BOINC - en to pl translation catalogue (853 entries)

en: Identify your account at %s
pl: Podaj dane swojego konta w %s

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
pl: Wprowadź informacje dotyczące swojego konta
    (aby utworzyć konto, odwiedź stronę internetową projektu)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
pl: Projekt nie pozwala obecnie na tworzenie nowych kont.
    Możesz dodać ten projekt tylko jeśli posiadasz już w nim konto.

en: Are you already running this project?
pl: Czy uczestniczysz już w tym projekcie?

en: &No, new user
pl: &Nie, nowy uczestnik

en: &Yes, existing user
pl: &Tak, istniejący uczestnik

en: &Password:
pl: &Hasło:

en: Choose a &password:
pl: Podaj &hasło:

en: C&onfirm password:
pl: P&otwierdź hasło:

en: Are you already running %s?
pl: Czy uczestniczysz już w %s?

en: &Username:
pl: &Nazwa użytkownika:

en: &Email address or LDAP ID:
pl: Adres &Email albo LDAP ID:

en: &Email address:
pl: Adres &e-mail:

en: minimum length %d
pl: Minimalna długość hasła: %d znaków.

en: Forgot your password?
pl: Nie pamiętasz hasła?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
pl: Jeśli jeszcze nie zarejestrowano się do tego menedżera kont,
    zrób to przed przejściem dalej. Kliknij poniższy link,
    aby się zarejestrować albo odzyskać zapomniane hasło.

en: Account manager web site
pl: Strona internetowa menedżera kont

en: Add project
pl: Dodaj projekt

en: Update account manager
pl: Uaktualnij menedżera kont

en: Use account manager
pl: Użyj menedżera kont

en: Please enter a user name.
pl: Proszę wpisać nazwę użytkownika.

en: Please enter an email address.
pl: Proszę wpisać adres email.

en: Please enter a password of at least %d characters.
pl: Proszę wpisać hasło składające się co najmniej z %d znaków.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
pl: Wprowadzone hasła nie są identyczne. Wprowadź je ponownie.

en: Choose an account manager
pl: Wybierz menedżera kont

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
pl: Aby wybrać menedżera kont, kliknij jego nazwę albo 
     wpisz poniżej jego adres URL.

en: Account manager details:
pl: Szczegóły menedżera kont:

en: Account manager &URL:
pl: Adres &URL menedżera kont:

en: Open web page
pl: Otwórz stronę internetową

en: Visit this account manager's web site
pl: Odwiedź stronę internetową menedżera kont

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
pl: Trwa łączenie z %s.

en: Communicating with server.
pl: Trwa wymiana informacji z serwerem.

en: Please wait...
pl: Czekaj...

en: An internal server error has occurred.
pl: Nastąpił wewnętrzny błąd serwera.

en: Connected
pl: Połączony

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: New %s window...
pl: Nowe okno %s...

en: Open another %s window
pl: Otwórz kolejne okno %s

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
pl: Wybierz komputer...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
pl: Połącz z klientem BOINC na innym komputerze

en: Shut down connected client...
pl: Zamknij podłączonego klienta...

en: Shut down the currently connected BOINC client
pl: Wyłącz aktualnie podłączonego klienta BOINC

en: Close the %s window
pl: Zamknij okno %s

en: &Close window
pl: &Zamknij okno

en: Exit %s
pl: Zamknij %s

en: E&xit %s
pl: Zamknij %s

en: Preferences...	Ctrl+,
pl: Preferencje...	Ctrl+,

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
pl: &Powiadomienia	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
pl: Pokaż powiadomienia

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
pl: &Projekty	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
pl: Pokaż projekty

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
pl: &Zadania	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
pl: Pokaż zadania

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
pl: Przesyła&nie	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
pl: Pokaż przesyłane pliki

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
pl: &Statystyki	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
pl: Pokaż statystyki

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
pl: &Dysk twardy	Ctrl+Shift+D

en: Show disk usage
pl: Pokaż użycie dysku twardego

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
pl: Widok uproszczony...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
pl: Przełącz na widok uproszczony

en: &Add project...
pl: &Dodaj projekt...

en: Add a project
pl: Dodaj projekt

en: &Use account manager...
pl: &Użyj menedżera kont...

en: Use an account manager to control this computer.
pl: Użyj menedżera kont, aby kontrolować ten komputer.

en: &Synchronize with %s
pl: &Zsynchronizuj z %s

en: Get current settings from %s
pl: Pobierz aktualne ustawienia z %s

en: S&top using %s...
pl: &Przestań używać %s...

en: Remove this computer from account manager control.
pl: Usuń ten komputer z menedżera kont.

en: Run CPU &benchmarks
pl: Uruchom pomiar &wydajności procesora

en: Run tests that measure CPU speed
pl: Uruchom testy mierzące szybkość procesora

en: Retry pending transfers
pl: Ponów oczekujące przesyłanie

en: Retry deferred file transfers and task requests
pl: Ponów wstrzymany transfer plików i pobieranie zadań

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
pl: Dziennik zdarzeń...	 Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
pl: Pokaż informacje diagnostyczne

en: &Run always
pl: &Uruchamiaj zawsze

en: Allow work regardless of preferences
pl: Przetwarzanie danych bez względu na ograniczenia wynikające z preferencji

en: Run based on &preferences
pl: Uruchamiaj zgodnie z &preferencjami

en: Allow work according to preferences
pl: Przetwarzanie danych zgodnie z ograniczeniami wynikającymi z preferencji

en: &Suspend
pl: &Wstrzymaj

en: Stop work regardless of preferences
pl: Wstrzymanie przetwarzania danych

en: Use GPU always
pl: Zawsze używaj karty graficznej

en: Allow GPU work regardless of preferences
pl: Przetwarzanie danych przy użyciu karty graficznej bez względu na ograniczenia wynikające z preferencji

en: Use GPU based on preferences
pl: Używaj karty graficznej zgodnie z preferencjami

en: Allow GPU work according to preferences
pl: Przetwarzanie danych z użyciem karty graficznej zgodnie z ograniczeniami wynikającymi z preferencji

en: Suspend GPU
pl: Wstrzymaj używanie karty graficznej

en: Stop GPU work regardless of preferences
pl: Wstrzymanie przetwarzania danych przez kartę graficzną bez względu na ustawienia preferencji

en: Network activity always
pl: Aktywność sieciowa zawsze dostępna

en: Allow network activity regardless of preferences
pl: Sieć zawsze dostępna bez względu na ograniczenia wynikające z preferencji

en: Network activity based on preferences
pl: Dostęp do sieci zgodnie z &preferencjami

en: Allow network activity according to preferences
pl: Sieć dostępna zgodnie z ograniczeniami wynikającymi z preferencji

en: Suspend network activity
pl: Wstrzymaj aktywność sieciową

en: Stop network activity
pl: Wstrzymaj aktywność sieciową

en: Computing &preferences...
pl: &Preferencje przetwarzania...

en: Configure computing preferences
pl: Konfiguracja opcji przetwarzania

en: Exclusive applications...
pl: Aplikacje z wyłącznością...

en: Configure exclusive applications
pl: Ustaw aplikacje z wyłącznością

en: Select columns...
pl: Wybierz kolumny...

en: Select which columns to display
pl: Wybierz, które kolumny mają być widoczne

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
pl: Opcje dziennika zdarzeń...	 Ctrl+Shift+E

en: Enable or disable various diagnostic messages
pl: Włącz lub wyłącz różne informacje diagnostyczne

en: &Other options...
pl: Pozostałe &ustawienia...

