bomber - en to ka translation catalogue (25 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
ka: დონე: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
ka: ქულები: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
ka: სიცოცხლეები: %1

[ctx: Menu item used to disable or enable sound]
en: &Play Sounds
ka: &ხმის დაკვრა

[ctx: The name of the action used for dropping bombs]
en: &Drop bomb
ka: &ბომბის ჩაგდება

[ctx: The tool tip text for the action used to drop bombs]
en: Drop bomb
ka: ბომბის ჩაგდება

[ctx: Description of the action used to drop bombs]
en: Makes the plane drop a bomb while flying
ka: აიძულებს თვითმფრინავს, ბომბი ფრენისას ჩამოაგდოს

[ctx: Message displayed when player tries to quit a game that is currently running]
en: Do you really want to close the running game?
ka: მართლა გნებავთ, გაშვებული თამაში დახუროთ?

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
ka: გილოცავთ!
    თქვენ გამარჯვებულთა სიაში ჩაიწერებით.

en: You gained a score of %1 point. | You gained a score of %1 points.
ka[0]: მიიღეთ %1 ქულა.
ka[1]: მიიღეთ %1 ქულა.

en: End of Game
ka: თამაშის დასასრული

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
ka: თამაში დასრულდა. ახალი თამაშის დასაწყებად დააწექით '%1'

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
ka: ჩართულია თუ არა თამაშის ხმები.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
ka: მოგესალმებით Bomber-ში.
    თამაშის დასაწყებად დააწკაპუნეთ

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
ka: შეჩერებულია

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
ka: %1-ე დონე წარმატებით დახურეთ

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
ka: დონეზე %1.

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
ka: თამაში დასრულდა.

en: Bomber
ka: ბომბდამშენი

en: Arcade bombing game
ka: არკადული დაბომბვის თამაში

en: (C) 2007 John-Paul Stanford
ka: (C) 2007 ჯონ-პოლ სტენფორდი

en: John-Paul Stanford
ka: ჯონ-პოლ სტენფორდი

en: Mehmet Emre
ka: მეჰმედ ემრე

en: Porting to QGraphicsView.
ka: QGraphicsView-ზე გადატანა.
