BOINC - en to sk translation catalogue (624 entries)

en: I'm new
sk: Som tu nový

en: I'm a BOINC user
sk: Som užívateľ BOINC

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
sk: Potrebujete o @count kreditov viac, aby ste mohli komentovať na tejto stránke.

en: Enforced by version @number
sk: Vynútené verziou @number

en: Total Credit
sk: Celkový kredit

en: App ID
sk: ID Aplikácie

en: Friends (@count)
sk: Priatelia (@count)

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
sk: Einstein@Home je program, ktorý využíva počítač počas jeho nečinnosti na vyhľadávanie gravitačných vĺn z rotujúcich neutrónových hviezd (nazývaných aj pulzary) s využitím údajov z detektoru gravitačných vĺn LIGO.

en: Run while computer is on battery power?
sk: Spustiť ak je počítač na batériách?

en: Only applies to portable computers
sk: Len pri prenosných zariadeniach

en: Run while computer is in use?
sk: Spúšťať ak je počítač používaný?

en: Run GPU work while computer is in use?
sk: Spúšťať prácu pre GPU ak je počítač používaný?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
sk: "Používa sa" znamená použitie myši alebo klávesnice za posledných

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
sk: Pozastaviť keď sa myš alebo klávesnica nepoužili posledných

en: Needed to enter low-power mode on some computers
sk: Je potrebné prejsť do nízkoenergetického módu na niektorých počítačoch.

en: Suspend work if CPU usage is above
sk: Pozastaviť prácu ak je využitie procesoru nad

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
sk: 0 znamená bez obmedzení. Vynútené verziou @number

en: Do work only between the hours of:
sk: Pracovať len medzi:

en: No restriction if equal
sk: Bez obmedzenia ak sa zhoduje

en: Leave tasks in memory while suspended?
sk: Ponechať aplikácie v pamäti pri ich pozastavení?

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
sk: Pri hodnote "áno" budú úlohy využívať odkladací priestor.

en: Recommended: @period minutes
sk: Odporúčané @period minút

en: On multiprocessors, use at most
sk: Pe multiprocesor, foloseşte cel mult

en: processors
sk: procesorov

en: Set to 0 for no limit
sk: 0 znamená bez obmedzení

en: Can be used to reduce CPU heat
sk: Môže sa použiť na zníženie teploty procesoru

en: Disk: use at most
sk: Disk: použiť najviac

en: Disk: leave free at least
sk: Disk: ponechať voľných aspoň

en: Values smaller than @number are ignored
sk: Hodnoty nižšie ako @number sú ignorované

en: Tasks checkpoint to disk at most every
sk: Ukladať stav úloh každých

en: Swap space: use at most
sk: Odkladací priestor: použiť najviac

en: Computer is connected to the Internet about every
sk: Počítač je pripojený k internetu každých

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
sk: Nechajte prázdne alebo 0 ak je pripojenie trvalé. @project sa pokúsi spracovať aspoň toľko práce.

en: Maintain enough work for an additional
sk: Pripraviť dostatok práce na nasledujúcich

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
sk: Má vplyv len pri pripojení cez modem, ISDN alebo VPN.

en: Maximum download rate
sk: Maximálna rýchlosť sťahovania

en: Maximum upload rate
sk: Maximálna rýchlosť odosielania

en: Use network only between the hours of:
sk: Používať sieť len medzi:

en: Transfer at most
sk: Preniesť najviac

en: Skip image file verification?
sk: Preskočiť overovanie obrazov?

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
sk: Zaškrtnite len ak váš poskytovateľ pripojenia modifikuje súbory. Preskočenie overovaní znižuje bezpečnosť aplikácie BOINC.

en: What is @this_project?
sk: Čo je @this_project?

en: Project
sk: Projekt

en: Total credits
sk: Celkový kredit

en: Recent avg credits
sk: Nedávny priemerný kredit

en: Web site
sk: Stránka

[ctx: preference set]
en: Home
sk: Domov

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Reply to this comment with quote
sk: Odpovedať na túto správu s citátom

en: this project
sk: tento projekt

en: Featured
sk: Odporúčané

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Seconds
sk: Sekúnd

en: project
sk: projekt

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
sk: !name si vás pridal do priateľov na !site. Túto žiadosť môžete schváliť alebo zamietnuť. Zamietnutie žiadosti neodošle oznámenie, ale zruší žiadosť v oboch kontách.
    
    Kliknutím na odkaz nižšie si prezriete žiadosť:
    !link
    
    !message
    
    Ďakujeme,
    Tím !site

en: Please set the minimum time required between posts.
sk: Prosím nastavte minimálny čas medzi príspevkami.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
sk: Prosím vyberte minimálne celkové množstvo kreditov, ktoré musí užívateľ mať, aby mohol pridať správu na túto nástenku.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
sk: Prosím, nastavte minimum priemerných kreditov, ktoré sú potrebné pre užívateľa, aby mohol posielať správy na nástenku.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
sk: !name vás potvrdil ako priateľa na !site.
    