en: Configure display options and network settings
pl: Skonfiguruj opcje wyświetlania i ustawienia sieciowe

en: Read config files
pl: Wczytaj pliki konfiguracyjne

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
pl: Wczytaj konfigurację z pliku cc_config.xml oraz ze wszystkich plików app_config.xml

en: Read local prefs file
pl: Wczytaj plik lokalnych preferencji przetwarzania

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
pl: Wczytaj konfigurację z pliku preferencji lokalnych global_prefs_override.xml

en: %s &help
pl: %s - pomoc on-line

en: Show information about %s
pl: Pokaż informacje on-line na temat %s

en: &%s help
pl: &%s - pomoc on-line

en: Show information about the %s
pl: Pokaż informacje on-line na temat %s

en: %s &web site
pl: &Strona główna projektu %s

en: See more information about %s on the web
pl: Uzyskaj więcej informacji na stronie %s

en: Check for new %s version
pl: Sprawdź dostępność nowej wersji %s

en: Report Issue
pl: Zgłoś problem

en: Report bug or enhancement request
pl: Zgłoś błąd lub zaproponuj ulepszenie

en: &About %s...
pl: &O %s...

en: Licensing and copyright information.
pl: Informacje dotyczące licencji oraz praw autorskich.

en: &File
pl: &Plik

en: &View
pl: &Widok

en: &Activity
pl: &Aktywność

en: &Options
pl: &Opcje

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Help
pl: &Pomoc

en: %s - Shut down the current client...
pl: %s - Zamknij obecnie używanego klienta...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
pl: %s zamknie obecnie podłączonego klienta
    i zapyta o nowego hosta, do którego ma się podłączyć.

en: %s has successfully added %s
pl: %s został pomyślnie dołączony do %s

en: Connecting to %s
pl: Łączenie z %s

en: Connected to %s (%s)
pl: Połączony z %s (%s)

en: Username already in use
pl: Wybrana nazwa użytkownika jest już zajęta

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
pl: Konto z taką nazwą użytkownika już istnieje i ma inne hasło
    niż to, które wprowadziłeś.
    
    Odwiedź stronę projektu i postępuj zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

en: Email address already in use
pl: Podany adres e-mail jest już używany

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
pl: Konto z takim adresem e-mail już istnieje i ma inne hasło
    niż to, które wprowadziłeś.
    
    Odwiedź stronę projektu i postępuj zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
pl: Nawiązywanie połączenia z klientem BOINC. Proszę czekać...

en: &Quit %s
pl: Opuść %s

en: %s - Communication
pl: %s - Komunikacja

en: Cancel
pl: Anuluj

en: %s - Connection Error
pl: %s - Błąd połączenia

en: %s - Connection Failed
pl: %s - Połączenie nie powiodło się

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
pl: %s nie może połączyć się z klientem %s.
    Czy chcesz spróbować połączyć się ponownie?

en: %s - Daemon Start Failed
pl: %s - usługa nie została uruchomiona

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administrative Tools->Services applet and start the BOINC service.
pl: %s nie jest w stanie włączyć klienta %s.
    Proszę włączyć panel Kontroli -> Narzędzia administracyjne --> Aplet usług i włącz usługę BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
pl: %s nie jest w stanie uruchomić klienta %s.
    Uruchom klienta i spróbuj ponownie.

en: %s - Connection Status
pl: %s - Status połączenia

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
pl: %s nie jest obecnie podłączony do klienta %s.
    Użyj opcji 'Zaawansowane\Wybierz komputer...' aby połączyć się z klientem %s.
    Aby podłączyć się do komputera lokalnego użyj nazwy 'localhost' jako nazwy komputera.

en: %s - Stop using %s
pl: %s - Przestań używać %s

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
pl: Jeśli przestaniesz używać %s,
    nadal zachowasz konta we wszystkich projektach, w których uczestniczysz,
    ale będziesz musiał zarządzać tymi kontami ręcznie.
    
    Czy chcesz przestać używać %s?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
pl: Strony projektu

en: %s - Unexpected Exit
pl: %s - Nieoczekiwane zakończenie

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
pl: Klient %s 3 razy zakończył niespodziewanie działanie w ciągu ostatnich %d minut.
    Czy chcesz uruchomić go ponownie?

en: %s - Network Status
pl: %s - Stan połączenia internetowego

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
pl: %s chce nawiązać połączenie z internetem.
    Czy może to zrobić teraz?

en: %s is connecting to the Internet.
pl: %s łączy się z internetem.

en: %s has successfully connected to the Internet.
pl: %s połączył się z internetem.

en: %s failed to connect to the Internet.
pl: %s nie mógł nawiązać połączenia z internetem.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
pl: %s wykrył aktywne połączenie z internetem.
    Nastąpi próba aktualizacji wszystkich projektów
    oraz ponowienie wszystkich transferów plików.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
pl: %s rozłączył się z internetem.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
pl: %s nie mógł rozłączyć się z internetem.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
pl: Obecnie nie masz uprawnień, aby zarządzać %s.
    
    Aby uruchomić %s jako bieżący użytkownik:
    - ponownie zainstaluj %s odpowiadając "Tak" na pytanie dotyczące użytkowników bez uprawnień administracyjnych
     lub
    - skontaktuj się z administratorem komputera, aby dodać Twoje konto do grupy "boinc_master".

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
pl: %s - właściciel lub uprawnienia nie są ustawione prawidłowo; należy przeinstalować %s.
    (Kod błędu %d

en:  at
pl:  w

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
pl: Aby BOINC działał poprawnie wymagane jest ponowne uruchomienie komputera.
    Wykonaj restart i spróbuj ponownie.

en: BOINC Manager
pl: Menedżer BOINC

en: Another instance of BOINC Manager is already running.
pl: Menedżer BOINC jest już uruchomiony.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
pl: Menedżer BOINC został uruchomiony automatycznie przez system operacyjny

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
pl: Uruchom BOINC tak, aby widoczna była tylko ikona w zasobniku systemowym

en: Directory containing the BOINC Client executable
pl: Katalog zawierający plik wykonywalny klienta BOINC

en: BOINC data directory
pl: Katalog danych BOINC

en: Host name or IP address
pl: Nazwa hosta lub adres IP

en: GUI RPC port number
pl: Numer portu RPC GUI

en: Password
pl: Hasło

en: Startup BOINC with these optional arguments
pl: Uruchom BOINC z dodatkowymi argumentami

en: disable BOINC security users and permissions
pl: zablokuj użytkowników oraz uprawnienia BOINC

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
pl: ustaw tryb debugowania skórek, aby odblokować komunikaty błędów menedżera skórek

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
pl: zezwolono na wiele instancji Menedżera BOINC

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
pl: Nie wykorzystywane: obejście błędu w XCode 4.2

en: Don't run the client
pl: Nie uruchamiaj klienta

en: Open %s Web...
pl: Otwiera stronę %s...

en: Open %s...
pl: Otwórz %s'a...

en: Snooze
pl: Wstrzymaj aktywność na 1 godzinę

en: Snooze GPU
pl: Wstrzymaj aktywność karty graficznej na 1 godzinę

en: E&xit
pl: &Zamknij

en: Resume
pl: Wznów

en: Resume GPU
pl: Wznów aktywność karty graficznej

en: Computing is enabled
pl: Przetwarzanie jest włączone

en: Computing is suspended -
pl: Przetwarzanie jest wstrzymane -

en: GPU computing is enabled
pl: Przetwarzanie GPU jest włączone

en: GPU computing is suspended -
pl: Przetwarzanie GPU jest wstrzymane -

en: Network is enabled
pl: Dostęp do sieci jest włączony

en: Network is suspended -
pl: Dostęp do sieci jest wstrzymany -

en: Reconnecting to client.
pl: Ponowne łączenie z klientem.

en: Not connected to a client.
pl: Niepołączony z klientem.

en: %s Notices
pl: %s Powiadomienia

en: There are new notices - click to view.
pl: Są nowe powiadomienia - kliknij, aby zobaczyć.

en: Failed to add project
pl: Niepowodzenie podczas dodawania projektu

en: Failed to update account manager
pl: Niepowodzenie podczas aktualizacji menedżera kont

en: Failed to remove account manager
pl: Niepowodzenie podczas usuwania menedżera kont

en: Failed to add account manager
pl: Niepowodzenie podczas dodawania menedżera kont

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
pl: Proszę spróbować ponownie później.
    
