bomber - en to et translation catalogue (22 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
et: Tase: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
et: Tulemus: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
et: Elusid: %1

[ctx: Menu item used to disable or enable sound]
en: &Play Sounds
et: &Helide esitamine

[ctx: The name of the action used for dropping bombs]
en: &Drop bomb
et: &Heida pomm

[ctx: The tool tip text for the action used to drop bombs]
en: Drop bomb
et: Heida pomm

[ctx: Description of the action used to drop bombs]
en: Makes the plane drop a bomb while flying
et: Paneb lennuki lendamise ajal pomme heitma

[ctx: Message displayed when player tries to quit a game that is currently running]
en: Do you really want to close the running game?
et: Kas soovid tõesti käimasoleva mängu sulgeda?

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
et: Tubli!
    Pääsesid edetabelisse.

en: You gained a score of %1 point. | You gained a score of %1 points.
et[0]: Kogusid %1 punkti.
et[1]: Kogusid %1 punkti.

en: End of Game
et: Mängu lõpp

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
et: Mäng on läbi. Uue mängu alustamiseks vajuta '%1'

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
et: Kas esitada mängu helisid.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
et: Tere tulemast mängima Bonberit
     Klõpsa mängu alustamiseks

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
et: Paus

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
et: Puhastasid edukalt taseme %1

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
et: Edasi tasemele %1.

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
et: Mäng on läbi.

en: Arcade bombing game
et: Seikluslik pommitamismäng

en: (C) 2007 John-Paul Stanford
et: (C) 2007: John-Paul Stanford

en: Porting to QGraphicsView.
et: QGraphicsView port.