    Na tomto odkaze si môžete pozrieť jeho/jej profil:
    !link
    
    !message
    
    Ďakujeme,
    Tím !site

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
sk: Požiadavka na zmenu zakladateľa tímu bola nedávno vyžiadaná. Je povolená iba jedna žiadosť v rozpätí 90 dní.

en: Team name is required.
sk: Vyžaduje sa názov tímu.

en: You are banned from community participation until @date
sk: Máte zákaz na túto komunitu do @date

[ctx: menu-link]
en: Home
sk: Domov

[ctx: menu-link]
en: Credentials
sk: Prihlasovacie údaje

[ctx: menu-link]
en: Dashboard
sk: Nástenka

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
sk: Prezraďte nám niečo o vás. Môžete napísať odkiaľ ste, koľko máte rokov, vaše zamestnanie, záľuby alebo čokoľvek iné.

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
sk: PSČ

[ctx: account-profile-edit]
en: Avatar
sk: Obrázok

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
sk: Krajina

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
sk: Projekty

[ctx: menu-link]
en: News
sk: Novinky

[ctx: account-host-list]
en: All computers
sk: Všetky počítače

[ctx: menu-link]
en: Preferences
sk: Preferencie

[ctx: menu-link]
en: Community
sk: Komunita

[ctx: menu-link]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: user-host-list]
en: All computers
sk: Všetky počítače

[ctx: user-info]
en: Joined
sk: Pridanie sa

[ctx: user-info]
en: Posts
sk: Príspevkov

[ctx: user-info]
en: Credit
sk: Kredit

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
sk: Vytvoriť novú

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
sk: Odmietnuť profil

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
sk: Zablokovať užívateľa

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
sk: Prihlásenie pomocou autentifikátora

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
sk: Dotazník na komentár

[ctx: country-of-origin]
en: Country
sk: Krajina

[ctx: menu-link]
en: Login
sk: Prihlásenie

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
sk: Mailová adresa

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
sk: Uveďte vašu @s mailovú adresu.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
sk: Prihlásiť sa

[ctx: menu-link]
en: search
sk: vyhľadať

[ctx: front-page]
en: Join now
sk: Pridať sa teraz

[ctx: user-account]
en: Account
sk: Účet

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
sk: Aplikácie

[ctx: footer-link]
en: Server status
sk: Stav serveru

[ctx: team-id]
en: Team ID
sk: ID tímu

[ctx: view-team-info]
en: Founder
sk: Zakladateľ

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
sk: Súčasný priemerný kredit

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: team-members]
en: Members
sk: Členovia

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
sk: Celkový kredit

[ctx: user-details]
en: User ID
sk: Užívateľské ID

[ctx: user-on-team]
en: User
sk: Používateľ

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
sk: Administrátorom od

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
sk: Užívateľ sa pridal

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
sk: Čas

[ctx: user-info]
en: Account Key
sk: Kľúč účtu

[ctx: user-info]
en: Member since
sk: Členom od

[ctx: user-info]
en: Email Address
sk: E-mailová adresa

[ctx: user-info]
en: Password Hash
sk: Zakódovanie hesla

[ctx: user-info]
en: Postal Code
sk: PSČ

[ctx: user-info]
en: Send Email
sk: Poslať mail

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
sk: Zobraziť zariadenia

[ctx: host-list]
en: Computer ID
sk: ID počítača

[ctx: host-list]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
sk: Keď BOINC beží, práca je povolená % času

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
sk: Priemerná návratová doba

[ctx: host-details]
en: Created
sk: Vytvorený

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
sk: Pokým je BOINC spustený, % dĺžka času Internetového spojenia

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
sk: Priemerná efektivita procesora

[ctx: host-details]
en: Free disk space
sk: Voľné miesto na disku

[ctx: host-details]
en: Total disk space
sk: Celkový úložný priestor

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
sk: Názov

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
sk: Korekčný faktor pre dobu výpočtu

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
sk: Priemerný kredit

[ctx: host-details]
en: External IP address
sk: Vonkajšia IP adresa

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
sk: Medziprojektové ID

[ctx: host-details]
en: Last IP address
sk: Posledná IP adresa

[ctx: host-details]
en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

[ctx: host-details]
en: Memory
sk: Pamäť

[ctx: host-details]
en: Swap space
sk: Odkladací priestor

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
sk: Maximum denných PJ za deň

[ctx: host-details]
en: Average download rate
sk: Priemerná rýchlosť sťahovania

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
sk: Priemerná rýchlosť odosielania

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
sk: Počet rovnakých IP adries

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
sk: Podiel času kedy BOINC beží

[ctx: host-details]
en: Operating system
sk: Operačný systém

[ctx: host-details]
en: Operating system version
sk: Verzia operačného systému

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
sk: Zmeraná rýchlosť s plávajúcou desatinnou čiarkou

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
sk: Zmeraná celočíselná rýchlosť

[ctx: host-details]
en: CPU model
sk: Model procesoru

[ctx: host-details]
en: Number of processors
sk: Počet procesorov

[ctx: host-details]
en: CPU
sk: Procesor

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
sk: Koľkokrát BOINC klient skontaktoval server