    Kliknij Zakończ by zamknąć.

en: Click Finish to close.
pl: Naciśnij 'Zakończ', aby zamknąć okno.

en: Messages from server:
pl: Wiadomości z serwera:

en: Project added
pl: Projekt został dodany

en: This project has been successfully added.
pl: Projekt został pomyślnie dodany.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
pl: Kiedy naciśniesz Zakończ, Twoja przeglądarka otworzy stronę,
    na której będziesz mógł wybrać nazwę swojego konta oraz ustawienia preferencji.

en: Update from %s completed.
pl: Aktualizacja z %s zakończona.

en: Update completed.
pl: Aktualizacja zakończona.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
pl: Teraz korzystasz z menedżera kont

en: Welcome to %s!
pl: Witamy w %s!

en: You are now using %s to manage accounts.
pl: Teraz korzystasz z %s do zarządzania kontami.

en: You are now using this account manager.
pl: Teraz korzystasz z tego menedżera kont.

en: About %s
pl: O %s

en: Version:
pl: Wersja:

en: wxWidgets Version:
pl: Wersja wxWidgets:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: (C) 2003-2024 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
pl: (C) 2003-2024 Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
pl: %s jest rozpowszechniany na licencji GNU Lesser General Public License v3.0.

en: For more information, visit
pl: Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź

en: Invalid number
pl: Niepoprawna liczba

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
pl: Niepoprawny czas, wartość musi mieścić się pomiędzy 00:00 a 24:00, format czasu to GG:MM

en: Start time must be different from end time
pl: Czas startu musi być inny od czasu zakończenia

en: Number must be between 0 and 10
pl: Liczba musi zawierać się między 0 a 10

en: Number must be between 0 and 100
pl: Liczba musi zawierać się między 0 a 100

en: Number must be between 1 and 100
pl: Liczba musi zawierać się między 1 a 100

en: Suspend when no mouse or keyboard input needs to be greater than 'in use' mouse or keyboard input.
pl: Wstrzymaj, gdy brak aktywności myszki lub klawiatury musi przekraczać próg "w użyciu".

en: invalid input value detected
pl: wykryto wprowadzenie nieprawidłowej wartości

en: Validation Error
pl: Błąd walidacji

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
pl: Nastąpi zastosowanie lokalnych, zdefiniowanych na tej stronie preferencji. Spowoduje to nadpisanie preferencji sieciowych, które nie zostaną przywrócone nawet po ich modyfikacji. Czy chcesz kontynuować?

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
pl: Dezaktywować wszystkie ustawienia lokalne i użyć ustawień serwera?

en: %s - Computing preferences
pl: %s - Preferencje przetwarzania

en: Using local prefs.
pl: Używanie preferencji lokalnych.

en: Click to use web prefs from
pl: Kliknij, aby użyć preferencji sieciowych z

en: Using web prefs from
pl: Używanie preferencji sieciowych z

en: Set values and click Save to use local prefs instead.
pl: Określ ustawienia i kliknij Zapisz, aby wykorzystywać preferencje lokalne.

en: Use web prefs
pl: Użyj preferencji sieciowych

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
pl: Przywróć preferencje zdefiniowane na stronie i zamknij to okno.

en: Computing
pl: Obliczenia

note: Network schedule
en: Network
pl: Sieć

en: Disk
pl: Dysk twardy

en: Daily schedules
pl: Rozkład dzienny

en: &Save
pl: Zapi&sz

en: Save all values and close the dialog
pl: Zapisz wszystkie wartości i zamknij okno.

en: Close the dialog without saving
pl: Zamknij okno bez zapisywania zmian

en: Shows the preferences web page.
pl: Wyświetla stronę internetową preferencji

note: ------------ In-use box --------------
en: When computer is in use
pl: Gdy komputer jest w użyciu

note: in-use if input in last X min min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
pl: Określ kiedy uznać, że komputer jest "w użyciu".

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse or keyboard input in last
pl: "W użyciu" oznacza aktywność myszki lub klawiatury w ciągu ostatnich

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
pl: minut(y)

en: Suspend when computer is in use
pl: Wstrzymaj pracę, gdy komputer jest w użyciu

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie i transfer plików podczas używania komputera.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
pl: Wstrzymaj przetwarzanie przez GPU, gdy komputer jest w użyciu

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie przez kartę graficzną podczas używania komputera.

en: Use at most
pl: Używaj nie więcej niż

en: % of the CPUs and at most
pl: % liczby procesorów i co najwyżej

en: % of CPU time
pl: % czasu procesora

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
pl: Zostaw kilka wolnych CPU dla innych aplikacji. Przykładowo: 75% oznacza użycie 6 rdzeni z 8 rdzeniowego CPU.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
pl: Zawiesza wykonywanie obliczeń co kilka sekund, żeby zredukować temperaturę procesora i zużycie energii. Przykładowo: 75% oznacza wykonywanie obliczeń przez 3 sekundy i 1 sekundę przerwy.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
pl: Wstrzymaj, gdy użycie procesora przed aplikacje inne niż BOINC przekracza

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
pl: Wstrzymaj przetwarzanie, kiedy Twój komputer jest obciążony innymi aplikacjami.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
pl: Ogranicz zużycie pamięci przez %s kiedy komputer jest w użyciu.

en: % of memory
pl: % pamięci

note: ------------ Not-in-use box --------------
en: When computer is not in use
pl: Gdy komputer nie jest w użyciu

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
pl: Ogranicz zużycie pamięci przez %s gdy komputer nie jest w użyciu.

en: Suspend when no mouse or keyboard input in last
pl: Wstrzymaj, gdy brak aktywności myszki lub klawiatury w ciągu ostatnich

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
pl: Zaznaczenie tej opcji pozwala niektórym komputerom wejść w tryb niskiego poboru energii w czasie, gdy nie są w użyciu.

note: ------------ General box -------------- layout controls
en: General
pl: Ogólne

en: Suspend when computer is on battery
pl: Wstrzymaj pracę, gdy komputer jest zasilany z baterii

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie na urządzeniu mobilnym podczas pracy na baterii.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
pl: Jeżeli uczestniczysz w kilku projektach, %s może tak często przełączać się między nimi.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
pl: Przełączaj się pomiędzy zadaniami co

note: checkpoint every X
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
pl: Jak często zapisywać postęp zadań na dysk, żeby później można było wznowić je od tego miejsca.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
pl: Zapisuj postęp zadania nie częściej niż co

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
pl: sekund(y)

note: leave non-GPU tasks in memory while suspended
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
pl: Pozostaw zadania nie korzystające z GPU w pamięci, gdy są one wstrzymane

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
pl: Przechowuj zawieszone zadania w pamięci i wznawiaj bez żadnej straty. Jeśli nie jest włączone, to zawieszone zadania są usuwane z pamięci i wznawiane od ostatniego zapisanego punktu kontrolnego.

note: work buffer min work buffer
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
pl: Przechowuj tyle zadań, żeby komputer miał co przetwarzać przez wskazany okres.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
pl: Przechowuj zapas zadań na co najmniej

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
pl: dni robocze

note: work buffer additional
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
pl: Przechowuj dodatkową ilość zadań ponad ustalone minimum. Określa jak dużo pracy pobrać podczas komunikacji z projektem.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
pl: Przechowuj zapas zadań na co najwyżej

note: context: Store at least ___ days of work
en: days and up to an additional
pl: dni i dodatkowo co najwyżej

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
pl: Aby wstrzymać przetwarzanie o danej porze dnia, sprawdź sekcję "Rozkład dzienny".

en: Network usage
pl: Użycie sieci

note: download rate
en: Limit the download rate of file transfers.
pl: Ogranicz szybkość pobierania podczas transferu plików.

en: Limit download rate to
pl: Ogranicz szybkość pobierania do

en: KB/second
pl: KB/sekundę

note: upload rate
en: Limit the upload rate of file transfers.
pl: Ogranicz szybkość wysyłania podczas transferu plików.

en: Limit upload rate to
pl: Ogranicz szybkość wysyłania do

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
pl: Przykład: %s powinien przesłać nie więcej niż 2000 MB danych w ciągu 30 dni.

en: Limit usage to
pl: Ogranicz użycie do

en: MB every
pl: MB w ciągu każdych

en: days
pl: dni

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
pl: Aby limitować transfer o danej porze dnia, sprawdź sekcję "Rozkład dzienny".

