BOINC - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Branding array has too few entries: %s
sv: Märkningsuppsättningen har för få poster: %s

en: Could not get user login name
sv: Det går inte hämta användarens inloggningsnamn

note: Remove everything we've installed "\pSorry, this version of GridRepublic requires system 10.6 or higher."
en: Sorry, this version of %s requires system %s or higher.
sv: Ledsen, denna version av %s kräver system %s eller högre.

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
sv: Skall BOINC köra även när ingen avnändare är inloggad?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
sv: Användare som har administratörsrättigheter på denna dator kommer automatiskt tillåtas köra och kontrollera %s.
    
    Vill du att också ej administratörs-berättigade användare ska kunna köra och kontrollera %s på denna Mac?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
sv: Vill du ställa in %s som skärmsläckare för alla %s användare på denna Mac?

en: BOINC can run project applications written for intel Macs if Rosetta 2 is installed.
    
    Do you want to install Rosetta 2 now?
sv: Boinc kan köra projektapplikationer skrivna för Intel Mac om Rosetta 2 är installerat.
    
    Vill du installera Rosetta 2 nu?

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
sv: Tillåtelse-error efter omstart

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
sv: Borttagningen kan ta ett antal minuter.
    Vänligen ha tålamod.

en: Error saving user name
sv: Fel vid sparande av användarnamnet

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
sv: Är du säker på att du vill komplett ta bort %s från din dator?
    
    Detta raderar det körbara men kommer inte röra %s -datafiler.

en: Canceled: %s has not been touched.
sv: Avbruten: %s har inte rörts.

en: name  of user
sv: namn på användare

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
sv: Vill du också ta bort VirtualBox från din dator?
    (VirtualBox installerades tillsammans med BOINC.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
sv: Borttagning komplett.
    
    Du kan vilja ta bort följande resterande föremål med Finder:
    platsen var "%s"
    
    för varje användare_ filen
    "%s".

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Continue...
sv: Fortsätt...