[ctx: host-details]
en: Last contact
sk: Posledný čas kontaktu

[ctx: host-details]
en: Serial number
sk: Sériové číslo

[ctx: host-details]
en: Timezone
sk: Časová zóna

[ctx: platform-details]
en: Platform ID
sk: ID Platformy

[ctx: task-details]
en: Task ID
sk: ID úlohy

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
sk: ID Pracovnej jednotky

[ctx: task-details]
en: Host ID
sk: ID počítača

[ctx: application-details]
en: Application ID
sk: ID Aplikácie

[ctx: task-details]
en: Application version
sk: Verzia aplikácie

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
sk: Získaný kredit

[ctx: task-details]
en: Client state
sk: Stav klienta

[ctx: task-details]
en: CPU time
sk: Procesorový čas

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
sk: Vytvorený

[ctx: task-details]
en: Run time
sk: Čas priebehu

[ctx: task-details]
en: Exit status
sk: Opustiť stav

[ctx: task-details]
en: Granted credit
sk: Udelené kredity

[ctx: task-details]
en: Outcome
sk: Výsledok

[ctx: task-details]
en: Received time
sk: Prijaté

[ctx: task-details]
en: Report deadline
sk: Odoslať do

[ctx: task-details]
en: Sent
sk: Poslané

[ctx: task-details]
en: Server state
sk: Stat serveru

[ctx: task-details]
en: Stderr out
sk: Výstup stderr

[ctx: task-details]
en: Validation state
sk: Stav overenia

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
sk: Kanonický kredit

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
sk: ID kanonického výsledku

[ctx: workunit-details]
en: Created time
sk: Vytvorený

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
sk: Maska chyby

[ctx: workunit-details]
en: Minimum quorum
sk: Minimálne quorum

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
sk: Názov

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
sk: Maximum chybných úloh

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
sk: Maximum úspešných úloh

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
sk: Maximum úloh

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
sk: Potrebné overiť

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
sk: Počiatočná replikácia

[ctx: application-details]
en: Target number of results
sk: Cieľový počet úloh

[ctx: application-details]
en: Application version ID
sk: ID verzie aplikácie

[ctx: application-details]
en: Plan class
sk: Trieda plánu

[ctx: application-details]
en: Version number
sk: Verzia

[ctx: host-details]
en: Computer
sk: Počítač

[ctx: application-details]
en: App version ID
sk: ID verzie aplikácie

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
sk: Správne úlohy za sebou

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
sk: Počet dokončených úloh

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
sk: Maximálny počet úloh za deň

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
sk: Počet úloh za dnes

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
sk: Priemerná návratová doba

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
sk: Moderovanie

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
sk: Nepreverené profily

[ctx: team-dashboard]
en: Team
sk: Tím

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
sk: Správ odoslaných

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
sk: Posledné správy z projektu @site_name

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
sk: Citovať

[ctx: message-header]
en: Message @id
sk: @id správy

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
sk: moderovanie

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
sk: Výstup stderr

[ctx: message-header]
en: message @id
sk: @id správy

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
sk: ako odpoveď na !parent

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
sk: Vitajte späť!

[ctx: front-page]
en: Learn more
sk: Zistiť viac

[ctx: front-page]
en: View account
sk: Zobraziť účet

[ctx: front-page]
en: User of the day
sk: Používateľ dňa

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
sk: Vyše 500 000 dobrovoľníkov a číslo stále rastie.

[ctx: front-page]
en: Credits per day
sk: Kreditov za deň

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
sk: diskutovať

[ctx: menu-link]
en: Logout
sk: Odhlásenie

[ctx: footer-link]
en: Create content
sk: Vytvoriť obsah

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
sk: Anonymný

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
sk: Pomoc BBcode

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
sk: Odoslať komentár

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: host-details]
en: Details
sk: Detaily

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
sk: Úlohy

[ctx: host-list]
en: Computers pending
sk: Čaká sa na počítače

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
sk: Tento užívateľ nemá zatiaľ žiadne priradené počítače. Tie budú zobrazené, keď získa prvé kredity.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
sk: Priemerný kredit

[ctx: account-dashboard]
en: More
sk: Viac

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
sk: Počítače skryté

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
sk: Tento užívateľ sa rozhodol nezdieľať informácie o svojich počítačoch.

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
sk: Názov

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
sk: Poslané !username na !datetime

[ctx: user-profile]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: user-profile]
en: Opinion
sk: Názor

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
sk: Stránka

[ctx: users-table]
en: View user profile.
sk: Zobraziť profil užívateľa

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
sk: Na uloženie zmien zadajte heslo.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
sk: Uveďte vaše aktuálne heslo ak meníte mailovú
    adresu alebo heslo.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
sk: Užívateľské ID BOINC

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
sk: Užívateľské ID Drupal

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
sk: Kľúč účtu

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
sk: Slabý kľúč účtu

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
sk: Medziprojektové ID

[ctx: form-save]
en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: forgot-password]
en: Change password
sk: Zmeniť heslo

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
sk: Všeobecné

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
sk: Domov

[ctx: account-preferences-location]
en: School
sk: Škola

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
sk: Práca

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
sk: áno

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
sk: nie

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
sk: Prednastavené

[ctx: account-preferences-preset]
en: Standard
sk: Štandartné

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
sk: Aktualizovať prednastavené

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
sk: Utilizare procesor

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
sk: minút(y)

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
sk: Pozastaviť keď sa myš alebo klávesnica nepoužili posledných

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
sk: Toto dovoľuje niektorým počítačom prejsť do nízkoenergetického módu, keď sa nepoužívajú.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
sk: Pozastaviť, ak je procesor využívaný mimo BOINC nad

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
sk: Pozastaviť výpočty, ak váš počítač používajú iné programy.

