bomber - en to lt translation catalogue (13 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
lt: Lygis: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
lt: Taškai: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
lt: Gyvybės: %1

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
lt: Žaidimas baigtas. Spauskite „%1“, kad pradėtumėte naują žaidimą

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
lt: Ar grojami žaidimo garsai.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
lt: Jus sveikina Bombarduotojas.
    Spragtelėkite, kad pradėtumėte žaidimą

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
lt: Pristabdyta

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
lt: Sėkmingai išvalėte %1 lygį

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
lt: Pirmyn į %1 lygį.

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
lt: Žaidimas baigtas.

en: Bomber
lt: Bombarduotojas

en: Arcade bombing game
lt: Arkadinis bombardavimo žaidimas
