kdegames - en to bs translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (bovo)
en: Theme
bs: Tema

note: i18n: ectx: label, entry (playbackSpeed), group (bovo)
en: Speed of demo and replay playback.
bs: Brzina demoa i ponavljanja snimka.

note: i18n: ectx: label, entry (animation), group (bovo)
en: Whether moves should be animated or not.
bs: Treba li animirati poteze.

note: i18n: ectx: label, entry (ai), group (bovo)
en: AI engine to use.
bs: Željeni motor VI.

en: KDE Five in a Row Board Game
bs: Igra na tabli „pet u nizu“ za KDE

en: Aron Boström
bs: Aron Bostrem

en: Author
bs: Autor

en: Wins: %1
bs: Pobjeda: %1

en: Losses: %1
bs: Poraza: %1

en: GAME OVER. Tie!
bs: KRAJ IGRE. Neriješeno!

en: GAME OVER. You won!
bs: KRAJ IGRE. Pobjeda!

en: GAME OVER. You lost!
bs: KRAJ IGRE. Poraz!

en: It is your turn.
bs: Vaš potez.

en: Waiting for computer.
bs: Čeka se računar.

en: Replaying game
bs: Ponavljam partiju

en: Game replayed.
bs: Partija ponovljena.