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
pl: Inne

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
pl: Zaznacz to pole tylko, jeśli Twój dostawca internetu modyfikuje pliki graficzne. Pomijanie weryfikacji skutkuje obniżeniem poziomu bezpieczeństwa %s.

en: Skip data verification for image files
pl: Nie weryfikuj przesyłanych plików graficznych

note: confirm before connecting
en: Confirm before connecting to Internet
pl: Żądaj potwierdzenia przed połączeniem z Internetem

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
pl: Użyteczne jedynie, jeśli łączysz się z siecią poprzez modem, ISDN lub połączenie VPN.

note: disconnect when done
en: Disconnect when done
pl: Rozłącz z Internetem po zakończeniu przesyłania

en: Disk usage
pl: Użycie dysku

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
pl: Ogranicz całkowitą przestrzeń dysku używaną przez %s.

en: Use no more than
pl: Używaj nie więcej niż

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
pl: Utrzymaj określoną ilość wolnej przestrzeni na partycji, na której %s przechowuje dane.

en: Leave at least
pl: Pozostaw co najmniej

en: GB free
pl: GB wolnego miejsca

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
pl: Limituj procent użycia dysku przez %s na partycji, gdzie przechowuje on dane.

en: % of total
pl: % całości

en: %s will use the most restrictive of the above settings
pl: %s użyje najsurowszych spośród powyższych ustawień

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
pl: Ogranicz rozmiar pamięci wymiany (pliku stron) wykorzystywanej przez %s.

en: Page/swap file: use at most
pl: Plik stronicowania/wymiany: używaj nie więcej niż

en: and
pl: a

en: to
pl: do

en: Compute only during a particular period each day.
pl: W wybrane dni przetwarzaj jedynie w określonych godzinach.

en: Compute only between
pl: Wykonuj obliczenia jedynie pomiędzy

en: Day-of-week override
pl: Dodatkowe warunki dla dni tygodnia

en: Override the times above on the selected days:
pl: W następujące dni zastąp powyższe godziny na:

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Friday
pl: Piątek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Wednesday
pl: Środa

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Transfer files only during a particular period each day.
pl: W wybrane dni przesyłaj pliki jedynie w określonych godzinach.

en: Transfer files only between
pl: Przesyłaj pliki jedynie pomiędzy

en: %s Diagnostic Log Flags
pl: %s - Flagi informacji diagnostycznych

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
pl: Przełączanie poniższych flag uaktywnia różne informacje diagnostyczne w Dzienniku Zdarzeń.

en: More info ...
pl: Więcej informacji...

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Restore default settings
pl: Przywróć domyślne ustawienia

en: Apply
pl: Zatwierdź

en: Save all values
pl: Zapisz wszystkie wartości

en: %s - Event Log
pl: %s - Dziennik zdarzeń

note: Create List Pane Items
en: Project
pl: Projekt

en: Time
pl: Czas

en: Message
pl: Wiadomość

en: Show only aler&ts
pl: Pokaż tylko aler&ty

en: &Show only this project
pl: &Pokaż tylko ten projekt

en: Copy &All
pl: Kopiuj &wszystko

en: Copy all the messages to the clipboard.
pl: Kopiuje wszystkie wiadomości do schowka.

en: Copy &Selected
pl: &Kopiuj wybrane

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
pl: Kopiuje wybrane wiadomości do schowka. Możesz wybrać kilka wiadomości, używając klawiszy Shift lub Command podczas klikania na wiadomości.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
pl: Kopiuje wybrane wiadomości do schowka. Możesz wybrać kilka wiadomości, używając klawiszy Shift lub Ctrl podczas klikania na wiadomości.

en: &Close
pl: &Zamknij

en: Show all &messages
pl: &Pokaż wszystkie wiadomości

en: Show messages for all projects
pl: Pokazuje wiadomości dotyczące wszystkich projektów

en: Show only the messages for the selected project
pl: Pokazuje wiadomości związane tylko z wybranym projektem

en: Show al&l
pl: Pokaż wszystkie

en: Shows messages of all types (information, alerts, etc.)
pl: Pokazuje wiadomości wszystkich typów (informacje, alerty itp.)

en: Shows only the messages that are alerts
pl: Pokazuje tylko komunikaty, które są alertami

en: Show only the messages that are alerts
pl: Pokaż tylko komunikaty, które są alertami

en: %s - Exclusive Applications
pl: %s - Aplikacje z wyłącznością

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
pl: Wstrzymaj wykorzystanie procesora i sieci, kiedy uruchomione są następujące aplikacje:

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Add an application to this list
pl: Dodaj aplikację do listy

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove an application from this list
pl: Usuń aplikację z listy

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
pl: Wstrzymaj wykorzystanie GPU, kiedy są uruchomione są następujące aplikacje:

en: For advanced options, refer to
pl: Dla zaawansowanych opcji zapoznaj się z

en: shows the preferences web page
pl: Pokaż stronę internetową z opisem preferencji

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Choose application or enter file name
pl: Wybierz aplikację lub podaj nazwę pliku

en: Name of application to add?
pl: Nazwa aplikacji do dodania

en: Add exclusive app
pl: Dodaj aplikację z wyłącznością

en: '%s' is already in the list.
pl: '%s' jest już na liście.

en: Add Exclusive App
pl: Dodaj aplikację z wyłącznością

en: %s - Exit Confirmation
pl: %s - Potwierdzenie zamknięcia aplikacji

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
pl: Wybrałeś opcję zamknięcia %s,
    który pozwala na zarządzanie zadaniami
    działającymi na komputerze.
    
    Jeśli chcesz także zatrzymać działające zadania,
    użyj poniższych opcji:

en: This will shut down %s and its tasks until the
    %s is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
pl: To zakończy działanie%s i jego zadań dopóki
    %s nie zostanie włączony ponownie.
    
    W większości przypadków lepiej po prostu zamknąć okno %s
    niż wyłączyć aplikację; pozwoli to %s na przetwarzanie
    własnych zadań w czasie odpowiadającym Twoim ustawieniom.

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
pl: Naciśnięcie OK spowoduje, że wszystkie zadania %s zostaną
    zamknięte, do czasu aż %s albo wygaszacz ekranu %s nie
    zostaną uruchomione ponownie.
    
    W większości przypadków, lepiej po prostu zamknąć okno %s
    niż całkowicie zamykać aplikację. Pozwoli to %s uruchamiać
    zadania zgodnie z zasadami wybranymi w preferencjach.

en: Stop running tasks when exiting the %s
pl: Zakończ działające zadania podczas wychodzenia z %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
pl: Zapamiętaj tę decyzję i nie pokazuj tego okna w przyszłości.

en: Don't show this dialog again.
pl: Nie pokazuj tego okna w przyszłości.

en: %s Column Selection
pl: Wybór kolumny %s

en: Select which columns %s should show.
pl: Wybierz kolumny, które mają być wyświetlane w oknie %s.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz przywrócić wszystkie ustawienia kolumn do wartości domyślnych?

