bomber - en to pa translation catalogue (10 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
pa: ਲੈਵਲ: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
pa: ਸਕੋਰ: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
pa: ਜ਼ਿੰਦਗੀਆਂ: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
pa: ਬੰਬਰ ਵਲੋਂ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ।
    ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
pa: ਵਿਰਾਮ

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
pa: ਤੁਸੀਂ ਲੈਵਲ %1 ਜਿੱਤ ਲਿਆ ਹੈ।

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
pa: ਲੈਵਲ %1 ਉੱਤੇ

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
pa: ਖੇਡ ਖਤਮ ਹੋਈ।

en: Bomber
pa: ਬੰਬਰ