[ctx: account-preference]
en: and
sk: a

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
sk: Vykonávať výpočty len v určitý čas každý deň

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
sk: Prepínať medzi aplikáciami každých

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
sk: Pokial beží viacero projektov, BOINC môže medzi nimi prepínať s nasledujúcou frekvenciou:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
sk: Použiť najviac

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
sk: % din procesoare

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
sk: Ponechať časť procesorov voľnú pre iné aplikácie. Napríklad 75% znamená 6 jadier na 8 jadrovom procesore.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
sk: % procesorového času

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
sk: Pozastaviť/obnoviť výpočty každých pár sekúnd na zníženie teploty a spotreby energie. Príklad: 75% znamená, že budú prebiehať výpočty 3 sekundy a 1 sekundu sa bude čakať a potom opakovať.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
sk: Využitie disku a pamäte

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
sk: Nastaví koľko miesta na disku využije BOINC.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
sk: Nastaví použitie disku aby ostalo aspoň toľko voľného miesta na disku, kde sú uložené dáta BOINC.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
sk: % celku

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
sk: Nastaví percentuálne využitie miesta na disku aplikáciou BOINC.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
sk: Ukladať stav úloh každých

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
sk: sekúnd

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
sk: Týmto nastavujete ako často si úlohy ukladajú stav na disk, aby ste neskôr mohli pokračovať od tohoto bodu.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
sk: Stránkovací súbor: využiť najviac

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
sk: Nastaviť využitie ukladacieho priestoru (stránkovacieho súboru) pre BOINC.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
sk: Pamäť: ak je počítač používaný, použiť najviac

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
sk: Nastavenie pamäte, ktorú BOINC využíva ked používate počítač.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
sk: Pamäť: ak je počítač nepoužívaný, použiť najviac

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
sk: Nastavenie pamäte, ktorú BOINC využíva ked nepoužívate počítač.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
sk: Využitie siete

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
sk: Uložiť aspoň

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
sk: dní práce

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
sk: Uložiť aspoň toľko úloh, aby bol počítač zamestnaný aspoň takto dlho.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
sk: Uložiť navyše

[ctx: unit-of-time]
en: days
sk: dňa (dní)

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
sk: Ukladať dodatočné úlohy nad minimálnou úrovňou. Určuje aké koľko práce sa bude vyžadovať pri kontaktovaní projektu.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
sk: Potvrdiť pred pripojením k Internetu

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
sk: Užitočné len pokiaľ vlastníte ISDN alebo VPN pripojenie.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
sk: Odpojiť po skončení?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
sk: Limit rýchlosti sťahovania

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
sk: Nastaviť limit sťahovania súborov

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
sk: Nastaviť rýchlost odosielania na

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
sk: Obmedziť rýchlosť odosielania súborov

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
sk: Prenos súborov len medzi

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
sk: Prenášať súbory len v určitý čas každý deň

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
sk: Obmedziť použitie

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
sk: Príklad: BOINC prenesie maximálne 2000 MB dát za 30 dní.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
sk: Zobraziť porovnanie

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
sk: @count milión operácií za sekundu

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
sk: @rate KB/s

[ctx: host-details]
en: @count days
sk: @count dní

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
sk: Nastavenie zdrojov

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
sk: Podiel výkonu

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
sk: Určí akú časť zo zdrojov nastavenú pre tento projekt bude využívať. Napríklad, zúčastnite sa dvoch BOINC projektov s pomerom zdrojov 100 a 200, prvý projekt dostane 1/3 vašich zdrojov a druhý projekt dostane 2/3.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
sk: Použiť procesoru

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
sk: Použiť NVIDIA GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
sk: Použiť ATI GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
sk: Použiť INTEL GPU

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
sk: Nastavenia beta

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
sk: Spustiť testovacie aplikácie?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
sk: Toto nám pomáha pri vývojí aplikácií, no môže spôsobiť zlyhanie úloh na vašom počítači

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
sk: Pôvodná hodnota: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
sk: Aplikácie

[ctx: account-preferences-project]
en: Default set
sk: Východzie nastavenia

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
sk: Nastaviť pre nové počítače

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
sk: Časová zóna

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
sk: Nastavenia upozornení

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
sk: Dostávať mailové upozornenia na súkromné správy?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
sk: Informovať mailom o žiadosti o priateľstvo?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
sk: Nastavenia jazyka