en: Confirm defaults
pl: Potwierdź domyślne

en: Don't request tasks for
pl: Nie żądaj zadań dla

en: Project preference
pl: Preferencje projektu

en: Account manager preference
pl: Preferencje menedżera kont

en: Project has no apps for
pl: Projekt nie posiada aplikacji dla

en: Client configuration excludes
pl: Konfiguracja klienta wyklucza

en: %s task request deferred for
pl: %s pobieranie zadań wstrzymane na

en: %s task request deferral interval
pl: Odstęp czasowy pobierania zadań %s

note: set dialog title
en: Properties of project
pl: Właściwości projektu

en: URL
pl: Strona internetowa

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Team name
pl: Nazwa zespołu

en: Resource share
pl: Przydział zasobów

en: Scheduler RPC deferred for
pl: Wywołanie serwera projektu wstrzymane na

en: File downloads deferred for
pl: Pobieranie pliku wstrzymane na

en: File uploads deferred for
pl: Wysyłanie pliku wstrzymane na

en: Computer ID
pl: Identyfikator komputera

en: Non CPU intensive
pl: Niewykorzystujący aktywnie procesora

en: yes
pl: tak

en: Suspended via GUI
pl: Wstrzymany za pośrednictwem interfejsu graficznego

en: no
pl: nie

en: Don't request tasks
pl: Nie żądaj zadań

en: Scheduler call in progress
pl: Trwa nawiązywanie połączenia z serwerem projektu

en: Trickle-up pending
pl: Oczekiwanie na wysłanie miniwiadomości

en: Host location
pl: Lokalizacja komputera

en: default
pl: domyślna

en: Added via account manager
pl: Dodane przez mendażera kont

en: Remove when tasks done
pl: Usuwa po zakończeniu zadania

en: Ended
pl: Zakończony

en: Tasks completed
pl: Zadania wykonane

en: Tasks failed
pl: Zadania zakończone porażką

en: Credit
pl: Punktacja

en: User
pl: Użytkownik

en: %s total, %s average
pl: %s wszystkich, %s bieżących

en: Host
pl: Komputer

en: Scheduling
pl: Planowanie

en: Scheduling priority
pl: Planowanie priorytetu

en: Duration correction factor
pl: Korekcja czasu przetwarzania

en: Last scheduler reply
pl: Ostatnia odpowiedź schedulera

en: Properties of task
pl: Właściwości zadania

en: Application
pl: Aplikacja

en: Name
pl: Nazwa

en: State
pl: Stan

en: Received
pl: Otrzymane

en: Report deadline
pl: Termin zaraportowania

en: Resources
pl: Zasoby

en: Estimated computation size
pl: Szacowana złożoność problemu

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: CPU time
pl: Czas pracy procesora

en: CPU time since checkpoint
pl: Czas pracy CPU od ostatniego zapisu zadania

en: Elapsed time
pl: Łączny czas pracy

en: Estimated time remaining
pl: Szacowany pozostały czas

en: Fraction done
pl: Postęp

en: Virtual memory size
pl: Wykorzystanie pamięci wirtualnej

en: Working set size
pl: Rozmiar zestawu

en: Directory
pl: Katalog

en: Process ID
pl: Identyfikator procesu

en: Progress rate
pl: Szybkość postępu

en: per hour
pl: na godzinę

en: per minute
pl: na minutę

en: per second
pl: na sekundę

en: Executable
pl: Plik wykonywalny

en: Local:
pl: Lokalny:

en: Options
pl: Opcje

en: Language:
pl: Język:

en: What language should BOINC use?
pl: Jakiego języka powinien używać BOINC?

en: Notice reminder interval:
pl: Interwał przypominania o powiadomieniach

en: How often should BOINC remind you of new notices?
pl: Jak często BOINC powinnien przypominać o nowych powiadomieniach?

en: Run Manager at login?
pl: Uruchamiać Menedżera BOINC przy logowaniu?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
pl: Uruchamiaj Menedżera BOINC podczas logowania.

en: Run the client?
pl: Uruchamiać klienta?

en: Run the client when launching the Manager.
pl: Uruchom klienta wraz z Menedżerem.

en: Enable Manager exit dialog?
pl: Wyświetlać okno dialogowe przy zamykaniu Menedżera BOINC?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
pl: Pokaż okno dialogowe podczas zamykania Menedżera BOINC.

en: Enable Client shutdown dialog?
pl: Wyświetlać okno dialogowe przy zamykaniu klienta?

en: Display confirmation dialog when shutting down the connected client.
pl: Pokaż okno dialogowe podczas zamykania klienta.

en: Show status in menu bar?
pl: Pokaż status w pasku menu?

en: Display a status icon in the system menu bar.
pl: Wyświetl ikonę statusu w pasku menu systemu.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
pl: Ustawienia połączenia modemowego oraz VPN

en: &Set Default
pl: Ustaw połączenie &domyślne

en: &Clear Default
pl: &Usuń połączenie domyślne

en: Default Connection:
pl: Domyślne połączenie:

en: Connections
pl: Połączenia

en: Connect via HTTP proxy server
pl: Połącz za pośrednictwem serwera HTTP Proxy

en: HTTP Proxy Server Configuration
pl: Konfiguracja serwera HTTP Proxy

en: Address:
pl: Adres:

en: Don't use proxy for:
pl: Nie używaj serwera proxy dla:

en: Leave these blank if not needed
pl: Pozostaw puste, jeśli nie wymagane

en: User Name:
pl: Login:

en: Password:
pl: Hasło:

en: HTTP Proxy
pl: Serwer HTTP Proxy

en: Connect via SOCKS proxy server
pl: Połącz za pośrednictwem serwera SOCKS Proxy

en: SOCKS Proxy Server Configuration
pl: Konfiguracja serwera SOCKS Proxy

en: SOCKS Proxy
pl: Serwer SOCKS Proxy

en: always
pl: zawsze

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 6 hours
pl: 6 godzin

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: never
pl: nigdy

en: %s - Language Selection
pl: %s - Wybór języka

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
pl: Język %s został zmieniony. Aby zmiana ta miała efekt, należy zrestartować %s.

en: %s - Select Computer
pl: %s - Wybierz komputer

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
pl: Inna instancja %s już działa na tym komputerze.
    Wybierz klienta do monitorowania.

en: Host name:
pl: Nazwa komputera:

en: Message boards
pl: Forum

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
pl: Wymieniaj informacje z innymi użytkownikami SETI@home

en: Help
pl: Pomoc

en: Ask questions and report problems
pl: Zadaj pytanie lub zgłoś problem

en: Your account
pl: Twoje konto

en: View your account information and credit totals
pl: Zobacz informacje o koncie oraz liczbę punktów

en: Your preferences
pl: Preferencje

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
pl: Sprawdź lub zmodyfikuj swój profil i preferencje dla projektu SETI@home

en: Your results
pl: Wyniki

en: View your last week (or more) of computational results and work
pl: Sprawdź ostatnie wyniki swoich obliczeń

en: Your computers
pl: Komputery

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
pl: Obejrzyj listę twoich komputerów, na których uruchamiasz SETI@Home

en: Your team
pl: Zespół

en: View information about your team
pl: Zobacz informacje dotyczące Twojego zespołu

en: Common questions
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
pl: Przeczytaj najczęściej zadawane pytania projektu Einstein@Home

en: Screensaver info
pl: Informacje o wygaszaczu

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
pl: Przeczytaj dokładną instrukcję dotyczącą wygaszacza Einstein@Home

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
pl: Porozmawiaj z innymi uczestnikami projektu Einstein@Home

en: Einstein status
pl: Status Einstein@Home

en: Current status of the Einstein@Home server
pl: Aktualny status serwerów Einstein@Home

en: Report problems
pl: Zgłoś problem

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
pl: Link służący do zgłaszania problemów związanych z projektem Einstein@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
pl: Sprawdź lub zmodyfikuj swój profil i preferencje dla projektu Einstein@Home

en: Account summary
pl: Dane konta

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
pl: Obejrzyj listę twoich komputerów, na których uruchamiasz Einstein@Home

en: LIGO project
pl: Projekt LIGO

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
pl: Strona domowa projektu LIGO

en: GEO-600 project
pl: Projekt GEO-600

en: The home page of the GEO-600 project
pl: Strona domowa projektu GEO-600

en: Team
pl: Zespół

en: Info about your Team
pl: Informacje o twoim zespole

en: Get help for climateprediction.net
pl: Pomoc dla projektu climeteprediction.net

en: News
pl: Aktualności

en: climateprediction.net News
pl: Aktualności projektu climeteprediction.net

en: View your account information, credits, and trickles
pl: Zobacz informacje dotyczące Twojego konta

en: Info about your team
pl: Informacje o twoim zespole

en: Search for help in our help system
pl: Szukaj informacji w naszym systemie pomocy

en: Global Statistics
pl: Statystyki globalne

en: Summary statistics for World Community Grid
pl: Sumaryczne statystyki dla World Community Grid

en: My Grid
pl: Moje WCG

en: Your statistics and settings
pl: Twoje statystyki i ustawienia

en: Device Profiles
pl: Profile sprzętowe

en: Update your device settings
pl: Zaktualizuj swoje ustawienia urządzeń

en: Research
pl: Badania

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
pl: Dowiedz się więcej o projektach funkcjonujących na World Community Grid

en: Home page
pl: Strona główna

en: Your tasks
pl: Twoje zadania

en: Version Update
pl: Nowa wersja

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
pl: Nowa wersja %s jest dostępna. Aby ją pobrać, odwiedź stronę: %s

en: There is no new version of %s available for download.
pl: Nie ma nowej wersji %s do pobrania.

