: Navn

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
nb: Oppgavevarighet korreksjonsfaktor

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
nb: Gj.sn. arbeid

[ctx: host-details]
en: External IP address
nb: Ekstern IP adresse

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
nb: Kryss-prosjekt ID

[ctx: host-details]
en: Last IP address
nb: Siste IP adresse

[ctx: host-details]
en: Cache
nb: Buffer

[ctx: host-details]
en: Memory
nb: Minne

[ctx: host-details]
en: Swap space
nb: Veksleminne

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
nb: Maksimal daglig WU kvote pr CPU

[ctx: host-details]
en: Average download rate
nb: Gjennomsnittlig nedlastingshastighet

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
nb: Gjennomsnittlig opplastingshastighet

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
nb: Antall ganger med samme IP adresse

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
nb: % av tiden BOINC kjører

[ctx: host-details]
en: Operating system
nb: Operativsystem

[ctx: host-details]
en: Operating system version
nb: Operativsystem

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
nb: Målt flyttallshastighet

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
nb: Målt heltallshastighet

[ctx: host-details]
en: CPU model
nb: CPU merker

[ctx: host-details]
en: Number of processors
nb: Antall prosessorer

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
nb: Antall ganger klient har kontaktet tjener

[ctx: host-details]
en: Last contact
nb: Siste kontakt

[ctx: host-details]
en: Serial number
nb: Serienummer

[ctx: host-details]
en: Timezone
nb: Tidssone

[ctx: task-details]
en: Task ID
nb: Oppgave ID

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
nb: Arbeidsenhet ID

[ctx: task-details]
en: Host ID
nb: Vert ID

[ctx: application-details]
en: Application ID
nb: Applikasjons ID

[ctx: task-details]
en: Application version
nb: Applikasjonsversjon

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
nb: Tildelt poeng

[ctx: task-details]
en: Client state
nb: Tilstand klient

[ctx: task-details]
en: CPU time
nb: CPU tid

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: task-details]
en: Run time
nb: Kjøretid

[ctx: task-details]
en: Exit status
nb: Avsluttet med statusen

[ctx: task-details]
en: Granted credit
nb: Tildelte poeng

[ctx: task-details]
en: Outcome
nb: Utfall

[ctx: task-details]
en: Received time
nb: Mottatt

[ctx: task-details]
en: Report deadline
nb: Rapporter frist

[ctx: task-details]
en: Sent
nb: Sendt

[ctx: task-details]
en: Server state
nb: Tilstand tjener

[ctx: task-details]
en: Stderr out
nb: Stderr logg

[ctx: task-details]
en: Validation state
nb: Valider tilstand

[ctx: task-details]
en: Peak working set size
nb: Toppunkt størrelse arbeidssett

[ctx: task-details]
en: Peak swap size
nb: Maks mellomlager størrelse

[ctx: task-details]
en: Peak disk usage
nb: Maks disk bruk

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
nb: Kanonisk poeng

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
nb: Kanonisk resultat ID

[ctx: workunit-details]
en: Created time
nb: Opprettet

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
nb: Feilmaske

[ctx: workunit-details]
en: Minimum quorum
nb: Minimum  beslutningsdyktig antall

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
nb: Navn

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
nb: Maks feilede oppgaver

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
nb: Maks vellykkede oppgaver

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
nb: Maks totale oppgaver

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
nb: Trenger validering

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
nb: Første replikasjon

[ctx: application-details]
en: Target number of results
nb: Mål for resultat

[ctx: application-details]
en: Application version ID
nb: Applikasjonsversjon ID

[ctx: application-details]
en: Plan class
nb: Planlegg klasse

[ctx: application-details]
en: Version number
nb: Versjonsnummer

[ctx: host-details]
en: Computer
nb: Datamaskin

[ctx: application-details]
en: App version ID
nb: Applikasjonsversjon ID

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
nb: Påfølgende gyldige oppgaver

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
nb: Antall oppgaver fullført

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
nb: Maks oppgaver pr dag

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
nb: Antall oppgaver i dag

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
nb: Gjennomsnittlig behandlingstid

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
nb: Moderering

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
nb: Profiler ikke undersøkt

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
nb: Innlegg bidratt

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
nb: Siste nytt fra @site_name prosjektet

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
nb: Sitat

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment with a quote
nb: Svar på denne kommentaren med et sitat

[ctx: mini-user-stats]
en: Joined: @join_date
nb: Ble med: @join_date

[ctx: mini-user-stats]
en: Posts: @post_count
nb: Innlegg: @post_count

[ctx: mini-user-stats]
en: Credit: @user_credits
nb: Poengsum: @user_credits

[ctx: message-header]
en: Message @id
nb: Meldings @id

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
nb: Moderering

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
nb: Stderr logg

[ctx: message-header]
en: message @id
nb: Meldings @id

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
nb: Som svar til !parent

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
nb: Velkommen tilbake

[ctx: front-page]
en: Learn more
nb: Finn ut mer

[ctx: front-page]
en: View account
nb: Vis konto

[ctx: front-page]
en: User of the day
nb: Dagens Bruker

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
nb: Mer enn 500 000 frivillige og øker stadig.

