bomber - en to ms translation catalogue (10 entries)

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
ms: Skor: %1

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
ms: Samada bunyi permainan dimainkan.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ms: BarAlatan Utama

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
ms: Selamat datang ke Bomber.
    Klik untuk memulakan permainan

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
ms: Terhenti

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
ms: Anda berjaya selesaikan level %1

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
ms: Ke level %1.

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
ms: Permainan tamat.

en: Bomber
ms: Pengebom

en: Arcade bombing game
ms: Permainan arked pengebom