en: %s is not connected to the client
pl: %s nie jest połączony z klientem

en: Missing application
pl: Brakująca aplikacja

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
pl: Pobierz i zainstaluj aplikację CoRD ze strony http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
pl: zasilanie z baterii

en: computer is in use
pl: komputer jest w użyciu

en: user request
pl: żądanie użytkownika

en: time of day
pl: pora dnia

en: CPU benchmarks in progress
pl: Testowanie procesora w trakcie

en: need disk space - check preferences
pl: potrzeba przestrzeni dyskowej - sprawdź preferencje

en: computer is not in use
pl: komputer nie jest w użyciu

en: starting up
pl: uruchamianie

en: an exclusive app is running
pl: uruchomiona jest aplikacja z wyłącznością

en: CPU is busy
pl: procesor jest zajęty

en: network bandwidth limit exceeded
pl: przekroczono limit przesyłanych danych

en: requested by operating system
pl: na żądanie systemu operacyjnego

en: unknown reason
pl: przyczyna nieznana

en: GPU missing,
pl: Brak dostępnego GPU,

en: New
pl: Nowy

en: Download failed
pl: Pobieranie nie powiodło się

en: Downloading
pl: Pobieranie

en:  (suspended -
pl:  (wstrzymany -

en: Project suspended by user
pl: Projekt wstrzymany przez użytkownika

en: Task suspended by user
pl: Zadanie wstrzymane przez użytkownika

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
pl: Wstrzymany -

en: GPU suspended -
pl: Przetwarzanie GPU wstrzymane -

en: Waiting for memory
pl: Brak dostępnej pamięci RAM

en: Waiting for shared memory
pl: Oczekiwanie na zwolnienie współdzielonej pamięci RAM

en: Running
pl: Przetwarzane

en:  (non-CPU-intensive)
pl:  (nie wykorzystujący intensywnie CPU)

en: Waiting to run
pl: Oczekujący na uruchomienie

en: Ready to start
pl: Gotowy do uruchomienia

en: Postponed:
pl: Odroczone:

en: Postponed
pl: Odroczone

en: Waiting for network access
pl: Oczekiwanie na dostęp do sieci

en: Computation error
pl: Błąd przetwarzania

en: Upload failed
pl: Wysyłanie nie powiodło się

en: Uploading
pl: Wysyłanie

en: Aborted by user
pl: Przerwany przez użytkownika

en: Aborted by project
pl: Przerwany przez serwer projektu

en: Aborted: not started by deadline
pl: Przerwany: nie uruchomiono przed terminem

en: Aborted: task disk limit exceeded
pl: Przerwane: zadanie przekroczyło limit użycia dysku

en: Aborted: run time limit exceeded
pl: Przerwano: osiągnięto limit czasu przetwarzania

en: Aborted: memory limit exceeded
pl: Przerwano: osiągnięto limit pamięci

en: Aborted
pl: Przerwany

en: Acknowledged
pl: Zaraportowany

en: Ready to report
pl: Gotowy do zaraportowania

en: Error: invalid state '%d'
pl: Błąd: niepoprawny status '%d'

en: No Internet connection
pl: Brak dostępnego połączenia sieciowego

en: Please connect to the Internet and try again.
pl: Połącz się z internetem i spróbuj ponownie.

en: Project not found
pl: Projekt nie został odnaleziony

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
pl: Adres który wprowadziłeś nie jest adresem projektu BOINC.
    
    Sprawdź adres i spróbuj ponownie.

en: Account manager not found
pl: Menedżer kont nie został znaleziony

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
pl: Wprowadzony adres URL nie jest adresem menedżera kont BOINC.
    
    Sprawdź adres i spróbuj ponownie.

en: Login Failed.
pl: Logowanie nie powiodło się.

en: Check the username and password, and try again.
pl: Sprawdź login oraz hasło i spróbuj ponownie.

en: Check the email address and password, and try again.
pl: Sprawdź adres e-mail oraz hasło i spróbuj ponownie.

en: more...
pl: więcej...

en: Choose a project
pl: Wybierz projekt

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
pl: Aby wybrać projekt, kliknij jego nazwę albo wpisz poniżej jego adres URL.

en: Categories:
pl: Kategorie:

en: Projects:
pl: Projekty:

en: Project details
pl: Szczegóły projektu

en: Research area:
pl: Obszar badań:

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Web site:
pl: Strona:

en: Supported systems:
pl: Obsługiwane systemy:

en: Supports Microsoft Windows
pl: Obsługuje Microsoft Windows

en: Supports Mac OS X
pl: Obsługuje Mac OS X

en: Supports Linux on Intel
pl: Obsługuje Linuksa na procesorach Intel

en: Supports Android
pl: Obsługuje Androida

en: Supports FreeBSD
pl: Obsługuje FreeBSD

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
pl: Obsługuje Linuksa na procesorach ARM (np. Raspberry Pi)

en: Supports NVIDIA GPUs
pl: Obsługuje GPU NVIDIA

en: Supports AMD GPUs
pl: Obsługuje GPU AMD

en: Supports Intel GPUs
pl: Obsługuje GPU Intela

en: Supports VirtualBox
pl: Wykorzystuje VirtualBox

en: Project URL:
pl: Adres projektu:

en: All
pl: Wszystkie

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
pl: Projekt może nie dysponować zadaniami odpowiednimi dla komputera Twojego typu. Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: You already added this project. Please choose a different project.
pl: Jesteś już przyłączony do tego projektu. Wybierz inny projekt.

en: Communicating with project
    Please wait...
pl: Łączenie z serwerem projektu
    Proszę czekać...

en: Required files not found on the server.
pl: Wymagane pliki nie zostały odnalezione na serwerze.

en: An internal server error has occurred.
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd serwera.

en: Welcome to %s.
pl: Witaj w %s.

en: You have volunteered to compute for this project:
pl: Zostałeś ochotnikiem celem wykonywania obliczeń w tym projekcie

en: Name:
pl: Nazwa:

en: URL:
pl: Adres URL:

en: To continue, click Next.
pl: Aby kontynuować naciśnij Dalej.

en: Network communication failure
pl: Błąd komunikacji sieciowej

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
pl: BOINC nie mógł połączyć się z projektem WCG przez internet.
    Najbardziej prawdopodobne przyczyny to:
    
    1) Problem z połączeniem. Sprawdź swoje połączenie sieciowe
    lub modemowe, a następnie kliknij Wstecz aby spróbować ponownie.
    
    2) Zapora sieciowa blokuje używanie sieci przez BOINC.
    Skonfiguruj swoją zaporę tak, aby zezwalał BOINC
    na komunikację poprzez port 80 oraz 443, a następnie kliknij Wstecz,
    aby spróbować ponownie.
    
    3) Używasz serwera proxy.
    Kliknij Dalej, aby skonfigurować ustawienia proxy.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
pl: BOINC nie mógł połączyć się z internetem.
    Najbardziej prawdopodobne przyczyny to:
    
    1) Problem z połączeniem. Sprawdź swoje połączenie sieciowe
    lub modemowe, a następnie kliknij Wstecz aby spróbować ponownie.
    
    2) Firewall blokuje używanie sieci przez BOINC.
    Skonfiguruj swojego firewalla tak, aby zezwalał BOINC'owi
    na komunikację poprzez port 80, a następnie kliknij Wstecz,
    aby spróbować ponownie.
    