[ctx: front-page]
en: Credits per day
nb: Poeng per dag

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
nb: diskuter

[ctx: menu-link]
en: Logout
nb: Logg ut

[ctx: footer-link]
en: Create content
nb: Lag innhold

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
nb: Anonym

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
nb: BBkode hjelp

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
nb: Skriv kommentar

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: host-details]
en: Details
nb: Detaljer

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
nb: Oppgaver

[ctx: host-list]
en: Computers pending
nb: Ventende datamaskiner

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
nb: Denne brukeren har ikke noen tilknyttede datamaskiner enda. Datamaskiner vil vises så fort de har opptjent poeng.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
nb: Gj.sn. poeng

[ctx: account-dashboard]
en: More
nb: Mer

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
nb: Datamaskiner skjult

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
nb: Denne brukeren deler ikke informasjon om sine datamaskiner

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
nb: Navn

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
nb: Innsendt av !username den !datetime

[ctx: user-profile]
en: Background
nb: Bakgrunn

[ctx: user-profile]
en: Opinion
nb: Mening

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
nb: Hjemmeside

[ctx: users-table]
en: View user profile.
nb: Vis brukerprofil.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
nb: Skriv passord for å lagre endringene

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
nb: Tast inn ditt nåværende passord hvis du skal endre
    epost adresse eller passord.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
nb: BOINC bruker ID

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
nb: Drupal bruker ID

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
nb: Kontonøkkel

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
nb: Svak konto nøkkel

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
nb: Kryss-prosjekt ID

[ctx: form-save]
en: Save changes
nb: Lagre endringer

[ctx: forgot-password]
en: Change password
nb: Endre passord

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
nb: Generell

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: account-preferences-location]
en: School
nb: Skole

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
nb: Arbeid

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
nb: ja

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
nb: nei

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
nb: Forhåndsinnstillinger

[ctx: account-preferences-preset]
en: Maximum
nb: Maksimum

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
nb: Grønn

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
nb: Bruker

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
nb: Oppdater innstillinger

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
nb: Prosessorbruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is on battery?
nb: Suspendere når datamaskinen går på batteri?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing on portables when running on battery power.
nb: Stanser kalkulering på bærbare datamaskiner når den kjører på batteristrøm.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is in use?
nb: Suspendere når datamaskinen er i bruk?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing and file transfers when you're using the computer.
nb: Suspenderer databehandling og filoverføring når du bruker datamaskinen.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend GPU computing when computer is in use?
nb: Stanser GPU-kalkulering når datamaskinen er i bruk?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends GPU computing when you're using the computer.
nb: Stanser GPU kalkulering når du bruker datamaskinen.

[ctx: account-preferences-computing]
en: "In use" means mouse/keyboard input in last
nb: Med "I bruk" menes i det minste mus-/tastaturbruk

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
nb: minutter

[ctx: account-preferences-computing]
en: This determines when the computer is considered "in use".
nb: Dette avgjør når datamaskinen regnes som "i bruk".

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
nb: Sett på pause hvis mus/tastatur har vært inaktiv de siste

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
nb: Dette tillater noen datamaskiner å gå i strømsparingsmodus når de ikke er i bruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
nb: Sett på pause når CPU bruk fra andre programmer overskrider

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
nb: Sett på pause når datamaskinen er opptatt med å kjøre andre programmer

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only between:
nb: Kalkuler bare mellom:

[ctx: account-preference]
en: and
nb: og

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
nb: Utfører beregninger kun innefor gitte tidsrom hver dag.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended?
nb: La ikke-GPU oppgaver bli i minnet når suspendert?

[ctx: account-preferences-computing]
en: If "Yes", suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If "No", suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
nb: Hvis "Ja", forblir suspenderte oppgaver i minnet og fortsetter uten tapt arbeid. Hvis "Nei", blir suspenderte oppgaver fjernet fra minnet og gjenopptatt fra det siste kontrollpunktet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
nb: Bytt mellom oppgaver hver

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
nb: Hvis du deltar i flere prosjekter kan BOINC bytte mellom dem så ofte.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
nb: Bruk på det meste

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
nb: % av prosessorene

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
nb: Reserver litt CPU tid for andre applikasjoner. Eksempel: 75% betyr benytt 6 kjerner av en 8 kjerner CPU.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
nb: % av CPU tid

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
nb: Paus/fortsett beregning med noen sekunder intervall for å redusere CPU temperatur og energiforbruk. Eksempel: 75% betyr beregn i 3 sekunder, vent 1 sekund og gjenta.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
nb: Disk- og minnebruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: use no more than
nb: Disk: ikke bruk mer enn

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
nb: Begrens total diskforbruk til BOINC

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: leave at least
nb: Disk: la minst være igjen

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
nb: Begrens plassbruk så det er minst så mye plass ledig på disken hvor BOINC lagrer data.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
nb: % av total

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
nb: Begrens prosentandelen av diskplass brukt av BOINC på den disken som benyttes til lagring av data.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
nb: Forespør oppgaver til sjekkpunkt maks hver

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
nb: sekunder

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
nb: Dette styrer hvor ofte oppgaver lagrer tilstanden til disken, slik at de senere kan fortsettes fra det punktet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
nb: Vekslingsfil (page file): bruk maks

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
nb: Begrens størrelsen på bruken av vekslingsfilen (page file) brukt av BOINC

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
nb: Minne: maks utnyttelse når datamaskinen er i bruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
nb: Begrens mengden minne benyttet av BOINC når du bruker datamaskinen.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
nb: Minne: maks utnyttelse når datamaskinen ikke er i bruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
nb: Begrens mengden minne benyttet av BOINC når du ikke bruker datamaskinen.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
nb: Nettverksbruk

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
nb: Lagre minst

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
nb: dagers arbeid

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
nb: Lagre nok oppgaver til å holde maskinen opptatt for denne perioe.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
nb: Tillegslagre opptil