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
sk: Jazyk

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
sk: Východzí jazyk pre tento účet na emaily a preferovaný jazyk na stránky.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
sk: Ak máte <a href="@gravatar-check"> platný Gravatar</a> spojený s mailovou adresou, bude použitý ako váš obrázok používateľa.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
sk: Váš Gravatar nebude zobrazený ak nahráte obrázok používateľa.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
sk: Ak máte <a href="@gravatar-check"> platný Gravatar</a> priradený k mailovej adrese, použite ho ako obrázok používateľa.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
sk: Váš Gravatar nebude zobrazený ak nahráte obrázok používateľa.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
sk: Nastavenie avataru

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
sk: Nahrať avatara

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
sk: Nastavenia fóra

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
sk: V diskusiách zobraziť najviac @comments_per_page

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
sk: komentárov na stránku

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
sk: Zoradiť komentáre v diskusiách

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
sk: Od najnovších

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
sk: Od najstarších

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
sk: Podpis

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sk: Váš podpis bude zverejnený na konci vašich komentárov.

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
sk: Skryť podpisy vo fórach

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
sk: Nastavenia súkromia

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
sk: Súhlasite aby vám a vášmu teamu @project posielal maily?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
sk: Môže @project zobraziť vaše počítače na svojej stránke?

[ctx: host-list]
en: No active computers
sk: Žiadne aktívne počítače

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
sk: Tento užívateľ nemá žiadne aktívne počítače za posledných 30 dní.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
sk: -

[ctx: forum-post-posted-time-ago]
en: @time ago
sk: @time pred

[ctx: forum-column]
en: Threads
sk: Vlákna

[ctx: forum-column]
en: Posts
sk: Príspevkov

[ctx: forum-column]
en: Last post
sk: Posledný príspevok

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
sk: Prosíme, píšte správy zodpovedne a nevytvárajte nepriateľskú atmosféru. Urážlivé správy alebo témy môžu byť zmazané moderátormi fóra bez predchádzajúceho upozornenia. Neodpovedajte na urážlivé správy; namiesto toho kliknite na tlačidlo "ohlásiť" naspodku správy na jej ohlásenie moderátorom.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
sk: Ďalej vás chceme požiadať, aby sa diskusie na nástenke tématicky držali projektu @project alebo BOINC s malou odchýlkou pri vedeckých nástenkách, kde je možné diskutovať na vedecké témy. Účastníci, ktorí majú záujem o všeobecné diskusie môžu diskutovať na neoficiálnych fórach projektvu @project.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
sk: Tieto nástenky podporujú len BBCode tagy.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
sk: Spravovať odbery

[ctx: team-general-info]
en: Teams
sk: Tímy

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
sk: prístup k mailovým adresám členov tímov

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
sk: upraviť názov tímu a jeho popis

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
sk: pridať alebo odobrať administrátorov tímu

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
sk: odobrať členov z tímu

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
sk: rozpustiť tím pokiaľ nemá žiadnych členov

[ctx: account-team-panel]
en: My team
sk: Môj tím

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
sk: Ste členom tímu @team

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
sk: Zobraziť môj tím

[ctx: search-team]
en: Search teams
sk: Hľadať tímy

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
sk: Poslané !datetime

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
sk: Komentáre

[ctx: form-clear]
en: Clear
sk: Vymazať

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
sk: Týmto odstránite všetky vaše nastavenia z @name . Ste si istý?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
sk: Žiadne úlohy @type

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
sk: V tomto zázname nie sú žiadne úlohy

[ctx: host-details]
en: Show IP address
sk: Zobraziť IP adresu

[ctx: unit-of-time]
en: hours
sk: hodiny

[ctx: form-merge]
en: Merge
sk: Spojiť

[ctx: view-team-info]
en: Type
sk: Typ

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
sk: Noví členovia zo včerajška

[ctx: view-team-info]
en: Total members
sk: Počet členov

[ctx: view-team-info]
en: Active members
sk: Aktívni členovia

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
sk: Členovia s kreditom

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
sk: Stránka

[ctx: team-description]
en: Description
sk: Popis

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
sk: žiadne projekty...

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
sk: Stiahnuť aplikáciu na plochu

[ctx: join-page]
en: Run the installer
sk: Spustiť inštaláciu

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
sk: Odpovedať na túto správu

[ctx: private-message]
en: Send message
sk: Poslať správu

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
sk: Poslať novú správu

[ctx: recent-posts]
en: commented on
sk: komentované

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
sk: začatá diskusia

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
sk: Označiť ako lepkavé

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
sk: Označiť ako lepkavé

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
sk: Zamknúť

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
sk: Uzamknúť túto tému

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
sk: Skryť túto tému

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
sk: Konvertovať

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
sk: Premeniť komentár na novú tému

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
sk: Skryť komentár

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
sk: Odstrániť komentár

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
sk: Upraviť komentár

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
sk: Žiadne výsledky neboli nájdené

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
sk: Profil čaká na schválenie moderátora

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
sk: Pridať ako priateľa

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
sk: !site: komentár vložený do "!topic_name"

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
sk: !author vložil odpoveď na "!topic_name".