    3) Używasz serwera proxy.
    Kliknij Dalej, aby skonfigurować ustawienia proxy.

en: Proxy configuration
pl: Konfiguracja proxy

en: HTTP proxy
pl: Serwer HTTP Proxy

en: Server:
pl: Serwer:

en: Autodetect
pl: Autodetekcja

en: SOCKS proxy
pl: Serwer SOCKS Proxy

en: I agree to the terms of use.
pl: Zgadzam się z zasadami użytkowania.

en: I do not agree to the terms of use.
pl: Nie zgadzam się z zasadami użytkowania.

en: Terms of Use
pl: Zasady użytkowania

en: Please read the following terms of use:
pl: Zapoznaj się z następującymi zasadami użytkowania:

en: Project temporarily unavailable
pl: Projekt tymczasowo niedostępny

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
pl: Ten projekt jest tymczasowo niedostepny.
    
    Spróbuj ponownie później.

en: Account manager temporarily unavailable
pl: Menedżer kont jest czasowo niedostępny

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
pl: Ten menedżer kont jest tymczasowo niedostępny.
    
    Spróbuj ponownie później.

en: Please specify an account key to continue.
pl: Podaj klucz konta aby kontynuować.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
pl: Nieprawidłowy klucz kona. Podaj prawidłowy klucz.

en: Validation conflict
pl: Błąd uwierzytelniania

en: Please specify an email address
pl: Podaj adres e-mail

en: Invalid email address; please enter a valid email address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail. Wprowadź prawidłowy adres.

en: Missing URL
pl: Brak adresu URL

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
pl: Podaj adres URL.
    Na przykład:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
pl: Podaj prawidłowy adres URL.
    Na przykład:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
pl: '%s' nie zawiera poprawnej nazwy hosta.

en: '%s' does not contain a valid path.
pl: '%s' nie zawiera poprawnej ścieżki.

note: Setup View
en: Commands
pl: Polecenia

en: Copy all messages
pl: Kopiuj wszystkie wiadomości

en: Copy selected messages
pl: Kopiuj wybrane wiadomości

en: Show only this project
pl: Pokaż tylko ten projekt

en: Show only the messages for the selected project.
pl: Pokazuje wiadomości związane tylko z wybranym projektem.

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Copying all messages to the clipboard...
pl: Kopiowanie wszystkich wiadomości do schowka...

en: Copying selected messages to the clipboard...
pl: Kopiowanie wybranych wiadomości do schowka...

en: Filtering messages...
pl: Filtrowanie wiadomości...

en: Show all messages
pl: Pokaż wszystkie wiadomości

en: Show messages for all projects.
pl: Pokazuje wiadomości dotyczące wszystkich projektów.

en: Fetching notices; please wait...
pl: Pobieranie powiadomień, proszę czekać...

en: There are no notices at this time.
pl: Aktualnie nie ma żadnych powiadomień.

en: Notices
pl: Powiadomienia

en: Update
pl: Zaktualizuj projekt

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
pl: Przesyła informacje o zakończonych obliczeniach oraz aktualizuje preferencje i wyniki dla danego projektu.

en: Suspend
pl: Wstrzymaj

en: Suspend tasks for this project.
pl: Wstrzymuje przetwarzanie zadań dla danego projektu.

en: No new tasks
pl: Nie pobieraj zadań

en: Don't get new tasks for this project.
pl: Nie pobieraj nowych zadań do przetwarzania w tym projekcie.

en: Reset project
pl: Zresetuj projekt

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
pl: Usuwa wszystkie pliki związane z danym projektem i pobiera nową porcję danych do przetwarzania. Przed użyciem możesz skorzystać z funkcji "Zaktualizuj projekt", aby zaraportować zakończone zadania.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
pl: Odłącza ten komputer od wybranego projektu. Dane będące aktualnie w toku przetwarzania zostaną utracone (najpierw użyj funkcji "Zaktualizuj projekt", aby zaraportować zakończone zadania).

en: Properties
pl: Właściwości

en: Show project details.
pl: Pokazuje szczegóły projektu.

en: Account
pl: Konto

en: Work done
pl: Wynik całkowity

en: Avg. work done
pl: Wynik bieżący

en: Projects
pl: Projekty

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zresetować projekt '%s'?

en: Reset Project
pl: Zresetuj projekt

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć projekt '%s'?

en: Remove Project
pl: Usuń projekt

en: Resume tasks for this project.
pl: Wznów zadania przetwarzane w tym projekcie.

en: Allow new tasks
pl: Pobieraj nowe zadania

en: Allow fetching new tasks for this project.
pl: Wznawia pobieranie nowych zadań dla tego projektu.

en: Don't fetch new tasks for this project.
pl: Wstrzymuje pobieranie nowych zadań dla tego projektu.

en: Requested by user
pl: Zażądane przez użytkownika

en: To fetch work
pl: Aby pobrać zadania

en: To report completed tasks
pl: Aby zaraportować zakończone zadania

en: To send trickle-up message
pl: Aby wysłać miniwiadomość

en: Requested by account manager
pl: Zażądane przez menedżera kont

en: Project initialization
pl: Inicjalizacja projektu

en: Requested by project
pl: Zażądane przez projekt

en: Unknown reason
pl: Przyczyna nieznana

en: Suspended by user
pl: Wstrzymany przez użytkownika

en: Won't get new tasks
pl: Nie pobieraj nowych zadań

en: Project ended - OK to remove
pl: Projekt zakończony - naciśnij OK aby go usunąć

en: Will remove when tasks done
pl: Usuwa po zakończeniu zadań

en: Scheduler request pending
pl: Oczekiwanie na połączenie z serwerem projektu

en: Scheduler request in progress
pl: Trwa nawiązywanie połączenia z serwerem projektu

en: Trickle up message pending
pl: Oczekiwanie na wysłanie miniwiadomości

en: Communication deferred
pl: Komunikacja wstrzymana

en: Total disk usage
pl: Całkowite użycie dysku twardego

en: Disk usage by BOINC projects
pl: Użycie dysku przez projekty BOINC

en: no projects: 0 bytes used
pl: brak projektów: 0 bajtów zajętych

en: used by BOINC:
pl: przestrzeń używana przez BOINC:

en: free, available to BOINC:
pl: wolna przestrzeń, dostępna dla BOINC:

en: free, not available to BOINC:
pl: wolna przestrzeń, niedostępna dla BOINC:

en: free:
pl: wolna przestrzeń:

en: used by other programs:
pl: przestrzeń używana przez inne aplikacje:

en: User Total
pl: Wszystkie punkty uczestnika

en: User Average
pl: Bieżące punkty uczestnika

en: Host Total
pl: Wszystkie punkty komputera

en: Host Average
pl: Bieżące punkty komputera

en: Last update: %.0f days ago
pl: Ostatnia aktualizacja: %.0f dni temu

en: Show user total
pl: Wszystkie punkty uczestnika

en: Show total credit for user
pl: Pokaż wszystkie punkty uczestnika

en: Show user average
pl: Bieżące punkty uczestnika

en: Show average credit for user
pl: Pokaż bieżące punkty uczestnika

en: Show host total
pl: Wszystkie punkty komputera

en: Show total credit for host
pl: Pokaż wszystkie punkty komputera

en: Show host average
pl: Bieżące punkty komputera

en: Show average credit for host
pl: Pokaż bieżące punkty komputera

en: < &Previous project
pl: < &Poprzedni projekt

en: Show chart for previous project
pl: Pokaż wykres dla poprzedniego projektu

en: &Next project >
pl: &Następny projekt >

en: Show chart for next project
pl: Pokaż wykres dla następnego projektu

en: Hide project list
pl: Ukryj listę projektów

en: Use entire area for graphs
pl: Wykorzystuje całą powierzchnię na wykres

en: Mode view
pl: Rodzaj widoku

en: One project
pl: Pojedynczy projekt

en: Show one chart with selected project
pl: Pokaż wykres dla wybranego projektu

en: All projects (separate)
pl: Wszystkie projekty (osobno)

en: Show all projects, one chart per project
pl: Pokaż wykresy dla wszystkich projektów, jeden wykres na projekt

en: All projects (together)
pl: Wszystkie projekty (razem)

en: Show one chart with all projects
pl: Pokaż wspólny wykres dla wszystkich projektów

en: All projects (sum)
pl: Wszystkie projekty (suma)

en: Show one chart with sum of projects
pl: Pokaż wspólny wykres z sumą punktów ze wszystkich projektów