[ctx: unit-of-time]
en: days
nb: dager

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
nb: Lagrer ekstra oppgaver utover minimums nivå. Avgjør hvor mange oppgaver som skal forespørres fra prosjektet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
nb: Bekreft før det kobles til internett?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
nb: Kun nyttig dersom du har modem, ISDN eller VPN tilkobling.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
nb: Koble fra når ferdig?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
nb: Begrens nedlastningshastighet til

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
nb: Begrens nedlastningshastighet til filoverføringer til

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
nb: Begrens opplastingshastighet til

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
nb: Begrens opplastingshastighet til filoverføring.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
nb: Overfør filer kun mellom

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
nb: Overfører filer bare innefor bestemte perioder hver dag.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
nb: Begrens bruk til

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
nb: Eksempel: BOINC kan overføre maks 2000 MB med data i løpet av 30 dager

[ctx: account-preferences-computing]
en: Skip data verification for image files?
nb: Hopp over dataverifisering for speilbildefiler?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Only select "Yes" if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
nb: Velg bare "Ja" hvis Internett-leverandøren endrer speilbildefiler. Hopp over verifisering reduserer sikkerheten til BOINC.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
nb: Vis sammenligning

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
nb: @Count millioner ops/sek

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
nb: @rate KiB/sekund

[ctx: host-details]
en: @count days
nb: @Count dager

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
nb: Ressurs innstillinger

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
nb: Ressurs fordeling

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
nb: Avgjør andelen av datamaskinens resurser som er tildelt til dette prosjektet. For eksempel, hvis du deltar i to BOINC prosjekt med resursfordeling 100 og 200, vil det første prosjektet få 1/3 og det andre få 2/3 av datamaskinens resurser.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
nb: Bruk CPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Request CPU-only tasks from this project.
nb: Be kun om CPU-oppgaver fra dette prosjektet.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
nb: Bruk NVIDIA GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Request NVIDIA GPU tasks from this project.
nb: Etterspør NVIDIA GPU-oppgaver fra dette prosjektet.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
nb: Bruk ATI GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Request ATI GPU tasks from this project.
nb: Etterspør ATI GPU-oppgaver fra dette prosjektet.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
nb: Bruk Intel GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Request Intel GPU tasks from this project.
nb: Etterspør Intel GPU-oppgaver fra dette prosjektet.

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
nb: Beta innstillinger

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
nb: Kjør testapplikasjon?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
nb: Dette hjelper oss med å utvikle applikasjoner, men kan medføre at oppgaver feiler på din datamaskin

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
nb: Standard verdi: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
nb: Programmer

[ctx: account-preferences-project]
en: Default set
nb: Standard sett

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
nb: Sett brukt for nye datamskiner

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
nb: Generelle innstillinger

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
nb: Tidssone

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
nb: Innstilling for varsler

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
nb: Motta epostvarsler om private meldinger?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
nb: Motta epostvarsler om venneforespørsel?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
nb: Språkinnstillinger

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
nb: Språk

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
nb: Standard språk for epost og ønsket språk for visning av hjemmesider for denne kontoen.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
nb: Hvis du har en <a href="@gravatar-check">gyldig Gravatar</a> tilknyttet e-postadressen din, vil den brukes som brukerbildet ditt.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
nb: Gravartar vil ikke vises dersom du laster opp et brukerbilde.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
nb: Hvis du har en <a href="@gravatar-check">gyldig Gravatar</a> tilknyttet e-postadressen din, bruk den som brukerbildet ditt.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
nb: Gravartar vil ikke vises dersom en avartar blir lastet opp.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
nb: Avatar innstillinger

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
nb: Last opp en avartar

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
nb: Foruminnstillinger

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
nb: I diskusjonstemaer, vis på det meste @comments_per_page

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
nb: kommentarer pr side

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
nb: Sorter kommentarer i diskusjoner

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
nb: Nyeste post først

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
nb: Eldste innlegg først

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
nb: Signatur

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
nb: Signaturen din vil vises nederst i dine innlegg

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
nb: Skjul signaturer i forum

[ctx: account-preferences-community]
en: Ignore Users in forums:
nb: Ignorer brukere i forum:

[ctx: account-preferences-community]
en: <a href="@ignore-user-list">View/Edit</a> your ignored users list.
nb: <a href="@ignore-user-list">Vis/rediger</a> listen over ignorerte brukere.

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
nb: Personverninnstillinger

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
nb: Er det greit at @Project og teamet ditt (hvis du har) sender deg epost?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
nb: Skal @project vise dine datamaskiner på sin hjemmeside?

[ctx: host-list]
en: No active computers
nb: Ingen aktive datamaskiner

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
nb: Brukeren har ikke datamaskiner med aktivitet de siste 30 dagene.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
nb: i/t

[ctx: forum-column]
en: Threads
nb: Tråder

[ctx: forum-column]
en: Posts
nb: Innlegg

[ctx: forum-column]
en: Last post
nb: Siste innlegg

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
nb: Vennligst vis ansvar når du skriver innlegg så du ikke skriver støtende eller fornærmende innlegg. Støtende innhold eller tråder kan slettes av moderatorene uten forvarsel. Dersom du kommer over støtende innhold skal du ikke skrive svar på dette. Trykk på "rapporter" knappen på bunnen av innlegget for å varsle moderatorene.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
nb: Vi ber deg om å holde diskusjonene på disse oppslagstavlene relatert til @Project eller BOINC. Unntaket er Science oppslagstavlen hvor alt som omhandler underliggende vitenskap kan diskuteres. Dersom du ønsker å delta i bredere diskusjoner ber vi deg benytte de uoffisielle forumene til @Project.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
nb: Disse oppslagstavlene støtter kun BBCode tagger.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
nb: Administrer abonnementer

[ctx: team-general-info]
en: Teams
nb: Team

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
nb: Tilgang til team medlemmers epost adresser

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
nb: Rediger teamet's navn og beskrivelse

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
nb: Legg til eller fjern team administrator

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
nb: fjern medlemmer fra teamet

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
nb: Dropp lag hvis det ikke har medlemmer

[ctx: account-team-panel]
en: My team
nb: Mitt team

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
nb: Du er medlem av @team.