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
sk: Na prezretie tejto témy na !site kliknite sem: 
    !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
sk: Opustiť fórum

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
sk: Kliknite sem, ak chcete opustiť @this_team.

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
sk: Opustiť tím

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
sk: Požiadať status zakladateľa

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
sk: Ak zakladateľ tímu nie je aktívny a chcete prevziať status zakladateľa, kliknite nižšie na požiadanie statusu zakladateľa tímu @this_team.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
sk: Iniciovať žiadosť

[ctx: form-delete]
en: Delete
sk: Zmazať

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
sk: Týmto navždy vymažete počítač @id z vášho účtu. Ste si tým istý?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
sk: Vytvoriť nový tím

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
sk: Pokiaľ nenájdete tím, ktorý by bol pre vás ten pravý, môžete tím vytvoríť.

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
sk: Ak už používate BOINC, vyberte <i>Pridať
    Projekt</i>.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
sk: Pokiaľ používate verziu BOINC na príkazový riadok,
    najprv spusťte aplikáciu BOINC Manage (ak je to nutné, aj na inom zariadení) na vytvorenie 
    účtu na tomto projekte. Potom účet použite na pripojenie sa 
    cez príkazový riadok.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
sk: Pokiaľ používate verziu BOINC staršiu ako 5.0, prosím
    aktualizujte ju na novšiu, aby bolo možné vytvoriť si účet
    na tomto projekte.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
sk: zoznam ignorovaných

[ctx: ignore-user-content]
en: here
sk: sem

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
sk: !username je vo vašom !ignore_list. Kliknite !here pre zobrazenie tohto príspevku.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
sk: Skontrolovať alebo odoslať komentár

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
sk: Nedostupné kým nebude nastavený profil.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
sk: Vytvoriť profil

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
sk: Potrebujete ešte 1 kredit

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
sk: Vstúpiť do tímu

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
sk: Ak sa chcete stať členom @this_team, kliknite sem

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
sk: Vstúpiť do tímu

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
sk: @count dní zostáva

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
sk: Zabudnuté heslo

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
sk: prihlásenie na základe autentifikátora

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
sk: Vložte email, na ktorý vám prídu inštrukcie pre resetovanie vášho hesla (alebo použite !authenticator_login).

[ctx: form-send]
en: Send
sk: Odoslať

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
sk: Ak si nepamätáte vašu mailovú adresu, alebo nemôžete na ňu prijať mail:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
sk: Ak ste pod týmto kontom spustili BOINC, môžete k nemu stále pristúpiť. Ako na to:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
sk: Dokumentácia BOINC

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
sk: Choďte do priečinka BOINC vo vašom počítači (!boinc_wiki vám pomôže ju nájsť).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
sk: Nájdite súbor s vašim účtom pre tento projekt, jeho názov bude v tvare %file (kde URL projektu je %url).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
sk: Otvorte súbor v textovom editore ako napríklad Poznámkový blok. Uvidíte niečo ako:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
sk: Označte a skopírujte reťazce medzi &lt;authenticator&gt; a &lt;/authenticator&gt; (%auth v príklade hore).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
sk: Skopírujte text do poľa nižšie a kliknite na OK.

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
sk: Ste prihlásení na váš účet, aktualizujte mailovú adresu vášho účtu.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
sk: Prihlásiť sa pomocou autentifikátora

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
sk: Pre @email neexistuje konto -- kliknite na "Vytvoriť nové konto" a zaregistrujte sa

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
sk: Je potrebné sa prihlásiť ak chcete zmeniť mailovú adresu alebo nastaviť nové heslo.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
sk: Poslať novú tému

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
sk: Nesprávne heslo alebo mailová adresa

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
sk: Zabudli ste heslo?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
sk: Tieto sa aplikujú na všetky projekty BOINC, v ktorých ste členom.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
sk: Na počítačoch, ktoré sú pripojené k viacerým projektom, bude použitý ten, ktorý bol pozmenený ako posledný.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
sk: Posledná zmena nastavení: @mod_time

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
sk: Kombinované nastavenia

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
sk: Prepnúť vzhľad

[ctx: account-preference]
en: every
sk: každých

[ctx: form-edit]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: form-add]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
sk: @ip_address (rovnaká ako posledných @count krát)

[ctx: message-header]
en: parent removed
sk: nadradené odstránené

[ctx: host-details]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
sk: BOINC účet @email už existuje.

