bomber - en to ug translation catalogue (13 entries)

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
ug: دەرىجە: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
ug: نومۇرى: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
ug: جېنى: %1

[ctx: Game over messaged displayed in the status bar]
en: Game over. Press '%1' for a new game
ug: ئويۇن تامام. ‹%1› بېسىلسا يېڭى ئويۇن باشلىنىدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
ug: ئويۇن ئاۋازىنى قويامدۇ يوق.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

[ctx: Message show to the user when the game is loaded]
en: Welcome to Bomber.
    Click to start a game
ug: Bomber غا مەرھابا
    چېكىلسە ئويۇن باشلىنىدۇ

[ctx: Message show to the user while the game is paused]
en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

[ctx: Message telling user which level they just completed]
en: You have successfully cleared level %1
ug: سىز %1 دەرىجىدىن مۇۋەپپەقىيەتلىك ئۆتتىڭىز.

[ctx: Message telling user which level they are about to start]
en: On to level %1.
ug: %1 دەرىجىگە ئىلگىرىلەيدۇ.

[ctx: Used to tell the user that the game is over]
en: Game over.
ug: ئويۇن تامام.

en: Bomber
ug: بومبىچى

en: Arcade bombing game
ug: كوچا بومبىلاش ئويۇنى