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
nb: Vis teamet mitt.

[ctx: search-team]
en: Search teams
nb: Søk etter lag

[ctx: tasks-pending]
en: Tasks are pending for this workunit.
nb: Oppgaver venter for denne arbeidsenheten.

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
nb: Innsendt av !datetime

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
nb: Kommentarer

[ctx: form-clear]
en: Clear
nb: Fjern

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
nb: Dette vil fjerne alle dine innstillinger fra @name innstillingssett. Er du sikker?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
nb: Ingen @type oppgaver

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
nb: Det er ingen oppgaver av denne typen.

[ctx: host-details]
en: Show IP address
nb: Vis IP adresse

[ctx: unit-of-time]
en: hours
nb: timer

[ctx: form-merge]
en: Merge
nb: Slå sammen

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
nb: Nye medlemmer, siste dag

[ctx: view-team-info]
en: Total members
nb: Medlemmer totalt

[ctx: view-team-info]
en: Active members
nb: Aktive medlemmer

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
nb: Medlemmer med arbeid utført

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
nb: Hjemmeside

[ctx: team-description]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
nb: Ingen prosjekter...

[ctx: account-preferences]
en: No preferences found for set '@venue'. Click SAVE CHANGES below to save the following preferences to your account.
nb: Ingen innstillinger funnet for settet '@venue'. Klikk på LAGRE ENDRINGER nedenfor for å lagre følgende innstillinger i kontoen din.

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
nb: Laster ned skrivebordsversjonen

[ctx: join-page]
en: Run the installer
nb: Kjør installasjonsprogrammet

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: reply
nb: svar

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
nb: Svar på denne kommentaren

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this topic with a quote
nb: Svar på dette emnet med et sitat

[ctx: private-message]
en: Send message
nb: Send melding

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
nb: Skriv ny kommetar

[ctx: recent-posts]
en: commented on
nb: kommentert den

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
nb: startet diskusjon

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
nb: Gjør tråd klistret

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
nb: Gjør dette emnet klistret

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
nb: Lås

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
nb: Lås denne tråden for kommentarer

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
nb: Skjul

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
nb: Skjul dette emnet

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
nb: Konverter

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
nb: Konverter kommentar til nytt emne

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
nb: Skjul denne kommentaren

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
nb: Slett denne kommentaren

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
nb: Rediger denne kommentaren

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
nb: Ingen resultat funnet

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
nb: Profiler i avvente av godkjenning

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
nb: Legg til som venn

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
nb: !site: kommentar postet i "topic_name"

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
nb: !Author har svart på "!topic_name".

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
nb: For å vise dette emne på !site, trykk her:
    !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
nb: Forlat team

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
nb: Klikk her for å oppheve medlemskapet ditt med @this_team

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
nb: Forlat dette teamet

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
nb: Be om grunnleggerstatus

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
nb: Hvis grunnleggeren ikke er aktiv og du ønsker å ta over grunnlegger rollen trykker du under for å be om grunnleggerstatus for @this_team.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
nb: Initiere anmodning

[ctx: form-delete]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
nb: Dette vil slette datamaskin @id fra din konto. Er du sikker på at du ønsker dette?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
nb: Lag et nytt team

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
nb: Hvis du ikke kan finne et team som er riktig for deg, kan du opprette et team.

[ctx: create-team-panel]
en: Login to create a new team
nb: Logg inn for å opprette et nytt team

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
nb: Hvis du allerede kjører BOINC, velg <i>Legg til
    prosjekt</i>

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
nb: Hvis du benytter en kommandolinje versjon av BOINC
    må du først bruke BOINC manager programvaren (en annen plass hvis nødvendig) for å opprette en
    konto hos dette prosjektet. Bruk så denne kontoen for å koble til prosjektet
    med kommandolinje versjonen.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
nb: Hvis du bruker BOINC versjon eldre enn 5.0 vennligst
    oppgrader til en nyere versjon for å opprette
    en konto for dette prosjektet.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
nb: ignorereliste

[ctx: ignore-user-content]
en: here
nb: her

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
nb: !username er på din! ignore_list. Klikk !here for å se dette innlegget.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
nb: Revider eller skriv kommentar

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
nb: Dette er ikke tilgjengelig før du har laget en profil.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
nb: Opprett en profil

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
nb: Du må få 1 poeng til!

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
nb: Bli med i team

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
nb: Trykk her for å bli med i @this_team

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
nb: Bli med i dette teamet

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
nb: @Count dager gjenstår

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
nb: Glemt passord

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
nb: autentikatorbasert innlogging

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
nb: Tast inn epostadressen for å få tilsendt en epost med instruksjoner om hvordan du nullstiller passordet ditt (eller bruk !authenticator_login).