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
sk: Odstrániť z priateľov

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
sk: Vytvoriť nový tím

[ctx: friends-page]
en: Send request
sk: Odoslať žiadosť

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
sk: Odstrániť z priateľov

[ctx: recent-posts]
en: posted
sk: poslané

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
sk: Nastavenia vašej komunity boli aktualizované.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
sk: Nesprávne nastavenie pre "%preference"

[ctx: team-forum]
en: Team forum
sk: Tímové fórum

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
sk: Bolo vytvorené fórum pre členov tímu

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
sk: Vstúpiť do fóra

[ctx: friends-page]
en: Approve request
sk: Schváliť žiadosť

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
sk: !name súhlasil s vašou žiadosťou o priateľstvo [!site]

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
sk: Schváliť profil

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
sk: Schváliť obsah profilu

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
sk: Odmietnuť obsah tohoto profilu

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
sk: Zrušiť označenie lepkavé

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
sk: Odstrániť status lepkavé z tejto témy

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
sk: Odkryť

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
sk: Odkryť tento komentár

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
sk: Nezverejnené

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
sk: Vytvoriť tím

[ctx: form-choose]
en: Choose type
sk: Zvoliť typ

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
sk: Názov tímu

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
sk: Len text bez HTML tagov

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
sk: Názov tímu -- HTML verzia (nepovinné)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
sk: Môžete použiť niektoré HTML tagy

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
sk: Stránka tímu (nepovinné)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
sk: Zobrazené na stránke tímu

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
sk: Typ tímu

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
sk: Príjmať nových členov?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
sk: Popis tímu

[ctx: team-form-save]
en: Save team
sk: Uložit tím

[ctx: team-manage]
en: Manage team
sk: Spravovať tím

[ctx: team-manage]
en: View member list
sk: Zobraziť členov

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
sk: Mená a adresy členov

[ctx: team-manage]
en: View change history
sk: Zobraziť históriu zmien

[ctx: team-manage]
en: See member activity
sk: Zobraziť činnosť členov

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
sk: Spravovať tímovú nástenku

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
sk: Vytvoriť alebo nastaviť nástenku

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
sk: Odobrať členov

[ctx: team-manage]
en: Change founder
sk: Zmeniť zakladateľa

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
sk: Spravovať administrátorov tímu

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
sk: Upraviť údaje o tíme

[ctx: team-manage]
en: Remove team
sk: Odstrániť tím

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
sk: BOINC niekedy chybne pridá rozdielne identity tomu istému počítaču. Dá sa to opraviť spojením starších identít s novšou.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
sk: Skontrolovať počítače, ktoré sú rovnaké ako @name (vytvorené @date o @time s počítačom ID @id)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
sk: Počítače @old_ids boli úspešne zlúčené do @id.

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
sk: Zadané heslo je nesprávne. Prosím skontrolujte ho.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
sk: Odobrať

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
sk: skryté

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
sk: Počítač @id_old bol úspešne spojený s @id.

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
sk: Stránka tímov pre celý BOINC

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
sk: Toto je tím pre celý BOINC. Zmeny môžu byť urobené na !site.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
sk: Odoslať tému

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
sk: V poli @field bola prekročená maximálna hodnota

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
sk: Zakladateľ tímu má @count dní na to, aby odpovedal na vašu žiadosť ohľadom prenosu.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
sk: Nesprávne údaje v @field

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
sk: Nebola splnená minimálna hodnota pre @field

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
sk: Odomknúť

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
sk: Odomknúť túto tému pre komentáre

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
sk: Pridať ako priateľa

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
sk: Žiadosť o priateľstvo od !name [!site]

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
sk: Správa

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
sk: Zrušiť žiadosť o priateľstvo

[ctx: account-preferences-project]
en: At least one application must be selected
sk: Musí byť zvolená aspoň jedna aplikácia

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
sk: Vytvoriť tímovú nástenku

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
sk: Názov nástenky

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
sk: Minimálny čas medzi správami

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
sk: Minimálny celkový počet kreditov na posielanie správ

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
sk: Minimálny priemerný počet kreditov na posielanie správ

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
sk: Povoliť verejnosti čítať nástenku?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
sk: Popis

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
sk: Vytvoriť nástenku

[ctx: team-forum]
en: About message boards
sk: O nástenkách

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
sk: Len členovia môžu posielať správy

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
sk: Len členovia môžu čítať (voliteľné)

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
sk: Zakladateľ a administrátori tímu majú práva moderátora.

[ctx: search-user]
en: Search
sk: Vyhľadávať

[ctx: team-founder-change]
en: respond to the request
sk: odpovedať na žiadosť

[ctx: team-founder-change]
en: A foundership transfer request has been made for your team. Please !respond.
sk: Žiadosť na prenos zakladateľstva bola odoslaná na váš tím. Prosím !respond.

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Respond to transfer request
sk: Odpovedať na žiadosť o prenos

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Deny request
sk: Zamietnuť žiadosť

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
sk: Urobiť zakladateľom

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
sk: Zmeniť zakladateľa tímu

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
sk: Poznámky o zmene zakladateľstva:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
sk: Každý člen tímu môže

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
sk: Aktuálny zakladateľ sa stane normálnym užívateľom

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
sk: Titul zakladateľa môže byť požadovaný od členov tímu:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
sk: Naraz je dovolená len jedna žiadosť.

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
sk: Od poslednej žiadosti musí prejst aspoň 60 dní

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
sk: Aktívna žiadosť musí byť staršia ako 90 dní.

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
sk: Aktuálny zakladateľ má 60 dní na odpoveď na žiadosť.

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
sk: Tento autentikátor nie je platný.

