bomber - en to he translation catalogue (12 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
he: שלב: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
he: ניקוד: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
he: חיים: %1

[ctx: Menu item used to disable or enable sound]
en: &Play Sounds
he: &נגן צלילים

[ctx: The name of the action used for dropping bombs]
en: &Drop bomb
he: השלך פ&צצה

[ctx: The tool tip text for the action used to drop bombs]
en: Drop bomb
he: השלך פצצה

[ctx: Description of the action used to drop bombs]
en: Makes the plane drop a bomb while flying
he: גורם למטוס להשליך פצצה תוך כדי טיסה

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
he: המשחק הסתיים. לחץ '%1' בשביל משחק חדש

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
he: סרגל כלים ראשי

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
he: מושהה

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
he: סיימת בהצלחה את שלב %1

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
he: עלה לשלב %1.