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
nb: Hvis du glemmer epostadressen knyttet til kontoen, eller du ikke kan motta epost på denne adressen:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
nb: Hvis du har kjørt BOINC fra den kontoen før kan du få tilgang til den på følgende måte:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
nb: BOINC dokumentasjon

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
nb: Gå til BOINC data mappen på din datamaskin (see !boinc_wiki for hjelp til å finne denne).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
nb: Finn kontofilen for dette prosjektet; den vil hete noe tilsvarende %file (hvor prosjekt URL er %url).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
nb: Åpne filen i et tekstredigeringsprogram lignende notepad. Der vil du finne noe lignende:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
nb: Merk og kopier tekststrengen mellom &lt;authenticator&gt; og &lt;/authenticator&gt; (%auth i eksempelet over).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
nb: Lim inn teksten i feltet under og trykk OK.

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
nb: Du vil nå logge inn på kontoen din. Vennligst oppdater brukernavn og passord.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
nb: Logg inn med godkjenningsmekanisme

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
nb: Ingen konto funnet for @email -- velg "opprett konto" for å registrere

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
nb: Godkjenning er påkrevet ved bytte av epost adresse eller passord.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
nb: Skriv nytt emne

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
nb: Beklager, ukjent epostadresse eller passord.

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
nb: Har du glemt passordet ditt?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
nb: Disse innstillingene gjelder for alle BOINC prosjektene du deltar i.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
nb: På datamaskiner som er tilknyttet flere prosjekter vil innstillingene med sist endringstidspunkt bli benyttet.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
nb: Innstillinger sist endret: @mod_time

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
nb: Kombinerte innstillinger

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
nb: Bytt visning

[ctx: account-preferences-comuting]
en: Transfer files only between:
nb: Overfør filer bare mellom:

[ctx: account-preference]
en: every
nb: hver

[ctx: form-edit]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: form-add]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
nb: @ip_adress (lik de siste @count ganger)

[ctx: message-header]
en: parent removed
nb: forelder fjernet

[ctx: host-details]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
nb: En BOINC konto finnes allerede for @email

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
nb: Fjern vennskap

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
nb: Lag et nytt team

[ctx: friends-page]
en: Send request
nb: Send forespørsel

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
nb: Fjern vennskap

[ctx: recent-posts]
en: posted
nb: Postet

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
nb: Dine innstillinger for felleskap er oppdatert.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
nb: Ugyldig innstilling for "%preference"

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
nb: Et diskusjonsforum er opprettet for team medlemmer.

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
nb: Gå inn i forum

[ctx: friends-page]
en: Approve request
nb: Aksepter forespørsel

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
nb: !name godtok venneforespørselen din [!site]

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
nb: Godkjenn profil

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
nb: Godkjenn profilinnhold

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
nb: Ikke avvis profilinnhold

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
nb: Fjern klistret

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
nb: Fjern klistret status til emne

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
nb: Vis

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
nb: Vis denne kommentaren

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
nb: Ikke publisert

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
nb: Lag et team

[ctx: form-choose]
en: Choose type
nb: Velg type

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
nb: Team navn

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
nb: Kun tekst, ingen HTML tagger

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
nb: Team navn, HTML versjon (valgfritt)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
nb: Du kan bruke begrensede HTML tagger

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
nb: Team hjemmeside (valgfritt)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
nb: Vist på lagets side

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
nb: Type team

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
nb: Tillat nye medlemmer?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
nb: Beskrivelse av teamet

[ctx: team-form-save]
en: Save team
nb: Lagre team

[ctx: team-manage]
en: Manage team
nb: Administrer team

[ctx: team-manage]
en: View member list
nb: Vis medlemsliste

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
nb: Medlemmers navn og epost

[ctx: team-manage]
en: View change history
nb: Vis endringshistorikk

[ctx: team-manage]
en: See member activity
nb: Se medlemsaktivitet

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
nb: Administrer team oppslagstavle

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
nb: Opprett eller administrer oppslagstavle

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
nb: Fjern medlemmer

[ctx: team-manage]
en: Change founder
nb: Endre grunnlegger

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
nb: Administrer team administratorer

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
nb: Rediger teaminfo

[ctx: team-manage]
en: Remove team
nb: Fjern team

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
nb: Noen ganger tildeler BOINC forskjellige identiteter til samme datamaskinen ved en feiltagelse. Du kan rette opp dette ved å slå sammen gammel og ny identitet.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
nb: Merk datamaskinene som er den samme som @name (opprettet @date, datamaskin ID @id)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
nb: Datamaskin @old_id har blitt slått sammen med @id.

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
nb: Passordet er ikke gyldig. Vennligst kontroller at det er korrekt.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
nb: skjult

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
nb: Datamaskin @old_id har blitt slått sammen med @id.

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
nb: BOINC-bredt team's nettsted

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
nb: Dette er et BOINC-bredt team. Endringer kan gjøres på !site.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
nb: Skriv emne

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
nb: Maksimumsverdien overskredet for @field

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
nb: Nåværende grunnlegger har @count dager til å besvare forespørselen din.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
nb: Ugyldig datatype for @field

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
nb: Minimumsgrense ikke oppnådd for @field

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
nb: Lås opp

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
nb: Lås opp denne tråden for kommentarer

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
nb: Legg til som venn

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
nb: Venneforespørsel fra !name[!site]

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
nb: Melding

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
nb: Avbryt venneforespørsel

[ctx: account-preferences-project]
en: At least one application must be selected
nb: Minst en applikasjon må velges

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
nb: Opprett team meldingstavle

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
nb: Oppslagstavle tittel

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
nb: Minimum tid mellom innlegg

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
nb: Minimum total poeng for å publisere

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
nb: Minimum gjennomsnitt poeng for å publisere

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
nb: Tillat alle å lese oppslagstavle?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
nb: Opprett meldingstavle

[ctx: team-forum]
en: About message boards
nb: Om oppslagstavler

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
nb: Kun team medlemmer kan skrive her

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
nb: Kun team medlemmer kan lese (valgfri)

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
nb: Grunnlegger og team administratorer har moderatorrettigheter

[ctx: search-user]
en: Search
nb: Søk

[ctx: team-founder-change]
en: respond to the request
nb: besvar forespørselen

[ctx: team-founder-change]
en: A foundership transfer request has been made for your team. Please !respond.
nb: En forespørsel om overføring av grunnleggerstatus finnes for ditt team. Vennligst !respond.

