bomber - en to km translation catalogue (19 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
km: កម្រិត ៖ %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
km: ពិន្ទុ ៖ %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
km: បន្តផ្ទាល់ ៖ %1

[ctx: Menu item used to disable or enable sound]
en: &Play Sounds
km: ចាក់​សំឡេង

[ctx: The name of the action used for dropping bombs]
en: &Drop bomb
km: ទម្លាក់​គ្រាប់បែក

[ctx: The tool tip text for the action used to drop bombs]
en: Drop bomb
km: ទម្លាក់​គ្រាប់បែក

[ctx: Description of the action used to drop bombs]
en: Makes the plane drop a bomb while flying
km: បង្កើត​យន្តហោះ​ទម្លាក់​គ្រាប់បែក​ពេល​ហោះហើរ

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
km: ល្បែង​ចប់ហើយ ។ ចុច '%1' ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង​ថ្មី

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ចាក់​សំឡេង​ល្បែង​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
km: សូម​ស្វាគមន៍​មក​កាន់ ល្បែង​យន្តហោះ​ទម្លាក់​​គ្រាប់បែក ។
    ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
km: អ្នក​បាន​ឆ្លង​ផុត​កម្រិត​ %1 ដោយ​ជោគ​ជ័យ

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
km: នៅ​​កម្រិត %1 ។

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
km: ល្បែង​ចប់ហើយ ។

en: Bomber
km: យន្ត​ហោះ​ទម្លាក់​គ្រាប់​បែក​

en: Arcade bombing game
km: ល្បែង​ទម្លាក់គ្រាប់បែក Arcade

en: (C) 2007 John-Paul Stanford
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៧ ដោយ John-Paul Stanford

en: Porting to QGraphicsView.
km: នាំទៅកាន់ QGraphicsView ។
