BOINC - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Branding array has too few entries: %s
ro: Aranjamentul brandingului are prea puține elemente: %s

en: Could not get user login name
ro: Nu s-a găsit numele utilizatorului

note: Remove everything we've installed "\pSorry, this version of GridRepublic requires system 10.6 or higher."
en: Sorry, this version of %s requires system %s or higher.
ro: Scuze dar această versiune a %s necesită un sistem %s sau mai mare.

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
ro: BOINC trebuie să ruleze chiar dacă nu este nici un utilizator logat?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
ro: Utilizatorii cu permisiuni de administrare ale acestui calculator vor avea automat permisiunea de a rula si controla %s.
    
    Doriţi să permiteţi şi utilizatorilor fără drepturi de administrare să ruleze şi să controleze %s pe acest Mac?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
ro: Doriţi să setaţi %s ca screensaver pentru toţi %s utilizatorii de pe acest Mac?

en: BOINC can run project applications written for intel Macs if Rosetta 2 is installed.
    
    Do you want to install Rosetta 2 now?
ro: BOINC poate rula aplicații scrise pentru computere Mac cu procesor Intel dacă Rosetta 2 este instalată.
    
    Dorești să instalezi Rosetta 2 acum ?

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
ro: Eroare permisiuni după relansare

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
ro: Ştergerea poate dura câteva minute.
    Vă rugăm aşteptaţi.

en: Error saving user name
ro: Eroare la salvarea numelui de utilizator

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi complet %s de pe calculatorul dumneavoastră?
    
    Vor fi şterse executabilele dar nu vor fi atinse fişierele de date %s.

en: Canceled: %s has not been touched.
ro: Anulat: %s nu a fost atins.

en: name  of user
ro: nume  al utilizatorului

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
ro: Doriţi să ştergeţi şi VirtualBox de pe calculatorul dumneavoastră?
    (VirtualBox a fost instalat împreună cu BOINC.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
ro: Ştergere încheiată.
    
    Dacă doriţi puteţi să ştergeţi elementele rămase folosind Finder: 
    directorul "%s"
    
    pentru fiecare utilizator, fişierul
    "%s".

en: Cancel
ro: Anulează

en: Continue...
ro: Continuă...