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Respond to transfer request
nb: Svar på overføringsforespørselen

[ctx: team-request-foundership-response]
en: If you don't decline the request by @date, @name will have the option of assuming team foundership. (note: To accept the request, assign foundership to @name using the form below)
nb: Hvis du ikke avviser forespørselen innen @date, vil @name ha muligheten til å ta over statusen som grunnlegger. (For å godta forespørselen, overfør grunnleggerstatus til @name ved å bruke skjemaet nedenfor.)

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Deny request
nb: Avvis forespørselen

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
nb: Gjør til grunnlegger

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
nb: Endre grunnlegger av team

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
nb: Notater om bytte av grunnlegger:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
nb: Hvilket som helst medlem av dette laget kan

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
nb: Nåværende grunnlegger blir en normal bruker

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
nb: Grunnleggerstatus kan forespørres av team medlemmer:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
nb: Kun en forespørsel om gangen

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
nb: Det må være minst 60 dager siden siste forespørsel

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
nb: Aktive forespørsler må være eldre enn 90 dager

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
nb: Nåværende grunnlegger har 60 dager til å besvare forespørselen

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
nb: Ugyldig autentikator

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
nb: @email er ikke en velformulert epoatadresse. Vennligst kontroller

[ctx: friend-approve]
en: Approve friend request
nb: Godta venneforespørsel

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
nb: opphev utestenging av bruker

[ctx: team-request-foundership]
en: 1 day remaining
nb: 1 dag igjen

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
nb: Det er ikke noen konto med den godkjennongsmekanismen.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
nb: Legg til team administrator

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
nb: Tast inn epostadresse

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
nb: Nåværende team administratorer

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
nb: Om team administratorer

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
nb: Team administratorer kan:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
nb: Rediger teaminfo

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
nb: Vis teamets medlemshistorikk

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
nb: Moderer team forumet

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
nb: Fjern medlemmer fra teamet

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
nb: Dropp team hvis det ikke har medlemmer

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
nb: Teamadministratorer kan ikke:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
nb: Endre grunnlegger av team

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
nb: Legg til eller fjern team administratorer

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
nb: Hvis en team administrator forlater teamet vil vedkommende miste administrator statusen for teamet. Vi anbefaler at du bare bruker personer du kjenner og stoler på.

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
nb: @project deltakere kan danne lag. Du kan bare tilhøre ett team. Du kan når som helst bli med i eller avslutte et team. For å bli med på et team, besøk teamets side og klikk "Bli med i dette teamet". Hvert team har en grunnlegger som kan:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
nb: Skriv @siteurl når du blir bedt om det

[ctx: forgot-password]
en: Instructions
nb: Instruksjoner

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- please create an account using a BOINC client -- !instructions
nb: Det finnes ingen konto for @email -- vennligst opprett en konto med en BOINC-klient  -- !instructions

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days have elapsed since your request and the founder has not responded.
nb: @Count dager har gått siden din forespørsel og grunnleggeren har ikke svart.

[ctx: team-request-foundership]
en: You now have @count days to assume foundership before another team member may submit a request.
nb: Du har nå @Count dager til å ta grunnleggerstatus før et annet team medlem kan sende en forespørsel.

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
nb: Ta over grunnleggerstatus

[ctx: friends-page]
en: Remove request
nb: Fjern forespørsel

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: account-task-table]
en: Tasks for your account
nb: Oppgaver for din konto

[ctx: task-table]
en: Application
nb: Applikasjon

[ctx: task-table]
en: All applications
nb: Alle programmer

[ctx: task-table]
en: Task ID
nb: Oppgave ID

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
nb: Arbeidsenhet ID

[ctx: task-table]
en: Computer
nb: Datamaskin

[ctx: task-table]
en: Sent
nb: Sendt

[ctx: task-table]
en: Time Reported or Deadline
nb: Tid rapportert eller frist

[ctx: task-table]
en: Run time
nb: Kjøretid

[ctx: task-table]
en: CPU time
nb: CPU tid

[ctx: task-table]
en: Claimed Credit
nb: Hevdede poeng

[ctx: task-table]
en: Granted Credit
nb: Tildelte poeng

[ctx: task-table]
en: All
nb: Alle

[ctx: task-table]
en: In progress
nb: I prosess

[ctx: task-table]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: task-table]
en: Valid
nb: Gyldig

[ctx: task-table]
en: Invalid
nb: Ugyldig

[ctx: task-table]
en: Error
nb: Feil

[ctx: task-table]
en: Reset
nb: Nullstill

[ctx: form-save]
en: Apply Filter
nb: Påfør filter

[ctx: account-host-details]
en: You are not allowed to make changes to this host.
nb: Du har ikke tillatelse til å gjøre endringer på denne verten.