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
sk: @email nie je v správnom formáte, prosím skontrolujte ho

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
sk: Odstrániť zákaz používateľa

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
sk: Neexistuje účet s týmto autentifikátorom.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
sk: Pridať administrátora tímu

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
sk: Uviesť mailovú adresu

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
sk: Aktuálni administátori tímu

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
sk: O administrátoroch tímu

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
sk: Administrátori tímu môžu:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
sk: Upraviť údaje o tíme

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
sk: Zobraziť údaje o nových/odídených členoch

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
sk: Moderovať tímové fórum

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
sk: Odstrániť členov z tímu

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
sk: Rozpustiť tím ak nemá žiadnych členov

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
sk: Administrátori tímu nemôžu:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
sk: Zmeniť zakladateľa tímu

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
sk: Pridať / Odstrániť administrátorov tímu

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
sk: Ak administrátor tímu tím opustí, prestane byť administrátorom. Odporúčame menovať ľudí, ktorých poznáte a dôverujete im.

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
sk: Účastníci projektu @project môžu vytvárať tímy. Môžete byť členom len jedného tímu. Tím môžete kedykoľvek opustiť, alebo sa do nejakého pridať. Aby ste sa pridali do tímu, navštívte jeho stránku a kliknite na "Pridať sa do tímu". Každý tím má zakladateľa, ktorý môže:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
sk: Pri požiadaní, uveďte @siteurl

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days have elapsed since your request and the founder has not responded.
sk: @count dní ubehlo od vašej žiadosti a zakladateľ neodpovedal.

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
sk: Prevziať zakladateľstvo

[ctx: friends-page]
en: Remove request
sk: Odstrániť žiadosť

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
sk: Čaká

[ctx: task-table]
en: Application
sk: Aplikácia

[ctx: task-table]
en: Task ID
sk: ID úlohy

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
sk: ID Pracovnej jednotky

[ctx: task-table]
en: Computer
sk: Počítač

[ctx: task-table]
en: Sent
sk: Poslané

[ctx: task-table]
en: Status
sk: Stav

[ctx: task-table]
en: Run time
sk: Čas priebehu

[ctx: task-table]
en: CPU time
sk: Procesorový čas

[ctx: task-table]
en: All
sk: Všetky

[ctx: task-table]
en: In progress
sk: Prebieha

[ctx: task-table]
en: Pending
sk: Čaká

[ctx: task-table]
en: Valid
sk: Platné

[ctx: task-table]
en: Invalid
sk: Neplatné

[ctx: task-table]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: task-table]
en: Reset
sk: Resetovať

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
sk: Týmto odstránite všetky vaše nastavenia z @name . Ste si istý?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
sk: Týmto odstránite všetky vaše nastavenia z @name . Ste si istý?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
sk: Môžete vytvoriť nástenku pre @team

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
sk: Prosím zadajte vašu mailovú adresu

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
sk: Stiahnite si aplikáciu BOINC pre počítač.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
sk: Pre zariadenia s Androidom si BOINC stiahnite z Google Play Store alebo Amazon App Store.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
sk: Spustiť inštalátor.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
sk: Inštalovať BOINC na toto zariadenie ak ešte nie je nainštalovaný.

[ctx: join-page]
en: Rules and Policies
sk: Pravidlá a regulácie

[ctx: account-password]
en: Password
sk: Heslo

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
sk: Uveďte heslo k užívateľskému menu.

[ctx: login-page]
en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
sk: Označiť všetky témy ako prečítané

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
sk: Označiť všetky fóra ako prečítané

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
sk: Chyba overenia CAPTCHA: neznáme ID CAPTCHA relácie. Pokiaľ problém pretrváva, kontaktujte správcu stránky.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
sk: Odpoveď na CAPTCHA bola nesprávna.

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
sk: Prístup bol zamietnutý. Na zobrazenie obsahu sa prihláste.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie na zobrazenie tejto stránky.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
sk: Vypnúť rich-text

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
sk: Zapnúť rich-text

[ctx: moderate-user]
en: Reason for rejecting this profile
sk: Dôvod zamietnutia tohoto profilu

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of the problem and how to fix it.
sk: Dôvod bude priložený v emaili užívateľovi. Prosím, napíšte krátke vysvetlenie problému a spôsob ako ho opraviť.

[ctx: form-submit]
en: Submit
sk: Odoslať

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
sk: Nezverejnené

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
sk: Dôvod zákazu užívateľa

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
sk: Tento dôvod bude vložený do emailu pre užívateľa. Prosím napíšte krátke vysvetlenie prečo bol užívateľ zablokovaný.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
sk: Trvanie zákazu

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
sk: Počet dní trvania zákazu. Na permanentný zákaz vyberte 0.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
sk: Team s názvom "@name" už existuje.

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
sk: Upraviť nástenku

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
sk: Uložiť nástenku

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
sk: Toto je nástenka len pre tím

[ctx: team-create/edit]
en: Please select a team type.
sk: Prosím vyberte typ tímu.

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
sk: Výstup stderr

[ctx: account-finish]
en: Team
sk: Tím

[ctx: account-finish]
en: Help
sk: Pomoc

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
sk: Posledná zmena nastavení: @mod_time

[ctx: account-finish]
en: moderation
sk: moderovanie