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Show project list
pl: Pokaż listę projeków

en: Uses smaller area for graphs
pl: Wykorzystuje mniejszą przestrzeń dla projektów

en: Retry Now
pl: Próbuj ponownie

en: Retry the file transfer now
pl: Ponów transfer plików teraz

en: Abort Transfer
pl: Przerwij przesyłanie pliku

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
pl: Przerwij transfer plików. Nie dostaniesz punktów za zadanie.

en: File
pl: Plik

en: Progress
pl: Postęp

en: Size
pl: Rozmiar

en: Elapsed
pl: Upłynęło

en: Remaining (estimated)
pl: Pozostało (szacunkowo)

en: Speed
pl: Szybkość

en: Transfers
pl: Przesyłanie

en: Network activity is suspended -
pl: Aktywność sieciowa jest wstrzymana -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
pl: .
    Możesz ją włączyć używając menu Aktywność.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz przerwać przesyłanie pliku '%s'?
    UWAGA: Przerwanie przesyłania spowoduje skasowanie pliku lub jego już pobranej części.
    Jeśli jest to plik z wynikami obliczeń, nie otrzymasz punktów za to zadanie.

en: Abort File Transfer
pl: Przerwij przesyłanie pliku

en: Upload
pl: Wysyłanie

en: Download
pl: Pobieranie

en: retry in
pl: ponowna próba za

en: failed
pl: niepowodzenie

en: suspended
pl: zatrzymane

en: active
pl: aktywne

en: pending
pl: oczekujące

en:  (project backoff:
pl:  (oczekiwanie:

en: Show active tasks
pl: Pokaż aktywne zadania

en: Show only active tasks.
pl: Wyświetla wyłącznie aktywne zadania.

en: Show graphics
pl: Pokaż grafikę

en: Show application graphics in a window.
pl: Pokaż grafikę aplikacji w osobnym oknie.

en: Show VM Console
pl: Pokaż konsolę VM

en: Show VM Console in a window.
pl: Pokazuje okno konsoli VM

en: Suspend work for this result.
pl: Wstrzymuje przetwarzanie tego zadania.

en: Abort
pl: Przerwij

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
pl: Przerwij przetwarzanie tego zadania. Nie otrzymasz za nie punktów.

en: Show task details.
pl: Pokaż szczegóły zadania.

en: Deadline
pl: Termin

en: Estimated Completion
pl: Szacunkowe zakończenie

en: Completion Before Deadline
pl: Zakończenie przed terminem

en: Tasks
pl: Zadania

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz przerwać zadanie: '%s'?
    (Postęp: %s, Status: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz przerwać te %d zadań?

en: Abort task
pl: Przerwij zadanie

en: Show all tasks
pl: Pokaż wszystkie zadania

en: Show all tasks.
pl: Pokaż wszystkie zadania.

en: Resume work for this task.
pl: Wznów to zadanie.

en: Suspend work for this task.
pl: Wstrzymaj to zadanie.

en: Stop graphics
pl: Zatrzymaj wyświetlanie grafiki

en: Close application graphics window.
pl: Zamknij okno grafiki aplikacji.

en: Do you really want to cancel?
pl: Czy na pewno chcesz anulować?

en: Skin
pl: Skórka

en: Select the appearance of the user interface.
pl: Wybierz wygląd interfejsu.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
pl: Widok zaawansowany...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
pl: Przełącza do widoku zaawansowanego.

en: Configure display options and proxy settings
pl: Konfiguracja opcji wyglądu i ustawień serwera proxy

en: Display diagnostic messages.
pl: Pokaż informacje diagnostyczne.

en: Show information about BOINC and %s
pl: Pokaż informacje o BOINC oraz %s

en: Default
pl: Domyślna

en: Suspend Computing
pl: Wstrzymaj przetwarzanie

en: Resume Computing
pl: Wznów przetwarzanie

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
pl: Otwiera okno z powiadomieniami z serwera lub z BOINC

en: Get help with %s
pl: Uzyskaj pomoc dla %s

en: %s - Notices
pl: %s - Powiadomienia

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
pl: W użyciu są lokalne ustawienia.
    Kliknij "Użyj preferencji sieciowych", żeby użyć ustawień z serwera.

en: Using web-based preferences from
pl: Używanie ustawień z serwera od

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
pl: Zapisz wszystkie wartości i zamknij okno.

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
pl: Dla dodatkowych ustawień wybierz "Preferencje przetwarzania" w widoku zaawansowanym.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
pl: "W użyciu" oznacza aktywność myszki/klawiatury w ciągu ostatnich

en: GB of disk space
pl: GB miejsca na dysku

en: %s - Computing Preferences
pl: %s - Preferencje przetwarzania

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
pl: Dezaktywować wszystkie ustawienia lokalne i użyć ustawień serwera?

en: Add Project
pl: Dodaj projekt

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Work done for this project
pl: Praca wykonana na rzecz tego projektu

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
pl: Uczestnicz w którymś z ponad 30 projektów w wielu dziedzinach nauki

en: Synchronize projects with account manager system
pl: Zsynchronizuj projekty z menedżerem kont

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
pl: Wybierz projekt aby uzyskać dostęp do poniższych opcji

en: Project Web Pages
pl: Strony projektu

en: Project Commands
pl: Polecenia projektu

en: Pop up a menu of web sites for project %s
pl: Pokazuje menu stron projektu %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
pl: Pokazuje menu opcji dla projektu %s

en: Suspend this task.
pl: Wstrzymaj to zadanie.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
pl: Przerwij przetwarzanie tego zadania. Nie otrzymasz za nie punktów.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz przerwać zadanie '%s'?
    (Postęp: %.1lf%%, Status: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
pl: Nie uczestniczysz w żadnym projekcie. Przyłącz się do któregoś z nich.

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Tasks:
pl: Zadania:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
pl: Wybierz zadanie

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
pl: Z projektu:

en: This task's progress
pl: Postęp tego zadania

en: Task Commands
pl: Polecenia zadania

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
pl: Pokazuje menu z poleceniami dla tego zadania

en: Application: %s
pl: Aplikacja: %s

en: Application: Not available
pl: Aplikacja: niedostępne

en: Not Available
pl: Niedostępne

en: Elapsed: %s
pl: Upłynęło: %s

en: Remaining (estimated): %s
pl: Pozostało (szacunkowo): %s

en: Retrieving current status.
pl: Sprawdzanie bieżącego statusu.

en: Downloading work from the server.
pl: Pobieranie danych z serwera.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: zasilanie z baterii.

en: Processing Suspended:  User Active.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: komputer w użyciu.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: użytkownik wstrzymał zadanie.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: warunek dla pory dnia.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: pomiar wydajności komputera.

en: Processing Suspended:  need disk space.
pl: Przetwarzanie wstrzymane: potrzeba miejsca na dysku

en: Processing Suspended.
pl: Przetwarzanie wstrzymane.

en: Waiting to contact project servers.
pl: Oczekiwanie na połączenie z serwerem projektu.

en: Retrieving current status
pl: Sprawdzanie bieżącego statusu

en: No work available to process
pl: Brak dostępnych danych do przetwarzania

en: Unable to connect to the core client
pl: Nie można się połączyć z klientem BOINC

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: < &Back
pl: < &Wstecz

en: &Finish
pl: &Zakończ

en: Services
pl: Usługi

en: Hide %s
pl: Ukryj %s

en: Hide Others
pl: Ukryj pozostałe

en: Show All
pl: Pokaż wszystkie

en: Quit %s
pl: Zakończ %s