[ctx: host-task-table]
en: Tasks for computer @host_id
nb: Oppgaver for datamaskinen @host_id

[ctx: account-host-details]
en: The location for this host has been updated.
nb: Plasseringen til denne verten har blitt oppdatert.

[ctx: account-host-details]
en: This will take effect next time the host contacts the project.
nb: Dette vil tre i kraft neste gang verten kontakter prosjektet.

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-there-is-no-profile]
en: Profile does not exist.
nb: Profil eksisterer ikke.

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
nb: Dette vil fjerne alle dine innstillinger fra @name innstillingssett. Er du sikker?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
nb: Dette vil fjerne alle dine innstillinger fra @name innstillingssett. Er du sikker?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
nb: Du kan opprette en oppslagstavle for @team

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
nb: Tast inn en epostadresse.

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
nb: Last ned BOINC programvaren.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
nb: For Android-enheter, last ned BOINC fra Google Play Store eller Amazon App Store.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
nb: Kjør installasjonsprogrammet.

[ctx: join-page]
en: Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
nb: Velg @sitename fra listen, eller tast inn @siteurl.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
nb: Installer BOINC på denne enheten hvis den ikke allerede er installert

[ctx: join-page]
en: Select <i>Tools / Add Project</i>. Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
nb: Velg <i>Verktøy / Legg til prosjekt</i>. Velg @sitename fra listen, eller skriv inn @siteurl.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version using <b>!boinccmd</b>.
nb: Hvis du kjører en kommandolinjeversjon av BOINC,
    bruk først BOINC administrator-programvaren (andre steder hvis nødvendig) for å opprette en
    en konto på dette prosjektet, og bruk deretter kontoen til å koble til
    kommandolinjeversjon ved hjelp av <b>!boinccmd</b>.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version of BOINC to create an account
            at @this_project.
nb: Hvis du kjører en pre-5.0-versjon av BOINC, vær så snill
    oppgrader til en nyere versjon av BOINC for å opprette en konto
    på @this_project.

[ctx: team-add-admin]
en: @user is the founder of @team!
nb: @user er grunnleggeren av @team!

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translation filter to help split content into chunks for translations.
nb: BOINC-oversettelsesfilter for å dele innhold i biter for oversettelser.

[ctx: input-filter-help]
en: Splits node content into chunks for translation.
nb: Deler nodeinnhold i biter for oversettelse.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translate filter
nb: BOINC oversett filter

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Content types to filter
nb: Innholdstyper å filtrere

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Choose which content (node) types wich will be split into chunks for translation.
nb: Velg hvilke innholdstyper (noder) som skal deles i biter for oversettelse.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Print debugging info
nb: Skriv ut feilsøkingsinfo

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Prints additional debugging information. This option should be disabled on production sites.
nb: Skriver ut ekstra feilsøkingsinformasjon. Dette alternativet skal deaktiveres på produksjonssider.

[ctx: join-page]
en: Rules and Policies
nb: Regler og retningslinjer

[ctx: join-page]
en: Read our !rules_and_policies.
nb: Les våre !rules_and_policies.

[ctx: account-password]
en: Password
nb: Passord

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
nb: Skriv passordet som hører til brukernavnet ditt.

[ctx: login-page]
en: Request new password
nb: Be om nytt passord

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
nb: Merk alle emnene som lest

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
nb: Merk alle forumene som lest

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
nb: CAPTCHA-valideringsfeil: ukjent CAPTCHA-økt-ID. Kontakt nettstedsadministrator hvis dette problemet vedvarer.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
nb: Svaret du skrev på CAPTCHA var ikke korrekt

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
nb: Ingen tilgang. Du må logge inn for å vise denne siden.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
nb: Du har ikke tilgang til denne siden.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
nb: Deaktiviser rik tekst

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
nb: Aktiviser rik tekst

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: subscribe
nb: abonnér

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: unsubscribe
nb: avslutt abonnement

[ctx: forum]
en: Report
nb: Rapport

[ctx: forum]
en: Cancel report
nb: Avbryt rapport

[ctx: forum]
en: Reset flags
nb: Nullstill flagg

[ctx: forum]
en: Ignore user
nb: Ignorer bruker

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: All tasks
nb: Alle oppgaver

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: Time reported or deadline
nb: Tid rapportert eller frist

[ctx: task-details]
en: Run time (sec)
nb: Kjøretid (sek)

[ctx: task-details]
en: CPU time (sec)
nb: CPU-tid (sek)

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result
nb: Kanonisk resultat

[ctx: workunit-details]
en: Max # of error/total/success tasks
nb: Maks # feil/total/vellykkede oppgaver

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Message for site's Home Page
nb: Melding for nettstedets hjemmeside

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Text to be displayed on the site's Home landing page.
nb: Tekst som skal vises på nettstedets landingsside.

[ctx: moderate-user]
en: Reason for rejecting this profile
nb: Årsak til at profilen ble avvist

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of the problem and how to fix it.
nb: Årsaken vil stå i eposten til brukeren. Vennligst skriv en kort forklaring på problemet samt hvordan dette kan løses.

[ctx: form-submit]
en: Submit
nb: Registrer

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
nb: Ikke publisert

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this topic
nb: Skjul dette emnet

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
nb: Årsak for utestengelse av bruker

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
nb: Årsaken vil stå i eposten til brukeren. Vennligst skriv en kort forklaring hvorfor brukeren er utestengt.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
nb: Varighet på utestegning

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
nb: Antall dager før utestengingen oppheves. Sett til 0 for å utestenge permanent.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
nb: Et team med det navnet @name eksisterer allerede - velg et annet navn

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
nb: Rediger oppslagstavle

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
nb: Lagre oppslagstavle

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
nb: Denne oppslagstavlen er kun for team medlemmer

[ctx: team-create/edit]
en: Please select a team type.
nb: Venligst velg en lagtype.

[ctx: task-details]
en: Task not found in database.
nb: Oppgaver ikke funnet i databasen.

[ctx: workunit-details]
en: Workunit not found in database.
nb: Arbeidsenhet ikke funnet i databasen.

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
nb: Stderr logg

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to moderation.
nb: Merk: Brukerprofiler kan modereres.

[ctx: account-finish]
en: Thank you @user_name for joining @site_name. Your account has been created. Your BOINC client should start working on assigned tasks soon, without any additional action or configuration. Please visit the links below for more information and additional options. (Links will open in a new window.)
nb: Takk @user_name for at du ble med på @site_name. Din konto har blitt opprettet. BOINC-klienten din skal begynne å jobbe med tildelte oppgaver snart, uten ytterligere handling eller konfigurasjon. Vennligst besøk lenkene nedenfor for mer informasjon og flere alternativer. (Koblinger åpnes i et nytt vindu.)

[ctx: account-fininsh]
en: Community Preferences
nb: Samfunnsinnstillinger

[ctx: account-finish]
en: Change your username at !community_preferences.
nb: Endre ditt brukernavn i !community_preferences.

[ctx: account-finish]
en: Your username is used to identify yourself to other volunteers on this Web site.
nb: Brukernavnet ditt brukes til å identifisere deg for andre frivillige på dette nettstedet.

[ctx: account-finish]
en: In addition, you may set your account's default language and adjust notification settings.
nb: I tillegg kan du angi standardspråk for kontoen, og endre varslingsinnstillinger.

[ctx: account-finish]
en: Computing Preferences
nb: Kalkuleringsinnstillinger

[ctx: account-finish]
en: Change your !computing_preferences.
nb: Endre dine !computing_preferences.

[ctx: account-finish]
en: You may adjust how much CPU, RAM, and Disk space the BOINC client is allowed to use for tasks on your computer.
nb: Du kan justere hvor mye CPU, RAM og diskplass BOINC-klienten har lov til å bruke til oppgaver på datamaskinen din.

[ctx: account-finish]
en: By default, you will run @site_name tasks without any additional configuration.
nb: Som standard kjører du @site_name tasks uten ytterligere konfigurasjon.

[ctx: account-finish]
en: forums
nb: fora

[ctx: account-finish]
en: It is recommended new volunteers leave the default settings until they gain experience running some tasks. Ask questions in the !forums to get advice before making changes to a setting you don't understand.
nb: Det anbefales at nye frivillige ikke endrer standardinnstillingene til de får erfaring med å kjøre noen oppgaver. Still spørsmål i !forums for å få råd før du endrer innstillinger du ikke forstår.

[ctx: account-finish]
en: User Profile
nb: Brukerprofil

[ctx: account-finish]
en: Create a !user_profile.
nb: Opprett en !user_profile.

[ctx: account-finish]
en: A user profile will inform other volunteers who you are and why you joined @site_name.
nb: En brukerprofil vil informere andre frivillige om hvem du er og hvorfor du ble med på @site_name.

[ctx: account-finish]
en: Join a !team.
nb: Bli med i et !team.

[ctx: account-finish]
en: You may join a team, made up of other volunteers.
nb: Du kan bli med i et team bestående av andre frivillige.

[ctx: account-finish]
en: Account Dashboard
nb: Konto kontrollpanel

[ctx: account-finish]
en: Go to your !account_dashboard.
nb: Gå til ditt !account_dashboard.

[ctx: account-finish]
en: Your account dashboard has information and links about your computer(s) and task(s) assigned.
nb: Kontooversikten har informasjon og lenker om datamaskinen(e) og oppgaven(e) som er tildelt.

[ctx: account-finish]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: account-finish]
en: Visit our !help pages.
nb: Gå til våre !help pages.

[ctx: account-finish]
en: Ask for help in our community's !forums.
nb: Be om hjelp i fellesskapets !forums.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There is no account with that authenticator.
nb: FEIL: Det finnes ingen konto med den autentikatoren.

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
nb: Innstillinger sist endret: @mod_time

[ctx: host-details]
en: Host not found in database.
nb: Vert ikke funnet i databasen.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There was a problem loading your account. Try logging in with your user name and password.
nb: FEIL: Det oppsto et problem under innlasting av kontoen din. Prøv å logge på med brukernavn og passord.

[ctx: team-add-admin]
en: There is no user on your team with that email address.
nb: Det er ingen brukere på ditt team med den e-postadressen.

[ctx: account-finish]
en: moderation
nb: Moderering

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to !moderation.
nb: Merk: brukerprofiler er underlagt !moderation.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: By default a search matches ANY search term. Results with more than one term will be presented higher in the search results.
nb: Som standard samsvarer et søk med ALLE søkeord. Resultater med mer enn ett begrep vil bli presentert høyere i søkeresultatene.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: You may use 'AND' to have the search engine return results with ALL search terms.
nb: Du kan bruke 'AND' for å få søkemotoren til å returnere resultater med ALLE søkeord.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: For example, searching for 'boinc AND client' will only contain results with words boinc and client.
nb: Hvis du for eksempel søker etter 'boinc AND client' vil bare inneholde resultater med ord boinc og client.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: Search Help
nb: Søk i hjelp
